Saturnus pijnlijk onderuit tegen naamgenoot öekker-tennis 1 verplettert oncurrent Goud en brons voor Niels Ouwerkerk Ju Basketbalclub Leiden ernstig in problemen Avanti blijft in eredivisie ;rst 1 ié=)I=!éijiJ. Qeid&iQowuvnt MAANDAG 29 APRIL 1985 PAGINA 19 3 S *1_ pEN Mercasol Saturnus IJV f niet in geslaagd het duel het kampioenschap in de le ee»ste veldhandbaldivisie te tegepen. In een „belachelijke" ïCeresjjstrijd kwamen de Leide- ïtwijkin in de tweede helft tegen hter. Jngenoot Saturnus Ridder- 0 zetlk niet meer tot scoren: 10- biedeSijnstreek scoorde in Vlaar- n op»en slechts een maal meer. Jandiaan won met 6-4. In dstrijifefdeling verrasten de da- aar ti van Saturnus HVV met 6- le kat twe&_ In principe kon Saturnus in punten gelijk komen met de koploper, maar Saturnus Rid derkerk toonde zich slimmer. Met een hoog tempo poogden de Leidenaren de Ridderkerk- se defensie uit te spelen, maar met een natte bal leidde dat slechts tot balverlies. Uit de daarop volgende breakouts werd 5 maal gescoord. De rood-witten konden zich al leen in de eerste helft wat ope ningen verschaffen (Chris Kempers, langslaper Hans Blansjaar en Andre van Leeu wen). Na 4-3 bij rust scoorde Ridderkerk 2 maal vanaf links. Lange tijd bleef het 6-3, maar toen een strafworp het verschil op 4 doelpunten bracht werd de Leidse on macht pijnlijk duidelijk. Zelfs een 7-meter-worp bleef onbe nut. De Ridderkerkers speel den zich naar een 10-3 zege en een vrijwel zeker kampioen schap. Ook het duel Hollandi- aan-Rijnstreek werd geteis terd door hagel en wind. De krachtiger Vlaardingers waren daardoor in het voordeel. Hun defensie sloot als de Ooster- scheldedam, en de enkele keer dat de Alphenaren doorbraken vonden zij de goalie op hun weg. Mede daardoor bleef de stand na 4-2 bij rust op 6-4 ste ken. In de hoogste afdelingsklasse was dé derby die tussen Satur nus en HVV. Saturnus had zich vooraf gesterkt met de adviezen van ex-HVV-coach Benno Nieuwenhuizen. Dat was effectief, omdat de Leide naren profiteerden van de zwakkere korte hoek van de HVV defensie, bij rust al leid den de Leidse dames, mede door het sterke keepen van Paula Klap met 4-3, na rust bleef die voorsprong in stand: 7-6. Quintus lijkt door dit re sultaat regelrecht op de titel af te stevenen. Zelf had het het weinig moeite met een „onver- sterkt" Foreholte. De Voor- houtsen stonden bij rust al achter, 1-6, een verschil dat niet overbrugd werd: 5-11. Olympia had het onverwacht makkelijk tegen EDH. Na 2-0 bij rust en later zelfs 5-0 spar telden de dames uit Delft even tegen: 6-4. Via goede combina ties en 3 uitgespeelde vrije- worpsituaties behaalden de Wassenaarsen een 10-4 zege. HVS haalde een punt uit het duel met Schipluiden, hoewel er lang tijd meer in gezeten heeft. Met name Lenie van der Bosch (3 treffers) en Loui se van der Helm speelden een goede wedstrijd: 11-11. De dames van Northa hadden veel moeite met de arbitrage en verloren met 14-9 van DSO. Als pleister op de wonde kan het Noordwijkerhoutse team wel in de afdelingsbeker finale (tegen Saturnus) spelen. De halve finale, die met 12-11 van Wings werd verloren, is alsnog in een 5-0 overwinning omgezet. Bij de Haagse dames hadden speelsters meegedaan uit het eerste team. Deze wa ren, omdat ze boven afdelings niveau handballen, niet tot spelen gerechtigd.De heren van Kwiek Sport maakten korte metten met Foreholte 23-8. Uitslagen. Dames: Fair- play - EDH 2 10-3. Heren: Rijnsoever - MSV 10-8, Satur nus 4 - Fairplay 10-14. AD VAN FESSEM SfOST VAN LEEUWEN WINT SfUE PARTIJEN VOOR ROOMBURG ee a tij' JL atv r leei w Igens^DEN Het War- i zijnndse Dekker-tennis •g- T»ft zich nadrukkelijk ^"chaard in het rijtje acht3nP'oensgeëadigden. De teedsPg van captain Carel ial. vBruijn rekende over- irna gend met concurrent nedei III af: 8-0. Noordwijk aas'V degradatie n*et bfeldje1" te kunnen ontlopen ■en vi.de 7-1 nederlaag tegen s vorjr Mozaiek 3. Unicum i bij; de wedstrijd tegen gde ferderlicht bij een 3-3 "mefprï afgebroken. ^prderlicht - Unicum 3-3 te Leidse ploeg kwam met omdi achterstand uit de singles, s op#en Carole de Bruijn won. Sma Amsterdamse scoorde met idspf£ot van Overloop een on^ede punt in de damesdub- hou» Freek van der Capellen rten-iHans Tönjann moesten te- je 'jRené Gorter en Tjark Tjin veenfoy een ^'2 achterstand in [derde set wegwerken om ge^stand op 3-3 gelijk te ma de1- 'en i Mozaiek 2 Noordwijk .,T O' prdwijk moest de wedstrijd ;en Joy minimaal gelijkspe- i om een kans op lijfsbehoud hebben. Dat lukte niet, om- alleen Els Veentjer en udy Walhof in het dames- bbelspel een positieve bij- ige aan de score leverden. mixed van Els Veentjer en Jan Schreuder werd bij itand 5-5 in de derde set af- roken. het iicum II - Sittard II 2-4 wa Unicum-reserves zijn even- i: 4-üs in de degradatiestrijd rendrwikkeld. Tegen Sittard lie- ?sbe4 Marijke Guyt en Michael Neh der Berg kansen liggen lp zx hun enkelspel te winnen. drirla Quak liet de dochter van te vtlly Dullens, Eveline, in drie |s achter zich. Door winst ïopsh de herendubbel en verlies behrn de damesdubbel werd de en Qsenstand 2-4. smilL. Unicum heren - Zee en Duin 5-1 De Leidenaren hebben de overwinning mede te danken aan de TC van de Katwijkse vereniging. De bestuurderen vonden het niet nodig voor de geblesseerde Peter Bauw een vervanger mee te sturen. Vooral voor de daardoor niet singelende tegenstander Bob van Overbeeke een trieste zaak. Van een echte wedstrijd was geen sprake. Het Katwijk- se punt werd binnengehaald door Philip Nagtegeller, die nog geen nederlaag hoefde te lijden. De Munnik - DEM 7-1 De Leiderdorpers zetten een overtuigende stap in de rich ting van de overgangsklasse A. De ploeg van Henk Janssen verzuimde om de tegenstander met een 8-0 nederlaag naar huis te sturen. Marieke van Gilst en - Christel Verwoert lukten het niet om in de da mesdubbel hun Beverwijkse opponenten te kloppen. TEAN - Pellikaan Tennis 4-4 De Alphenaren hebben de winst in feite laten liggen in het enkelspel van Charles As- selbergs, die tegen Bart Schmitz een matchpoint niet kon maken: 6-0, 6-7, 5-7. Voor het eerst was er een zege vóór nieuweling Johan Vis, die in drie sets Posen voor bleef. Tine Langeveld bleef in de hal en op het gravel ongeslagen: zij hoefde zelfs geen set af te staan. OLTC - De Helze 6-2 De Oegstgeestenaren konden de 4-0 voorsprong na de sin gles niet vasthouden. Een voorsprong die mede tot stand kwam doordat de tegenstand ster van Nancy Toole, Sparlay, wegens een oogblessure moest opgeven. Het oog was op tijd hersteld en dat heeft het da meskoppel Eveline Krul/ Toole geweten. Ruzie tussen Jasper van Marwijk en Nancy Toole in hun gemengddubbel was er de oorzaak van, dat een tweede verliespunt geleden moest worden. Nijmegen Quick III - Room burg 5-3 Bij de Leidse ploeg moest het weer van Joost van Leeuwen komen. De tennisleraar won drie partiien: het enkelspel, de herendubbel met Rob van Marwijk en de mixed met Mo nique Reijnierse. Door deze nederlaag is Roomburg in ie der geval uitgeschakeld voor de titel. Dekker-tennis - Son III 8-0 Een geflatteerde overwinning voor de thuisploeg. „De ploeg uit Son had erg veel proble men met de wind", aldus non- playing captain Carel de Bruiin. Vier van de acht partij en belandden pas in War- mondse handen na drie sets. Sassenheim - De Merenwijk 0-8 De formatie van Herman van der Capellen gaat rechtstreeks op de titel af. Tegen Sassen heim boekte de ploeg een overtuigende 0-8 zege. Vooral in de dubbelspelen had de thuisploeg kansen op punten. Herman van der Capellen en Dave Wijn veld bleven echter Arthur Volten en Humphrey Stuyver in drie sets voor; het zelfde gold voor Pascale Jong- mans en Leontien Poots, die tegen Cynthia Volten en Co- linda Voskuil pas na drie spel- delen een punt konden bij schrijven. Zee en Duin - Schiebroek 3-5 De Katwijkers hadden een ri ant uitzicht op de overwinning na de enkelspelen. Wil den Hollander, Petra Guyt en Wil lem Taat wonnen hun singles. De dubbels vielen echter alle in Schiebroekse handen, zodat de Katwijkers op degradatie dreigen af te gaan. Nieuw Vennep - Unicum III 5-3 Wederom bleek Unicummer Martijn Krans een reuzedoder. Nadat hij eerder Bub van der Zee versloeg, sloeg hij in Nieuw Vennep ook „gekoch te" Mark Nije van de baan. Overigens niet met gemak. Straatgenoot Nije was op 5-3 in Pascale Jongmans. de derde set zelfs dichtbij de overwinning: 3-6, 6-4, 5-7. Op merkelijk was de 0-6, 5-7 winst van de Leidse Eline Greve op Marion Hoogeveen. Marcel van Rijn won drie par tijen. Forescate - Gravellers 8-0 De Voorschotenaren mochten hun handen dichtknijpen met de 8-0 zege. Vooral Evelien Poell leverde een voortreffijke prestatie door drie partijen in drie sets te winnen. Marco Stals verbleef twee keer drie sets lang op het gravel. Hillegom IV - De Boekhorst 3-5 De Noordwijkerhoutse ploeg zag een aantal punten wel heel gemakkelijk hun richting op komen. Paul Damen van Hil legom ging door zijn enkel tij dens de eerste partij en moest daarom drie partijen opgeven. Heieen van der Berg scoorde in het enkelspel en dubbel met Margot van de Haak de overi ge punten. KSVV - Zoeterwoude 0-1 De partij werd afgebroken na otanden de winstpartij van Karin Berg. Harold van Offeren moest bij een 5-3 voorsprong in de derde set de baan af. Voorhout - Rijsenhout 8-0 De Voorhoutse ploeg behoefde tegen de zekere degradant geen set af te staan. Alleen Ca- rien van der Meer moest zich enige inspanning getroosten om het setverlies tot nul te be perken. In haar enkelspel won zij de eerste set echter na een tiebreak. Artesia - Seghwaert 5-3 De Koudekerkers lijken de juiste opstelling gevonden te hebben. Alie Snellenberg, met zoon Erik tweemaal verlie zend in het gemengddubbel, werd nu in het damesdubbel gekoppeld aan Ankie Knijnen- burg. De dames maakten het verlies van het herenpaar goed. De koppeling van Knij- nenburg aan Erik bleek even eens een gouden greep. Voor de resterende punten zorgden enkelende Marit Versteegen, Erik en Alie Snellenberg. WILLEM SPIERDIJK ARNOLD VAN DER CAPEL LEN Eerste klasse: poule 003: Manege II 16-8; ELTV II 12-4; Joy Mozaiek II 8-7; TV Casino 3-20. poule 008: Unicum I 12-9; Leeuwen- bergh III 8-8; Noorderlicht 7-7, Mar- kendaal 2-5. Heren eerste klasse: poule 002: Unicum 12-6; Ray Prick 12-6; Venlo 7-11. Zee en Duin 5-13 Overgangsklasse B: poule 010: Leidse Hout 11-5; Beek huizen II 15-9; Ede 10-14; Metselaars VI 4-12; poule 015: De Munnik 14-2; Alta IV 11-12; DEM 7-17; Rhijnauwen 7-9; poule 025: Son IV 7-1; OLTC 13-11; De Helze 8-8, Vliegende Hollander II 4-12; poule 026: Nijmegen Quick 12-4; Roomburg 12-12; Deventer 9-16, Met selaars V 7-9. poule 028: Thes 8-8; Rijnkanters 7-8; Leeuwenbergh IV: 4-4, MarkendaaJ II 3-4. poule 029: TEAN 13-9; Pellikaan IV 10-6; Hoofddorp 8-8; Cash 1-9; Tweede klasse poule 020: De Merenwijk 19-5; Luc- key Strike 12-12; Assumburg 11-13; Sassenheim 6-18. poule 022: Unicum III 14-9; Forescate 15-9; Nieuw Vennep 9-7; Gravellers 5-4. Derde klasse: poule 037 De Boekhorst 21-3; Hille gom V 17-7, Dekker Tennis II 7-17; Heemstede IV 3-21; poule 038: Voorhout 22-2; De Munnik 12-12; Bennebroek 11-13; Rijsenhout 3-21; LEIDEN Het management van basketbalclub voorheen Elmex Leiden heeft bekend gemaakt er ernstig rekening mee te houden volgend sei zoen niet in de ere-divisie te rug te kunnen keren. Door pu blicaties in een groot landelijk ochtendblad zou de Leidse club een eventuele sponsor misgelopen zijn. In een eerder stadium bestond er bij de Leidse verantwoordelijken een rotsvast vertrouwen dat er voor 13 mei (sluitingsdatum inschrijving ere-divisie) een nieuwe sponsor als opvolger voor BV Gaba (importeur van oa. Elmex-tandpasta) aange trokken zou kunnen worden. Leiden hoopt nu enkele locale sponsors te kunnen interesse ren, om de mogelijkheid voor topbasketbal open te houden. Bij de basketbalvereniging Leiden is men nu toch aruk bezig met de invulling van een eventueel noodplan Met een bedrag van 80.000 gulden denkt het management het verblijf in de ere-divisie met een jaar te kunnen rekken. Of de spelers zich in de mogelijk nieuwe voorwaarden zullen schikken, is nog maar zeer de vraag. Den Helder en Amster dam hebben zich gretige ka pers op de kust getoond. Am sterdam heeft Van Poelgeest en Van Dam benaderd. De in teresse van Den Helder betreft Emill Hagens en Hans Heijde- man. Daarnaast is er erg veel belangstelling voor Amerikaan Jerry Beck, met name vanuit België. Opel Merksem heeft Beck een aanbod van 80.000 gulden gedaan. JACOB BERGSMA Voorkaag alleen op zaterdag LEIDEN Dit weekeinde werd op de Kagerplassen de zoge noemde Voorkaag verzeild. Er werd alleen op zaterdag in de di verse klassen gestreden, omdat zondag de weersomstandigheden te slecht werden bevonden. De winnaars in de diverse klassenr Regenbogen: Hendrik Wynia; EF Six: P. Ooteman; Ynglings: Mare Gijswijd; Simoun: Kees Weringa; Olympiaiollen: M. van Ruiten; Pampussen: Rob van Asten; Laser: Peter Bijlaard; Jeugdboten: Joep Janssens; Cadetten: Roland van Cranenburg; 12-Voetsjollen: Egon Rolff van der Baumen. LEIDEN Geheel volgens de verwachting toonde Avanti het klasseverschil tussen ere- en eerste divisie weer eens duidelijk aan door in de degradatie/promotie wedstrijd JCV (tweede in de eerste divisie) met 6-2 weg te spelen. Direct al in de openingspartij werd de, toch al geringe, hoop van de Brabanders de grond in geboord door Robert de Groot Met 21-13 in de derde game troefde hij JCV's sterkste man Jos Ver hulst af. Bettine Vriesekoop en Robert Turk hadden vervolgen» geen problemen met respectievelijk Wim van der Sande en Paetzel, hoewel ook Turk een derde game nodig had. Pas bij 3-0 moest Avanti een punt inleveren. Vriesekoop speelde net iets te zacht voor Verhulst die daar gretig gebruik van maakte en de Nederlandse kampioene met 10 en 12 inmaakte. Gevaarlijk werd het echter geen moment voor de Hazerswoudenaren want het volgende tegenpunt kwam pas bij 5-1, nadat Turk van der Sande en de Groot Paetzel een illusie armer hadden gemaakt Vriesekoop en Turk speelden een slecht dubbel waatdoor het nog 5-2 werd, maar laatstgenoemde herstelde zich tegen Ver hulst en maakte daarmee zijn hattrick vol. Opmerkelijk was het feit dat hij eigenlijk geblesseerd was, hij speelde met een getape- de knie, en desondanks totaal niet in gevaar kwam tegen het JCV trio. Het verschil was te groot. Bovendien had Avanti le ring getrokken uit de wedstrijd tegen Odion in december, toen het middels een benauwde 6-4 overwinning het eredivisieschap wist te redden. Iedereen verscheen serieuzer achter de tafel deze keer, met het idee dat het moeilijk zou worden. Achteraf viel het dus erg mee. Turk, Vriesekoop en de Groot mogen zich nu op gaan maken voor de competitie '85/'86 die pas in september weer van start gaat. Zij zullen dan versterking krijgen van „Pietje" Bakker, zoon van Avanti trainer Gerard Bakker. -r nt and!1 akei vam' ir dj rs Wl Huil "ifjSDEN Het 50 meter nge, overdekte Vallei- meitd in Veenendaal was de oenaats waar de Speedo 3°"blf en Dubbel Meet n ^%rd verzwommen. Niels ctenuwerkerk (Zijl/LGB) heBs degene die het best "t de verf kwam op de litenissige 400 m. vlin- slag. Bij de j.o. 14 legde het zeer zware num- :r af in een tijd van '5.88, goed voor de eer- plaats die in dit geval ;8e Érgezeld ging van een ^^rdige extra prijs. Op de Imi) m. vrij viel Ouwerkerk iderom met zijn neus in boter. Zijn 28.59 (pers. :ord) leverde hem een hett derde plaats op. Erwin Siera en Maaike Parrel (beiden Zijl/LGB) moch ten ook ieder een keer het hoogste treetje van het ereschavot beklimmen. Siera zwom op de 400 m. rug slag j.o. 14 naar een goede 5.37.34, Parrel hoefde zich op de 50 vrij m.o. 12 slechts 30.67 seconden in te spannen om de eerste prijs in ontvangst te kunnen nemen. Diezelfde Par rel werd tevens tweede op de 200 m. rugslag m.o. 12 (3.04.04). Andere dubbele prijswinnaars waren Ingrid van Veen en Eli- se Krijnen (beiden Zijl/LGB). Krijnen werd zowel op de 100 m. rugslag als op de 50 m. vrije slag m.o. 14 tweede. Op de 50 vrij was het Ingrid van Veen die nog geen 0.2 seconden na haar als derde finishte. Op de 400 m. vlinderslag was voor haar nogmaals een bronzen klassering weggelegd. In 6.07.5 aantikkend hoefde ze maar twee andere zwemsters voor te laten gaan. Zowel bij de jon gens als bij de meisjes jonger dan twaalf jaar viel een Zijl/LGB-er in de prijzen. Marjolein Blokpoel verbeterde haar persoonlijke rekord op de 200 m. vlinderslag met maar liefst 21 sekonden en bracht het tot 3.04.8. Ze tikte net als haar clubgenoot Niels Joor als tweede aan. Joor had de als nummer één aantikkende maar een fraktie van een se- konde voor hoeven laten gaan. De twee overige ereplaatsen kwamen voor rekening van Robert Janssen en Laurens van Kampen (beiden Zijl/LGB). Janssen beëindigde zijn race op de 400 m. school slag j.o. 14 in 6.15.4 als derde. Van Kampen legde middels een knappe 2.47.34 beslag op de derde plek op de 200 m. rugslag j.o. 12. Tijdens de re gionale Bollenzeskamp was het Zijl/LGB-zwemster Linda Anker die zich tweemaal in de prijzen zwom. Bij de m.o. 14 won ze de 50 m. vrij in 32.5 en werd vervolgens tweede op de 100 m. vlinderslag (1.26.5). De 50 m. vrij bij de m.o. 10 en de j.o. 12 resulteerden in de we derom twee Leidse winnaars. De Zijl/LGB-ers Claudia Hun- dersmarek en Mike van Beu kering zegevierden respectie velijk in 41.5 en 34.1. Achter Van Beukering werd zijn club genoot Erik Ouwerkerk nog derde. José Krijnen werd bij de dames tweede op de 200 m. vrij in 2.26.5, een vers per soonlijk record. Eenzelfde eindklassering behaalde Me dea van Kampen op de 50 vrij m.o. 12. Mira Regensburg ver overde op de 100 m. schoolslag m.o. 10 in 1.58.1 een bronzen plak. Tenslotte wisten Ray mond van der Hoeven en Freddy Slegt zich in de top drie op de 50 m. j.o. 10 te zwemmen. Met tijden van 43.2 en 43.7 kwamen ze als tweede en derde binnen. De Kring-A wedstrijden, giste ren gehouden in het Alphense zwembad De Thermen, gaven een in een uitstekende vorm verkerende René Correljé te zien. Hij wist het samengestel de schoolslagprogramma (50, 100 en 200 m.) als beste af te werken. Op alle drie de af standen realiseerde hij een nieuw persoonlijk record. De 50 m. raffelde hij af in 31.6, de dubbele afstand in 1.08.5 en de 200 m. in 2.29.9. Op de beide laatste afstanden wist hij zich zodoende te plaatsen voor de Zomerkampioenschappen. Zijn tijd op de 100 m. betekende een verbetering van zijn eigen Kringrecord. Eén plaats achter de Zijl/LGB-er was het zilver voor LZ-er Antoine van Weerden. Diens clubgenoot Hans van Hees werd in een la gere leeftijdscategorie tweede, met vooral een goede tijd op de 100 m. schoolslag. Bij de m.o. 10 stond de vrije slag op het programma. Karin Stastra (LZ) bleek hier verreweg de sterkste. Het verschil met de in totaal als tweede eindigende Danny Dubbeldeman bedroeg op de 50 m. 2.3 seconden en op de 100 m. maar liefst 6.1 secon den. Rugslagzwemster Elise Krijnen (Zijl/LGB) liet blijken ook op de vrije slag van wan ten te weten. Met drie nieuwe persoonlijke records wist zij na alle drie de afstanden als op één na beste te eindigen. Op de 200 m. bij voorbeeld eindigde ze in 2.21.8, bijna vijf seconden onder haar oude re cord. Bij de m.o. 16 haalde Mi reille Correljé het brons bin nen. Ook zij wist zichzelf drie maal te verbeteren. Maaike Parrel (Zijl/LGB) realiseerde op de 100 m. vrij een nationale toptijd. Aantikkend in 107.6 bleek zij echter net niet in staat om aan een oudere con currente het hoofd te bieden. Wel was de sprint in 30 6 voor haar. Ze werd in totaal twee de. Op de 50 en 100 m. school slag deden de LZ-broeders Schouten van zich spreken. Mark Schouten eindigde over beide afstanden bezien al» tweede, zij broer Dennis moest genoegen nemen met een der de klassering. Een leeftiids- C>ep hoger wist Zijl/LGB-er urens van Kampen op de zelfde schoolslagnummers het brons naar zich toe te trekken. Bij de j.o. 14 werd het schools laggedeelte ook nog uitgebreid met de 200 m. Hier blelten de Zijl/LGB-ers Marco Blokpoel en Robert Janssen zich goed met de concurrentie te kunnen meten. Janssen mocht na drie afstanden het zilver in ont vangst nemen, Blokpoel kwam voor het brons in aanmerking Terwijl Janssen redelijk goede tijden produceerde maar wel boven zijn beste bleef steken, haalde Blokpoel dnemaal een aantal seconden van zijn re cord af.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 19