Sdio/televisie kon Brandsteder Iaat als boze volfzijn Dracula-tanden zien DURAN DURAN: De stilte voor de storm CcidócSomxmt VRHDAG 15 MAART 1985 PAGINA 13 ^ïge architecten in beeld in de kans te bouwen itp/ERSUM Over het onderwerp: bouwen in Ne- r jnd wordt op de televisie bedroevend weinig aan- j besteed. In de VPRO-uitzending „De Kans te rajen" (zondagavond Ned. I, 21.00 uur) wordt ge- £raH in die leemte te het begin van het programma wordt vastgesteld je architect door de buitenwacht jarenlang werd uwd als een gedistingeerd kunstenaar die het 2heeft en ergens verborgen in een villa woont. In ren in Nederland is de laatste jaren inspraak ge- _i om niet te spreken van betutteling. Al gauw ren de sociale wetenschappers en welzijnswerkers Jchuld voor de slechte behuizing in binnensteden jf schoenen van de vermaledijde architecten. Sinds- I heeft het beroep een ongekende opwaardering femaakt. In beeld komen de 30-jarige Francine fen die als lid van het bouwbedrijf Mecanoo mee- t aan een woningbouwproject op het Rotterdamse jplein. We zien de 35-jarige Jo Coenen die er in slaagde de opdracht te verwerven voor het nieuwe stadskantoor in Delft. En maken kennis met denkbeel den van de in Rotterdam werkende Frits van Dongen die niet de opdracht kreeg voor de bouw van een toren gebouw in Rotterdam waarop hij zo vurig had gehoopt Uit de uitzending komt duidelijk naar voren dat het aan de weg timmeren voor architecten een levensnood zaak is. Via voor hen uitgeschreven prijsvragen (die soms slechts met een boekenbon worden beloond) kun nen ze tonen wat ze waard zijn en wat voor werk ze kunnen leveren. Opmerkelijk is de figuur van de in een experimenteel huis in Almere wonende Jan Ben- them (33) die zijn ontwerp via een prijsvraag-vraag be kroond zag en voor de douane een loods mocht bouwen aan de Belgische grens. De makers van het programma Maarten Kloos en Rob Klaasman hopen vurig dat er meer aandacht wordt be steed aan bouwen in Nederland. Het onderwerp ver dient dit zonneklaar. JOCHEM GREVEN Opmerkelijke natuurfilm over vogelvrije havik HILVERSUM Is de havik vogel- vrij? Sommige jagers vinden van wel. Ze zijn er trots op als ze deze be schermde en zeldzame roofvogel te grazen kunnen nemen. Inmiddels zijn er plannen om de boete die hier op staat van 300 tot 10.000 gulden te verhogen. Dat neemt voorlopig niet weg, dat de havikenstand zich maar nauwelijks weet te handhaven in ons land. Maurice Nijsten (leraar biolo gie) en Jo Erkens (docent frans) maakten in de KRO-serie „Natuur in eigen land" een film onder de titel „De havik vogelvrij". (Uitzending maandagavond 18 maart Ned. II, van 21.35 uur tot 22.23 uur.) In het verleden werd de havik gezien als bloeddorstige moordenaar, scha delijk voor gewas en fauna. Recente onderzoekingen hebben uitgewezen dat de havik het natuurlijk even wicht in de natuur handhaaft en dient. De vogel zoekt zijn prooi onder soorten die veel voorkomen en laat diersoorten die sporadisch opduiken, onberoerd. Gewilde prooien voor de havik zijn de houtduif, verwilderde postduiven, het konijn, de eekhoorn, maar ook spreeuwen en eksters. Ook werd gefilmd op het havikshorst (nest) waar veel geduld voor nodig was. De kijkers zien jonge haviken opgroeien en krijgen een beeld van een stuk natuur dat zelden zo mooi werd belicht. [Sta) I9.0VERSUM TROS-kwis- ^nmeester Ron Brandste- dalmaakt er geen geheim 2); „Het leven is niets dan in ipier en kwel. Daar kan ik %le verhalen over vertel- 4-3C Maar je zit wel opge- feeept met een bepaald ima- t.3oqat van de vlotte jongen 6.3(pveral zijn graantje mee- smij Dat laatste kun je tegen- l4Ïen' maar 8een mens die looft. Daarom kun je beter INQT op die toer meegaan. Je on zien zoals de mensen ten. dat je bent. Daarom mij in „Abbacadabra" als joze wolf. die graag een ver hapje lust. Ik heb daar niijplezier aan mee gedaan". h0Velt hier op zijn hoofdrol loze Wolf in de tv-sprook- iiisical „Abbacadabra", ge- THfct op muziek van Abba en 17 "tekst vrijelijk bijeenge- gHckeld uit de overbekende y' -jpkjesliteratuur met figu- 6); ®ls Roodkapje, Sneeuwwit- TEffjnokkkio, de Prins en de ;ieises en Assepoester, te zien enTdagavond op TROS-tv op 5. t II om 19.12 uur. Een tijd- iNCvoor jong en oud tegelijk. de aanmaak in de regie °ÏRien van Wijk ging veel fbereidend werk vooraf. ;Rb oorspronkelijke idee voor Speelse stuk tv-werk kwam n<4n het brein van de Franse l:jjponist/tekstschrijver Alain 'ijtfnlil. Björn en Benny van dei3 werden ingeschakeld, wLit de Abba-hits de muziek lepten. Dit leidde in n^krijk tot een gezongen tv- 'a.n. waarin oa. Abba-Frida Dit hele idee werd overgehe veld naar ons land, waar de TROS er warm voor liep en een platenmaatschappij een el pee liet maken, momenteel in de winkels. Voor ons land zocht men er hier bekende grote namen voor aan, als ge noemd Ron en verder diens vaste showassistente Nancy Dubbelman, Benny Neyman, Bonny St. Claire, Nico Haak, Marga en José en nog zo wat. Zelfs Joost Timp kreeg een rol als computer met chiptekst, terwijl hij samen met Will Hoebee ook de vertaling ver zorgde. Lekker hapje In de persoon van Ron Brand steder duikt op zeker moment in het grote bos achter de rug van Roodkapje (Nancy) de boze wolf op, later zelfs voor zien van Dracula-tanden. Zin gend maakt hij er geen geheim van dat hij bekend staat als het wezen dat graag een lek ker hapje lust. Maar ook is hij niet ongevoelig voor inkeer: „Ik heb enorme spijt van alles. Ik had hele wilde haren. Ik deed wel meer wat mal is. Ik was mezelf niet". Nancy Roodkapje gaat daar nader op in en in op. Zij zingt tegen hem in ongeveer, dat zij als kleine meid door een groot bos loopt met de bedoeling grootmoeder koek te brengen. Met alle noodlottige gevolgen vandien. Maar dat er nu ge noeg gezeurd is. En dat je zo iets bij moet leggen. Zo komt Ron er alweer genadig vanaf. Laat Ron in een interview over dit werkstuk verder nog weten: „De boze wolf doet de meest verschrikkelijke dingen. Gelukkig komt het in een happy end toch nog allemaal goed. Daar sta ik van harte achter. Mijn levenskunst be staat uit een onverwoestbaar optimisme. Ik blijf geloven in de goedheid van de mens. Dat zit ook in dit sprookje. Zo schijn ik ook in de praktijk nogal mee te vallen. Dat komt er in het sprookje uit en daar voor heb ik me graag laten ge bruiken. Dit gezongen tv- sprookje relativeert ook de verhalen die over mij in om loop zijn. Dat noem ik stereo typen, net als in een sprookje over goede mensen en slechte. Ik heb geen boze dingen in de zin. Ik ben ondernemend, ia, maar daarom hoeven al die verzinsels nog niet te kloppen die over mij verteld worden. Wat dat betreft hadden ze voor deze rol net zo goed Mar co Bakker kunnen nemen. In mijn werk ben ik een gezellige bink en daarbuiten stelt ook aan mij het leven gewoon zijn eisen. Maar eind goed al goed, net als in het sprookje". Prins en prinses Maar het moeten allemaal sprookjes blijven. Ook Nico Haak als Pinokkio wiens neus steeds groter groeit. Assepoes ter (Bianca Folkers) en Sneeuwwitje (José) kampen intussen met persoonlijke pro blematiek, al was het maar het gemis voor de spiegel van het overschone spiegelbeeld. Benny Neyman put zich als Onherkenbare Ron Brandsteder met Dracula- tanden als de boze wolf met zijn show assistente Nancy Dubbelman als Roodkapje. prins uit in gezang jegens Doornroosje in bewoordingen als: „Voordat jij kwam was mijn leven leeg, maar jij kwam als een steekvlam die naar de hemel steeg". Waarna Doorn roosje (Bonny St. Claire): „Bij mij is er plaats voor jou alleen, maar ik wist niet wie je was". Regisseur Rien van Wijk: „De Franse tv kwam met een eigen versie van dit sprookje, maar ik had er mijn eigen idee over. Ik had alleen de teksten van de liedjes en die moest ik visu aliseren en invullen met ar tiesten. Ik kreeg daarvoor een leuk stel bij elkaar. Mensen die kunnen zingen en die een naam hebben op te houden. Ik heb op lokatie op het Muiders- lot en in de studio opnamen gemaakt, en er ook tekeningen voor laten vervaardigen, die ik nadien bij het beeld heb moeten voegen, een ingewik keld stuk montagewerk, waar voor ik medewerking kreeg van handige NOS-technici, die niet op een uurtje gekeken hebben. Dit leidde tot een vormgeving, zoals nog niet vaak in Hilversum vertoond. Het is een bewegend boek ge worden, waaraan door velen met liefde is gewerkt". Dit tv-sprookje ziet er bijna uit als een videoclip, in muzikaal beeld gevangen teksten. En gezien de invulling met arties ten nogal onthullend ten aan zien van de verhalen die over hen de ronde doen. Het lijkt wel of Joost Timp en Will Hoebee daar in hun vertaling naar toe gewerkt hebben. TON OLIEMULLER Duran Duran: niet zo spannende concert-registratie. LONDEN De stilte rond Duran Duran is slechts een stilte voor de storm. De groep is momenteel in de studio bezig aan het titelnummer van de nieuwe James Bond-film „A view to kill". Bassist John Taylor, die er voor heeft gezorgd dat Duran Duran de opdracht kreeg toegespeeld, zegt: „Ik ben een grote James Bond-fan. Ik heb al zijn films gezien. Al heel lang leefde bij mij de wens een keer het titelnummer te mogen schrijven. Op een feestje kwam ik James Bond-producer Albert Broccoli tegen en heb ik hem gevraagd of wij niet een keer ons gang konden gaan en dat mocht. Het is ontzettend spannend om zo n titelnummer te schrijven. Het is echt een uitdaging omdat het niet zomaar een popsong is. Bovendien werken we met een groot orkest". Veel zonlicht zal Duran Duran de komende maanden niet zien, want als de song klaar is het moet ook de nieuwe single wor den staat het opnemen van de opvolger van de niet zo suc cesvolle studioplaat „Seven and The Ragged Tiger" voor de deur. Volgens John Taylor zal op de nieuwe Duran Duran langspeler. die opnieuw wordt geproduceerd door Nile Rodgers, hetzelfde stevige geluid zijn te horen als op de single „Wild Boys". John „Het was de eerste song die het verschil in geluid tussen studio en podium overbrugde. De single klinkt zoals we op het podium spelen". Het album, dat in september moet verschijnen, wordt gevolgd door een wereldtournee, die volgens gitarist Andy Taylor nog grootser van opzet zal zijn opgezet dan de vorige. Duran Duran is op het podium inmiddels uitgegroeid tot een vi sueel spektakel. Het concert dat Music Box morgen (11.00. 17.00 en 23.00 uur) uitzendt, steekt vooral in visueel opzicht schril af tegen de documentaire „Duran Duran - As the lights go down", die de AVRO in januari van dit jaar op het scherm bracht. Bij het Music Box-concert, dat werd opgenomen in de Hammers mith Odeon in Londen, hangt bijvoorbeeld geen groot video scherm boven het podium en werden de beelden niet verwerkt tot hetzelfde spannende kijkspel dat „As the lights go down" op levert. Het is een registratie zoals in de „Veronica Rocknight" of in het Duitse „Rockpalast" regelmatig is te zien. Voor de Duran Duran-fans zal het concert echter voor een prettig uurtje zorgen, al was het alleen maar vanwege de muziek. De filmsoundtrack en een nieuwe elpee zijn echter niet het eni ge dat we van de Duranies, zoals ze in Engeland worden ge noemd, nog dit jaar kunnen verwachten. Geen band lijkt zo pro- duktief als de leden van Duran Duran Behalve een nieuwe groeps-elpee zijn er ook diverse andere (solo-)projecten van het het vijftal in de maak. Zo zijn John Taylor en Andv Taylor be trokken bij het Power Station-project. Behalve dit tweetal ma ken ook Robert Palmer en Chic's drummer Tony Thompson deel uit van deze groep. Terwijl Andy en John in New York aan de langspeler werkten, bracht toetsenman Nick Rhodes zijn foto-boek uit en schreef hij samen met zanger Simon le Bon een aantal songs. Volgens het tweetal zullen deze geen deel uitma ken van de nieuwe Duran Duran-elpee, maar waarschijnlijk la ter dit jaar verschijnen op een langspeler die het duo wil opne men. HANS PIËT sderiand ICI ERLAND 1 ICRV De Carsons. Australi- *^lche serie. Godfrey Carson »n Felicity nemen op hun luwelijksreis Gerard en De- la mee als personeel. Het ceiK>tert nog steeds niet tus- n jen die twee. Ze proberen llkaar steeds te slim af te e 15 Een ongewone oma, Jer>oppenserie. K) Pluizerd. Tekenfilm. 1 S|5 Perplex, maandelijks ?r(bngerenmagazine. Met o.a. e"iesprekken en live optre- Jeaens van De Dijk en de enlchoolband Double you ,mer i l0,fiepresenteerd door Legien Kromkamp en Dick Pas- oclchier. '?0 Bijbels Prentenboek, enifl. 6: Mozes en Jozua. -rfELEAC 30 Engels voor gevorder- mi (Follow me 2). Samen- itting les 52 en les 53. ufICRV De Roze Panter en de blauwe Kronkel, teken- fllfllms. iS Kanaal 13 (slot), tv-se- e. Pim en Door staan op traat nu hun radiostation is JeMgebrand. Is dit het einde van alles of is er nog hoop? dHOS uióo Journaal. ICRV ;e[8 De Op Naar De Top spelprogramma amateur-artiesten (rijden om de "R V-Showtrofee 1985. mtatie: Eddy Becker. Hier en Nu, actualitei- ibriek. The Winds of War (11), irikaanse tv-serie. Als veilig terugkomt van ijn~ gevaarlijke vlucht naar erlijn, vertelt Pamela dat (u£j verliefd op hem is. Rho- is inmiddels met hun ge- lenlijke vriend Fred op 'k geweest bij Byron in jrika. e ft5 Kerk Vandaag, actuali- i teitenrubriek over kerk en tlllamenleving. 45 Hill Street Blues, Ame- efikaanse politieserie. Belker bflprobeert zich uit te geven uivoor invalide. Rolstoelge- ébnjiker Gaffney probeert nhem van dienst te zijn, met ijjtfjna fatale gevolgen. 30 Journaal. John Bernard, een van de drie meteorologen van het KNMI, die het uitgebreide weerbericht presenteert. Ned. 2 om 22.30 uur. NEDERLAND 2 FEDUCO 17.15 Taal, tekens en regels. Afl. 18: Actieve en passieve zinnen (herh.). 18.00 Plaatselijke politiek: De Sociale Dienst, (herh.). NOS 18.15 Nieuws voor doven. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 ai Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. KRO 19.12 Klassewerk, spelpro gramma voor scholieren. 20.15 De beste Muppet- shows. Vanavond als gast: John Denver. 20.40 Sport op vrijdag, kriti sche beschouwing van ak- tuele sportgebeurtenissen met o.m. de uitslag van de verkiezing van de beste voetballers van 1984. 21.20 Lou Grant, Amerikaanse serie. Afl.: Lou's geboorte plaats. Lou gaat terug naar zijn geboorteplaats en haalt met zijn oude vrienden leu ke en minder leuke herinne ringen op. 22.10 Praten met de minis ter-president. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Lasten en lusten, praat show praat met mensen uit zogenaamde 'gifwijken'. 23.30 Een bericht van de Wil de Ganzen. NOS 23.30 Nieuws voor doven. VPRO 23.35 VPRO-cinema en de Russische film: Astano- wilsja Pojesd (De trein die stopte), Russische speelfilm uit 1982. Na een treinonge luk stelt een rechter van in structie een onderzoek in waarbij het falen van enkele spoorwegmensen aan het licht komt. Regie: Vadim Abdrachitov. BRT 1 18.00 Plons, de gekke kikker, teken filmserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Jacobus en Corneel. 18.35 Star Trek, Amerikaanse SF-se- rie over de belevenissen van de USS Enterprise. Afl.: Het verlaten ruimte schip. Bij het naderen van een pla neet krijgt de bemanning van de En terprise een ander ruimteschip in zicht dat er identiek uitziet als de En terprise zelf. 19.20 Uitzending door derden: Pro gramma van de Liberale Radio- en tv-omroep. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Videomatch, videospelletje waarbij twee kijkers per telefoon te gen elkaar uitkomen. De winnaar kan verder spelen voor een reis. Presen tatie: Marleen Gordts. 20.25 De Tovenaar (The Wiz), Ameri kaanse musicalfilm uit 1978 van Sid ney Lumet. Met in de hoofdrollen: Di ana Ross, Michael Jackson en Ri chard Pryor. Het meisje Dorothy gaat met haar hondje Toto op zoek naar de tovenaar van Oz. Ze wordt verge zeld door Scarecrow, een vogelver schrikker op zoek naar hersenen, door Tinman. een tinnen marionet op zoek naar een hart, en door Llon, een leeuw op zoek naar wat moed. 22.30 Première. Jo Röpcke presen teert filmnieuws. 23.00 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Een week sport. 19.30 De grot, korte animatiefilm. 19.35 Juke Box. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Tennis. Rechtstreekse reporta ge van het Belgian Indoor Champion ship vanuit de Helzel. Commentaar: Daniel Mortier en Dirk Deweert. RTBF 1 16.30 Mededelingen ONEM. 16.45 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop, gevarieerd kinder programma. 17.50 Plein Jeu weekend, kinderpro gramma 19.00 Ce eoir, regionaal magazine. 19.25 Minute Papillon. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre, informatief magazine. 21 00 0 Holywood Story: Hommage aan Frank Capra, gala-avond gepre senteerd door James Stewart. Met fragmenten uit de meest belangrijke films van Frank Capra. 22.30 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Julie en Diana (16.00), Gaz (17.00) en Gary (18.00) 19.00 Kinderprogramma. 19.24 Tv-film. 20.57 Lettres de mon village. 21.05 Terre des vivants et royaume des mort». 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Julie en Di ana (22.30). Gaz (23.00). Gary (00 00) en Simon met een popartiest in de 'First Sight Show' (01.00). Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 Die Kanincheninsel. 16.40 Wunder der Prime, Walt Dis- neyfilm. Regie: James Algar. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 WWF-Club. Live vanuit de Stu dio. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 [ETagesschau. 20.15 Ein toller Kaler (The love bug). Amerikaanse speelfilm uit 1968. Met in de hoofdrollen: Dean Jones, Miche- le Lee en David Tomlinson. Regie: Robert Stevenson. Op ongewone wij ze komt John in het bezit van een Volkswagen Kever die met fantasti sche toverkrachten is uitgerust. Als autocoureur behaalt hij ongekende successen. 22.00 Gott und die Welt: Mein Kind soli leben. Adoptie in plaats van abortus. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Die Sportschau. 23.25 Heut' abend... De ARD-Talk- show van Joachim Fuchsberger met als gast: Heinz Konsalik. 23.45 Exil (6), tv-serie in 7 delen van Robert Muller en Egon Günter naar de gelijknamige roman van Lion Feuchtwanger (herh.). Pirkheimer, een schoolvriend van Hanns wil naar Duitsland gaan om Hitler te vermoor den. Hanns brengt hem In contact met oud-communist Merkle. die er al les aan doet om Pirkheimer op ande re gedachten te brengen. 01.10 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.20 Freizeit... und was man da- raus machen kann. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine. 17.45 E Western von gestem: Was ser für Arizona (1), western met John Wayne, Ray Corrigan. Raymond Hat- ton, e.a. Om de watervoorziening van het omliggende gebied te regelen moet er In de New Hope Valley een stuwdam gebouwd worden. De bewo ners van de vallei zijn het er helemaal niet mee eens. 18.20 Die Rück-Show. „Dat waren mensen, dat waren hits". Presentatie: Hugo Egon Balder. 18.56 Programma-overzicht. 19 00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspondenten. 20.15 Dar Alte, politle-serle. Afl.: Flulstermoord. De 58-jarige uitgever Brück onterft vlak voor zijn dood zijn dertig jaar jongere vrouw en zijn zoon. Hij heeft zijn zuster de nieuwe erfgename gemaakt. Zijn vrouw zegt dat haar man vlak voor zijn dood IIIOndertiteling via Tele- Tekst. D Zwart/wit-uitzending. ■D: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. Kï: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Dean Jones speelt de rol van autocoureur Jim Douglas in „The love bug". Duitsland 1 om 20.15 uur. vreemde dingen ingefluisterd gekre gen moet hebben. Commissaris Kos ter gaat op onderzoek uit. 21.15 Look '85. Modemagazine, ge presenteerd door Sablne Sauer 21.45 Heute-Journal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22.45 Die Profia, tv-serie AflDe man uit het Verre Oosten. Plotseling duikt de lang verscholen CI5-agent Meredith weer in Londen op. Hij wil Cowley over werkzaamheden van de Geheime Dienst In het Verre Oosten vertellen die van groot belang kunnen zijn. 23.35 Der phantaatlache Film: Der Autovampir (Upir z Feratur), Tsjecho- slowaakse speelfilm uit 1981. Met: Jirl Menzel, Dagmar Veskrnovè, Jana Brezkové, e.a. Regie: Juraj Herz. Op weg i de ziekenwagen weer door een zwarte wagen van de firma Ferat gedwarsboomd. De chauffeuse van de ziekenauto weet zich met moeite uit de gevaarlijke si tuaties te redeen. Hier moet iets ach ter zitten. 01.05 Heuta. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Talakollag II: Methoden zur Gewinnung wlrtschaftlicher Progno ses cursus Volks- en Betriebswlrt- schaftslehre (23). 18.30 Hallo Spencer, tv-serie 19.00 Aktualla Stunda. met Bllck- punkt Düsseldorf 20.00 Tagesschau. 20.15 Lènder - Menschen - Aben- tauer Kaual das andara Hawaii, fiimreportage over het vulkaaneiland Kauai, dat zijn natuurlijke schoonheid en cultuur heeft kunnen bewaren om dat het een zeer vochtig klimaat heeft 21.00 Jenselta dar Gro6en Mauar, documentaire-serie over China. Afl 10: Chengylng f&llt aus der Rolle. 21.45 Landesspiegel: Ein Ost-West- fale aus Amerika - Hans Bröcker in Hollywood. Filmreporlage. 22.15 Nirgandwo 1st Poenlchen, tv- - serie van Harlmut Grund naar de ro man van Christine Bruckner Maximi lians bereikt eindelijk het slot Eyckel samen met haar vier kinderen Ze worden opgenomen ddor haar oud tante Op slot Eyckel brengt Maximili ans haar vijfde kind ter wereld 23.05 Rockpalast. Optreden van The Lords of the New Church. 00.05 Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 17.30 Sky Trax 3. Live on Friday met Gary Davies. 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. 19 00 The Lucy show. Afl.: Lucy Vlv open a restaurant. 19.30 Mork Mindy. 20.20 Starksy A Hutch. 21.10 The new candid camera. Ko mische gebeurtenissen, vastgelegd door de verborgen camera. 21.35 Wayne Shuster. 22.05 The Deadly Ernest horror show: Son of Blob, Amerikaanse hor ror-film van Larry Hagman. 23.40-00.25 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 18.30 Friday people, gebeurtenissen van deze week in de show-business. 19.00 Journaal. 19.30 Weerbericht 19.35 London Plus. 20.00 Wogan, amusementsprogram ma rond Terry Wogan. 20.40 Match of the day live: Voet balwedstrijd West Ham United - Man chester United. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Late Starter, drama-serie. 23.15 Two Minute Warning, Ameri kaanse speelfilm uit 1976. 01.55 Weerbericht. BBC 2 be e.a. 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven. 18 35 Eureka. 19.00 The Invaders, science-fiction serie met Roy Thlnnes In de hoofdrol. 19.50 The Phil Silvers Show. 20.15 O.R.S. '85, gevarieerd magazl- 21.05 Nature, serie natuurfilms. 21.35 Gardener's world. 22.00 Just another day, serie docu mentaires. Afl.: Natural history. 23.00 Harty City. 23.30 Newsnight, actualiteiten. 00.15 Weerbericht. 00.20 E Marcel Carne Filmcyclus: Les visiteurs du soir, Franse speel film uit 1942 van Marcel Carne Mid deleeuwse legende waarin afgezanten van de duivel als minstrelen op een kasteel komen waar de dochter van de slotheer juist gaat trouwen Omdat de door hen gezaaide onrust onvoor ziene wendingen neemt komt Satan zelf als bezoeker ITV 17.50 F ree tl me. 18.15 Blockbusters. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20 00 The prsctice. 20 30 Family Fortunes. 2100 Dempaey and Makepeace. All Cry God for Harry 22.00 The gentle touch. Poiitie-sene met Jill Gascoine ais Maggie Forbes 23 00 Nieuws. 23.30 Cross question. 00 10 Friday late film: The Birds. Amerikaanse speelfilm uit 1963 van Alfred Hitchcock 02.20 Graham Kendrtck sings. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 09.35 De belastingcursus van Teleec, herh. les 4. 10.05 CADCAM, ontwerpen en fabriceren met computers, herh. les 14. 10.35 Programmeren met Pas cal. Les 16 FEDUCOROF 11.05 Tele- bord 19: Creativiteit in Friesland. Cur- RTBF 1 09 00 Teletekst magazine. 12.30 In- terwallonie. Paravosotros. informa tief magazine voor Spanjaarden. 13.00 Interwallonle. Ciao Amict, in formatief magazine voor Italianen. 14.00 Tribune economique et socia le. (herh). MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Sume met Chart Attack (08 00), Gaz (0900), Simon (10 00). One night stand": Duran Duran Live at the Ham mersmith Odeon (11.00), Danceshow met Julie (12.00), Danceshow met Martin (13.00). DUITSLAND 1 09.55 ARD-Sporl extra. Wereldkam pioenschappen skivllegen vanuit Plancia. Commentaar: Gerd Mehl 13.15 Programma-weekoverzicht. 13.45 Alter Mann, wir brauchen Dich. Reportage over gepensioneer de Duitse vakmensen die naar Afrika gaan om daar te helpen (herh.). DUITSLAND 2 11.00 Programma-overzicht. 11.30 Einführung in das Mistrecht, infor matieve serie 12 00 Nechbam in Eu ropa, Informatie voor buitenlanders en Duitsers (12 00 Joegoslavië, 12 40 Griekenland. 13.20 Spanje) 14.00 tXDiese Woche, het belangrijkste nieuws van deze week DUITSLAND 3 BBC 1 07 45 Op—n Un»v*r*tl,. 09 30 Roob- arb, kinderprogramma 09 35 Battle of the planets, kinderprogramma 10 00 Saturday Superstore, kinder programma 13.12 Weerbericht 13.15 Grandstand, sportprogramma Met o.a.: Paardereces te Chepstow. Rugby. Wales Ierland en Engeland Schotland ITV 07 25 TV-AM. Ontbi|ttv 10 25 Car toon Time. 10.35 Scooby. Scrappy and Yabba Doo. 11 00 No. 73. 12.20 The 7th BMX World Championships. 13.15 World of sport. Met o a akten, voetbal, ijaspeedway, worstelen en boksen HILVERSUM 1 TROS: 16.03 Piekuur. 17.55 Mededelingen (NOS) TROS 18.06 Aktua. 19 02 TROS Country. 20.03 Bladgoud 21 02 En nu de mo raal. Afl. 55: Dat komt nooit meer te rug. 21.25 Coulissen 22 02 Sesjun. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. EO 00 02 True light HILVERSUM 2 16.30 Nws. VPRO 16.33 Welingelichte kringen. VARA: 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag. 18.00 Nws 18 10 BZ OVERHEIDS VOORLICHTING 18.30 De Neder landse Antillen. HV: 18 40 Het voor deel van de twijfel. NOS: 19.40 Geen opgave 20 00 Nws VARA: 20.03-24.00 VARA vrijdagavond. (22.30 Nws) HILVERSUM 3 NOS. 18 04 De Avond- spits VOO 19 02 Curry en van Inkei. 22 02 Countdown Cafe HILVERSUM 4 17 00 Creme du baro que (18 00 Nws) 18.45 Orgelbespe ling 19 30 De Cantates van Bach. NOS: 20.00 Europees Concert Podi um 21 45 Horizon 22 30 NOS-Jazz - Michiei de Ruyler. Vandaag: Het Phtl Woods Kwintet HILVERSUM S VPRO 17.30 VPRO op 5 PP- 18 20 uitzending van de PvdA KRO: 18 30 Taal en teken NOS 19.00 Nieuws voor buitenlanders. 19.40 Homonos 20.10 Hobbyacoop RADIO RIJNMOND 16 30 Middag- progr met Enk Post. Morgen HILVERSUM 1 VARA: 7 03 Radio Sterrebos 7 30 Hallo hier Hilversum! 10.03 De stand van zaken. 11 03 Wie in "t Nederlands wil zingen. 12.03 in de Rooie Haan. 14.03 v-h Tussen Ba rend en van Dorp. 15.03 Muziek uit Studio I HILVERSUM 2 7 00 Nws TROS 7 06 TROS Nieuws Show. 11 30 Nws 11 33 Aktua Kamerbreed NOS 12 26 Mededelingen voor land- en tuin bouw). 12.30 Nws 1236 TROS Nieuws Show. vervolg (12 36 en 13.33 Aktua. NOS: 13 CO en 13 30 Nws AVRO: 13.33 Plm Jacobs met hits Uit de 50er jaren. (14 30 Nws 14.33 De berg heeft een muis ge baard 15.00 Per Saldo HILVERSUM 2 NCRV. 7 03 Vroegop. 7,30 Rabarbara. 8 03 Pop non-stop 9 03 Gospelrock 10 03 Popsjop (ca 11.30 Weerman Hans de Jong). 12 03 Los Vast Jubileum SpektakcJ (13 35 De Dik voormak aarshow) 14 03 Hier en Nu 14 07 Tussenuur 15 03 Hier en Nu 15 07 Popstation HILVERSUM 4 AVRO 7 00 Dag Nacht, dag Dag! (8 00 Nws 6 30 Mooi zot 9 30 Concerto mattmale 11.00 Kurhaueconcert: Het Amster dams Harpk wintel VOO: 12 00 Strauss en Co. 13 00 Nws 13 02 Ve ronica Klassiek Utrechts Symfonieor kest met piano licht klass muz. 14 35 Club Veronica Klassiek HILVERSUM S NOS 9 03 NOS Spor tief 9 25 Waterstenden FEDUCO 9 30 Magazine Met o m 9 30 Open Schooltijd-thema 19 Thms m een nieuwbouwwijk 10 OO-ca 10 15 Taai. tekens en regels Ah 19 Herhakngs- lesi6tm 16 10 40-ca 10 55 Ptaat- seiijke Politiek De sociale dienst Afl Wat moet je doen t*| con Hielen? 1100-1130 Medelander Nederlan ders Aft Sedjarah Kesabaren (Oe geschiedenis van het geduld) Pro gramma voor Mokikkers (herh RADIO RUNMONO 10 00 Zaterdag programma met Henk van Hoorn Met om 10 00 Nws regio-nws. weer verkeer 10 03 Weekagenda door Ri enne van der Giessen 10 30 Portret van Rijnmonder door Jan O Se art 11 00 Nws reg»o-nws weer. verkeer 11 03 Onderwerp van de week Be drijfsleven (12 00 Nws regio-nws..

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13