Knippen of scheren, mevrouw VIDEO-MONTEREN MET DE CANON EDITOR VE-10 ™an goudleer tot Ijapierbehang 985 pfSUMENTENINFORM ATIE EcidócSoutant Stichting wil meer veiligheidsglas in woonhuizen Radargevoelig petje voor watersporter in nood mnebril Truien VRIJDAG IS MAART 1985 PAGINA 11 inder 1st gepresenteerd in Parijs: „Ligne ndereiville". Wat gel stuwt de lichter ge- inerefde uitgefileerde lok op het voor- Tf omhoog. Het kapsel heeft weinig Gekleurde haarpunten zijn hoogmode. Mannenkapsels worden hoog opgescho ren in de nek met een bos verdeelde sprieten op de kruin. (Rob Peetoom voor Intercoiffure). De aanzet tot een „spuuglok", met een paar dunne sliertjes over het voorhoofd. Het haar is zó kort gehouden dat het hier en daar overeind gaat staan. (Rob Peetoom voor Intercoiffure). middels de Haute Fran^aise voor het vatbaar gebleken •mes van dè Dea- dle de mode heet naar in Nor- Deauville, i de wikkelde. Er is de junior-ver sie met een korte gladde cou pe (denk aan het pagehaar in die tijd), degradée gekleurd. Wat langer is de „coupe Bou- le" met ondersteunende per manent. Meerkleurentechnie- ken vormen het nieuws. Kort haar zeer zeker voor de man is geliefd. Deauvil- le heeft dan ook een korte nekpartij, zijkanten en kruin met puntig uitgewerkte voor- partij. In de nek is het haar donker, aflopend naar een lichtere kruin en een behoor lijk lichte, overlopende haar lok, ingeverfd met „Interso- leil". Die mooi gelakte kopjes, waarbij het getoupeerde haar als een toren stijf meekantel- de als men zijn hoofd opzij hield, zijn voorbij. „Verdeel en heers" denken ook de kap pers van de Nederlandse af deling „Intercoiffure". Ze „hakken" op de haren van man en vrouw in door de bo- venpartij fors in te knippen, zodat die openvalt en scheren zij- en achterpartij op. Man nen worden nog hoger in de nek opgeschoren. De beroemde Londense kap per Vidal Sassoon maakt het nog bonter. In de vierkante achterpartij bij het dameskap sel knipt hij met de tondeuse een halvemaanvormig stuk weg, zodat in de neklijn een kaal rond deel zit. Bizar! Men bedenke echter wel dat de nieuwe technieken veelvuldig bezoek aan de Figaro's inhou den. Die piekerigheid heeft standvastige regels. Als je er geen puinhoop van wilt ma ken tenminste. TINY FRANCIS De Stichting Consument en Veiligheid wil meer veiligheidsglas in woonhuizen. Voor deur- en raampanelen, die lager uitko men dan 90 centimeter van de grond, moet dit soort glas zelfs verplicht worden gesteld. De stichting schrijft dit in een brochure naar aanleiding van het grote aantal ongevallen met glas. Ruim 155.000 mensen verwonden zich elk jaar aan glas. Het meeste glasletsel wordt veroorzaakt door scherven en achteloos weggeworpen produk- ten. Een goede tweede is echter glas als verkeerd gebruikt bouwmateriaal, aldus Consument en Veiligheid: veel glasonge vallen gebeuren omdat het glas te laag. met een te groot opper vlak of op een verkeerde plek is aangebracht De stichting heeft uitgerekend dat jaarlijks bij een op de zeven gezinnen in Nederland een glasongeval plaatsvindt In ruim driekwart van de gevallen gaat het om zuiver materiële scha de. m^ar bij 23 procent (ofwel de al genoemde 155.000 mensen) ontstaat letsel, soms met dodelijke afloop. De meeste glasongevallen gebeuren in de keuken (25 procent), huiskamer (22 procent) en gang of hal (18 procent). Door glas vallen of lopen komt veel voor en dan met name door glaspa nelen in en naast deuren. Per jaar sneuvelen zo'n 250.000 rui ten in deuren. Vooral kinderen zijn de slachtoffers. Consument en Veiligheid acht het met andere woorden hoog tijd worden voor een betere wetgeving. Veiligheidsglas in de bouw is door de overheid nergens verplicht, behalve in gym nastieklokalen. Er bestaat wel een model van een bouwveror dening van de Vereniging Nederlandse Gemeeenten. maar vei ligheidsglas wordt zelden in de woningbouw aangetroffen, al dus Consument en Veiligheid. De Arnersfoortse uniformpet- tenfabriek Hassing BV komt met een gloednieuw petje op de markt dat een bijzondere eigenschap heeft. Het hoofd deksel is namelijk gevoelig voor radarinstallaties doordat nikkel op de stof is neergesla gen. Het is speciaal bedoeld voor watersporters. Mocht de watersporter een ongewenste duik in het nat maken, dan kan hij met behulp van radar worden opgespoord. Als hij tenminste zijn pet heeft kun nen ophouden. De stof voor het „radar-res- cue" petje komt bij de Duitse chemische gigant Bayer van daan. Directeur A. Have van de pettenfabriek geeft aan dat er een nieuwe technische ont wikkeling gaande is, waarbij stoffen worden voorzien van metalen, zonder dat het tex tiele karakter verloren gaat. Aangezien Hassing de enige overgebleven uniformpetten- fabriek in ons land is, wordt veel gewerkt voor Defensie. En bij Defensie wordt veel ge werkt met radarinstallaties. Hierdoor is bij Hassing BV een lampje gaan branden. „Je bedenkt gewoon wat", verklaart directeur Have ta melijk nonchalant. „Stel dat het nacht is, of het mist en er worden wadlopers of water sporters vermist. Hoe vaak hoor je dan niet dat het zoe ken wordt gestaakt. Met zo'n radaipet hoeft dat niet. De stof is door Bayer getest en het petje is zonder problemen op 600 meter afstand op de ra dar waarneembaar. Bij opti male omstandigheden zelfs op 800 meter". Een reddingsvest van de ra dar-gevoelige stof zou volgens Have minder effectief zijn, omdat een radarinstallatie niet door het water heen- komt. Het petje is nog niet op de markt. „We hebben net het embryonale stadium doorbro ken", aldus Have. „We gaan nu de markt op. Misschien heeft Defensie interesse". Voorlopig wordt één model op de markt gebracht. Het proef model is glimmend grijs van kleur, maar er wordt gedacht aan de signaalkleuren geel of oranje. Het kan ook in andere modellen worden uitgevoerd. De kosten van het hoofddek sel komen rond de 55,- te liggen. Yankee's „met letters in groot formaat, blote buik" komt (rechts) even boven de broek gluren. VIDEO EDITOR illeJatfers van video-recor- lontUyn ruwweg in twee ijk, fan onder te verdelen: hillcire alleen TV-program- hngppnemen en de iets klei- jd Inroep die ook opnamen de ft met een camera. Beide mailen hebben ooit wel eens reewehoefte gehad om te •1 géen „monteren" in opge- in fa beelden. Met dit mon- eisjei wordt dan bedoeld: t difaen weglaten of omzet- tls fa/ de volgorde veran- „Video' leent zich poeilijker tot dergelijk V At monteren dan bijvoorbeeld smalfilm. De bij menigeen heersende gedachte dat mon teren bij video niet kan. is echter niet waar: nagenoeg alle TV-programma's welke band vastgelegd, óók als ori gineel én gemonteerd De apparatuur welke bij dit „editen"gebruikt wordt is ui terst kostbaar en zeker niet bedoeld voor huiskamerge bruik. In de toekomst zullen echter ook daarvoor de beno digde hulpmiddelen op de markt komen, zoals de Ca non Video Editor VE-l0a. Het is een eenvoudig „mon tage" paneel, dat toch een duidelijke verbetering bete kent bij het monteren als dat -j t) uj g, -J UJ UJ J UJ al gebeurde met twee „gewo ne huiskamerrecorders, welke door middel van „vi deo-in/out" en „audio- in/out" kabels met elkaar verbonden waren. Met de Canon editor hebt u in de eerste plaats ook twee video-recorders nodig. Daar aan valt nu eenmaal niets te veranderen. Een volgende voorwaarde is dat het twee dezelfde recorders moeten zijn én van het merk: „Ca non", type VR 10 Via de editorzijn de twee recor ders waarvan er één als ..player" fungeert, door mid del van standaard bijgelever de kabels met elkaar verbon den. Gebruik makend van één of nog beter twee moni toren of TV's kunt u de func ties van de recorders via dit ene paneel bedienen. U be paalt het punt op de nieuwe band waar de „las" gemaakt moet worden en zet de recor der op „pauze" functie, waar na u op de ..player" het begin opzoekt van de over te schrijvenscene en aldaar ook de pauze-functie instelt. Eén druk op de „video/au- dio" c.q. „video" (voor beeld alleentoets en de montage wordt gemaakt tot aan het punt waar u op de „stop" toets drukt Deze montage ssenlnnebril is ijdel geworden. Het nieuwste montuur (van torf.lrd de Neffe) draagt namelijk een oorbel. De rechter is er mee opgeluisterd en doet daarmee de asymme- „Holie in de mode opgeld doet, eer aan. In geel, rood en iterai met degradé glazen. Inlichtingen over verkoopadres- 7,50.5 verkrijgen op 010-188146. hon, wordt voorafgegaan door een heuse „preroll". Dit is een ge zamenlijke aanlooptijd tussen player en recorder, vooraf aan de las en die er voor moet dienen, dat beide appa raten op snelheid zijn en syn chroon lopen als die electro- nische las gemaakt wordt Natuurlijk kunt u zonder de Canon video-editor ook „as sembles" of insertsmaken, mits u over twee. eventueel verschillende, videorecorders beschikt. Het is dan wel zaak. dat één er van met de „in sert" functie is uitgerust Me nigeen zal het ook zo doen. samen met vriend of buur man plus diens recorders. Een complete Canonset aan schaffen (twee recorders plus de „terminal") zal menigeen iets te ver gaan, maar als u aJ een dergelijke recorder in be zit hebt en u kent nog ie mand. die over hetzelfde type beschikt, dan is de aan- naf van de ..editor" (f600.-) gegrepen, want u 1 gemak van heb- oen. De importeur is Borsumy Foto BV. De Lasso 4. 2371 GV Roelof arendsveen. tele foon 01713-9013 It Exposorium van de Vrije Universiteit wordt vanaf deze een tentoonstelling over behang gehouden. De tentoon- is opgebouwd rond het thema geschilderde behangsels _^lerf op linnen). Deze behangsels namen een belangrijke 1 in bij de dekoratie van voorname kamers in de 18e Door middel van los bewaarde behangsels, een banddia- en een publicatie wordt een beeld gegeven van deze vorm hterieurdekoratie. naast worden ook nog andere 18e-eeuwse wandbespan- fcnaterialen getoond zoals goudleerbehang, gobelins en ve- Ook de ontwikkëling naar het huidige behang is in beeld it d cht ntoonstelling duurt tot en met 26 april. Openingstijden c ve an maandag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 18.00 stree besp Kleurige trui van Leeser op witte broek. Over deze glanskatoenen trui in rood/wit/zwart een katoenen regenjas op flanel rode broek. (Molenaar) De trui lijkt dit jaar meer dan ooit een topper te worden. Al enige jaren neemt hij een on betwiste plaats in de gardero be van man en vrouw in. De trui 1985 wordt veelal van ka toen gebreid, heeft inzetten van gladde stof, verschillende breisteken, soms grote poplin zakken en een boot- of aange sloten hals. De trui heeft ver der borduursel, ingebreid mallotig patroon of een logo dan wel letters waar de onin gewijde geen raad mee weet. Het materiaal, de structuur, de mouwinzet varieert naar het al dan niet „gekleed" voor de dag willen komen. Frans Molenaar had in zijn collectie de meest verrukkelijke zuiver zijden truien, in de vorm van een driekant over de broek, asymmetrisch of in rood/wit blauw gebreide vacantiejum- per met brede strepen, te dra gen bij alles wat de leden maar wil omhullen.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11