Langs |iS| Omwegen ffakim van Sesamstraat Bouw 350 woningen in in plan Weteringpark ms klaar voor zijn eerste grote produktie Vragen over obstakels in Herenweg Ri jnsaterwoude VERLICHTING PAD VEERPOLDER VERDEELT WARMONDSE RAAD Heiden omgeving PANTOMIME OM KINDEREN SPELEN TE LEREN Economisch wel en wee Si\ IOOL RIJNSATERWOUDE DUURDER DOOR FOUT EtidócOowiard VRIJDAG 26 APRIL 1985PAGINA 15 :i Op mijn omwegen door stad èn land 1 kom ik graag mensen tegen. U kunt I mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 fc. VI - 12 22 44 op toestel 10. door Ton Pietors Clown, clown, er zit /uur op je pet!!" Er zat ïatuurlijk geen vuur op die pet, net zomin trapte lakim tegen een echte maar deed alsof en ij trok ook niet aan een tuw waar het grut over- leen moest springen, aar de kleuters hadden lolle pret, op hun welbe- itede vrije woensdagmid- *ag in het gebouw van e Kulturele Raad in illegom, waar „Hakim an Sesamstraat" op 'erkbezoek was. Hakim lad z'n doel weer be- •eikt: met de kracht van Ie mime, de pantomime lfs, „moet je de kinde en leren iets te ontdek- ;en wat er niet is. Dan tas gaat het voor ze le- M dat jonge volk kende hem >1 van z'n fratsen in de tele- isierubriek „Sesamstraat", u was hij dan weer een ;eertje terug in Hillegom. spe eerste maal had ik vol- I ljens de organisatoren vijf ninuten te kort gespeeld. Daarom moest ik nog eens jerugkomen, maar dan zon- r^ïer er geld voor te krijgen. 'Iet is echt waar, al geloof je iet niet", vertelde Hakim, lie niets van z'n goeie hu- ,rcjjneur verloren had. j^Met een imaginaire pijl en i>oog schoot de pantomime- toefl°wn een onzichtbare appel ingaan het hoofd van een dap- /ie#er mee-acterende Kulturele tgpedewerker. De kleuters tierden van de pret onder de Hakim en de kleuters spelen hun spelletje. goedkeurende blikken van een aantal begeleidende moe ders. Er waren ook een paar jarige kinderen bij, die kre- I gen een nep-gebakje van plastic bij wijze van aardige I attentie. Clown Hakim speel de minstens vijf minuten lan ger dan het verplicht uur: ze konden hem niets meer ma ken. Met bewonderenswaardig ge duld liet de Sesamstrater de jeugdige lawine, waarmee hij af en toe bestookt werd, op zich af komen. Hij trok bek ken, liep gracieus op z'n gympen zonder van z'n plaats te komen, liet elk kind een dier zijn dat met bijbeho rende dierengeluiden van een stoel springen en fanta seerde al mimend een sprookje bij elkaar. Midden in het „sprookje" gaf een meiske te kennen dat ze naar het toilat moest. Als bij tover slag moest opeens het gehele prille auditorium „plassen", inclusief de medewerker van de Hillegomse Kulturele Raad. Hakim kon erbij gaan zitten en maar wachten tot alles weer in goede banen ge leid was. Even plotseling als de massale aandrang was ontstaan stroomden de kin deren, waarvan meer dan de helft helemaal niet zo nodig moest, het lokaal weer bin nen. Terug naar het aan schouwelijk onderwijs dat pantomime heet. Omdat kinderen altijd de waarheid zeggen, riep een meisje spontaan en opgeto gen: „Clown, je kijkt scheel!" Hakim, die bezig was met net te doen of hij iets aan het kauwen was, reageerde als de bliksem: „Dat komt omdat dit brood zo lekker is!" en terzijde: „Die kinderen laten zich tegenwoordig niets meer op de mouw spelden..." Na 70 minuten optreden vond Ha kim het welletjes, op een mo ment dat het publiek bijna niet meer in te tomen was en voordat de zaal zou worden afgebroken: „Nu gaan we naar huis. Jullie waren echt tè gek hoor en jullie kunnen allemaal ook echt spelen heb ik gemerkt". Afschminken en wegwezen. Hakim Traldia, een vriende lijke, levendige Berberjongen uit Algerije, is bijna 29 en woont met z'n Nederlandse vrouw en 5 maanden oude zoontje Tarik Sharif in Haar lem. Leefde een tijdje in Pa rijs en kwam in '79 naar ons land. Hij tekende opvallend goede caricaturen die hij sleet aan een dagblad, maar legde zich allengs op panto mime toe. Met de Nederland se taal heeft hij al geen enke le moeite meer: „Ik voel me in Nederland al aardig thuis, prima. Ik maak gemakkelijk contact met mensen". Voor het tweede jaar speelt hij zijn pantomime in „Sesamstraat", waar hij als invaller begon. Hakim schreef teksten voor de Sterren-show bij IKON en hij geeft door het hele land workshops voor kinderen op scholen en in buurthuizen. „Sinds ik ruim een jaar gele den bij Sonja op de buis kwam, is het erg snel gegaan met m'n optredens. Ik sta nu voor m'n eerste grote pro duktie die in mei van stapel moet lopen. Het wordt thea ter; toneel en pantomime voor een publiek van volwas senen. Het gaat over een clown die niet past in een systeem en daarom in de ge vangenis heeft gezeten. Kijk, een clown past in geen enkel voetspoor, want hij heeft te grote schoenen. Als je clown bent, mag je alles doen. Een clown is alles: dom, wijs, mooi en lelijk, zielig. Maar hij mag ook tegen alles aan trappen in een maatschappij waar voor hem geen plaats is. Het is een heerlijke bezig heid". Snackbar Kuzu gevestigd aan het Noordeinde 21a is opgeheven. Aan het Rapenburg 34 is „Kantoorbouw Leiden", antw. van bouwprojecten, gevestigd. Aan de Marijkestraat 26a is W. F. J. v/d Meer, Straatma- kersbedrijf, gevestigd. „Paradox", impressariaat, org. van festiviteiten, geves tigd aan de Pelikaanstraat 2 is verplaatst naar het Hom- melveld 20. Aan de kagerstraat 12 is H. Brunning, restaureren van oude zeilschepen, opgeheven. „J. L. J. Gaillard Beheer B.V." gevestigd aan de A. Duycklaan 12 is verplaatst naar Woudrichem. Boekhandel „De Klik spaan", klh. in 2e hands boe ken en prenten, gevestigd aan de Zijlsingel 39 is ver plaatst naar de Hoogl. Kerk- gracht 49. Theo Peters Autorijschool (E. v. Polanen) gevestigd aan de Jan Palachstraat 6 is ver plaatst naar de Vierlinglaan 22. Aan de korvetwal 25 is G. S. v.d. Pol-Beij, Pedicurebe- drijf, gevestigd. Aan de Etty Hillesumstraat 12 is W. v. Putten, verzorgen boekhoudingen en belasting- adv., gevestigd. Aan de Petronella Moens- weg is Apotheek Stevenshof gevestigd. Aan de Amphoraweg 10 is „Joweba Leiden B.V.", het monteren van geprefabri ceerde hekwerken, geves tigd. Aan het Gangetje 1 is „Techno-Time B.V", uitzen- dorg. voor techn. personeel, gevestigd. „Van Nieuwburg Advies bureau" gevestigd aan de Oude Singel 58 is opgeheven. Aan de Langegracht 63 in het pand van de Aldimarkt is tevens „De Witte Versgi gant", klh. in kaas, gevogelte en vleeswaren, gevestigd. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIILAGEBII UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS MUZIEK THEATER RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Geboren: Hugo der Plas en L. G. een) Tricht, Samira dv. A. El de Alouhi en J. van Duijn, Jaap h J. N. C. van der Salm en J. >t E. van Haastert, Martijn zv. inaaP. Roosen en H. Y. Stok- le i«zen, Danielle dv. M. C. H. een) der Meij en W. M. de g, Farah dv. K. ZnSgui en nstlMharchi, Janneke dv. J. tte-i Egmond en G. van der meij, Thomas Ralph zv. J. S. ursfiragdon en J. C. Wesseling, ig \|ith dv. E. C. J. Polak en M. daoen, Johanna Elisabeth dv. jï. Óverdijk en A. E. Buur- ijfth, Robert zv. L. C. M. van iscwen en I. J. M. Stigter, Ru- def Jan zv. M. P. Cové en Y. lidii/ierbergen, Lex zv. L. P. C. ilibl der List en D. M. W. d tOgervorst, Chantal dv. H. J. lumnhof de Moed en P. van ïlegi Hout, Winifred dv. F. G. nICeuninck van Capelle en - et Zimmermann, Yvonne latiiR. Hoogeveen en H. C. W. Hjphorst, Robert av. W. Stij- :ov«en Y. P. van dér Zwan, Jef ittnJ. J. B. Roman en S. van _jijen, Willem Adrianus zv. Gravekamp en E. J. Koele- fi, Ewout zv. J. B. de Graaf M. J. Verstraate, Daisy 'rtuté dv. W. L. J. Pouw en S. Meij vogel, Jan Sebastiaan H. J. A. J. Smeets en J. 't fn, Paul Eduard zv. B. de lede en A. de Ridder, Mark L. J. Siera en J. C. van Iswijk. 'O/li n/emeden: A. Rietveld, geb. yasf-1902, man, G. van der w den, geb. 13-6-1904, vrl., wotgenote van J. Chaudron, meiTelejur, geb. 3-6-1891, vrl., b$ gew. met M. van Lienden, dol, geb. 16-5-1890, vrl., A. i Polanen, geb. 6-10-1912, i», J. C. U. Wangawa, geb. n/jl902, vrl., geh. gew. met J. r°W. Ho-A-Sjoe, J. N. H. essen, geb. 29-3-1912, man, 'onl van "er Waals, geb. 27-5- incj^, vrl., geh. gew. met H. J. w0iutte, A. Brouwer, geb. 30- /le/fM' vrl., geh. gew. met J. 0O^Zirkzee, J. C. Hogenes, geb. e J-1917, man, E. C. van eejjn, geb. 11-10-1946, vrl., .„♦tgenote van G. van der Na- Sira, geb. 21-6-1922, WASSENAAR Nieuw- bouwplannen voor 300 a 350 woningen moeten worden ontwikkeld in het plan Weteringpark in Wassenaar. Het overgrote deel van deze woningen moet worden gebouwd in de sociale sector: 50 pro cent woningwet-huurwo ningen en 40 procent pre mie A koopwoningen. Dit is een van de conclusies die burgemeester en wet houders van Wassenaar trekken uit het woningbe hoefte-onderzoek. De resultaten van het door de Heidemij uitgevoerde onder zoek onder de woningzoeken den zijn vastgelegd in een 85 pagina's tellend rapport, dat in februari het levenslicht zag, maar dat pas nu voor de bui tenwereld is vrijgegeven. Bij de aanvang van het onderzoek stonden ruim 2000 mensen in geschreven als woningzoeken de en dit aantal neemt nog steeds toe. Een benauwende si tuatie voor een gemeente waar men vindt dat de ruimte voor woningbouw slechts beperkt is. Vandaar dat Wassenaar een goed beeld wilde hebben van de behoefte. Er werd een enquête gehou den: 2000 formulieren werden verstuurd, 1927 werden uitein delijk weer terug ontvangen. Hiervan zijn er 1556 overge bleven, die voldeden aan de voorwaarden om erkend te blijven als woningzoekende. Maar dit was nog steeds teveel voor Wassenaar of zoals er in het rapport staat, zou een huis voor iedere woningzoekende „vormen gaan aannemen in vergelijking met het Neder landse gemiddelde, die niet reëel zijn". De onderzoekers gingen daarom nog verder en selecteerden een zogenaamde „harde kern" van 750 woning zoekenden, van wie 475 star ters zijn en 275 doorstromers. Voor hen zijn 615 woningen nodig. Dat getal loopt volgens de prognoses op tot 865 wonin gen in 1989. Het onderzoek is opgesplitst in drie onderdelen: de hoeveel heid woningen die nodig zijn op een termijn van tien jaar (1140), de analyse van de har de kern woningzoekenden (750) en deel drie: de gewenste verdeling van koop- en huur woningen. Wat dit laatste punt betreft: de meeste huren moe ten liggen tussen 350 en 500 gulden per maand, voor koop woningen noemt het rapport een bedrag van 160.000 gulden. In een gecombineerde com missievergadering op 6 mei (19.30 uur) wordt het rapport en de conclusies die het Was senaars college hieruit trekt in raadhuis De Paauw aan de orde gesteld. RIJNSATERWOUDE „De man die die twee heuveltjes op de Herenweg voor een bedrag van 20.000 gulden heeft neer gelegd, is schathemelrijk ge worden", aldus raadslid Boot gisteravond tijdens de raads vergadering van Riinsater- woude. Hij maakte zich nogal boos om de goedkoop uitziende verkeersremmende obstakels die in de Herenweg ter hoogte van de burgemeesterswoning zijn gelegd. „Ik kan er met m'n verstand niet bij dat de aannemer daarvoor zo'n schandalig hoog bedrag heeft gekregen'aldus Boot die vindt dat het effect te ver waarlozen is. Wethouder Bruins verklaarde echter dat de klachten van overlast wel zijn afgenomen sinds de heuveltjes en de asfal- tribbel zijn aangebracht. „De belangrijkste klachten kwa men over bussen die 's avonds met grote snelheid over de He renweg denderden. Dat is nu veel minder geworden". Loco- burgemeester C.A. Blaazer bleek ook tevreden met de heuveltjes in het wegdek. „Al kan je nog wel te hard rijden. Op een rustig moment is het me zelfs gelukt om met tachtig kilometer per uur tussen de paaltjes door te rijden". Vol gens hem is de uitdaging voor „sportieve" autorijders nog te groot. Volgens de loco en de wethou der zijn er zowel negatieve als positieve opmerkingen over de verkeersheuvels gehoord. Tot schriftelijke klachten heeft het echter nooit geleid. Raadslid Boot drong er op aan dat aan de zuidzijde van de weg betere verkeersremmende maatrege len worden genomen. „Bij voorbeeld door de weg smaller te maken of om de paar meter sterke ribbels in het asfalt aan te brengen". fy/iINSATERWOUDE Door vergissing op het Rijnsa- toudse gemeentehuis valt --Jiolering langs de Heren- dd 53.000 gulden duurder uit inA eerst was becijferd. De ge- ■•">nteraadsleden waren gis- ivond nogal boos over dit _Jne blundertje. Men vond niet het college verantwoorde lijk, maar de gemeentelijke technische dienst. De riolering valt zoveel duur der uit omdat de gemeente er pas later achter kwam dat zij zelf de huisaansluitingen moet betalen. De ambtenaren had den dat bij de berekeningen over het hoofd gezien. Loco- burgemeester C.A. Blaazer: „Het is even een zure appel waar we doorheen moeten bij ten". Raadslid Boot hield het op een „enorme blunder". Het is overigens nogal onge-* woon dat de raad het college niet verantwoordelijk acht voor een ambtelijke fout. Nor maal is het zo dat het college alle verantwoordelijkheid heeft voor zaken die misgaan. Boot hield echter hardnekkig vast aan zijn beschuldiging „De technische dienst moet ge woon vlekkeloos werk afleve ren", zei hij. Abortus De seniorenafdeling Sint Lau ren tius van de RK Jongeren groep Leiden houdt vanavond een bijeenkomst over abortus. Plaats van handeling is zaal Bruggehoofd aan de Steen- schuur 9 in Leiden. De arts dr. K.F. Gunning zal eerst een inleiding houden over abortus. De heer Gunning is voorzitter van het Nederlands Artsen Verbond en voorzitter van de internationale organi satie Pro Life Groepen. Pas toor drs. A.M.E.Th. Vreeburg zal het vervolgens hebben over de ethische kant van abortus. Drie leden van de af deling Leiden van de Vereni ging tot Bescherming van het Ongeboren Kind zullen ten slotte de praktijk en de alter natieven aan de orde stellen. De bijeenkomst begint acht Avonturenbus Op de Leidse weekmarkt staat morgen van negen tot vijf uur een acht meter lange avonturenbus waarin onder meer een elektronisch spre kende en bewegende papegaai Mariene Dietrich in een scène uit „The Scarlet Empress". te zien is. De bus is de volgen de dag van tien tot vijf uur in Noord wijk te bezoeken. Mariene Dietrich Het Filmhuis LVC aan de Breestraat 66 heeft een retros pectief rond het duo Joseph von Sternberg en Mariene Dietrich op het programma staan. Woensdag 1 mei wordt ..Morocco" gedraaid, donder dag „The Scarlet Empress", vrijdag „Shanghai Express", zaterdag „The devil is a wo man" en tenslotte zondag 5 mei „Der blaue Engel". Woensdag- en donderdag avond worden de films twee maal gedraaid: vanaf acht uur en vanafkwart over tien. Vrij dag, zaterdag en zondagavond maar één maal: vanaf kwart over negen. Tijge. ..Daar komen de tijgers" is de titel van de jeugdfilm die woensdagmiddag in de Kapel zaal aan de Oude Vest 45 wordt vertoond. De Tijgers is de naam van een honkbal team dat tot grote prestaties kajnt. De voorstelling begint om half drie. Sauna In het Vijfhovenhuis aan de Hof laan 169 wordt maandag avond een informatie-avond gehouden over uitbreidings plannen van de Sauna 5 Mei. De bijeenkomst begint om acht uur. >rs WARMOND In de ge meenteraadsvergadering van Warmond werd gis teravond geen overeen stemming bereikt over het aanbrengen van verlich ting langs het fietspad door de Veerpolder. De raadsleden verschilden vooral van mening over de onderlinge afstand tus sen de achttien lichtmas ten op het rijwielpad van één kilometer lang dat van Warmond naar de Merenwijk in Leiden loopt. Vqlgens de heer C. Vreeken (christen-democraat) vallen er op het Warmondse gedeelte van het fietspad donkere plek ken op het wegdek, wanneer de vier meter hoge palen te ver van elkaar af staan. Het is de bedoeling dat er der tig meter ruimte tussen de lichtmasten komt. In het ge deelte, dat binnen de bebouw de kom van Leiden valt, is die afstand maar twintig meter. Hij pleitte er dan ook voor om de palen ook in Warmond tien meter dichter bij elkaar te plaatsen. De heer C. van Kuy- en van Progressief Warmond verweet de raadscommissie openbare werken onvoldoende aandacht aan de technische discussie rond dit onderwerp te hebben besteed. Ook het WD-raadslid mevrouw Saris was voorstander van meer pa len op het fietspad ..Ik WWt van vroeger maar al te goed hoe vervelend de overgang van een goed verlichte weg naar een donker paadje op de fiets was". Wethouder C. Schagen bena drukte dat er, ondanks dat de masten wat verder van elkaar verwijderd komen te staan, volgens hem zeker sprake is van een verantwoorde ver lichting. Wethouder G Slin gerland stemde uiteindelijk in met het voorstel om de techni sche discussie ever dit onder werp opnieuw in de raadscom missie voor openbare werken te bespreken. De raad heeft besloten om een eenmalige bijdrage van twee duizend gulden toe te kennen aan het Historisch Genoot schap Warmelda als blijk van waardering voor het waarde volle historisch onderzoek dat deze organisatie doet. Eerder had Warmelda aan de ge meente Warmond een subsi diebedrag gevraagd om de kosten te dekken van de uitga ve van een historische kaart van de Vrije Heerlijkheid Warmond uit 1667 Deze kaart dateert van vóór de tijd dat het kadaster werd ingevoerd en geeft een goed beeld van Warmond in vroegere eeuwen. De raadsleden voelden er ech ter niet voor om een subsidie aan de uitgave van de kaarten te koppelen. Zij kozen daarom voor de vorm van een eenma lige bijdrage

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15