SV kan og geen 'ïstand emen Wapenstilstand leidt tot tevredenheid ÈTEMELK EINDZEGE, VANDERAERDEN RITWINST Bekerstrijd in cijfers QtidóaQowtant DONDERDAG 14 MAART 198SPAGINA9 schorst Holverda dschap 1— Fortuna Sit- ior de return te- act mi"1- woensda8 in niet kunnen be- over spitsspeler rsenalF113, De UEFA l ie oud-Spartaan ?"Hedstrijd In het vbernooi voor be- jrs is Fortuna |at de tweede ittgartggen de Engelse rder begint met fstand van 3-0, e final club, waarvan te wiij voor een duel ill uitjsloten. Gelijkspel voor Italië ATHENE Wereldkampioen Italië is gisteren in Athene te gen het Griekse nationale voetbalelftal niet verder geko men dan een teleurstellend ge lijkspel, 0-0. Voor slechts 7.000 toeschouwers, het duel werd rechtstreeks op de televisie uitgezonden, kwamen beide ploegen niet tot scoren. Beide teams schiepen zich slechts vier goede kansen. Mikos en Antoniou waren de kansrijken namens de thuisploeg. Rossi en Vierchowod misten voor de wereldkampioenen. Ploeg van Guimard mijdt klassieker SAN BENEDETTO DEL TRON- TO De wielerploeg van Cyrille Guimard mijdt Milaan - San Remo, de eerste klassieker in de buitencategorie van dit seizoen. Dat heeft La Gazetta dello Sport, de organiserende sportkrant, ge- meldt in de editie van gisteren. Volgens de als bron opgevoerde Franse ploegleider is het onmo gelijk een representatieve ploeg te formeren. Laurent Fignon, de geblesseerde kopman, heeft een rustperiode van een maand voor geschreven gekregen. Charly Mottet, de jonge vervanger van Fignon, is uit vorm. Loting voor kwartfinales DEN HAAG De loting voor de kwart finales van het KNVB- bekertoernooi, die op 27 maart worden ge speeld, heeft het vol gende resultaat ge kregen: Sparta-FC Utrecht MVV/Excelsior- PSV/Ajax Den Bosch/Twente- Helmond S./NAC Wageningen-Go Ahead E. Politie-agenten moesten gisteravond bij Luton Town-Millwall met honden het terrein „schoonvegen"omdat supporters van de bezoe kende club het veld belegerden en rellen veroorzaakten. Vele gewonden na supporters- rellen bij Luton-Millwall LONDEN Vijftien „bobbies" en tien supporters zijn gister avond met verwondingen in een ziekenhuis van Luton opgeno men na ernstige ongeregeldheden op het veld van de plaatselij ke club. De scneidrechter stopte het duel voor de Engelse voet balbeker tussen Luton Town en de Londense club Millwall na dat honderden supporters van Millwall het veld belegerden. De aanhangers van Millwall meenden, dat zij te krap waren ge huisvest in het aangewezen stadionvak en gingen via het veld op zoek naar een andere, ruimere locatie. De politie knuppelde de supporters terug in hun vak en na 25 minuten werd de wed strijd hervat. Na het laatste fluitsignaal, Luton won met 1-0, braken er op nieuw onlusten uit, toen voornamelijk supporters van Millwall de politie en aanhangers van Luton bekogelden met zitkuipjes, munten en flessen. In de straten van Luton richtten zij een spoor van vernieling aan. De politie ging de vandalen te lijf met de knuppel en arresteerde 31 mensen. nadat :voorz antaltDAM PSV en niets togen volgende ame jnsdag nog een Cossmi veld jn voor de van de strijd TCNVB-beker. In am, voor 23.000 fOetkre. hield Ajax .lere, betere en re Eindhovense i 1-1. m ft teveel tegenstan- om al in de eerste i Ëajiiie afstand te nemen. BÖach°etballers van Ajüx Eindhovenaren wel peelden volgens het '«r^e en vervelende e clubs van Aad de Mos ook één spits. Moeilijker het met het publiek Haas -ide en scheidsrechter ikenstein. natie van toeschou- I2 4de staanplaatsen en 11 6s ook verantwoorde- ^1 de openingstreffer 0 8 9elich na bijna een jj De scheidsrechter, Hans van Breukelen, die werd gehin derd door het gooien van vuurwerk, gaf de stoot tot de onderbreking van een kleine tien minuten en verlaat het veld. die zeker niet tegen de thuis ploeg floot, zag ten onrechte een overtreding in een hande ling van Van de Kerkhof te gen Koeman en het publiek gooide vuurwerk toen Van Breukelen de door Gasselich genomen bal moest stoppen. Van Breukelen, in grote vorm, kreeg meër vuurwerk naar het hoofd gesmeten en dat dwong Blankenstein in de 37e minuut het duel bijna negen minuten stil te leggen. PSV was na het herbegin feller, vinniger omdat gebleken was dat de scheidsrechter, ondanks gele kaarten voor Thoresen, Boeve en Ophof veel toestond. Gelijke munt De hardheid van Ajax (Meeuws en Silooy) werd na het oponthoud met gelijke munt betaald. Trainer Jan Re- ker had de rustminuten ken nelijk gebruikt om zijn spelers aan te raden zich niet, als zon dag in Rotterdam, te laten inti mideren. Voor die inzet ruilde PSV een deel van zijn inzicht in. Te eigen nadele aanvanke lijk. Ajax, dat vooral op links (Boe ve, Gasselich, Schoenaker) zijn verdediging niet dicht kon houden, kreeg in de laatste minuten van de eerste helft even veel gave mogelijkheden als PSV in de veel langere pe riode daarvoor. Aan Schoena ker en Van Basten waren die kansen evenmin besteed als aan Lokhoff, Van de Kerkhof, Brylle en Van der Gijp, die door Silooy en Boeve een aan tal keren werd aangepakt op de Wijnstekers-wijze. PSV, dat al langer ervaring heeft met de speelwijze, die De Mos Ajax probeert op te leg gen, nam na de rust de strijd compleet in handen. Op eigen kwaliteit (Lokhoff, Thoresen en de toch spelende Van de Kerkhof die meer naar voren schoven) en doordat Ajax wel veel werkende verdedigers heeft maar geen voetballende. Voorgegaan door Galjé met verre uittrappen, brachten ook Boeve, Meeuws en Schoenaker de bal regelmatig in Eindho- Felix Gasselich haalt doeltref fend uit en scoort de tref fer voor Ajax. vens bezit. Ajax, met wegzak kende spelers als de terugge keerde Vanenburg (vervangen door De Wit), Rijkaard, Schoe naker (overspeeld door Lok hoff), Van Basten (kansloos te gen Brandts) en Koeman kwam nog sporadisch in het duel voor. Brylle maakte als logisch gevolg van het eenzij dige spelbeeld gelijk: 1-1 na een perfecte aanval en daarna liet Lokhoff een kans op de winst voorbijgaan. Dat deed Van Basten, kort voor tijd uit een hoekschop van Gasselich, trouwens ook. „Met een replay zullen de penningmeesters ge lukkiger zijn dan ik", zei trai ner Jan Reker na afloop. Ajax - PSV 1-1 (1-0): 29. Gasselich 1-0, 58. Brylle 1-1. Scheidsrechter. Blankenstein. Toeschouwers: 23.000. Gele kaarten: Ophof en Boeve (Ajax), Thoresen (PSV). Ajax: Galjé; Silooy, Meeuws, Ophof, Boeve; Rijkaard, Koeman, Schoena ker, Gasselich; Vanenburg (De Wit), Van Basten. PSV: Van Breukelen; Van Aerle, Stevens, Brandts, Heintze; Lokhoff, Van de Kerhof, Thoresen, Valke; Van der Gijp, Brylle. Priem 1 Vliet m) ENEDETTO DEL vvi !0 Cees Priem is so e k2en ajs vérvanger |o van Vliet voor - San Remo. Van S"itenTderVindt te V^el 'daal -lVan een peessche- 1; Denteking in de enkel, jria, EJde Tirreno - Adri- Pas&eft de renner uit Sn# van Jan Gisbers t' a. «forceerd bij het oeternjgen van de leiders- jrve - Joop Zoetemelk. Su®J» beslist pas van- iermes bij rijdt in de klas- t: v eidie hij in 1977 won. JAhn luiswaarts gekeerd 2' fVeede dag van de "«3- Adriatico, kampt achós;" beknelde zenuw Piusbg. De pijn straalt ernos» uit naar het been. ■gflmr beslist na het - DE?an de kermiskoers EeriPfe (België). Even- Hellfcrdt zijn plaats in- :hedej|n door Gerrit Sol- te'diC8 Ploe8 van Peter jVM;astaat uit vier ren- rcuiés' Parijs - Nice en de io, - Adriatico. De K M zijn als volgt: Gis- ito klPaas (Solleveld), Hoiianr Priem, Peeters, ius; dis. Hanegraaf, Zoe- en Van der Poel. Ia anderaerden, Lub- 19Lammerts, Theu- )osterbosch, Eddy er Planckaert, An- SAN BENEDETTO DEL TRONTO De stilzwij gende samenwerking tus sen de Nederlandse aarts rivalen in het wielerpelo- ton heeft op de laatste dag van de Tirreno Adriatico geleid tot wederzijdse te vredenheid. Joop Zoete melk won de ongetwijfeld natste uitgave in de 20-ja- rige geschiedenis van de Italiaanse vooijaarskoers, Eric Vanderaerden zege vierde in de slotrit. De belangen van de ploegen van Gisbers en Post waren de zelfde .geworden. De koers diende gesloten te blijven. Zoetemelk verdedigde de lei derstrui, Vanderaerden de laatste kans op een ritzege, die hem eerder in de week door de wedstrijdleiding was ontsto len. Daardoor was het etappe- verloop zo voorspelbaar ge worden als wat. Van een even tuele combine van de Italiaan se ploegen kwam niets. De wapenstilstand volgde elf dagen na de Omloop Het Volk. In die Belgische openingsklas- sieker van het seizoen ont brandde de strijd tussen de va derlandse kemphanen op nieuw. Post kwam met Eddy Planckaert voor de zoveelste keer als winnaar uit de privé- -oorlog te voorschijn. Hane graaf, namens de tegenpartij, werd in gewonnen positie de grote verliezer. „Ik ben ge flikt", riep hij tijdens de Tirre no Adriatico nog eens boos uit. „Dit vergeet ik nooit". Maar Hanegraaf was, zoals zo velen, reeds uit de wedstrijd verdwe nen. En Post is er de man niet naar zich te laten leiden door persoonlijke haatgevoelens, die net ploegbelang kunnen scha den. Bovendien was Zoete melk, de vriendelijke en zelfs voor de grootste tegenstander De wapenstilstand treffend in beeld gebracht: Eric Vanderaerden mocht de etappe winnen en Joop Zoetemelk boekte eindelijk weer eens een aansprekende triomf. han Lammerts, de eerste ren ner van Post in het klasse ment, bedroeg bijna twee mi nuten. De kans op een ritover- winning van Vanderaerden was talloze keren groter. Zeldzaam Aldus geschiedde. Opnieuw in de stromende regen waren uit looppogingen zeldzaam. Ger rit-Jan Theunisse, de zwijgza me en verdienstelijk rijdende knecht, werd door Post naar voren gestuurd. Hij kreeg een halve minuut, voordat hij weer snel werd ingelopen. Ook de tussensprints leverden geen gevaar op voor Zoete melk. Integendeel. Hij ver grootte de kleine voorsprong op Acacio Da Silva zelfs met een seconde door bij zo'n sprint als tweede te eindigen achter Theo de Rooy. Da Silva, de Portugese num mer twee in het klassement, legde zich feitelijk in een vroeg stadium neer bij de ne derlaag. In de slotkilometers probeerde hij het nog eventjes. Een lekke band wierp hem echter in de laatste zes kilome ters nog eens 51 seconden ach terop. In een groepje met Ca- roli en Bontempi nam hij een voorsprong van vijftig meter. De ploeggenoten van Zoete melk reageerden attent. De eerste overwinning van de ploeg in een etappekoers was hen veel waard. Adri van der Poel zette Milan-San Remo uit de gedachten en Leo van Vliet verbeet de pijn die de sluime rende enkelblessure veroor zaakte. „Eigenlijk was ik al leen nog bevreesd voor de gladheid en het gedrang in de laatste kilometers", verraadde Zoetemelk het gemak, waar mee hij de leiderstrui had be houden. Schaduw vooruit De Tirreno Adriatico 1985 werd beinvloed door gebeurte nissen, die schaduw vooruit wierpen. De prominentste helft van het wielerpeloton, de andere verkoos Parijs - Nice, vertrok in Santa Marinella, de startplaats aan de westkust, als voorbereiding op Milan-San Remo, één van de hoogtepun ten van het seizoen. Het par koers, met tal van steile maar niet al te hoge bergen, was ge knipt als training. Het weer werkte echter tegen. Franco Mealli, de zwaarlijvige koers- directeur, greep vertwijfeld naar het hoofd, toen de één na de andere topper afstapte. De wedstrijd ondervond toch al de nodige tegenwerking, omdat het lijfblad van de organisatie door een journalistenstaking op enkele dagen niet ver scheen. En er was, zeker voor de wie- lergekke Italianen, zo veel te schrijven. Als eerste keerde de geblesseerde Jan Raas huis waarts. Bernard Hinault volg de, toen de regen was begon nen. Giuseppe Saronni, nota bene de publiekslieveling, idem dito. En een staf van vijftien wetenschappers kon Moreno Argentin in het hon- deweer niet voor een keelont steking behoeden. Argentin verliet de wedstrijd als leider, een tamelijk zeldzaam ver schijnsel. Greg Lemond, ook al grieperig, deed hetzelfde in kansrijke positie. Enige favoriet Als enige topfavoriet voor Mi laan - San Remo bleef Eric Vanderaerden in het zadel. „Rijden tot je zwart ziet en dan nog doorgaan", is het credo van Peter Post. Gelost in de heuvels kreeg Vanderaerden een zak met eten aangereikt van de ploegleider. Hij moest zichzelf verder maar zien te redden. Saronni zou in z'n ge val, verwend als hij is, huilend van de fiets zijn gevallen. Vanderaerden nam blauwbek kend van de kou een groepje met achtervolgers op sleep touw. Daartoe behoorde meestal Alexi G re wal. De Amerikaan se nieuwkomer bij Post stierf in een tijdsbestek van een week duizend doden. 's Avonds kroop hij uitgeput op de massagetafel van Ruud Bakker. De ervaren verzorger hielp de olympische kampioen over de drempel. „Alleen op deze manier kweek je weer stand", vertelde hij G re wal. „Naar die Italianen moet je niet kijken, dat zijn slappelin gen. Verwend tot over de oren. Neem liever een voor beeld aan Joop". De bewondering voor Zoete melk was algemeen. Toen bleek, dat elke ploeg in de Tir reno - Adriatico met slechts acht renners mocht starten en niet met tien, schrapte Gisbers aanvankelijk de naam van Zoetemelk. Op aandrang van de veteraan gaf hij hem later de plaats van Cees Priem. „Ik moet toch. een beetje wed strijdkilometers in de benen hebben als ik aan de Waalse klassiekers begin", luidde het argument van de 38-jarige winnaar, die als geen ander weet wat goed voor hem is. DEN HAAG De karakteris tieken van de voetbalwedstrij den uit de achtste finales van het KNVB-bekertoernooi zijn: FC Twente - FC Den Bosch 2-2 (1-2): 7. Van Herpen 0-1, 16. Van der Waart 0-2, 34. Sö- rensen 1-2, 86. Ashcroft 2-2. Toeschouwers: 4.000. Scheids rechter: De Munnik. Gele kaarten: Van Nielen en Gill- haus (Den Bosch). FC Twente: Snelders; Janssen, Rutten, Scheve (Ashcroft), Ten Caat Van Benthem, Sanchez Torres, Vreijsen; Carbo (Bleu- ming), Sörensen, Cooke. FC Den Bosch: Van Grinsven; Van der Linden, Adriaanse, Van Herpen, Bijnen; Van Nie len, Pattinama, Van der Waart; Gillhaus (Schouwe- naar), Van der Horst, Schol ten. Excelsior - MW (Mï. Scheids rechter. Van der Laar. Toe schouwers: 800. Excelsior Stroomberg; Leen heer, Van der Padt, Rutjes, Van Tour; Van Til, Ridderhof, Van Eek, Wasiman (Snoei); Jalink, Van Goozen. MVV: Baetsen; Linders, Van Marwijk, Dijkstra, Maas; Van der Luer. Adam, Driessen (Merk); Delahaye, Thai, Ver meulen. Vitesse - Wageningen 0-1 (0-1): 43. Gozems 0-1 (straf schop). Scheidsrechter: Ver hoef. Toeschouwers: 3.500. Vitesse: Doesburg; Gerritsen (Van den Akker), Klop, Neij- enhuis, Jansen; Hendriks, Koenen, Thijssen (Granlund); Pelleboer, Lubse, Smand. Wageningen: Heemskerk; Van Tamelen, Van der Leij. Tolle naar, Loupatty; Van Zanten, Van Leur, Gardien; Mannen, Radstaat, Gozems. FC Utrecht - Volendam 2-0 (2-0): 4. De Kruyk 1-0, 7. De Kruyk 2-0. Scheidsrechter Geurds. Toeschouwers: 2.000. FC Utrecht: Van Ede; Van de Akker, Verrips (Plomp), Du Chatinier, Verkuyl; Wouters, De Kruyk (Rietveld), Godee; Van Loen, Goble, Van der Hooft Volendam: Hoek; Zwarthoed, Guyt Keje Molenaar (Jan Mo lenaar), De Graaf; Schokker, Tuyp, Mühren, Plugboer (Kemper); Van Buuren, Meij er. Fortuna Sittard-Go Ahead Eagles 0-3 (0-1): 25. Woudsma 0-1, 65 Boerebach 0-2, 81. Tu- lar 0-3. Scheidsrechter: Hobé. Toeschouwers: 4500. Gele kaart Dekker (Fortuna), Vos kamp (Eagles). Fortuna: Van Gerven; Maes- sen. Dekker (Van Well), Schrijnemakers, Boessen; Su- vrijn, Thiissen, Koevermans; Hoyer, Holverda, Taihutu. Go Ahead Eagles: Jongbloed; Witbaard, Kamstra, Back, Voskamp; Boerebach, Wouds ma, Smit (Oude Wesselink); Ten Cate, Eykelkamp (Brou wer), Tular. Sparta-Haarlem 2-1 (1-1): 27. Veldhoen 1-0, 38. Runder kamp 1-1, 48. Olde Riekerink 2-1. Scheidsrechter Bakker. Toeschouwers: 2100. Gele kaart: Veldhoen, Fraser (Spar ta), Nijholt (Haarlem). Sparta: Van Noortwijk; Blind, Coufreur, Andriessen, De Wolf; Van de Berg. Van Gaal, Veldhoen; Fraser, Olde Rieke rink, Eijer. Haarlem: Metgod; Masefield, Verkaik, Van der Ku(jl, Nij holt; Balm, Moniz, Liesdek; Runderkamp, Keur (Jansen), Van Leen (Collewijn). NAC-Helmond Sport 1-1 (0- 1): 22. Nelemans 0-1, 81. Lin- ford 1-1. Scheidsrechter: Ban- net. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Smits, Flight (NAC), Stokmans (Helmond Sport). NAC: Van Campenhout. Krij- nen, Smits, Schrijvers, Flight Sweres, De Schepper, Remie (De Kroon); Van der Borgt Linford, Meijer. Helmond Sport Van der Mey- de; Stokmans, Teuben, Kei zers, Van Gestel; Edelhloedt Van der Veen, Vincent; Van Breemen (Meeuwsen), Groe- neweg. Nelemans (Van Til- burg). SC Enschede wil schadevergoeding lijk een schadevergoeding van achttien duizend gulden vra gen. De amateurcluD voelt zich in financiële zin gedupeerd door het feit dat de club al voor de vijfde keer in dit sei zoen tegelijk met FC Twente thuis speelde. De emoties laaien hoog op in Enschede. Boze supporters van Sportclub Enschcae hebben gedreigd het veld van FC Twente onder water te laten lopen, indien de KNVB nog maals beide clubs tegelijkertijd laat thuis spelen. L

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9