sjirecteur van jshockeybond Isleegt fraude filjartlesje voor Vultink sportuitslagen Zijspancoureurs nu voor vol aangezien EcidaeSotrtaiit Sportwereld Wijnstekers duel er naast :E-VOORZITTER VAN DE VRANDE TREEDT AF EK voetbal 1988 in West- Duitsland VRIJDAG 15 MAART 1985 PAGINA 9 IJSHOCKEY W*r*ldkamplo«n«chap C-groap In Chamonli Roemenlè - Bulgarije 11-3 (3-0. 2-2, 6-1), Frankrijk - Spanie 12-1 (3-1, 4-0, 5-0), Joegoslavië - China 7-3 (1-2, 5-1. 1-0). Denemarken - Noord-Korea 3-1 (0-0. 1-0. 2-1). ZAALHANDBAL Halve finales beker heren: V en L - Aalsmeer 23-17. Hermes - E en O 25-25 (na twee verlengingen. 16-16 en 21-21. Hermes wint na straf- worpen: 5-3). VOLLEYBAL Na-competttle heren Blokkeer - WS 0-3 (16. 9. 11). Zeven hulzen - Valbovol 1-3 (9. 7. -/12. 10). SCHAKEN Zonetoernool Montpelller Zevende ronde: Bohm (Ned) - Kouatly (Fra) 0-1. Van der Wiel (Ned) - Halk (Fra) 1-0. Van der Sterren (Ned) - Ml- rales (Fra) 1-0. langeweg (Ned) - An- druet (Fra) 1/2 - 1/2. Bastian (Lu*) - Gadoul (Bel) afgebroken. Kmjfl (Ned) - Serret (Fra) 1-0. Stand. 1. Van der Wiel 5 pnt 1 af gebroken partij, 2. Van der Sterren 4 1/2 pnt 1 afg. 3 Kouatly en Kuijff 4 1/2 pnt. 5. Haik 4 pnt 1 afg. 6 Lan geweg 3 1/2 pnt 1 afg. 7. Mlrales 3 pnt 1 afg. 8. Serret en Andruet 2 1/2 pnt. 10. Gadoul 2 pnt 1 afg. 11 Bohm 1 1/2 pnt 1 afg, 12 Bastian 1/2 pnt 1 afg Toernooi Linaraa Timman - Miles 1-0, Vaganjan-Korts- TENNIS Toernooi van Bruaael Tweede ronde: Sammy Glammatva (Vst) - Chip Hooper (Vat) 7-6, 6-1. An ders Jarryd (Zwe) - Thomas Hogstedt (Zwe) 6-3, 6-1. Heinz Gunthardt (Zwi) - Vljay Amrttrai (Ind) 1-6. 6-3. 6-0. Pat Cash (Aus) - Matt Mitchell (Vst) 7-5. 6-4, Joaktm Nystrem (Zwe) - John Lktyd (Gbr) 4-6. 7-6, 6-4. Tomas Smid (Tsj) - Boris Becker (Wdl) 5-7, 7-6. 7-5. Mats Wilander (Zwe) - Fran cisco Gonzales (Par) 6-4. 6-4 VOETBAL Eerste klasse West II DFC-UVS 0-1 BILJARTEN NK 47/2 in Steenwijk Eerste ronde: Ary van de Ven (E)nd- hoven)-Jan Arnouts Etgten-Leur 350- 262/6. Ad Koravaar (Dordrecht)-Piet Vet (Berkhout) 272-350/5. Raymond Burgman (Baarny- Hans Vuttmk (Ei bergen) 350-51/4 Jos Bongers (Nij megen)-Ben Velthuis (Oideruaaf) 350- 40/4. Tweede ronde Jos Bongers - Hans Vultink 350-11/2. Jan Arnouts-Plet Vet 350-154/6. Harrle van de Ven-Ad Korevaar 350-65/2. Raymond Burg man-Ben Velthuis 350-188/6 Stand: 1 Bongers 4/258/116.66. 2. Van de Ven 4/185/87.50. 3. Burgman 4/279/70.00. 4 Arnouts 2/182/50.96, 5. Vet 2/144/ 45.81, 6 Korevaar 0/234/51.00. 7 Velt huls 0/67/22.80. 6 Vultink 0/31/10.33. WIELRENNEN Profkoera in Wanzete (150 km) 1 William Tackaen (Bel) 3 uur 32 rm- nuten. 2 Ludo de Keulenaer (Bel) op 0 10 min 3. Gerne Knetemann (Ned) z t 6 Gernt So'ieveid (Ned) z.17 Peter Winnen (Ned) op 0.30. 6. Fnta Pirard (Ned) Z.l AMSTERDAM De wereldtitel van Egbert Streuer en Bernard Schnieders heeft de smalle nationale zij- spantop geen windeieren gelegd. De ..vliegende tapij ten" worden voor het eerst in de geschiedenis voor vol aangezien door de organisatoren van grote motorraces in ons land. Zo kan het gebeuren dat de zijspannen plotseling tot hoofdnummer worden gebombardeerd in de internationale motorwedstrijden, die op zaterdag 6 april in Hengelo worden gehouden. Voor het eerst in de geschiedenis komen de zijspaneombinaties in de Gelderse plaatseaan de start Het zal tevens de eerste con frontatie van het nieuwe seizoen worden tussen de wereldkam pioenen en de gezamenlijke concurrentie. De Zwitsers Biland- waltisperg zijn present, evenals Schwarzel, Michel. Jones en hun bijrijders. De internationale zijspan toppers zien de wedstrij den als test-case voor een seizoen waarin nadrukkelijk op de ti telhouders Streuer-Schnieders zal worden gejaagd De twee snelle Assenaren beginnen optimaal geprepareerd aan het nieuwe race-seizoen. Het budget voor de zijspancoureurs is verhoogd door hoofdsponsor Barclay. Er hangt overigens nog steeds een waas van geheimzinnigheid rond de hoogte van de kosten, die gepaard gaan met een jaar zijspanracen. Een woord voerder van de sponsor weigert resoluut bedragen te noemen. „Het heeft geen zin om de hoogte van het budget aan de grote klok te hangen. De uitgaven zijn in ieder gevM aangepast aan het niveau van wereldkampioenen", zo stelde de woordvoerder gisteren tijdens de presentatie van het duo in Amsterdam. Hoog gespannen De verwachtingen voor het nieuwe seizoen zijn bij iedereen- be halve bij de wereldkampioenen zelf - hoog gespannen. Ook de sponsors verwachten een topklassering van Streuer en Schnie ders. Het contract geldt voorlopig opnieuw voor een jaar en zal verlengd worden als de resultaten weer aansprekend zijn. Die druk leidt nauwelijks tot nervositeit bij de twee Assenaren, die het karwei moeten klaren. „Ik durf niet veel te zeggen over de mogelijkheden van dit seizoen. Een plaats bij de eerste drie moet haalbaar zijn, maar we gaan ons niet forceren", aldus Streuer tijdens de presentatie. Het materiaal van de wereldkampioenen is dit seizoen nauwe lijks veranderd. Slechts de constructie is op enkele plaatsen ver beterd, terwijl de 500 cc Yamaha-motor sneller accelereert dan vorig seizoen. Met dit materiaal denken de Assenaren de inter nationale concurrentie - die wel fiks heeft geinvesteerd in nieu we ontwikkelingen - opnieuw aan te kunnen. De tweede we reldtitel is daarbij inzet, maar één van de doelen die Streuer en Schnieders nog liever bereikt zien, is de overwinning in de TT van Assen, „we hebben bijna alles bereikt in het afgelopen sei zoen. Alleen de overwinning in de TT ontbreekt nog Op dat extraatje voor eigen publiek zijn we daarom zonder meer ge brand". MARTINE NOUWEN VIJFDE BIJ BALLET-SKIWEDSTRUD LA CLUSAZ De Nederlandse kunstskister Martine Nouwen uit Nootdorp is gisteren bij een ballet-skiwedstrnd, die meetelt voor de wereldbeker, in La Clusaz op de gedeelde vijfde plaats geëindigd. Bij de dames won de Zwitserse Christine Rossi. Badminton De Nederlandse badmintonkampioenen Lex en Eline Coene en Erica van Dijk verloren in de eerste ronde van de open Zweedse titelstrijd van Chinese tegenstanders. Voetbal Kalman Meszoly, die van juni 1980 tot juni 1983 coach van het Hongaarse elftal was, is benoemd tot trainer van i het nationale Turkse elftal. Atletiek De Australische marathon-loper Robert de Castella zal op 20 april deelnemen aan de marathon van Rotterdam. 1 Sn? RAAS START IN rKüAAN-SAN REMO 3. HBE 2i ELE - Jan Raas is gisteravond alsnog c van vertrokken om zaterdag mee te doen oys^oejvooijaarsklassieker Milaan - San Remo. wartawoiuw uit de ploeg van Jan Gisbers kwam besluit na een laatste test in een beroeps- ,m over 150 kilometer in het Belgische Wanzele. Raas leidde na vijftig kilometer 5te belangrijke ontsnapping. Hij kreeg renners mee. In een later stadium volgde Knetemann en vijf anderen dat voor- Je Belg William Tackaert wilde het even- It op een sprintduel aan laten komen en leerde in de slotfase. Hij kwam tien secon der over de eindstreep dan zijn landge- 3*5-3 flfdö de Keulenaer en Knetemann. Gerrit ei - badd. die Raas in de Primavera eventueel 1- fvangen maar nu thuis blijft, werd zesde. DEN HAAG Ben Wijnstekers (Feyenoord) is naar aanleiding van zijn derde gele kaart in de wedstrijd tegen PSV voor een wedstrijd geschorst. De tucht- commissie van de KNVB sloot in totaal zeven spelers voor één duel uit. De lijst van gestraften ziet er als volgt uit: Van der Steene (DS 79), Wijnstekers (Feyenoord), Schmidt (Sparta), Buma (Telstar), Wijers (NEC, tweede elftal), Hindriks (FC Groningen, tweede elftal) en Steinvoort (De Graafschap, tweede elftal). EK BEROEPSPIKEURS START IN NEDERLAND DEN HAAG - Het zestiende Europees kampioen schap voor beroepspikeurs, dat van 26 tot en met 30 maart zal worden gehouden, start in Nederland. Op 26 maart zullen op het drafcentrum Hilversum vier draverijen gehouden worden. De dag erop gaan de deelnemers naar Wolvega, waar eveneens vier dra verijen meetellen voor de titelstrijd. Op 28 maart zijn de beroepsrijders in Gelsenkirchen (drie draverijen), op 29 maart in Pfaffenhofen in Beieren (drie drave rijen). De finale wordt op 30 maart gehouden in We nen met vijf wedstrijden. Aan de zestiende titelstrijd doen twaalf pikeurs mee. Voor Nederland komt Tjit- se Smeding aan de start. De overige deelnemers ziin: Gilbert Martens (Bel), Steen Juul (Den), Heinz We- wering (Wdl), Jorma Kontio (Fin). Jean-Claude Hal lais (Fra), Matyas Eszes (Hon), Carlo Bottoni (Ita), Gunnar Eggen (Noo), Johann Scherber (Oos), John ny Takter (Zwi) en Yvan Pittet (Zwi). WEER RAPPORT OVER VANDALISME landelijk overleg voetbalvandalisme (LOV) ko men. In dit orgaan moeten rijksoverheid en alle betrokkenen gaan overleggen over de aanpak van voetbalvandalisme. Het overleg moet leiden tot een betere aanpak van het verschijnsel en voeren tot één algemene gedragslijn tegenover voetbalvandalen. Deze aanbeveling doet een Projectgroep voetbalvandalisme in een gisteren uitgekomen rapport. In de projectgroep, die on der leiding stond van de heer Koenders (Bin nenlandse Zaken), zaten ambtenaren en verte genwoordigers van gemeenten, vervoersbedrij ven, politie, NS en de KNVB. Het rapport is aan minister Rietkerk (Binnenlandse Zaken) aange boden. Het kabinet wil nog voor eind maart be sluiten terzake nemen. Volgens insiders zal men het rapport integraal overnemen. n van d» RENVEEN 5. van de Vrande met onmiddel- ingang bedankt ice-voorzitter van Nederlandse ijs- leybond. Ruim jaar heeft hij deel imaakt van het Rijks bestuur van ond. In zijn moti- aan de leden het bestuur :t hij op dat lang- srhand zijn ple- als bestuurder is Iwenen. Maar dat liet de directe en ïlijke aanleiding zijn beslissing, nam hij na een •zittersvergade- ring van begin maart. „Dat was de druppel, die uiteindelijk de emmer deed overlo pen. Zelden heb ik meegemaakt dat be stuursleden zo onge nuanceerd zaten te zwetsen", aldus Van de Vrande. Dat verwijt richt Van de Vrande ook aan bondsvoor zitter F. Schweers. Die had vantevoren geprobeerd om kritiek op het bestuursbeleid in de kiem te smoren. Daar voor waren op een aantal plaatsen in ons land informe le bijeenkomsten gehouden. In Drachten waren de Noor delijke clubs bijvoorbeeld bij een. En ook in Tilburg heeft de bejaarde praeses getracht de clubs zodanig te beïnvloe den, dat zij weer vertrouwen zouden krijgen in het beleid vanuit Zoetermeer. Schweers heeft daarbij een aantal kritische opmerkin gen gemaakt over declaraties van de directeur van het bondsbureau, J. van Rijswijk. Zo zou een bezoek van Van Rijswijk aan een congres in München door hem zijn ge declareerd, terwijl de West- duitse bond volgens de heer Schweers alle kosten voor zijn rekening had genomen. Ook maakte de bondsvoorzit ter melding van andere reis jes, die door Van Rijswijk niet waren gemaakt maar wel in rekening waren ge bracht. Op de genoemde bij eenkomsten verklaarde Schweers volkomen te goe der trouw de ingediende no ta's van zijn paraaf te hebben voorzien. Geweldige last Een ander punt, dat herhaal delijk in de discussie werd betrokken was de geweldige last, die het nieuwe bureau van de bond in Zoetermeer met zich meebrengt. In de loop van de totstandkoming van dit complex is door Schweers altijd beweerd dat de exploitatie voor de leden van de bond geen extra las ten met zich mee zou bren gen. De huur van 22.000 gul den per maand betekent ech ter wel een onevenredig hoge onkostenpost op de be groting. Daardoor is ook de bezetting van het bondsbureau aan de geringe kant. Het hele sei zoen heeft chef de bureau Rob van Rijswijk, zoon van directeur Joop van Rijswijk door de afwezigheid van zijn vader op minimale capaciteit moeten werken. De chef van de afdeling administratie Ina Westra, was daarbij ook nog geruime tijd ziek. Het conflict tussen het be- Directeur Joop van Rijswijk van de Nederlandse IJshockey Bond. sinds oktober al niet meer op het bondsbureau verschenen, wordt beschuldigd van declaratie-fraude. stuur en Joop van Rijswijk heeft tot gevolg gehad dat deze sinds half oktober niet meer op kantoor is versche nen. De communicatie met het bestuur vindt plaats via zijn advocaat. Als afgedaan De nu afgetreden Van de Vrande is van mening dat „de zaak- Van Rijswijk' door het bestuur als afgedaan werd beschouwd. De leden hebben de verantwoordelijke bestuurders echter teruggef loten. Van de Vrande: „Dat is echter niet de aanleiding voor mij om mij terug te trekken. Ik had er gewoon nu genoeg van". De kans is groot dat de fi nanciële commissie op de volgende bondsvergadering met een dusdanig advies komt, dat dit uitmondt in een motie van wantrouwen tegen het bestuur. Met name van de zijde van de Amster damse voorzitter Sjoerd Terpstra en zijn Haagse Hoky-collega Frans van Erp is fel verzet gerezen tegen de manier waarop de afgelopen jaren een ondoorzichtig fi nancieel beleid is gevoerd. Voorzitter Schweers kon gis teren geen commentaar ge ven op deze ontwikkelingen. Hij vertoeft bij het nationale juniorenteam in Japan en komt begin april weer terug in ons land. Daarna vertrekt hij voor enkele weken naar het buitenland in zijn functie als bestuurslid van de inter nationale ijshockeybond. Be gin juni kan hij zich dan ver weren op de diverse aantij gingen. WICO BOONSTRA LISSABON - Het bestuur van de UEFA heeft een stemmig het eindtoernooi van het Europees kampi oenschap voetbal in 1988 aan West-Duitsland toege wezen. Het comité ging echter voorbij aan de wens van de Westduitse regering ook West-Berlijn als plaats van handeling te accepteren. Pogingen van voorzitter Herman Neuberger en pen ningmeester Egidius Braun van de Westduitse voetbal bond (DFB) de UEFA over te halen de openingswed strijd op 10 juni 1988 toch in West-Berlijn te laten spelen, haalden niets uit. De ver- Hermann Neuberger van de Westduitse voetbalbond omhelst zijn Italiaanse collega Federico Sor- dillo nadat bekend is geworden dat het EK voetbal '88 naar West-Dultsland gaat. deelde voormalige Duitse hoofdstad, nu een enclave in de DDR, wordt door de Oost- europese landen niet als ge schikte plaats ervaren Het kampioenschap van 1988 zal worden afgewerkt in Düssel- dorf (openingswedstrijd 10 juni), Keulen. Gelsenkir chen, Hannover, Frankfort, Stuttgart en München (finale 25 juni). l CNWIJK Veel is er na de eerste I ran de strijd om het nationaal kam- ischap anker kader 47/2 in Steen- nog niet deslist. Eén ding lijkt ech- ?ker: Hans Vultink zal zijn vijftigste Ititel niet kunnen veroveren. De ir van de vaderlandse biljartwereld g in de eerste twee ronden, in zijn riete spelsoort, biljartles! eerste ronde verraste lond Burgman de man uit Achterhoek onplezierig in de vierde beurt met [raaie serie van 279, de (te van de dag, de partij maken. Vultink bleef beteuterd steken op 51. i was niets aan te doen. alleen speelde hij erg jmaar ik kon (nog) niet in tme komen. Al tijdens ropees kampioenschap ten in Epinal, voor het inde, had ik last van een verkoudheid. Daar ben steeds niet van af en indert mij nog steeds". De ludige nationale kam- i in net 47/2 achtte zich n moment nog steeds niet pos. „Ik heb mijn ritme hiet gevonden. Maar het poi is nog niet afgelopen. |s wordt tenslotte pas aan lind van de fuik gevan- 1 aldus Vultink. ir uur later baar uur later werden zijn lansen definitief van tafel ègd Titelverdediger Jos prs liet, geconcentreerd led spelend, zien de moei- situaties niet uit de weg lan. Op de opening van pk, elf. antwoordde de egenaar met een degelijke van 92. Vervolgens wist ink niet te profiteren van foutje van Bongers, waar- jn kansen verdwenen wa- Met een serie van 258 tte hij een vroeg einde de partij. Hans Vultink m hiermee op een achtste atste plaats met een moy- dat bijna dertig punten r de degradatiegrens van ligt. deze partij bewees Bon- dat er andermaal met rekening gehouden moet en. De doorbraak van de is in Steenwijk ook Europese kampioen junioren in het anker-kader 47/2 be wees in beide partijen goed voorbereid te zijn. Hij speelde snel, geconcentreerd, vol risico en zeer zelfverzekerd. Ongeslagen Als derde bleef Raymond Burgman ongeslagen door la ter ook Velthuis te verslaan. Net als in het duel tegen Vul tink bewaarde de jonge speler uit Baarn zijn hoogste serie voor de laatste beurt: 146. Jan Arnouts herstelde zich in de tweede ronde tegen Piet Vet goed van het verlies tegen Van de Ven. Met een serie van 182 in de zesde beurt liet zien dat de speler uit Etten-Leur alleen al op routine -een ge vaarlijke kanshebber blijft. Ook Vet is ondanks zijn ver lies nog niet uit het rijtje van titelkandidaten verdwenen. De tweevoudige kampioen in het 47/2 speelde daarvoor in de eerste ronde te sterk tegen Korevaar. Een serie van 234 van de jonge speler uit Dor drecht, werd door Vet beant woord met een paar nuttige series die hem in vijf beurten de winst brachten. Hans Vultink begon het toernooi slecht en verspeelde daardoor al op de eerste dag zijn kansen op de titel. een opvallend verschijnsel. Van de Ven en Raymond Burgman lieten na hun eerste partijen een uitstekende in druk achter. De meeste tegen stand lijkt de titelverdediger te kunnen verwachten van de nummer drie van het vorige kampioenschap, Harry van de Ven. Na een rimpelloze zege in de eerste ronde op Jan Ar nouts, deed de Europees jeugd kampioen uit Eindhoven het later op de dag nog eens dun netjes over. Met series van 185 en 165 bezorgde hij Ad Kore vaar binnen het uur zijn twee de nederlaag. De voormalige

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9