De nachtmerries van kleine, nafhankelijke platenlabels VOO gaat voorbij aan vraag of dienstplicht nog steeds wenselijk is ■vy* tDIOATELEVISIE Ccidoegpmant DONDERDAG 7 MAART 1985 PAGINA 9 i Eart|S voor VARA-documentaire FNerr^ERSUM De dokumentaire 'En daarom Bago: staat verantwoordelijk een co-produktie 13-ErV'ARA. Solidandad en Stichting Derde Ci- ler^f over Marianella Garcia Villas, de op 14 Gardi1 ^oor Salvadoriaanse veiligheidstroe- i; -jg ^ermoorde presidente van de Mensenrech- ascal kommissie van El Salvador, heeft op het led); festival van San Francisco de Zilveren V.e'd^van de Golden Gate Award Competition aert6 innen. De jurering vindt in San Francisco 1,35; jhet festival plaats, opdat de prijswinnende l) op, extra aandacht krijgen. De prijsuitreiking 1 °Pt plaats op 21 april a s. De film 'En daarom jtwiik' staat verantwoordelijk' van VARA-regis- (Ned); Frank Diamand en freelance-journalist Van der Putten, won vorig jaar in Nyon de Svan de Zwitserse televisie en in Leipzig de (Nedvan de Internationale Federatie van De- Ailüatische Vrouwen. WVC haalt streep door TROS-computerblad HILVERSUM Door ingrijpen van het ministerie van WVC heeft de TROS op het laatste nippertje af moeten zien van de uitgave van een speciaal maandblad, dat een educatief televisieprogramma over home-compu ters voor de jeugd had moeten begeleiden. Namens het ministerie heeft de regeringscommissaris voor de media de omroep te verstaan gegeven dat in het blad geen ad vertenties mogen worden opgenomen omdat dat in strijd is met artikel 13 van de omroepwet. Omroepen mogen volgens dat artikel geen activiteiten ontwikke len die dienstbaar zijn aan winst door derden. Het programma, genaamd „TROS Computer Club", werd gisteren voor de eerste maal uitgezonden. De uit gave van het begeleidend tijdschrift gaat nu niet door, omdat de TROS - zonder de inkomsten uit advertenties - geen kans ziet het blad voor een acceptabele prijs aan te bieden (het had 30 gulden moeten kosten voor tien nummers). De TROS voelt zich ernstig gedupeerd, omdat de voor bereidingen voor het blad al in een vergevorderd sta dium waren. Reeds duizenden jongeren hadden zich - via voorinschrijving in „TROS-kompas" - voor het blad aangemeld. Bovendien, aldus een woordvoerder van de omroep, zijn de plannen voor het blad al in november vorig jaar uitvoerig besproken met vertegenwoordigers van EZ en WVC. Bij die gelegenheid is de omroep te verstaan gegeven dat er „geen bezwaar" was tegen ad vertenties. De TROS heeft de inhoud van dat gesprek zelfs nog zwart op wit gezet met het verzoek aan het ministerie om te reageren als men niet akkoord was met de inhoud. Daarop kwam geen reactie, zodat de TROS met een gerust hart aan de voorbereidingen be gon. „Pas half februari kwam ineens, via de regerings commissaris, dat verbod", aldus de woordvoerder van de TROS. De omroep is volgens hem buitengewoon verbolgen over de gang van zaken. WVC ontkent dat de advertenties al in een vroeg stadium ter sprake zou den zijn gekomen. MATIGE BELUISTERING ZEEZENDERS De zeezenders Monique, Caroli ne en Laser worden matig be luisterd, volgens de cijfers die de NOS hierover na onderzoek bekend maakte. Niet meer dan acht pet. van de Nederlanders boven de 15 jaar hebben er in teresse voor. Caroline trok van deze drie zenders nog de mees te luisteraars, Monique kwam op de tweede plaats en Laser bleek hekkesluiter. Een aantal jaren geleden was dit anders. Toen trokken dergelijke zen ders het dubbele aantal luiste raars van nu. Sc i 4PPil 3el) of ischoilTERDAM Hoewel de 'P 1 4 een vroege dood is ge els oden' leeft een aantal initia" T4. v^n binnen die stroming Popivoort. Eén ervan zijn de 28.3)e, onafhankelijke platen- 1. Va's. Honderden maatschap- r is zagen in de tweede helft de jaren zeventig het le- licht dankzij het punk- Elenao: iedereen kan muziek pij^]en en moet ook de kans dat aan anderen te la- atsonhoren. De labels schoten a Kuruaddestoelen uit de grond •8- eten een frisse wind waai- ingeslaPen platen- Nu, zo'n zeven jaar tsjovaneemt Music Box in een i uitzendingen onder de ti- „The state of indepen- 5 ^Jjs" (zondag om 9.00 en ij' Pop uur) een aantal van die Blurme. onafhankelijke platen- 4- tschappijen onder de loep. ^•0: satelliet-videoclip-station bom i J i i icky kt de balans op en pro- •t antwoord te geven op »en als: Hebben de kleine )Sch^tschappijen de concurren- aaksbSg met hun grote broers -66. onnen, is het mogelijk om leze economisch slechte tij- het hoofd boven water te ■den en hoeveel is er uitge- Bsjien van het ideaal dat ze r ogen hadden? mi eerste maatschappij die middel van video's en ge- onder de loep wordt is Safari Records. platenlabel kreeg vooral endheid dankzij Toyah. Engelse zangeres, die in ook bekendheid ge- #talsac,r'ce' rtiestenbestand >ral in het Britse konink rijk. maar ook in ons land en Amerika bestaat een aanzien lijk aantal kleine, onafhanke lijke platenmaatschappijen. De bekendste daarvan zijn waar schijnlijk Rough Trade, 4AD, Cherry Red Records, Stiff, Mute Records, Plurex en Idiot Records. Het idee achter deze .platenmaatschappijen was en is het werken met een klein artiestenbestand. Op die ma nier zou de carrière van de musicus of groep beter kunnen worden begeleid. Tenslotte zijn de medewerkers zeer ge richt bezig, waardoor ze snel ler kunnen inspelen op reac ties van platenkoper, radio en televisie. Bovendien kunnen ze meer aandacht besteden aan een single- óf elpeeproject dan hun grote broers Phonogram, WEA. EMI of CBS. Deze maatschappijen hebben im mers duizenden artiesten en groepen onder contract. Daar bij komt, dat de artiest of groep meer vrijheid krijgt bij het opnemen van platen. Het lijkt er dus op dat de musicus zich helemaal kan ontplooien. In de praktijk bleek dit echter toch iets anders te werken. Distributie Problemen met het platenper- sen, de distributie en de ra diopromotie van het nieuwe materiaal waren drie zaken waar de maatschappijen direct mee te maken kregen. Hoewel de radiostations de onafhanke lijke produkten graag oppik ten, was de concurrentiestrijd zwaar. De explosie in 1977 gaf weliswaar veel groepen een kans, maar zorgde ook voor zo'n groot aanbod, dat een se lectie onvermijdelijk was. Bo vendien moesten de produkten passen tussen het materiaal dat door de gevestigde platen- The Smiths: succes bij (het kleine) Rough Trade, geld verdienen bij een multinational. maatschappijen werd aangele verd. Waren die problemen uit de Weg geruimd dan was er nog altijd de distributie, die veel platenbazen hoofdpijn be zorgde. Zo waren bijvoorbeeld veel commerciële Engelse ra diostations best bereid een single of elpee een week of vier te draaien als deze een maal op de playlist voorkwam. Als echter bleek dat de plaat niet verkocht, dan werd hij er weer net zo snel afgehaald. Dat dit veelal niet aan de hit potentie van de groep, maar aan de distributie lag. werd al snel duidelijk. Veel kleine la bels tekenden dan ook een dis tributie-overeenkomst met een grote platenmaatschappij, waardoor de laatstgenoemde de eerste slag wonnen. Problemen Maar dat waren niet de enige problemen. Veel groepen ge bruikten de kleine, onafhan kelijke labels om naambe kendheid te krijgen. Hadden ze die eenmaal, dan stapten ze over naar een multinational. Een mooi voorbeeld hiervan uit het afgelopen jaar is The Smiths, die bij Rough Trade onder contract stond en in En geland een aantal hitsingles scoorde, terwijl de elpee op de tweede plaats binnenkwam van de Britse elpee-top-50. Het duurde niet lang voor een aan tal lucratieve contracten zich aandienden en The Smiths de overstap naar een groot pla tenlabel waagde. Maar er zijn legio andere voorbeelden te noemen: Scritti Politti ging van Rough Trade naar Virgin, Everything But The Girl ver- Safari Records-artieste Toyah, treedt per videoclip op in „The state of independents". huisde van Cherry Red naar WEA en Blancmange stapte van Cherry Red over naar Phonogram om maar te zwij- fen van Human League, The lane Gang. Aztec Camera en Adam Ant die hun carrière al lemaal bij kleine onafhankelij ke labels begonnen. De slimste Alleen de slimste platenbazen uit het kleine platencircuit overleven deze transfers. Zij zorgen ervoor dat ze een deel van de uitgeversrechten bin nenhalen wanneer ze een con tract met een groep of artiest afsluiten. Op die manier wordt een 'verhuizing' een minder pijnlijke zaak en kan dat zelfs genoeg winst opleveren om nieuwe groepen te contracte ren. Zo verdient Rough Trade aan de groeiende populariteit van Aztec Camera dankzij een aandeel in de rechten van songs van de elpee „High Land, Hard Rain". Ook Cher ry Red krijgt zo een deel van het geld terug dat de maat schappij in Everything But the Girl investeerde. Toch zijn er ook groepen die ondanks overweldigende ver kopen hun platenlabel trouw blijven. Depeche Mode is daar een voorbeeld van. Deze groep staat nog steeds onder contract bij Muie Records en zorgt er voor dat dankzij zijn supersta te in Duitsland Mute Records één van de succesvolste kleine, onafhankelijke labels is. HANS PIET VERONICA PORTRETTEERT KRIJGSMACHT SOESTERBERG „De Nederlandse krijgsmacht vandaag Dat is de titel van een themaprogramma dat Veronica vanavond (Ned I om 22.10 uur) uitzendt. De bijna één uur durende film van Ben Eikerbout en Anke Scheepvaart biedt een overzicht van de aktiviteiten van ons leger plus een flink stuk krijgsge schiedenis. Na afloop volgt een directe discussie met een aantal burgers en militairen. Uit de film wordt duidelijk dat het leger vroeger totaal anders functioneerde dan tegenwoordig. In het neutrale Nederland be diende de landmacht zich tussen de twee wereldoorlogen nog van munitiehonden, postduiven voor het overbrengen van be richten en was een compleet regiment uitgerust met rijwielen. In het moderne leger van nu onderdeel van de NAVO-strijd* krachten, werken specialisten met computers. In beeld komt een Orion-toestel dat een sonde loslaat waarmee een vijandelijke on derzeeër wordt opgespoord en uitgeschakeld. Ook ziet de kijker dienstplichtigen in aktie tijdens oefeningen in West-Duitsland, Vragen als: „Oogst het uniform nog steeds respect" en „Schaamt Jan 3oldaat zich voor zijn pakje1' komen ook aan de orde Helaas wordt in de VOO-uitzending totaal voorbij gegaan aan de vraag of de ooit door Napoleon in de Lage Landen ingestelde dienstplicht nog wel wenselijk is. Trouwens ook politici van links, midden en rechts plegen aan die vraag stelselmatig voor bij te gaan. Waarschijnlijk is het een geldkwestie Duidelijk wordt namelijk dat Nederland altijd uit is op koopjes als het om defensie gaat. We laten liever de lasten aan de Amerikanen over. Toch kost ons leger de belastingbetaler 13.5 miljard gulden per jaar (ruwweg 100.000 werknemers inclusief 40.000 dienst plichtigen). Aan de discussie van drie kwartier doen mee: Generaal G.L.J.Huyser. chef defensiestaf, dr. W.I.Hietbrink, voorzitter van de algemene vereniging van Nederlandse militairen (ANVM met 11.000 leden), dr. Ph.Everts, directeur instituut van internationale studies in Leiden en kapitein buiten dienst H.J.J.Hoogenboom. ex-voorzitter van de katholieke vereniging van militairen Sint Marinus. Ze praten in het militair lucht vaartmuseum in Soesterberg o.l.v mevrouw L.Barendrecht (oud-lid Tweede Kamer voor de PvdA en oud-kabinetchef van de EG-commissaris H.Vredeling voor sociale zaken en werkge legenheid) over ons leger. Thema van het gesprek is: Hoe is de verhouding burgermaatschappij en krijgsmacht Op de tribunes zijn tijdens de discussie afgevaardigden van belangenverenigin gen, dienstplichtigen en militairen aanwezig. JOCHEM GREVEN Ben Eikerbout (I) in gesprek met Nederlandse militairen In het thema-programma „De Nederlandse krijgsmacht vandaag Nederland •DERLAND 1 oo !)0 Tineke, afwisselend niddagprogramma gepres- leteerd door Tineke de Nooy. 15 Superted, tekenfilmse rie. NOS 30 1/26-Journaal. VOO 44 Agenda. Films, musea, Iheater, literatuur, culturele manifestaties en aktivitei ten. FEDUCO i Medelanders Nederlan- ers. Vandaag: Ritmo di kambio (Ritme van de ver anderingen), herh. ELEAC "30 Duits voor beginners NGute Reise). Herh. les 17. (OO 10 Schoolplein, jongeren programma waarin dit keer Scholieren van de prof. Rut- ;ndJen Haven- en Vervoer- e. ischool in Rotterdam mee werken aan hun eigen pro- n wlgramma. Presentatie: Alfred /Lagarde. J— ■v/DO Journaal. ykvoo *n28 Dynasty. Amerikaanse HlNserie. Amanda zorgt voor onrust in het leven van A\ex\s. Claudia heeft haar ^Ytwijfels over de nieuwe aPR-medewerker en collega .wan haar man Steven. [15 Op jacht naar de schat, vliegende kwis met runner iLeo de Groot, twee kandi- rdaten en presentator Paul Boots in de studio. Gezocht iwordt in Delft en omgeving. 10 De Nederlandse krijgs macht vandaag. Themapro- fgramma mer aansluitend een discussie over de posi tie van de krijgsmacht in de [Nederlandse samenleving. NEDERLAND 2 NOS 17.45 Studio Sport: WK Kunstrijden op de schaats in Tokio. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 ^Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. IKON 19.12 CDSnuiters, jongeren programma. Afl. 3: Over oorlog en vrede. IKON/RKK 19.37 Kenmerk, actualiteiten rubriek. AVRO 2000 (HVinger aan de pols, informatieve medische ru briek gepresenteerd door Ria Bremer en Peter Lens. 20.30 AVRO's Sportspektakel presenteert: De Alternatie ve Elfstedentocht, reporta ge van de op 2 maart jl. verreden tocht in Kuopio, Finland. 21.15 Opsporing verzocht, programma bedoeld om in samenwerking met politie en justitie misdrijven op te lossen en te voorkomen. 21.55 Babbelonië, spelprop- gramma met drie bekende Nederlanders waarbij het draait om het raden van on derwerpen. Presentatie: Pim Jacobs. NOS 22.30 Journaal. AVRO 23.00 Volgende vraag, dis cussieprogramma vanuit de herensociëteit 'De Witte' in Den Haag met verantwoor delijke vertegenwoordigers van de overheid. NOS 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. 6o van der Goot (I) gaat met cameraploeg en helikopter in Den aag en omgeving op jacht naar de schat. Ned. I om 21.15 uur. BRT 1 18.00 Plons, de gekke kikker, teken filmserie. 18.05 Rondomons. Wasantha een meisje uit Sri Lanka. Wasantha Iran- gani is een blote-voeten-dokter. Maar voor zij in het dorpshiospitaal gaat werken, is ze eerst nog naar de tem pel geweest, naar school gegaan en heeft zij haar deel in het huishouden achter de rug. (Film van UNICEF en NRK. gemaakt n.a.v. het jaar van de jeugd). 18.30 De Freggels, poppenserie van Jim Henson. 18.55 Oom Hoja gaat op reis. Afl.: De onfortuinlijke huurder. 19.00 Dorothea en de struisvolgel, tekenfilm. 19.10 Tijdrover: Kwizien. 19.25 Uitzending door derden: Pro gramma van de SSO 19.40 Programma-overzicht. 19 45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 Hoger-Lager, spelprogramma waarbij twee kandidatenkoppels het tegen elkaar opnemen met speelkaar ten. Presentatie: Walter Capiau. 21.00 Panorama, actualiteitenru- 21.50 Dallas, Amerikaanse tv-serie. Bobby is verbijsterd Jenna met Mar- chetta aan te treffen. Het huwelijk komt hierdoor te wankelen. Pams vreugde over die afloop wordt getem perd door haar zoektocht naar Mark. 22.35 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Kunst en kunst maken. Afl. 9 ffl: Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzending. ■l: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. ESBij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Simon Potter en Sunie (v.l.n.r.) presenteren de nieuwste videoclips. Music Box van 16.00 tot 01.00 uur. Aquarel, gouache en schilderen met glas. Presentatie: Marleen Wijnants (herh). 19.30 Crop over. Korte film van over de oogstfeesten in Barbados. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 Henry VI (3). klassiek drama van William Shakespeare. Met: Peter Benson. Julia Foster. Paul Chapman e.a. Na de slag van St. Albans wordt de machtsstrijd voortgezet. Henry VI wordt daarbij in het nauw gedreven. Margaretha van Anjou mengt zich ook in de strijd nadat haar zoon is onterfd. 16.30 Mededelingen ONEM. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Minute papillon. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir, consumenten magazine. Vandaag: De boodschap penmand. Presentatie: Michel Leme- ret. 20.25 Je suis photogenique (Sono lotogenico). Italiaanse speelfilm uit 1980 van Dino Risi. Antonio woont in een klein dorpje aan het Lago Mag- giore. Zijn lamilie maakt zich zorgen om zijn toekomst. Antonio droomt al leen maar van een carrière als filmac teur. Op een dag trekt hij naar Rome om zijn geluk te zoeken 22 10 Carrousel aux images, filmru briek van Selim Sasson. 23.00 Journaal. 23.15 Politieke uitzending. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Martin en Simon met 'Musical Chains' (16.00). Julie (17.00) en Si mon (18.00). 19 00 Ecole des fans. 19.37 Kinderprogramma. 19 52 Les fils des alligators, tv-film 21.06 Recettes de cuisine. 21.33 Voir. 22 00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Martin en Simon met 'Musical Chains' (22.30), Julie (23.00). Simon (00.00) en Sunie en Gary (01 00). Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 Expeditionen ins Tierreich: Eine Welt im Dach des Weides, do cumentaire van Heinz Sielmann over een vijgenboom aan de oever van een tropenwoud in Midden-Amerika. 16.55 Bilder zum Horen, kinderpro gramma met videoclips en hoe ze ge maakt worden. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Drei Damen vom Grill. Van daag: Die Fahrradzicke. 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart). Amerikaanse serie. All.: Oude liefde maakt blind. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 XTagesschau. 20.18 ARD-Sport Extra. WK kunstrij den op de schaats: Kür voor heren. 20.45 Wie man Kiiufer kauft, waar nemingen in een reclamebureau. 21.30 Bei Bio, gesprekken en muziek live met Alfred Biolek en gasten 23.00 Tagesthemen. 23.30 Tatort. detective-seric Afl. Fluppys Masche (herh). 01.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Elternsache: Grundschule. In formatieve serie. Afl. 3: Schülersor- 17.50 Tom und Jerry, tekenfilmserie 18.20 Ein himmlisches Vergnügen (Cheers), comedy-serie. Afl.: Liebes- werbung. 19.00 Heute. 19.30 Der groBe Preis, spelprogram ma met Wim Thoelke i.s.m. de Aktion Sorgenkind. 20.50 Die groBe Hilfe. Een balans van de Duitse gehandicaptenhulp 'Aktion Sorgenkind' 21 00 Gesundheitsmagazin Praxis, medisch magazine met o.a. de vol gende onderwerpen: 1. Alternatieve medicijnen 2. Zelfhulp. 21 45 Heute-Journal. 22.05 Lebendig begraben. Das un- geklarte Schicksal des Raoul Wallen berg. 23.20 Filmforum. Luis Bunuel: Ich bin ein Atheist von Gottes Gnaden. portret. 00.05 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18 00 Telekolleg II: Ostblock im Wandel, cursus geschiedenis (22). 18.30 Het programma met de muis. 19.00 Aktuelle Stunde. 20 00 Tagesschau. 20.15 E Film am Donnerstag: Daa Testament des Dr. Cordelier (Le tes tament du docteur Cordelier). Franse speefllm uit 1959 van Jean Renoir 21.45 Landesspiegel. 22.15 Nachtstudio: Der Weg aus der Ordnung, film over de Oostduitse schrijvers Jurgen K Hultenreich. Bernd Wagner en Uwe Kolbe. 23 00 Nachtstudio Spatausgabe: Subway. Vandaag Art Blakey and the Jazzmessengers 00.00 Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 17.30 Sky Trax 3. American Hot 100 met Gary Davies. 18 30 Het sprekende paard Mr. Ed. All.: The blessed event. 10.00 The Lucy show. Afl.: Lucy tea ches Ethel Merman to sing 19.30 Charlie's Angels. All.: Angels on the air. 20.20 Skyways, dramaserie 21.10 The untouchables. Afl.: The antidote. 22.05 1985 Fuji Film World Doubles Tennis Championship. 23 05-00.30 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17 30 Dogtanian the Three Mua- kehounds, kinderprogramma. 17.55 John Craven'a Newsround, jeugdjournaal. 18 00 WK Kunstschaatsen in Tokio. 19.00 Journaal. 19.30 London Plus. 20.00 Eastenders. 20.30 Top op the pops. Poppro gramma met de Engelse top 50. 21.00 Only fools and horses. 21 30 A question of sport. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Miss Marple: A pocketful of Rye (1). Tweedelige Engelse thriller naar een boek van Agatha Christie. 23.20 Question time, programma waarin kijkers vragen kunnen stellen aan bekende mensen 00 20 WK Kunstschaatsen in Tokio. 01.00 Weerbericht. BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.30 The show me show. 19 00 The Entertainers: Calamity Jane, Amerikaanse speelfilm uit 1953 van David Butler Met o.a. Dons Day. Howard Keel. Allyn McLerie en Gale Robbins 20.40 Tekenfilm. 20.50 Ours to keep. 21.30 Out of court, programma over 22.00 Yes minister. Komische serie rond de verwikkelingen van een mi nister in de Engelse regering. Afl. 2 The challenge 22 30 Forty minutes, documentaire serie. AflEviction 23.10 The Rockford files. 00.00 Newsnight, actualiteitenmaga- 17 40 Words, words, words. 18 00 Dangermouse. 18.15 WK Kunstrijden op de schaats in Tokio. 18 45 Nieuws. 19.00 About Anglia. Regionaal ma gazine 19 30 Crossroads. 20 00 Street hawk. 21 30 Minder Not such a bad lad. Dad 22 30 TV eye. 23 00 Nieuws. 23 30 The 1984 stunt championship. 00.00 Wages of fear. Frans/ltaliaan- se speelfilm uit 1953 Met o a. Yves Montand. Charles Vanel, Folco Lulli en Peter van Eyck 01.40 Holi. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09 30 Nieuws voor doven. 10.00 Schooltv. 13.00 Nieuws voor doven. NCRV 15.30 De Carsons. 16.15 Een ongewone oma. poppenserie. 16.20 Pluizerd. 16.45 Wissels, met Legien Kromkamp en Dick Passchier Om 17.30 V»6-Journaal (NOS). MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Martin (08.00). Sunie (09 00). Julie en Diana (10.00). Gaz (11 00). Gary (12 00) en de 'First Sight Show' met Simon en een popartiest (13 00). 14 00 Non-stop videoclips. Herh DUITSLAND 1 1000 Tagesschau und Tagesthe men. 1130 ARD-Sport extra. WK kunstschaatsen Kur ijsdansen 14 40 Teletekst. 15.00 Orientexpress (5).' tv-»ilm in zes delen Voor Jane begint het avontuur nu echt Een Engelse professor houdt haar bezorgd in de gaten Jane is hem in Oostende al opgevallen, maar zij ziet hem hele maal niet. 16.00 Tagesschau. 16.10 SpaB mil Mickey Mouse und Donald Duck. 16.30 Therese soli bei uns bleiben: Viel Wirbel um ein Affenba- by, Tsjecho-Slowaakse speelfilm van Josef Pinkava. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10 00 Tagesschau en Tagesthemen 10.23 Bei Bio. 11.55 Umschau. 12 10 Gesundheitsmagazin Praxis. 12.55 Persoverzicht. 1300 Tagesschau. 13 15 Teletekst. 14 55 Programma- weekendoverzicht. 15 00 Der Hundenfanger von Wien, Duits/Tsje- cho-Slowaakse speelfilm uit 1936 16 10 I Hande hoch, der Meister kommt: Der verwirrte Polizist, korte tllm met Harry Langdon 16 30 Frei- zeit.... und was man daraus machen kann. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllu- strierte. 17.45 I Western von ge- stern: Land der Zukunft (2). SKY CHANNEL 14 30 Family. 1530 New animal world. Natuurfilm 16.00 Sky Trax 1. Pat Sharp show 16 45 Sky Trax 2. Back Trax. BBC 1 07 00 Teletekst-overzicht. 07 30 Breakfast Time. 11.30 Play School. 11 50 WK Kunstschaatsen in Tokio. 13 30 Journaal. 13 55 Weerbericht. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14 00 Pebble Mill at One. 14 4S Chock-a-block. 15 00 Teletekst. 15.15 Paarderaces te Newbury. 16.50 Ptey School. 17.10 Jeckanocy. ITV 07,25 TV-AM. Ontbijttv 10 30-12 39 Schooltelevisie 1340 WK Kunst schaatsen in Tokio. 14 00 Nieuws. 14 20 Regionaal nieuws. 14 30 Hart to Hart. 15 30 Look who's talking. 16 00 Gems. 16.25 Regionaal nieuws. 16 30 Sons and Daughters. 17 00 Rainbow. 17.20 The Moomins. HILVERSUM 1 KRO 17.03 Echo-ma gazine. (17.55 Mededelingen (NOS). 18.20 Nws over kerk en samenleving 19 02 KRO's Country time 19 55 Ter Overweging 20 03 Tombola 22 02 Goal op donderdag NOS 23 02 Met het oog op morgen. EO. 00 02-07 00 True Ltghi HILVERSUM 2 17 00 AVRO s Radio- lourn 17.30 Nws VOO 17 36 Veroni ca Nieuwsradio (18 00 Nws) 19 00 Veronica Sport NOS 20 00 NwS 20 03 Op de rand van het recht NCRV 20 45 De wereld zingt Gods lol. 21 45 In beweging 22 15 litera- ma-donderdag 22.30 Nws 22 35 Hier en Nu. 22.45 Leerspiegel. 23 00 Waken en dromen HILVERSUM 3 NOS 18 04 De Avond- spits. TROS 19.02 De Nederlandstali ge Top Tien 20.02 Ferry Maat's Soul Show. 22 02-24.00 De L P -Show HILVERSUM 4 18 00 Nws VPRO 18 02 De Tafel van IV 19 30-22 00 De laatste beweging NOS 22 00 Muziek uit Middeleeuwen en Renaissance 22 30 Akkoord 23.00 MuSica Nova HILVERSUM 5 VARA 17 30 Rad.o- weekblad op donderdag 17 55 Wel en wee. feuilleton PP 18 20 Uitzen ding van de PPR VARA 18 30 Lucht ruim NOS 19 00 Nws voor buiten landers TELEAC 19 40 Turkse vrou wen projekt Bizim Icin, herh les 19 20.10 Gute Reise Duits voor begin ners. herh les 17 20 40 CADCAM. les 13 21 10 Follow me II. les 51 RADIO RIJNMOND 16.30 Middag- progr met Erik Post Morgen HILVERSUM 1 KRO 7 03 Het levende woord 7 10 KRO s Ontbi|tshow 9 03 Adres onbekend 10 03 in antwoord op uw schriiven ii.50 Pastoor AC RaadschekJer 12 03 Van twaalf tot twee 14 03 Ratel TROS 15 03 Raad een lied of niet 15 30 Cafe de praatstoel 16 03 Piekuur HILVERSUM 2 7 00 Nws VPRO 7 06 Nieuws uit ei gen land 7.23 Dorrestijn s Pers Agentschap (OPA) 8 30 Nws 8 33 De media 9 00 Het Beeld 9 24 Dorres- tijn's Pers Agentschap (DPA) 9 30 Nws 9 33 Het onderzoek 10 00 Eu- roburo 10 30 Nws 10 33 De atloop 1100 Kwesties 11.30 Nws 1133 Nieuws uit eigen land 12 00 Onder vragingen 12 30 Nws VPRO 12 36 Nieuws uit eigen land 13 00 Nws 13 10 NL-Bu.lenlandber.cht (13 30 Nws) 14 30 Nws 14 33 Live muziek uit het Gebouw 15 00 Nieuws uit ei gen land 15 30 Nws 15.33 Een leven lang IKON 16 00 Kleur 16 30 Nws 16.33 Welingelichte kringen HILVERSUM 3 EO 7 02 Ronduit op 3 8 03 Tijdsein 9 03 Oe muzikale fruit mand NOS 10 04 Jaargenoten 12 04 Radio Thuisland VOO 13 03 Tipparade 15 03 De Top 40 HILVERSUM 4 VOO 7 00 Ochtend stemming (8 00 Nws 9 00 Veroni ca s Meesterwerken (op compact disc). Klass. muz 10.30 Muziek voor miiioenen Pop klass muz EO 12 00 Lunchconcert 13 00 Nws 13 02 De koor- en oratonumwerken van Han del (2) 15 00 Zeggen en schrijven 15 30 Klein bestek 16 30 Uit de schat der eeuwen. 17.00 Creme du baro que HILVERSUM S NOS 9 03 NOS-Spor- tie! 9 25 Waterstanden TELEAC 9 30 Kind en Basisschool u les 5 RVU 10 00 Allergie 10 20 Leergeld Afl Als i« financieel m de problemen zit AVRO-VARA 10 40-11 00 De Nederlandse Schoolradio VPRO 17 30 VPRO op 5 RADIO RIJNMOND 7 30 Ochtend proqr met Anna Landsdorp 16 30 Middagprogr met Enk Post

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9