Matig UYS toch ruim langs Sliedrecht HslvN ^ERK Lugdunum bedwingt Hilversum SIMONE IN HAAR SHIRT Blauw Zwart; herstelt zich na rust IN EN OM DE KAS Prijs rode paprika's onder zware druk btnnen de perken Nogmaals: mollen SPORT LEIDEN CeidaeSotwant VRIJDAG 26 APRIL 1985 PAi gJln LEIDEN De cijfers spraken gisteravond na de 4-0 overwinning van UVS op Sliedrecht bepaald geen boekdelen. In een matige vertoning had de bewoner van de Kikker- polder slechts geprofi leerd van de opmerkelijk tamme speelwijze van Sliedrecht, dat de gastheer vooral de eerste helft alle gelegenheid had geboden een 2-0 voorsprong te ne men. Het eerste kwartier na de pauze echter open baarde zich de kwetsbaar heid van de pupillen van Melbi Raboen, die verrast werden door een volop .aanvallende degradatie kandidaat. Nadat deze het offensief op niets had zien uitlopen, kon 'UVS de wedstrijd vrij simpel uitspelen, omdat Sliedrecht geen kans zag te profiteren van de slordigheden die een topclub meteen zou hebben af gestraft. Het lage niveau van de Oosting-équipe kreeg nog meer gestalte door de twee doelpunten die aan de score werden toegevoegd. Wellicht tot eigen verbazing kon UVS direct na het begin- signaal van scheidsrechter Go- vers op jacht gaan naar het eerste doelpunt. De Sliedrech- ters stelden zich zeer behou dend op, en durfden voorin slechts één spits (Van Gooien) te posteren. Ondanks dat de Leidse ploeg over een veel grotere techniek en snelheid beschikte dan de log opereren de defensie van Sliedrecht, duurde het toch nog tot de twintigste minuut voordat de onzekere sluitpost Spruit ge passeerd kon worden. Dat deze treffer viel uit een dood mo ment (Aad Neuteboom kopte de bal na een hoekschop van Cock van Weerlee in de tou wen), demonstreerde de on macht van spelers als Léon Meijs, die zowel in de aan vangsfase als op slag van rust opgelegde kansen om zeep wist te helpen. Nauwelijks vier minuten later hadden zijn elftalgenoten niet Mario Faber, maar grensrech ter De Boef van Sliedrecht moeten omarmen. De man aan de lijn had zijn aandacht niet waar die zijn moest, en werd niet gecorrigeerd door de eveneens onoplettende leids man, toen de bal bij de meters buitenspel lopende Faber be landde. Deze kon met een een voudige lob over Spruit 2-0 scoren. Het eerste kwartier van de tweede rondgang bracht een omgekeerd speïbeeld. Slie drecht, dat voor de rust slechts tweemaal een serieus schot op Sloos had afgevuurd, gooide nu resoluut alle voorzichtige bedoelingen overboord. Het overrompelde de Leidse ver dediging, die twee doelrijpe kansen kado gaf. Sluitpost Sloos hield zijn hoofd echter koel, terwijl de kleine, nog jonge Arthur Orsagen corrige rend goed werk verrichte te gen de lange, maar trage spit sen. Precies op het moment dat het niet verwacht werd, viel het beslissende doelpunt aan de andere kant. Cock van Weer lee zond een hoge voorzet naar Aad Neuteboom, die de bal op zijn beurt doorkopte naar Léon Meijs. De lange gelegen- heidsspits faalde ditmaal niet, en kon vrijstaand 3-0 inkop pen. Een klap in het gezicht van de Sliedrechtse ploeg, die alle hoop kon laten varen. Nadat Wijnand Sloos de enige serieu ze kans voor Van Gooien net jes had gepareerd en Cock van Weerlee alle tijd had gekregen om een schot op de paal af te vuren, mocht Hans de Kruys ind op 4-0 bepalen. PIETER EVELEIN UVS: Sloos, Orsagen, Jansen, Ver meer, Neuteboom, Koet (Eradus), De Goey, Van Weerlee, Faber, Meijs, Van Leeuwen (De Kruys). Sliedrecht: Spruit, Van (JUch), Bas 't Jong, Woltersom, Leeu" vS' 't wenstein, Vlot (Wagenmakers), Piet 't Jong, Van de Giessen, Goedhart, Van Gooien, Boer. (ADVERTENTIE) fMoet je luisteren, als ik nou toch telkens merk dat Werkman heeft wat ik zoek, wat zal ik dan verder kijken?* Torenstraat 37, Den Haag. MODE VOOR WERK VRIJE TIJD HILVERSUM Het gis teravond door Lugdunum in en op Hilversum ver overde winstpunt heeft de situatie er voor de groen- witten nauwelijks beter op gemaakt. Weliswaar verkleinde de Leidse hek- kesluiter in de eerste klas se A van West 1 de ach terstand op de nummers voorlaatst, Roodenburg en DWS, tot twee punten; het gegeven dat juist die twee ploegen elkaar overmor gen (in Leiden) ontmoeten impliceert dat tenminste één van beide clubs er na zondag ten opzichte van Lugdunum nog iets beter voor staat. Het gegeven dat de Kikkers nog zes wedstrijden te gaan hebben (de concurrentie ze ven), maakt praten over een „zekere degradatie" op dit mo ment tot een premature zaak; de mogelijkheid echter dat Lugdunum volgend seizoen een klasse lager uitkomt is na gisteravond wél opnieuw gro ter geworden. Niet alleen de kille cijfers, ook het door Lugdunum in Hilver sum vertoonde spel voorspelt maar weinig goeds waar het de directe toekomst betreft. Aan gezonde èn ongezonde in zet geen gebrek bij de formatie van trainer Clement Koster, aan goed voetbal echter des te meer. Niet een keer kon in het treffen met Hilversum een vlot lopende combinatie wor den bespeurd en dat, terwijl de eveneens uiterst zwak spelen de thuisclub de groenwitten MARKTEN LEIDEN Noteringen groente- en fruitveiling, 26 mei: aardappelen: 9- 14; andijvie: 165-190; snijbonen: 990- 1070; stambonen: 1600; prei: 95-135; rabarber: 62-130; spinazie: 145-200; stoofsla: 67-68; ijsbergsla: 90-103; uien: 18-36; waspeen: 69-71; witlof: 85-260; bloemkool 6 per bak: 255- 495; bloemkool 8 per bak: 360-410; sla: 22-44; peterselie: 105-125; raap stelen: 39-45; radijs: 38-50; selderij: 17-29; paprika St.: 50-90. daartoe toch middels ontel bare malen balverlies zeer regelmatig alle gelegenheid bood. Het Leidse middenveld profiteerde zogezegd evenwel niet van de slordige speelwijze van de tegenstander en als er dan incidenteel eens iets werd verzonnen dat op een redelijke aanvalsopbouw leek, bleken spitsen Rob Crama en Jan Hölper met die weelde geen raad te weten. Ook al omdat de weer heel gemakkelijk val lende „hangende spits" Daan Kooimans al snel maar weinig meer goed kon doen bij bij scheidsrechter Zonneschijn hij paste zich probleemloos aan aan het niveau van de wed strijd was het op zich niet zo verwonderlijk dat juist Leo Wetselaar uiteindelijk het dichtst bij een Leidse treffer kwam. De na een uur spelen voor Jeroen van Egmond in het veld gekomen Wetselaar kopte twaédf minuten voor tijd knap in na een hoekschop van Hölper. Foutloos spelende Hil- versum-goalie Bert van Door- ne was echter aanwezig om het leer nog net over de lat te tikken. Dat Van Doorne zich eenmaal echt moest strekken, beteken de overigens niet dat Lugdu num na afloop als meest ge vaarlijke ploeg kon worden aangewezen. Die „eer" bleek zonder tegenspraak voor de opponent weggelegd. Aanvoer der Ronald Smid hield Wim Eradus de hele partij bezig met dreigende poeiers van afstand; Guus van Oosterom zag de bal na een sterk genomen vrije trap door Eradus uit de krui sing getikt worden; Cor van Garderen wist in vrije positie omp Bitt< juk »rtg (STER de filir filmj F 1?^ niets anders te verzinneokt d met de buitenkant vajfilm r rechterschoen naast te kij Dat en Eradus zweefde weer. R C 1 fect naar de bedreigde |t gedi nadat Jos Renssen had jprodu kopt. j. Dikl Gezien de kansenverhojoorsp kon het door Lugdunum Je filrr verde punt derhalveflen. F „winstpunt" worden ag wen merkt. Of dat aan hetf naan van de competitierit nogtiek v dient vooralsnog te wi de c betwijfeld. zijn GERT-JAN ONV grote r van ver pnd I iponis Lugdunum: Eradus, Van Asjsrech laar, Zee, Van Egmond (Wetgens Schouten (Brussee), Ligtvoef zeer Tongeren, Crama, Kooimans, f rt_c1 Waarschuwingen: Hölper (f num) en Kok (Hilversum), pucen meest LEIDEN Blauw Zwart heeft de inhaalwedstrijd bij rode lantaarn-drager GSV met 2-5 gewonnen. Na een moeizame eerste helft (2-1) herstelde de koploper van de tweede klasse zondag zich na de rust. RKAVV is eveneens nog niet uitgeschakeld voor de titel. De Leid- schendammers klopten SJC met 2-1. Blauw Zwart speelde een slechte eerste helft. Dat was deels te wijten aan de harde tegenwind, maar ook aan de gemakzuchtige opstelling van enkele spelers. De Goudse ploeg kon hierdoor halverwe ge de eerste helft een 1-0 voor sprong nemen. Tien minuten later trok Kees van Leeuwen de stand recht, nadat Erik Maas een inzet op de paal had zien belanden. Kort hierna werd Peter l'Ami andermaal verdiend gepasseerd met een boogbal toen de Wassenaarse verdediging bleef staan voor vermeend buitenspel. Na de rust tapten de blauw zwarten uit een heel ander vaatje. Na een moeizaam begin viel de verlossende gelijkma ker van Wijnand Bakker, waarmee de Goudse tegen stand definitief was gebroken. pbr lle< iul iljo Nadat Frank Voorham de stand naar 2-3 had getild met een dreun in de kruising, be paalde Wijnand Bakker met nog eens twee doelpunten de eindstand op 2-5. RKAVV en SJC speelden een zeer matige wedstrijd. Na een nietszeggende eerste helft, waarin geen van beide ook maar éénmaal op doel had ge schoten, bracht het inbrengen van Frank Vader de gewenste stuwkracht bij RKAVV. Dit leidde na twintig minuten tot het beslissende doelpunt van Ton Keij, die een onvoldoende weggewerkte inzet van Frank Vader alsnog in het doel schoot van de Noordwijkers, die daarmee de moed opgaven. Vader zelf bracht de score vijf minuten voor tijd op 2-0 na boom, terwijl John Peschf*. dezelfde minuut profittdp van een misverstand if? achterhoede van de gasPe.r 2-1 >eby i ben Beker „T Alkmania is uit het beke^g nooi gewipt door de Zi par) meerse derdeklasser DSC j^ja. pupillen van Wim Muggi een eerden de eerste helft j va, wat kansen, maar hadd^_ m als gewoonlijk erg veel iipscja in de afwerking. Zo Cock Bouwmeester voor^ 35 doel. DSO scoorde al aenc^ kwartier het enige doa^.^. Na de rust deden zich aa^st 0' de zijden geen scoringsb pe meer voor. J. lid LAND EN TUINBOUW/ riX Vlot verloop bij afzet van kamer- en tuinplanten De afzet van kamer- en tuin planten bij bloemenveiling „Westland" verloopt vlot. In de plantensector was sprake van een positieve week. Bij de kamerplanten was een aanvoertoename en prijsstij ging van zeven procent te zien. De tuinplantenaanvoer was zelfs 35 procent groter. Ondanks het matige weer lag de prijs gemiddeld nog enke le procenten hoger dan in 1984. Van een dergelijk positief beeld was bij de snijbloemen geen sprake. De aanvoer was 18 procent kleiner en de prijs lag gemiddeld 17 procent la ger. Deze slechte cijfers wor den voornamelijk veroor zaakt, doordat vergeleken wordt met de Paasweek van 1984. Op zichzelf is de prijs vorming op het ogenblik met extreem te noemen, maar vrij normaal voor de tijd van het jaar. Nagenoeg alle grote produkten lieten hetzelfde beeld zien: een wat kleinere aanvoer bij licht dalende prij zen. Onder de kleinere pro dukten bevinden zich echter enige interessante gewassen: aconitum 214 (250); antirhi- nurn wit 84 (114) en rose 82 (125), cirsium 54 (99) en del phinium tot 400. De dianthus barb, per bos bracht gemiddeld 223 op en de hoogste prijs liep tot 310 op. Dianthus barb, per stuk: cerise 77 (91); lichtrose 77 (93) en wit 56 (97). Digitalis bracht per stuk 450 op. De Nederlandse gladiolenaan- voer komt weer op gang, met name de kleinbloemige rosa- lind 84 (130). Matricaria van goede kwaliteit lag tussen 85 en 95 cent. Scabiosa 39 (46) en trachelium ging tot 1.65 per tak. De aanvoer van Ne derlandse gypsophila zal nu snel toenemen. Op vrijdag 19 april stonden twintig stapel wagens voor de klok. Een week later zullen dat er min stens 100 zijn Bristol fairy 99 (151) en perfecta 143 (156). Het positieve beeld bij de ka merplanten blijft aanhouden. De vraag naar kamerplanten neemt steeds verder toe, wat een gunstige prijsontwikke ling tot gevolg heeft. Over de hele linie worden hogere prijzen genoteerd bij een toe nemende aanvoer. Enkele prijsnoteringen van de afge lopen week: aechmea 7.05; anthurium 6,20; begonia schwabenland 2,29; campanu la 3,06; hibiscus 3,19; kalan- choe 1,66; nephrolepis 3,59; rhipsalidopsis 1,43; saintpau- lia 1,23; sinnengia 3,15; strep- tocarpus 2,98 en yucca 6,00. De perkplantenafzet kom nu goed op gang met een steeds breder pakket, zoals agera- tum 0,47, begonia semper 0,30, dahlia 0,60, gazania 0,51, impatiens 0,51, pelargonium pelt 1,66, pelargonium zonale 1,45, petunia 0,36, tagetes kleinbl. 0,18, tagetes grootbl. 0,38 en verbena 0,39. De Nederlandse gladiolenaanvoer komt weer op gang. Het priisherstel bij de rode paprika s kwam in de afgelo pen week weer op de tocht te staan. De prijsdruk nam weer toe en op woensdag 23 april kwam de gemiddelde prijs op f 4.20 per kilo uit. Dit leverde ten opzichte van vorig sei zoen een negatief verschil op van 2.29 per kilo. Daar komt nog bij, dat het al we ken droevig gesteld is met de prijs, want hij lag 2.75 bo ven de prijs van vorig sei zoen. Voor de groene sorte ring wordt er een groter aan bod verwacht, hierdoor zal de prijs in de komende week verder dalen. Voor de Cana- rische paprika's schommelde de prijs voor rood rond 3.30 per kilo en voor groen rond 5.80. prijsvorming van rode papri- Tomaten ka's. Er zijn zelfs verschillen geweest van ƒ5.40 per kilo ten opzichte van vorig sei zoen. Deze teleurstellende ontwikkeling komt voor re kening van het grote aanbod en een aanhoudende geduch te concurrentie op de West- duitse markt. Dat de aanvoer van rode pa prika's op de binnenlandse markt aanmerkelijk groter is dan vorig seizoen blijkt als er bijvoorbeeld gekeken wordt naar de aanvoer in de derde week van april. Vorig jaar werd er in die week 343 ton aangevoerd tegen bijna 600 ton dit seizoen. De meeraan- voer van 250 ton zet de prijs mede onder druk. Daarnaast is er sprake van een hard nekkige concurrentie van Spanje en de Canarische Ei landen op de Westduitse markt. In de derde week van april bedroeg het concurre rend aanbod ruim 1400 ton waarvan er bijna 1100 ton door de eerder genoemde concurrenten geleverd werd. Er gingen ook wat minder groene en rode paprika's naar Noord-Amerika. De vraag naar geel, wit en paars van deze afnemer hield goed stand. De export naar Noord- Amerika is thans maal zo groot als vorig seizoen en schommelt rond 100 ton per week. Er wordt op een klei ner of gelijk aanbod van rood gerekend in de komende week, hierdoor ontstaat er weer wat meer ruimte voor prijsherstel. Bij de groene sorteringen groeide de aan voer en een verdere daling van de prijs kon niet uitblij ven. In de afgelopen week daalde de gemiddelde prijs naar 6.90 per kilo. Dit is nog steeds een uitstekende De aanvoer van tomaten nam in de afgelopen week weer verder toe. Dit had geen noemenswaardige ge volgen voor de prijzen, er moest wel iets ingeleverd worden, maar dit was niet veel. Voor de ronde A-export werd er gemiddeld 3.80 per kilo betaald. De vleestomaten brachten gemiddeld ƒ3.86 per kilo op. D^ export van to maten verloopt vlot, en er is tevens sprake van een gerin ge concurrentie op de West duitse markt. In de derde week van april was het con currerend aanbod bijna 1100 ton kleiner dan vorig seizoen. Dit komt vooral door de af wezigheid van Marokko. Daarnaast is er sprake van een uitstekende Franse vraag (vooral vleestomaten). Door het slechte weer is de oogst van de tomatenteelt in Frankrijk een aantal weken verlaat. Dit levert waar schijnlijk later in het seizoen weer een terugslag op. Enge land tocnde eveneens een grotere belangstelling, dit komt ook door het kleiner geworden aandeel van de Kanaaleilanden op de Engel se markt. Het totaal aanbod van tomaten neemt verder toe en er wordt een gering prijsverval verwacht, door een waarschijnlijk goed stand houdende buitenlandse vraag. Er worden in de ko mende tijd volop tomaten tussengeplant. Dit zal onge twijfeld leiden tot een grote produktie in de maanden juli, augustus en september. Komkommers dragen dat de prijzen in de afgelopen week goed stand wisten te houden. Het weer kon niet bepaald vraagbevor- derend genoemd worden. In de derde week van april nam de concurrentie op de West duitse markt sterk toe. Dit 'kwam door grotere leveran ties van Roemenië, Bulgarije en Frankrijk. Er kon in die week wel meer geëxporteerd worden naar Zwitserland en hoe tegenstrijdig het ook lijkt, naar Frankrijk. In de afgelopen week daalde de prijs voor de zwaardere sor teringen iets. De lichtere sor teringen veranderden nage noeg niet van prijs. De sorte ring 31/36 bracht 84 cent op en de sortering 51 Ail noteer de 1.04 per stuk. Vorig sei zoen lag de prijs voor de ge noemde sorteringen op 40 cent en 62 cent per stuk. Voor de komende week wordt er een groter aanbod verwacht en de prijzen zullen op een lager niveau uitko men. Vooral als het huidige koude weer aanhoudt. Overige gewassen De aanvoer van sla kromp nog wat verder in. De prijzen wisten zich goed te handha ven. Er was zelfs sprake van oplopende prijzen, zelfs voor de lichtere sorteringen. Voor de sortering 13/14 kilo werd er 33 cent betaald en voor de sortering 21/22 kilo liep de prijs op naar 47 cent per stuk. Vorig seizoen lag de prijs tus sen 17 en 30 cent per stuk. Voor de komende week wordt er een gelijk aanbod verwacht dat tegen gelijke of iets lagere prijzen verkocht zal worden. De aanvoer van courgettes bleef in de afgelo pen week groeien. Als gevolg hiervan daalde de gemiddel de prijs naar 82 cent per stuk. Deze ontwikkeling zet in de komende week door, een groter wordend aanbod dat tegen lagere prijzen verkocht zal worden. De aanvoer van ijsbergsla stabiliseerde en de gemiddelde prijs liep op naar 80 cent per stuk. Voor de ko mende week wordt er zowel in aanvoer als prijs weinig verandering verwacht. Ook in de afgelopen week bleef het aanbod van radijs groot en de prijsdruk hield aan. De femiddelde prijs daalde naar 7 cent per bosje. Voor de ko mende week wordt er een gelijk of kleiner aanbod ver wacht en een verdere prijs daling lijkt onwaarschijnlijk. In de prijsvorming van de aubergines kwam in de afge lopen week de klad. Het aan bod nam verder toe en de vraag zwakte af. Gemiddeld moest er zelfs ruim 1 gulden De tomaten zijn prima van kwaliteit, zegt de heer C. Peters, halchef en hoofdkeurmeester van Veiling Westland Noord. per kilo ingeleverd worden ten opzichte van de prijs van de week ervoor. Er werd ge middeld 2.85 per kilo be taald. Naar het zich laat aan zien zal de aanvoer gelijk blijven of kleiner worden. De prijs blijft gelijk of trekt weer wat aan. De aanvoer van koolrabi kwam weer onder 1 miljoen stuks terecht. Er be stond voor het grote aanbod een goede vraag, want de priis liep op naar 1.08 per stuk. Het aanbod van andij vie nam niet verder toe, de prijs trok aan naar 1.57 per kilo. In aanvoer en prijs wordt er weinig verandering verwacht. Spinazie liep in prijs op naar 1.77 per kilo, dit kwam door stagnatie in de aanvoer als gevolg van het slechte weer. Het aanbod wordt groter en de prijs kan plotseling sterk dalen. Enkele maanden geleden meldden wij in deze rubriek i een nieuwe en afdoende manier van mollenbestrijding zijn gevonden. Een manier waarbij de dieren niet wre' een klem worden vermoord of vergiftigd met een L dingsmiddel. Veel mensen die last hebben van deze wroeters hebben bezwaar tegen het afmaken van de De nieuwe bestrijdingsmethode bestaat uit het veijageij de mollen en andere dieren met behulp van ultra-sono(^ luid. Dat is een geluid dat menselijke oren niet ku waarnemen. De mollen die het wel kunnen horen zoudd voor op de vlucht slaan. Het geluid wordt voortgebrachf een apparaat dat in de grond wordt gestoken en g< wordt met een batterij. Er zijn verschillende uitvoer) van op de markt, de meeste zijn van Duitse makelij. Wie zich erop verheugd heeft dat deze bestrijd ingswijzl alle eisen tegemoet komt (trefzeker, geen gif, geen Ij moet zich voorbereiden op een teleurstelling. De me werkt namelijk niet, zo laat de P D. in Wageningen w^ De P.D. heeft samen met enkele buitenlandse organij onderzocht wat de uitwerking van dergelijke apparateri de dieren die bestreden moeten worden. In eerste instar dat onderzoek uitgevoerd in gebouwen waar ratten en zen verdreven moesten worden. Daarbij bleek dat de (sc king minimaal was en slechts van zeer korte duur. De öcor en muizen wennen heel snel aan de ultrasone geluidenlus i lingen) en aangenomen kan worden dat datzelfde geldü ge mollen. Omdat die dieren voornamelijk onder de groe ven is moeilijk te bepalen in hoeverre zij verjaagd wj.dei door de voor hen onaangename geluiden. P® In Duitsland zijn wel proeven met de apparatuur g?en door deskundigen op het gebied van de woelratbestrif~- Het apparaat dat getest werd is van Oostenrijkse makelfV bestaat uit een kastje met een staaf. Die staaf wordt] I grond gestoken. De frequentie van de trillingen ligt nd J ven het niveau dat hoorbaar is voor het menselijk oor. It^ oppervlak van 1200 vierkante meter zouden de woelri mollen en ander gedierte in paniek vluchten. Het apparaat werd voor de proef opgesteld in een ren* woelratten. Die waren voorzien van zendertjes zodat hi^ wegingen gevolgd konden worden. Uit de proef bleek d* ratten hun nest niet verplaatsten in de veertien dagen d proef duurde. Ze bleven gewoon eten en deden geen p gen zo ver mogelijk van het apparaat te komen. Een tjjhg proef waarbij het apparaat werkte voordat de ratten der* genheid hadden in de buurt te komen gaf ook een nerj11 resultaat te zien. De ratten legden op een normale n»1 hun gangen aan, tot vlak bij het apparaat. Beide prdoti toonden aan dat de ultrasone bestrijding in elk gevlet woelratten niet werkt. |1 e De P.D. concludeert dan ook dat dit apparaat ondeugdejkl en verwacht van andere soortgelijke bestrijdingsmid^ evenmin heil. Waarbij de tuinliefhebber wordt teruggf pen op de ouderwetse en niet altijd even sympathieke njra ren van mollenbestrijding, Bedenk echter wel dat de mol een nuttige waker is tf-C rechterhand bij de bestrijding van allerlei schadelijke sei minsecten. De mol is gek op engerlingen bijvoorbeeld f j< wortels van het gras in uw gazon kunnen aanvreten. V zijn graafwerk te gek en heeft u echt last van de molsi dan kan de mol verjaagd worden door een in petroleii1 drenkte lap in een van de gangen te stoppen. Ook het ,j- wetse carbid doet hem vluchten. Wie geen bezwaar he gen het doden van mollen kan de mollennesten opgrav stj de jongen doden. De nesten zijn makkelijk te vinden de aardhopen erboven veel groter zijn dan de normale er hopen. Ie

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8