gehoordgezien Umbassadeur Itekijkop koninginnedag SPRAAK Duitsland Engeland TV-morgen ligDIO/TELEVISIE CcidócSouamit MAANDAG 29 APRIL 1985 PAGINA 11 u T7~ I Bij traditie weten school kinderen hoe Koningin nedag te vieren, maar op He 102 Nederlandse am bassades overal ter we- •eld laten ze zich dat feestelijke buitenkansje ok niet afsnoepen. Het lingen van het Wilhel mus en het heffen van het glas op Harer Majes- ^eits Gezondheid vormen jaarlijks vaste rituelen, zomede het „Leve de ko ningin, hiep, hiep, hiep". !en stemming passend bij de lag van morgen, Ned. I om "3 uur, wanneer KRO-tv zulk een feestje aan- •huift. Joost Tholens en foost Middelhoff kozen een presentatieve ambassade im het dagelijks reilen en •eilen en diplomatieke de marches van eigen kijk en 3@r>kleur te voorzien. Zij kwa men terecht in Bangkok bij jdr. Piet Hein Houben, HM's 'ren|mbassadeur in Thailand, zo- 'gwipede voor Birma en Viet- aliikr°°st Tholens: „Eerder rjfnaakte ik reportages met als ,e ^voorliggende vraag: waar Sierf>lijven de gemeenschapsgel- treejden? Zo nam ik al kijkjes bij antde rechtbank en de vreemde lingenpolitie. De ambassades ngtaan voor jaarlijks 300 mil- c gejoen op de begroting en als yolk mag je daarvan wel j (jpens iets terugzien, al is het ptaiaar op de tv. We hadden gjjhaar Parijs, Londen of New Vork kunnen gaan, maar laar werken de ambassades Js zakelijke instituten. We jamen een diplomatieke stap en-paar Bangkok, waar we ver eden jaar juist op Koningin- nedag aanklopten aan de am bassadedeur. Het lag in mijn lijn daar een stuk bekijkende journalistiek te plegen, zodat de kijker zich een eigen oor deel kan vormen. We hebben overal vrij mogen rondkij ken, behalve in de codeka mer, waar de geheime infor matie uitgaat en binnenkomt. Middelhoff ging mee voor de gesprekken, ik laat liever de camera spreken". PIET HEIN Tholens mag dan het beeld als taal hanteren, een mu ziekje is nooit weg. Direct bij het begin al mikt hij er een scheut muziek van de Piet Hein-rhapsodie over heen. Joost: „Ik had natuurlijk het Wilhelmus kunnen kiezen, maar de Piet Hein-compositie lag meer voor de hand. Dat is een soort nationale hymne en ambassadeur dr. Houben heet van zijn voornamen Piet Hein. Zat ik gelijk goed". Niet minder trouwens bij ontvangsten en parties, waar de glazen helder rinkelen en klokken van spirituele voch ten. Zegt Joost, dat ambassa deurs daarbij indringend en indrinkend voeling houden met mensen met wie de am bassade in 's lands belang in relatie treedt. Een diploma tiek teugje scheelt een slok op een borrel in het informe le circuit, ook wel sherry- toer genoemd. Piet Hein Houben: „Als het Nederlandse bedrijfsleven onze bemiddeling inroept voor het openen van een ex positie door een Thaise auto riteit, dan krijg je gemakke lijk nul op het request. Ken ie die mensen, dan doen ze net uit persoonlijke tege moetkoming. Parties dienen ook ter verkrijging van in formatie, die je langs officiële Ambassadeur Piet Hein Houben (tweede van rechts) confereert met Thais over de sherryglazen heen. weg niet opspoort". Hij omschrijft dit soort ont vangsten als „de avondmarkt van de diplomatie". Je kunt je op die recepties niet per mitteren teveel te drinken, want dan schiet je je doel voorbij, een doel dat in be scheiden mate een spiritueel middel heiligt. Je loopt heel wat recepties en parties zelf af. Je kunt je tweede man niet sturen, want dan krijg je van hun op je beurt ook een ondergeschikte gezonden en daar word je niet wijzer van. Op die maniert loop je heel wat recepties en mensen af. Daar moet je wel nuchter bij blijven, anders loop je ge makkelijk een contact of een gunning voor een project mis. Als de wijn is in de am bassadeur, verdwijnen de re laties door de deur. Als een contact slaagt, kom je vanzelf dronken van vreugde weer thuis. Aan de loketten en in de ont vangstruimten volgen de Ne derlanders met bijzondere wensen elkaar op, een ziek geworden man die een dok ter zoekt. Een ander kreeg een onverwachte operatie, maar beschikte niet over de tweeduizend gulden die dat kostte. Ook een man die snel wil trouwen met zijn Thaise ge liefde. Of de ambassade dat maar even snel kan regelen. Maar in ons land moet je ook veertien dagen tevoren je on dertrouw melden. Sneller kan de ambassade in Bang kok ook niet. De man in kwestie verwijt de ambassa dedame bureaucratie. Bij Ne derlanders kan nooit iete vlug, het Thaise meisje was vlotter met haar ja-woord. Je zou gezien de haast bijna kunnen denken, dat het hier om een schijnhuwelijk gaat, vrouwenhandel dus. Joost: „Dat kunnen ze op een ambasssades ook niet beoor delen. Maar ik ga ervan uit, dat deze man te goeder trouw is. Ik heb hem gevraagd hem te mogen filmen. Hij stemde er zo spontaan mee in, dat ik overtuigd ben van zijn op rechtheid". De ambassade geldt ook als een broedplaats voor stafver gaderingen, over handelsbe trekkingen, juridische pro blemen, regeling van men- senrechen, vluchtelingenza ken en voeling met land bouw en veeteelt. De Neder landse boerenvakkennis staat in het Verre Oosten hoog aangeschreven. Oosterlingen beschikken dan wel over ma gische krachten in relatie tot de natuur, maar als de Hol landse boer iets in de grond stopt, schiet het wel twee maal zo hoog op, zoals ook de Hollandse uiers welgevulder overkomen. Dan moet Piet Hein Houben ook nog anticiperen. Eén van de belangrijkste taken van een ambassadeur bestaat uit het inschatten van komende ontwikkelingen, waarop in het thuisland tijdig moet worden ingespeeld. Het han delt vaak om zaken die het wel en wee van ons hele volk behelsen, zoals politieke en economische rapportage, die via het geheime binnenste van de codekamer circuleert. De ambassadeur werkt daar- Joost Tholens: „Het gaat er op parties in dringend en indrinkend aan toe". bij voor alle departementen. In het verkeer van het Ne derlandse ambassadeperso neel en de Thailanders no teert Joost Tholens typische Thaise trekjes. Bij het over handigen van geschenken to nen oosterlingen zich alleen al ingenomen met het ge schenk, terwijl een Nederlan der eerst wil zien wat er in het pakje zit. Boter bij de vis is geen Thais spreekwoord. En bij het passeren van de ambassadeur zakt een Thai door zijn knieën, een lagerge plaatste moet niet hoger wil len lijken dan het boven hem gestelde gezag. Nederlandse faam uitstek, Volendammer meisjes en „Tulpen uit Amsterdam", die eerste in levende lijve, die laatste uit pianotoetsen geto verd, floreert op een feestje ten huize van de ambassa deur. Deze karakteriseert zichzelf ook wel als loopjon gen van de Nederlandse overheid. Daarom bezorgt hij dit de Thailanders thuis. SARAH Zangeres Sarah Vaughan werd destijds getroffen door de teksten van liedjes die werden geschreven door Karol Wojtyla, de latere paus Johannes Paulus II. Zij nam die vertaald op in haar repertoire, zong die al eens voor de Duitse tv. Die uit zending neemt de KRO over en zet die op het scherm aan de vooravond van de komst van de paus, vrijdag 10 mei. Ned. II om 19.40 uur. Sarah wilde zin gen over het thema „Eén wereld, één vrede" en vond in Wojtyla's teksten precies wat zij zocht. Zo kwam zij tot uit het Pools vertaalde titels als „The Mystery Of Men", „Girl Disappointed In Love" en „Let It Live". Zij zingt dat met volle over gave en warme stem, in een ritme dat tintelt van vitali teit. Karol, zoals Wojtyla in zijn studentenjaren heette voor zijn vrienden, schreef die liedjes onder pseudo niem, toen hij eenmaal jong priester en nadien zelfs bis schop van Krakau gewor den was en hij het nog steeds niet kon laten liedjes te schrijven. Sara herkent er het menselijk verlangen in naar wereldbroeder schap, zoals in „The Chil dren", als wij niet allen worden als kinderen... KAREL Hing de praatrubriek van AVRO's Karei van de Graaf volgens Hilversumse geruchten geruime tijd aan een zijden draad, zodat zelfs Gerard Cox en Rients Gra- tema er een draai aan moes ten geven, voor het komen de seizoen staat al vast. dat Karei terugkeert. Zij het dat er in de opzet wel iets zal worden veranderd. Zijn programma gaat een half uur duren in plaats van drie kwartier en er zal meer lijn worden gebracht in het rat jetoe van onderwerpen, waarop hij zich tot op heden nogal eens wierp. Er komen voortaan hoogstens twee onderwerpen per uitzen ding. Tot voortzetting van het programma is besloten, omdat de kijkdichtheid en de waardering in de loop van het seizoen stijging ver toonden. Hij zit nu op zo'n twee miljoen kijkers, die be reid zijn er een 6,5 voor te geven. Er zijn leerlingen op slechtere cijfers overgegaan. CONNY Conny Stuart was er bij, toen in Amsterdam het 100.000e lot werd verkocht voor het overeind houden van het Concertgebouw. Koopster bleek mevrouw P. Linhard, die zich van niets bewust zich zo's papieren kans aanschafte en toen Conny achter zich trof om bloemen aan te reiken. Het streven is 850.000 loten te verkopen. Op 1 mei sluiten de loketten. Conny komt dan weer met een bloeme tje. AVRO Een vrouw boven de veertig, Duitse serie. Afl.: Oma Carola. Wanneer Ca- rola met haar kindererl en kleinkind op vakantie gaat in Italië, wordt zij verliefd op een wat oudere man. De kinderen zijn razend. Zo iets doet oma niet. .55 Wat jij niet ziet, serie fn|over hoe een televisiepro- 5taljgramma gemaakt wordt. 'ne,,25 Wordt vervolgd. Weke lijks strip- en tekenfilmma- d!gazine. YH55 AVRO's Sportpanora- ul9ma, sportmagazine met "Ruud ter Weijden. W1J NOS hapo W6-Journaal. IRO in«44 AVRO'9 Toppop, pop- >i 'jprogramma met Ad Visser. Hteleac lltu.30 Leiding geven, les 6. sp«lAVRO e'.00 Nederlandse puzzel- kampioenschappen 1985. ieportage over de voorron- Jen die in de Utrechtse haiJaarbeurs gehouden wer den. .10 Televizier magazine, wekelijks actualiteitenmaga- NOS .00 Journaal. AVRO 28 F.O. Show, spelpro- aijgramma gepresenteerd daijdoor Fred Oster. ee|35 40 jaar na dato, docu- itolmentaire-serie. Afl. 3: Ik ga majniet voor iedereen zorgen. risqSociale ontwrichting door jvejgedwongen evacuaties, adjbombardementen en uitein- ddelijk de hongerwinter. itstAansl.: Studiogesprek. ?rdi45 Nederlandse puzzel- :hakampioenschappen 1985. Finale tussen de zes eind- kandidaten. 23.35 Karei van de Graaf, ac tueel informatief praatpro gramma. NOS 00.20 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven. 18.30 Sesamstraat. 18.45 CDJeügdjournaal. 19.00 Journaal. HV 19.12 Kwartslag. Afl.: Hoer of geen hoer. Gesprek over prostitutie, huwelijk, vak manschap, vernedering en kracht. TROS 19.27 De eerste de beste, nieuwe records, spectacu laire stunts en bijzondere prestaties. Presentatie: Martin Rudelsheim en Tom Blom. 20.00 TROS Kieskeurig, ma gazine voor de consument gepresenteerd 'door Wim Bosboom en Mireille Be- kooy. 20.25 Unicef Gala. Ivo Nlehe presenteert het Songfestival voor Unicef. Elf artiesten die ooit in een Eurovisie-fi nale hebben gestaan zullen nog eens t.b.v. Unicef hun liedje brengt. Het orkes^ staat onder leiding van Har ry van Hoof. 21.45 TROS Sport, maande lijks sportmagazine. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 23.05-23.35 m Kunstgeschie denis, les 5. BRT 1 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Merlina, detective-serie. 18.30 Take it easy, cursus Engels voor beginners. 19.00 Toerisme '85: Andaluslë. Film- reportage over de jaarlijkse bede vaart te paard naar Tocio, die een half miljoen Spanjaarden op de been brengt. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Morgen. 20.15 Videomatch, videospelletje ge presenteerd door Marleen Gordts. 20.20 CDWillem van Oranje, histori sche serie. Deel 7: 1568 - 1573 (herh.). Anna van Saksen verlaat Oranje, pleegt overspel en wordt op gesloten. Oranje maakt tenslotte een einde aan dit huwelijk en stoot haar definitief af. 21.10 Sjo-Bis-Time, tweewekelijks showprogramma gepresenteerd door Luc Appermont. 22.00 Uitzending door derden. Pro gramma van Het Vrile Woord. 22.50 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 De Edison Tweeling (The Edi son Twins), jeugdserie. 19.25 Uit je doppen. Afl.- Leren stu deren. De helft van de eerstejqprs in het hoger onderwijs zakt, grotendeels bi] gebrek aan studieplanning- en methodes. Studeren kun je leren. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Extra-Time, wekelijks sport magazine. 21.30 Toto-prognose. 21.40-22.20 Villa Tempo ot: Gejaagd door de rockcultuur. Popprogramma gepresenteerd door Bart Peeters. RTBF 1 17.00 Mededelingen Onem. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein jeu, kinderprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Minute Papillon en Toto-aan kondiging. 19.30 Journaal. 20.00 Ecran temoln: Credo, Franse tv-film van Jacques Deray. Een russl- sche hoogleraar wordt gearresteerd op grond van zijn geloofsovertuiging. Een politiecommissaris en een psy choloog onderwerpen hem aan een lange ondervraging en proberen hem van zijn 'dwaling' te overtuigen. Aansl.. Discussie over het thema: Ge loof. 22.50 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Martin en Simon met clips op verzoek (16.00), Gaz met een Inter view met Paul King (17.00) en Sunie met 'Popback' (18.00). 19.00 Champs Elysées. 20.30 Marcheloup, tv-serle. 21.20 Carnsts de l'aventure, docu mentaire-serie. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Martin en Simon met clips op vejzoek (22.30). Gaz met een Interview met Paul King (23.00), Sunie met 'Popback' (00.00) en Diana (01.00). DUITSLAND 1 16.10 Jeaer het sein Nest lm Kopt. 17.20 1:0 tür die Kinder (Knokken voor twee), Nederlandse kinderserie van Plet Geelhoed en Karst van der Meulen. Afl.: Oom Theodoor. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Musik Convoy, live vanuit Al tenbeken. 19.00 SchleB in den Wind, Ho. Afl.: Groben Flsch an der Angel. 19.58 Heute lm Ersten. 20.00 (UTaqesschau. 20.15 Louisiana (1). serie In zes de len naar de roman 'Louisiana' en 'Fausse Rivière' van Maurice Denu- zière. Als Virginia Tregan In 1836 te rugkeert naar Louisiana moet zij ont dekken dat het familiebezit na de dood van haar vader geveild Is. Virgi nia Is vastbesloten de geveilde bezit tingen en haar plaats in de wereld van de plantagebezitters terug te win- 21.10 Vietnam und die Folgen. Do cumentaire over de situatie In Saigon en Cambodje vanaf 1975 tot op he den. 21.55 Sieh an, sleh an, amusements magazine van en met Karin von Fa- ber. 22.30 Tagesthemen. 23.00 ARD-Sport extra. WK IJshoc key vanuit Praag. 23.30 O Das nacht-Studio: Heute und morgen und in alle Ewlgkeit (Tomorrow), Amerikaanse speelfilm uit 1972. Een arme jonge katoenver bouwer biedt onderdak aan een zwangere vrouw die door haar man In de steek gelaten is. Als de vrouw kort na de geboorte van haar zoon sterft probeert hij vol toewijding het kind op te voeden. 01.10 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Auf Stlppvlslte bel Mitmen- schen: Het Colombo-projekt. 16.35 Boomer, der Streuner, kinder serie. 17.00 Heute. 17.15 Tele-llluatrierte, gevarieerd magazine. 17.50 Ein Colt für alle Fëlle, tv-serle. Afl.: Jerry Romes groöer Auftritt. Colt moet Milton Box opsporen, die door handige manipulatie met een compu ter veel geld naar zich toe heeft we ten te krijgen. Hij had dit geld nodig om de levensstijl van zijn vrouw te kunnen financieren en hij Is woedend als hij ontdekt dat zijn vrouw er nu met een ander vandoor Is. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 heute. 19.30 Reportage am Montag: Der 03: Ondertiteling via Tele- Tekst. e Zwart/wlt-uitzendlng. ■B: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. [3: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. K3Bij niet-Nederland- stalige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Dennis Weaver is ditmaal in een andere rol dan McCloud te zien in de film „Das Urteil des Richters" (A cry for justice). Duitsland 2 om 20.15 uur. totale 'Messias'. Reportage over de Moon-sekte. 20.15 Oas Urteil des Richters (A cry for justice), Amerikaanse speelfilm uit 1978. Met In de hoofdrollen: Dennis Weaver, Robert Culp en Larry Hag- man. Als de agent Don Conrad bi) een routine-onderzoek beschoten wordt door een stel bankrovers, wor den per ongeluk twee verkeerde da ders veroordeeld. Twee en halt jaar later worden de twee bankrovers op heterdaad betrapt. Sergeant Bently ontdekt door een toeval wie deze twee man zijn. 21.45 Heute-Journal. 22.10 Denk mei. Een cultureel spel- programma van en met Helmut Greu- lich en Monika Moos. 23.10 Der Führerbunker (Le Bun ker), Frans-Amerikaanse tv-film uit 1981 naar het boek 'The Bunker' van James P. O'Donnell (herh.) Het ver haal van Adolt Hitler, vlak voor zijn zelfmoord. Met zijn levengezellln Eva Braun is hij ondergedoken in de Füh rerbunker. 01.25 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II: tv-cursussen. 18130 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Sport-Platz. 21.00 Vor der Wahl '95 und war kandidiert noch? Een overzicht van de kleine partijen. 21.45 Landesspiegel. Widuklnd - el- nem Mythos auf der Spur. Reportage over het leven en werk van hertog Wi duklnd uit Saksen, de grootste tegen stander van Karei de Groote. 22.15 C Begründung eines Urteils, tv-film van Wolfgang Menge. Film over het proces tegen Fritz Hanke dat in oktober 1963 plaatsvond. Een zeer bijzonder proces, want Fritz heeft In Oost-Dultsland tijdens een surveillan ce een vluchteling neergeschoten. Acht maanden later is hij zelf naar het Westen gevlucht. En hoe kan je ie mand straften voor wat hij gedaan heeft, wat in de DDR zelf niet als een strafbaar feit gezien wordt. 23.35 Laatst* journaal. SKY CHANNEL 16.45 Sky Trax Magazine, met Amanda Redington. 17.30 Engelse top 50, met Gary Da- vies. 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. Afl.: The first meeting. 19.00 The Lucy show. Afl.: Lucy and Arthur Godfrey, 19.30 The greatest American hero. 20.20 Vegas. Afl.: A deadly victim. 21.10 The Untouchables. Afl.: The seventh vote. 22.05 IJshockey. Calgary - Toronto. 23.10-00.10 Sky Trax. Herhaling. BBC 1 17.35 Dungeons Dragons, kinder programma. 17.55 John Craven's Newsround, jeugdjournaal. 18.05 Bleu Peter, kinderprogramma. 18.35 Rolf Harris Cartoon time. 19.00 Journaal an weerbericht. 19.35 London plus. 20.00 Wogan, amusementsprogram ma rond Terry Wogan. 20.40 Fame, Amerikaanse serie. 21.30 Three up, two down, tv-serle. 22.00 SDP-Liberal Party, politieke uitzending. 22.10 Journaal en weerbericht. 22.35 Panorama, actualiteitenru briek. 23.15 The Black Marble, Amerikaan se speelfilm uit 1980 naar de roman van Joseph Wambaugh. Een sexy po- litle-agente wordt verliefd op een nieuwe collega. Deze blijkt een alco holist te zijn en niet erg geschikt voor zijn baan. 00.50 Weerbericht. BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.30 C Maytime, Amerikaanse speelfilm uit 1937. Een operaster wordt tijdens een bezoek aan Pari|S verliefd op een arme zanger. Haar man en mentor komt echter snel tus senbeide. 20.40 Fat man In the kitchen. 21.10 Horizon, wetenschappelijk ma gazine 22.00 Politieke uitzending. 22.10 Gevarieerd programma. 22.30 Young ones, tv-serle. 23 15 Arena. 00.00 Newsnlght, actuallteitenmaga- zine. 00.45 Weerbericht. ITV 17.45 Dramarama. Afl.: Young per son's guide to going backwards in the world. 18.15 Emmtrdal* Farm. Kinderpro gramma. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglla. Regionaal ma gazine. 19.30 Bygones Special. 20.00 What's my line. 20.30 Coronation Street. 21.00 Roll over Beethoven. 21.30 World In Action. 22.00 Party Political Broadcast. 22.10 Wallenberg: The lost hero (2). 23 00 Nieuws. 23.30 Wallenberg: The lost hero (3). 00.30 Comedy tonight. 01.00 Living and growing, (herh.). 01.30 Reflection. NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven. RVU 15.00 De monarchie en de toekomst. KRO 15.30 Holiday Eiland. Tv-serle. 16.15 Studio Vrij, vrijetijds- magazlne. 16.40 Tekenfilmfestival 17.00 Middageditie, met om 17.30 Vj6-Journaal (NOS). NEDERLAND 2 NOS 09.15 Koninginnedag 1985. Rechtstreekse reportage van het be zoek van de Koninkli|ke Familie aan Anna Paulowna, Callantsooa en Schagen. 13.00 Nieuws voor doven. EO 15.30 Van hart tot hart, geva rieerd magazine 16.00 Het kleine huis, tv-serie. 16.50 God is toch ster ker, serie bijbelverhalen. NOS 17 15 Samenvatting Koninginnedag 1985. MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Simon (08.00). Sunie (09 00). Gary (10.00), Julie en Gaz met Eurochart (11.00) Diana met een Interview met Los Lobos (2) (12.00) en Martin (13.00). 14.00 Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau en Tagesthemen 10.23 Denkmal. 11.25 Die Europar (The Europeans), speelfilm uit 1979 (herh). 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst. 15.25 Tagesschau. 15.35 SpeQ am Dien stag. 16.30 Von der haute Couture zum Grabbeltlsch. 17.15 Tages schau. 17.25 ARD-Sport extra. Voet bal: Tsjechoslowaklje - W-Dultsland. DUITSLAND 2 10 00 Zi* Duitsland 1. 15.40 Tele tekst. 15.56 Programma-overzicht 16.00 Haute. 16 04 Pinnwand. 16 20 Pfiff. 17.00 Haute. 17.15 Tele-tllu- strierte. 17.50 Eine Klasse fUr sich. SKY CHANNEL 14 35 Family. 15 30 Wayne A Shus- ter. 16.00 Pet Sharp Show. 16.45 Monatora ol Rock. BBC 1 07.00 Teletekst. 07.50 Breakfast time 10.20 Teletekst. 1130 Play School. 11 50 Teletekst. 13.30 Jour naal 1355 Weerbericht 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14 00 Pebble Mill at one. 14 45 Pigeon Street. 15 00 Vegetarisn Kitchen. 15.25 Teletekst. 16.55 The Caterpil lar Tail. 17.10 Dastardly and Mutley. 17.15 Hasthclitf A Marmaduk*. ITV 07.25 TV-Am. 10 30 Schooltv. 13 00 Cockleshell Bay. 13 10 Rainbow. 13.30 Gardens for All. 14.00 Nieuws. 14.20 Regionaal nieuws. 14 30 The Outsider. 15 30 My Marriage. 16 00 Gambit. 16 25 Reg. nieuw*. 16 30 The young Doctors. 17 00 Cockles hell Bay. 17.15 Battink. HILVERSUM 1 EO 17.03 EO-Onder- weg. 1755 Mededelingen (NOS). 18 06 Tijdsein 18.30 Waar waren we ook alweer? 18 50 De Wolkenwagen 19.02 Ronduit Radiokrant 20.03 De muzikale fruitmand. 21.05 Als men sen veranderen. 21.40 Brass on re cord. 22.02 Verat en dichtbij NOS 23.02 Met het oog op morgen. AVRO 00.02 Easy listening 02.02 Service Station 06.02 Koninginnedag 1985 HILVERSUM 2 NCRV 17 00 Hier en Nu. KRO: 17 30 Nws. 17.36 Echo-ma gazine 18 40 Mormonen. 18 55 BZN KRO: 19.00 Goal op maandag 19.30' Man en paard. 20.00 Nws. 20.03 KRO's operette-album. 21.30 Uit het KRO-archief. 22.30 Nws 22 35 Uw koninkrijk kome 22.45 Da Capo. HILVERSUM 3 NOS 18 04 De Avond spils. AVRO: 19 02 De zwevende he mel 20.02 Nationale L P. Top 50. 22.02 Candlelight. 23.02 Swingtime. HILVERSUM 4 VARA: 17 35 Jazz In studie (9). 18.02 Van Middeleeuwen tot Klassicisme Muziek voor lult en blazers. 19 05 Het klavier 20 00 Het SJostakovitsj Kwartet (5). 22.00 Jazz- -op-vier 23 00 Het zout in de pap. HILVERSUM 5 NCRV 17 30 Bij de tijd. 18 00 Onder de kop 18.20 De smaak van macht. 18.30 Rijdt u ook zo goed? 18.40 Er staat geschreven, herh. les 3. 18 50 Er staat geschre ven, les 4. NOS 19 00 Nieuws voor buitenlanders TELEAC: 19.40 Lei dinggeven. herh. les 5 RADIO RIJNMONO 16.30 Middag* progr met Erik Post. Morgen HILVERSUM 1-NOS 7 00 Gelukwen* t.g.v de verjaardag van H.KH Prin ses Juliana. Aansl.: Wilhelmus. AVRO: 7 04 Koninginnedag 1985. Feestelijk totaalprogramma met voel muziek en Impressies van de festiviteiten In het hele land (9.30 Gelukwens door Ml- nister-President R Lubbers. 10.03' Snotneus ahoyl). NOS: 12 02 Konin ginnedag 1985. Een reportage van het bezoek van de Koningin aan Anna Paulowna en Cailantsoog. EO 12 12 Oranjo '85. Rechtstreeks programma In het kader van Koninginnedag 1965 HILVERSUM 2 NOS: 7.00 Gelukwen» t.g.v. de verjaardag van H.K.H. Prin ses Jullane Aansl Wilhelmus. 7.02. Nws. KRO: 7 08 Het levende Woord 7 15 Echo. 8 30 Nws 8 33 Postbus 900 8.45 Levenshof en levensleed 9 30 Nws 9 33 M-V-magazme 10 30 Nws 10 33 Wat heel oud 11.30 Nws 1133 Met de KRO. met Anne 12 00 Kruispunt 12.30 Nws. KRO: 12.36 Echo 13.00 Nws 13 10 Echo-politiek 13 30 Nws 13.33 Glas in lood 14 30 Nws 14 33 Sporen in het achterland 15 00 KRO's Misdaadreconstruclte 15.30 Nws 15 33 Kllpperweok (herh). TROS: 16 00 TROS Nieuws Show. HILVERSUM 3 NOS 7 00 Golukwene t.g.v do verjaardag van H.K.H. Prin- scs Jullane Aansl Wilhelmus VARA: 7.05 Gesodemeurders 9 03 Doorlo per 10 03 Twee meter de luchl In 12 03 VARA's getaiienrljk 14.03 Hol lands Handwerk. 16 03 De verrukke lijke vijftien HILVERSUM 4 NOS 7 00 Gelukwens t.g.v. de verjaardag van H.K.H Prin ses Juliana Aansl Wilhelmus TROS 7.02 Een goede morgen met Gernt den Brabor 9 00 Continu klaas. 11 00 TROS Concertzaal 13 00 Nws 13 02 De klassieke top tien. 13 30 Primeur» van de matri|S en concertagenda. 14 00 Belcantorium NCRV 16 00 U- terama, of Het Kunstbedrijf 17 00 Populaire klassieken HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-Spor- ttef. 9 25 Waterst. RVU: 9 30 Alle.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11