mededelingen gemeentebestuur 18 t/m 22 maart '85 EEN KLASSE APART. KOM, KUK EN VERGELIJK DIE PURE KLASSE. kIMfimkkMliti ROVER VAN AUSTIN R0VER.GR0TE KLASSE VANAF36.820.-. AUTO HOME B.V. B.V. AUTOMOBIELBEDRIJF LA.G. r EeniwMM 7 LEIDSE COURANT VRIJDAG 15MA4 Commissie vergaderingen Commissie voor Volkshuisvesting Woensdag 20 maart a.s. om 20.00 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies. Agenda: ••Presentatie bouwplan 175 vrije sector woningen vlek 6 Stevenshof Presentatie bouwplan hoek Rembrandt- straat/Noordeinde Uitgifte in erfpacht van de onroerende goederen Langegracht 2 en 4 Uitgifte in erfpacht van een perceel grond in De Waard Verkoop van een perceel grond aan de Haverstraat (t.b.v. bouw berging/tuin-erf) Verkoop van een perceel grond achter de woning Zijlsingel 32 Verkoop van een perceel grond achter de woning Koddesteeg 18 Verkoop van een perceel grond achter de woning Koddesteeg 12 Vergunning voor 388 woningen, te bouwen in opdracht van wbv. Eensge zindheid in vlek 15 Stevenshofpolder, alsmede de werving van kandidaten voor deze woningen Regeling eigendomsoverdracht Bree- straat 25-27 Beschikbaarstelling van een bedrag van max. 70.000.- uit het egalisatiefonds directie Volkshuisvesting t.b.v. volkshuis vestingsplan 1985 t/m 1990 Verbetering en groot-onderhoudswerken 14 woningen Waldeck Pyrmontstraat. Anna van Saksenstraat - LWS Plan 9 - wbv Ons Belang Heffing leges gemeentegaranties Commissie voor de Rekeningen Donderdag 21 maart a.s. om 19.00 uur In kamer 13 van het Gulden Vlies. In deze vergadering zullen de volgende laarrekeningen worden behandeld t.w.: Jaarrekeningen 1982: - Direktie Sport en Rekreatie; - Gemeentelijke Sociale Dienst: - Vleeskeuringsdienst/Openbaar Slachthuis; Jaarrekeningen 1983: - Dienst Beheer Schoolgebouwen; - Brandschadefonds Commissie voor Financiën Donderdag 21 maart a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs In di verse vergaderingen van andere commis sies aan de orde zijn geweest en waarvan nu In hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. En verder: Wijziging Verordening geldelijke voorzie ningen raads- en commissieleden Tweede algemene begrotingswijzigingen Begrotingsprocedure 1986 Vergoeding kosten psychologische hulp verlening buitengewoon onderwijs 1981 en 1982 Vergoeding voor werkzaamheden Com mandant Brandweer voor Centrale Post Ambulancevervoer aan de gemeente Lei den Subsidie Personeelsvereniging Subsidie dienstjaar 1983 Stichting Leidse Rechtswinkel Commissie voor Financiën Commissie voor Maatschappelijke Aan gelegenheden, Volksgezondheid en Cul tuur Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer Commissie voor Onderwijs, Samenle vingsopbouw en Emancipatie Donderdag 21 maart a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies. Agenda: Bestemming van de ruimteverdeling en de exploitatie van het schoolgebouw Hoog landse Kerkgracht 20A (Kaasmarkt- school). Commissie voor Financiën Deelcommls8le Sport en Recreatie Donderdag 21 maart a.s. om 20.30 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht aan de Informatie balie in de hal van het stadhuis. Of bel even: 254103. Monumentencommissie Lelden Woensdag 20 maart a.s. om 19.30 uur In kamer 12 van het Gulden Vlies Agenda: Vaststelling jaarverslag over 1984 Ontwerp-advies tot plaatsing van het pand Scheepmakersteeg 2A op de gemeentelij ke monumentenlijst Ontwerp-advies tot plaatsing van het pand Pieterskerkchoorsteeg 18 op de gemeen telijke monumentenlijst Ontwerp-adviezen tot plaatsing van de panden Breestraat 12 en Kort Rapenburg 10-1 OA op de gemeentelijke monumen tenlijst Discussie over de beschermenswaardig- heid van de volière in het Plantsoen Discussie over eventuele aanbevelingen met betrekking tot het aanbrengen van de vervaardigde monumentenschildjes Discussie over de beschermenswaardig- heid van de actiehaarden 00-13, 00-15 en 00-24 (tussen Vrouwensteeg, de Rijn, Koombrugsteeg en Breestraat) Discussie over de beschermenswaardig- heid van de volgende objecten: - Kort Rapenburg 1 -3 (de voormalige Neder- landsche Bank); - De Watertoren nabij de Hoge rijndijk; - de Blauwpoortsbrug met het brugwachters huisje; - Steenstraat 1 a (het voormalige Boerhaave Laboratorium); - de Grote Havenbrug met brugwachters- - Oude Singel 56 (de voormalige fabriek van wollen dekens J. Scheltema); - Haagweg 1 -3 (de sluis en het voormalige sluiswachtershuis); - Zoeterwoudsesingel 6-6A; - Hoge Rijndijk 25 (het voormalig Militair Ou- deliedenhuis); - het voormalige fabriekscomplex van Van Wijk en Co. aan de Hogewoerd/Levendaal; - Boisotkade 3 t/m 8; - Boisotkade 2A (het gebouw van het Ge meentearchief); - Oude Rijn 56-58 (het kantoor van de Leid se Spaarbank); - Plantsoen 99 (de v.m. school van J.W. Schaap); - Rijnsburgerweg 2 Voor informatie kunt u bellen 25408 of 254505 Beheerscommissie Stadskabei Lelden Woensdag 20 maart a.s. om 20.00 uur In kamer 13 van het Gulden Vlies Agenda: Behandeling motie 45 (doorgifte Ned.: 1 en 2 tv) Bespreking gevolgen voor Stadskabei Lei den n.a.v. aanschaf schotelantenne door Gemeenschappelijke Regeling Tarieven 1985 installateur van Eijck Voorstel wijziging beleid t.a.v. boekhoud kundige verantwoording Stevenshof Voorlopige cijfers 1984 Voor informatie kunt u bellen 254131. Raad van Advies voor Verkeers- en Ver- voersaangelegenheden Donderdag 21 maart a.s. om 15.00 uur In kamer 001 van het Sladsbouwhuls. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de z.g. hoorprocedure. Voor inlichtingen kunt u bellen 254502. Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Asfaltering en aanpassing fietspad gedeelte Rijnsburgerweg Het fietspad aan de kant van het A.Z.L., het deel tusseri Stationsplein (Rijnsburgervia- duct) en voetgangers en fietsers ingang van het A.Z.L. ziekenhuis wordt vanaf a.s. maan dag onderhanden genomen. Dit deel van het fietspad wordt geschikt gemaakt voor fietsers en bromfietsers In twee rijrichtingen ei.jI tévens geasfal teerd worden. Het trottoir onder het viaduct en het verleng de daarvan wordt als gevolg hiervan aange past. Voetgangers en fietsers moeten vanaf a.s. maandag rekening houden met mogelijke (doorgangs-)vertragingen. E.e.a. zal tijdelijk aangegeven staan met borden. Naar ver wachting zal het karwei 4 werkbare weken duren. Informatieavond Mostertkomplex Donderdag 21 maart a.s. om 20.30 uur orga niseert de gemeente in de "Pancrat" op het ir. Driessenplein een informatieavond over de verbouwingsplannen voor het Mostert komplex. Omwonenden en andere belang stellenden zijn daar van harte welkom. Wie vóór die tijd de plannen wil inzien, kan daar voor terecht in de "Pancrat", of op het Stads- bouwhuis, kamer 241 Start rioleringswerk zaamheden Pieterswijk Komende week begint het rioleringswerk in de Pieterswijk. Een karwei dat tot juli a.s. zal voortduren. De aannemer start in de laagst gelegen delen van de wijk. Dat zijn de He- rensteeg en Scheepsmakersteeg bij het Ra penburg. Van daar uit wordt gewerkt in de richting van de Breestraat, het hoogste deel. Beetje bij beetje wordt de wijk aangepakt. Het werk bestaat uit 19 faseringen. Alle be woners uit de wijk ontvangen deze week een brief van de direktie Voorlichting met daarin informatie over de werkzaamheden, de duur per straat of steeg, bereikbaarheid van win kels, bedrijven en woningen, enz. Huisvuilophaaldienst Aan de bewoners van Pieterswijk het ver zoek nu alvast rekening te houden met het plaatsen van de huisvuilzakken tijdens de ophaaldagen. Dit i v.m. de aanleg van leidin gen van gas. water en licht. De huisvuilauto kan doordat een aantal straten opgebroken is, niet met de auto voor de deur komen. Nieuwe ingang Groenoordhal- ien Maandag 18 maart a.s. zal in alle vroegte een nieuwe hoofdingang naar de Groenoordhallen in gebruik genomen wor den. De nieuwe Ingang Is aan de Gooimeer laan, ter hoogte van de daar gevestigde benzinepomp. De ingang aan de Willem de Zwijgerlaan komt in verband hiermee te vervallen. De afdeling wegbebakening van de gemeente zal tijdig borden plaatsen om de automobilis ten te wijzen op de nieuwe situatie. Asfaltering gedeelte Marnixstraat A.s. maandag begint aannemersbedrijf N.B.M. met de voorbereidende werkzaam heden voor de asfaltering van het deel Mar nixstraat, tussen Van der Duijnstraat en Wil lem de Zwijgerlaan. De totale duur van het werk is gesteld op ongeveer 5 werkbare we ken. Begonnen wordt met het stellen van de trottoirbanden en straatkolken. Daarna wor den de bochten ter hoogte van de Willem de Zwijgerlaan onderhanden genomen. De as faltering gebeurt naar alle waarschijnlijkheid ergens in de tweede week van april. De Marnixstraat zal dan ook voor een paar dagen zijn afgesloten voor verkeer. In die periode zullen e'r omleidingsborden komen voor tijdelijke omleidingen. Aanleg vrijliggend fietspad Op de ventweg Willem de Zwijgerlaan, tus sen Falckstraat en Marnixstraat zal een nieuw vrijliggend fietspad komen. Dit i.v.m. gevaarlijke situaties, die op dit moment ont staan ais gevolg van auto's, komend vanaf de hoofdrijbaan naar de ventweg toe. Daarnaast wordt een 8 tal parkeervakken op genoemde ventweg aangelegd. Deze ko men langs het geasfalteerde fietspad. Verhuizing bijkantoor Sociale Dienst Herensingel Dinsdag 19 maart a.s. neemt de Sociale Dienst een nieuw bijkantoor in gebruik voor cliënten uit Leiden Noord. Het nieuwe bijkantoor wordt gevestigd In het Gezondheidscentrum, Bernhardkade 36. Maandag 18 maart vindt de verhuizing plaats. Cliënten die op de dag van de verhui zing een afspraak hebben gemaakt, worden opgeroepen te verschijnen in het hoofdkan toor aan de Langebrug 60. Inkomstenbriefjes Cliënten met een R W W. of W.W.V. uitke ring moeten er vanaf zaterdag 16 maart .rekening mee houden hun wekelijkse in- •komstenverklaring(en) in de brievenbus ,van het Gezondheidscentrum aan de Ber- nardkade te deponeren. Sociale Dienst Apollolaan Met ingang van 15 maart is het kantoor van de Sociale Dienst aan de Apollolaan In het vervolg op vrijdagmiddag voor het ma ken van afspraken gesloten. Volgende week zijn aan de beurt: Wljk17en19 maandag 18 maart Wijk 18 en 22 woensdag 20 maart Wijk 21 en 23 donderdag 21 maart Wijk 20 en 26 vrijdag 22 maart Bouwplannen Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: - Pasteurstraat 40-40a, verbouwen en ver helen woningen; - Driemasterwal 7, verbouwen kelder onder garage; - Leeuwkenstraat 10, inwendig verbouwen woning; - Levendaal 175, plaatsen afrekenstation annex kiosk; - Madoerastraat 17. inwendig verbouwen woning; Rijndijk 38, verbouwen en uitbreiden bal- - Noordeinde 51inwendig verbouwen res taurant en bovenwoning en bijtrekken ach terbebouwing Noordeinde 49; - Groenhovenbrug, een voetgangers- en fietsersbrug nabij Huize Groenhoven; - Noorderstraat (terrein Reiniging) bouw en verbouw 26 woningen; Verder hebben Burgemeester en wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: - Rijndijkstraat 79, verbouwen woning en bouwen berging en erfafscheiding; - Bronkhorststraat 45, verbouwen tot me disch centrum; - Boshuizerlaan 13, aanbouwen entree en inwendig verbouwen kerkgebouw; - Vijf Meilaan 7, plaatsen bakenmast met elektronisch prijsaanduidingsbord; -César Franckstraat 18, inwendig verbou wen flatwoning; - Spieghelstraat 8, inwendig verbouwen be nedenwoning; - Hoge Morsweg 35, bouwen aanbouw aan rechter zijgevel woning; Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 18 maart 1985 gedurende veertien da gen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als burgemeester en wethouders ondanks de ingediende oezwaarscnnnen en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij knj- gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Welstands commissie Maandag 18 maart a.s. om 15.30 uur In kamer 001 van het Stadsbouwhuis. St. Aagtenstraat 10-12, verbouwing Hoge Rijndijk 86-96, aanbr. Itiifelvoorz. Stationsweg 26-28, nieuwbouw (keuze materialen kleuren) Zoeterwoudseweg 21bouw distributie centrum Utrechtse Veer 2-2a. verbouwing Lage Rijndijk 116, verbouw winkel-woon huis Haarlemmerstraat 26-2.6a, verbouwing Boshuizerlaan 1verb. uitbr. sauna Akkerhoornbloem 10, wijz. achtergevel Voorstraat 10, verbouwen woonh. Hansenstraat 27, verb, achtergevel Reitzstraat 8, verpl. vern. berging Bevrijdingsplein, bouw kiosk Pr. Wilhelminastraat 32, verbouw woning Nieuwe Rijn 13, wijz. onderpui Roemer Visscherstraat 1verbouw woon huis Barbera van Meertenstraat 2, bouw carpoi Hoge Rijndijk 177, pl. berging Bloemstraat 34-36, verbouw (22 bergin gen) Turkooislaan 284, verb, bedrijfshal Kortenaerstraat 59, aanbr. dakkapel Morsweg 96, vernieuwen raamkozijn Boshuizerlaan 26, uitbr. praktijkruimte Koninginnelaan 62, verb, woning Zeemanlaan 5, aanbr. dakkapel Sieboldstraat 1verbouw woonhuis Rijndijk 286, verbouw keuken berging Heivlinder 23. aanbr. dakkapel Handelstraat 3-5, maken erker luifel Mimosaduin 3, aanbr. dakkapel Langebrug 7-7a, wijz. garagedeur Bovengenoemde bouwplannen liggen maandag a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur ter inzage bij de secretaris van de Welstands commissie, kamer 116a van het Stadsbouw huis. Langegracht 72. Voor telefonische inlichtingen en aanmel ding voor het spreekrecht kunt u bellen met telefoonnummer 254543, b.g.g. 254559. AUSTIN ROVER ROVER Al bij een proefrit in een Rover ontdekt u dat fantastische gevoel van pure klasse. Het is zijn souplesse, het uitgelezen kom fort en het gevoel van kracht. Ook de keuze van diverse uitvoeringen benadrukken het individuele karakter van de Rover. Ook na jarenlang rijplezier zal de grote bedrijfszekerheid van een Rover even vanzelfsprekend zijn als zijn blijvend hoge inruilwaarde. Daarbij kunt u bij ons te recht voor een aantrekkelijke leaseovereenkomst. Wij hebben voor u een Rover startklaar staan. I h I l kl Sët dU°r hulpverlening onderweg. Informeer naar uitbreiding van de garanlic lol 2 of 3 jaar (Supcrgaranlie). Touwbaan 2, tel. 071-899275, Leiderdorp Van Oldenbameveldtstraat 37, teL 071-154909, Leiden Subdealers: Garage Adegeest, Leidseweg 89, tel. 01717-6464, Voorschoten, Garage de Jong BV, v.d. Mortelstraat 250-252, tel. 01719-19303, Noordwijk, Garage de Jong BV, Hoofdstraat 102-106, tel. 01718-16947/13941, Valkenburg LDat zoeken we even op. In de 'Uit'bijlage natuurlijk! J

Leidse Courant | 1985 | | pagina 20