'jndernemers Warmond aan zelf toeristen werven h Voorproefje Proeven Bezwaren tegen uitbouw kerk BEIDEN OMGEVING Tien maanden voor wurgpoging lTIE tegen leegloop plassengebied in hoogseizoen RUIMERE BOCHT IN HERENSTRAAT Duinzichtstraat wil verkeersmaatregelen LEIDSCHENDAM KRUGT VEERTIEN BASISSCHOLEN Ahsmann de meesterbakker van Leiden bakt ze gul en goed: de echte Amsterdamse paasbroden, bereid met echte boter en zuivere amandelspijs. U moet ze even proberen. Vanaf vandaag kost een verrukkelijk Amsterdams proefpaasbrood f r A foidóeOowiarit VRIJDAG 22 MAART 198S PAGINA 19 ader onderzoek vervuiling jofdstraat LKENBURG De bodemvervuiling bij het garagebedrijf |De Jong aan de Hoofdstraat in Valkenburg valt nogal mee. Iheeft wethouder H. van der Nagel verklaard. Maatregelen Iren. zo blijkt na een onderzoek, niet direct te worden geno- I. Wel heeft de provincie geadviseerd de grond daar af te Irmen. Een nader onderzoek naar de vervuiling ter plekke de gemeente 20.000 gulden kosten en daarom overwegen B dat onderzoek nog maar enige tijd uit te stellen. Het \/PPR-raadslid A. Bremer toonde zich tijdens de vergade- I van de commissie openbare werken toch wat ongerust. „We In niet wat er precies in de grond zit en ik zou toch wel Ivens boven tafel willen hebben over deze kwestie. Wat zijn libsidiemogelijkheden van de provincie voor een onderzoek? b eigenaar van de grond aansprakelijk voor de vervuiling en tosten van het schoonmaken, ook al heeft hij het bedrijf in ■later stadium overgenomen". Ook CD A-woord voerder D. de ps verlangt een nader onderzoek van de vervuiling en hij kit daarin gesteund door VVD en GPV. Gratis keuring apparatuur OEGSTGEEST Zee vissers kunnen zaterdag met hun bootjes op trai lers terecht bij Jachtha ven Poelgeest aan de Haarlemmertrekvaart in Oegstgeest. Daar wordt dan gratis de zendappa ratuur („bakkies" en marifoons) getest, en verder ook de de diepte meters en buitenboord motoren. Men kan van 9.00 tot 17.0 uur terecht. Van te voren een tijd af spreken voorkomt wachttijden, bellen tel. 071-176176. Brand inverffabriek KATWIJK Op het nippertje is gister middag voorkomen dat een verffabriek op het industrieterrein 't Heen geheel is uitge brand. De brand ontstond in de spuitafde- ling van het bedrijf, waar een poetslap doordrenkt met verfverdunner plotseling vlam vatte toen een werknemer zijn han den met de doek schoonmaakte. Vermoe delijk is door de wrijving een vonk ont staan. De man liet daarop de doek op een rooster vallen waaronder allerlei verfres- ten lagen. Toen bleek dat het vuur snel om zich heen greep en niet zelf was te blussen, werd de brandweer gealarmeerd en het pand ontruimd. Volgens de brandweerlie den is het een geluk, dat het vuur buiten het bereik is gebleven van twaalfduizend liter brandbare stoffen die in dezelfde DEN HAAG/ALPHEN De 28-jarige Alphenaar die op 23 november vorig jaar zijn vriendin trachtte te wurgen is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf, waarvan vier voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Verder zal hij zich onder toezicht moeten laten stellen van het Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs. Zijn zakmes wordt verbeurd verklaard. De officier van justitie had twaalf maanden gevangenisstraf geeist, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De Alphe naar heeft een drankprobleem. Hij trachtte zijn vriendin, die door een ziekte aan een rolstoel gekluis terd is, in een dronken bui te wurgen omdat zij hun relatie wilde verbreken. Zijn vriendin wist dat door zich hevig te verzetten te voorkomen. MOND „De Hol- Ise Plassen, een para voor de watersporter", prijzen de Verenig- Watersportbedrijven Warmond en Omstre- (VWWO) „hun" plas- jebied aan in een ie brochure. Met de pagina's tellende fol- met kleurenfoto's, ichtskaartjes en ge ven informatie pro millen de ondernemers het tied rond de Kagerplas- het Braassemermeer de Westeinder Plas in ?n land en bij de Oos- taaiouren als aantrekkelijk aarpntieoord onder de idacht te brengen. brochure, die als titel heeft: Hollandse Plassen, mooi ersportgebied van West- r Ierland" wordt in een opla- y"in vijftienduizend exem- n verspreid, waarvan Ltizend in Duitsland. Op ntoonstelling Boot '85 in N^jseldorf werden al tweedui- duitstalige exemplaren gedeeld en via een mailing ir Duitse watersportvereni- gen nog eens duizend. Voor V Nederlandse publiek is de binnenkort op de His- aanwezig. Er zijn plannen op korte termijn de Belgi- e toeristische markt met de jers te bestoken, gezamenlijke watersportbe- /en, waaronder veel •epswerven, jachthavens zeilmakerijen, besloten in vooijaar van 1984 iets te doen aan de leegloop van het plassengebied in Zuid-Holland tijdens het hoogseizoen. De be langenvereniging, die oor spronkelijk slechts uit enkele Warmondse ondernemers be stond. kreeg in 1979 nieuw le ven ingeblazen doordat veel bedrijven uit omliggende dorpjes zich bij de vereniging aansloten. Harry Verbeek, se cretaris van de VWWO: „We hebben een reclamecampagne hard nodig. Het loopt hier langzamerhand helemaal leeg. In het hoogseizoen zie je hier soms geen sterveling". DE HOLLANDSE PLASSEN, MOOI WATERSPORTGEBIED VAN WEST-NEDERLAND De aantrekkingskracht van de watersportgebieden in andere delen van Nederland ziet hij als de belangrijkste oorzaak van het tanende aantal recre anten rondom Warmond. „Ons gebied wordt leeggezogen door de plassen in Zeeland, Fries land, de Maasoevers in Lim burg, het IJsselmeer en de Flevomeren. Zelfs de mensen die bij ons een ligplaats heb ben, zoeken in het hoogseizoen andere watersportgebieden in Nederland op". In tegenstel ling tot de provincie Zuid-Hol land maken andere andere re gio's volgens Verbeek wel op grote schaal reclame. „Ons ge bied krijgt echter nauwelijks aandacht en geniet weinig be kendheid. En onbekend maakt nog altijd onbemind", meent Harry Verbeek. „Het is hoog tijd dat er nu eens flink tegen gas gegeven wordt", aldus de verontwaardigde VWWO-se- cretaris, die zelf ook eigenaar Met een wervende folder over de Hollandse Plassen hopen de ondernemers uit Warmond en om geving meer toeristen naar zich toe te trekken. van een jachthaven is. Pogin gen om bij de provincie Zuid en Noord-Holland geld voor promotiedoeleinden los te krij gen liepen op niets uit. „We krijgen geen poot aan de grond. Het geld is overal op", vertelt Verbeek. Tenslotte be sloot de VWWO dan maar zelf in actie te komen. Nadat er een begroting was opgesteld, waaruit bleek dat er ongeveer twintig mille nodig was, waren zevenenveertig van de vijfen zeventig VWWO-leden bereid om bij te dragen aan de finan ciering van de folder. Hoewel er in eerste instantie het plan bestond om ook voor de Nieuwkoopse en Reeuwijkse plassen een plaatsje in de pro motiefolder te reserveren, bleek dit financieel geen haal bare zaak te zijn. Saai „Volstrekt onterecht" noemt Harry Verbeek het feit dat de Hollandse Plassen zo onbe mind zijn. „De laatste jaren is het hier inderdaad wel een beetje saai geworden. Er mag best wat meer levendigheid komen. Maar alles bij elkaar bieden onze plassen heel wat voordelen boven andere gebie den. Bovendien is hier veel rustiger". De nabijheid van de Leidse binnenstad met zijn winkels, de bollenvelden en het strand van Katwijk wor den in de kleurige folder als belangrijke pluspunten aange merkt. Het Westnederlandse watergebied biedt verder uit stekende mogelijkheden tot het beoefenen van waterspor ten zoals zwemmen, zeilen, vissen, surfen, waterskien en varen met een motorboot, zo meldt de folder. De plassen zijn onderling met elkaar ver bonden door een waterwegen- net zonder vaste bruggen, zo dat zeilboten met staande mast van het ene naar het andere meer kunnen varen. Elk van de drie beschreven plassen heeft een eigen identiteit. Zo wordt De Kaag vooral om schreven als een gebied dat gekenmerkt wordt door een gezellige drukte en veel uit gaansmogelijkheden. De Braassem is er meer voor de rustzoekers. De uitgestrekte Westeinder Plas tenslotte, is het domein voor de grotere zeilschepen. Zelf kan Harry Verbeek zich geen betere vakantiestek voor watersportliefhebbers voor stellen. „Het is hier zo puur Hollands: het uitgestrekte pol derlandschap, het jonge vee in het voorjaar en alle andere flora en fauna die je langs de waterkant tegenkomt. Het is een unieke belevenis om 's zo mers tegen zonsondergang een boottocht op één van de plas sen te maken. Dan kom je geen mens tegen. Dat is toch het mooiste dat er is?". JEANETTE SCHREUDER f3, kaarten aan de zaal. Na Elckerlyc afloop treedt er een band op. 7ancratius h Veen se toneelclub Pan- ratius speelt zaterdag, zon- 'ag en volgende week zon- 'ag de komische thriller Gesprek met Londen Aan- ang in De Alkeburcht aan 'e Noord hoek is steeds 20.00 ur. Entree/3 of f5. Reser- eren is mogelijk via 01713- 914, 3534 of 3439. 7ostzegelruiIbeurs Circus In 'Ons Huis' aan het Zoeter-' woudse Kosterspad presen teert de organisatie „Wouw" zondagmiddag een circus- va riétéshow van anderhalf uur. Centraal staan de „The Fly ing Meatballs" met een wer velende show. Het program ma bevat kleurige clows, bui telende één wieiers, jongleu ren met knotsen, trommels en zelfs verse eieren. In een circus-variëténummer be hoort uiteraard ook gooche len, akrobatiek en volop mu ziek. Alsof dat nog niet vol doende is is er ook nog een vuurshow. Iedereen is zon dagmiddag welkom in Ons Huis" waarbij men voor één knaak een goede plaats heeft. )e Noordwijkse Vereniging Gymnastiek an Postzegelverzamelaars oudt zaterdag van tien tot ijf uur weer een groots op- ezette ruilbeurs, ook voor 1e LAiet-leden, in het dorpshuis m en)e Kuip aan de Zeestraat, uitree f 1, kinderen tot 14 ar f0,25Inlichtingen: B. - Vijling, telefoon 02522-12080. De Zoeterwoudse gymnas tiekvereniging SJZ houdt zondag onderlinge wedstrij den in de Klaverhal. Vanaf tien uur. Behalve wedstrijden staan er ook demonstraties op het programma. "herenigingen Ridderhof in Koudekerk is df zaterdag omgetoverd tot to daierenigingenmarkt waaraan 3|- 4 clubs meewerken. Naast ■k.m. iformatiekraampjes zijn er n aut(p ^eje fog demonstraties op port. muziek en dansgebied. —Aanvang 10.00 uur. Vanaf 030 uur wordt een Tirolera- ond in de Ridderzaal gehou- c3en. In de Slotzaal organi- Wammes een disco. jiten, rg 12 "nX jpj rxJ n*e toneelvereniging KPJ in 523Soeterwoude brengt komen- 'e en volgende week zater- iag het stuk Drijfzand in het mméuziekcentrum aan de 3^Êchenkelweg in Zoeterwou- iJHe. Aanvang op beide avon- 20.30 uur, entree f6, 65* Reumafonds De landelijke actie voor het Reumafonds heeft in Hoog made 1010 gulden opge bracht. Dat is vijftig gulden meer dan vorig jaar, zo deelt de afdeling uit die plaats mee. In Valkenburg bracht de collecte voor het Reuma fonds 2229 gulden en 85 cent op, bijna 109 gulden meer dan vorig jaar. Zangdienst Het Interkerkelijk Buurtkoor Noordwijk onder leiding van J. van Duyn, geeft zon dag in verband met de lu strumviering een feestelijke (samenIzangdienst in de Ge reformeerde kerk aan de Hoofdstraat in Noordwijk. Aanvang 17.00 uur. Thèma van de dienst is „Laat ons de Heer lofprijzen De Sassenheimse toneel groep Elckerlyc brengt twee maal de thriller „Boeven en madeliefjes" van George Bat- son. De voorstellingen wor den gegeven op zondag en dinsdag in „Cees en Ineke'' en beginnen steeds om 20.15 uur. Reserveren kan via Van den Nieuwendijk, 02522- 14531. Mendelssohn Trio Het Mendelssohn Trio treedt zondagmiddag op in het Groene Kerkje in Oegst geest. Het gezelschap speelt werken van Hummel, Rach- maninov en Ravel. Aanvang 13.30 uur. Koffieconcert (1) In de serie Koffieconcerten door Veenders treden zondag Jan van der Meer, Koos Ver heul en Piet Veenstra op in Roelof arendsveen. Zij bren gen in de Alkeburcht aan de Noordhoek werken van Hay dn, Enescu en Fauré. Aanvang 11.30 uur, entree/5 of f3,50,. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de zaal. Koffieconcert (2) Het Resistentieorkest geeft zaterdag een koffieconcert in De Bron te Alphen. Aan vang is 12.30 uur. toegang kost f5 of f4. Het orkest speelt werken van Boulan- ger. Linke, Knuiïiann en Sousa. Koffieconcert (3) Het Barokensemble Voor schoten geeft zondagmiddag een koffieconcert in net Am- bachts- en Baljuwhuis aan de Voorstraat in Voorschoten. Het orkest bestaat uit zestien leden en wordt geleid door Malcolm Hund-Davies. Op het programma staan werken van Purcell, Boyce, Stradella, Stamitz en Andriessen. Aan vang half één, entree gratis. ÜLs Deze krakkemikkige houten brug in de Oude Herenweg maakt plaats voor een duiker. VOORHOUT De bocht in de Herenstraat (vanuit Schoonoord rechtsaf richting Nagelbrug) wordt verruimd. Gisteravond ging de gemeen teraad akkoord met het voor stel tot het ruilen van een stukje grond van 15 vierkante meter tegen een stuk tuin van ongeveer 5 vierkante meter op de hoek van het kruispunt. De oude houten brug halver wege de Oude Herenweg zal worden vervangen door een duiker (een koker onder de weg door waar het water door heen kan). Ook zal de weg voorzien worden van een nieuwe deklaag. Zonder mor ren ging de gemeenteraad met deze beide voorstellen ak koord. Wel leek het CDA- fractievoorzitter P. J. Verde- gaal verstandig de brug eerst volledig gereed te maken en daarna pas de deklaag aan te brengen. De brug is evenals de weg eigendom van de gemeen te. wat betekent dat het onder houd geheel moet worden be taald uit de gemeentekas. De brug verkeert in slechte staat van onderhoud, daarbij heeft hij onvoldoende draagkracht NOORDWIJKERHOUT Bewoners van de Dorpsringweg in Noord- wijkerhout maakten gis teravond bezwaar tegen de aanbouw van een „clubhuis" aan de Witte Kerk. Hiermee doelden ze op het Gotische Koor waarmee de Hervormde Gemeente de kerk wil uitbreiden. Twee bezwaren voerde woord voerder Vink aan. Door de aanbouw zou de gevel twaalf meter dichter bij zijn huis en de woningen van zijn buren (de heren Warmerdam) ko men waardoor de zon uit zijn huis zou worden geweerd. Bo vendien zou de aanbouw de functie krijgen van een club gebouw. De muziekvereniging zou erin gaan repeteren, een scoutinggroep zou er onderdak in vinden en er zou een crèche komen Namens de Hervormde Kerk gemeente zei de heer Griffi oen dat er lang was gezocht naar een andere geschikte ruimte in de omgeving van de kerk maar die was niet gevon den. De heer Warmerdam wierp tegen, dat het hele dorp wel te koop was. De heer Grif fioen zei verder dat er perti nent geen clubgebouw zou ko men maar wel zou de aanbouw inderdaad voor meer doelein den dan alleen diensten ge bruikt gaan worden Maar dat waren uitsluitend dingen die verband hielden met het ker kelijk werk zoals activiteiten voor de jeugd. Hij wees er op dat de subsidie van 120.000 gulden verspeeld zou worden als de aanbouw niet op korte termijn kon plaatvinden. OEGSTGEEST Bewoners Duinzichtstraat willen verkeersa- fremmende maatregelen. Dat het verkeer te snel door de straat rijdt, komt volgens de bewoners mede door de invoering van eenrichtingsverkeer op de Schoutenburgerstraat De rijkspolitie is het niet met de bewoners eens en noemt de situatie niet ver ontrustend. De bewoners van de Duinzichtstraat hebben de ge meenteraad schriftelijk laten weten, het met dat standpunt niet eens te zijn en houden vast aan hun verlangen Gisteravond prijkte de brief op de agenda van de gemeenteraad. De socialist Haasnoot verklaarde het onaanvaardbaar te vinden, dat er nog niet op het verzoek gereageerd was. Burgemeester Scheenstra vond dit een „nogal krachtige term" en herinnerde aan de gang van zaken. „Er is een technisch advies aan gemeen tewerken gevraagd en de beantwoording duurt dan wel even in verband met de schamele personeelsbezetting". Hij sprak echter de hoop uit. dat nog dit voorjaar met een advies gekomen wordt. „Bovendien is er regelmatig telefonisch kontakt tussen betrok ken bewoners en de ambtenaren". De raad ging akkoord met het voorstel om tien cent per inwoner bij te dragen aan de inrichting van een verzetsmuseum voor Zuid-Holland in Gouda. De radicaal Van Eisen: „Ik vind het jammer dat wij een Zuidhollands verzetsmuseum krijgen en geen landelijke expositie. Ik weet niet of het zo verstandig is om straks iedere provincie een museum te laten inrichten". Van Ei sen vond Gouda als vestigingsplaats niet gelukkig gekozen. De socialist mevrouw Bosman herinnerde aan de gedachte van het college om de lagere schoolleerlingen een Anne Frank Krant mee te geven. De raad ging tevens akkoord met het huisvestingsoverzicht van openbare lagere en bijzondere bassscholen. In dit overzicht is een tweede lokatie van de Terweeschool geschrapt. Uit de dis cussies bleek dat de andere openbare lagere scholen in Oegst geest plaats genoeg bieden. Zowel de heren Wuisman (D'66) en Van Eisen (PPR) wilden zo snel mogelijk aanbouw van twee lokalen aan de Terweeschool om hier een echte basisschool van te maken. Mevrouw Blom acht dit in de toekomst niet onmogelijk, maar eerst moeten de lokalen van de Sprinkhaankleuterschool benut worden. Met betrekking tot de uitbreiding van de „Springplankschool" zullen zo snel mogelijk twee lokalen worden aangebouwd, als mede een speellokaal. De raadsleden keurden het voorstel tot verlening van een krediet van 7 ton goed. LEIDSCHENDAM Leidschendam krijgt veer tien basisscholen. Het ge volg zal zijn dat een aantal schoolgebouwen leeg komt te staan. Waar schijnlijk worden die ver huurd aan sociaal-culture le instellingen. De inte gratie van kleuter- en la gere scholen maakt een aantal verbouwingen noodzakelijk. De Prinses Margrietschool die samengaat met de kleuter school De Bloemenhof krijgt op korte termijn een aula. Een geval apart is de rooms-katho- lieke lagere school Paus Jo hannes XXIII die met drie RK kleuterscholen zal worden sa mengevoegd. Deze scholen kunnen niet allemaal in één gebouw worden onderge bracht. Acht klassen komen in de Oude Bleijk waar ook de aula en de speellokalen komen en twee klassen worden geves tigd in de dependance aan het Molenpad, de voormalige St. Jozef-kleuterschool. Het ge volg is dat de Mgr. Bekkers- school aan de Damstraat waar nu nog een deel van de Johan nes XXIII is ondergebracht in augustus komt leeg te staan. In Stompwijk bestaat tussen het RK schoolbestuur en de wethouder van onderwijs nog enig verschil van mening. Hel samengaan van de Maerten van der Velde-school en de kleuterschool Jacinte's Kleu tertuin aan de Dr. van Noort- straat betekent dat de basis school de beschikking krijgt over zeven lokalen. Een prog nose van het Centraal Bureau voor het RK Onderwijs heeft uitgewezen dat dit voor de toe komst voldoende is. In Stomp wijk denkt men daar anders over. Volgens het schoolbe stuur is onvoldoende rekening gehouden met de speciale aard van de overwegend rooms-ka- tholieke buurtschap waar hel geboortecijfer in de toekomst hoger zal liggen dan het Cen traal Bureau aanneemt. Er zou dan in de nabije toekomst be hoeften bestaan aan een extrs klaslokaal. De wethouder wil echter liever uitgaan van d< prognose. (ADVERTENTIE) Hoge Rijndijk 118. Tel. 12 69 39 Leiden vf Kennedylaan 9, Tel. 76 3137 Leiden Winkelhof 70, Tel. 894649, Leiderdorp

Leidse Courant | 1985 | | pagina 19