TAFEL Paus aanvaardt ontslag Dom Helder Camara(76) CekbeSotuai; HTTïïTl VVD voorziet Van Aardenne van een beleidsmedewerker HP 0=00® HU ACHTERGROND kerk wereld Raad van Kerken: nog geen besluit over weigering defensiebelasting Extreem-rechtse Le Pen door paus ontvangen deOÜJbENE PETIJP faidc&Qowumt DONDERDAG 11 APRIL 1985 PAG Christelijke schoonmaak van Amsterdam Een schoonmaakactie van 200 jongeren in witte overalls in een deel van de binnenstad van Amsterdam. Dat is een der activi teiten in het kader van de evangelisatiecampagne van de Ar gentijnse evangelist Luis Palau van 5 tot en met 8 juni. De jon geren willen hiermee aangeven dat „je het geloof ook handen en voeten kunt geven en dat je in je eigen leven dikwijls „schoonmaak" moet houden en opnieuw moet beginnen". Luis Palau, de „Billy Graham van Zuid Amerika" zal spreekbeurten houden en ontmoetingen hebben met kerkelijke leiders, predi kanten en zakenlieden. Op 5 juni wordt een lunchbijeenkomst met Palau gehouden voor leden van het parlement en de leden van het kabinet-Lubbers. Godsdienst in China geen „opium" meer De godsdienst is voor de Chinezen niet meer het „opium voor het volk" van Karl Marx, maar een noodzaak voor de ontwik keling van het volk. Dit verklaarde Zhao Fusan, voormalig ad junct-secretaris van de Academie voor Maatschappijleer in Pe king en lid van het raadgevende politieke volkscongres op een bijeenkomst van dit lichaam in Peking. „De religie behoort tot de geestelijke beschaving van elk land en wij moeten er grote re wetenschappelijke belangstelling voor hebben", aldus Fusan die beklemtoonde dat het denkbeeld dat de religie slechts opi um van het volk is, onwetenschappelijk is. Zijn rede is een nieuw teken van groeiende tolerantie voor godsdienst in Chi- Toen ik een jongen van 14 was, was mijn vader zo dom dat ik de oude heer nauwelijks in mijn omgeving kon dulden. Maar toen ik 21 werd, verbaasde ik mij er geweldig over hoeveel hij in die 7 jaar had bijgeleerd. Paus Johannes Paulus II heeft thans, na een jaar te hebben gewacht, de ontslag aanvraag van de in februari 76 jaar oud geworden aarts bisschop van Olinda en Reci fe in Brazilië, Dom Helder Camara, aanvaard. Camara heeft dit diocees ruim twintig jaar geleid. Tot zijn opvolger is benoemd de tegenwoordige bisschop van Paracuta, de 51-jarige José Cardoso So- brinho. Dom Helder Camara is in zijn lange bisschoppelijke loopbaan uitgegroeid tot een levend symbool van solidari teit met de armen. Hij wordt gezien als één van de grond leggers van de bevrijdings theologie, die ervan uitgaat dat geestelijken zich meer aan de kant van de armen en verdrukten moeten scharen en daar ook metterdaad ui ting aan moeten geven. „Ik treed alleen maar terug als aartsbisschop van Recife, maar. ik blijf aartsbisschop van de kerk", aldus Camara bij de aankondiging van zijn ontslag. „Ik ben niet van plan om op mijn lauweren te gaan rusten". Camara, die door wereldse en kerkelijke conservatieven fel is bekritiseerd, is meer malen voorgedragen voor de Nobelprijs voor de vrede. Helder Camara werd in 1952 benoemd tot hulpbisschop van Rio en in deze functie diende hij als secretaris-gene raal het Eucharistisch We reldcongres van Rio de Ja neiro van 1955. De toen ge houden collecte bracht zoveel op. dat voor 10.000 bewoners In 1981, het jaar waarin Dom Helder Camara zijn 50-jarige priesterjubileum vierde, werd er in de Delftse wijk Tanthof een straat naar hem vernoemd. Dom Helder hielp zelf een handje bij het aanbrengen van het naambord. van een krottenwijk een fat soenlijk onderdak kon wor den gecreëerd. Deze gebeur tenis gaf voor Helder Camara de grote stoot tot het wijden van zijn leven aan de armen en daarbij werd hij tot stem van de stommen en hoop voor de hopelozen. De dicta toriale regeringen van Brazi lië hebben veel pogingen ge daan hem te intimideren, ter wijl sommige van zijn mede werkers werden vermoord. maar men heeft het niet aan gedurfd hem een haar te krenken. Leiden De aartsbisschop heeft vele buitenlandse reizen gemaakt, ook naar Europa, om verbe tering te bepleiten in het lot van de armen van Latijns-A- merika. Zijn zilveren bis schopsjubileum vierde hij in 1977 te Leiden. Tien eredoc toraten werden zijn deel, waaronder één van de Vrije Universiteit van Amsterdam. Nog in 1979 verzochten de 23 collega-bisschoppen van Noordoost-Brazilië paus Pau lus VI hem tot kardinaal te benoemen, maar dat is even min ingewilligd als een her nieuwd verzoek bij paus Jo hannes Paulus II. In maart 1978 verzocht paus Paulus VI Dom Helder Camara verder geen internationale reizen meer te maken. Naar diens inzicht werd dat ingegeven door angst van de Curie voor de manier, waarop Helder Camara Vaticanum II in La- tijns-Amerika in praktijk bracht. De Raad van Kerken in Ne derland heeft gisteren in Amersfoort nog geen besluit genomen over de vraag, of er een wettelijke regeling moet komen voor mensen die we gens gewetensbezwaren wei geren defensiebelasting op te brengen. De Raad zal in juni opnieuw de kwestie bespre ken. Dan zal waarschijnlijk een brief over de problema tiek worden opgesteld. Volgens ds. W.R. van de Zee, secretaris van de Raad, zou den de Kerken in deze brief respect kunnen uitspreken voor mensen die weigeren via de belastingen mee te be talen aan de defensie. Verder zouden die Kerken bij de re gering kunnen aandringen op een wettelijke regeling. De lidkerken van de Raad zijn verdeeld over de vraag Jean Marie le Pen, de leider van de extreem-rechtse Franse partij „Nationaal Front", heeft gisteren een korte ontmoeting gehad met paus Johannes Paulus II. Le Pen is in Rome voor een vergadering van de rechtse fractie in het Europese Parle ment in Straatsburg. Ook neemt hij deel aan een verga dering van de Italiaanse neo- -fascistische MSI van Giorgio Almirante. De paus wisselde enkele woorden met Le Pen, die hem na de algemene au diëntie op het Sint-Pieters plein voorstelde aan 15 Euro parlementariërs onder wie Almirante. Le Pen beweerde naderhand dat de paus hem en zijn medestanders ge vraagd had „door te gaan met het bestrijden van het morele verval in Europa". Een ander lid van het Euro pese Parlement in Straats burg verklaarde dat de paus zijn instemming had betuigd met „hun strijd tegen de abortus, overeenkomstig de christelijke moraal". Veiligheidsfunctionarissen van het Vaticaan verwijder den alle fotografen en jour nalisten uit de omgeving van de ruimte waar de korte ont moeting tussen de paus en de Europarlementariërs plaats had. of een wettelijke regeling voor weigeraars van defen siebelasting gewenst is. Som mige Kerken, zoals de Ne derlandse Hervormde Kerk en de Algemene Doopsgezin de Sociëteit, vinden van wel. Andere, zoals de Rooms-Ka- tholieke Kerk, vinden dat van de overheid zo'n regeling in redelijkheid niet mag wor den verlangd. De Raad van Kerken heeft gisteren ook vergaderd over zijn relatie met het Overleg orgaan van Joden en Christe nen in Nederland. De Raad bevestigde het besluit van 1983 dat over zaken die met Israël en de joden te maken hebben, vooraf overleg met het ÖJEC zal worden ge voerd. De relatie tussen de Raad en het OJEC was onder druk komen te staan, nadat de Raad in november 1984 een gesprek had gehad met de of ficiële vertegenwoordiger van de PLO G. Khoury te Den Haag. De Raad had te voren geen overleg met het OJEC gevoerd. In december 1984 drong de Raad van Ker ken, wederom zonder voor overleg met het OJEC, bij de Tweede Kamer aan op een hoorzitting over de situatie van de mensenrechten op de door Israël bezette westelijke Jordaanoever. Minder wensdromen Tijdens een vandaag begonnen driedaags congres PvdA de sociaal-economische beleidslijnen uitstippel^ de volgende kabinetsperiode, waarin deze partij, naan rig hoopt, krachtig vertegenwoordigd zal zijn. Om ruimen, want dat is de uitdrukking die alle nieuwe 4 ten de laatste twintig jaar bezigen voor wat ze als rn van hun voorgangers aantreffen. In dit geval is dt(r overdreven. j] HET is immers nogal opvallend, dat de PvdA het j" beleid weliswaar kraakt gelijk een oppositie betaam. in een discussiestuk voor het congres toch heel watl overkomt dan we in voorgaande jaren gewend warf tuurlijk, het kabinet-Lubbers deugt niet hoe zou je een verkiezing moeten ingaan? maar ook naar de van de PvdA dient het financieringstekort te worder gebracht. Dat geldt ook voor de arbeidstijd, die moet i verkort, zoals minister De Koning dat eveneens wei evenmin zit er wat de PvdA betreft een absolute garl' voor de koopkracht van de minimum-uitkeringen, i van de „echte" minima. MeT andere woorden: afgaande op het discussies! deze week op tafel ligt, is de PvdA een stuk milder^ den dan ze zo'n anderhalf jaar geleden nog was. Er minder wensdromen nagejaagd en de benadering l verschillende problemen is een stuk realistischer ge\tj e OOK bij de PvdA krijgt het vraagstuk van de werki vanzelfsprekend de eerste aandacht. In de verre toekiL de werkweek naar het oordeel van de socialisten 32 25 uur moeten worden. En als dat niet vrijwillig k£ moet dat maar bij wet. Wordt die doelstelling verwet zo verwachten de samenstellers van het discussiestt zal iedereen weer aan de slag kunnen gaan. Maar d|, wel met zich meebrengen, dat er minder verdiend gc^ den. Bezuinigingen blijven ook voor de opstellers discussiestuk noodzakelijk, zij het minder diep snijd^ nu geschiedt. VEEL aandacht besteedt het discussiestuk aan de n<r van technologische vernieuwing, waarbij er sprake ri|L van een actief overheidsbeleid. Daarbij zouden de V mers een grotere invloed moeten hebben in de bedrij ondernemingsraden en werknemers-commissarissen. In februari volgend jaar stelt de PvdA het verkiezi gramma definitief vast. Zonder het met alle onderde het nu gelanceerde sociaal-economische discussiestuk] zijn kan toch worden geconstateerd, dat de PvdA ziclü opmaakt voor de aanloop tot dat nieuwe verkiezi gramma. De PvdA-voormannen hebben zich kennel voorgenomen er voor te zorgen, dat het programma^ socialisten voor de verkiezingen van volgend jaar n te zweverige en onbereikbare idealen mag blijven sl Kabeljauwschotel met waspeen en aardappelen banaan-gember- yoghurt Voor twee personen hebt u nodig: 50 g ontbijtspek, 10 g margarine, 300 g kabel jauwfilet, zout, 1 ei, V2 dl melk, peper, paprikapoe der, uitje, paar plakken kaas 500 g waspeen, zout, suiker, 10 g margarine, peterselie; i/t tot 1 kg aardappelen; paar bolletjes gember, 1 le pel gembersiroop, 1 kleine banaan, '/t liter yoghurt, basterdsuiker naar smaak, 1 lepel chocoladevlokken. Bak reepjes spek lichtbruin in de margarine en leg ze met het bakvet in een oven schaal (de bodem is dan met een ingevet). Spoel de kabeljauw af met koud water, strooi er weinig zout op en leg de vis op het spek. Klop het ei los met pe per. paprikapoeder en de zeer kleingesneden ui en schenk het mengsel over de vis. Bedek de vis met stevige plakken kaas en leg een dek sel op de schaal. Zet de scho tel een half uur in de oven, die op 6 of 225 staat. Haal er het deksel na twintig minu ten af. Strooi voor het op ta fel zetten nog wat paprika poeder over de vis. Verdeel de waspeen in gelij ke stukken, was de groente een keer en kook ze in wei nig water met zout gaar in 'twintig minuten. Giet de wortels af en warm ze nog even door met suiker en margarine Strooi er in de schaal flink wat (aspeen smaakt altijd wat flauw) fijn geknipte peterselie over. Snijd de gember in stukjes, voeg de siroop en de in plak jes gesneden banaan toe en schep er de yoghurt door. Breng het toetje op smaak met basterdsuiker en garneer het met chocoladevlokken. - JEANNE bouworkest, maar z niet eens de moeite r te luisteren". Het „gouden" duo Van Tijn- Van Weezei zocht voor Vrij Nederland „vrijetijdsvoorzit- ter" Kamminga van de VVD op en kwam terug met het nieuws, dat minister Van Aardenne een adviseur naast zich krijgt. Het is Steven van den Bergh. die zijn sporen ja renlang verdiende als be leidsmedewerker bij de VVD-kamercommissies voor Onderwijs en Wetenschap pen en WVC. „Hij zal", aldus Kamminga, „Van Aardenne van nu af steunen in zijn co ördinerende taken tussen de bewindslieden onderling en tussen bewindslieden en fractie en hoofdbestuur". Van Aardenne heeft er vol gens Kamminga positief op gereageerd, al lijkt het niet zijn eigen idee te zijn ge- Kamminga in Vrij Neder land: „Zooitje is misschien te veel gezegd, maar ik kijk wel met verbijstering tegen de Haagse politiek aan. Ik dacht dat het rationeler, za kelijker, zou zijn". weest. De geest van de deba cles rond RSV en PC Hooft- prijs zweeft door het hele in terview met Kamminga, die concludeert dat niet de jonge re, maar vooral de gezeten burgers zich storen aan alle toestanden, waaraan Kam minga zelf ooit „met een eind hout" een einde wilde ma ken. Hij geeft toe dat met name RSV de partij nog steeds zwaar op de maag ligt. In dat verband zegt hij ook: „De beste methode om Gijs af te branden zou zijn om nu al te zeggen dat ik vind dat de partij hem op de verkiezings lijst voor 1986 moet zetten" Over „Den Haag" ten slotte concludeert Kamminga: „Zooitje is misschien te veel gezegd, maar ik kijk wel met verbijstering tegen de Haagse politiek aan. Ik dacht dat het rationeler, zakelijker, zou zijn". Uitgebreide aandacht voor het conflict rond de Leidse hoogleraar prof. Bastiaans, beroemd door zijn specifieke behandeling van oorlogs slachtoffers. Vrij Nederland laat prof. Rooymans aan het woord en stelt dat die waar schijnlijk de geschiedenis zal ingaan als de man die het werk van Bastiaans de nek heeft omgedraaid. Rooymans: „Ja, misschien is dat zo tenzij, wat ik nog steeds hart grondig hoop, den volke en ook de Tweede Kamer dui delijk wordt hoe ingewikkeld het in elkaar zit. Het werk ten behoeve van oorlogs slachtoffers wordt niet terzij de geschoven; het gaat door, wij zullen die patiënten naar beste eer en geweten behan delen. En dat prof.'Bastiaanse nu gepensionneerd wordt komt, uiteindelijk, door het feit dat hij in 1917 is geboren en nu dus bijna 68 jaar is. Dat blijft als laatste over, omdat het onvermijdelijk toch één keer het einde betekent". In hét kleurkatern de politie academie, de serieuze Neder landse versie van een Ameri kaans lachsucces in de bio scoop. De wekelijkse boeken bijlage, met dit keer als hoofdthema de laatste jaren van Du Perron, blijft een kunststukje. de problemen van het Pu- bliekstheater en diens kers verse artistiek leider Ben Hunkemans breed worden uitgemeten. Opmerkelijk is een reportage over Chileense vluchtelingen, die terugkeer den naar hun vaderland. „Nooit, nooit meer naar Hol land", is zo'n beetje de strek king. In De Groene een gesprek met Zinzi Mandela (24), dochter van de tot levenslang veroordeelde verzetsstrijder Nelson Mandela Zinzi's va der belandde achter de tra lies toen zij nog maar 18 maanden was. Haar moeder werd verschillende keren ge val. Van 1979 tot 1982 wer den vaten licht- en middel- radioactief afval op een stil plekje in de Atlantische Oceaan gedumpt, tot acties van onder meer Greenpeace daar een eind aan maakten, zo memoreert De Groene. Nu in het afvalprobleem op nieuw onder het wateropper vlak geraakt. De Groene: Het kabinet heeft een andere schijnoplossing voor het pro bleem gevonden: verkave ling. Allerlei werkgroepen buigen zich over tijdelijke opslagmogelijkheden terwijl verschillende onduidelijke opties voor permanente op slag serieus bestudeerd wor den. Maar een echte oplos sing is daarmee alvast naar volgende generaties doorge schoven". Op de middenpagi na's een groot artikel over terroristische acties in Italië. In vijftien jaar tijd werden al vijf bloedbaden aangericht, waarvan twee in het noorde lijke Bologna. De laatste bomaanslag maakte daar vo rig jaar december vijftien do den. Als zoveelste in de rij komt de Haagse Post met een verhaal over PvdA-voorzit- ter Max van den Berg; niet de man zelf komt aan het woord maar anderen over hem Conclusie: Van den Berg is niet (opnieuw) be keerd. Ook al oud: zakenman Van Eeghen en de Russen, het illegaal kopen van wa pens in België en de onbegrij pelijke Kamagurka. HP lijkt steeds meer te drijven op de cultuur-,.bijlage", waarin (evenals in Vrij Nederland) Zinzi Mandela in de Groene: „Ik vind het onvergeeflijk als je niet politiek betrokken bent. In dit land loop je al risico's in allerlei moeilijkhe den te komen als je hele maal niets doet". arresteerd, tot ze in 1977 ver bannen werd naar een woon oord voor zwarten in Oranje Vrijstaat. Zinzi is nu eerste jaars sociale wetenschappen aan de universiteit van Kaapstad en bereidt zich in alle rust voor op een politie ke carrière. Zinzi: „Ik vind het onvergeeflijk als je niet politiek betrokken bent. In dit land loop je al risico's in allerlei moeilijkheden te ko men als je helemaal niets doet. Politiek neutraal zijn, dat is al verdacht". Verder een analyse van Ma- deleen Helmen over het pro bleem van het radioactief af- Elsevier besteedt onder meer aandacht aan het zich al ruim tien jaar voortslepen de verhuisdrama in vele be drijven van de Centrale Di rectie der PTT. Nu het kabi net eindelijk besloten heeft 1400 PTT-functies naar Gro ningen over te plaatsen, een gesprek met drie PTT'ers die hoe dan ook in Den Haag willen blijven Ze hebben ta bak van het jarenlang gema- nipuleer met personeel, „dat als postpakketjes naar Gro ningen overgeplaatst wordt" Eén van de employees: „Ik bepaal zelf wel wanneer ik naar Groningen ga. Voorlo pig kies ik er dus voor in Den Haag te blijven. Waar om? De reden is simpel: een Hagenaar wil de Haagse to ren blijven zien. En verder speelt ook de relatie tussen mijn kinderen en hun groot ouders een rol". Verder een reportage van grootste waterstaatkundige werken in het ontwikke- Haitink in Elsevier: „Ze heb ben het me in Amsterdam niet te moeilijk gemaakt om weg te gaan. Hans Vonk (Residentie Orkest) is mijn natuurlijke opvolger bij het Concertgebouworkest, maar ze nemen niet eens de moeite naar hem te luiste- lingsland Bangladesj. Daar werd vorige maand in zeven uur tijd onder een gloeiend hete zon door liefst twaalf duizend arbeiders een dam opgeworpen tegen het getij in de Freni-Ri riviermonding. Een staaltje arbeidscoördina- tie zonder weerga, uitgedacht door twee Nederlandse be drijven. In woord en beeld: de afsluitdam in Bangladesj. Al volgend jaar hoopt het land dank zij de dam twee rijstoogsten binnen te halen. Gastschrijver en voormalig bondskanselier Helmut Schmidt dóet verslag van zijn bevindingen in het turbulen te China van Deng. „Het zou onjuist zijn de hervormingen in China als een opheffing van het communistisch sy steem te bestempelen", zo ta xeert Schmidt. „Particuliere bezitsvorming wordt niet principieel als vraagstuk aan de orde gesteld. De heersen de rol van de partij evenmin. Ook is er geen. sprake van een overgang naar een plura listische democratie of alge mene vrijheid van menings uiting. Maar toch zijn de eco nomische veranderingen veelbetekenend genoeg. Het is het grootste experiment uit de geschiedenis". Het omslagartikel betreft een reportage over het leven en werk van Neerlands meest bekende dirigent Bernard Haitink. Te groot voor Ne derland, zo meent Elsevier, daarom zou de „maestro" zijn toevlucht hebben gezocht tot de Royal Opera in Londen. Daar wordt Haitink gelau werd en bewierrookt. Hai tink zegt zelf: „Ze hebben het me in Amsterdam niet te moeilijk gemaakt om weg te gaan. Hans Vonk (Residentie Orkest) is mijn natuurlijke opvolger bij het Concertge- Het omslagartikel van De Tijd is gewijd aan wat het weekblad noemt „de huiska mer-econoom van Neder land": Arnold Heertje. Hoe komt het toch dat deze man steeds weer in de problemen komt, zo vraagt De Tijd zich af, verwijzend naar Heertjes problemen met opstandige studenten en omstreden RSV-declaraties. Heertje is er zelf kort en krachtig over: „Men is mij gaan zien als een lastpak. En terecht. Ik bèn een lastpak". Voorts een interview met Yasemin Tiirmer, de eerste buitenlander die in een ad viesorgaan van de Neder landse overheid is gekozen. De Nederlandse aanpak van buitenlandse vrouwen deugt van geen kanten, zo ver trouwt ze De Tijd toe. Niet verdraagzaamheid maar posi tieverbetering moet voorop staan, en de vrouwen moeten daar zelf voor zorgen. Yase min: „Buitenlandse vrouwen moeten zich organiseren. Pas dan bestaat de kans dat er echt iets verandert." We moe ten niet in het armen-sfeertje blijven hangen". Verder een selectie uit het deze week verschenen boek „Nederland 1940-1945, De gekleurde wer kelijkheid". Het boek werd mogelijk nu na veertig jaar de unieke kleurenopnamen van de Limburgse fotograaf Alphons Hustinx zijn vrijge geven. Hervormd Nederland in ge sprek met de „alt" bedoeld is sopraan Elly Ameling. Over de mooie en zware kan ten van een leven vol mu ziek: „Het praten in een ka mer waar door meer mensen hard wordt gepraat vind ik heel vermoeiend". Verder gesprekken met de zaken man Frans Lurvink, die communicatiedeskundigen uit Oost en West bijeen bracht voor een gedacnten- wisseling, met mevr. M. Grietjes, initiatiefneemster van de stichting Vrije Vou wen („We hollen zo hard door, straks vallen we alle maal op onze neus") en met filosoof Jaap Kruithof: „Wat is er een haat tegen dieren en planten. Ik griezel ervan, en het ergste is dat bijna niemd die waanzin aanklaagt" Voorts een herdekingsartikel over de onlangs gestorven Marc Chagall, verkondiger van de bijbelse boodschap in verf. Regen en win a DE BILT (KNMI) f doet wat hij wil. stuurt hij een 1 over het zuiden Bocht naar Zuid-Den^ waar het in betekenis ij Er zijn perioden met I buien en de wind waaL tig, 6, aan zee hard tel achtig, kracht 7 a 8, uit lijke richting. In de^ wordt het wat rustige in de avond komt L westen uit nieuwe r| zetten. Deze hangt sac, een volgend lagedrii dat zaterdagnacht Schotland wordt ven wind draait via zuid- zuid en neemt weer toe tot krachtig, nu en dan tot stormao minimumtemperatuur circa 5 graden, de mid peratuur zal rond de worden. Stakingen (2) Men heeft in Engela nen zien dat gezinnet kingen ten gronde gaan. Toch blijven de| den in Nederland hiv tegen beter weten in,( om te staken. De mei) den de situatie eens gr ten bekijken; stakenfl niet altijd om een gegil den. We hebben het ij land echt niet zo slecj zonderd misschien e«i ling, al houd je dat ale Werkeloosheid is hi paardje van de vali maar er is heus wel, vinden. Alleen voor o| het moeilijk. Het is eo zaak dat de uitkerinj laag gaan, dan gaan dr vanzelf aan het werl^i beurt het vaak, dat ze' het werk willen omd» derd gulden meer kun dienen dan ze aan krijgen. Trouwens, als je door! later wordt ontslage geen FNV die je uil haalt. Het is de FNV f om te doen de regeril wielen te rijden. Ik il af of dat bij een evenJ gende regering met f ook het geval zal zijn^ LISSf

Leidse Courant | 1985 | | pagina 2