Meespelen Valke uiterst onzeker sportuitslagen uoetballerlei 3ORT Weer tegenslag Oostenrijkse bondscoach Interland op tv Sportwereld Fignon niet in Gold Race Kansas City wil ook Spelen van 1992 ^Sportoptv /AND A AG Qeid&Qowumt ZATERDAG 27 APRIL 1965 PAGINA 9 irland 1, 22^0 uur: Voetbal 80. lederland 2,15.15 uur: Wielren- len: Gold Race. Isderland 2, 22.45 uur: Studio port. elgië Nadarianda, 15.15 uur (ielrennen: Gold Race, elgië Nederlanda, 23.00 uur: port op zaterdag, uitstand 1, 17.00 uur WK ijs- ockey: Sovjet Unie-Tsjecho lowakije en voetbal Bundesliga. •uitstand 2, 22.15 uur Oas Ak- uelle Sport-Studio, luitsland 2, 23.30 uur WK ijs- ockey: Canada-Zweden, mitsland 3, 20.15 uur: Sport im Zesten. BC 1, 13.30 uur: Grandstand. BC 1, 22.45 uur: Match of the 2,18.10,20.40 an 00.15 uur: VK snooker. BC 2, 00.30 uur: Rugby. "V, 13.15 uur World of sport, ky Channel, 13.00 uur: IJshoc- ey: Washington-Calgary, ky Channel, 14.05 uur: Rodeo- ïow: ky Channel, 15.00 uur: Motor- port. 3 00i ky Channel, 20.40 uur Ameri- aans worstelen. R0RGEN ederland 2, 19.00 uur Studio w Port- 50, elgië Nederlanda, 20.05 uur portweekend. elgië Frans, 18.30 uur: Sport. IV 5, 20.57 uur: TV 5 Sports. uitsland 1, 18.23 uur: Die portschau. uitsland 2, 17.22 uur: Die port-Reportage. uitsland 3, 19.00 uur: Sport im lesten. BC 2, 14.55, 19.45 an 00.15 uur: K snooker. 'V, 15.30 uur: The big match, ky Channel, 13.00 uur: Ameri- football. ky Channel, 14.30 uur Ameri- aans worstelen. o.oo '7,00 9.50 :6,00 2,00 0,00 0,00 5,50 !7,20 li,SO 0,00 5.00 '3,50 ■TAALD VOETBAL ■4.00 NA VOND divisie jrlem-PEC Zwolle g'JvV-Go Ahead Eagles ioo ate divisie 7.00 C-RKC 3.50 Cambuur-DS'79 lem ll-Veendam RGEN ^[divisie la JC-Sparta jDen Bosch-NAC 'ste divisie 600 Graafschap-Vitesse WV-FC Den Haag 2,30 /-Heerenveen 7,00 p-Helmond Sport geningen-Eindhoven acles-Telstar 1.401 Jg.ps voor Duindigt i de '■50>. 13.00 i verijen op het programma v 5|oq ssenaarse baan Duindigt. Onze L50 voor vanmiddag luiden: Ï.OO LUWEPRIJS: Zonora Nora, Zico 1.40 ardo en Zombo Fortuna. ■'on ENTEPRIJS: Zomora Belwin, Buitenzorg en Yvoor Conehita. DIPRIJS: Yemen II, York Fortu- n Ydo Performer. TERICKPRIJS: Turbo, Creeto- Lake Placid. ÏTERHOEKPRIJS: Zamajo Star, o del Sol en Zanzibar Jacky. ISTERLANDPRIJS: Valerie Vico Buitenzorg en Wonder ITERICKPRIJS(2): Geramon, Le ridor en Duchess Ricky. 'UWEPRIJS: Wanna. Yvan ht en Wobbelien. IGSTRAATPRIJS: Youri Prince, iderer en Yendi Corosa. .LANDPRIJS: Wortli Elsene, (star Mendel en Urso Karinsky. RGEN VAL AIR FORCEPRIJS: Ototo, :han en Lin Chung. COMMODORE ANDREW GE- 2SPRIJS: Zodiac Vryenesse, Za- en Zilver Dorado. :AHONTASPRIJS: Arlington Liberty Belle en Carnaval. I (1): Wogmeer Victoria, Yucca lover en Youngstar Space. ,(2). Waltz Melodie, Yellow Sha- f én Yorki Mendel. (3): Your Pleasure, Wicky Brogan Vlando. |(4): Varsity Laren, Vorden's Dil- en Wilma N. 1(5): Valiant C, Uresco Double en AIR FORCEPRIJS: Wortwell, ipy Raaphorst en Royal Dakota. NNAPRIJS: Star of Goldstar, berto K en Pijlsnel. VAL CANADIAN AIR FORCE- ÜS: Ysalohn R, Winner Princess rlona D. Ton Buunk naarVZC Veenendaal VEENENDAAL Ton Buunk gaat van club veranderen. In het nieuwe seizoen komt de waterpolo-international uit voor het Veenen- daalse VZC. Buunk, die 276 maal in het nationa le team uitkwam, is de afgelopen negen seizoe nen uitgekomen voor AZC Microlife uit Al phen aan den Rijn. Negentien supporters tot berechting in hechtenis UTRECHT Alle negentien suppor ters die dinsdagavond in Utrecht zijn aangehouden wegens openlijke geweld pleging bij de voetbalwedstrijd FC Utrecht-Ajax, zullen tot volgende week woensdag, de dag waarop zij voor de politierechter moeten verschijnen, in voorlopige hechtenis blijven. Zowel de rechter-commissaris als de kinderrech ter hebben op verzoek van het Open baar Ministerie een bevel tot bewaring verleend voor de negen meerderjarige en de tien minderjarige supporters. De voetbalsupporters moeten zich woensdagmiddag voor de politierechter verantwoorden voor de hun ten laste gelegde feiten. Leen Volkerijk volgt Leurs op als werperscoach HAARLEM Leen Volkerijk is door de Koninklijke Nederland se Base- en Softbalbond aangetrokken als bondscoach voor de werpers van het natio nale honkbalteam. Hij wordt de opvolger van Jan Dick Leurs, de coach van Haarlem Ni- cols, die om privé-rede- nen kort geleden be dankt heeft voor de na tionale selectie. Afscheid Frank Constandse VOORBURG Frank Constandse (38) neemt woens dagavond 1 mei afscheid van de eredivisie volleybal in de wedstrijd van Starlift/Voorburg in de nacompe- titie tegen het nationale team. Daarmee sluit de 170-voudig international een meer dan twintig jarige carrière af. De scheidende volleyballer wordt boven dien benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nas sau. Met Constandse vertrekt ook Jef Mol, die terug keert naar Belgie. Voor volgend seizoen heeft Voor burg vier nieuwe spelers gecontracteerd, onder wie de Amerikaanse aanvaller Kurt Gunderson (24) van het universiteitsteam van Los Angeles. Daarnaast wordt.de ploeg versterkt met Henri Brouwhuis (Ub- bink/Orion), Edgar Tinkhof (PVC/Blokkeer) en Lau rens Clardey (Ruiter/VSC). De laatste is een jongere broer van Jan Clardey. Van het huidige team hebben Joop Kuipers, Erroll Rooi, Peter Blangé, Rob van Prooijen, Jan Clardey en Rob Lantsheer bijgetekend. Bas Bloem van het tweede team van Voorburg is aan de selectie toegevoegd. Nanninga vier duels buitenspel ZEIST Dick Nanninga, de spits van MVV, heeft na mondelinge behandeling van zijn zaak van de tuchtcommissie van de KNVB een schorsing van vier wedstrijden opgelegd gekregen. Het betekent dat MVV zijn aanval ler nog drie wedstrijden zal moeten missen omdat hij donderdagavond al niet meespeelde tegen Volendam. Scheidsrechter Keizer gaf Nanninga afgelo pen zondag in de wedstrijd tegen Roda JC een gele kaart omdat de speler moedwillig met de borst tegen hem opbotste. De tuchtcommissie achtte niet bewezen dat Nanninga arbiter Kei zer ook in de nek had geslagen. De commissie was van mening, dat Nanninga na de eerste actie al een rode kaart had moeten hebben en legde hem daarom de schorsing van vier wed strijden voor de gele kaart op. Heger mag blijven DEN HAAG Vladi mir Heger heeft van de Tsjechoslo waakse sport- -autoriteiten toestem ming gekregen zijn functie als basketbal- coach van Nederland tot en met 31 juli 1986 te blijven uitoefenen. Door deze toezegging, die dank zij actieve be middeling van de NSF tot stand kwam, blijft Heger tot en met het wereldkampioenschap 1986 in Spanje in dienst van Nederland. DEN HAAG Het is ui terst onzeker, of Michel Valke beschikbaar is voor het Nederlands voetbal elftal, dat woensdag in het Stadion Feyenoord in Rot terdam de belangrijke in terland speelt tegen Oos tenrijk. De middenvelder van PSV heeft donder dagavond in de competi tiewedstrijd van zijn club tegen FC Twente een zeer pijnlijke voetblessure op gelopen. Valke kon giste ren in de Kijkduin, de tweede badplaats van Den Haag, waar de selectie van interim-bondscoach Leo' Beenhakker voor twee dagen bijeen kwam en bondsmanager Rinus Michels zich voor het eerst in de openbaarheid vertoonde sinds zijn ziek te, nauwelijks lopen. Bondsarts Frits Kessel denkt dat er in de loop van vandaag eventueel uitsluitsel kan worden ge geven ten aanzien van de mogelijke beschikbaar van Valke voor de wed strijd van woensdag. Kessel: „Michel heeft klem ge zeten met zijn voet. Van een beschadiging van het bot lijkt geen sprake. Het zou een kneuzing kunnen zijn". Tot de patiënten van de bondsarts be hoort nog een PSV'er, name lijk Ernie Brandts. Er is spra- Bondscoach Leo Beenhakker en aanvoer Ben Wijnstekers trekken de kar van de Nederlandse se lectie tijdens een wandeling op het Kijduinse strand. ke van overbelasting van het spierenstelsel bij de verdedi ger. Hoewel Brandts zich gis teren bij de selectie had ge voegd, doet hij het de komen de dagen wat rustiger aan. Kessel: „Door de vele wedstrij den kan zo'n overbelasting ontstaan. Dramatisch moet men er nu ook niet over doen, maar het is wel raadzaam zo'n speler wat gas terug te laten nemen. Die overbelasting is bij Ernie uitgemond in wat klach ten over de achillespezen en de kniegewrichten. Ik denk wel, dat over zijn beschikbaar heid voor de interland tegen Oostenrijk geen reden tot twij fel behoeft te bestaan". Niet ideaal Voor de voorbereiding op de tweede cruciale interland, on der supervisie van Leo Been hakker is het wegvallen van Edo Ophof, Michel Valke en voorlopig ook Ernie Brandts niet ideaal te noemen. Been hakker betreurt dit ten zeer ste. Met name de absentie van Ophof noemt hij een streep door de rekening. „Het weg vallen van Edo Ophof is spe ciaal met het oog op de man dekking spijtig". Het Nederlands Elftal oefent vandaag in de Rotterdamse Kuip tegen het tweede elftal van Feyenoord. Daarin wil Beenhakker met zijn selectie de verschillende mogelijkhe den doornemen, die zich kun nen voordoen in de interland tegen Oostenrijk. „Ik denk daarom ook, dat ik de wed strijd driemaal 35 minuten laat duren. Daarin wordt gespeeld op de beginfase, de fase waar in een versterkte verdediging moet worden opengebroken en de fase waarin wij ons over eind moeten zien te houden". FRANS LEERMAKERS Bondsmanager Rinus Michels was in Kijkduin weer voor het eerst bij Oranje sinds zijn ziekte. Hij informeerde naar de stand van zaken bij zijn waarnemer Leo Beenhakker. WENEN De Oostenrijkse bondscoach Branko Eisner is met problemen geconfronteerd voor de belangrijke interland, woens dag tegen Nederland. Er was al geschoven in de selectie en met de elftalposities na het échèc tegen Hongarije, maar door griep van Gerald Messlender en een blessure van Heribert Weber. op gelopen in het Europa-Cupduel van Rapid Wien tegen Dinamo Moskou moet het elftal dat de coach in zijn hoofd had, ander maal worden gewijzigd. Eisner had al zijn totale linkerkant laten vallen. Verdediger De- georgi, middenvelder Oberacher en spits Krankl spelen niet. De laatste had voor Oostenrijk-Hongarije reeds gemeld dat zijn op treden in die wedstrijd een eenmalige zaak zou zijn. Oberacher, vroeger reserve van AZ'67 en om zijn geringe loopvermogen spottend „Franz Turbo" genoemd, is niet meer geselecteerd. Vooral de ziekte van Messlender is een lelijke streep door de Oostenrijkse rekening. Hij zou voorstopper spelen tegen Wim Kieft en Bruno Pezzey - tegen de Hongaar Nyilasi nog mandek ker - zou zijn vertrouwde positie als libero weer innemen. Om dat Weber, aanvankelijk als middenvelder gedacht, geblesseerd is kan Eiser ook niet teruggrijpen op het centrale duo van vorige week en dan in omgekeerde rollenverdeling. De Oostenrijkse selectie ziet er als volgt uit: Doel: Friedl Konci- lia (Austria), Klaus Lindenberger; verdediging: Leo Lainer (Ra pid), Karl Brauneder (Rapid), Bruno Pezzey (Werder Bremen), Josef Degeorgi (Austria), Ewald Türmer (Austria), Andreas Pichler (Sturm Graz); midden: Herbert Prohaska (Austria), Ge rald Willfurth (Rapid), Peter Hrstic (Rapid), Wolfgang Kienast (Rapid); voor: Walter Schachner (AC Torino), Peter Pacult (Ra pid), Gerhard Steinkogler (Austria) en Anton Polster (Austria). DEN HAAG De voetbalinterland Nederland-Oosten rijk, voorlopig beslissend voor het nationale elftal met het oog op kwalificatie voor het WK van 1986 in Mexico, zal woensdag rechtstreeks door de Nederlandse televisie worden uitgezonden. Het Stadion Feyenoord is voor de wedstrijd, die op 1 mei om 20.00 uur begint, volledig uit verkocht. Vijf boksers naar EK DEN HAAG De Nederland se boksbond heeft besloten vijf deelnemers af te vaardigen naar de Europese kampioen schappen, die van 23 mei tot 3 juni in Boedapest worden ge houden. De geslecteerde bok sers zijn Reino van der Hoek (lichtwelter), Romeo Kensmill (weiter), Gilbert Hallie (zwaar- welter), Pedro van Raamsdonk (halfzwaar) en Arnold Van- derleyde (zwaargewicht). Voetbal In Hoek (Zeeland) hebben de oud-internationals van Nederland tegen België met 6-1 gewonnen. De Neder landse doelpunten kwamen van Geels (3), Brouwers, Schrijvers en Wiersma. Boksen De Australiër Jeff Fenech heeft de wereldtitel boksen in het bantamgewicht (IBF-versie) veroverd. Fenech versloeg in Sydney de titel houder, Satoshi Shingaki uit Japan. De arbiter staakte in de negende ronde het gevecht. Autosport De vroegere olympische skikampioen Franz Klammer debuteert morgen als autocoureur. De Oostenrijker start op de Nür- burgring in het Westduitse merkenkampioenschap. Boksen De Westduitser René Weller heeft in Frank fort zijn Europese titel in het lichtgewicht voor de vierde maal met succes verdedigd. Weller versloeg zijn uitdager, de Fransman Frederic Geof- froy, door knock out in de elf de ronde. Volleybal Nederland heeft ook zijn tweede wedstrijd in het toernooi van de „Stad Ber lijn" verloren. De jeugdploeg van de Sovjet-Unie rekende in drie sets af met de formatie van bondscoach Geert Trom petter (15-11, 15-7 en 15-13). Voetbal Toronto Blizzards is na een bestaan van zes jaar opgeheven. sl ;;g|Veise waardeert rerantwoording letrich Weise staat al jaren skend als een trainer die ider alle omstandigheden ijzige kalmte bewaard, irvan heeft de trainer van 'intracht Frankfurt recente- [jk weer eens een staaltje ten este gegeven. De jonge in- frnational Thomas Berthold m Eintracht Frankfurt had een training wat kritiek er de trainer geuit. Deze vam via collega-speler in pers terecht en iedereen erwachtte een rel. Er kwam een geprek tussen Ber ooid en Weise, maar er volg- en geen sancties jegens de >eler. Weise: „Ik ben blij, 3t de zaak niet ordinair, iaar op een wijze die van ni- eau getuigt is opgelost. Met en rustig, openhartig ge- irek waar beiden veel aan iden. Bovendien doe ik slers, die zich bewust zijn 3n hun verantwoordelijkhe dengeen muilkorf om 'immy Hartwig ■Beft genoeg van FC \öln 'immy Hartwig, ooit een "■*eei belovende ster bij 1860 uünchen en één van de on- - vermoeibare lopers op het fnidden veld in de goede tijd van Hamburger SV. heeft ge noeg van FC Köln, zijn hui dige club. Hij wil daar na één seizoen al weer weg, omdat hij er absoluut niet zijn draai kan vinden. Trainer Hannes Löhr heeft bondscoach Franz Beckenbauer eens geraad pleegd om de dure aankoop alsnog rendabeler voor FC Köln te doen optreden. Bec kenbauer, die bij HSV nog met Hartwig heeft gespeeld, adviseerde Löhr de midden velder zo ver mogelijk weg te sturen. Dat werd vice-voor- zitter Karl-Heinz Thielen van FC Köln weer te gortig. Hij arrangeerde een bijeen komst met Hartwig en Löhr die moest uitmonden in de grote verzoening. De poging bleek tevergeefs. Hartwig be sloot hierna definitief te ver trekken. „Hier gaat niets meer, dus ik ga", zijn Hart- wigs commentaar. Rookgordijn in doelgebied De Engelse amateurscheids- rechter Ripo heeft voor iets erg ongewoons moeten flui ten. Bij een club, Mistley, was een doelman, die tijdens de wedstrijd stond te roken. Dat was blijkbaar zo erg, dat de sheidsrechter even geen hand meer voor de ogen kon Hermann Neuberger: niet in West-Berlijn. zien. Hij bestrafte de doel man met een indirecte vrije trap. De scheidsrechter rap porteerde het vooral ook aan de regionale bond. Deze rea geerde vervolgens met het opleggen van een boete aan de doelman. Neuberger reikt beker niet uit Het is nog niet bekend wie de Westduitse beker uitreikt aan de winnaar van de finale tussen Bayern München en Bayer Uerdingen. Normaal gesproken doet dit de voor zitter van de Westduitse voetbalbond. Dat zou dan Hermann Neuberger moeten zijn. Hij is op de finaledag el ders in de wereld als official van de FIFA. Niemand in Duitsland gelooft dit. De Duitse bekerfinale heeft im mers plaats in West-Berlijn. Volgens bijna alle Duitsers is Neuberger de man, die West- Berlijn niet heeft laten opne men in het speelschema voor het EK in 1988, hetgeen in de Bondsrepubliek tot algemene verontwaardiging heeft ge leid. Marius Trésor neemt afscheid Marius Trésor neemt op 14 juli, de nationale feestdag in Frankrijk, afscheid als top- voetballer. De donkere Fran se recordinternational (hij speelde 65 maal in het natio nale team) speelt zijn laatste wedstrijd in twee verschil lende ploegen. In de eerste helft speelt de op het eiland Martinique geboren verdedi ger in het Franse nationale elftal, na de rust verdedigt hij de kleuren van zijn club Bordeaux. In de rij voor derderangs- voetbal Essen is sinds kort weer in de ban van het voetballen. In de Westduitse industriestad wordt overigens slechts ama teurvoetbal, letterlijk dus derderangs-voetbal, bedre ven. Volgens het bestuur van Bot Weiss Essen zal daar bin- Marius Tróor: in twee ploe gen. naar de Bundesliga, waar het nog niet zo lang geleden in speelde. RWE, zoals de club kortweg wordt aangeduid, duikelde uit de hoogste afde ling van het Westduitse voet bal na het vertrek van Horst Hrubesch naar Hamburger SV. Vorig jaar gleed RWE zelfs uit de Tweede Bundesli ga naar de Oberliga van het amateurvoetbal. Daar gaat het RWE nu overigens uitste kend en het klopt weer aan de deur van het betaalde voetbal. De koploper van de Oberliga wordt gevolgd door stadgenoot Schwarz Weiss. De derby op Tweede Paasdag trok liefst 31.000 toeschou wers. Vorig jaar was het h oogste bezoekersaan tal slechts 2800. Het eerste doel, dat RWE nastreeft, de Twee de Bundesliga, wordt slechts gezien als een tussenstation. Petra de Bruin nu in oranje HEERENVEEN Heieen Hage liet gisteravond tijdens de vierde etappe van de vrou wenronde van Nederland niets aan het toeval over. De tenge re Arnhemse trotseerde de harde wind tussen Dronten en Heerenveen met overmacht. Meteen nadat het in het vlak ke polderland de vrije hand kreeg, drong Heieen Hage de anderen haar wil op. Tot drie keer toe werden haar vlucht pogingen beantwoord, bij de vierde demarrage was het he lemaal raak. Daardoor kwam kleine Heieen na 82 kilometer alleen aan de finish. Zij had op dat moment ruim een halve minuut voorsprong op het pe- leton en daardoor knabbelde zij kostbare seconden van haar achterstand op oranje trui- draagster Petra de Bruin, die eerder op de dag volgens ver wachting de tijdrit had gewon nen, af. Petra de Bruin bleef overigens in bezit van de leid sterstrui. Baronchelli peloton ver voor SANTIAGO DE COMPOS- TELLA De Italiaan Gian- battista Baronchelli heeft gis teren de derde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De rit ging van Orense naar Santiago de Compostella over een afstand van 197 kilometer Baronchelli passeerde eind streep met ruime voorsprong op het peloton. Badmintonploeg naar China NIEUWEGEIN Vijl bad- mintonspelers en een trainer zullen deze zomer een trip van drie weken maken door Chi na. Eline Coene, Astrid van der Knaap, Erica van Dijck, Lex Coene en Pierre Pelupes- sy alsmede assistent-bonds- c<»ach Rob Ridder vertrekken op 20 juni naar Azië. PARIJS Laurent Fignon zal vandaag niet van start gaan in de Amstel Gold Race. De tweevoudig winnaar van de Ronde van Frankrijk kwam donderdag tijdens een trainingsrit in de buurt van Parijs ten val. Hoewel de Pa- rijzenaar slechts licht aan de rechterarm geblesseerd raakte, zag hij uit voorzorg af van deelneming aan de Limburgse klassieker. Tuchtcommissie UEFA speciaal bijeen voor klacht Inter ZURICH De tuchtcommis sie van de Europese Voetbal Unie (UEFA) zal morgen in een speciale zitting bijeenko men om zich te buigen over de klacht van Inter Milan. De Italiaanse club eist dat de re turn tegen Real Madrid in de halve eindstrijd van het UE- FA-bekertoernooi wordt over gespeeld. In die wedstrijd, die Real door de overwinning met 3-0 in de finale bracht, werd verdediger Bergomi van Inter in de eerste helft vanaf de tri bune door een glazen knikker geraakt. De verdediger liep een hoofdwond op en werd vervolgens per brancard van het veld gevoerd. COLORADO SPRINGS Kansas City heeft het Ameri kaanse Olympische Comité te kennen gegeven dat het de zo merspelen van 1992 wil orga niseren. Het bestuur van het USOC zal zich op 15 juni in Indianapolis over het aanbod beraden. Tevens zal het comité zich buigen over verzoeken van Anchorage. Salt Lake City. Lake Placid en Reno-Ta- hoe om de winterspelen van '92 te mogen organiseren. IJSHOCKEY WK groep A in Praag: West-Duits- land - Oost-Duitsland 6-0 (2-0, 2-0, 2-0); Verenigde Staten-Finland 3-8 (1-2, 2-3, 0-3). Stand: 1. Sovjet-Unie 6-12; 2. Tsje- cho-Slowakije 6-9; 3. Verenigde Sta ten 7-9; 4. Canada 6-7; 5. Finland 7-6; 6. Zweden 6-4; 7. West-Duitsland 7-3; 8. Oost-Duitsland 7-2. WIELRENNEN Ronde van Spanje (derde etappe van Orense naar Santiago de Com postella over 197 km): 1. Baronchelli (Ita) 5.11.25; 2. Mantovani (Ita) op 4 sec.; 3. Hermans (Ned); 3. Navarro (Spa); 5. Vllar (Spa); 6. Cueva (Spa); 7. Delgado (Spa); 8. Castaing (Fra); 9. Kelly (Ier); 10. Fernandez (Spa) allen z.t.; 11 Steven Rooks (Ned), op 4 sec. 22. Peter Winnen (Ned); 32. Ge rard Veldscholten (Ned), z.t. als Rooks; 88. Theo de Rooy (Ned), op 28 sec.; 89. Bert Oosterbosch (Ned) 127. Bert Wekema (Ned), z.t. als De Rooy. Afgestapt: Jos Alberts (Ned). Algemeen klassement: 1. Indurain (Spa) 16.13.25; 2. Kelly (Ier), op 5 sec.; 3. Cabestany (Spa), op 6 sec.; 4. Blanco (Spa) z.t., 5. Recio (Spa), op 9 sec.; 6. Rooks (Ned) op 12 sec.; 7. Winnen (Ned), op 14 sec., 8. Veld scholten (Ned); 9. Munoz (Spa) z.t.; 10. Carltoux (Fra) 15 sec. Ronde van Nederland voor dames (eerste gedeelte vierde etappe, tij drit oJer 12 km): 1 Petra de Bruin (Nieuwkoop) 18.08,45 (gem. 39.69 km/uur); 2. Hennie Top (Wekerom) op 0.05; 3. Connie Meijer (Vlaardingen) op 0.44, 4 Rita Timpers (Almelo) op 0.49; S. Monique Kaullman (Den Haag) op 0.52; 6. Conny van Koert (Nieuwkoop) op 0.53; 7. Thea van Rljnsover (Breu- kelen) op 1.05; 8. Petra van der Stel (Wemeldinge) op 1.05; 9 Monique de Bruin (Hoogland) op 1.06; 10. Corrie Timmermans (Den Bosch) op 107; 18. Els Kolloos (Lisse) op 1.34; 28. Mary van Galen (Delft) op 2.18; 33. Tweede gedeelte Dronten-Hoeren- veen over 82 km): 1 Heieen Hage 2.10.36; 2. Conny Meyer op 37 sec.; 3. Erla Oomen; 4. Gonnle Brouwer. 5 Hennie Top; 6 Gonnie van de Mosse laar; 7. Aria Otting 8. Helen Soren- sen allen op 37 sec. Algemeen klassement: 1. Petra de Bruin 8.26 07, 2 Top op 14 sec, 3 Griep op 1.19. 4. Van Rijnsoever op 1.20, 5. Van Koert op 1.21. 6. Hoge WORSTELEN EK in Leipzig Vedergewicht (tot 62 kg): Günther Laier (WDI) - Frans Sni|ders (Ned) 3 1/2 - 1/2; Mark Dunbar (GBr)-Frans Snijders (Ned) 4-0, Snijders uitge schakeld. middengewicht (tot 62 kg): Joeri Va- robjev (Sov)-Bert Kops (Ned) 4-0; Stefan Korpas (GBr) - Bert Kops (Ned) 3-0, Kops uitgeschakeld superzwaargewicht (boven 130 kg): Fred Winters (Ned) - Radim Vokurka (Tsj) 4-0 Fred Winters (Ned) - Alain Bifrare (Zwt) 4-0. ZEILEN Olympische week in Hyéree (leatste dag): 470 klasse: 1. Hunger (WDI) 2. Pape (DDR) 3. Brewer (Eng) 4. Stavenutter (Ned) 6. Duatz (Ned) 14. De Jong (Ned) 15. Kramer (Ned) 18. Vegter (Ned) 19. Van Eek (Ned). Eindklassement: Huttermann (WDI) 470 dames: 1. Porta (Ita) 2. Van der Vooren (Ned). Eindklassement: 1. Van der Vooren (Ned) 6 2. Blanchi (Ita) 14.0. Finn: 1. Koperski (Sov) 2. Hjortnaes (Den) 3. Greenwood (Eng) 22 Van Manen (Ned). Eindklassement: 1. Koperski (Sov) 3 2. Butzmann (DDR) 30 3. Schmidt (WDI) 38.7 7. Peet (Ned) 69 7 12. Van Manen (Ned) 97.7 20. Hummel (Ned) 129 Soling: 1 Jung blut (WDI) 2. Jungeil (Rn) 3. Ranlov (Den) 4 Bakker (Ned). Eindklassement. 1 Boednikov (Sov) 0, 2. Jungblut (WDI) 17 4 3. Hirt (WDI) 32.7 4. Bakker (Ned) 34.7 FD: 1 Borodinov (Sov) 2. Detre (Hon) 3. Celon (Ita) 7 Paulich (Ned) 20 Ko ning (Ned) 23. Haakman (Ned). Eindklassement: 1 Moeller (Den) 22 2 Batzill (WDI) 26.7 3. Wiesner (WDI) 47.7 4 Haakman (Ned) 48 7 10. Ko ning 80.0 19. Paulich (Ned) 112. 1. Elvstroem (Den) 2 Claus (Oos) 3. Lange (WDI) 4 Van Bladei (Ned) Eindklassement: 1. Van Bladei (Ned) 24 2. Marstroom (Zwe) 30 4 3 Claus K>os) 39. Plankzetlen: tweede divisie: 1. Nagy (Fra) 2 Plegelln (Fra) 3 Diana (Fra) 7 Marco Tellier (Ned) 10 Stlens (Ned) 16. Erik van den Berg (Ned) 19. Rem- sema (Ned) Eindklassement: 1. Plegelln (Fra) 14 2 Nagy (Fra) 40 3. Bellini (Spa) 52.7 9. Marco Tellier (Ned) 90 10. Van Ste kelenburg (Ned) 92.7 13. Peter Paul Tellier (Ned) 99 7 14 Erik van den Berg (Ned) 104.0 23. Hastmar' (Ned) 143.0.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9