Tweeduizend kasbezoekers in Leidse regio LEIDEN OMGEVING Alphens Flashback Festival werd complete Shoes-show Bezoek Engelse marathon lopers groot succes Ceidóc Commit DINSDAG 9 APRIL 1985 PAGINA Bejaardenreis nog financieel onzeker ZOETERWOUDE De bejaarden van Zoeterwoudc-dorp weten nog niet zeker of hun jaarlijkse uitgaansdag, dit jaar gepland op 4 juni, doorgaat. De fi nanciën voor dit 35ste uitstapje, waar aan jaarlijks zo'n 200 personen deelne men, zijn namelijk nog niet rond. Daarom wordt deze week een huis- aan-huis-collecte gehouden. De deelnemers betalen een eigen bij drage van 25 gulden, maar dat dekt lang niet alle kosten, die in totaal be groot worden op 15.000 gulden. Het co mité moet dus proberen elders tien mille te vinden. Het gemeentebestuur heeft besloten nog eens drie rijksdaal ders per deelnemer bij te dragen, het geen het comité 1500 gulden oplevert. Dorpskerk Zoeterwoude weer in schijnwerpers ZOETERWOUDE De monu- mentale dorpskerk van Zoeter woude komt binnenkort in de weekeinden, dat wil zeggen op vrijdag-, zaterdag- en zondaga vond, weer volop in de schijnwer pers staan. Een verzoek daartoe is onlangs gedaan door de stichting Oud-Zoeterwoude en het gemeen tebestuur heeft direct besloten dat het „licht weer aangaat". De kos ten die voortvloeien uit de „flood lights" bedragen nog geen 200 gul den per jaar. In het verleden brandde de verlichting iedere avond. Thans vindt het gemeente bestuur het weekeinde plus erken de feestdagen voldoende. Autodieven na wilde achtervolging gepakt ALPHEN AAN DEN RIJN Na een wil- de achtervolging zijn zaterdagnacht twee 18-jarige Alphenaren die in een gestolen auto rondreden door de politie gepakt. De aandacht van de agenten werd op de man nen gericht, toen zij met het voertuig in dg verboden rijrichting de Wederikstraat in reden. Toen de agenten de jongens tot stoppen maanden, namen zij de benen. Uiteindelijk zijn de twee aangehouden. De auto bleek gestolen te zijn. Twee andere autodieven ontkwamen maandagnacht toen de politie hen na een achtervolging vast reed in een doodlopende straat. De ge stolen auto bleek uit Amsterdam afkomstig te zijn. Van een parkeerterrein aan de Klaverhof is zaterdagochtend vroeg een auto ter waarde van 30 mille gestolen. Fietster gewond HOOGMADE Een 21- jarige fietster uit Oud Ade is afgelopen zaterdagmid dag omstreeks vijf uur ge wond geraakt toen zij te gen een 6-jarig jongetje botste dat plotseling de weg overstak. Het onge luk gebeurde op de Groenwegh in Hoogmade. Het meisje fietste door de straat toen het jongetje plotseling met zijn cross fietsje de weg over stak. Het meisje is met vermoe delijk hersenletsel en snij- Ijes het kenhuis. Vijftien inbraken in auto's KATWIJK i Meer dan vijftien automobilisten zijn dit weekeinde het slachtof fer geworden van auto-in braken in Katwijk. Het be trof voorriamelijk auto's van Duits^ toeristen. De meeste stonden in het cen trum van Katwijk gepar keerd. Over het algemeen werd alleen de geluidsappa ratuur meegenomen. De po litie heeft twee Katwijkse jongens van 16 en 18 jaar in hun kraag gegrepen, toen zij probeerden om een auto open te breken. De andere inbrekers bleven onbekend. Successen voor jeugdige schaatsers ZOETERWOUDE/BRUGGE/WOUBRUG- GE Patrick den Eisen en Lard Koeken hebben het afgelopen weekeinde een eerste prijs behaald op het internationaal paastoer- nooi short track in Brugge. Ellen van der Geest behaalde een tweede plaats. Lard Koe ken, uitkomend bij de junioren-D streed met Jan Hoogeveen uit Woubrugge. Met een ge lijk aantal punten werd Hoogeveen tweede. Monique Velzenboer was onbereikbaar en toonde zich veruit de sterkste. De vierde Zoe- terwoudse deelneemster, Carole Vink. klas seerde zich in de eindrangschikking als vijf de. Behalve Jan Hoogeveen hielden ook Frits Hoogeveen en Claudia Wolvers de eer van Woubrugge hoog. Frits en Claudia behaalden de tweede plaats in hun respectievelijke leef tijdsgroepen. N1EUWVEEN Het gunstige weer was er waarschijnlijk de oorzaak van dat de jaarlijkse open dag Kom in de kas zater dag ruim tweeduizend be zoekers uit de regio Lei den trok. Vorig jaar, toen het evenement in het plaatsje Noorden gehou den werd, waren dat er ongeveer twaalfhonderd. Dit jaar stelden twee glastuin- bedrijven in Nieuwveen hun kassen voer het publiek open. toren, de heer L. Hoogeveen, is het voor negentig procent zeker dat het jaarlijks terugke rende evenement in 1986 voor de Leidse regio in Roelofa- rendsveen gehouden wordt. In totaal stelden 350 glastuin bouwbedrijven in het hele land hun deuren open. Niet minder dan 150.000 personen namen van de gelegenheid ge bruik een kijkje in de kassen te nemen. Met dat bezoekers aantal is de achtste landelijke open dag voor de glastuin bouw een succes geworden, al dus de organisatoren van het evenement. Het waren vooral ouders met kleine kinderen die een kijkje kwamen nemen in de glazen bouwsels vol met kleurige ge wassen. In de kassen aan de Tolhuiskade en het Nieuw- veens Jaagpad waren vooral begonia's, kaapse viooltjes, ro zen en komkommers die op steen wol geteeld worden de frote publiekstrekkers. Er wamen van de kant van de bezoekers veel vragen over tuinbouwzaken als energiebe sparende maatregelen, het op voeren van de produktie en de kwaliteitsverbetering van de diverse produkten. Volgens één van de organisa- Voorat de kassen met komkommers vielen in de smaak bij de vele bezoekers van Kom in de kas in Nieuwveen. Winkelproblematiek Alkemade ter discussie ALKEMADE Het gemeen tebestuur buigt zich over de problematiek rond de bouw van een nieuw winkelcentrum aan de Meerkreuk. Het distri butie-planologisch onderzoek dat door het CIMK (Centraal Instituut Midden- en Kleinbe drijf) in Alkemade is uitge voerd, wordt in een extra ge meentelijke commissieverga dering op maandag 15 april besproken. Woensdagochtend 17 april zijn alle plaatselijke middenstandsverenigingen op het gemeentehuis uitgenodigd. Tijdens de dan te houden be spreking komt ook het CIMK- rapport aan de orde. Na afloop volgt een bespreking met de heren Stroek, van het gelijk namige architectenbureau, en Van Berkel, van Heembouw, over hetzelfde onderwerp. Het CIMK heeft een groot scheeps onderzoek in Alkema de verricht naar de huidige en toekomstige winkelstructuur. Dit onderzoek heeft veertig duizend gulden gekost. De eindconclusie luidde, dat Alke made te klein is voor twee winkelcentra en dat uitbrei ding en versteviging van het winkelcentrum aan het Noordeinde in Roelofarends- veen de voorkeur verdient bo ven de bouw van een tweede winkelcentrum aan de Meer kreuk in Oude Wetering. Des alniettemin hebben architect Stroek en aannemer Heem- bouw twintig winkeliers kun nen interesseren voor een Meerkreuk-winkelcentrum. Om de bouw hiervan te kun nen realiseren moet het ge meentebestuur een beperkte wijziging van het bestem mingsplan toestaan. De gezamenlijke RAAK-win- keliers uit Roelofarendsveen hebben in samenwerking met de Reconstructiecommissie en architectenbureau Van Rijn een alternatief plan ontwik keld om de nieuw te vestigen winkels aan het Noordeinde te bouwen. Met behulp van re- constructiegelden zou dan een omleidingsweg achter het Noordeinde kunnen worden aangelegd. Inbrekers betrapt LEIDSCHENDAM Dankzij oplettende buurtbewoners kon de Leidschendamse politie zondagavond twee inbrekers op de Prins Bernhardlaan op heterdaad betrappen. Na een achtervolging wist één van hen te ontkomen. De ander, een 19-jarige Hagenaar is aan gehouden. De twee hadden zich toegang tot het woonhuis verschaft door een deur uit zijn scharnieren te lichten. Toen de politie na een tele foontje van de verontruste bu ren aangesneld kwam, hadden de mannen al geluidsappara tuur verzameld om die in de gereedstaande auto te laden. De bewoners van het huis wa ren niet thuis. ALPHEN AAN DEN RIJN „We willen wel, maar we mogen niet" wa ren de laatste woorden van de Shoes op het Flashback Festival 85 dat afgelopen zaterdag in Al phen gehouden werd. Te gen twee uur 's nachts moest de groep het podi um verlaten, nadat zij be wezen had het publiek nog altijd mee te krijgen. Dat ging zelfs zover dat de Engelse groep The Tremeloes weigerde op te treden omdat de Shoes haar tijd in beslag nam. Maar liefst zes popgroepen, die hun grootste hits in de ja ren zestig en zeventig scoor den, traden op. Ruim 800 per sonen waren naar de Rijn streekhal gekomen. Het be zoekersaantal was daarmee groter dan de voorgaande twee jaren bij de Mercy-beat festivals. Omdat aan het begin van het festival de geluidsinstallatie het liet afweten, ging het pro gramma bijna een uur later van start. Dat tijdsverlies werd niet ingelopen omdat de pauzes tussen de groepen op 15 20 minuten gehandhaafd bleef. Na optredens van Frans Krassenburg en zijn groep, de Engelse groep Mungo Jerry, Q'65 en de Engelse Equals, was het de beurt aan de Shoes, die de zaal compleet plat kreeg. De Shoes waren niet meer van het podium weg te slaan. Boze. gebarende organisato ren, konden de kreten van het publiek „we want more" niet overstemmen en de Shoes zongen nummer na nummer gewoon door. Het publiek zong uit volle borst mee. Daar kwam een einde aan doordat ze haast van het podium getrokken werden door zeer boze organisatoren die toen het publiek mee moesten delen dat de Treme- Ijoes, die na de Shoes zouden optreden, al weer naar hun hotel waren gegaan. Reden was dat het festival al flink was uitgelopen waarna men de groep de verzekering had gegeven dat zij uiterlijk om half twee het podium op konden. Dat werd verhinderd door de Shoes die met volle teugen van hun „thuiswed strijd" genoten. Het festival leek afgelopen te zijn, totdat de Zoeterwoudse Shoes terug kwamen en de tijd van de Tremeloes wilden volmaken. Dat alles zeer tot het genoe gen van het publiek. En de Shoes vonden dat ze nu de hele nacht de tijd hadden om er een leuk feest van te ma ken. Dat ging echter niet door want zij kregen wederom te horen dat er gestopt moest worden. Maar de Shoes waren niet stuk te krijgen en bleven provoceren. „Nog drie num mers dan stoppen we" riepen ze, maar de organisatoren vonden het genoeg en leidden de groep weg. Het publiek zwaaide ze uit onder het zin gen van de hit „Osaka". Daar mee kwam er een eind aan het flashback festival '85 en de Shoes-show. Wethouder te paard opent manege Wethouder Marselis heeft zaterdag de blnnenmanege Vreehorst in Voorschoten geopend. Hiertoe liet hij zich op de reg van het paard Atletha hijsen, waarna hij het naambord onthulde en met het paard door een lint liep. Niet alleen eigenaar J. van Veen van Vreehorst werkte zich op van groenteboer tot tuinder en manege-eigenaar ook het paard Atletha, dat waardig was de wethouder te dragen heeft promotie gemaakt. Hij startte als paard van de groenteboer, werd het eer ste paard in de manege van „onder het zadel" ging en thans 22 jaar oud is deze hengst voor menigeen de eerste stap van voet ganger tot paardrijder. De paasstorm testte de nieuwe binnen- manege. Kort voor de officiële opening vloog een legertent de lucht in en braken enige vlaggestokken als houtjes af door de storm. De binnen manage bleef staan en de vele genodigden en belangstellenden konden droog en windvrij genieten van de ope ningsshows verzorgd door de ruitervereniging „Vreehorst". Vork wint molenloop AARLANDERVEEN De heer Vork uit Alphen aan den Rijn, heeft de halve ma rathon van de 21e 3-Molen- loop, die onder slechte weersomstandigheden werd gehouden, gewonnen. Aan dit jaarlijkse evenement de den 365 loopsters en lopers mee, die uit alle delen van de provincie kwamen. De overige winnaars: 2 km. jongens: Miguel van Kesse; 2 km meisjes: Nelleke Frielink; 4 1/2 km heren: N. Disseldorp; 41/2 km dames: Marjan Kcitman; 10 km heren: Ruud Linschoten; 10 km dames: K. Rijkelijkhuizen. Halve mara thon: 1. de heer Vork uit Al phen aan den Rijn in 1.18.57, 2. Berkenlaar uit Vinkenveen in 1.19.4, 3. Van Trigt uit Zeven hoven in 1.19.41 sec., 4. P. Bus nel uit Utrecht in 1.20.24 sec., 5. M. Drewes uit Mijdrecht in 1.22.32 sec. Bij de dames werd Lenie Hoogeweg uit Leid- schendam eerste in 1.36.17 sec. Expositie (1) Werken van Steen van der Gaauw zijn tot en met zater dag 4 mei te zien in het eet huis-café Wikke aan de Kerk straat in Noordwijk. Hij toont daar tekeningen en druktechnieken die herken baar zijn door het grafisch il lustratieve, het drukke kleur gebruik en de levendigheid. De kunstenaar, verpleegkun dige op de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting in Noordwijk, studeert in de avonduren aan de Koninklij ke A kademie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. Expositie (2) De openbare bibliotheek aan de Weteringkade 25 in Noordwijk toont tot en met 26 april een expositie over de Nederlandse Zeescheepvaart Er is materiaal te zien van on der meer Shell, Smit Interna- tional, Wijsmuller, het Bag- germuseum, de Nederlandse Aardolie Maatschappij en het Martiem Museum Prins Hen drik. Bovendien zijn er enkele modelschepen te zien. Expositie (3) De kunstenares Ine Groot- Koopmans exposeert van 11 april tot en met 22 mei met textielapplicaties in het ge meentehuis van Leiderdorp. Zij is vooral geïnspireerd door land. c„: in staat om emoties in textiel te verwoor den die spreken door hun uit straling en zeggenskracht. De tentoonstelling is van maan dag tot en met donderdag geo pend van acht uur 's moreens tot vijf uur 's middags. Op vrijdag sluit de tentoonstelling om half vier 's middags. PS De fractie en leden van Pro gressief Sassenheim (PS) hou den donderdag bij de familie Oele, Kagerdreef 118 in Sas senheim een openbare verga dering, vanaf half negen. Be sproken wordt de agenda van ae vergadering van de ge meenteraad op dinsdag 16 april. Thema-avond Het Vrouwentrefpunt Zoeter woude houdt vanavond een thema-biieen komst over fi nancien. Dat gebeurt in Ons Huis aan het Kosterspad, van af kwart over acht en de toe gangsprijs is twee gulden vijf tig. Door middel van een spel wordt geprobeerd inzicht in huishoudfinancièn te krijgen Bovendien heeft het spel tot doel deelnemers vertrouwd te maken met een begroting als hulp voor eigen financiële vragen. HOOGMADE Het be zoek van de lange-af- standlöpers uit Woodbrid- ge, de zustergemeente van Woubrugge, was een eve nement met als duidelijke hoogtepunten de presta tieloop en de receptie in het clubhuis van de voet balvereniging MMO. Er werd een prestatie- en wedstriidloop gehouden door de polders rond Hoogmade. In totaal vijfenzeventig deel nemers maakten van de kans gebruik om zich internatio naal te meten. Het zwaarte punt van de wedstrijd lag op de vijftien kilometer. Daar maakte Tony Scriven duide lijk, dat zijn faam als lange- afstandloper hem niet voor niets was vooruitgesneld. Hij won met overmacht in de prachtige tijd van vijfenveer tig minuten. Tweede werd René v.d. Kooij uit Wou brugge en die mocht naast de tweede plaats tevens de door de Shufflers beschikbaar ge stelde plaquette in ontvangst nemen. Derde werd de heer Berkemolen. Nies van Dam eindigde als eerste dame, Jan v.d. Hoorn was snelste vete raan en Gavin Bourrows kwam als eerste junior bin nen. Op de zes kilometer vie len in de prijzen: L. v. Tol, G. Hoogenveen, T. v. Veen, Carolien Rijkerhuizen, E. v.d. Hoorn en W. Vreijling. Tijdens een feestavond in het MMO-clubhuis reikte burge meester Brouwer de Koning de door het college beschik baar gestelde bokaal uit aan winnaar Tony Scriven, die volgend weekeinde deel neemt aan de marathon van Londen. De voorziter van de Engelse lange-afstandlopers J. J. Johnsen overhandigde aan de leden van de organi serende werkgroep als dank voor alles het zeer fraaie Shufflers T-shirt. lenstuerlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 12 april door Apotheek Doeza in Leiden en Apotheek Beker in Oegstgeest. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Dl. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie- kenhuis: Voor alle patiënten (be- halve kinderen) zijn de bezoeku- ren als volgt: Dagelijks 14.15- P 15.00 u. en 18.30-19.30 u. ,f Avondbezoekuur afdeling verlos- kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- c maturenafdeling dagelijks van 'l 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. r Voor ouders en familie is voort- aan doorlopend bezoek moge- lijk. Bezoek aan ernstige patiën- u- ten: wanneer aan ernstige pa tiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor spe- ciale kaarten verstrekken De 1 bezoektijden van de kinderkli niek zijn dagelijks 15.00-15.45 u. en 18.30-19.00 u. De bezoektij den van de kinderafdeling (al leen voor ouders van kinderen kan er een afwijkende tijd afge sproken worden met de hoofd verpleegkundige) zijn dagelijks van 14.15-15.00 u. en van 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde ling: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; afde ling wonen en werken: ma. 18.30 -20.30 en wo. 10.30-12.30. afdeling belastingen: di. 18.30- 20.30 en do. 10.00-12.15. klach tenbureau: dl. 18.30-20.30 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw en recht: vr. 9.30-11.30 In Leids Volkshuis. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den, katten, vogels, e.d. in de gemeenten Leiden. Leiderdorp, Oegstgeest, Warmond en Zoe terwoude. Tel. 071-220021. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging, Rembrandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dage lijks 14.00-15.00 u.; do. ook 19.00-20.00 u.. tel. 142144. Spreekuur gemeentelijke sociale dienst: di 14.00-15.00 u. Apollo- laan 1a, Zuid-West; do. 14.00- 15.00 u. Herensingel 3, Leiden Noord. Ook tel. van 09.00-10.30 via 766600, afdeling maatschap pelijk werk. RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306, Leiden, tel 071- 899375. Kantoor geopend ma. if t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. Telefoni- H sche informatie over kinderbij slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW Spreekuren sociale raadsvrouw. - Binnenstad: Gerecht 10. wo. J 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- t> gendorpstraat 36. ma. 10.30- k 11.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 u.; Morskwartier: i Buurthuis Morskwartier, Topaas laan, 10.00-11.00 u. wo. 10.00- F 13.00 u.; Tuinstadwljk: Heren- e gracht 45, vr. 10.30-11.30 u. SOCIALE RAADSVROUW VOORSCHOTEN Spreekuren: ma. 19.00-20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. Leidseweg 33, Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIE DIENST Groenesteeg 33, Lei den. Tel. 071-134640 of 071- 144600. Hulp en informatie op medisch, juridisch en milieuge bied, werk, sociale verzekering en huurkwesties. Spreekuur: elke donderdag van 20.00-21.00 Man valt van dak HAZERSWOUDE Een mJ uit Hazerwoude heeft een vl van de nok van een dak ovel leefd. De man was afgelopqJ zaterdag omstreeks vijf uur d het dak van een woning aH het Jaagpad bezig met werk zaamheden toen hij van zevtf meter naar beneden viel. een eerste onderzoek is geblj. ken dat de man gescheurtf spieren in zijn knieholten ff! een zwaar geneusde rug heeP opgelopen. Gevel ontzet na y botsing ti ALPHEN AAN DEN RIJN -[ Een 20-jarige automobilist uh Alphen reed zaterdagavond met zo'n snelheid de bocht onfcj dat hij de macht over het stuu verloor en tegen de gevel val een boekhandel aan het Car menplein opbotste. Behalw een flinke scheur in de muufj raakte de gevel ontzet en onÉ' stond er schade aan een aani boeken die op een stellii daarachter stonden. Het toti schadebedrag is nog niet be

Leidse Courant | 1985 | | pagina 10