NEDERLAAG BETER PERNIX UNICUM SPEELT GELUK Patrick Switj f voert Scylla* naar zege Leidse wielrenner derde i Sleutels opnieuw tweedein bekerstrijd Hans Tön jann wint drie partijen MAANDAG 15 APRIL 1985 PAGW Toen Scylla zaterdag in Alkmaar tegen Het Hooge Huys met 42 achter stond leken de degrada tiewolken zich dreigender dan ooit samen te pakken boven de Leidse tafelten- nishoofden. Maar als een soort wonderbare ping pong-wederopstanding richtte Scylla zich op, trok met 64 alsnog het duel naar zich toe, om na af loop tevreden te kunnen constateren, dat in het ko mende dubbelweekend met de thuisduels tegen Shot en Avanti voor de boeg alsnog het vege ereklasselijf gered kan worden. De kans dat in dat geval Avanti de pineut is, bestaat. De Hazers- woudse formatie verloor zaterdag in Valkenswaard kansloos met 60 van Ni kon, bezit nog steeds slechts vier punten en bo vendien een slechter on derling gemiddelde dan mededegradant Shot. De „Leidse regio" bezit nog een ereklasseteam, de vrou wenhoofdmacht van Scylla. En daar waar de heren moeten worstelen voor lijfsbehoud, strijden de dames al sinds jaar en dag om de landstitel. Als niet alle ramp- en tegenspoed tegelijk over de Scylla-dames wordt afgeroepen levert die strijd volgende week weer een herovering van de titel op, dat staat vast na de curieuze 64 triomf zaterdag in Zutphen op Torenstad. Het ritselt momenteel binnen de tafeltenniswereld van met name heren, die op een ver krampte wijze topsport probe ren te bedrijven. Niet .echt hard trainen, maar wel op een haast onverantwoorde manier het hele maatschappelijke heb ben en houden te grabbel gooi en. Scylla-speler Patrick Swier weigert aan die optocht deel te nemen en werkt als student momenteel een serie tenta mens af, die hem nauwelijks nog in staat stellen te trainen. Vorige week welgeteld één keer. Door tegen Het Hooge Huys toch drie keer in twee games te winnen, bewees Swier eens temeer dat hij als een van de weinigen de afge lopen jaren een voorkeursbe handeling verdiend zou heb ben. En alsof het nog niet ge noeg was, excelleerde Swier bij een 42 achterstand ook nog eens in het dubbel. Tot 4 4 had, met andere woorden, de Scylla-kopman in zijn eentje de Leidse produktie voor zijn rekening genomen. „International" Erik Noor be gin daarna de fout Anne Vlieg te irriteren. De net vader ge worden Groninger vergat alle vermoeienissen en voegde Noor toe „nu is pappa boos" en veegde de Brabander van ta fel. HH's team-oudste Nico van Slobbe had alles met lede ogen aangezien. Moest hij dan als routinier Noor, die volgend jaar al weer elders speelt, en Hijne, die weer zeurt over meer poen, laten zien hoe het wel moet? Hij kreeg van Frits Kantebeen de gelegenheid niet. Kantebeen is een typi sche „rising to the occasion speler", die perfekt 64 liet aantekenen. Wint Scylla zater dag thuis van Shot dan nog moet daags erna een punt ge pakt worden als Avanti op be zoek komt. Avanti heeft ech- UIK :r,t M genoeg aan één puil"1 Scylla, omdat Shotp thuis wel eens twei zou kunnen krijgen Een ingewikkelde sitj aangeeft dat het weekeinde in 24 dubbel zal zijn maar ook dat handje! sen Scylla en Avanti f ten is. Handjeklap, maar i wondering, verdien* treden van Marianne Vliet bij Torenstad i de vierde partij Janti ma onderuit haalde, het verlies van De gen De Koning comp Jansma kreeg door mot met coach verdween naar het k zwembad om te laat keren voor haar De Kruiff. Dat was r genomen, maar Vliet hield het i het nipt gewonnen dl rekt weer gespeeld den. Aan het eind ping-pong-latijn zi; derhalve niet voorki De Koning zich met dik tot de koningin van verhief. Gelukkig blei milie Kantebeen zatei een killersinstinct te l "r ken, want evenals m|j» bij de mannen wasac Kantebeen bij machte |a van 54 naar 64 via winst op Van Veei0, Nog een punt heeft S<P£ dig voor de landstitel^ wordt ongetwijfeld thuis tegen Koningsjot haald. c De Avanti-heren ha<jn Nikon eigenlijk ook nodig, maar dat kwanf ge niet van. De eeiP1. partijen gingen in dri|h verloren, waarbij men het verlies van De Gro Hilton, die hij dit se^ twee keer de baas blf deed. Toen pal daaij Turk met 2119 in d game Wim Wegman^ was het met het A van V| gedaan. Avanti had ij in zijn geheel geen go^n end, want de reserve deerden definitief doo' 0 verlies tegen JCV. 1^ het eerst met lange,.:; spelende Gerard BaL verloor dus eveneeil keer. Zusje José veivj Hoonhorst als enige eéL m.a.w. de Avanti-'m zetten met 61 hun j naar de ereklasse kraojn Sjaardema zette haar ^ar tie naar de tweede div^£ dels een 62 nederlaaj kracht bij. Friso Reit— Mark Sang A Sang, I gend jaar wel voor nv ten elders zal spelen, 1 ieder invaller trainil Feike Kraayinga van reserves deden met 0 vallers nota bene Docd om met 91. Docos-trU Fallaux deelde mee O enkele weken het bel^, baar te maken dat Dot uit de vierde divisie t moet loodsen. Joly Soji als trainer De Treffeng op brengen, maar i kwamen de „Veners" fo der dan een tweede f". de vierde divisie. Hetjgt tegen TT 3 werd ee\v, met 73 gewonnen, ok Amsterdammers rnetL twee man aantraden, r er een geblesseerd opa^i Overige uitslagen: Sc] Luto 100, Scylla 3I 4, Sjaardema 3Salar* 46. Dames: Scylla 2-hi: 10—0 (Scylla 2 kale' Avanti 2De Treff«m (Avanti 2 degradeert),j,0 Avanti 3 64 LEIDEN De renners van de Leidse gastrennersveren Prie sleepten dit weekeinde de derde prijs weg in het klassement van de Ster van Brabant, een driedaagse di4N bijzonder slechte weersomstandigheden erg zwaar was.jtei Frank van Veenendaal werd gisteren tiende junior inht minder zware tijdrit in Almere-haven. De Bollenstreek» de 36 kilometer af in 1 uur en 18 seconden. Bij de liefns legde Pieter Evelein (Swift) beslag op de vijfde plaatsfc i tijd van 1 uur en 48 seconden. Nieuweling Martin Kokkelkoren reed ook zaterdag in de klassieke Omloop van het Ronostrand. De Lissei zitting in de kopgroep van acht man, die al na 5 kilom stond door een valpartij. In de spurt bezette hij vervol vierde plaats. f Michael van de Wacht (Sassenheim) won een clubon tussen De Bollenstreek en Zoetermeer '77 voor Ton vanich bode (Noordwijk). Vanaf aanstaande woensdag kunnenfite ners wekelijks terecht bij De Bollenstreek (parcours e Spekkelaan) voor een avondkoers. De start is om ze vit E avonds, het inschrijfgeld bedraagt ƒ1,50 voor de nieuwellka ƒ2,50 voor de overige categorieën. v; Stan Pouw en John Eradus waren de eerste winn* 1^ Swift's Zondagochtend-competitie. Pouw won de prolokJd dus het criterium. EU wfc, sse<V om4iP CcidóeSotruMii LEIDEN De goalbal- lers van De Sleutels zijn zaterdag in Hengelo op nieuw tweede geworden in de nationale beker strijd. Sleutels, vorig jaar al verrassend finalist, werkte dit keer wederom een erg sterk toernooi af. In de finaleronde in Hen gelo moest aangetreden worden tegen teams die in de normale competitie twee klassen hoger uitko men. Slechts De Peperbus uit Zwol le was een bekende, waartegen al in de eerste wedstrijd ge speeld moest worden. In een erg spannend duel was de Sleutels duidelijk de meer aan vallende ploeg, maar de beide verdedigingen zaten potdicht waardoor een 0-0 op het bord kwam. In het met spanning te gemoet geziene duel tegen het Zeister BSV teén van de aller sterkste ploegen van Neder land) bleek Marcel Schaay we derom op dreef en scoorden de Zeistenaren niet. In de slotfase van het duel strafte Cees Zwa nenburg en de voor Marcel Schaay ingevallen Cees Cmit techniekfouten van BSV reso luut af. Na de walkover tegen Amersfoort (6-0) volgde in de halve finale het altijd lastige Cormeta. Na twee goals van Zwanenburg beheersten de Leidenaren het spel, hielden het hoofd koel en brachten de Amsterdammers tot wanhoop. In hun haast naar de finale plaats scoorden zij slechts eén maal waardoor de Sleutels weer in de finale kwamen te gen weer Hengelo. In de finale kreeg de Leidse ploeg al vrij snel een 1-0 voor sprong door Wijnand Smit, maar putte de thuisclub moed uit een tweetal „lucky" goals. Eerst stuiterde de bal over Zwanenburg, later beleefde Cees Smit hetzelfde. Ook een werpfout van Leidse kant werd goed afgestraft, waarna de Sleutels alles op alles zette. De Hengelose defensie bleek te sterk terwijl de Leidse de fensie nog twee fraaie goals te gen kreeg. Coach Ruud Waay- er na afloop: „De beste heeft gewonnen, maar wat voor ons de grooste winst was is het feit dat we ons hoofd er steeds bij hebben gehouden. Daardoor zijn wij ook terecht tweede ge worden". GERT VELTHUIZEN LEIDEN Voorlopig wil de tweede helft van de veldkorfbalcompetitie nog niet echt op gang komen. Diverse velden werden andermaal afgekeurd, zo dat de lijst van inhaalwed strijden zorgwekkend groot begint te worden. Pernix en Ons Eiland speelden wel, maar had den door nederlagen daar weinig plezier aan. Daar entegen boekten De Alge mene en Fluks met iden tieke cijfers overwinnin gen, terwijl Velocitas een knappe remise behaalde tegen de koploper in haar poule. Liefst zesentachtig minuten moest Pernix in de achtervol ging op VES, dat haar met 6-7 net voor bleef. „Je bent de hele wedstrijd beter, maar er wordt niet gescoord", legde coach Engel de vinger op de zere plek bij zijn volgelingen. Die moesten namelijk ondanks een overwicht toestaan, dat de bezoekers uit de residentie via 0-2 naar 2-5 konden uitlopen. In de 65ste minuut bracht En gel dan ook Frits Kolff in het veld, maar deze stond net drie minuten in de aanval, of aan de andere kant viel 4-6. Het zelfde overkwam de Leidena ren bij 5-6 (Erica Hardam), zo dat de eerste aanval moest redden wat er te redden viel. Peter Kuipers maakte nog wel 6-7, maar in het slotkwartier verijdelde langdurig Haags balbezit elke poging om veran dering in deze stand te bren gen. Voor die tijd hadden San dra Bakker, Carla Kuipers, Caro Verhagen en Kees Hor- tensius slechts een fractie van het aantal kansen kunnen be nutten. Direct na rust verloor Ons Eiland de aansluiting met Meervogels, dat drie afstand schoten in de mand liet zeilen en zo van 5-4 op 8-4 belandde Dat was de genadeklap voor de twaalf van Van der Water, die tot dan toe behoorlijk ver zet bood en ook driemaal een minieme voorsprong had ge nomen. Dat was opi zich erg verdienstelijk, gezien het feit dat Coby Deegenaars, Jeanet Kriek, Mando Frans en Bram van Tongeren als invallers meespeelden. Op Jeanet Kriek na kwamen zij zelfs allemaal tot scoren, maar met de goals van Jan Boon en Patrick Ver- ra was dat te weinig om de zo veelste nederlaag te voorko men: eindstand 10-5. Bij rust was de ongeslagen sta tus van Velocitas op eigen veld danig in gevaar, omdat Oranje Wit met 1-3 aan de lei ding ging. De Leiderdorpers waren met invalsters Annet van Leeuwen, Wil en Lida van Poelgeest niet op volle sterkte en moesten in de twee de helft ook tegen de wind in spelen. Opvallend genoeg kon de koploper uit Dordrecht evenmin overweg met het windvoordeel, zodat Jan Scheffers en Ron Goudsmit toch een verrassend 3-3 gelijk spel uit het vuur konden sle pen. Daarvoor was ook een treffer van Rien van Poelgeest in de eerste helft nodig. Slechts in het derde kwartier had De Algemene het be nauwd tegen Vriendenschaar (B), dat enige uitstekende kan sen liet liggen om haar 3-1 voorsprong te niet te doen. Het eerste aanvalsvak, goed voor vijf goals via Enrico Mud (4) en Jory Sjardijn, bracht de thuisclub uit de verdrukking door na 4-2 uit strafworpen 6-2 te realiseren. Daarmee was de strijd gestreden en bloedde het duel dood, al werd de score nog tot 9-4 verhoogd. Dat was te danken aan de slagvaardig heid van Anneke Dekker, Sannie Rusman, Eric Kuiper en Ruud Swaak. Toen Fluks in de tweede vijf enveertig minuten de wind mee kreeg, moest Keep Fit zich al gauw gewonnen geven. Het damessextet kreeg nu meer ruimte en meer balcon tact, wat door Dorith (2) en Marleen Passchier werd aan gegrepen om de voorsprong van 4-2 tot 7-2 te vergroten. Laatstgenoemde speelster scoorde nog een keer en was zo samen met Ada van der Meulen (2), Nel Hordijk, Kees Imthorn en Bram Koppenael verantwoordelijk voor de rui me 9-4 zegepraal. MICHEL VAN GENT LEIDEN Unicum is de competitie met een 4-4 ge lijkspel begonnen. Hans Tönjann vierde zijn terug keer in het eerste team met drie overwinningen. Noordwijk kwam er tegen het sterke De Manege niet aan te pas: 1-7. Opvallend was dat zelfs Trudy Wal hof en Els Veentjer in de damesdubbel niet scoor den. In de overgangsklas se B openden Leidse Hout en OLTC sterk. Leidse Hout klopte Ede met 6-2 en OLTC wees de reserve- filoeg van Vliegende Hol ander met 2-6 terug. In de tweede klasse zette Herman van der Capellen De Merenwijk met drie overwinningen op het juiste spoor tegen Assum- burg: 5-3. Unicum - Lceuwenbergh 111 4-4 Carole de Bruijn en Margot van Overloop verloren in het enkelspel, maar de heren trok ken de stand gelijk. Freek van der Capellen wees Rob Krul- laarts terug (7-5, 6-2) en Hans Tönjann kwam tegen Eric Warmerhoven niet in de pro blemen: 6-3, 6-2. Door de he- rendubbel werd de stand we derom gelijk: 3-3. In de mixed liet de Leidse ploeg de kans op de zege liggen. Carole de Bruijn en Hans Tönjann won nen, maar Freek van der Ca pellen en Margot van Over loop leden een teleurstellende nederlaag. TC Casino - De Manege II 1- 7 De Noordwijkse ploeg gaat een moeilijk seizoen tegemoet. Te gen het Apeldoornse De Ma nege konden Els Veentjer en Trudy Walhof hun team niet omhoog trekken. Els Veentjer speelde ondanks een blessure wel drie driesetters, maar won niet. Trudy Walhof scoorde in het enkelspel tegen Babette Pluim het enige punt: 6-3, 4-6, Leidse Hout - Ede 6-2 De nederlagen van Jan Wil lem Lugthart en Waldo Jan sen in het enkelspel werden ruimschoots goedgemaakt. Al leen de zege in het herendub belspel kwam daarna nog in gevaar, maar Lugthart en Jan sen wonnen de tiebreak van de derde set. Annette Hins en Ellen de Groot bleven ongesla gen. Roomburg - Deventer 4-4 Joost van Leeuwen en Rob van Marwijk trokken de kar in het duel met Deventer. Van Marwijk vierde zijn debuut in de overgangsklasse B met twee overwinningen. Bij de stand 3- 3 moest Rob van Marwijk ech ter de mixed met Juliette Grimbergen wegens een bles sure opgeven. Joost van Leeu wen en Monique Reynierse wonnen. De Rijnkantcrs - Thes 4-4 Jan Siemerink kon zijn ver jaardag niet met een zege vie ren. Zijn tegenstander raakte tijdens die partij echter zoda nig geblesseerd dat hij de he- rendubbel en mixed moest op geven. Liz Weare zorgde in de Carole de Bruijn is dit seizoen nieuw in de Unicum-gelederen. Tegen Leeuwenbergh won zij met Hans Tönjann de gemengddubbel. single en de dubbel met Nolly Bennink voor de overige twee punten. Hoofddorp - TEAN 4-2 De wedstrijd werd na zes par tijen afgebroken. Alleen Tine Langeveld trok aan het lang ste eind in het enkelspel Ook won de Leimuidense met Mar- go van den Oudenrijn de dub bel. Vliegende Hollander II - OLTC 2-6 De Oegstgeester club leidde na de enkelspelen met 1-3 door zeges van Nancy Toole, Eveli ne Krul en Jasper van Mar wijk. Marcel Gerritsen leed een nederlaag. Het tweede te- genpunt incasseerde OLTC in het herendubbel. Forescate - Unicum III 3-5 De grote verrassing van dit tennisweekend kwam tot stand in Voorschoten, waar Bub van der Zee het onderspit diende te delven tegen Martijn Krans. Van der Zee kreeg weliswaar drie maal de kans de partij in eigen voordeel te beslissen, maar Krans wilde van geen opgeven weten: 6-3, 4-6, 7-6. Opmerkelijk waren bovendien de drie nederlagen van Eline Grevink, die in de een tegen een door Liselotte van der Bijl werd afgedroogd: 1-6, 2-6. Assumburg - Merenwijk 5-3 Het feit dat clubtrainer Her man van der Capellen de ver wachtingen geheel waarmaak te met drie zeges, werd enigs zins overschaduwd door het sterke optreden van nieuwe ling Dave Wijnveldt. De jeugdspeler bleek in zijn enkel tegen Bredthoven grote span ningen aan te kunnen. Wijn veldt won de strijd na 7-5 in de tiebreak van de derde set. Merenwijk werd de uiteinde lijke winnaar door de simpele zege van Leontien Poots in het damesenkel en het damesdub bel van Poots en Pascale Jong- mans. Luckey Strike - Sassenheim 7-1. Ook volgens eigen verwach ting kenden de Sassenheimers geen sterke seizoenstart. Het door het wegvallen van de zusjes Verdegaal danig ver zwakte team kwam er tegen het Zwanenburgse Luckey Strike niet aan te pas. Nu al moet voor het lot van Sassen heim gevreesd worden, daar het in dezelfde poule als die van De Merenwijk huist. Zoeterwoude - Zee en Duin 5- 3 De overwinning van de Zoe- terwoudenaren kwam tot stand in de enkelspelen. Al leen Harold van Offeren kon het in zijn single tegen Willem Taat niet redden: 2-6, 3-6. De dubbelspelen werden broeder lijk gedeeld, evenwel niet dan na veel strijd. Maar liefst vier sets werden pas na een tiebre ak besloten. Topper daarin werd het damesdubbel, dat een stand kende van 6-7, 6-2, 6-7 voor Wil den Hollander en Petra Guyt. Voorhout - De Munnik IV 7- 1 Slechts Jan Baan heeft het in zijn single tegen Maarten van Hage even moeilijk gehad: 6-1, 6-7, 6-3. Dat gold niet voor Ca- rien van der Meer. Marjolein Goldstaub mocht drie games mee naar Leiderdorp terug ne men. Het Voorhouts verlies- punt kwam van het tweede gemengddubbel van Baan en Chantal van Buuren, die Gold staub en Hans van Bijsterveld moesten voor laten gaan. De Boekhorst - Heemstede 4 8-0 De Noordwijkerhoutse forma tie leverde een uitstekende prestatie door met 8-0 te win nen. Harry Verdegaal, Onno van Paridon, Heieen van der Berg en Margot van der Haak kwamen niet in de problemen tegen de ploeg uit Heemstede. OLTC III - Artesia 6-2 De Kouderkers kwamen er met de twee winstpartijen be kaaid af. Drie wedstrijden werden na drie sets bij de Oegstgeestenaren ingeleverd. Voor Artesia waren moeder Alie en zoon Erik Snellenberg 'succesrijk. Terwijl Alie Doris Knott verrassend versloeg met 4-6, 6-3, 6-4, kende Erik geen genade met Marius Pieters: 6- 2, 7-5. Trainer Frank Vahle kreeg geen enkele poot aan de grond bij sterke Marco Visser: 2-6, 1-6. Unicum heren - Venlo 4-2 Drievoudig Nederlands kam pioen Unicum heeft de eerste schreden op weg naar herove ring van de titel met succes gezet. Wim Pufkus ging zijn teamleden voor door honderd procent te scoren. De dubbel met de eveneens ongeslagen Bob van Overbeeke werd nipt gewonnen van Daan van der Grinten en Fred Vastert: 6-1, 3-6, 6-4. Het vierde punt kwam van Arnold van der Ca pellen, die een set moest inle veren bij Ben Boumans. Zee en Duin heren - Ray Prick 2-4 Het eerste optreden van de Katwijkers in de hoogste klas se van de herencompetitie is niet verlopen zoals gehoopt. Het team, dat ook Unicum zal ontmoeten, zag slechts Philip Nagtegeller in het vierde en kelspel zegevieren. Het goed sluitende dubbel van Edwin Gruis en Peter Bauw bracht het tweede punt voor de debu tanten. Frenken en Nijs wer den simpel weggespeeld 6-3, 6- Standen Eerste klasse: poule 003: Manege II 7-1; TV Casino 1-7, ELTV II 0-0; Joy Mozaiek II 0-0. poule 008: Unicum I 4-4; Leeuwen bergh III 4-4; Noorderlicht 0-0; Mar- kendaal 0-0. Heren eerste klasse: poule 002: Unicum 4-2; Ray Prick 4- 2; Zee en Duin 2-4; Venlo 2-4. Overgangsklasse B: poule 010 Beekhuizen II 7-1; Leidse Hout 6-2; Ede 2-6; Metselaars VI 1-7 poule 015: Alta IV 7-1. DEM 1-7; Rhijnauwen 0-0; De Munnik 0-0. poule 025: OLTC 6-2; Vliegende Hol lander II 2-6; Son IV 0-0; Den Helder 0-0. poule 026: Roomburg 4-4; Deventer; 4-4, Nijmegen Quick 0-0; Metselaars V 0-0. poule 027: Son III 6-2; Groenendaal 2-6; Uden 0-0; Dekker Tennis 0-0. poule 028: Rijnkanters 4-4; Thes 4-4; Leeuwenbergh IV: 0-0; Markendaal II O-O. poule 029: Hoofddorp 4-2; TEAN 2-4; Cash 0-0; Pellikaan IV 0-0; Tweede klasse poule 020: Luckey Strike 7-1; De Me renwijk 5-3; Assumburg 3-5; Sassen heim 1-7. poule 022. Unicum III 5-3; Forescate 3-5; Gravellers 0-0; Nieuw Vennep 0- 0. poule 026: Zoeterwoude 6-2; Zee en Duin 2-6; KSVV II 0-0; Schiebroek 0- 0. Derde klasse: poule 037: De Boekhorst 8-0; Hille- gom V 7-1; Dekker Tennis II 1-7; Heemstede IV 0-8. poule 038: Voorhout 7-1; Bennebroek 6-2; Rijsenhout 2-6; De Munnik 1-7. poule 042 OLTC III 6-2; Artesia 2-6; Never Out 0-0; Seghwaert 0-0.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16