vergroot kans op titel „Het beste medicijn is een overwinning VV eilers onaangenaam verrast Jagt sterk in Circuit des Ardennes iPORTTRIBUME SVLV bekert verder Titel voor Rijnstreek CeidaeSomcwi DINSDAG 9 APRIL 1965 PAGINA 23 Ijarttitel ieibbert j. [geman jn van Biljartvereni- Centraal heeft zich ■^/eekeinde verzekerd het kampioenschap fetoten klasse B van District Bollenstreek, jjittendaal van BV (Lisse) legde achter Tejeer sterk spelende ian beslag op de plaats. LUSV-dames eenvoudig langs Lisse LEIDEN De basketballende dames van LUSV omzeilden zaterdag de klip Lisse eenvoudiger dan vooraf mocht worden verwacht: 66-53. Bij rust leidden de Leidsen reeds met 34-23. Lisse kon de eerste acht minuten nog bijblijven, vervolgens echter werd de Lissese formatie door het uitstekend draaiende LUSV (met de voor rust vooral sterke Lieke Smits) snel op beslissende achterstand gezet. Ook al omdat de studentes een duidelijk rebound-overwicht hadden werd een 21-10 tussenstand al na twaalf minuten een feit. Een voorsprong die nooit meer in gevaar is geweest, al deed Lida van der Voort met name van afstand mooie dingen voor Lisse. Via 50-29 werd de 66-53 eindstand een feit. Topscorers LUSV: Conny van Stralen 14 en Iris Snelting 11 Overigens heeft LUSV de Basketbalbond inmiddels medegedeeld dat de club komend seizoen geen Liga-basketbal zal spelen. Het huidige team valt aan het eind van het jaar volledig uit elkaar, waardoor het tweede team komend seizoen het keurkorps zal vormen. Dit team zal dan in de rayon tweede klasse uitkomen. LUSV-coach Titus Flapper zal volgend jaar ..voor 95 procent zeker" de damesploeg van MSV onder zijn hoede Buitenlanders beheersen Roeivierkamp LEIDEN De tijdens het winderige paasweekeinde verroeide Heineken Roeivierkamp werd beheerst door Duitse en Engelse topploegen. Het lustrerende Nereus had speciaal de top-achten uitgenodigd om de wedstrijd tot ongekende kwaliteit te brengen. Dit resulteerde echter in algehele suprematie. Ook de Die Ley- the-acht kon in de eerste divisie niet zijn stempel op de wed strijd drukken en eindigde als vierde. De enige Leidse overwinning kwam op naam van de dames be ginnelingen-acht van Njord; met kop en schouders uitstekend boven de andere achten, biedt dit perspectief voor volgende week op de Head of the River. Tekenend voor het damesveld is dat deze acht tweede zou zijn geworden in de hoogste divisie, waar de Triton/Laga-combinatie won. Verder gooiden de lichte senioren-acht Njord/Skadi. de vetera nen 27-acht van Die Leythe en de dames nieuwelingen-acht van Asopos de Vliet hoge ogen. Deze ploegen eindigden allen op de tweede plaats in hun veld. Roodenburg-jeugd deelt met RVC LEIDEN De regionale A-jeugd van Roodenburg maakte er tegen RVC een spectaculaire ontmoeting van. Onwennig heid in de defensie was er de oorzaak van. dat de Rijswijkers binnen twintig minuten op 0-2 konden komen. Vanaf dat moment werden de bewoners van sportpark „Noord" actiever en met name Peter Pret leek er zin in te hebben. Hij zorgde er via twee trefers voor. dat de rust met 2-2 in ging. Ook na de hervatting bleef Rooden burg het beste van het spel houden, maar RVC maakte er na een counter 2-3 van. Doordat Pret in het strafschopgebied werd neergelegd, mocht Ties Seebrecht de Leide- naars vanaf elf meter naar een gelijkspel schieten, hetgeen hij bekwaam deed. LEIDEN SVLV bekert verder. De pu pillen van Jan van Bemmelen boekten gisteren een zwaarbevochten 1-0 over winning op zaterdagderdeklasser Mon ster. Met de storm in de rug verraste John van Veen al na zeven minuten de doelman van Monster. Hij schoot vanaf 20 meter in de kruising Het spel golfde hierna op en neer. waarbij Perry Berk en Ruud van Berne dicht bij 2-0 waren. Na de rust drong Monster sterk aan. Met kunst- en vliegwerk hielden de Voor schotenaren echter stand. h romvfcMOND De deel- orspkrs aan de door de !r By De Kaag op de Ka- lassen georganiseerde tior (nationale zeilwed- J djen zijn gisteren on- Venaam verrast door pP^ormachtige wind, die eenprganisatoren noopte schaatste twee manches hot het driedaagse evene- af te gelasten. Van in cle 01ymPia" vatVn was de Hagenaar iPeet het ernstigst ge- i»erd. Door een dis- (ificatie op de eerste dag wegens een te vroege start verspeelde hij, on danks drie goede klasse ringen, een ereplaats. Het onderdeel leverde nu een zege op voor Leidenaar Rini Kagchelland, wel de regelmatigste maar niet één keer de beste. In de Cadet-klasse, met 53 bo ten aan de start, werden wel vijf wedstrijden afgewerkt. Dirk en Nathalie Pepping, de Nederlandse kampioenen van 1984, hadden echter de aftrek van het slechtste resultaat niet nodig om de eerste plaats in de eindrangschikking veilig te stellen. Van de twintig deelne mende buitenlandse boten, waren broer Gerard en zus Emma Mitchell met een vierde plaats het meest succesvol. De Belgische combinatie Patrieck de Molenaer/Marijke Laureys- sens werd vijfde. In de 420-klasse waren de Amstelveense broers René en Robbert Baggers oppermach tig. Zij wonnen drie keer en gingen een keer als tweede door de finish. Hornet-zeiler Jan Engel kon door de afgelas tingen de juistheid van zijn lei dende positie niet bewijzen. Johan Neeft en Harrie Ooster hof bleven op geringe achter- Eindstanden Hornel-klasse 1 Jan Engel (Den Bosch) 14 punten; 2. Johan Neeft (Alkmaar) 14.4; 3. Harrie Oosterhof (Reeuwijk) 16. Olympia-jol 1 Rini Kagchelland (Leiden) 20.1; 2. Theo Mollers (Bui tenkaag) 33.7; 3 Hans van de Kooy (Den Haag) 34,7. 420-klasse: 1. René en Robert Baggers (Amstelveen) 3; 2. Van Baar/Bel (Ned) 14; 3. Ronald en Theo van Gor- kom (Woubrugge) 26.7 Cadet-klasse: 1. Dirk en Nathalie Pepping (Haren) 14,4; 2. Annelies Thies/Jenneke Weening (Haren) 20; 3. Robert Drontmann/Matthijs van Velden (Den Haag) 21.7. Donar-trofee voor Gemini Gemini/Kangoeroes leg de dit weekeinde tijdens het zeer geslaagde jubile um-volleybaltoernooi van het tachtigjarige Donar beslag op de Donar-Wis- seltrofee. De Voorscho- tense ploeg deed dit door het derde divisie/promo tieklasse-toernooi win nend te besluiten voör Ubbink/Orion en Donar. Bij de dames (tweede- en derdeklassers) werd DAC eerste. LISC en het Nij meegse Radboud werden hier tweede en derde. Bij de heren-tweedeklassers bleef LISC het Leider- dorpse DVO en het Al- phense Fadjar de baas. terwijl het Warmondse WVC bij de eersteklas sers de sterkste was. Do nar en Gemini werden hier twee en drie. Het geslaagde handbaltoernooi van HVV '70 leverde bij de heren een verrassende winnaar op. Een 5-4 overwinning op Saturnus bezorgde het naar de eerste klasse gedegradeerde Rijnstreek de regionale zaalhandbaltitel. Bij de dames kon al leen HVV dankzij keepster Aimeé Visser het kampioen Plan- tenhoek/Foreholte (op de foto in de aanval tegen die Voor- schotense ploeg) nog moeilijk maken: 4-4. LEIDEN De Woubrugse amateur Ariejan Jagt reed de afgelopen week opvallend in het Circuit des Arden nes, een zware zesdaagse étappekoers in Frankrijk. Stan Pouw werd de nieuwe clubkampioen van Swift. Jagt begon het sterk bezette Circuit des Ardennes op vallend met een derde plaats in de proloog. In de eer ste etappe verloor hij nogal wat tijd door een lekke band, maar zaterdag toonde hij in de zwaarste étappe opnieuw zijn klasse: hij ontsnapte met vier andere ren ners, van wie hij er slechts één voor moest laten gaan. In het afsluitende criterium bezette hij de vijfde plaats, in het eindklassement de negentiende. Martin Schalkers ontsnapte zondag in Bovenkarspel met ze ven andere renners, waaronder drie Batavus-renners. Meer dan een vijfde plaats zat er daardoor niet in. In Seilles spurt te hij gisteren voor de derde plek. De Noordwijker werd dit maal zesde. Liefhebber Klaas Duivenvoorde pakte zowel in Bovenkar- Stan Pouw werd de onverwachte, maar terechte winnaar het van Clubkampioenschap Lange Afstand van Swift. Pouw reed een aanvallende koers, en ontsnapte in de slotfase met Karei Knijnenburg. die kansloos was in de spurt. René Guyt pakte de derde plaats. Koen van de Krogt won de spurt bij de junioren voor Hans van Egmond en Paul Robijn, Arie Ra- vensbergen was de snelste veteraan voor Henk de Roon en Jos Turk. Adrie van Diemen verraste Piet Kralt in de eind spurt van de liefhebberskoers, waarin Adrie Kruger derde werd. zelfdB de ai I eede eer oj "grottWLJK De vreugde om sliet Rijswijkse kamp n- zaterdagavond groot de zwaarbevochten om 4jvinning op concur- DFC. In een meer V'Qiende, dan fraaie verJtrijd boekte de for- éénf van trainer John Leqjer Lubbe een ver- onteje zege van 2-1. Toen °"nidien gisteren be man» 1 1 T-V Lee werd dat de Dordte- zijn i bij Hermes/DVS Kequw tegen een neder- i(4-0) waren opgelo- en Xerxes een punt er teiferspeeld bij DCV (0- aren de kansen voor op het kampioen- 1 Spq binnen twee dagen. sprongen gestegen. ^Pflöncurrenten Xerxes ölesser C hebben nu zes (n achterstand op de Giiijkers. De Rotter- witteiRers hebben nog LDW| wpdstrnrlf»n pvtra wedstrijden extra kwa'r^e, boeë' terwijl DFC hoek duel achterstand Z de *ste helft was kenmer- /oor een wedstrijd waar de ploegen lieten door- burg Êren onder geen voor- e te willen verliezen. De erlaagpp de ranglijst maakte 4oeg, (Ken duidelijk dat de ondefer de troeven niet meer Ie inzfn hand had, waardoor met pderzijds respect en de jot det voortvloeiende voor- aan (heid lange tijd het spel- Kort bepaalden. Toch waren :elfde [wijzingen dat er Wn< de ron V^ng een beslissing zou isen lh vallen. In de laatste Frïinuten van de eerste (wisten de Rijswijkers n de tie goede mogelijkheden j^ren. René Bierhuizen over. na een voorzet van Itoops het leer in het zij- Z 0-0>rlos Roeleveld reageer- ïaf de- niet attent genoeg bij gasthP°rbraak van dezelfde ïrendüzen en tenslotte ston- itste #rt Blijie en Roeleveld ier li verkeerde been. toen j toefl een glaszuivere voor de pipet os wqvatting stond in schril ïen te#1 niet de eerste helft. rust [lijk was de snelle voor aren bVan de Rijswijkers hier >t te H*30 In de negende mi- ken V nuut plaatste Dick Jol de bal in het strafschopgebied. Het leer belandde via de borst op de hand van aanvoerder Arie Evers, waarna arbiter T.G.M. Simons resoluut, doch wel haast verontschuldigend naar de stip wees. Ondanks de felle Dortse protesten benutte Her man Knoppert het buitenkans je: 1-0. De gemoederen laaiden hierna flink op, waardoor de uitstekende Woerdense leids man T.G.M. Simons noodge dwongen gebruik moest ma ken van zijn notitieboekje om de orde in het veld te bewa ren. Zo kreeg Gerard Bos di rect hierop een waarschuwing na een overtreding op Bert Blijie, terwijl Aad Stam (ruw spel) en Hans Isendoorn (aan merkingen op de leiding) zich in het verloop van de wed strijd eveneens bezondigden. Bijzonder De tweede treffer van RVC (15de minuut) was van een bij zondere kwaliteit. Tony Stoops werd- op links in de dekking door Ed Pape aangespeeld, ontdeed zich van twee man en liet een loepzuivere voorzet los. Goaltjesdief René Bierhui zen kopte het leer voor de graaiende handen van doel man Geug Leendertse binnen: 2-0. Plotseling bleek dat DFC een enorme druk kon ontwikke len. Geen oogstrelende combi naties, doch verre trappen op de luchtmacht bestaande uit Arie Evers, Aad Stam, Jochem Brüell en invaller Peter Leen heer zorgden voor enkele ha chelijke situaties voor het do mein van de opnieuw excelle rende doelman Hugo van Hou ten. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat Arie Evers na een half uur een hoekschop van Aad Stam bij de eerste paal tot het in doel verlengde: 2-1. De Dordtenaren namen hierna nog meer risico's. De Rijswijk- door bij vrijwel elke spelher vatting voor gevaar zorgen. De twee moegestreden aan vallei- ders konden echter niet meer de juiste scherpte opbrengen om een vroegtijdige beslissing te forceren. De hoofdrol in deze fase van de wedstrijd was weggelegd voor krachtmens Dick Jol. Allereerst baande Jol zich een weg tussen twee ver dedigers heen, leverde een feilloze voorzet af, die echter op de doellijn werd gemist door de zwaar gehinderde Roeleveld. Twee minuten later leek de strijd definitief beslist. Jol stevende alleen op doel man Leendertse af, waarna een botsing onvermijdelijk was. Herman Knoppert nam vanaf elf meter opnieuw plaats achter de bal. twijfelde bij de keuze van de hoek en schoot vervolgens de straf schop hoog over het doel van Leendertse. Ondanks verwoe de pogingen van DFC hield de thuisploeg de schade in de res terende drie minuten beperkt. RON MANGELMANS 1-0, 60. René Bierhuizen 2-0, Evers 2-1 Scheidsrechter T.G.M. Si mons (Woerden). Toeschouwers: 600 Boekingen Stoops (RVC). Stam. Bos. Isendoorn (allen DFC). RVC: Van Houten. Lansink, Knop- gjrt. Broere. Pape. Jol (Wagner). Iijie. Landsmeer. Stoops. Bierhui zen. Roeleveld DFC: Leendertse, Boogert, Evers, Isendoorn (Leenheer). Versteeg. Brüell. Van der Hoek. Stam. Bos, Hendriks, Meijnhari Verschoor VUC (MET CEES MOL): EEN PUNT UIT TWEE WEDSTRIJDEN DEN HAAG VUC heeft een overwinning nodig. „Dat is het beste medicijn voor deze ploeg", vindt ook trainer Jan Hoos. „Ik kan ze een keer extra laten trainen, omzet tingen plegen, enzovoorts enzovoorts. Maar wat we nu nodig hebben, zijn twee punten. Want dan wordt de druk minder en zal er ook zeker beter worden gevoetbald". Hoos sprak deze woorden nadat zijn ploeg uit twee compe titieduels slechts één pun.t had gepeurd. Waardoor de druk op VUC alleen nog maar groter is geworden. Derhalve breken voor de Hagenaars belangrijke tij den aan en zal zeer spoe dig wat meer over de hoofd klasse)-toekomst kunnen worden gezegd. Komende zondag gaat VUC bijvoorbeeld op be zoek bij Wilhelmus, dat in dit weekeinde juist zo'n goed resultaat boekte. Al weken lang tobt Hoos met zijn formatie. Een ware blessu re-golf overspoelde de selectie, waardoor constant andere spe lers binnen de lijnen moesten verschijnen Gisteren werd zelfs Cees Mol weer opgeroe pen, omdat Hoos' alternatie ven voor de aanvalsltnie wa ren uitgeput. Moet gezegd dat Mol tegen Unitas - maar naar verluidt ook zate:dag bij CVV - tot één van de betere spelers behoorde. „Eigenlijk is het een slechte zaak dat ik zo maar mee kan draaien op dit ni- langrijke doelpunten maakte ..Dat zegt eigenlijk ook genoeg over het niveau van de hoofd klasse zelf. Maar dat het voet bal de laatste jaren allemaal wat minder is geworden, is zo langzamerhand wel bekend". Mol vierde gisteren zijn twee de rentree in de basis sinds hij twee seizoenen terug een punt achter het voetballen besloot te zetten. Vorig jaar - toevalli gerwijs ook tijdens de Paasda gen - speelde hij tegen Blauw Wit. Afgelopen zaterdag was het dan wederom zo ver. „Ik mocht een beroep op hem doen. Ik weet nog niet welke gevolgen dat voor de komende wedstrijden heeft. Maar ik dat Mol - gezien zijn voetbalcapiteiten - voor VUC veel waarde kan hebben" meldde Hoos. En Mol zelf: „De afspraak was, dat ik in zou springen in het geval van bles sures. Maar VUC staat er nu niet goed voor. Dat zou nóg een reden kunnen zijn om me beschikbaar te stellen. Maar we moeten maar even afwach ten". Een toevalligheid zorgde er overigens voor dat Mol zater dag bij CVV weer in het veld verscheen. De jeugdige spits Ronald van den Bos („Die is beter dan ik", aldus Mol), net hersteld van een slepende blessure, moest zich vrijdaga vond wegens griep afmelden Frank de Winter, ook een aan valler. verstapte zich die dag toen hij de drempel van zijn woning wilde passeren en daarmee was VUC in aanval lend opzicht verder ontkracht Daarmee is overigens niet ver klaard dat VUC in beide wed strijden niet tot scoren kwam Want kansen creCerde de ploeg zich wel degelijk Bij CVV. dat negen minuten voor tijd via Vivian Lagadeau on verdiend de overwinning pak te. was eerst Henk van Dorp met een vlammend schot op de kruising dicht bij een tref fer en kopte Ed Mientjes net niet raak. De beste scoringsmogelijkhc- den lagen tegen Unitas alle vlak na de rust Want binnen tien minuten werden vijf doel- njpe kansen onbenut gelaten Cor Buijtelaar zag een schot door doelman Erik Plieger vejwerkt tot een hoekschop van waaruit Cees Mol met een flitsende halve omhaal bijna 1- 0 aantekende. Even later haal de Buijtelaar nogmaals van af stand uit en bediende Mol vleugelspits Jelle Veenstra die hard naast schoot. Even later mikte Mol met het hoofd net iets te hoog. Na dat offensief bleek VUC niet meer in staat de motor wederom op te starten. Op één moment na - rechtshalf Pim Schreuder verscheen kansrijk voor het doel van Fred van der Bree - kwam de verdedi ging van VUC niet meer on der druk. John Lorié regelde de zaken als vrije verdediger in organisatorisch opzicht be kwaam. De aanvoerder kreeg nog wel een boeking van scheidsrechter Simons, die in de eerste helft meer op een supporter van Unitas leek en in het tweede bedrijf (na een gesprekje vlak voor het begin van de tweede helft met Hoos) wat meer voorkeur toonde voor VUC niet zeer snel van een achter stand sprake was. In de acht ste minuut gaf Simons de gas ten een strafschop toen de bal tegen de hand van Joop Quell- horst belandde. Doelman Van der Bree keerde de elfmetert- rap van René Opschoor echter fraai Unitas bleek door het windvoordeel in de eerste helft toch iets sterker Echte doelrnpe kansen bleven echter beperkt, al had Henk van Dorp geluk toen Simons niet floot voor een overtreding in het strafschopgebied contra Lermo Carlo Klaar daar stond weer tegenover dat Unitas de handen dicht mocht knijpen toen Harry Woning op aange ven van balgoochelaar Veen stra de ba! na een keihard schot van dc paai terug in het veld zag springen DENNIS MULKENS

Leidse Courant | 1985 | | pagina 23