gehoordgezien Walking back to happiness" over de jeugd van toen en nu ^RADIO/TELEVISIE £ckUc6ouaant DONDERDAG 2 MQ 1985 PAGINA 11 (Van Aardenne in i,Volgende vraag" n varHILVERSUM e last-Minister van Aar- Vasse-denne van Economi- 'int degche Zaken is van- giste^vond te gast jn tiet program- drie-ma van AVRO lard£,Volgende vraag" i (Ned. II om 23.00 weerduur)- H'i Praat met 'achtePfesentator Kees j gin JMynten over het st Yla®conom*sc*1 beleid eind-voor de komende ja- (Wimren, de bezuinigin gen en de kabinets vorming. Sarah Vaughan zingt liedjes van de paus HILVERSUM Aan de voora vond van het bezoek dat paus Jo hannes Paulus II aan ons land brengt, zendt de KRO-televisie op 10 mei (Ned. II om 19.40 uur) een concert uit dat de 61-jarige Sarah Vaughan op 30 juni vorig jaar gaf in de Tonhalle in het Duitse Düs- seldorf. Onder de titel „Eén wereld, één vrede" bracht de Amerikaanse zan geres een aantal composities op teksten van Karol Wojtyla, de hui dige paus. Hij schreef de teksten onder pseudoniem tussen 1950 en 1956. In die periode klom hij op van jonge priester tot bisschop van Krakau. Dat de paus de gedichten had geschreven, werd pas bekend in 1978 toen Karol Wojtyla paus werd. Zij zijn in meer dan negentig talen vertaald. De gedichten heb ben filosofische en spirituele the ma's en geven vaak een beschrij ving van gewone gebeurtenissen en problemen, die hij in zijn parochie werk meemaakte. Voor deze uit zending wordt gebruik gemaakt van de vertaling uit het Pools door de Canadees Gene Lees, daarbij ge assisteerd door de Poolse filmmu- ziekcomponist Bronislau Kaper. De muziek werd gecomponeerd door Tito Fontana, Santé Palumbo, Francy Boland en Lalo Schifrin. Sarah Vaughan zingt onder meer de nummers „The mystery of men", „Let it live", „The black" en „Girl disappointed in love". „Young Ones" bij VPRO HILVERSUM In het win- terseizoen gaat de VPRO-te- levisie de Engelse comedy- reeks „The Young Ones" uit zenden. Hoewel het program ma al sinds 1982 door de BBC op het scherm wordt ge bracht, heeft de VPRO geko zen voor de zes afleveringen, die in het afgelopen televisie seizoen bij de Britse omroep waren te zien. Sinds zijn start is de Monty Python-achtige serie, waarin hippie Neil en punkkomiek Alexei Sayle de opvallendste rollen spelen, een groot succes bij de Brit ten. Hoorspel Dick Walda alsnog op radio HILVERSUM Het door Dick Walda geschreven hoorspel „Slechte tijden, slechte manieren", dat door de omroepsta- king van 24 april niet kon worden uitgezonden, wordt alsnog door de VARA op de radio gebracht. Dit door Walda speciaal voor de meidagen geschreven spel is morgenavond te beluis teren. (Hilversum II om 21.30 uur). In twee simultaangesprekken hoort de luisteraar de kamp commandant Konrad Gemmeker aan een journalist uitleg gen dat hij in de nazitijd slechts zijn „plicht" heeft gedaan. Dick Walda heeft voor zijn hoorspel rechtstreeks geciteerd uit een gesprek dat hij met Gemmeker heeft gevoerd. Tege lijkertijd vertelt de Joodse vrouw Mimi Perlstein, hoe zij na de oorlog met haar kampervaringen moet leven. In de rol van Gemmeker hoort de luisteraar Robert Sobels in die van Mimi Perlstein, Liesbeth Struppert. Verder werken mee Gerry Mantel, Barbara Hoffman en Kees Bros. De regie is van Ad Löbler. idse aaid i-i HILVERSUM Met de tie- vierdelige documentaire- 3gen serie „Walking back to de happiness" heeft de IKON h een reeks programma's geproduceerd, die voor zo wel jong als oud onder houdend kijkspel ople- vert. Voor veel ouderen zal de vergelijking die 3 wordt getrokken op het 1. gebied van muziek, mode, *nk media en ontmoetings- plaatsen tussen de jeugd ig cultuur in de jaren zestig, zeventig en de jaren tach- tig nostalgische jeugdher- rJef inneringen oproepen. Vol- J9 gens samensteller Boude- wijn Klap zullen jongeren ,n dQ van nu in de verschillen- in de thema's hun eigen her- 10, kenningspunten ontdek- en ken. „Wat we vooral wil len laten zien is dat er 25 jaar geleden nogal wat „gedoe" is geweest rond thema's die we nu van zelfsprekend vinden". De serie, die in een hoog tem po aan de kijker voorbij flitst en waarvan vanavond (Ned. II om 19.12 uur) de eerste afleve ring wordt uitgezonden, han delt over muziek en kreeg de titel mee „Kan die herrie af?". Hoewel je als kijker kritiek zou kunnen uiten op de keuze van het archiefmateriaal dat wordt getoond of op de manier van interviewen, krijg je toch een aardig overzicht voorge schoteld. Wat in die 25 minu ten vooral duidelijk wordt, is dat er (over het algemeen ge sproken) sinds de jaren zestig telkens weer een muzikaal herkauwen plaatsvindt. Zoals zanger Wim Bieler van de Haagse groep Q 65 terecht op merkt: „Normaal heeft het zelfde publiek als wij toen hadden... jongens van de LTS". Franhie Zijn de fans van Frankie Goes To Hollywood echt anders dan die van The Beatles? De enige verandering die de samenstel lers constateren is dat het aan tal groepen met een eigen cul tuur en aanhang is toegeno men. Vroeger had je aan de ene kant de nozems en aan de andere kant de nette jongeren. Vast staat in elk geval dat rock roll en alle varianten daarop niet meer zijn weg te denken uit deze maatschappij. Het is niet alleen hét uitdruk kingsmiddel van de jeugd ge worden, maar het is nu een al gemeen geaccepteerd cultuur goed. Daar zit het verschil met het begin van de jaren zestig. De vaders en moeders van nu hebben moeten knokken voor hun lange haar, hotpants, jeugdbladen, jongerenpro gramma's en popmuziek. De ieugd van tegenwoordig krijgt het op een presenteerbladje aangereikt. En daar schuilt te vens het enige bezwaar dat je tegen de serie uitzendingen kan hebben: dat misschien net iets te veel de nadruk wordt gelegd op de „heldendaden" van de jongeren uit de jaren zestig en zeventig. Zij bonden weliswaar de strijd aan tegen de gevestigde maatschappij om een eigen plek te veroveren, die de jeugd in de jaren vijftig zeker niet had, maar moet de jeugd van nu daar dankbaar voor zijn? De jongeren van toen die zich nu in de mode, platen-industrie en heel veel andere denkbare industrieën bewegen, plukken daar toch de rijpe vruchten van. Samen stellers Boudewijn Klap en popjournalist Stan Rijven lie ten weten dat het zeker niet de bedoeling is geweest de ge neraties dertigers en veertigers op te hemelen en bij de jeugd dankbaarheid af te dwingen voor wat ze hebben gedaan. Boudewijn: „We hebben in dit Internationale Jongerenjaar 1985 slechts de ontwikkeling van de jeugdcultuur in beeld willen brengen". Provocerend Vast staat dat er heel veel is veranderd sinds The Beatles hun eerste single maakte. In Nederland moesten Karin Kent, Trea Dobbs en Rob de Nijs plaats maken voor groe pen zoals The Motions en The Golden Earring en de compo sities die werden geschreven gingen niet langer alleen over onschuldige onderwerpen zo als de liefde, maar schopten vaak op provocerende wijze tegen politie en politiek. Ook in uiterlijk en manier van handelen vonden veranderin gen plaats en deed het gezegde „langharig werkschuw tuig" zijn intrede. De laatste jaren is muziek voor een deel weer wat meer een consumptiemid del geworden dat net als in de jaren veertig en vijftig wordt gebruikt om op te dansen en je- lekker bij te voelen. Uit de serie blijkt dat de maat schappij de veranderingen heeft geaccepteerd. Wie kijkt er nog vreemd op van geverfd haar en van make-up en oor bellen bij mannen? Wie stoort zich bijvoorbeeld aan het vrouwelijke uiterlijk van Cul ture Club-zanger Boy George? Het in Nederland boycotten van singles omdat in de tekst een zinnetje staat over het ro ken van stickies of omdat er bedscènes in worden beschre ven, is ook verleden tijd. In de jaren zestig gebeurde dat ech ter regelmatig. „Meneer de president" van Boudewijn de Groot mocht niet op de radio en in 1966 weigerde de NCRV de single van Q 65 „This is the life I live" te draaien omdat het over drugs zou gaan. Hoe de tijden zijn veranderd wordt nog eens duidelijk wanneer zanger Wim Bieler vertelt dat de groep het nummer onlangs nog in een NCRV-televisie- programma heeft gezongen. Aantrekkelijke groep Anno 1985 is de jeugd, in te genstelling tot de jaren vijftig en begin jaren zestig, een heel aantrekkelijke groep voor de commercie geworden. Ze be schikken dankzij een baantje of vorstelijk zakgeld over be dragen waar de jeugd van toen alleen maar over kon dromen. Gebleken is dat ze het in de vele vrije uren die ze hebben graag uitgeven aan kleren, platen of aan de discotheek. In de derde aflevering, waarin de media worden belicht, blijkt hoe belangrijk de jeugd tegen woordig voor de omroepen is. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, luidt het gezegde. Televisie-maatschappijen zoals Veronica, NCRV, AVRO en KRO doen dan ook hun uiter ste best om door middel van programma's zoals „Het wees huis van de hits", „Minjon" en „Popsjop" de jeugd aan zich te binden. Ook de platen-indus trie probeert graantjes mee te pikken van de geldstroom on der jongeren. Er verschijnen jaarlijks duizenden platen en dan het liefst in verschillende maten, kleuren en hoezen en er worden maandelijks tiental len concerten georganiseerd. Alleen Nederland telt al 70.000 popgroepen en tegenwoordig staan er gemeenten klaar met subsidie om de popmuziek die in die stad of streek wordt ge maakt, levendig te houden. De platen-industrie zoekt onder tussen naarstig naar nieuwe trends en grijpt daarbij zonder blikken of blozen terug naar de jaren zestig om het vervol gens als „nieuw" te lanceren. En de jeugd... die gaat in twee dehandskledingzaken op zoek naar jurken, broeken en pak ken uit grootmoeders tijd. Hoe lang zal het nog duren voor de cirkel rond is? HANS PIËT HENK Acteur Henk Molenberg heeft de nieuwe uitdaging die hij naar eigen zeggen zocht, gevonden. In het nieu we seizoen gaat hij voor de AVRO op donderdag een ra diorubriek verzorgen terwijl hij op vrijdagmiddag met een culinair-praatje onderdeel uitmaakt van eep service- programma. Zijn overstap be tekent dat de luisteraars van NCRV's „Twaalf uurtje" de smaakmakende manier waarop hij over recepten vertelt, bij hun omroep moe ten gaan missen. Meer dan twaalf jaar maakte hij radio programma's voor de NCRV, maar het aanlokkelijke aan bod van de AVRO kon hij toch niet laten lopen. De NCRV is niet blij met zijn vertrek en Henk vindt het zelf ook jammer, maar de drang om zich te blijven ver nieuwen was toch sterker. Bovendien had hij niet zo'n zin meer om toneel te spelen en wilde hij 's avonds wel eens thuis zijn. Dankzij het radio- en televisie-werk dat hij nu krijgt, wordt dat moge lijk. KOOS Voor Koos Postema bij de VAR A-radio en -televisie te recht kwam, was hij onder wijzer. Dat oude vak gaat hij deze zomer weer uitoefenen, zij het dan voor een in de studio nagebouwde school- "V, klas. In een zestal afleverin gen geeft hij onder de titel „Klasgenoten" een enigszins bekende Nederlander de kans om een oude schoolklas bijeen te brengen. De uitver korene mag zelf kiezen of dat een klas is van de lagere of van de middelbare schooL Met die „leerlingen" worden dan herinneringen opgehaald uit dat ene jaar. Het pro gramma wordt vanaf 27 juli elke zaterdagavond vanaf tien uur op het scherm ge bracht. Volgens Postema zal de kijker vantevoren niet worden verteld wie de hoofdgast is. „Dat moet een verrassing blijven". WIM De TROS schakelt zijn kij kers in bij de nieuwe zomer- kwis, die vanaf 3 juli vijf keer door Wim Bosboom wordt gepresenteerd. Onder de naam „Jokers" gaan Wim en vier bekende Nederlan ders aan de slag met grappen, moppen of sterke verhalen, die door de kijkers zijn inge stuurd. De belangrijkste taak van Bosboom hierbij is om de uitzendingen niet uit de hand te laten lopen, want de pa nelleden hebben namelijk de taak de grap of het verhaal na te vertellen. De anderen mogen hem echter in de rede vallen wanneer zij menen het verhaal te kennen. Waar het uiteindelijk omgaat is hoeveel er van de oorspron kelijke versie overblijft, want afhankelijk daarvan krijgt de inzender een geldprijs, die kan oplopen tot driehonderd gulden. Nederland De hoofdrolspelers uit de Amerikaanse speelfilm „National Lam poon's Animal House". Ned. I om 22.15 uur. NEDERLAND 1 VOO 16.00 Tineke, gevarieerd mid dagprogramma gepresen- teerd door Tineke de Nooy. 17.15 Kinderen en hun die ren. NOS 17.30 1A6- Journaal. VOO 17.44 Agenda. FEDUCO 17.50 Medelanders Nederlan ders. TELEAC 18.30 Engels in het basison derwijs, les 6 (herh.). VOO 19.00 Schoolplein. Jongeren programma rond het thema: verzet en fascisme. Met o.m. de uitslag van de Ve- ronica-enquète 'Nederland se jongeren over discrimi natie'. NOS 20.00 Journaal. VOO 20.28 Call to Glory, Ameri kaanse serie over het leven van straaljagerpiloten en hun gezinnen. Een paar pi loten worden met een poli tieke opdracht naar Cuba gestuurd. De spanningen die dit met zich meebrengt worden ook binnen het ge zin afgereageerd. 21.15 (B Ontwikkelingssa menwerking het moet! Afl. 4: Zambia en zijn voedsel. Documentaire serie over de ontwikkelingslanden in nood. 21.45 Alas, Smith and Jones. Engelse humor en satire.. 22.15 National Lampoon Ani mal House, Amerikaanse speelfilm uit 1978. Met in de hoofdrollen: John Belushi, Tim Matheson en John Ver non. Regie: John Landis. 1962, een universiteit is ver deeld in twee groepen stu denten: de ene is er op uit hard te werken en goede resultaten te behalen, de andere maakt liever plezier en zet de bloemetjes bui ten. Op een dag raken zij slaags. NOS 00.10 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 [SJeugdjournaal. 19.00 Journaal. IKON 19.12 Walkin back to Happi ness, serie over 25 jaar jeugdcultuur in Nederland. Afl. 1: Kan die herrie af? Programma over popmu ziek. IKON/RKK 19.37 Kenmerk, actualiteiten rubriek. AVRO 20.00 40 Jaar na dato, docu mentaire-serie, Afl. 4: Van werken ga je niet dood. Af levering over de Duitse ter reur en de daaruit voort vloeiende angst van de be volking voor bijvoorbeeld de Arbeitseinsatz. 21.15 Babbeloniö, spel pro gramma gepresenteerd door Pim Jacobs. Gasten: Judith Bosch, Wil Luikinga en Hennie Huisman. 21.40 Molen Oronrijp, infor matie over de molen in Dronrijp. 21.45 Opsporing verzocht, programma in samenwer king met de politie ter op lossing en voorkoming van misdrijven. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Don Haag Vandaag. AVRO 23.00 Volgende vraag, kijkers praten met bestuurders in een rechtstreekse uitzen ding vanuit Sociëteit De Witte in Den Haag. Presen tatie: Kees Mijnten. NOS 23.50 Nieuws voor doven. ATN/Filmnet 17.00 Bondites. Komische actiefilm. 18.30 Airwoif. Afl: To snare a wolf. 19.20 The incredible shrinking wo man. Spannende komedie. 20.50 Pa trol boat. Afl: Conduct prejudicial. 21.40-00.40 Spertecus. Film. BRT 1 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Plons, de gekke kikker. 18.10 Rondomons. Negen kinderen- en wij? Tegenover elk bevoorrecht - meest Westers - kind staan wel hon derd anderen die een leven leiden dat niet zo rooskleurig is. 18.35 Moonfleet, Britse serie van Colin Cant naar het werk van John Meade Falkner. 19.05 Tijdrover. Tips voor koken en lekker eten. 19.25 Uitzending door derden. 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 Hoger-Lager, spelprogramma. 21.00 Panorama, actualiteiten. 21.50 Dallas, Amerikaanse serie. De strijd om Ewing Oil brengt J.R., Bob by en Ray dichter bij elkaar, zeer tot ongenoegen van Miss Ellie en Clay- 22.35 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Kunst en kunst maken. Afl.: Licht, video en computer (herh). 19.30 Juke Box. 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 Heimat (10), tv-serie van Edgar Reitz. 21.40 40e Internationale wedstrijd voor muziekuitvoering in de Victori- azaal in Genóve (2). Daphnis en Cloé, suite 1 en 2, Ravel. RTBF 1 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.23 Minute papillon. 19.30 Journaal. 20.00 Tesa, Frans-Britse speelfilm uit 1979 van Roman Polanski naar de ro man van Thomas Hardy. Met o.a. Na tassla Kinski, Peter Firth, Leigh Law- son e.a. Een arm boerenmeisje hoort dat zij van adelljke afkomst Is en gaat een bourgeois bezoeken die de fami lienaam gekocht heeft. De zoon des huizes verleidt haar, maar trouwt haar pas jaren later. Inmiddels Is zij ver liefd geworden op een domineeszoon, die na haar bekentenis van de zonde uit haar verleden naar Brazilië Is ver trokken. Zijn terugkeer leidt tot een tragedie. 22.45 Carrousel aux images, filmru briek. 23.25 Trekking van de Nationale Loterij. 23.30 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Martin en Simon met 'Musical Chains' (16.00). Diana (17.00) en Julie met een Interview met The Untoucha bles (2) (18.00). 19.00 Ecole des fsns. 19.45 La bande B.D. 20.00 Fou comma l'olseau, tv-film. 21.30 Kookrubriek. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Martin en Simon met 'Musical Chains' (22.30), Diana (23.00), Julie met een Interview met The Untouchables (2) (00.00) en Sunle en Gary (01.00)/ Duitstand DUITSLAND 1 Oliver Hardy en Stan Laurel krijgen problemen met een piano in „Het vermoeiende pianotransport". Duitsland 2 om 18.20 uur. ter Inleiding n.a.v. de economische wereldtop In Bonn. 17.00 Heute. 17.15 TeteJIlustrierte, gevarieerd magazine. 17.50 Der rosarote Panther (The Pink Panther), tekenfilm. 18.20 O Dick und Doof; Oer zermQr- bende Klaviertransport slapstickfllm met Stan Laurel en Oliver Hardy. 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute. 19.30 Oer groBe Prels, spelprogram ma met Wim Thoeike i.s.m. de Duitse organisatie die hulp verleent aan ge handicapten „Aktion Sorgenklnd". 20.50 Die groBe Hilfe. Een balans van de Duitse organisatie die hulp verleent aan gehandicapten „Aktion Sorgenklnd". 21.00 Geeundheitsmagazin Praxis. 21.45 Heute-jou mei. 22.05 Schwarze SSulen weiBer Macht. Die „stëdtlschen Schwarzen" in Südafrika. Reportage waarin Hel mut Lange een beeld probeert te ge ven van de huidige politieke, econo mische en sociale situatie In Zuld- -Afrika. 22.50 E Das kleine Fernsehsplel: Ordnung, tv-film van Sohrab Shahld Saless, Dieter Reifarth en Bert Schmidt. Herbert Sladkowsky, een In genieur van rond de veertig Is al een hele tijd werkloos en het kan hem al lemaal niet meer schelen. Zijn vrouw vindt dat hij geholpen moet worden om zijn passieve houding te verande- 16.00 16.10 Wir Kinder, kinderprogramma. Afl.: Von der Zwergschule Stohren. 17.00 Wel twirt schaft sgipfel. 17.50 Tageeechau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Zentrale Bangkok. Afl.: Tro- penschnee. 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse serie. Afl.: Schijn 20.00 HITagesschau. 20.20 CE Die Deutschen lm Zweiten Weltkrieg, documentaire-serie In zes delen van Joachim Hess en Henric L. Würmeling. Afl. 5: Das Drama des Luft- und Seekrieges. 21.50 Scheibnerwelse". Liedjes, sketches en gedichten van en met Hans Scheibner. 22.35 Tagesthemen. 23.05 ARD-Spotl extra. WK IJshoc key vanuit Praag. 23.35 Tatorl, misdaadserie. Afl.: Blü- tentrëume. Matroos Harry Rohwed- der komt In Hamburg aan met een grote zak vol 50 Dollar biljetten ter waarde van anderhalf miljoen Mark. Zijn vrienln Jutta vertelt hij het geld te hebben gewonnen In Las Vegas. Al gauw wordt het moeilijk voor Harry om zijn valse geld aan de man te brengen en bovendien heeft de politie DUITSLAND 2 IE: Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wlt-ultzendlng. KI: Zwart/wlt-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. O: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■E3Bij niet-Nederland- stallge zenders: zwart/wit- uitzending In orginele ver sie met ondertitels. 00.30 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: Vektören. Cursus natuurkunde, les 3. 18.30 Het programme me» de mule. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tageeechau. 20.20 Vor der Wahl '85. Discussie programma met als thema: Milieube scherming In Noordrijnland-Westfa- len. Wat Is er bereikt, wat moet er nog gedaan worden? 22.15 Film am Donneretag: Der Ti ger von Taxa» (High lonesome). Amerikaanse speeiflm uit 1950. Met In de hoofdrollen: John Barrymore Jr., Chill Wills en John Archer. Regie: Alan LeMay. De jonge Cooncat is op de vlucht voor twee onbekenden die hem willen vermoorden. Hij komt te recht bil de farm van de familie Davis waar hij wil gaan werken. Maar het ongeluk blijft hem achtervolgen. 23.30 Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. Afl.: Stable for three. 19.00 The Lucy show. Afl.: Lucy and the old Mansion. 19.30 Charlie's Angela. Afl.: Angel on high. 20.20 Skyways. Drama-serie. 21.10 The Untouchables. Afl.: Jig- 22.05 Davis Cup tennis. 23.00-00.00 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17.35 Dogtanian and the Three Muskehouds, tekenfilmserie. 17.50 John Craven's Neweround, Jeugdjournaal. 18.05 Blue Peter, kinderprogramma. 18.35 Dr. Kildare, tv-serie over da belevenissen van een arts. Met Ri chard Chamberlain, Raymond Mas- sey. e.a. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus. 20.00 EastEnders, tv-serie. 20.30 Tomorrow's world. 20.55 Top op the pope. 21.30 The Lenny Henry Show. 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Crimewatch UJC 23.05 Question time, programma waarin kijkers vragen kunnen stellen aan bekende mensen. 00.05 Crimewatch update. 00.15 The learning machine, Infor matieve serie. 00 40 Weerbericht BBC 2 18.25 18.30 Ufegamee. 19.00 The Invaders, science-fiction serie. In de hoofdrol: Roy Thinnes. 19.50 C The Phil Silver Show. 20.15 Recovery. 20.40 Documentaire. 21.30 Topol's Israël, gevarieerd mu zikaal programma waarin Chalm To poi zijn geboorteland Israël bezoekt. 22.00 Leaving. 22.30 Forty Minutes, documentaire ITV 17.20 Wonders In Letterland. 17.40 First post 18.00 Dangermouse. 18.15 Connections. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. Regionaal ma gazine. 19.35 Crossroads. Knerd. 21.30 Minder. 22.30 TV Eye. 23.00 Nieuws. 23.30 A Country Living. 00.00 Parents and Teenagers. 00.30 The Yellow Rose. 01.30 Thursday Topte. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 Sc hooi tv 13.00 Nieuws voor doven. NCRV 15.30 De Careone. Tv- serie. 16.15 Een ongewone oma, poppenserie. 16.20 Vrouwtje Theele pel, tekenfilmserie. 16.45 Wieeels, met Legien Komkamp en Dick Pas- schter. Om 17.30 Vi«-Joumaal (NOS). RTBF 1 11.30 Teletekst. 14.00 School tv 15.30 Teletekst. 16.00 Mededelingen Onem. 16.45 Schooltv. 17.15 Loili- 17.40 Mama in, papa cool, papa 17.50 Plein Jeu weekend. pop. 1 In. 17. MUSIC BOX 08.00 Noo-etop videoclip#. Martin (08.00). 'Between the lines' met Sunie (09.00), Gaz met een Interview met Jo Boxers (2) (10.00), Julie en Diana (11.00). Gary (12.00) en de 'First Sight Show' met Simon en een popartiest (13.00). 14.00 Herh. DUITSLAND 1 10.00 Tegeeechat 10.23 Der groBe Praia. 11.45 Um- schsu. 12.10 Qezondheédsmagazine Praxis. 12.55 Pereoverzicht 13.00 Tageeechau. 13.20 ARD-Sport extra: Int. tenniskampioenschappen van Duitsland. Ca. 15.00 WK-Ushockey te Praag. 16.00 Tageeechau 16.10 Seid ihr all# dal Portret. 16.35 Der Prinz vom Central Peril, speelfilm. DUITSLAND 2 10.00-13.15 ZiS Duitsland 1. 13.15 Teletekst. 14.5 zicht. 15.00 C Moorhof, speelfilm uit 1935. 16.15 Frel zeil— und wee man daraut me- chen kann. 16.45 Heute. 16.55 ISDie s port-Reportage. WK IJshockey. Fi nale. SKY CHANNEL BBC 1 07.00 Teletekst 07.50 Braaktest Time. 10.20 Teletekst 11.30 Ptay School. 11.50 Teletekst. 13.30 Jour naal 13.55 Weerbericht. 13 57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble MUI al One. 14.45 Hokey Co key. 15.00 Teletekst. 16.55 Whixx. 17.10 Laurel and Hardy. ITV 07.25 TV-AM, ontbl|ttv. 10.30-12.39 Schooltv 13 00 Jamie and the Ma gie Torch, (herh.). 13.10 Rainbow 13.30 By the Way (herh.). 14 00 Nieuws. 14.20 County Council Etoc- tione. 14.40 Friday Film Matinee: The House across the Lake. Speel film 16.00 Gems 16 25 Regionaal nieuwe. 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.20 Betftnk. HILVERSUM 1 KRO. 17.03 E gazine. 18.20 Nws. over kerk en sa menleving. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Ter Overweging. 20.03 Tombola. 22.02 Goal op donderdag. van Tijn. 01.02 All aspects of hair- dresslng in the home. 03.02 Het kou de zweet. 05.02 Groeten uit Groet HILVERSUM 2 VOO 16.00 Veronica Nieuwsradio. 18.00 Nws. VOO: 19.00 Veronica Sport. NOS: 20.00 Nws. 20.03 Op de rand van het recht. NCRV: 20.45 De wereld zingt Gods lof. 21.45 In beweging. 22.15 Lltera- ma-donderdag. 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 20.45 LeerapiegeL 23IX) Waken en dromen. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. TROS: 19.02 21 jaar TROS Pop. 20.02 Ferry Maat s Soul Show. 22.02 De L P.- en C D. Show. HILVERSUM 4 NOS 18 00 Nws VPRO: 18.02 De Tafel van IV. 19.30 David Lopalo. 20.30 Live concert u3n de Australische trombonist Simon de Haan en saxofonist Luc Houtkamp. NOS: 22.00 Muziek uit M>d de leeuwen en Renaissance. 22.30 Akkoord. 23.00 Musica Nova Live. HILVERSUM 5 VARA 17.30 Radio weekblad op donderdag. 17.55 Wel en wee, feuilleton, (herh.). PR: 1820 Uitzending van de PPR. VARA: 1830 Luchtruim. NOS: 19.00 Nws voor bui tenlanders. TELEAC: 19.40 Follow me II. herh. les 58. 20.10 EIBO, Er^ets In hel Basisonderwijs, les 6. 20.40 Kunstgeschiedenis. Les 5. 2LlOCopo Morgen HILVERSUM 1 KRO: 7.03 Hel levende woord. 7.10 KRO's ontbljtshow 9.03 Adres onbekend. 10.02 In antwoord op uw schrijven. 12.03 Van twaalf tot twee. (13.05 Echo.) 14.03 Ratel TROS: 15.03 Raad een Ued of niet 15.30 Café de praatstoel. 1633 P*>- HILVERSUM 2 7.00 Nws. VPRO: 7.06-16.30 Hot Ga- bouw. 7.06 Afdeling Binnenland 723 Dorrestljn's Pers Agentschap (DPA). 8.30 Nws. 8.33 Het Beeèd. 9.00 Atde- ling Binnenland. 934 Oorreatljn'e Pers Agentschap (DPA) 9.30 Nws 9.33 Het onderzoek. 10.00 Euraburo 10.30 Nws 10.33 Afdeling Bmm 11.00 Afdeling 12.30 Nws 12.36 Afdeling I land. 13.00 Nws 13 10 NL-BuHen- landbencht. 14.30 Nws. 1433 Het Symposium. 15.00 Afdeling Omnocv land. NOS: 15.30 Nws. 1533 Een le ven lang. IKON: 1630 Kleur. 1630 HILVERSUM 9 EO 7 02 Ronduit <9 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruit mand. NOS: 10.04 Jaargenoten. 12.04 Radio Thuisland VOO: 1333 Tlpperade. 15.03 De Top 40. HILVERSUM 4 VOO: 7.00 C stemming. (8.00 Nws). 9.00 Veroni ca's Meesterwerken op compectple- ten 10.30 Muziek voor mlljoonen. EO: 12.00 Lunchconcert 13.00 Nws. 13.02 Songs of praise. 1330 Vetro- nomlum. 15.00 Zeggen en schryvon, cultureel magazine. 15.30 Klein be stek. 16.30 Uit de schat der eeuwoo. 17 00 Creme du baroquo HILVERSUM S NOS 9 03 NOS-Spor- tief 9.25 Waterstanden. TELEAC: 9.30 Onderhoud fiets. RVU: 10.00 Hel 1. 10.20 Samen met ande- >-VARA: 10.40-1130 Na- RADK) RUNMONO 730 OcMw*- Anna Landsdorp met Erik Poel

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11