Zoeterwoude wil meer „grip" op exploitatie „De Eendenkooi" Bewoners Oostenrijkse huizen bang voorsloop BüïïtTTT JOUR NAAL lel PLANNEN VOOR SPORTZAAL BIJ ANKER GEREED WONINGBOUWPLAN NORREMEERSTRAAT ^TpEN OMGEVING Jagpuzzel TT RESERVEPOT VAN 100.000,- AANVAARDBAAR Fietsers gewond na aanrijding Inbraak bij Warmunda QtidóaOowuwL WOENSDAG 27 MAART 198SPAGINA IS een uitgebreide ^a. ook voor de ko- V s dagen, raadplege /X UIT", de gratis we- se bijlage van deze oscopen N AAN DEN RIJN EU- sMA I (Van Boetzelaer- 5 tel. 01720-20800): The fields (12): 18.30. 21.15. 13.30. •EUROCINEMA Ischut (16); 18.30. 21.00. DCINEMA III: Hot bubble- jikke liefde (12); 18.30. wo. ook 13.45. EURO- Amadeus (al); ^VOORSTELLING CINEMA II: Billy Turf Ml (al); wo. 13.30. LUXOR (Stationsweg f 071-121239): An officer gentleman (12); 14.30, E1.15. LIOO en STUDIO Straat 39. tel. 124130): (16); The killing Il2). Bachelor party (16). a (al); 14.30. 19.00. Amadeus (al); 20.00. INON (Breestraat 31, tel. Class (16); 14.30. §21.15. REX (Haarlem- tat 52. tel. 071-125414): i fantasy's (16); 14.30, fel. 15. PWIJK LIDO THEATER rnhardstraat 56. tel. 112800): Monster shark fijia. 19.00. di. 20.15. Rhi- (al); ma. 21.15. Knock s (al); wo. 14.30. CITY THEATER I •aat 30. tel. 01718-74075): IS (al); wo. 14.45, 19.00, ma. di. 19.00. 21.15. THEATER II: Missing in (16); tijden zie City I. THEATER III:' Puss in !(18); tijden zie City I. THEATER IV: Porky's pi- Magdi pretpark (al); tijden wed behalve wee benaive wo 14.45. pph „.^VOORSTELLING j y THEATER IV Meisjes resis lach (al); wo. 14.45. ifdriotf S vaniSCHOTEN GREENWAY: jsters (al); wo. 15.45. De (12); wo. 20.00. Le bal i. di. 20.00. .JVOORSTELLING t toen en de vliegende autobus; leuren* ovei* Dnbebt nstverlening ei emen ni twee*^K^N avoncJ- en Hat piensten van de apotheken regio Leiden worden tot te stOjj 29 maart waargenomen oemdi Apotheek Z.W. en Apo- straaBoehmer in Leiden. attpkJVALLENDIENST ZIEKEN- ~?5N LEIDEN Ongevallen- I elke dag Academisch Zie- waar |jS behalve van dinsdag p. ju. tot woensdag 13.00 u. Drug, jnessenhuis) en van vrijdag u. tot zaterdag teth-ziekenhuis). dagelijks van 14.00 J 5.00. Niet meer dan twee per patiënt. Sint kopie>eth-z»ekenhuis: Volwas- zii» dagelijks van 14.00-14.45 nafpr-tvan 18.30-19.30 u.; klasse- Vgen ook 11.15-12.00 u. lcma1deling: dag. van 11.15- ït de(j u. (alleen voor echtgeno- l betvan 15.00-16.00 u. en van in tacM9-30 u- Kinderafdeling oalrlft5.00-18.30 u. CCU (hart- P icing) dag. van 14.00-14.30 lieuwf van tg.00-19.30 u. Inten- brug verpleging: dag. van 14.00- voor! u. en van 18.30-19.00 u. I-Medisch Adviescentrum: »kuur ma. 19.30-20.30 u. in MM^t. Elisabeth-ziekenhuis. geest; Di. en vr^ 13.00- u.; eerste klasse: de Ie dag. Academisch Zie- 'DiW>* Voor alle patiënten (be- doll'A kinderen) zijn de bezoeku- nWs volgt: Dagelijks 14.15- "S u. en 18.30-19.30 u. ne^jbezoekuur afdeling verlos- I Via e-. 18.00-19.00 u. De Prae- a/7ectfenafdeling dagelijks van 'en 0M4.45 u. en 18.30-18.45 u. ouders en familie is voort- ™an doorlopend bezoek moge- bben.iezoek aan ernstige patiën- overwanneer aan ernstige pa- hf^ doorlopend bezoek toegestaan kan de hoofd- egkundige hiervoor spe- kaarten verstrekken. De de ektijden van de kinderkli- zijn dagelijks 15.00-15.45 u. B.30-19.00 u. De bezoektij- van de kinderafdeling (al- °°r ouders van kinderen een afwijkende tijd afge- worden met de hoofd- :undige) zijn dagelijks 15-15.00 u. en van 18.30- Rijnoordziekenhuis; ijks 14.30-15.15 19.30 u. Extra bezoek faking: 11.00-11.30 bezoek vaders kraamafde- vond 19.30-20.30 u. Kinderafde- lis iv,15.00-15.30 u. alleen pl&s 18.00-18.30 'svert aarlijf. ?n i.-DIENST Telefonische llenst. tel. 071-125202. allen die in moeilijkheden Sren of eenzaam zijn. Ver gelijk. Dag en nacht bereik- EAU VOOR RECHTSHULP AtelprengracM 50. tel. 123942! Peuren ma. en di. 10.00- Thea 13.30-16.00 u.; do. vol uur gefURPUZZEL »lellSCH FIGUU gelui iben «rdel^b'P in vroegere jaren; ^nfc;r,ukie' te oiOSSING: ïn nl 8U" miK Z tJOddjw i iieeoipeA 1,118 aminni HAZERSWOUDE De bouw van een sport zaal aan de Joseph Haydnlaan, bij het Anker is dichterbijgekomen. De gemeente beschikt over drie plannen, die op dit gebiedje, waar nu de noodapotheek staat, passen. Het door architect Stuurman ontwikkelde plan van Noorlander Bouw maakt in de ogen van het college van B en W de meeste kans. Dit voldoet aan de eisen, die door de gemeente zijn gesteld. Het plan van het bouwbedrijf Vaessen kan in de ogen van de Welstandscommissie, en de Stedebouwkundige geen genade vinden. Het plan van het aanne mingsbedrijf Tetteroo voldoet het best aan de voorwaarde, dat het gebouw uiterlijk bij het Anker moet passen. Maar de aannemer heeft in zijn begroting het miljoen, dat de zaal mag kos ten, met drie ton overschreden. De te bouwen sportzaal zal bestaan uit twee velden, die door een ophaalbare wand geschei den worden. Er worden lijnen in aangebracht. die de zaal geschikt maken voor een basketbal veld. of twee volleybalvelden. of drie badmin- tonvelden. De zaal wordt voornamelijk voor de scholen gebouwd, maar 's avonds kunnen vere nigingen ervan gebruik maken. Daarvoor zul len geen faciliteiten als een tribune of een bar worden aangebracht. Voor dat laatste wordt de sporter verwezen naar de bar van het Anker. Het stimuleren van het gebruik van dit gebouw was één van de redenen van het college om voor deze lokatie te kiezen. Naast de dubbele gymzaal, wordt een bijgebouw opgetrokken voor berging, kleed- en doucheruimten en der gelijke. In het plan Noorlander zijn ook ruim ten voor de EHBO opgenomen, en een eigen berging voor verenigingen. Er is in dit plan ook veel aandacht besteed aan isolatie en materia len die weinig onderhoud vergen. De zaal zal net passen op het beschikbare ter rein. Aan de noordkant zal hij gaan grenzen aan de bestaande parkeercirkel. Aan de kant van de Rhijnenburcherlaan komt de zaal gedeeltelijk in de singel te staan, dat zal overeenkomen met het aanzicht van het Anker. De ingang is ge pland aan de Jjoseph Haydnlaan. direkt aan het trottoir. Aan de oostkant zal de zaal grenzen aan de parkeerplaatsen van het hofje van de Joseph Haydnlaan. Dit hofje zal het meest door de bouw beïnvloed worden, aangezien de wo ningen dicht bij de massale zijgevel staan. Ge deeltelijk is dit ondervangen doordat het lagere gedeelte van de sportzaal aan deze laan ligt. De helft van de huizen kijkt echter pp het ruim acht meter hoge gedeelte waar de sportvelden zich in bevinden. Voor de dichtstbijzijnde woning, naast de hal. zal de afstand van de erker tot de zaal slechts rond de vier meter bedragen. Het is te ver wachten, dat de bewoners, die vorig jaar nog hoge bomen voor de deur lieten kappen, omdat ze in het licht stonden, tijdens de hoorzitting op 3 april aanstaande hun zegje zullen doen. Het College geeft betrokkenen tot vijftien april de gelegenheid om schriftelijk te reageren. Daarna zullen B en W hun advies uitbrengen aan de raad, die eind april beslist. Het College behandelt de sportzaal met voort varendheid. Burgemeester J. W. van der Sluijs: ..De sportzaal is de sleutel tot het totale accom modatieplan. pas als deze is gebouwd, kunnen wij de gymzaal aan de Ten Katestraat verbou wen voor de permanente vestiging van onder andere de JJB. Maar ruim een maand moet ge noeg zijn voor de oordeelvorming". Wanneer de raad ermee instemt kan de aanbe steding na de bouwvakvakantie worden ge daan. Anders moeten nieuwe plannen ontwik keld worden voor een andere plaats. ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse Stichting Multifunctioneel gebouw „De Eendenkooi" mag een reservefonds hebben van 100.000 gulden, ten einde te kunnen voldoen aan niet voorziene, geen uitstel gedogende uitga ven zoals de aanschaf en materialen en het verrich ten van groot onderhoud. Gaat het bedrag van de reserves de 100.000 gulden te boven dan zal de stich ting „De Eendenkooi" het bedrag dat boven de „ton" ligt, moeten aanwenden voor dekking van noodza kelijke investeringen en een eventueel tekort op de exploitatierekening. Indien het totaalbedrag aan reserves bij de stichting pre cies 100.000 gulden bedraagt dan zal de gemeente Zoeter woude de middelen beschik baar stellen ter dekking van de noodzakelijke investerin gen en een eventueel tekort op de exploitatierekening. Bevat de reservepot minder dan 100.000 gulden dan zal de gemeente zelfs de midde len beschikbaar stellen om het totaalbedrag aan te vul len tot 100.00,-. Het gemeentebestuur van Zoeterwoude is thans van mening, dat dit bestaande be leid, gelet op het feit, dat zulks in niet geringe mate bijdraagt tot het door de ge meente jaarlijks te dekken nadelige exploitatiesaldo, te vens de moeilijker wordende gemeentelijke financiële si tuatie in het oog houdend niet meer in deze vorm ge handhaafd kan blijven. Te gen deze achtergrond acht het college van B. en W. het onjuist dat elders (in dit ge val bij De Eendekooi, red.) opeenhoping van uit ge meentelijke bronnen afkom stige middelen plaats heeft. Een bedrag van maximaal 100.000 aan reserves wordt reëel geacht. In verband met het opstellen van het gemeentelijk inves teringsschema zal de Een denkooi voorts de verplich ting worden opgelegd om bij de jaarlijks in te dienen be groting tevens een investe ringsschema voor de komen de vijf jaren te overleggen. Voorts moeten uitgaven van meer dan 3.000 - de goed keuring hebben van burge meester en wethouders. SOMMIGEMUREN STAAN OP INSTORTEN, RENOVATIE KOST 1,7 MILJOEN ALKEMADE De bewo ners van de 54 zogenaam de Oostenrijkse huurwo ningen in Roelofarends- veen, Oude Ade, Nieuwe Wetering en de Kaag zijn bang hun houten huizen te moeten verlaten nu be kend is dat het ministerie van Volkshuisvesting re novatie te duur vindt. On danks veel ongemakken als tocht, slechte isolatie, gebrekkig sanitair en soms zelfs verrotte daken en wandèn, willen de Al- kemadenaren niets liever dan in hun vertrouwde houten huis blijven. De meeste van hen wonen al enkede tientallen jaren in de woningen. Woningbouwvereniging Alke made, die de meeste van de houten huizen in eigendom heeft, wil de woningen het liefst laten renoveren. Op knappen gaat per huis de 30.000 gulden te boven. Het rijk vindt dat te duur. De woningbouwvereniging zou kortom 1,7 miljoen gulden op. moeten hoesten om de in eerste instantie als noodwonin gen gebouwde onderkomens te renoveren. „En dat is nogal een bedrag als je nagaat dat we 1546 huizen beheren". De woningbouwvereniging kent geen potje voor calamiteiten als deze. „Er is wel een alge mene reserve van acht mil joen. Maar daar moet je na tuurlijk heel voorzichtig mee omspringen", aldus de heer Kret. De woningbouwvereni ging becijferde dat nieuwbouw van andere huizen op dezelfde plaats relatief goedkoop uit pakt omdat er dan veel meer huizen voor in de plaats kun nen komen. Volgens Kret is er heel wat mis met de Oostenrijkse wo ningen. „De dakkapellen zijn slecht. Van veel buitenmuren zijn delen inclusief de achter liggende staanders verrot". Sommige wanden zouden al op instorten staan. De plafonds zijn nog van zachtboard. Hier en daar zijn kozijnen verrot. „Vrijwel alle bergingen moe ten vernieuwd. Sanitaire voor zieningen zijn slechts beperkt aanwezig. Om de relatief hoge stookkosten te drukken, moe ten de huizen beter worden geïsoleerd. Dubbel glas is door de kleine ramen niet renda bel". Een blokje van de mogelijk met sloop bedreigde Oostenrijkse woningen in Roelofarendsvee Navraag bij de bewoners leert dat die, ondanks de gebreken aan het huis. voor geen prijs hun woning uit zouden willen. Mevrouw Van Berkel van de Essenweg zegt: „Ze zullen me hier uit moeten dragen. Ik woon hier in een gezellig en knus huis en neem het onge rief op de koop toe". Ze vertelt dat haar huis erg koud is. Als het waait, kan ze niet slapen van de ritselende geluiden, af komstig van het tussen de buiten- en de bin nenmuur. „We hebben zelf al veel aan het huis opgeknapt en daar door zijn we er erg aan ge hecht geraakt. Zo heeft zij zelf overal sanitaire voorzieningen laten aanleggen, omdat alleen een kraan in de keuken abso luut ontoereikend was voor haar gezin, toen alle negen kinderen nog thuis woonden. Van de winter had zij bij tijd en wijle vier truien aan als wapen tegen de kou. Boven kwam zij toen rnaar helemaal niet meer, zo koud was het er. Ze heeft alle kieren afgedicht. De plafonds noemt zij „board- papier". „De vliering is vies, omdat er van alles door het dak heen op terecht komt. En toch woon ik hier heerlijk" be sluit ze. Mevrouw J. Loos van de Lin delaan in Roelofarendsveen vindt dat haar huis veel meer stof doorlaat dan een stenen woning. Zij en haar man heb ben al veel zelf aan de woning gedaan. Dat vindt ze eigenlijk helemaal niet bijzonder; „We hebben er ook zelf plezier van. We willen hier beslist niet vandaan", verklaart ze. T°"dTbP,nr Ritselen Het kraken en ritselen in huis vindt ze heerlijk. „In bed lig gen we gewoon van al die ge luiden te genieten. Ik hoef geen nieuw huis, ik zit hier best". Mevrouw Verhaar van De Kolk in Oud Ade noemt haar huis „Formidabel", en „Veel beter dan nieuwbouw". Vooral de indeling van de wo ning vindt ze ideaal. Ze geeft toe dat de schuur er erg slecht aan toe is. Evenals de kozijnen en delen van de buitenkant van het huis. Toch wil ook zij voor geen prijs haar huis uit: „Ik ga er niet uit. Ik zou wel gek zijn, we hebben het hele maal opgeknapt". Het moet haar wel van het hart dat de Oostenrijkse wo ningen onvoldoende onder houden zijn in het verleden. „Als de kozijnen geverfd wer den, deden ze zeven huizen in een ochtend". P. van der Geest vindt zijn huis „Qua indeling buitengewoon prachtig" Wel zegt hij: „de topgevel van ons huis is helemaal verrot. Alles trekt en kiert". In Nieuwe Wetering verklaart de heer N. Struive dat hij „Best" zit. Zelf heeft hij al de nodige verbeteringen aange bracht. Ook de familie Van Haastrecht uit de Lindenlaan in Roelofarendsveen is dik te vreden met de Oostenrijkse woning. Een hartewens is evenwel de aanleg van een heuse badkamer. Kantonrechter De heer Van Haastrecht zou zijn huis graag willen kopen om het dan eens extra goed op te knappen. Op de Kaag woont de familie H. Clomp al negen jaar in een van de Oostenrijkse woningen aan dc Bernhard- laan. Ook deze familie wil blij ven zitten. De dakbeschieting is zo stuk dat ze zo naar buiten kan kijken. De heer Clomp is hierover al flink in de clinch gegaan met de gemeente Alke made en de woningbouwver eniging. Bij het kantongerecht is zijn eis uiteindelijk afgewe zen Hij vertelt dat de huizen van zijn buren zodanig verzakt zijn dat de bewoners ervan al jaren geen huurverhoging hoeven te betalen. Een probleem bij mogelijke af braak zou zijn, dat de woning bouwvereniging in het verle den zes huizen heeft verkocht aan bewoners. Deze woningen staan midden tussen de huur huizen, en kunnen dus niet zo maar worden gesloopt. Twee van de onderkomens zijn zelfs verkocht aan bestuursleden van de woningbouwvereni ging. Volgens de statuten van de woningbouwvereniging is het mogelijk om de huizen op te kopen. Volgens Kret zou dat een te dure oplossing worden. Kret is overigens zeer huiverig het woord „Sloop" in de mond te nemen. „Wat ons betreft hoeven de bewoners niet on gerust te zijn, wij willen in goed overleg naar een oplos sing toewerken. Het zou onzin zijn om mensen die al 35 jaar in een huis wonen, daar nu uit te zetten. Dat wordt een proces van jaren". ELLEN VERHAAR WARMOND De leden van de commissie ruimtelijke orde ning bogen zich gisteren over de invulling van een uit te werken woongebied nabij de Norremeerstraat/Teylingerka- de. Er werd een plan voorge legd waarop tien eengezinswo ningen ingetekend stonden waarvan de bebouwingsgrens doorliep tot op de erfscheiding met de woningen aan de Tey- lingerkade. De commissieleden vonden dat zeer hinderlijk voor de bewo ners van de Teylingerkade en drongen er op aan om daar verandering in te brengen. De heer Bonjer wilde daar zelfs twee woningen aan opofferen. Mevrouw Van Egmond en de heer Duynhoven wilden graag weten wat de financiële gevol gen zouden zijn van het schrappen van een woning. Als dat tot gevolg zou hebben dat de woningen niet in de premiesfeer gebouwd zouden kunnen worden dan zou er ge kozen kunnen worden voor een geringe verschuiving van het bouwblok waardoor de af stand tussen het huis en de aangrenzende tuin van de be staande bebouwing wat ruimer wordt. Verschuiven van het bouwblok werd ook door de overige commissieleden voor gesteld. De in het plan ge noemde maximum groothoogte van 6 mtr. Werd door velen erg hoog genoemd. De aanwe zige woordvoerder van de ex ploitant verklaarde echter dat de goothoogte in werkelijkheid niet hoger zal worden dan 2.60 aan de tuinkant en 5.40 aan de straatzijde. De commissieleden adviseer den vervolgens positief ten aanzien van de voorgestelde ontsluiting naar het recreatie- eiland De Strengen/Tengnagel wat voornamelijk t.b.v. de be woners van de Leidse Meren- wijk zal worden ingericht. Om tijdig subsidie te kunnen aan vragen moest nu een keuze worden gemaakt omtrent de plaats van de voetgangers- fietsbrug over de Groote Sloot en de situering van par keergelegenheid nabij de brug. Dhr. Bonjer noemde een par keerplaats nabij de Zijl /Groote Sloot niet gewenst. Hij wilde de parkeerplaats liever zo dicht mogelijk bij de bebou wing in de Merenwijk houden. Anderen echter vreesden dat men dan toch de auto nabij de brug zal gaan parkeren en dan op plaatsen die daar niet ge schikt voor zijn De plaats van de brug vonden alle commis sieleden aanvaardbaar mede in verband de aansluiting op reeds bestaande paden en we gen. Op het recreatie-eiland zijn o.m. voorzieningen ge pland voor surfers, een water camping, wandelpaden e d. Het eiland zal evenals het eiland Koudenhoorn niet toe gankelijk worden voor auto's. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 28-jarige fietser uit Rijnsa- terwoude heeft gisterochtend een hersenschudding opgelo pen bij een aanrijding op de Prins Bernhardlaan in Alphen aan den Rijn. De man negeer de het rode licht op het fiets pad en botste vervolgens op de auto van een 40-jarige man uit Alphen. Het slachtoffer werd naar het Rijnoord ziekenhuis vervoerd. Een 18-jarige fietster uit Al phen heeft gisteravond ver wondingen aan armen en be nen opgelopen toen zij in bot sing kwam met de auto van een 47-jarige vrouw. De auto mobiliste had het slachtoffer niet gezien, toen zij vanuit een uitrit aan de Foreestlaan ach teruit de rijweg op reed. De fietster is naar het Rijnoord ziekenhuis vervoerd. WARMOND Bij een in braak in de kantine van voetbalclub Warmunda is in de nacht van zondag op maandag wisselgeld en ge luidsapparatuur gestolen. De inbrekers kwamen binnen door een ruitje bij de keuken in te slaan. De hele kantine werd overhoop gehaald. Er verdween zestig gulden, een cassettedeck en een radio. Verder dronken de inbre kers zes flesjes chocomel en drie biertjes leeg. De beheer der ontdekte de inbraak gis termorgen. Koffiemorgen De Koudekerkse vrouwen groep Gunaika verzorgt mor genochtend van half tien tot half twaalf een creatieve kof fiemorgen in café De Hoek aan de Dorpsstraat 55. Bau- dien Bloemhoff laat dan ideeèn zien voor paasversie- ringen, die thuis eenvoudig zijn na te maken met kinde ren. Deelneemsters moeten een schaar, lineaal, stiften, kleurtjes of verf meenemen en eventueel een uitgeblazen Wa tervrienden Zwemvereniging De Water- vrienden in Lisse houdt morgenavond haar jaarver gadering in de bovenzaal van Marienburch aan de Nassau- straat. De vergadering begint om acht uur en de agenda vermeldt onder meer de be stuursverkiezing. Symfonie Orkest Het Symfonie Orkest Bloem bollenstreek geeft vrijdag zijn voorjaarsconcert in de Pauluskerk aan de Ruishorn- laan in Lisse. Op het pro gramma staan werken van Schubert. R. Strauss. Tsjai- kowski en Dvorék. Het ge heel staat onder leiding van Wim van Duyn. Aanvang kwart over acht. Kaarten voor zes gulden zijn aan de zaal verkrijgbaar. Mozaïeken De Stichting Evenementen Commissie Noordwijker- hout wil in het weekeinde van 27 en 28 april in Noord- wijkerhout en De Zilk weer een bloemenmozaïek-wed- strijd houden. Geïnteresseer den krijgen vanavond hier over informatie tijdens een bijeenkomst in De Doffer aan het Landbouwplein vanaf half negen. Voorjaarsbeurs De Mico-winkeliersvereni- ging houdt vanaf morgen een voorjaarsbeurs in de Avanti- hal te Hazerswoude-dorp. De zaal is morgen van zeven uur tot half elf open. vrijdag van drie uur tot half elf Op de beurs zijn twintig winke liers present. Toegang is gra- Natuur Het Instituut Voor Natuurbe schermingseducatie afdeling Alphen begint binnenkort een „Voorjaars groene cur sus" De eerste les is morgen, de laatste 8 juni. De lesavon- den zijn op donderdag. Ver der zijn er vier excursies op zaterdagochtenden. Er wordt gesproken over polders, wei devogels. bomen, strand en duinen, sloot en polder en dat gebeurt in de Agrarische school aan de Kalkovenweg 62. Informatie is verkrijgbaar via 01714-2059. Deelname kost 35 Jeugd Orkest Het Jeugd Orkest van het Symfonie Orkest Bloembol lenstreek treedt zaterdag tij dens de amateur-cyclus op in Artopa aan de Greveling- straat in Lisse. Dit orkest staat onder leiding van Paul Swaab. Aanvang acht uur. Paasbingo De activiteitencommissie van vrijetijdscentrum De Ridder hof. Kerklaan te Koudekerk aan den Rijn, organiseert vrijdagavond een paasbingo in de Tollzaal. De bingo be gint half negen. De prijzen zijn in paassfeer. EHBO'ers Burgemeester Houdijk van Zoeterwoude reikt van avond aan negentien perso nen het EHBO-diploma uit. Dat gebeurt tijdens een fees telijke bijeenkomst in het Kruisgebouw aan de Korte Miening Alle cursisten heb ben met goed gevolg de les sen onder leiding van dokter L. den Houter (hij is de op volger als docent van de EHBO-cursus van dokter Wybo Kortmann. red.) en C Janmaat voltooid De gedi plomeerden zijn: M van Tey- lingen, M. den Eisen. D. van Santen. J. van KlinkC. Noordman. W. van Veen. J. Uitendaal. Af Klaassens. W. van Steyn, P. van der Poel. A. van der Poel. G Eenden- burg. K. Berg, P. Mooijman, C. Versteegen. P. Demmenie, E Demmenie. R. Straathof en J. Schenkeveld. Winkeldief (15) slaat verkoopster LEIDSCHENDAM Een 15-jarige jongen uit Den Haag heeft gisteren getracht uit warenhuis in Leidschendam een trainings pak mee te smokkelen. De jongen, die het pak onder zijn kle ding aangetrokken had. werd echter betrapt door een verkoop ster. Toen deze hem daarover aansprak, gaf de Hagenaar haar een klap in het gezicht en nam de benen De verkoopster liep daarbij een gezwollen kaak op. De politie heeft de dader later op de dag in Den Haag aangehouden. Gewonden in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Een Duitser en een Fransman zijn gistermiddag met lichte verwondingen naar het Diaconessenhuis in Leiden overgebracht, nadat zij op de kruising Leeuwenhorst bij een verkeersongeval betrokken raakten Het tweetal zat in een auto die door de Duitser werd bestuurd De Duitser gaf op de kruising geen voorrang aan een vrachtwagen die door een 30-jarige inwoner van Noordwijkerhout werd bestuurd De per-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15