gehoordgezien Joe ook het toeval -^v-toneel kan bepalen H rae serie „De kip en het Ned. I om 20.33 uur. WDIQ/TELE^ÏE" SeJidMOowumt WOENSDAG 27 MAART 1965 PAGINA 11 bf. de Jong geeft AVRO geen duimbreed toe olg van de voorpag.) -tv heeft na schrapping van de van Vogt een alternatieve tekst J^Kteld uit letterlijke citaten uit het ^^■aardwerk van prof. De Jong de oorlog. De Jong gaf de O echter geen duimbreed toe. laatste poging tot overleg lever- o LAr® concept-tekst op waarin ook srpokkLg voormalige leidende figuren |e omroep kritisch werden be- 0|k|ien. Bij de AVRO vatte de me- ■^post, dat „er een situatie was ge- VHU waarin het sommigen blijk- f^^®voornamelijk gaat om een aan- fiflBp de heer Vogt. oprichter en di- ^^Jur van de AVRO". AVRO-tv trok daarop de hele documentaire te rug. Prof. de Jong spreekt van een „cen- suur-maatregel" van de AVRO, die „mij, veertig jaar na dato, heeft ge troffen als ongepast en overbodig". Hij vervolgde: ..Ik heb geen enkele behoefte om Willem Vogt, wiens ver diensten voor de radio genoegzaam bekend zijn, persoonlijk aan te val len. Maar anderzijds dienen we voor al in het herdenkingsjaar wanneer het gaat om een kritische terugblik op een verleden waarin ernstige fou ten zijn gemaakt, de moed op te brengen om man en paard te noe men. Ik betreur dat de AVRO-lei- ding die moed niet heeft opgebracht", aldus De Jong. AVRO MAAKT JEUGDFILM SAMEN MET ZDF HILVERSUM AVRO-tv maakt momenteel in samenwerking met het Duitse ZDF in Amsterdam opnamen voor een 12-delige jeugdserie getiteld I ..Bas Boris Bode". Deze Nederlands/Duitse co-pro- duktie zal in het seizoen 1985/'86 op het scherm I worden gebracht. Zoals de titel aangeeft draait al les in deze serie om Bas Boris Bode (Mikael Mar tin) die in Duitsland bij zijn moeder (Diana Kör- ner) woont. Zijn vader is na een scheiding naar a Nederland verhuisd. Een weerzien met zijn vader wordt mogelijk gemaakt doordat Bas met zijn ijs- hockeyteam in Nederland wordt uitgenodigd om deel te nemen aan een toernooi. Zijn verblijf in Nederland verloopt echter heel anders dan hij had gedacht. Bas raakt betrokken bij een reeks myste rieuze gebeurtenissen. De regie van deze serie is in handen van de Duitse cineast Harry Bar. Wim l.n.r. Niek Puncras (inspecteur Maarssen). Mikael Leeuwenkamp en Betty Drees tekenen voor de i Diana Körner (moeder van Bas). produktie. 109.! ÏTS IN DE REGEN" VERWIJST NAAR TSJECHOV ERSUM Hoe ook toeval bepalend kan voor tv-toneel laat vanavond op Ned. II 21.25 uur op NOS-tv »n aan het geïmprovi- de spel „Iets in de re- door drie actrices de theatergroep „Car- iel". In dit eigen thea- laaksel van en over vrouwen, schoon- iksters in een schouw- i», zit een verwijzing r Tsjechovs klassieke na „De drie zusters", ir bij navraag bleek dit Ier op toeval te berus- dan op doelbewuste /iboliek. En toch ver- ift die verwijzing naar chow een opvallend ►r aan wat de drie da- op het toneel zetten ;e zeggen hebben. Kdrie schoonmaaksters Breederveld, Cecile er en Beppie Melissen) ^^^len en wijden in een tria- s^^^woorden aan een premiè- prstelling de avond er- gevolgd door een party, sjes. lecommentariëren het vef- en de spel, evenals de actrices g op d.De drie zusters" speelden c uit «kritiseren ook de hebbe- Dm emeden van de partygangers. rgelocYermen6en dit a^es met Maat BMUHBHaHi hun eigen gevoelens, verlan gens en dromen, bespiegelin gen ook en onderlinge botsin gen. Zij komen daarbij over als vitale vrouwen, die iets ver langen van het leven, er ook aan werken om dat waar te maken. Zij houden van zinvol werk. ook al vullen zij voor alsnog hun leven met het ver wijderen van lege flessen na een feestje, zij hechten aan een gezin met kinderen en zoeken ook klaarheid in hun religieu ze ervaringen. Zij staan ergens voor en weten wat zij willen, ook al blijft het overwegend bij mijmeringen. Dat slag vrouwen kun je op het toneel zinrijk neerzetten tegenover „De drie zusters" van Tsjechov, op wie zij de commentaar hebben dat die tot niets komen, volledig uit geblust in het leven staan. Geen uitzicht Net als van Tsjechovs „De kersentuin" en „Oom Wanja" werden jaren geleden -nog in de tijd van het repertoireto- neel- onvergetelijke voorstel lingen gemaakt van „De drie zusters" door de Russische re gisseur Scharoff, die daarvoor speciaal uit Rusland naar hier werd gehaald. Aan de hand van een vertraagde speelstijl, waarin elk woord woog en de stemmen en de stemming voortdurend stokten, liet hij ons drie moedeloze vrouwen zien, rijke landadel, voor wie het leven ondanks rijkdom geen uitzicht meer bood. De drie schoonmaaksters be grijpen niets van een dergelij ke levensinstelling en zeggen dat ook ronduit in hun eigen stuk „Iets in de regen". Maar volgens de drie actrices van Carrousel hebben zij niet bewust naar die confrontatie met „De drie zusters" gezocht. Toch begint hun spel ermee De eerste beelden van de tv- uitzending bieden een frag ment uit genoemd drama van Tsjechow. Maar dat hadden dus ook „De twee wezen" Beppie Melissen (links) en Cecile Heuer in „Iets in de regen" kunnen wezen of zo iets. Regisseurs Pieter Kramer en Jurrien Rood. van wie de eer ste de toneel regie deed in vele zaalvoorstellingen en de de tweede de tv-vorm koos. zeg gen ook niet met nadruk dit effect gezocht te hebben. Het komt er dus eigenlijk op neer, dat hier sprake moet zijn van een gelukkige greep, waarvan NOS-kunstchef Stefan Fel- senthal zelf niet wist dat hij het in huis had. Improvisatie Vertellen de drie actrices Breederveld, Heuer en Melis sen. dat het stuk „Iets in de re gen" louter uit improvisatie is ontstaan tussen de bedrijven van het andere toneelwerk door. Het vloeide eigenlijk voort uit mijmeringen over de loop die hun levens haddep genomen. Als meisjes van zes tien droomden zij van een man en een gezinnetje, het werd toneel, en zo hadden zij nog meer verwachtingen aan het leven gesteld, die niet of slechts tendele uitkwamen, terwijl zij toch duidelijk rich ting aan hun bestaan hebben willen geven en daarin ook wel geslaagd menen te zijn, ge zien hun huidige plaats in het leven, op het toneel dus. Hier over van gedachten wisselend ontstond als het ware vanzelf een toneelverhaal. bij het doorpaten erover zelfs ver schillende versies. Die legden zij uiteindelijk voor aan regis seur Pieter Kramer, die er een vorm voor vond. Daarmee werden voorstellingen gege ven door het hele land, zelfs een keer voor zo weinig zaal volk. dat zij het in de zaal speelden en het geringe pu bliek werd gevraagd plaats te nemen op het podium. Ook de tv-bewerking van dit stuk speelt in de zaal, tussen de stoelen door. Maar tv-regis- seur Jurriën Rood deed uit die unieke zaalervaring niet direct ideeën op voor zijn tv-versie, zegt hij. Pieter Kramer deed in zijn zaalvoorstellingen oo weinig met Tsjechov. Hoe kwam die er dan toch in° Zegt Beppie Melissen: „We hadden in ons improvisatietoneel ook enkele regels zitten uit het toneelspel van „De drie zusters", omdat dat ook over drie vrouwen gaat, maar die hebben we echt niet bewust erbij gehaald in de vorm van symboliek of een verwijzing of zo". En Jurriën Rood, verantwoor delijk voor de tv-versie: „Om dat die schoonmaaksters iets over die drie vrouwen in dat toneelstuk van Tsjechov zeg gen, heb ik het maar aan het begin gezet. Het had net zo goed een fragment uit een an der toneelstuk kunnen zijn" Maar toeval of gelukkige greep, het geïmproviseerde stuk „Iets in de regen" van de drie actrices is er met de niet- bewuste verwijzing naar Tsje- chof qua vorm van raamwerk en qua inhoud alleen maar zinrijker door geworden, zeker voor wie nog heugenis dragen aan het werk van de Rus Scharoff destijds in ons land. TON OLIEMUI I ER ERIK De BRT-Belg Johan Fleer- ackers en de vanwege zijn aangekondigde afscheid op korte termijn op zijn laatste benen lopende NOS-voor- zitter Erik Jurgens. zij ken nen elkaar al dertig jaar, dromen samen al jaren etherisch van culturele sa menwerking tussen Noord en Zuid. Ontwikkelen op dat punt ook initiatieven, met als voorbeeld radio Delta, de Vlaams-Neder landse zender, die nimmer het luchtruim koos. omdat zelfs het karige budget er voor door de toenmalige minister v.d. Louw nog te kostbaar werd bevonden. Blijkens deze ervaring komt samenwerking tussen die twee kennelijk moeilijk van de grond. Noord is noord en zuid is zuid en nooit zullen die twee elkaar ontmoeten, heeft de schrijver Mark Twain eens gezegd, toen hij het over oost en west had. Johan Fleerackers is het daarmee niet eens Noord en zuid hebben in elk geval de taal gemeen. In het NOS-Omroeppodium legde hij zijn gedachten neer over die samenwerking, die op korte termijn dan wel op de lange duur kans van slagen behoort te hebben. Er moe ten nog wat verschillen en vlekjes weggewerkt wor den. maar dat is een kwes tie van meer begrip voor el kaar. Het nadeel van de BRT betreft het tamelijk ge sloten staatssysteem en van het Hilversumse bestel vindt hij, dat er zoveel zuil tjes zijn, dat het om een bij na niet meer te beheersen huishouden gaat. Nochtans is er heel wat samenge werkt tussen die twee. met KRO. VARA. AVRO Daar kregen de Belgen uit Hil versum kritiek op. omdat de andere Nederlandse om roepen ook eens aan de beurt moesten komen Op gang gezette samenwerking wordt vanuit Hilversum dan weer ongedaan ge maakt, althans in de ijskast geplaatst. Tekort aan sa menwerking wordt volgens hem in elk geval niet ver oorzaakt doordat Vlamin gen en Nederlanders elkaar niet serieus zouden nemen. Hierbij voegt zich nog het feit, dat de BRT maar de helft is van de Belgische omroep en dat het geld sa men gedeeld moet worden met de Waalse RTB De Vlaamse tv-makers hebben zodoende maar de helft te besteden. Johan heeft nu zijn hoop gevestigd op Ne derland 3. waaromtrent in ons land ook politiek nog tal van problemen bestaan. Maar, zegt Johan, als er een derde net zal komen, laten we dan op bescheiden schaal als BRT mee kunnen doen in gezamenlijke pro- dukties. Het tweede BRT- net noemt hij een onvol waardig programma, omdat niet op alle avonden wordt uitgezonden. Die samen werking hoeft niet in de weg te staan aan de nieuwe zender, nl. Olympus van de Europese tv waarvoor Ne derland duidelijke initiatie ven heeft genomen. In Bel- gie bestaat vraag naar de OTV. de Onafhankelijke Televisie. Die steekt als een priem in de rug van de BRT niet alleen, maar ook van de Nederlandse omroep. Te genwicht kan geboden wor den door Vlaams-Neder lands samengaan op tv-ge- bied Johan is niet tegen commerciële tv. Die af te wijzen is naar zijn idee in strijd met de vrijheid van meningsuiting, die ook toe pasbaar is op de ether. Com merciële tv betekent echter wel een uitdaging, die door de bestaande omroepen langzamerhand duidelijker beantwoord dient te wor den Vandaar dat Johan blijft zoeken naar Vlaams- Nederlandse samenwer king. Hij vindt trouwens dat die niet tegen te houden is. Overal vervagen de gren zen. Die tussen Vlaanderen en Nederland hebben cultu reel en televisional geen reden van bestaan >.9| Nederland ERLAND 1 JR OS Yb Rosco leest voor in Ca- S mero's bioscoop. 0 Suske en Wiske, pop serie. Afl.: Suske en 'iske en de Gouden Loco- itief (5). Dierenmanieren, serie manieren van dier en gepresenteerd door lartin Gaus. R L5 De duvel is oud, pro- ramma voor ouderen ge- resenteerd door Joop Lan- rè en Margriet Zegers. —JOS 0 Vï6-Journaal. ROS 4 TROS Formule 1. Inter- ationaal popprogramma nteerd door Erik de LEAC i De Belastingcursus van .«•teec, Les 6 (herh). ROS [D Flappie, kleuterpro- [iamma 5 The A-Team. Ameri- panse serie. Afl.: De Kam- i. Twee heren proberen bokskampioen het le- zuur te maken. Het J-Team moet er aan te pas nen om deze twee buiten cht te stellen. i Journaal. CUTERA i Bouwen aan de toe- -ftmsfc Sakor, Nationale Ql /oitekte Kinderbescher- 1 ROS 3 LU De Kip en het Ei, Ne- erlandse comedy-serie. ^*^1.: Een gespleten persoon. let gedrag van pa baart ie- I er een zorgen, wanneer w ^eze veelvuldig in het gezel- chap van mooie vrouwen lordt gesignaleerd. JIT 5 Hot et. Amerikaanse se- ter je. Afl.: Hereniging. Een ka- "h Bloemen in de Neder- mermeisje en een prins vin den elkaar in deze afleve ring. Christine wordt onver wachts de partner van Pe ter McDermott als hij naar een feestje gaat. 21.55 TROS Aktua. 22.30 Onze Ouwe, Duitse poli tieserie. Afl.: Perfecte be kentenis. Als Eddy met weekeindverlof uit de ge vangenis komt bemerkt hij dat zijn vrouw een verhou ding met haar baas heeft. Wanneer kort daarop een geldtransport overvallen wordt, vraagt de politie zich af of Karin. Eddy's vrouw daar niet meer van weet. NOS 23.30 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 SesamstraaL 18.45 (EJeugdjournaal NOS 19.00 Journaal. PP 19.12 Uitzending van de CPN. NOS 19.22 Van Gewest tot Ge west, regionaal magazine. Met vanavond aandacht voor een opvangcentrum voor buitenlandse vluchte lingen in Apeldoorn, de voormalige buitenplaats Sandwijck, de Dordtse kunstenaar Thomas van Heck die regelmatig met zijn boot de Biesbosch in trekt om zich daar te laten inspireren, de strubbelingen rond de sloop van het zoge noemde gouverneurshuis in Zwolle en voor de mensen redder Willem van den Broecke uit Breskens, die zich al 25 jaar inzet tijdens schipbreuken, aanvaringen en strandingen in de Zeeuwse wateren. 20.10 Nederland C, program ma over kunst en cultuur in binnen- en buitenland, waarin actuele informatie over theater, beeldende kunst, film. literatuur, archi tectuur etc. Met om 21.25 Iets in de regen, Neder landse dramaproduktie van Theatergroep Carrousel. Drie schoonmaaksters heb ben een kater. Gisteravond waren zij bij de première van een toneelvoorstelling. Nu moeten zij werken, in plaats daarvan beginnen zij te fantaseren. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Studio Sport. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.00 Tik Tak, animatie voor de al lerkleinsten. 18.05 Zeppelin, informatief program ma voor kinderen. Presentatie: Rafael 18.30 Rogier van Ter Doest, Vlaam se jeugdserie. 18.55 Juke Bon. 19.15 Uitzending door derden: Pro gramma van de KTRO. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kijk uitl Verkeerstips. 20.15 Videomatch. Videospelletje waarbij twee kijkers per telefoon te gen elkaar uitkomen. Presentatie: Marleen Gordts. 20.25 Namen noemen, spelprogram- ma waarbij twee panels, samenge steld uit bekende personen, via cryp tische omschrijvingen, eigennamen raden. Presentatie: Kurt van Eeghem. 21.10 Allemaal beestjes. Afl. Lemu- ren. Programma over half-apen en hun positie in de evolutie. 21.40 Pluk de dag (One day at a time), komische serie over de beleve nissen van een alleenstaande moeder met twee dochters. Afl.: Bob houdt van Barbara. Ann moedigt de verle gen Bob aan om een afspraak te ma ken met Barbara. Maar nog voor Bob zijn kans krijgt verbaast Barbara ie dereen met een merkwaardige zet. 22.05 Wie schrijft die blijft, maande lijks literair magazine. Vandaag o.a. aandacht voor de volgende onder werpen: Myrian Cenez over haar nieuwe roman en Karei de Clerck, Bie de Graeve en Frank Simon over hun boek „De Meester, goedemorgen 22.55 J BRT 2 19.00 De zonen van Abraham, serie over religieuze groepen die zich op Abraham beroepen. Afl.: De soenme- 19 25 Tijdrover. Twee klaveren. 19.40 Programma-overzicht. 19 45 Journaal. 20.10 C De wrede zee (The cruel sea). Engelse speelfilm uit 1953 Met in de hoofdrollen Jack Howkins. Do nald Sinden en Stanley Baker Regie: Charles Frend. Kapitein Ericson is ge zagvoerder van een slagschip ti|dens de Tweede Wereldoorlog. Na enkele mislukte acties raakt het schip be trokken in de jacht op onderzeebo- 22 10-22.40 Voetbal Samenvattende reportage van de wedstrijd Belgie - Griekenland die vandaag gespeeld Virginia McKenna en Donald Sinden in de Engelse oorlogsfilm „De wrede zee", waarin de meedogenloze strijd in de Atlantische Oceaan tijdens de Tweede Wereldoorlog wordt beschreven. BRT 2 om 20.10 uur. werd in de voorronde van de Wereld- 17.15 Lollipop, gevarieerd kinder programma met tekenfilms. 17.50 Plein Jeu, gevarieerd kinder programma. 19.00 Ca toir. regionaal magazine. 19 23 Minute Papillon. 19.30 JoumaaL 20.00 Cap 60. spelprogramma met vragen over de jaren 60. Presentatie: Bernard Balteau en Rene-Philippe Dawant. 21.05 Pour l'amour du Risque (Hart to Hart). Amerikaanse serie. Jennifer laat zich inschrijven bij een fitness centrum terwijl Jonathan voor zaken naar New York is. De eigenaar van het centrum is wel erg gevoelig voor Jennifers charmes. 21.55 Portraits. Vandaag: Lucien Kroll, architecte. 22.35 Staatsloterij. 22.40 Journaal. 22.55 Informations, reflexione et in terrogations laiques, een uitzending van „La Pensee et les hommes". MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-etop videoclips. Presen tatie: Diana (16.00). Gary (17.00), en Gaz (18.00) 19 00 La bells via. 20.00 Square X. 20.52 Tintam'arts. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Diana (22.30). Gary (23.00). Gaz (00 00) en Simon en Sunie met Chart Attack, overzicht van de Music Box Top 40 (01.00). U: Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzending. ■IZwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. G3: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. Hj Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16 10 Mode-Karussell '85. Een in druk van de internationale mode shows in Munchen. Milaan. Düssel- dorl en Parijs. 16.55 Tréume, die keine blisbsn, kinderprogramma 17.15 Schau Ins Land, kinderserie met verhalen uit het dagelijks leven. 17.50 Tagesachau. 18.00 Hier und Haute. 18.25 Lucky Luka. Afl.: Der GroO- fürst. 19.00 Fame, Amerikaanse serie. 19.58 Heute im Ersten. 20 00 mTageeschau. 20.15 Schwarz Rot Gold: Nicht achleesen. tv-spel van Dieter Meichs- ner De onopvallende mijnheer Jager geniet hoog aanzien van zijn mede burgers Zij weten echter niet dat hij de leiding heeft van een internationa le transfer voor geavanceerde wester se technologie naar het oostblok. 21 50 Brannpunkt. 22.30 Tagasthaman. 23.00 Einsatz in Manhattan (Kojak), Amerikaanse serie. Afl Belagerung (herh Omdat de politie hen op de hielen zit na een overval op een geld transport. vlucht een aantal gangster een winkel in. waar naast campingar tikelen ook wapens en munitie ver kocht worden Zij nemen er zes men sen in gijzeling. Kojak gaat onderhan delen. 23.45 Rapublik dar Grünan, reporta ge 00.40 Tagaaachau. DUITSLAND 2 16.00 Haute. 16.04 Andarland, voor kleine en gro te kinderen. 16.35 Der Wasehbftr Rascal, teken filmserie naar het boek van Sterling North. Afl.: De grote wedstrijd. 17.00 Haute. 17.15 Tele-llluetrierte, gevarieerd magazine. 17.50 Dar Saawolf (3 en 4). tv-serie naar Jack London. Eenmaal aan boord van hel schip wordt van Wey- den er zich van bewust dat hij de ka pitein van het schip kent uit zijn jeugd. De kapitein echter herkent hem niet 18 55 Mittlotto. 18 58 Programma-overzicht. 19 00 Haute. 19 30 Hitparade lm ZDF. Presenta tie: Viktor Worms. 20 15 Die Sport-Reportage. 22 05 Der Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse serie. 22 50 Ratachlag fiir Klnoginger. El vira Reitze presenteert „Oberst Redl" van Istvan Szabo. 22 55 Aue Hollywood: De 57e Oscar uitreiking. 00.25 Haute. DUITSLAND 3 18.30 Sesamstraat. 19 00 Aktuelle Stunda. 20.00 Tagaaachau. 20 15 kh stelle rnrch.. 21.45 Etf-Eff, vrije tijd en fitness. 22.30 H? Die Marseillaise (La Mar seillaise). Franse speelfilm uit 1938 van Jean Renoir Met o.a. Andrex, Ar- dlsson. Dullac e a Reconstructie van de Franse Revolutie in 1789. 00.35 Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 16.45 Sky Trax 2. Young. Free Single met Nino. 17.30 Sky Trax 3. Sky Trax Magazi ne met Amanda Redington 18 30 Het sprekende paard Mr. Ed. Afl.: Taller than she. 19.00 The Lucy show. Afl.: Lucy en ters a baking contest. 19.30 Bearcats. Afl. The big guns. 20.20 The accidenL Canadese tv- film. Het dagelijks leven in een Cana dees stadje raakt danig ontwricht door een ongeluk tijdens een hockey wedstrijd. 22.00 International motor eports. 23.05-00.05 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17 30 Jackanory, kinderprogramma. 17.50 Captain Caveman. 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Seaview, kinderprogramma. 18.35 Grange Hill, jeugdserie. 19.00 Journaal. 19 30 Weerbericht. 19.35 London plus. Actualiteiten. 20.00 Wogen, amusementsprogram ma rond Terry Wogan. 20.40 Monkey Business. 21.10 Delias, Amerikaanse serie. 22.00 Uitzending ven de Conserva tive Party. 22.05 Journaal en weerbericht. 22.30 Q.E.D., wetenschappelijke se rie. Afl.: Radar 23.00 Sportsnight. Boksen uit Wem bley en de Newcastle Road Race. 00.05 Boy David. 01.05 Weerbericht. BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.30 The Wednesday Western: How the Weet was won, Amerikaan se speelfilm uit 1963. Met Henry Hat haway. George Marshall. George Peppard. Debbie Reynolds e.a. Regie: John Ford. 20.55 Animation now. 21 10 Jean Renoir, documentaire 22.00 Oscar Wilde: Triels, tweede aflevering uit een driedelige serie over de schrijver Oscar Wilde 22.45 Open Space: It's a Rip Off 23.40 Uitzending van de Conserva tive Parly. 23.45 Newsnight, actualiteiten 00 30 Weerbericht. 00.35 Animation now. 01.30-02.00 Open University. ITV 17.45 Freggle rock. 18 15 Blockbusters. 18 45 Nieuws. 19 00 About Anglia. Regionaal ma gazine. 19 35 Crossroads. 20 00 Wish you were here_? Vakan- 20 30 Coronation Street. 21 00 This is your life. 21 30 There comae a time. Komi- 22 00 The lest place on earth. Dra- ma-sene over de Zuidpooirsce tussen Amundsen en Scott. 23 00 Party political broadcast. 23 05 Nieuws. 23.35 Midweek sports special. 01 05 That's Hollywood. 01.35 Candles in the dark. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09 30 Nieuws voor doven. FE- DUCO-ROF 10 30 Open School: Alfa betisering 1. NOS 11.00 Sc hooi tv. 13.00 Nieuws voor doven. VOO 16.00 Tineke, gevarieerd programma 17.15 Kinderen en hun dieren. NOS ^30^ '16-Journsal VOO 17 44 RTBF 1 11.30 Teletekst magazine. 17.00 Me dedelingen ONEM. 17.15 Loilipop, kinderprogramma. 17.50 Plain Jeu. MUSIC BOX 08 00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Gaz (08.00). Sunie met de Euro pese concertagenda (09.00). Martin en Simon mei Musical Chains' (10 00). Julie (11.00), Simon (12 00) en Sunie en Gary (13.00). 14 00 Non stop videoclips. Herhalingen DUITSLAND 1 10.00 Heuts. 10.03 Schwarz Rot Gold. 11.35 Umschau. 11.55 Anrut genügt (herh 12 55 Persoverzicht. 13 00 Heute. 13.15 Teletekst-over- zichL 16.00 Tagesschau. 16.10 Te gaet„Jtnnie Anderson en Maurice Deen mal het Orkest Rolf Rosemei- er, amusementsprogramma (herh) 16.55 Was sss'ich wenn ich satt bin? Aftevering uil de kinderserie 'Denkstel?' 17.50 Tegeeechau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Ouitelend 1. 15.40 Teletekel-overzicht. 15.56 Program ma-overzicht. 16 00 Heute. 16 04 El- temeache: Grundechule. informatie ve serie. 16 35 Maine Mutter, dein# Mutter, tv-serie 17 00 heute. 17.15 Tete-illustrierte. 17 50 Oer Seewoif (5 en 6). tv-serie naar Jack London SKY CHANNEL 14 30 Family. 15 30 Star Fleet. 16 00 Sky Trax 1. Pal Sharp Show met els speciale gast Shakatak 16 45 Sky Trax 2. First run met Peter Powell BBC 1 07 00 Tele tekst-overzicht 07.50 Breekfast Time. 1130 Play School. 13 30 Journaal 13 55 Weerbericht. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14 00 Pebble Mill at One. 14 45 8eg- puea. 15.00 Teleteket. 15 20 Racing Aintree. 16.25 Teletekst. 16 50 Play School. 17 10 The Family Neea. 17.15 Jackanory. 17.25 Yogi beer. ITV 07 25 TV-AM, onlbtjttv 10 30-1243 Schooltv. 13 00 Button moon. 13 10 Mooncat A Co. 13 30 The Sullivens. 1400 Nieuws 1420 Regionaal nieuws. 14 30 The champions, (herh 15 30 Daytime. 16 00 Gems. 16 25 Regionaal nieuwe. 16 30 Sons end daughters. 17 00 The little green men (herh) 17.15 Betfink. HILVERSUM 1 NCRV 17 03 Hier «p nu woensdagmagazine 17 55 Mede delingen (NOS). 18 06 Met Teddy aan tafel. 19 02 In 't voorbijgaan, door ds A.A. Spijkerboer 19.07 Leger des Heils-kwartier 19 25 NCRV-Woen»- dag-Sporl NOS 20 03 HobbyscooD. 20.30 Langs de lijn, sport en muziek 23.02 Met het oog op morgen NCRV 00 02 Volgspot 0102 Romance 02.02 Nachtexpress 06 02 In t voor bijgaan. 06 07 Vandaag donderdag HILVERSUM 2 NOS 16 30 Nvi 16 33 NOS-Ombudsman 17 30 Nwt EO 17 36 Tijdsein NOS 18 00 Nws 18.10 NOS-Midweekmagazine 19 30 De zin van de geschiedenis 20 00 Nws. EO: 20 03 Licht en uitzicht 20.40 De Bijbel open. 2105 Een bruggehoofd in het oerwoud 21 30 EO-Metterdaed Hulpverlening 21 32 De EO in de regio 22 00 Vragen naar de weg 22.15 De schoolagenda 22.30 Nws 22.35 De Open Cirkel 2305 Zicht op Israel NOS 23JD Verhaal, buitenlandse literatuur HILVERSUM 3 NOS 18 04 De Avond- spits VPRO 1902 Gonzo RadiO 20 03 The John Pee» Show 21 02 Frontlijn. 22 30 Live Concert Si mor Jetfes and the Bangles 23 02 Heart lands HILVERSUM 4 18 00 Nws 18 02 Affi che 4. 18 07 Plaatgraag. 19 00 Puur cultuur 19.15 Rauwkost 20 00 Con certgebouworkest met piano 21 20 Grand Plano Festival 22 15 Neder landse muziek 23.15 Over boeken 23.45 Spel met poezie HILVERSUM 5 TROS 17 30 Helpers weg. NOS 19 00 Nieuws voor buiten landers FEDUCO-NOS 19 40 Mode landers Nederlanders RADIO RIJNMOND 16 30 Middag- progr met Erik Post. Morgen dag 8 06 Hier en Nu fa Perspec tief 9 03 Wie weet waar Willem We- ver woont? 10 03 Muz. bij de koffie 11.03 NCRV-Speciaal 1130 Twaalf uurtje. 12 40 MiddagpauzedienM 13.06 Hier en Nu 13.20 NCRV-Gto- baal KRO 16.03 Op de eerste rung HILVERSUM 2 AVRO 7 00 Nws 7.06 A M 9 30 Nws 9 33 Buiten 1010 Snotneus ahoy' 1100 Hollywood Boulevard 11 30 Nws 11.33 Kijk op kunst 1156 Beursplein 5 12 00 035-284555 NOS 12 30 Nws AVRO 12 36 AVRO's Radiojoum 13 00 Nws 13.10 AVRO's Sportpenorama 13 30 Nws 13 33 Hersengymnastiek 14 moutshow 9 03 De Hugo van ren Show 1103 De Polderpopperb- de. 12.03 60 Pop of een envelop 14 03 TROS Top 50 Show HILVERSUM 4 VARA 07 00 OpmMI (8 00 Nws) 9 00 De strijk kwartetten van Schubert (5) 9 40 Pierre Boulec 60 jaar 1110 Radio Kamer or keet 12 00 Operette Berliner lufl VPRO 13 00 Oe Beweging Met om 13 00 Nws 13 02 Muziek aktuaiiteden 14 30 De Wandelende Tak 16 00 Het Por tret: Bertus van Uer HILVERSUM 5 NOS 9 03 r tiel 9 25 Waterstanden RVU Alleen op 5 Ah Alleen en sexuaiiteR KRO 10 00 KRO Scheepspraat 10.10 Geloven met hert en handen (herh) 10 40 Pkum ven de maand 10.S5 Pssttmoei je horc Afl De Rode Schoentjes 1107 Btdden gewoon doen 11.20 Switch on-26 (hem) RADIO RIJNMOND 30 Ochtend- progr met Peter Schuiten 16 30 MW- dagprogr met Enk Roet

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11