Rijnsburgse Boys verstapt zich RCL deelt met Excelsior M Belangrijke overwinning Ter Leede ARC freewheelend langs Oranje Wit CcidóeSouuuit Hazerswoudse Boys houdt Berkel op 0-0 Quick Boys niet slagvaardig Noordwijk haakt a LEIDEN Ter Leede boekte zaterdag in de derde klasse een belangrijke 2-0 overwin ning op het hooggenoteerde. maar tegenvallende HVO. Katwijk had weinig moeite niet Monster (3-1) en Zevenho- vén behaalde een zeer geluk kige 2-0 winst op rode lan taarndrager TSB. 'deze wedstrijd nog niet „vei lig" waren, profiteerden opti- nlaal van een zeer zwakke start van de Vlaardingers. Ed van der Heiden strafte al na zes minuten een slechte terug speelbal af, waarna het nog een klein half uur duurde voordat Erik Grosman een goede combinatie over meer dere schijven doeltreffend af rondde: 2-0. Na de rust stond de- gastheer met de rug tegen de muur, maar de ingevallen doelman Pieter Idenburg (Jan Blankespoor viel geblesseerd uit na een botsing met Rob de Ruiter) hield het doel keurig schoon, ook al omdat de Vlaar- dipgers veel te slordig waren ir\,de afwerking. Katwijk Monster 3-1 (1-0) Katwijk beheerste de eerste helft, maar Wim Guyt I slaag de er pas drie minuten voor de rust in de bal in het doel van Monster te krijgen. Monster, dat meende dat de bal de lijn niet had gepasseerd, was zelf slechts éénmaal gevaarlijk. Na de rust profiteerde Katwijk goed van de grote risico's, die de opponent nam. Binnen kor te tijd kon Floor Schaap twee maal scoren, waarmee de beslssing was gevallen. Tien minuten voor tijd werd doel man Jaap van Dui venbode nog verrast door een schot van afstand. Zevenhoven - TSB 2-0 (0-0) In een slechte wedstrijd speel de invaller-doelman Peter Janmaat een hoofdrol bij Ze venhoven, dat er vooral de eerste helft niet aan te pas kwam. TSB slaagde er echter niet in de bal in de touwen te krijgen. Tien minuten voor het laatste fluitsignaal bracht Wim Zwaan de score, tegen alle verhoudingen in, op 1-0 uit een scrimmage. Vijf minuten later kon René Boom zelfs 2-0 inschieten uit een strafschop, nadat Jan Wouters in het strafschopgebied onderuit was gehaald. LEIDEN Ook Quick Boys heeft het op eigen (drassige) §rond sterke Spijkenisse zater- ag geen nederlaag kunnen toebrengen. Na een 1-0 achter stand bij rust werd een 3-1 ne derlaag een feit. Na vijf minuten al werden de .Katwijkers op achterstand ge zet. Freek Rienks miste de on- Sevaarlijke voorzet, Johan onker raakte de bal slechts ter haalde vol uit. Johan Jon ker bracht even later de span ning weer terug door bij een hoekschop doeltreffend in te koppen, maar halverwege het tweede part was het opnieuw Spijkenisse dat wegliep. Vlug tekende voor die goal; Quick Boys-goalie Kees de Best i het opnieuw niet geheel fout loze verweer. Het nog aan dringende Quick Boys, waarin de met Floor van Duyn voor half. Alle kans dus voor Kees het voorlopige „nieuwe" Ne- Vlug om in te schieten. Nadat Quick Boys zich van die snelle tegenslag had hersteld, nam de formatie van scheidende Van Vianen het initiatief over. Kansen voor Kees van Rooy- en. Martin van der Plas, Jon ker en Leen van der Plas sor teerden evenwel niet het ge wenste effect. De tweede helft r \M£S vijf minuten oud toen de (Hoek). Teun van der Plas. Van twri'de Spijkenisse-goal het le- 5^n-Val? venslicht zag. Ricardo de Win- derlandse amateurteam gese lecteerde Marco van der Plas wegens een blessure ontbrak, slaagde er in de resterende speeltijd niet meer in het vij andelijke net te vinden. Scoreverloop 5 Vlug 1-0; 50 De Winter 2-0; 60. Jonker 2-1; 65. Vlug 3-1 MAANDAG 29 APRIL 1985 PAGINA 20 LEIDEN In de tweede klas se deden zich zaterdag geen verrassende zaken voor. ARC boekte een zeer eenvoudige 4- 1 overwinning op Oranje Wit (dat daardoor degradeert), maar zag de titel definitief naar DSVP gaan, dat Be Fair met 0-2 versloeg. In een wed strijd waarin normaal voetbal onmogelijk was, speelde FC Lisse met 0-0 gelijk tegen DUNO Degradant SIZO ver loor met 2-1 van HCSC. ARC Oranje Wit 4-1 (2-1) ARC keek al na één minuut tegen een achterstand aan, toen sluitpost Cor Prook kans loos was bij een onoverzichte lijke Dordrechtse inzet. Bin nen zeven minuten had Nico Oosterlee de stand echter al weer omgebogen in het voor deel van de Alphense forma tie. Eerst werd Oosterlee be diend door Dennis van Om men, bij de tweede treffer kwam het voorbereidende werk van zijn broer Ardi. Hoewel de gastheer na de rust moest opboksen tegen de stormachtige wind, breidde Sjaak Key de stand al na drie minuten uit tot 3-1. Vier mi nuten voor tijd bepaalde Nico Oosterlee met zijn derde doel punt de stand op 4-1, ander maal op aangeven van Dennis van Ommen. DUNO FC Lisse 0-0 (0-0) Met de Noordwester storm dwars over een erg klein veld, kon er in de ontmoeting tussen DUNO en FC Lisse nauwelijks van normaal voetbal sprake zijn. In de eerste rondgang hielden beide ploegen elkaar in evenwicht. René Griffioen liet een goede mogelijkheid voor de Lissenaren liggen, ter wijl sluitpost Bart de Bruin goed ingreep bij enkele Haagse inzetten, waarvan één hem passeerde. Deze werd echter wegens buitenspel afgekeurd. Na de pauze was de Eilander équipe wel wat sterker, maar René Griffioen. Arie Schalk en Walter Schoone misten al len precisie. Een goed schot van de teruggekeerde Jan van Slooten werd' net door de Haagse doelman gered. HCSC - SIZO 2-1 (0-1) Het reeds gedegradeerde SIZO kwam goed voor de dag bij HCSC, en drukte een licht overwicht voor de rust uit met een treffer van Peter Boll op aangeven van Hennie Camp- horst. Na de rust ging de strijd gelijkop. Halverwege meende de scheidsrechter dat Scoti van der Beid een aanvaller van HCSC onreglementair had afgestopt, wat hij met een strafschop bestrafte: 1-1. Alsof dat nog niet genoeg was, zette Peter Bol tien minuten later een andere aanvaller te hard opzij, wat de aanleiding was tot de tweede strafschop én de onverdiende 2-1 nederlaag voor de Hillegommers. RIJNSBURG Het mis stapje van scheidsrechter Bals leek in eerste instan tie volkomen onschuldig. Voor de man zelf maar ook voor de wedstrijd en vooral voor Rijnsburgse Boys zou dat verstappen vervelende gevolgen heb ben. Baas zou de kleedka mer na de pauze niet meer verlaten, een spier blessure werd zijn nood lottig deel. In zijn plaats mocht grensrechter Looye de fluit gaan hanteren en werd de Rijnsburgse vlag- ger Jaap Heemskerk ver zocht aan de lijn plaats te nemen. De vrees dat Heemskerk wel eens al te Boys-vriendelijk zou kun nen zwaaien, bleek volko men ongegrond. Integendeel, als blijk van on partijdigheid vlagde Heems kerk zelfs meer in het voor deel van Heerjamsdam. Waar door Rijnsburgse Boys maar liefst drie spelleiders tegen zich wist. Want wat Looye en officiële grensrechter Janssen presteerden, grensde aan het ongelooflijke. Voortdurend werden aan de kant van Jans sen pro-Heerjamsdam beslis singen genomen waar de ob jectieve toeschouwer toch echt anders oordeelde, met als diep tepunt het afkeuren van een glaszuiver doelpunt van Fred Arroyo.. Mede door het falen van beide heren ging de winst naar Heerjansdam: 2-3. Hoewel de Boys zonder pro blemen de beschuldigende vinger naar de leiding mogen uitsteken, dienen zij eveneens de hand in eigen boezem te steken. Het spel was met name ■éoor de rust nu eenmaal van zeer middelmatig niveau. Wel iswaar was het in die periode moeilijk om de striemende wind en regen in het gezicht te trotseren, maar men stelde hoegenaamd niets in het werk om dat nadeel in eigen voor deel te doen omslaan. Zo werd bij uittrappen steeds de verre trap gehanteerd. Door de wind kwam de bal echter vaak niet verder dan de middenlijn. Mede daardoor was de druk op het doel van Henk van Voor bergen voortdurend aanwezig. Wellicht ook een gevolg van de „merkwaardige" basisop stelling, waarin rechtsbenige Arie van Dijk op links was ge plaatst en links schoppende Paul van der Blom op rechts. Beide kwamen slecht uit de verf en moesten hun plaatsen af staan aan jonkies Taalman en De Louw. De zelf opgelegde druk leidde tot de twee treffers waarin het ge- en vervaarlijke aanspeel punt, Ron van der Neut, een belangrijk aandeel had. Bij het eerste speelde hij de rol van omhoogspringende afleider voor scorende Jan van der Leek; het tweede scoorde de kolos zelf. Nog voor de rust werd het onverwacht 1-2 door onopvallende Huug Aande- wiel. De wedstrijd was weer geheel open en met de wind in dè rug leek een voldoende resultaat mogelijk. Echter, toen Looye zes minuten na de pauze op advies van Janssen de buiten spel staande en jammerlijk missende Martin de Louw ten onrechte niet terugfloot, was het vonnis over Rijnsburgse Boys in feite reeds geveld. Heerjansdam protesteerde der mate heftig bij de vlaggenist, dat hij het niet meer in zijn hoofd durfde te halen de stok omlaag te houden bij alles wat maar riekte naar buitenspel. Toen Leen Rijnenburg in de 65e minuut ook nog de 1-3 no teerde, leek het helemaal voorbij. Het pleit voor de Rijnsburgers dat zij het hoofd niet lieten hangen, zelfs niet nadat lat en Manuputty een grotere acnterstand verhu den. Ook niet nadat Ai een afstandschot losliet, voor Kopanicki onhout bleek, maar weer eens Janssen werd afgevlagd aansluitende treffer kwal met Rijnsburgse dank aan tastende Kopanicki toch het doelpunt van De bleef RBB onverzettelijk, verder dan uitgelezen n lijkheden voor Marcel var Blom en Gillisen kwan thuisploeg niet. ARNOLD VAN DER CAI Scoreverloop: 26 Van der Lec 28 Van der Neut 0-2, 40 Aandew 2. 65 Rijnenburg 1-3, 73 De Lou Opstelling Rijnsburgse Boys; Voorbergen, Toet, Manuputty, bergen, De Kroon, Arroyo, A wiel, Van Dijk (Taalman), Pau der Blom (De Louw), Gillissen cel van der Blom. LEIDERDORP RCL mag na het 1-1 gelijkspel tegen Excelsior Maassluis nog altijd hopen op be houd van het eersteklas- sèrschap. Wil de Leider- dorpse formatie degrada tie voorkomen dan zal zich wel een wondertje moeten voltrekken, want de mededegradatiekandi daat uit Maassluis toonde ch op sportpark De loemerd gewoon een be tere ploeg. Daarbij kwam nog dat de opponent van RCL wel de ter bestrij ding van degradatie nood zakelijke bezieling uit straalde. Uiteindelijk liet dan ook niet RCL, maar Excelsior een beste kans óp twee punten liggen. Het grootste verschil tussen beide staartploegen lag in de voorhoede. Bij RCL wilde Sie- to Schalkers op links wel wer ken, maar dat blijkt nog altijd geen garantie ook maar een bal goed te raken. De andere spits. Ben Heemskerk, slaagde in geen van beide zaken. Toch was RCL nog een paar keer gevaarlijk. Dat kwam vooral door de aanvallende impulsen van Peter Siera, die uitgroeide tot de beste man aan Leider- dorpse zijde. Toen Kammenga en Schalkers de kleine kansjes op een voorsprong hadden la ten liggen, trokken de bezoe kers het initiatief naar zich toe. In de 19e minuut had RCL al alle geluk van de wereld toen eerst Aad Moerman de onderkant van de lat trof en de opnieuw door Wim Put in gekopte bal van de lijn werd gehaald. Tien minuten later hadden de bezoekers wel succes. De bal werd onnauwkeurig uitverde digd, Cor van der Hoeven pik te de bal op en bood Robert de Reus een niet te missen kans: 0-1. Aan de andere kant had Schalkers aanmerkelijk meer moeite met mogelijkheden uit de categorie „niet te missen kansen". Alleen voor keeper Robert van der Broecke be sloot hij de bal in de voeten van een verdediger te schui ven. Dick van der Bijl haalde een paar minuten later wel LEIDEN In de vierde klasse sleepte Hazers woudse Boys zaterdag een 0-0 gelijkspel uit het vuur tegen titelkandidaat Ber kel. Valken '68 kwam met dezelfde eindstand goed weg tegen Rohda '76, ter wijl ook de ontmoeting tussen Voorschoten en Koudekerk geen winaar opleverde: 1-1. Het reeds gedegradeerde MVKV boekte alsnog een leuk succesje door Jodan Boys met een 4-1 nederlaag naar huis te sturen. Berkel - Hazerswoudse Boys 0-0 ((H)) De eerste helft gebeurde er weinig, omdat Berkel het be kende behoudende spel aan de dag legde, en de ambities van Hazerswoudse Boys niet ver der reikten dan één punt te pakken. Pas de tweede rond gang kwam er leven in de brouwerij, omdat de gastheer toen uit een heel ander vaatje tapte: de Hazerswoudse defen sie moest bergen werk verzet ten om het doel schoon te hou den, wat inderdaad lukte. Ver der dan een schot op de paal kwam Berkel immers niet. Valken '68 Rohda *76 (M) (0- 0) De ongeconcentreerd spelende Valken mochten na afloop de handen dichtknijpen. Het te onbesuisde Rohda had zeker de eerste helft meerdere ma len moeten scoren, maar het houtwerk bleek tot tweemaal toe een sta-in-de-weg. Aan Valkenburgse zijde was Hans Vijgeboom kansrijk, maar hij stuitte op de goede doelman. Na de pauze gebeurde er niet veel meer. Rohda was welis waar meer in de aanval, maar slaagde er ook nu niet in de goede richting te vinden. Mar cel Noord liet een goede kans voor de gastheer onbenut. Voorschoten - Koudekerk 1-1 (1-0) Door de stormachtige wind konden beide ploegen één helft domineren. De eerste helft was die rol weggelegd voor Voorschoten, dat na een kwartier een voorsprong nam via Hans Konings, die een voorzet van Wim van Luik mooi afrondde. De tweede helft waren de rollen omge draaid Het chaotisch spelende Koudekerk kwam tien minu ten voor tijd op gelijke hoogte door een doelpunt van Ron OOSTKAPELLE Noord wijk heeft zaterdag definitief afgehaakt in de strijd om het kampioenschap in de eerste klasse A. De Noordwijkers gingen zelf in en tegen Oost kapelle met 2-1 ten onder, ter- vijl koploper Kozakken Boys wel gewoon won. Een gang van zaken die ook immer opti mistische oefenmeester John Eelman er toe bracht de titel- kansen van Noordwijk tot een minimum terug te brengen. „Noordwijk speelt verder voor de tweede plaats. Misschien kan de ploeg ook nog meedoen de strijd om.de derde perio de. Maar het kampioenschap zit er niet meer in". Noordwijk heeft het overigens aan zichzelf te danken dat Ko zakken Boys praktisch gespro ken onbereikbaar is geworden. De elf van Eelman beheerste de wedstrijd tegen Oostkapelle tot een kwartier voor tijd vol ledig en had in die periode veel verder afstand moeten nemen. Omdat teleurstellende Klaas Vink (hij vooral), Timo Gerlof en de weer in de ploeg teruggekeerde André de nodige mogelijkheden! ten, bleef Oostkapelle volledig in de race. Zeket dat de thuisclub tien voor tijd uit een hoekschto gelijkmaker had gefabrid Een nivellerende treffer bij Noordwijk (inmiddels der de voor Robert Knau wisselde Wetzel) iets knappen, terwijl Oostka juist de kracht vond nog door te gaan. Een kleine minuten voor tijd resulte dat aandringen van Oostki le in de tweede doeltreff Zeeuwse kopbal. Noordwijk zelf was voo pauze doeltreffend aan werk geweest. Halverwej eerste periode stonden V en de goed spelende Ivan mans aan de basis van door Timo Gerlof, via Zeeuws been. afgeronde val. Dat ene doelpunt zou ter uiteindelijk niet voldo blijken om Noordwijk ir tiotelrace te houden. Noordwijk: Dortmundt. Mark Van Beveren, Wendt, Sluys, I Wetzel (Knauf), Gerlof, Smits,' Hermans. Weijman. Ook de Koudekerk- se sluitpost Cock Dorrepaal, die na de pauze niet éénmaal in actie hoefde te komen, kon aan die stand niets meer ver anderen. MVKV - Jodan Boys 4-1 (1- 1) De reeds gedegradeerde Kat wijkers kwamen weliswaar op achterstand, maar bezorgden de Goudse ploeg alsnog een kansloze nederlaag. De eerste helft scoorde Henk Langemaat de gelijkmaker, daarne vielen nog eens drie treffers. Met de storm in de rug bracht Rolf de Jong de score op 2-1. Henk Langemaat breidde de s met een tweede doelpunt tot 3-1, waarna Ron van Kolk de eindstand op 4-1 paalde. Jodan Boys kwar niet meer aan te pas. hard uit, toen de bal op een meter of acht van het doel voor zijn voeten stuiterde. Van der Broecke reageerde goed en tikte de bal naast het doel. In de eerste minuut na rust kreeg RCL al direct de kans de stand gelijk te trekken. Verdediger Van der Berg ver speelde de bal aan Heemskerk en werd op het moment dat hij het leder heroverde door de RCL-spits opzij getrokken. Van der Bijl had de bal zowat voor het inschuiven, maar zag zijn schot net naast gaan. De Leiderdorpse aanvoerder had ook met zijn volgende pogin gen weinig geluk. Tweemaal stuitte zijn inzet op de verdedi ging af. De aanvalsdriften van de thuisploeg waren snel na de sterke openingsfase weer vol ledig verdwenen. Excelsior verzuimde vervolgens om RCL op een niet te overbrug gen achterstand te zetten. Aad Moerman en Robin Gouka misten echter de mooiste kan sen, zodat de thuisploeg toch nog een punt weg kon slepen. Siera liet een hoge voorzet los en Pierre van Gemerden kop- RCL en Excelsior Maassluis toonden zich zaterdag niet overdreven slagvaardig. Hier haal RCL- aanvoerder Dick van der Bijl vruchteloos uit te de bal vanaf de achterlijn voor het doel. Heemskerk bleek zich uiteindelijk niet voor mets omgekleed te heb ben: 1-1. Vlak voor tijd was de in de tweede helft in de spits geposteerde Cees Ruis nog vlak bij de winnende treffer. Van der Broecke pareerde de kopbal van de lange Leider dorper. WILLEM SPIERDIJK Scoreverloop: 28 De Reus 0-1; 80 Heemskerk 1-1. Opstelling: Van der Heijden. Braat, Wezel. Ruis. Siera. Bruna (Boende- maker). Van der Bijl, Brandt, Kam menga. Heemskerk, Schalkers (van Gemerden).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 20