Slechte atmosfeer rond zwembad wegnemen" Drs. R.A.Nieuwenhoven uit Wassenaarse raad Katwijk geeft groen licht voor uitzendingen van Omroep Rijnland BEIDEN OMGEVING [ogelijk toch ïstgrasveld tor Alecto Subsidieverzoek Casa Materna voorlopig afgewezen Minder toeristen dit jaar in Bollenstreek n. QaidócQowumt VRIJDAG 26 APRIL 1985 PAGINA 17 ^dh ^)RE ,uis Noordwijkerhout alleen 's morgens open JRDWIJKERHOUT De dienstverlening aan het publiek et Noordwijkerhoutse gemeentehuis zal in het vervolg al- nog plaatsvinden in de ochtenduren van negen tot twaalf 's Middags zullen de loketten dus in het vervolg gesloten en. De afdeling burgerzaken had hierom verzocht omdat >ersoneel te vaak gestoord werd in het gewone werk zodat aan het normale werk niet meer toekwam. Dit was nog er- »eworden door de ingevoerde arbeidstijdverkorting. Vooral zomermaanden is het een drukte van belang als men reis- eren nodig heeft. emeester Winkel wees erop dat voor spoedgevallen altijd uitzondering gemaakt kan worden. Mevrouw Hulspas-Jor- (D'66) stelde voor de loketten buiten de normale werktij- een uur open te houden, bijvoorbeeld op de koopavonden, it veel mensen werktijd moeten verzuimen om van de itverlening op het gemeentehuis gebruik te maken. Om de- e reden vroeg de heer Van Schie (EZP) om het gemeente van twaalf tot twee uur open te houden. Het college zal de ïlijkheden hiertoe bekijken. Muurvast OEGSTGEEST Een ludieke actie is gister nacht uitgevoerd in het winkelcentrum Lange Voort: de schuifdeuren van drie winkels zijn met lijm muurvast dichtgeplakt en er moest een ruit sneuvelen alvorens de eigenaars gistermor gen hun winkels kon den binnengaan. Of het een wraakactie of een andersoortige ac tie tegen de winkeliers betreft, kon de politie nog niet zeggen. Van de daders ontbreekt elk spoor. Papierbak in brand LEIDERDORP Iets bran dends bij benzinepompen in de buurt, levert enkele mensen altijd wat warme kwartiertjes op. Gisteren overkwam dat enkele leden van het korps rijkspolitie in Leiderdorp toen zij te hulp werden geroepen bij een papiercontainer aan het Engefendaal die in brand vloog. De bak, die in lichter laaie stond, was namelijk pre cies tussen twee benzinepom pen in geplaatst. De politie slaagde erin de brand met poe derblussers de baas te worden. Fietser gewond LEIDERDORP Een fietser uit Lei den is gistermiddag na eena aanrijding met onbekende ver wondingen overge bracht naar het Aca demisch Ziekenhuis Leiden. De fietser kreeg rijdende op de Van de Valk Bou- manweg op de krui sing met de Laan van Ouderzorg geen voorrang van een op die laan rijdende auto, die werd be stuurd ddor een 49- jarige inwoner van Leiderdorp. Concert in Dorpskerk LEIDSCHENDAM Ter gelegenheid van de opening van een tentoonstellig van vijf kunstenaars in galerie „De Sluis" wordt vanavond in de Dorpskerk in Leid- schendam een concert gegeven door het kamerorkest „Madrigalesco" onder leiding van Henk Brier. Solisten zijn Harry van Berne, tenor en Herman Jeurissen, hoorn. Uitgevoerd wordt werken van Frank Martin, Serge Prokofjew en Benjamin Britten. Het concert be gint om acht uur. In de galerie aan de Sluiskant wordt om negen uur de tentoonstelling geopend van nieuwe schilderijen en werken op papier van Piet Warffemius, nieuwe keramiek van Karin Bennicke en Peder Ras mussen uit Denemarken en Babs Haenen en Kloortje Kamermans uit ons land. De Prent van de Maand van „De Sluis" is een zeefdruk „Richting" van Johan van Aken, 40x40 cm in een oplage van 30 exemplaren. De galerie is open op woensdag tot en met zaterdag van half een tot vijf uur, zondags van een tot vijf uur en na telefonische afspraak. Eerste lustrum WK Paal zitten NOORDWIJKER HOUT Dit jaar wordt voor de vijfde maal het Wereldkampi oenschap Paalzitten in Noordwijkerhout ge houden. Het evenement wordt van woensdag 24 juli tot en met zondag 28 juli aan de rand van het Oosterduinsemeer gehouden. In het kader van dit lustrum zal de Stichting Evenementen Noordwijkerhout weer een aantal leuke ran- dattracties organiseren. Inbraken HAZERSWOUDE/ZOETER- WOUDE Woningen in Ha- zerswoude-Dorp en Zoeter- woude Rijndijk zijn gister avond bezocht door inbrekers. In de Rechthuisstraat en de Ridder van Montfoortlaan in Hazerswoude werden deuren aan de achterzijde opengebro ken. Uit de huizen verdwenen video-apparatuur, geld en sie raden. Uit een woning aan de Nassaulaan in Zoeterwoude- Rijndijk werd voor een onbe kend bedrag aan sieraden en cheques gestolen. Hier werd een raampje aan de voorzijde opengebroken. GROOT ONDERHOUD VOOR HET WEDDE )RSCHOTEN „Er »en slechte atmosfeer hapen rond zwembad Wedde, terwijl het voor het zwembad groot belang is dat een goede naam heeft, it het publiek niet blijft". Wethouder L. selis (CDA) drong gis- vond in de Voorscho- gemeenteraad aan een spoedige rehabili- van zwembad Het 1de. „De gemeente- De gemeenteraad stelde gis teravond 145.000 gulden be schikbaar om die problemen op te lossen. Zwembad Het Wedde werd in 1980 in ge bruik genomen. Er werd ta melijk ingewikkelde appara tuur geïnstalleerd. Die appa ratuur zou bedrijfszeker zijn en er waren niet veel men sen nodig om de zaak draai ende te houden. Vanaf het begin waren er echter pro blemen met de installaties. Ook de opslag van chemica liën bleek een moeizame f j ---j aangelegenheid. De firma I heeft indertijd beslo- Flakt uit Rijswijk werd in tot de bouw van het 1984 in de arm genomen om deze problemen op te lossen. Deze firma is met een aantal aanbevelingen gekomen waarmee de problemen bij het zwembad uit de wereld kunnen worden geholpen. Daarmee zijn echter behoor lijke kosten gemoeid; een verbeterde chemicaliënop- slag kost 60.000 gulden, ver betering van ventilatie, wa- mbad met al zijn in- laties, en zal daar nu de consequenties van ïten aanvaarden", al- wethouder Marselis in reactie op de kritiek t de gemeenteraad Ie problemen met de inische installaties van zwembad. Stemming over ordeverstoring VOORSCHOTEN De Voorschotense gemeenteraad zorg de gisteravond voor een unieke gebeurtenis: er werd ge stemd over een ordeverstoring. Aanleiding was een motie van drs. H.J. Willemsen (VVD), waarin werd aangedrongen op een besluit op korte termijn over de Schoolstraat en om geving, waar winkels en verkeer op elkaar zullen worden afgestemd middels een reconstructie. Deze motie werd echter ingediend naar aanleiding van een ingekomen stuk, een brief namelijk van de Ondernemers Vereniging Voorschoten over de verkeersafwikkeling in het centrum. In de raadsvergadering van 30 mei zal het cen trum pas als volwaardig agendapunt aan bod komen. Na enige discussie over het al dan niet stemmen over de motie, waarbij het CDA de VVD een „klungelig voorstel" verweet werd gesteld dat er feitelijk sprake was van een ordeversto ring, omdat moties en ingekomen stukken elkaar niet ver dragen. Over dat twistpunt werd uiteindelijk gestemd, waar bij uiteindelijk met tien tegen acht stemmen werd besloten dat er inderdaad sprake was geweest van een ordeversto ring, die de motie naar de prullenbak verwees. terzuivering en nog andere zaken 40.000 gulden, en daar komt nog eens een soortge lijk bedrag bij voor het aan brengen van nog een aantal voorzieningen. Vanuit de verschillende raadsfracties kwam gister avond veel kritiek op het be heer van het zwembad tot nu toe. De raadsleden waren het niettemin er over eens dat de problemen nu voor eens en voor altijd opgelost dienen te wordeh, maar dat een scher pere controle door de ge meente noodzakelijk is. „We moeten voorkomen finan cieel te verdrinken in het zwembad door teveel ver trouwen te hebben", stelde J. Aikens (D'66). Wethouder J.R. van Leeuwen (PvdA) beloofde veranderingen in het beheer, en een beter toe zicht. „De zaken zullen effi ciënter worden aangepakt. De raad zal in een zo vroeg mogelijk stadium worden ge ïnformeerd over de stand van zaken rond het zwem bad", aldus Van Leeuwen. Ten aanzien van de proble men met de installaties merkte hij nog op dat onder houdsarme materialen zijn gebruikt. „Maar het aparte zwembadklimaat zorgt er toch voor dat dingen snel aan onderhoud toe zijn", al dus de wethouder. 5ERDORP Met een oippe meerderheid van vijf vier stemmen heeft de commissie sport en wel- :ich gisteravond voor een pU itgrasveld voor de hockey- Alecto uitgesproken. Er it zich thans een raads- '^•derheid af te tekenen van D'66 en PvdA, samen -voor 12 van de 19 zetels Leiderdorpse gemeente- De balans van de discus- Bie weer tot de onvermij- 0(ke botsing leidde tussen CDA-raadslid N. van Utfeveld en wethouder Irma ..<ner (VVD), was dat de IJl i) (mevr. Huigen) weer Ier meer voor was, D'66 ^n|tam) zijn aanvankelijk ge- rveerde houding liet varen VCBe PvdA (mevr. Holier- f) van tegenstander tot jq^tander bleek te zijn om- wi" ;Mk^ Jaarsveld verweet me- |w Gehner dat zij het itgrasveld er door wilde 'ten en andere in zijn meer belangrijke zaken ip-liggen. „De welzijnskar is gelopen door het Alecto- »»Jpren", zo stelde Van ^Hveld geïrriteerd vast. De in ek van Van Jaarsveld -fijn mevrouw Gehner niet i elegen. „Ik zou het zinni- cU iebben gevonden wanneer ar een gesprek over was hnen in mijn kamer. U zit .ewoon naast", aldus wët- Gehner, die vertelde aan zaken als het SOCU- 1985-1989, de sportplan- en afrekening sportsubsi- Ogjhard wordt gewerkt. E I financieringsvoorstel bij mevrouw C. Huigen )ITP) in goede aarde te val- Zij had er geen bezwaar NI" dat een bedrag van 1.000,uit het grondbe- 9 werd betaald. „Voor het ihonk van RCL is destijds 50% meegegeven", aldus gouw Huigen. ?ns de vergadering van de commissie financiën op 2 ijkt de beslissing te vallen de vraag of deze zomer instgrasveld voor Alecto orden aangelegd. Leden van de werkgroep Casa Materna trakteren het college. p<t ZOETERWOUDE De ge meenteraad van Zoeterwoude werd gisteravond door de werkgroep Casa Materna ge trakteerd op stroopwafels. Dat gebeurde in het kader van het voornemen van de gemeente raad een subsidieverzoek van de werkgroep af te wijzen. Hoewel het verzoek uiteinde lijk ook werd afgewezen is de deur voor de werkgroep zeker niet definitief gesloten. Als de werkgroep een verzoek in dient met als strekking dat het gaat om „jongerenwerk" dan is de wethouder van welzijns zaken, mevrouw H. S. Gra- niewski best bereid daar nog eens over te praten. Woordvoerders van alle partij en in de gemeenteraad lieten zich zeer lovend uit over de activiteiten van de werkgroep. Het CDA betoogde zich te dis- tanciëren van de opmerking van het college dat met het verlenen van subsidie aan de werkgroep geen Zoeterwouds belang is gediend. „Als Casa Materna toch in financiële problemen komt willen wij los van de huidige afwijzing daarover weer praten", aldus een CDA-raadslid. Wethouder Granieswki („Dat dit verzoek wordt behandeld bij agendapunt 13 is géén op zet") wees op de precedent werking die van het verzoek zou kunnen uitgaan. Overi gens is de wethouder best be reid een nieuw verzoek van de werkgroep in overweging te nemen, zeker als dat verzoek dan gezien moet worden in het kader van „jeugdwerk" waar voor jaarlijks gelden beschik baar worden gesteld door mid del van het Jaarprogramma Sociaal Cultureel Werk. Westeinde aangesloten op riool en gasnet ZOETERWOUDE Alle be woners van het Westeinde zijn gistermiddag rond de klok van vijf uur uiteindelijk akkoord gegaan met de aanleg van een riolering en een gasnet in de straat. Lange tijd heeft het er naar uitgezien dat de gemeen te haar plannen dienaangaan de niet kon uitvoeren. Burgemeester Houdijk kon de gemeenteraad gisteravond mee delen dat alle plooien zijn glad gestreken. De problemen spits ten zich toe op twee zaken. Ten eerste waren diverse be woners wat angstig voor hoge kosten en voorts zette men vraagtekens bij het riolerings systeem. Even heeft het er zelfs nog naar uit gezien dat het gehele projekt geen door gang zou kunnen vinden. Im mers in verband met zgn. ver fijningsuitkeringen moeten de rioleringswerkzaamheden vóór 1 juli gereed zijn. Als er niet snel overeenstemming be reikt zou worden zou die da tum wel eens letterlijk en fi guurlijk „fataal" geworden kunnen zijn. IRKGROEP ONDERZOEKT UITBREIDING 1RHOUT Het gemeentehuis van fhout is aan uitbreiding toe. De Kommissie financiën boog zich gis- jtond over het voorstel van het col- ;n werkgroep hiervoor in te stel- toe deze uitbreiding gerealiseerd 'orden is nog onzeker. De moge lid bestaat om op de plaats van het |ere postkantoor een vleugel te en en deze later te verbinden met .taande gemeentehuis. Een ande- gelijkheid is om op een andere een geheel nieuw gemeentehuis Wwen. Ter voorbereiding en advi- van de nieuw/verbouwplannen een werkgroep „huisvesting" gefor meerd. Deze werkgroep bestaat uit een vaste kern met als leden een lid van het college, de gemeentesecretaris, de hoofden van de secretarieafdelingen en een adviseur bouwzaken van de Vere niging Nederlandse Gemeenten (V.N.G.) De kosten van deze externe adviseur van het V.N.G. worden ge raamd op maximaal 17.850.000. Daar naast zullen kosten worden gemaakt voor o.a. bezoeken aan nieuwbouw ge meentehuizen in de regio. Voor deze advisering en voorbereiding schat het college de kosten op 25.000.00, ten las- Noordwijkerhout wil ouderen vaker horen NOORDWIJKERHOUT Ouderen moeten zelf meer aan het woord ko men als een ouderenbeleid in de ge meente wordt uitgestippeld, aldus de heer Sluis (CDA) tijdens de behande ling van de nota over het ouderenbe leid gisteravond in de raadsvergadering in Noordwijkerhout. Hoofdstelling in dat rapport is dat de gemeente er toe dient bij te dragen dat ouderen in staat worden gesteld om zo lang mogelijk zelfstandig te blijven in rto nJnnn nrr-Wln» orrt rDn zelfstandigheid te bevorderen zijn een adequaat alarmeringssysteem, een 24- uurs-hulpdienst en aanpassing van de woningen. De heer Sluis merkte op dat de bezuini gingen de mogelijkheden tot financiële steun van gemeentezijde wel eens zou den kunnen verminderen. Als voor beeld van gebrek aan overleg gaf hij het feit dat er visplaatsen waren aange legd waaraan de ouderen geen behoefte hloVon tP Drs. R.A. Nieuwenhoven: „Ik heb niet gekozen voor Groningen, maar voor die andere baan bij de PTT". DOOR AANVAARDING PTT-BAAN IN GRONINGEN WASSENAAR De frac tieleider van D'66 in de Wassenaarse gemeente raad, drs. R.A. Nieuwen hoven, gaat niet meer deelnemen aan de volgen de verkiezingen. De heer Nieuwenhoven heeft na melijk een baan aangebo den gekregen als adjunct hoofddirecteur perso neelszaken bij de PTT, waar hij al adjunct-direc teur is. Hiervoor moet hij dan wel naar Groningen verhuizen. Drs. Nieuwenhoven: „Ik heb niet gekozen voor Groningen, ik heb gekozen voor die baan. Wanneer ik met het raads werk ophoud, staat voor mij nog niet vast. Wel ga ik begin mei met de afdeling Wasse naar praten over mijn opvol ging, want met deze drukke baan valt het j^adswerk moei lijk te combineren". D'66 heeft in Wassenaar één zetel in de gemeenteraad, waarvoor zoals het er nu uit ziet drie kandidaten zijn. Dat zijn de heren A de Vries, F. Huisman en M. Voorn. Drs. Nieuwenhoven is overi gens al het tweede raadslid in Wassenaar dat te kennen heeft gegeven niet meer aan een volgende raadsperiode deel te nemen. Eerder deed dat de heer J. Harting. fractieleider van de Partij Wassenaar, die door zijn vergevorderde leef tijd besloot er het bijltje bij neer te gooien. KATWIJK Enkele maanden eerder dan oor spronkelijk de bedoeling was, heeft de Katwijkse gemeenteraad de Vereni ging Lokale Omroep Kat wijk een representativi- teitsverklaring verstrekt. Een onder druk van het ministerie van WVC naar voren gehaalde beslissing die tot de merkwaardige' situatie leidde dat twee overtuigde voorstanders van lokale omroep, SGP en RPF, zich uiteindelijk als enigen tegen het afge ven van de verklaring zouden uitspreken omdat straks de programma's van de Streekomroep Rijnland (SOR) zonder meer via de zendmachti ging van de VLOK op de Katwijkse kabel zullen worden gedistribueerd. Als de enige plaats in het ver zorgingsgebied dat de streek omroep met zijn programma's wil bestrijken hield Katwijk tot nog toe de regionale uitzen dingen tegen. De verantwoor delijke wethouder W. van der Plas en met hem de raadscom missie, zag zich geplaatst voor de keuze tussen twee aanvra gen voor de felbegeerde ver klaring, ingediend door Rijn land en het plaatselijke initia tief, de VLOK. Het steeds maar weer uitstellen van een beslissing, voornamelijk omdat de (favoriete) VLOK de begro ting niet rond kreeg, leidde er direct toe omdat Katwijk niet kon worden afgescheiden in de ontvangst dat de streekomroep niet op het ka belnet terecht kon Aan het begin van deze week greep het ministerie van WVC in door de Katwijkse wethou der te pressen de knoop door te hakken De VLOK moest representatief verklaard wor den, zonder vooralsnog een be slissing over de financiële con sequenties te nemen, maar waardoor wel de SOR via de zendmachtiging van de VLOK op het kabelnet kon worden toegelaten. De wethouder gaf gisteren toe dat het een vreemde oplossing is met de VLOK voorlopig alleen als doorgeefluik voor voor regio nale programma's en er on- staan nog vreemder situaties wanneer de VLOK financieel niet van de grond komt en dan alleen een paieren vereniging is. Het raadslid H van Mierlo (D'66/Gemeentebelangen) stel de gisteravond voor de proce dure om te draaien en de SOR de verklaring direct te ver schaffen „De beslissing om dan later, wanneer alles finan cieel rond is, toch over te stap pen op het lokale initiatief wordt dan veel aannemelij ker". Steun voor deze redene ring kreeg hij niet omdat CDA, VVD en PvdA zich uit eindelijk achter de wethouder zouden scharen, waarna ook Van Mierlo zelf zijn verzet op- gai Anders lag het met de frakties van SGP en RPF (samen 8 van de 25 zetels bezettend in de raad) die in de spontane toezegging van het VLOK-be- stuur om de programma's van Rijnland ook in Katwijk te distribueren een bedreiging zagen Beide partijen wulen dat de raad voldoende greep op deze regionale programmas krijgt. „Met lokale omroep we ten wij zeker dat de identiteit van de Katwijkse samenleving in de programma's zal worden weerspiegeld en die garantie hebben we bij de streekom roep niet", aldus het RPF- raadslid E. J. Bergman. NOORDWIJK Hoewel de Bollenstreek het komend weekeinde op een groot aan tal Nederlandse en buiten landse toeristen rekent, staat nu al vast dat het aantal van vorig jaar niet wordt geëven aard. In 1984 was sprake van een absoluut recordbezoek aangezien het zonnige week einde samen viel met 1 mei, een vrije dag in West-Duits- land, waardoor er een groot aantal Duitsers naar de Bol lenstreek en de kustplaatsen toog. Directeur Rovers van de VVV-Noordwijk heeft dit gisteren gezegd. Hier en daar worden, gezien de weinig riante weersvoor uitzichten voor het komende weekeinde, reserveringen ge annuleerd Vooral nadat het KNMI donderdag voor vrij dagochtend kans op regen, sneeuw of hagelbui voorspel de Volgens Rovers is de logie- saccommodatie overigens nog redelijk bezet. Uit het verle den is gebleken dat veel toe risten op de valreep nog een plaats boeken, aldus Rovers. Behalve de Nederlande dag- recreanten en het Duitse be zoek komen dit jaar veel En gelsen naar de Bollenstreek, aldus Rovers. Dit is hem uit boekingen gebleken. Maar ook het aantal Franse bollen- toeristen is groter dan in voorgaande jaren. Het bloemencorso van de bollenstreek rijdt morgen voor de 38e keer De kara vaan start op die dag 's mor gens in Haarlem en eindigt na een rit door de bloembol lenstreek 's avonds in Noord- wijk. Daar blijven de praal wagens een weekeinde staan^

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17