Nationale Nederlanden gelooft nog in Amerika STEEDS MEER WERK VOOR EXTERNE ACCOUNTANT Beurs van Amsterdam Handel in Afrikaans ivoor aan banden ECONOMIE/BINNENLAND EektaeGouaani DONDERDAG 2 MEI 1985 PAGINA 8 Bredero miste tachtig miljoen omzet in Nigeria AMSTERDAM Het verlies van bouwconcern Bredero Verenigde Bedrijven vorig jaar (winst van ƒ12,1 naar f 8,3 miljoen) is voor een deel te wijten aan een belangrij ke vertraging van twee hotelprojecten in Nigeria. Verlie zen zijn niet geleden in Nigeria, maar de vertraging, die is opgelopen door achterstand in termijnbetalingen en niet tijdige verlening van invoervergunningen, heeft Bredero wel 80 miljoen in omzet gescheeld. Dit heeft topman ir. A. Feddes gisteren gezegd in een toelichting op het jaarverslag. Het ziet er volgens Feddes naar uit dat in 1985 in de bouw- en pijpbekledingsdivisie wat meer plussen tevoor schijn zullen komen. Bredero overweegt te gelegener tijd beursnotering in Londen aan te vragen via een Engelse groepsdochter. Er is nog geen besluit genomen; de plan nen verkeren nog in een heel pril stadium. Ook is nu nog niet te zeggen of deze beursnotering zich zal toespit sen op de bouw of op het onroerend goed, aldus Feddes. Hoger brutoresultaat ABN eerste kwartaal AMSTERDAM De ABN heeft de bru- toresultaten in het eerste kwartaal zien stijgen vergeleken met het eerste kwar taal van 1984, zowel in het binnenlandse als in het buitenlandse bedrijf. Voor het gehele jaar lijkt een verdere lichte daling van de toevoeging aan de stroppenpot niet onmogelijk, aldus dr. A. Batenburg van de ABN gisteren tijdens zijn laatste jaarver gadering als bestuursvoorzitter. Hij vond het nog te vroeg de hoogte van de winst te voorspellen in 1985. De rentemarge (ver schil tussen betaalde en ontvangen rente) blijft in Nederland onder druk staan, maar door de groei van het balanstotaal van het binnenlandse bedrijf van de ABN stegen toch de rente-inkomsten in het eer ste kwartaal. Minder faillissementen DEN HAAG Het aantal uitgesproken faillissementen is ge daald met 13 procent van 622 in maart 1984 naar 542 in maart 1985. aldus het CBS. Van januari tot en met maart 1985 bedroeg het aantal uitgespro ken faillissementen 1.558 tegen 1.851 in de zelfde periode van het vorig jaar (16 procent- minder). De aantallen van januari tot en met maart 1985 in Zuid- Holland bedragen 395 (461). Hogere omzet en winst Ahold ZAANDAM Ahold heeft in de eerste vier perioden van dit jaar (16 weken) in vergelijking met dezelfde periode van 1984 de con- cernomzet in guldens zien toene men met ruim 15 procent. In de eerste drie perioden werd een iets hogere winst behaald, zo is tijdens de jaarvergadering meegedeeld. Koersveranderingen van vreemde valuta hebben in de eerste vier perioden ongeveer 9 procent van de omzetstijging veroorzaakt. In Nederland bedroeg de omzettoe- neming ruim 6 procent, in het buitenland ruim 8 procent, geme ten in de lokale muntsoort. Dollarkoers flink gestegen AMSTERDAM Na de belang- rijke koersdaling van de afgelo pen vijf dagen is de Amerikaanse dollar gisteren weer eens geste gen. Op de wisselmarkt in Am sterdam werd een slotkoers vast gesteld van ongeveer 3,56, vier cent meer dan de ƒ3,5270 van maandag (op koninginnedag geen handel) en omstreeks vijf cent meer dan de slotkoers in New York dinsdag. De belangrijkste positieve factor voor de dollar was volgens valutahandelaren het feit dat het tekort op de Amerikaanse handelsbalans over maart kleiner is uitgevallen dan algemeen was verwacht. Nieuwe ADM-werf heeft goede kansen AMSTERDAM Een nieuwe reparatiewerf op het terrein van de twee maanden geleden failliet verklaarde ADM in Amsterdam kan na drie jaar werk bieden aan 425 perso neelsleden (de oude werf telde 880 werknemers). Zo'n werf zou jaarlijks 160 schepen kun nen dokken ofwel 5 procent van alle schepen die de Am sterdamse haven binnenlopen. Dat is de conclusie van Apple- dore, een Britse maatschappij die diverse scheepswerven over de hele wereld beheert. Appledore heeft in opdracht van Amsterdam en het rijk de toekomstmogelijkheden van een nieuwe ADM-werf onder zocht. Woordvoerder Honing van de Industriebond FNV waarschuwt dat het verhaal van Appledore slechts een ad vies is. Rijk en gemeente moe ten nu beslissen of het Engelse bureau verder mag werken aan een model voor de nieuwe werf. Volgens hem kan het nog wel twee maanden duren voordat rijk, gemeente, andere financiers en de banken beslis sen over een nieuwe ADM- goud en zilver De goud- en zilverprijzen van gistermiddag, tussen haakjes de vorige notering. Goud onbe werkt 35,800-36.300; (36.850-37.350). Bewerkt: 38,120 laten; (39.220 laten). Zilver onbe werkt 665-735 (685-755). Be werkt; 780 laten; (800 laten). „STROP WAS MAAR INCIDENT iW DEN HAAG Asbestose heet het begrip dat met name Amerikaanse en Engelse schadeverzekaars de rillingen over de rug doet lopen. Niet omdat ze vrezen zelf aan deze vorm van kanker te lijden, maar vanwege de miljoe nenclaims die verband houden met deze ziekte. Het gevaar van het werken met asbest werd in de jaren vijftig, zestig nog niet onder kend, vandaar dat de risico's veel te laag verzekerd werden. Nu de gevolgen zich manifes teren bij werknemers in de Amerikaanse industrie krijgen de verzekeraars echter claims van vele miljoenen aan hun broek. Drs. J. Peters, topman van Ae- gon, in grootte de tweede ver zekeraar van ons land, noemt asbestose dé strop van de eeuw voor de verzekeraars. Tijdens de presentatie van het jaarver slag deze week, voegde hij er fijntjes aan toe dat niet Aegon, maar concurrent 'Nationale Nederlanden met die zaak te maken heeft. Inderdaad heeft Nationale Ne derlanden in de Verenigde Staten een strop van 100 mil joen gulden op dit soort scha deverzekeringen geleden, Een vrouwtjesolifant dreigt aan te vallen. Ze is één van de 500 grote olifanten bij het Manyara meer in Afrika's grote slenk. Mo gelijk dat haar toekomst minder bedreigd zal zijn wanneer na 1 januari strenge bepalingen van kracht worden voor de handel in ivoor in Afrika. BUENOS AIRES De handel in Afrikaans ivoor zal aan ban den worden gelegd om het illegale afschieten van olifanten te gen te gaan. De in Buenos Aires gehouden tweejaarlijkse verga dering van de conventie internationale handel bedreigde dier soorten (CITES) heeft besloten tot invoering van een systeem van contingenten voor de ivoor exporterende landen en een sys teem van merken en toezicht. Naar verwachting zullen zeker veertien Afrikaanse landen zich aan het nieuwe stelsel binden. De wereldmarkt voor ivoor, waar jaarlijks 350 miljoen gulden omgaat, wordt ondersteund door het in veel gevallen illegale afschieten van Afrikaanse olifanten. Het gevolg daarvan is dat er nog maar 1,2 miljoen van zijn. Een groot deel van het ivoor wordt via Europa, de Perzische Golf en Singapore naar het Verre Oosten, in het bijzonder Japan en Hongkong, gesmok keld om daar te worden bewerkt tot snijwerk. STERKE GROEI DIVIDEND BETALING NAAR ANTILLEN DEN HAAG De dividendbetaling van Nederland naar de Ne derlandse Antillen zijn tussen 1974-1984 stormachtig gegroeid. In 1974 ging twaalf miljoen gulden aan dividend naar de Antillen. In 1980 was dat 331" miljoen, in 1981 1,8 miljard, in 1982 603 mil joen, in 1983 1.7 miljard en in 1984 reeds 6,8 miljard. Staatssecre taris Koning (financiën) heeft dit gisteren de Kamer meegedeeld in zijn memorie van antwoord op het wetsontwerp waarin een belastingheffing op dividenden wordt geregeld die naar de An tillen worden gesluisd teneinde daar onder het lage dividendta rief te kunnen vallen. Welk deel van de dividendbetaling als de geldstroom moet wor den beschouwd welke vanuit het buitenland via Nederland naar de Antillen loopt, is niet nauwkeurig aan te geven. Maar het is wel aanzienlijk, aldus Koning. Het wetsontwerp is een uitvoering van de motie-Kombrink van 2 jaar geleden, waarin gevraagd werd wat te doen aan de Antil- lenroute, waarbij internationale dividenden via Nederland naar de Antillen werden geloodst teneinde zo min mogelijk belast te worden. maar bestuursvoorzitter drs T. C. Braakman omschreef dat gisteren als een incident. „In totaal heeft het concern vorig jaar drie miljard gulden schade uitgekeerd. Zo'n strop is dus niet zo groot, al vinden we het niet leuk. Al met al verstoort het de ontwikkeling van de winst niet". De verzekeringen werden des tijds afgesloten door de Engel se dochter Orion. De 100 mil joen bestaat enerzijds uit het rechtstreekse verlies van 56 miljoen dat Orion heeft gele den en de rest, aldus Braak man, betreft voorzieningen voor schaden die nog uit deze kwestie zullen voortvloeien. Of voldoende gereserveerd is, durfde hij niet te voorspellen Indiana Ondanks de strop in de Vere nigde Staten meent Nationale Nederlanden dat de schade verzekeringen in dit land op termijn winstgevend zullen zijn. Als argumenten gelden dat de markt het dieptepunt lijkt te zijn gepasseerd, dat de tarieven in de VS flink om hoog gaan onder invloed van de hardere opstelling van her- verzekeraars en dat Nationale Nederlanden in de VS regio naal opereert. Volgens vice-voorzitter Hat- tink steken de dochteronder nemingen van Nationale Ne derlanden in Amerika nu al gunstig af bij het gemiddelde daar wat betreft het deel van de premie-inkomsten dat weg valt door kosten en uit te ke ren schade. De verwachte winstgevend heid van de Amerikaanse schadeverzekering heeft veel te maken met de belangstel ling voor de Indiana Insurance Group waarvan Nationale Ne derlanden de aankoop volgen de maand hoopt af te ronden. De Amerikaanse overheid nog toestemming geven. De zaak wordt volgende week maan dag in behandeling genomen. Nationale Nederlanden ver wacht dat Indiana vanaf 1986 een geleidelijk klimmende bij drage aan de winst van het concern zal hebben. Beursnotering De prijs van Indiana (100 pro cent van de aandelen voor in totaal 105 miljoen dollar) wordt uit eigen middelen gefi nancierd en niet met een aan delenruil waarvoor beursnote ring in de VS noodzakelijk zou zijn. Aegon kondigde deze week aan dat de maatschappij derlanden zal dat initiatief niet volgen. Braakman; ..We hebben geen zin in alle noodzakelijke for maliteiten en voorwaarden om die notering te krijgen. Boven dien zal het een Amerikaan dank zij de uitstekende com municatie van tegenwoordig niet veel moeite kosten om aandelen Nationale Nederlan den in Amsterdam te kopen. En tenslotte, betalen met aan delen is een dure zaak. Onze koers-winst-verhouding zou f feiten zijn stopgezet en ook de moeten verdubbelen. Konink- jj| jj jfi lijke Olie (en Philips zijn als gevolg van hun notering op Wall Street ook niet op een ge lijke koers-winst-verhouding gekomen als Exxon en Gene ral Electric". taal zal dit jaar met maximaal ongeveer 15 procent toene men, maar het is nog te vroeg om te zeggen of de winst daar mee gelijke tred zal houden, zo zei hij. Zoals eerder bekend werd, is in 1984 over een 27,5 procent hogere omzet van f 16,6 miljard, netto ruim een half miljard gulden verdiend, tien procent meer dan in 1983. Ook voor het overige bleek de raad van bestuur van Nationa le Nederlanden redelijk opti mistisch. De sector levensver zekeringen zal als steeds zeer winstgevend zijn. Ook de schadeverzekeringen ziet de top niet somber in. Afgezien van Amfas was het resultaat in Nederland gunstig, in Enge land klimt deze sector uit het dal en in Australië was zij het afgelopen jaar winstgevend. Amfas Verzekeraar Amfas, door Na tionale Nederlanden overge nomen, heeft acht miljoen gul den aan de winst bijgedragen. Het totaal van de in het verle den gemaakte verliezen is zo groot, dat belastingbetaling er de eerste acht jaren niet inzit. Omdat verliesgevende activi- Winst Over de winst in 1985 bleef Braakman in het vage. De winst zal hoger zijn en het di vidend over het vergrote aan delenkapitaal gelijk, zo is zijn verwachting, maar hij wilde zich niet uitlaten over de winst per aandeel in het lo- OR MULTINATIONALS: Overleg steeds moeilijker DEN HAAG Het wordt ling gegeven. Ook doet de lei- voor de vijftien centrale on- ding allerlei vage toezeggingen dernemingsraden van Neder- („Ik laat dit uitzoeken") die of landse multinationale onder- niet worden uitgevoerd, of met nemingen steeds moeilijker grote vertraging en beperkter om goed te werken. In de nota „Bedreigingen van het vertegenwoordigend over leg" signaleert het overleg multinationale ondernemingen (MNO) een verdere verhar ding in de verhouding tussen de leiding van de onderne ming en de or. Transnationale structuren lei den vrijwel altijd tot beperkin gen in de invloed van de Ne derlandse ondernemingsraad, aldus de nota. Zo komt het steeds vaker voor dat buiten landse belangen de Nederland se naar bijvoorbeeld omzet of winst gaan overvleugelen. De ondernemingsraden con stateren dat de bedrijfsleiding de Wet op de Ondernemings raden als het absolute maxi mum van zijn verplichtingen beschouwt en interpreteert die wet dan nog zo beperkt moge lijk. Negatieve adviezen op grond van het adviesrecht dat de OR worden genegeerd, in formatie ontbreekt met grote regelmaat, is te gering, of wordt te laat of alleen monde- reorganisatie vruchten zal af werpen, voorspelt Nationale Nederlanden dat Amfas vanaf 1986, en voor een deel al in 1985, betere resultaten zal ge- De dreiging van collectief ont slag voor 990 werknemers bij Amfas heeft zoveel mensen uit eigen beweging doen opstap pen, dat de maatschappij mo menteel met een tekort aan 140 „goede" mensen kampt. „Inderdaad, het schrifeffect van het collectief ontslag is te ver doorgeschoten", erkende bestuurslid Van Rijn. Hij voeg de eraan toe dat 'de dreiging van collectief ontslag intussen is verdwenen. De naam Amfas zal verdwij nen, ómdat dit slechts de naam van de houdstermaatschappij was. De naam RVS, waaron der de meeste activiteiten van Amfas vallen,, zal wel gehand haafd blijven. „Daarbij speelt ook een rol", zei Braakman, „dat het logo van RVS mannetje, vrouwtje met para- pluie zeer bekend is in Ne derland". HENK ENGELENBURG Robot-arm In de RAI in Amsterdam begint vandaag Cape '85. een auto- matiseringsbeurs met een groot aanbod van robots. Op de foto een industrie robot die programmaboekjes uitdeelt. AMSTERDAM Bedrij ven besteden het contro- lewerk van de cijfers steeds vaker uit aan de externe accountant. In 1983 droeg Philips de fi nanciële controle over en in 1984 volgden Interna- tio-Muller, Nedlloyd, Pak hoed en zeer recent Akzo. Dit schrijft het grootste accountantskantoor van Nederland Klynveld, Kraayenhof Co (KKC), dat onder meer de jaarre kening van de Postbank en de produktiecijfers van de OPEC-olielanden con troleert, in zijn jaarver- Klynveld, Kraayenhof heeft een adviescollege in het leven geroepen, teneinde haar op vattingen te toetsen aan die van buitenstaanders. Hiermee trekt KKC zich de kritiek aan die de laatste jaren op de ac countants wordt uitgeoefend. Het bureau verklaart de kri tiek mede uit de onbekend heid van het beroep. De ac countants hebben de samenle ving onvoldoende duidelijk kunnen maken wat er van hen verwacht mag worden. De beroepsgroep heeft de neiging om zich op de achtergrond te houden en zich op die manier te isoleren. In het college heb ben zitting de oudgedienden in het bedrijfsleven jonkheer G. Kraijenhof (Akzo), Van Veen (VNO) en Wagner (Shell) als mede Europees commissaris Vredeling en de Rotterdamse hoogleraar Wolfson. In 1984 zag KKC de winst voor belastingen toenemen van ƒ4,4 miljoen tot ƒ7 mil joen op een van 238,4 tot ƒ245,3 miljoen gegroeide om zet. Sinds ruim vijf jaar is KKC met buitenlandse ac countantskantoren samenge gaan in de internationale com binatie Klynveld Main Goer- deler. De organisatie behoort tot de grootste accountants kantoren in de wereld. Aegon in trek AMSTERDAM Het verze keringsfonds Aegon was giste ren op een kalm Damrak dui delijk favoriet. De plannen van het concern voor onder meer introduktie van de aan delen in de VS en een aande- lensplitsing spraken tot de verbeelding. De koers van Ae gon trok 6,50 aan tot f 186,50. Een andere fonds dat net goed deed was ABN, die een hoger brutoresultaat in het eerste kwartaal bekendmaakte. Het bankfonds ging 5,50 omhoog. Het meeste was daarmee wat de beurs betrof wel gezegd. Een rol speelde, dat een groot deel van Europa gisteren ge sloten bleef in verband met de viering van de eerste mei. De meeste actieve waarden be gonnen de dag lager, maar zochten later aarzelend de weg omhoog. Van de internationals kon Hoogovens de dag 1 ho ger afsluiten en Unilever 1,10 hoger. Kon. Olie zakte 1, Westland-Utrecht 1,60 en VNU ƒ3,50. Nedlloyd werd 1,50 goedkoper. Een gulden hoger eindigden HBG en Ahold, terwijl Pakhoed een gulden kwijtraakte. De lokale markt was veel ac tiever. Daar leverde het hoge re dividend bij Blijdenstein- -Willink een winst op van 13. Leidsche Wol, die de moeilijkheden achter de rug lijkt te hebben, ging 6,70 om hoog. Gamma ging 4,80 voor uit, het handelshuis Ceteco bleek beleggers 9 meer waard en Westhaven 19 meer. Fokker werd 5 duur der, VMF 2,70 en Hagemeyer ƒ1,50. HAL steeg ƒ25. Gelati ne Delft 8 naar ƒ220. De obligatiemarkt begon in de loop van de dag licht af te brokkelen. KAASMARKT WOERDEN (1-5) - Aan voer 10 partijen. Prijzen In gulden per kg: Eerste soort 7,30 tot 7,40 en zwa re tot 7,50. De handel was goed. VEEMARKT DEN BOSCH (1-5) - Prij zen In gulden per kg geslacht gewicht en ontvet; extra kwal. dlkblllen 11,10-14,10, stieren 1e kwal. 8,10-9,20 en 2e kwal. 7,55-8,20, vaar zen 1e kwal. 7,65-8,60 en 2e kwal. 6,75-7,65, koeien 1e kwal. 7,60-8,50. 2e kwal. 6.70-7.60 en 3e kwal. 6,10-6.70, worstkoeien 5,55-6,55. Prijzen In gulden per kg levend ge wicht: vette kalveren 1e kwal. 6,25-6.50 en 2e kwal. 6,00-6,25, zeu gen 1e kwal. 2,95-3,05 en 2e kwal. 2,85-2,95. Prijzen in gulden per stuk: schapen 160-220, lammeren (rammen) 125-200, lammeren (ooien) 100-180. melk- - en kalikoeten 1e soort 2425-3100 en 2e soort 1600-2425, melk- en kaltvaarzen 1e soort 2200-3050 en 2e soort 1550-2200, guste koelen 1500-2200, enterstieren 1250-2150, pinken 725-1700. graskal veren 500-850, mestnuka's stieren roodbont 275-590 en zwartbont 175-400, mestnuka's vaarskoeien roodbont 200-380 en zwartbont 125-300, schaap met lam(meren) 250-400, weldelammeren 100-190, bokken en geiten 25-100. Aanvoer: totaal 8596 stuks, waaron der 1510 slachtvee. 240 stieren, 1372 gebrulksvee, 745 jongvee, 1285 nu ka's roodbont. 1220 nuka's zwart bont. 1007 slachtschapen en lamme ren, 512 gebruiksschapen en lamme ren. 608 varkens, 97 bokken en gei ten. Overzicht (handel en prijzen): slacht vee vlot - hoger; stieren en bokken en gelten matig - gelijk; gebrulksvee. schapen en lammeren redelijk - ge lijk; jongvee redelijk - Iets hoger; nu ka's rustig - gelijk; varkens redelijk. EIERVEILING EIVEBA BV BARNE- VELD (1-5) - Aanvoer 1.857.600 stuks, stemming vast. Prijzen In gul den per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 10,05, 55-65 gram 10,60. 60-61 gram 11,00-10,90 en 65-66 gram 12,20-12,30. ABN komt met bankbrieven in ecus AMSTERDAM De ABN gaat als eerste Nederlandse bank vanaf maandag bank brieven uitgeven die luiden in ecu's. De ecu is een Europese rekenheid, die een gewogen gemiddelde vertegenwoordigd van de munten van de lidsta ten van de EG. De ecu-bank- brieven krijgen een rente van 9 procent en een eerste uitgif- tekoers van 101 procent, waar door het effectieve rendement uitkomt op 8,79 procent. De nieuwe soort stukken worden doorlopend afgegeven, hebben een looptijd van acht jaar en worden afgelost in vier gelijke jaarlijkse termijnen per 1 mei van de jaren 1990 tot en met 1993. Vervroegde aflossing is niet toegestaan. De coupoure is 1000 ecu, wat op dit moment neerkomt op 2530. Notering op de Amsterdamse beurs zal worden aangevraagd. hoofdfondsen A.B.N. Amev DordtscheP DordtschePr Elsevler-NDU FrleschGr.H. Glst-Broc. Gisl-Brocdlv85 Heineken Heineken H. Hol.Bet.Gr. Hoogovens beur» 1-5 beur*2-5 86.50 186.00 80.00 180.50 227.70 221.50d 12.70 111.60 135,00 425,00d 240.00 239.50 75.00 74,70 87,50 186.20 85.00 163.70 ,70 118,00 56,60 56,00 ,70 187,20 83,70 182,50 Kon.Olie Nal.Nederl. Nat.Ned.dlv.J beurs 1-5 beursZ-5 207.30 206,10 67.70 66.80 66.40 65.30 171.70 171.70 174,30 173,90 326,00 324.80 57.101 56.60 72.80 72,40 139,50 67.90 67,60 213,00 211.50 31.20 31.50 101.00 100.50 overige aandelen Deun 29-4 beurs 1-5 303.00 304,80 240!00a 225.00a 595.00 585,00 195,00 199,50 245.00 250.00 Boer De, Kon. BorsumyWefry BoskallsW Braai Bouw BrVMohJnc 91,50 410.00e 54.80 445,00e 149,00 95,20 388.00 390,00e 17,90 20,10 56,50 427,00 147,80 NBMBouw NEDAP Ned.Scheepsh. Ned Springst. NutrtOadrv.85 Nutriüa VB drv.eS Nyv -TenCate OTRA 210,00 210,00 183.00 PoroeMTe» 213,00 210,00 185,00 Cent/Suiker C.S.M.cert Ceteco ChamotteUn» Cmdo-Key Claimindo Cred.lBN Detl-My 488,00 486,00 2590,00 2570.00 184,00 183,00 126,80 104,00 106,90e 127,00 107,00 179,80 79,80 78.50 313,00 175,50e 176,00e Rommenhoefler TextTwerithe Tw. Kabel Hold Tw.enGodde Ubbink Ver.Glasfabr. VMF-Stork Verto VRGGem.Bet Wegener's Wegen, cerl beurs29-4 beun 1-5 52.70a 52,00e 135.00b 37.50e 37,50 10.05 10,10 125,00 124,00 145,00 142,00 139,50 139,00 124,00 122,50 123,00 122,00 133,50 132,50 330,00a 333.000 143,00 147.50 93.00 83,00 81,50 60,00a 59,50 26,00 25,00 373,00 380,00 1395,00 1400,00 532,00 532.00 260.00 265,00 46,00 45,50 44,90 44,80 273.80 274,50 150.00 152.00 415.00 417,00 59,00 60,00 Gerolabriek Giessen-deN. GcudsmrtEd 171,00 558,00 159,80 63,70 101,90 75,50 73,50 171.50 271.00 246.50 63.50 168,50 565.00 162,50 63,50 103,50 74,00 71.00 172,50 beleggingsfondsen Hoil.Am.Une HoliSeaS. Holl. Kloos Hunter D. Hunter D.pr. IHCCaland Ing.Bur.Kondor Kon Ned.Pap Koppelpoon HokL Krasnapotsky Landré&GI 455, OOd 480,00 240!00 240]00 America Fund 397,00 52,00 106.10 695.00 162,00 53,30 MaÖntoehC. Maxwell Petr Medicopharma 6,20 38.30 72,50 397.00 51,80 107,00b 695,00 162,00 199,50 160,00 171,50 178,00b Moeara Enim M.EnimOB-oert M ErvmWI-cen 833,00 832,00 10300,00 10500,00 2250,00 2250,00 EurAsa.Tr. GoWmmes(1) Hofland Fund LevCaptLH. Obam.Betegg. Old Court D. RenlaJenlBel. Rentef.Ned.W. RentotaalNV TechnologyF. Vanoe. Sanders 280,00 280,00 290,00 289,00 31.20 31.20 35,00 35.00 24,50 24,30 5,00 5,00 1410,00 1415,00 41,50 161,50 57,20 37,20 37,20 133.00 135,00 21.30 21,30 19,50 19.50 84.50 84.50 43.25 43.00 175,00 177,00 12.25NL81-88 1200NL81-91 12 00NL81-88 11.75NL81-91 11.50 NL 80-90 11 50NL81-91 11.50NL81-92 11.50NL82-92 11.25NL81-96 11.25NL82-92 11.00NL81-88 11.00NL82-92 10.75NL80-95 10.75NL81-91 10.50NL74-86 10.50NL80-00 10 50NL82-92 10S0NL82-89 10.25 NL80-90 10.25NL80-87 10.25NL82-92 10.00NL80-90 10 00NL82-92 10.00 NL82-89-1 10.00 NL82-89-2 9.75NL74-99 9.50NL76-91 9.50NL76-86 9 50 NL 80-95 9.50NL83-90 9.25NL79-89 9.00 NL 75-00 9.00NL79-94 9.00NL83-93 8.75NL75-90-1 8.75NL75-90-2 8.75 NL 76-96 8.75NL79-94 8.75NL79-89 8.75NL84-94 8.S0NL75-90 8.50NL75-91 8.50 NL 78-93 8.50NL78-89 8.50NL79-89 8.50NL83-94 8.50NL84-94-1 8.50NL84-94-2 8.50NL84-91-1 8.50 NL 84-91-2 8.50NL84-91-3 8.25NL76-97 8.25 NL 77-92 8.25 NL 77-93 8.25 NL 79-89 8.25 NL 83-93 8.25NL84-94 825NL8S-95 800NL69-94 800NL70-95 8.00NL70-85-1 8 00NL 70-85-2 8.00NL70-85-3 8.00 NL 71-96 8 00NL 76-91 8 00NL77-97 8.00NL77-87 8.00 NL 78-88 8.00NL83-93 8.00NL85-95 7.75NL71-96 beurs29-4 beursl-S 106,50 106.50 111.20 111.20 110.00 110.00 112,50 112,50 114,20 114,20 114.40 114,40 119,00 119,00 109,60 102,50 119,30 110,90 107,20 116,80 104,10 109.60 105.50 110,40 105,40 103,70 102,00 103,70 103,50 102,90 105,30 101.60 102,90 102,55 100,80 100,90 100,10 100.10 100,10 100,80 100,80 101,10 101.20 100,70 101,30 101,20 109,60 102,50 119,30 116,80 104,10 117.70 106,80 109,60 105,50 103,80 101,40 106.00 109,00 102,00 103,70 103,50 101,60 102,50 101.90 103,80 105,90 104,50 102.90 101,80 101,80 101,90 102,10 7.75NL 73-98 7.75NL77-97 7.75NL 77-92 7.75NL82-83 7.75NL85-00 7.50NL69-94 7.50NL71-96 7.50NL72-97 7.50 NL 78-93 750 NL 78-88-1 7.50NL78-88-2 7.50NL83-90-1 7.50NL63-80-2 7.50NL84-00 7.50 NL 85-95 7.20NL72-97 7.00NL66-91 7.00NL66-92 7.00NL69-94 6.75NL78-98 6.50 NL68-93-1 6.50 NL68-93-2 6.50NL68-94 6.25NL66-91 6.25 NL 67-92 6.00 NL 67-92 5.75NL65-90-1 5.75NL65-90-2 5.25NL64-89-1 5 25NL64-89-2 5 00NL 64-94 4 50NL59-89 4.50NL60-90 4.50NL63-93 4.25 NL 60-90 4.25NL61-91 4.25NL63-93-1 4.25NL63-93-2 4.00NL61-86 4.00NL62-92 3 75NL53-93 3.50NLS147-87 3.50NL 56-86 3.25NLB48-98 3.25 NL 50-90 3.25 NL 54-94 3 25NL 55-95 3-25NL55-8S bars 29-4 beurs 1-5 99.80 99.70 100.60 99.70 100.50 100.70 99.80 100,80 100.70 100,00 98,80 97,30 98,70 98,30 98,00 95,60 96,60 96,70 95,80 96.00 96,40 96,30 95,20 97,50 96,40 96,00 95,30 95,30 95,60 95,70 97,70 94,10 94,80 94,90 98.40 88.30 95,60 92.20 91.50 98.90 101.00 99.20 100,20 99,60 99,70 99.80 100,70 100,50 100,10 100.20 98,40 98,70 97,40 $8.70 98,30 98,00 95,60 96,40 96,50 95.70 95,80 96,20 96,30 96,60 96.40 97,70 94.10 94.SO 95,60 92^0 91.50 96.90 buitenlands geld 100,80 100,90 100,10 Belgische Ir. Duitse mark Port. escudo Canadese do Zwits frank Spaanse pes* Gr. drachme Finse mark J.Slav. Dinar (100) 5.45 5.75 (100) 111.00 115.00 (10.000) 16,80 18,80 (100) 1,90 2,40 Har 2,53 2,65 (100) 35.75 38,75 (100) 133,00 137,50 >n (100) 37,25 40.25 (100) 37,50 40.50 (100) 29,75 32,75 (100) 15,88 16,38 ita (100) 1,96 2,21 (100) 2,35 3.15 (100) 52,50 55.50 (100) 1.10 1.90 3.34 3.64 beurs van New York Allied Corp A. Brands Am. Motors Canadian Pacific Citicorp Cons. Edison Dupont Nemours Eastman Kodak Exxon Corp Ford Motor General Electric Gen Motors Hewlett-Pack IC. Indus Inco Ltd. Omzet 111.610.000 44 1/2 64 3/8 53 1/8 3 1/8 21 25 1/2 16 3/8 60 3/8 43 1/2 37 1/8 34 7/8 43 3/4 32 7/0 55 1/2 66 7/8 51 1/2 40 3/4 59 1/8 67 5/8 25 7/8 313/4 313/4 13 1/2 Stemming i 66 1/2 25 7/8 313/4 Mac Don Douglas Merck Co. Mobil Oil Nabisco Brands Owens Illinois RCA Corp Royal Dutch Sears Roebuck Ste- south, pac. Shell Oil Co. Un. Brands US Steel United Technotog Westing house 8 5/8 8 3/4 33 1/2 33 5/8 16 1/2 16 1/2 75 1/2 75 101 3/4 99 3/4 30 1/4 30 3/8 59 1/2 59 1/8 44 1/8 43 5/8 40 7/8 40 1/4 58 1/2 58 1/4 33 7/8 33 5/8 26 5/8 26 5/8 59 5/8 59 1/2 49 1/2 50 1/2 40 1/8 40 1/4 98 3/6 19 1/8 19 13 1/8 13 1/2 27 1/8 27 1/4 38 1/8 37 5/8

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8