Zin geschiedenis ligt in vergroting menselijk besef gekleurd gezien Dl AN IE K IE ATOM DE LOKVOGEL Duitsland 3f >ADIO/TELEVISIE £eidoeSommit DINSDAG 5 MAART 1985 PAGINA 9 -TïGR. SIMONIS ITN BRANDPUNT W JLVERSUM - Mgr. A. Simonis irschijnt vanavond in KRO's tualiteitenrubriek „Brand- int" op Ned. I om 21.45 uur. >t programma is geheel gewijd in de euthanasie. Vragen als gaan we met sterven en lij- om en wat vinden we van ithanasie. komen uitgebreid i de orde. In hun brief noe- n de Nederlandse bissehop- fn euthanasie een misdaad, ik komt in de uitzending me- 3uw dr. H. Terborgh-Dupuis in de Nederlandse Vereniging or Vrijwillige Euthanasie. Te ns de uitslag van een Brand- nt-enquête over dit thema. Kansspel rond paarden- koersen op de radio en tv HILVERSUM NOS-radio en tv zullen vanaf zon dag 10 maart wekelijks aandacht besteden aan het nieuwe kansspel rond paardenkoersen: het „W 5"- spel, de opvolger van het Super Trio. NOS-radio zal in de zondagmiddagafleveringen van het sportpro gramma „Langs de Lijn" (Hilversum 1) steeds de vijf koersen in korte finishreportages verslaan. Deze wor den gelopen tussen 14.00 en 16.00 uur. In de zondaga vonduitzending van het tv-programma „Studio Sport" (Ned. II, 19.00-19.55 uur) zal de uitslag van het ,.W 5"-spel bekend worden gemaakt en wekelijks on dersteund met beelden van één van de vijf draverij en. Eveneens zal op pagina 623 van Teletekst de uit slag te lezen zijn. In de woensdagavondafleveringen van „Langs de Lijn" zal elke week op een nog nader te bepalen, vast tijdstip een voorbeschouwing van de in het weekeinde te lopen „W 5"-koersen te horen Instructieve tv- seriè over geld HILVERSUM Onder de titel „Een dubbeltje op zijn kant" brengt RVU-tv een serie van vier delen over geld, hoe de behoefte eraan ontstond en hoe het de samenleving reguleert. Begin febru ari had de RVU al tot uitzending willen overgaan, maar Veronica belette dit vanwege een programma over hetzelf de onderwerp. Het door Louis Wage geregisseerde RVU-programma is veel minder pretentieus dan het Veronica- produkt. Door het verdelen van de on derwerpen over vier progrmma's is een evenwichtig en overzichtelijk resultaat bereikt. De uitzendingen zijn op vier achterenvolgende zaterdagmiddagen: 9, 16, 23 en 30 maart. Steeds van 15.15 uur tot 15.30 uur via Ned. I. Olympus tv in april van start HILVERSUM De NOS heeft besloten twee NOS-medewer- kers voor hun volledige werktijd te detacheren bij „Olympus", de organisatie, waarin tot nu toe omroeporganisaties uit vier lan den deelnemen ter voorbereiding van een Europees tv-program ma per satelliet, dat naar nader blijkt in april van start gaat. Het gaat om Paul Hendriksen, thans waarnemend algemeen secreta ris en Klaas Jan Hindriks, nu redacteur/commentatoi buiten landse politiek bij de dienst tv-programma van de NOS. Beiden zullen deel gaan uitmaken van een door het Olympus-bestuur in te stellen uitvoerend comité, dat zal worden voorgezeten door George Waters, directeur-generaal van de Ierse omroep RTE. De NOS zal Hendriksen bij het Olympus-bestuur voordragen voor bestuurssecretariaat. marketing, voorlichting en onderzoek. Hindriks zal worden voorgedragen voor programmazaken. Het ziet er naar uit. dat het uitvoerend comité zal worden gecomple teerd met Michael Croke (RTE). die zich zal belasten met tech nische zaken. Een door de ARD af te vaardigen functionaris zal de financiële en personele zaken gaan beheren. De Italiaanse omroep (RAI) maakt wel deel uit van het Olympusbestuur. maar zal vooralsnog geen vertegenwoordiger afvaardigen. (ADIO-SERIE LUISTEREN WAARD Er ver- jjhijnen de laatste tijd Ineel wat boeken over his- Arische onderwerpen, die i^ed in de markt liggen. kan elk nieuw deel dat itgegeven wordt in de ieks 'Het Koninkrijk der derlanden in de Twee- fe Wereldoorlog' van dr. de Jong rekenen op ele duizenden kopers, laar kan de specifieke 1 ^langstelling momenteel IJpor de Middeleeuwen Leifln toegevoegd worden, loeken van Le Roy Ladu- I ie (Montaillou) en Um- Kerto Eco (In de naam van %e roos) hebben grote af lek gevonden. Maar de nleiding voor de NOS een radioserie over dit derwerp te maken, is iet alleen gelegen in die ipulariteit. t vak geschiedenis roept na- ielijk nogal wat vragen op in lager en middelbaar on- ferwijs. Volgens sommigen boet het in een nieuw vak als Wereldoriëntatie' worden op enomen. Ook wordt geklaagd wer gebrek aan elementaire pstorische kennis bij leerlin- en en politici. Qïet is deze tegenstelling die ogrammamaker Jan Nauta Ie geschiedenis. In acht uit- bndingen komt een aantal ooraanstaande historici aan iet woord, morgenavond pordt de tweede aflevering Jan Nauta, samensteller en interviewer van het radio-programma ,,De zin van de geschiedenis". uitgezonden. De samensteller heeft daarbij een chronologi sche opbouw voor ogen gehad. De serie is ingedeeld aan de hand van tijdvakken. Er zijn uitzendingen over de actuali teit van de Middeleeuwen, de Oude geschiedenis, het belang van de sociaal-economische geschiedenis, de geschiedenis van de Europese expansie en van de Tweede Wereldoorlog. Ook wordt er aandacht be steed aan nieuwe trends in de geschiedenis: de vrouwenge schiedenis, de homogeschiede nis en de mentaliteitsgeschie denis. Op deze wijze heeft Nauta een historisch overzicht willen aanreiken. Nut geschiedenis De eerste aflevering is op 24 februari al uitgezonden. Hierin werd inleidend gesproken met dr. F.R. Anker-Smit en prof. dr. E.H. Kossmann, beiden verbonden aan de Universiteit van Groningen. In het pro gramma kwam de vraag aan de orde wat het nut van de ge schiedenis is. Beide historici waren van mening dat de mensheid niet zonder verleden kan. „Historische kennis van het verleden is kennis van het heden en misschien ook wel van de toekomst. De geschie denis toont een samenleving zijn identeit. En door bewust te zijn van de eigen identiteit is een land in staat moreel goed te handelen", aldus An ker-Smit. Kossmann voegt daar nog aan toe dat geschie denis met name essentiëel is voor de mensheid omdat de mensheid in onderscheid van andere levensvormen een tijdsbesef heeft. De vraag naar het nut van de geschiedenis heeft in het alge meen bepaalde verwachtingen gewekt die het vak niet aan kan. Men dient te beseffen dat het nimmer de taak van de historicus is een waardeoor deel te vellen over het verle den. De historicus zal dus nooit mogen schrijven dat Hit- Ier een grote oorlogsmisdadi ger was, maar zal trachten aan te geven wat de omstandighe den en motieven waren waar door Hitier aan de macht kon komen. Maar hoe komt het dan dat er zo vaak van de ge schiedenis wordt verwacht dat zij lering trekt uit het verle den? Interessant in dat opzicht is het antwoord van prof. dr. J.T.M. Bank, die in de uitzen ding van morgen probeert aan te geven waarom er altijd een bepaald verwachtingspatroon om het vak heeft gehangen. Hij maakt een scherp onder scheid tussen enerzijds ge schiedenis als „wetenschap" en geschiedenis als „persoon lijke beleving". Volgens hem is het deze geschiedbeleving die allerlei sprookjes omtrent het vak geschiedenis in het le ven heeft geroepen. Zo kun nen mensen als gevolg van een eigen oorlogservaring ko men tot het roepen van „nooit meer oorlog". Maar met deze wensen mag de wetenschap zich niet bezig houden. Populariteit Van heel andere orde is de vraag naar de oorzaak van de huidige populariteit van de ge schiedenis. Anker-Smit heeft daar een heel aardige verkla ring voor gevonden. Uitgangs punt voor de geschiedenis is altijd dat er nooit iets absoluut zeker is. „Het verleden blijft een lopende discussie". De huidige tijd waarin wij leven biedt wat dat betreft veel her kenning. Er zijn veel sociale onzekerheden. Volgens An ker-Smit is de belangstelling voor de geschiedenis groter wanneer in de wereld bepaal de zekerheden ontbreken. Als voorbeeld komt hij met de Re naissance en de Godsdien stoorlogen van de 16e eeuw, toen door het wegvallen van de Middeleeuwse religieuze dogma's een toename in histo- Jan Nauta, zelf historicus, is lange tijd bezig geweest met de samenstelling van het pro gramma. Hij heeft de vragen zodanig opgesteld dat het voor een breed publiek toegankelijk en interessant zou zijn. Hij wil de geen intellectuele discussie over de hoofden van het ge wone publiek heen. Hij heeft daarom gekozen voor vraagge sprekken waarin wel van me ning wordt verschild, maar waarin geen heftige discussie's optreden. Het programma is nu ook voor de gewoon geïnte resseerde goed te volgen De programmamaker heeft al een lange traditie opgebouwd knet programma's bij de NOS- radio. Van zijn hand versche nen uitzendingen als: De koop man en de dominee, het Voor oordeel, Conservatisme en een serie over Hollanditis. Het is zijn wens om in een mogelijke vervolgserie over de geschie denis een thematisch program te maken. Hij denkt dan aan onderwerpen als „de beleving van de dood" en „het gezin". Het programma dat Nauta heeft samengesteld is zeer de moeite waard om te beluiste ren. Het biedt de geïnteres seerde leek de mogelijkheid meer over het vak geschiede nis te weten te komen, zonder dat wordt vervallen in acade mische prietpraat. De uitzen dingen - er zijn er nu nog ze ven - zijn iedere week op de woensdagavond van 19.30 tot 20.00 uur op Hilversum 2. De eerstvolgende is morgenavond. PETER VAN DE VUSSE Kijkers blijven achter met vragen na coma-discussie Een van de thema 's die vorige week op de televisie werd be handeld. was: coma. Ettelijke uiuendingen waren er te zien die zich bezig hielden met mensen in zieken- en verpleeghui zen, die korter of langer in een coma liggen (of hebben gele gen) en vooral ook met de mensen om hen heen. Het begon bij Sonja Barend met een fascinerend gesprek met een anesthesist. Dit als voorloper op een aflevering van het VARA-programma ..De Onderste Steen" vorige week maan dagavond. In dat programma was Gerard Stinissen uit En schede aan het woord wiens vrouw al zon elf jaar in coma ligt en die nu hemel en aarde beweegt om daar op een mens- waardige manier een eind aan te maken. Een verscheurende uitzending. De man schetste een aangrijpend beeld van zijn wederwaardigheden rondom het drama dat zijn vrouw over kwam, en daarnaast onthulde hij een. zacht gezegd, bedenke lijke gang van zaken waar het ging om de manier waarop de betrokken specialisten hem onkundig hielden van de werke lijke oorzaken van het coma. Vooral roerend was zijn pleidooi om steun bij het op een waardige manier beëindigen van het vegeterende leven van zijn vrouw (door de specialist bij Sonja omschreven als een „onbegraven dode"). Vlak na deze uitzendingen begon de educatieve omroep RVU met een serie van vier informatieve uitzendingen over coma. Daarin wordt begrijpelijk gemaakt wat zo'n coma nu eigenlijk is (of kan zijnen komen mensen aan het woord die zelf m een coma hebben verkeprd. Onthutsend was het daarbij te horen spreken over patiënten die na een zeer lange coma-pe riode tot tien jaar toe) alsnog tot bewustzijn kwamen. Dat stelde het pleidooi van Stinissen in „De Onderste Steen" in een ander daglicht. Is zo'n coma wel echt hopeloos? Mag je daar dan wel een eind aan maken? (Nog afgezien van de reli gieuze-ethische aspecten van zo 'n beslissing). Als redelijk ar geloze kijker blijf je na dit alles wel zitten met dat soort vra gen. Misschien dat het verloop van de cursusvan de RVU nog wat antwoorden zal opleveren, maar waarschijnlijk is dat niet. Het gaat hier immers om vraagstukken van grote diepte, waarover de specialisten van medische, filosofische en gods dienstige zijde elkaar te vuur en te zwaard bestrijden, en zoals het meestal gaat, sta je daarbij als leek met de mond vol tan- 'e zijlijn. Voor de goede orde: De coma-uitzendin- RVU zijn op dinsdagmiddag (15.00 uur). De NCRV had vorige week een eigen thema: Incest Het werd aangepakt op de manier zoals Veronica dat ook wel eens doet namelijk met het vertonen van een speelfilm waar in het desbetreffende probleem centraal staat, een studio-dis cussie met betrokkenen en deskundigen en als afsluiting de broodnodige telefoonnummers voor hulpverlening en bij stand. Het was geen onaardige film, en de discussie na afloop leverde een wat beter inzicht in de gruwelen die jonge meis jes moeten doorstaan als ze in een incestsituatie geraken. Ik heb alleen altijd een beetje moeite met de zalvende toon van gespreksleider Henk Mochel en zeker met de manier waarop hij de discussies steeds in mootjes hakt Hij spreekt steeds met een vraag naar een deelnemer, krijgt antwoord, en de volgen de vraag is dan weer voor een ander. Volgens mij is het veel effectiever als je de mensen in één keer hun hele verhaal laat vertellen: ze komen er dan zelf beter in en als luisteraar kij ker krijg je een veel samenhangender beeld Wat dat betreft was het comagesprek in „De Onderste Steen een goed voorbeeld: Daar kwam de interviewster met eens in beeld en kon de hoofdpersoon ongehinderd zijn verhaal kwijt Bij dat programma valt dan wel de journalistieke kantteke ning te maken dat je maar één kant van de zaak kreeg te horen. En de zaak werd daar weer op nutteloze manier door broken door flarden jazzachtige muziek en droevige beelden van het oude fabriekje waarin Stinissen woont En die had den natuurlijk helemaal niets te maken met het dramatische verhaal dat hij vertelde. RENE DE COCQ den langs de zijlij gen Nederland NEDERLAND 1 KRO .30 Holiday Eiland, Austra lische serie. Afl. 33. Lisa wordt hevig verliefd op een Russiche tennisspeler. i.15 Studio Vrij, programma voor de doe het zeiver en vrije tijdsbesteding. Presen tatie: Tineke de Groot. .40 KRO's Tekenfilmfesti val. .00 KRO's Middageditie. Aad van den Heuvel en Han van der Meer presenteren het nieuws van deze dag- .Om 17.30 V26-Journaal (NOS). KRO/RKK/IKON .25 Het verhaal. Wekelijkse» bijvelvertelling. Afl.: De list van de Gibeonieten. TELEAC .30 CADCAM, ontwerpen en fabriceren met compu ters, les 13. KRO .00 De Freggels, poppense rie. Afl.: De nieuwe stort- hoop. .25 Links naast de Pin guïns, Duitse serie. Opa Heim wordt plotseling ziek en wordt door de familie Thom opgevangen. NOS 00 Journaal. KRO 28 De KRO Play-Back Show, 10 kandidaten voor de play-back- en sound mixertest. Presentatie: Hen- nie Huisman. 45 Brandpunt, actualitei tenmagazine. .30 Vastenoverweging. .35 Tom, Dick en Harriet, Engelse comedy-serie. Afl.: Huisdieren verboden. Iede re hond komt aan zijn eind, maar als 'Lady's' dagen ge teld lijken te zijn komt Tom te hulp. .00 Mensenrechten, Engel se documentaire over de rechten van de mens die overal ter wereld worden geschonden. NOS 23.50 Journaal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Italia nen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 dl Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 D'r kan nog meer bij, kleuterprogramma. 19.35 Koraalriffen in de Rode Zee, natuurfilm over tropi sche koraalriffen. 20.20 Niets om je voor te schamen, Amerikaanse speelfilm. Tim leidt een vro lijk leventje totdat hij con flict komt met de wet door zijn vriendschap met Marty. In een christelijk jeugdkamp neemt zijn leven echter een andere wending. 21.15 Don Francisco in con cert. Muziek van de Ameri kaanse gospelzanger/gita rist Don Francisco, begeleid op de elektrische piano door Gary Dunham. Deze zanger, die een zeer suc cesvolle carrière in de rock muziek afbrak om het gos pel-repertoire te brengen, zingt vooral nummers van zijn nieuwe elpee 'Holiness'. 21.45 Handelingen ter plek ke. Verslag van een reis die zes jongeren met Henk Bin nendijk maakten door lan den waar het Bijbelboel Handelingen is ontstaan. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. EO 23.00 Tijdsein, magazine met actualiteiten en achter grond-informatie. 23.35 Ars Musica. Muziekpro gramma met de Amerikaan se organiste en dirigente Diane Bish. Don Francisco tijdens zijn optreden in ..De Vereeniging" in Nijmegen waarvan de EO opnamen laat zien. Ned. Horn 21.15uur. 18.00 Plons, de gekke kikker, teken filmserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. Afl.: Timo slikt de tandarts in (herh.). 18.20 Emma en Opa. 18.30 De smurfen, tekenfilmserie. 18.55 C Gagomania. Slapstick. Afl.: Gewichtige schaatsers. 19.00 De Supermachten: De Vere nigde Staten van Amerika. Afl. 5: Heden (1945-1985). Sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog hebben de Amerikar\en hun welvaartsmaat schappij uitgebouwd volgens de re gels van de vrije-markt-economie. In dit programma wordt dit systeem van dichtbij bekeken. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Kunst-zaken. 20.25 I.O. Quiz met denk- en weet- vragen gepresenteerd door Herman van Molle. 21.00 Labyrint. Afl.: De stad (2) - Tuinman aan het werk. Het stadsge bied wordt als een olievlek steeds groter tenzij het bewust - gepland - wordt ingeperkt. In Brussel is er nooit een dergelijke planning geweest. 21.45 Uitzending door derden: Pro gramma van de Christen-democrati sche Omroep. 22.45 Voorbeschouwing bekervoet bal. 23.15 Journaal en Coda. 19.00 Webster, dertiendelige serie over een jong paar dat een zwart jon getje onder zijn hoede krijgt. Afl. 9: God bless the child. Webster raakt opgewonden bij de gedachte dat hij voor het eerst zijn nieuwe grootou ders zal ontmoeten. De avond ver loopt niet zo vrolijk als verwacht. 19.25 Tijdrover. Doe-het-zelf. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.15 Kunst-zaken. 20.25 Vizier (3). Magazine voor vi deo- en smalfilmamateurs. Presenta tie: Nadine de Sloovere. 21.25 De wereld van Chaim Potok, Nederlandse documentaire over Chaim Potok, de auteur van het boek 'The Chosen' (De uitverkorenen). RTBF 1 16.30 Mededelingen ONEM. 16.45 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19 25 Minute Papilion en Lotto-uits lagen. 19.30 Journaal. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. CE: Ondertiteling via Tele- Tekst. D Zwart/wit-uitzending. ■2: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. Ei: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. 20.05 Le Joyau de la couronne (The Jewel in the Crown), Britse tv-serie over de nadagen van de Britse over heersing in India. Afl.8: Sarah hoort in Calcutta van de dood van tante Ma- bel. Zij keert terug naar Pankot. waar Susan zojuist het leven geschonken heeft aan een zoon. Haar moeder Mil dred heeft na het overlijden van tante Mabel direkt de arme Barbie van Rose Cottage verdreven. 21.05 Burt Lancaster Filmcyclus: Le Corsaire Rouge (The Crimson Pirate). Amerikaanse speelfilm uit 1952 van Robert Siodmak. 22.50 Journaal. 23.05 Tribunes economique et soci ale. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Gary (16.00). Julie en Gaz met Eurochart, de Europarade van Music Box (17.00) en Diana (18.00). 19.00 Stripy, tekenfilmserie. 19.10 Jardins divers. 20.25 Temps présent: Le tigre de porte bien 21.25 Muziekprogramma. 22.00 Nieuws. 22.30 Cinèclub: RAK, speelfilm. 00.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: 'Diana (00.30) en Martin (01.00). (ADVERTENTIE) JOHN LE CARRE'S BESTSELLER DONDERDAG IN DE BIOSCOOP! Actrice.. Minnares Spionne.. THE UTTLE DRUMMER GIRL DUITSLAND 1 16.10 SpaB am Dienstag. Kinderpro gramma met Werner en Zini. 17.05 ARD-Sport extra: WK kunstrij den op de schaats vanuit Tokio: Kor te kür voor heren en paren. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Haute. 18.25 Immer Arger mit Tom, tv-se rie. Afl.: Kavaliere mit Vergangenheit. 19.00 Falcon Crest, Amerikaanse se- 19.58 Heute lm Ersten. 20.00 QjTagesschau. 20.15 Alles Oder Nichts, spel en show met Max Schautzer. 21.00 Panorama, reportages, analy ses en meningen. 21.45 Magnum, Amerikaanse serie. Afl.: Der Spion im Computer. Een on bekende heeft de computer-code van een concern weten te kraken. Mag num moet dit geval van bedrijfs-spio- nage gaan uitzoeken. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturwelf: Entspannung oder Verstandigung, een culturele uitwis seling tussen Duitsland en de Sovjet- Unie. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Pinnwand, met Maren Blen- hold und Ingolf Falkenstein. 16.20 Pfiff, sportprogramma voor de jeugd. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierle. 17.45 Eine Klasse für sich, verhalen over een internaat. De leerlingen van het internaat vragen zich af waarom Randolf toch altijd een hoed op heeft. Hij komt met hoed. leeft met hoed en slaapt met hoed. Wat zou hij toch on der die hoed hebben. 18.20 Mein Name 1st Hese, teken filmserie met Bugs Bunny. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 lm Schatten von gestern, tv-fllm van Thomas hartwlg. De Jood se advocaat Dr Alfred Goldschmldt moet in 1935 samen met zijn vrouw hals over kop van Berlijn naar Palesti na emigreren. Het leven valt niet mee en ze hebben erg veel moeite om zich aan te passen. Als er In 1953 een mo gelijkheid bestaat om terug te keren naar Duitsland staat de familie voor een moeilijke keuze 21.15 WISO, economisch en sociaal magazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 5 nach 10. Een discussie over draagmoederschap en reageerbuis baby's, donoren van sperma en vrou welijke eicellen. Aansl Heute DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II. 18.30 Sesamstraat. 19 00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandreporter: Feldholf uit Eritrea. 20.45 Rückblendo: Vor 175 Jahren geboren: Frederic Chopin 21.00 Formal Eins. De ARD-Hltpara- de met Ingolf Lück 21.45 Landesspiegel. Der Bergbau zieht ins Munsterland - verandert eine Region ihr Gesichf, filmreportage 22 15 Drei vor Mitternacht. Thema Schluö mit dem Ladenschluö Aansl Laatste journaal Engeland SKY CHANNEL 17.30 Sky Trax 3. De Engelse top 50 met Peter Powell. 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. 19 00 The Lucy show. Afl.: Lucy and the militairy academy. 19.30 Charlie's Angels. All.: Angel in love. 20.20 Skyways. Drama-serie. 21.15 Roving report. Actualiteiten magazine. 21.45 American football. Texas - Balor. 23.00-00.30 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17.35 Think again, kinderprogram- 18 00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal. 18.05 The Record breakers, kinder programma 18 30 WK Kunstschaatsen in Tokio. 19 00 Journaal. 19.30 London plus. 20.00 Eastenders. 20.30 Blankety blank, spelprogram- ma met Les Dawson. 21.10 Maelstrom, tv-serie van Mi chael J. Bird. Afl.: Into the vortex. 21.50 Points of View. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Uitreiking van de BAFTA awards. De British Academy of Film and Television Arts onderscheidt jaarlijks mensen die zich hebben in gezet voor een verhoging van het peil van tv- en filmprodukties. 00.25 Loose ends. 00 55 Weerbericht. 18.25 Nieuwsoverzicht vooc doven. 18 30 Willo the wisp, kinderserie 18 35 Dear Heart, kinderprogramma. 19.00 Hoogtepunten van WK Cric ket. 19.50 Off the record. 20.00 Whistle test, popprogramma. 21.00 Top Gear. 21.30 Entertaining USA. Jonathan Kings keuze uit Amerikaans amuse- 22.00 Inside out, dramaserie over mensen die na een verblijf in de ge vangenis weer aan de slag proberen te komen in de maatschappij. 22.50 Pot Black. 23.15 Maestro. Afl. 3 Reg Harris. 23 55 Newsnight. actualiteitenmaga- 00 40 Weerbericht. 00 45 Open University. 17.45 CBTV. 18.15 WK Kunstschaatsen Tokio. 18 45 Nieuws. 19 00 About Anglia. Regionaal ma gazine 19 35 Crossroads. 20.00 Diff'rent strokes. 20 30 Bushman's holiday. 21.00 Up the elephant and round the castle. 21.30 Chance in a million. 22 00 Television. Documentaire-se- ne over het ontstaan en de opkomst van de televisie. Afl News power 23 00 Nieuws. 23 30 First tuesday. 00 30 Mannix. 01 25 A question of lent. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.00 Schooltv. 09 30 Nieuws voor doven. 09.35 Schooltv. 13 00 Nieuws voor doven. FEDUCO 13 30 Open Schooltijd-thema 17. NCRV 14.00 Drie Mafkezen. 14 05 Bollo, Bries Bondgenoten, kinderserie 14.30 Haantje de Voorste (4) 15.00 Bokkesprongen. TROS 15.30 Rosco leest voor in Calimero's Bioscoop. 15.50 Suske en Wiske. poppenserie. 16.15 TROS Computer Club. 16.40 Tijd voor Marijke. NOS 17 30 VW- Journaal. TROS 17.44 Formule 1. MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Julie (08.00). Gary (09 00). Diana (10.00). Martin met Pop A-Z (11.00). Gaz (12.00) en Simon en Sume met Chart Attack (13.00). 14.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. DUITSLAND 1 10 00 Tageschau und Tagesthemen. 10.03 lm Schatten von Gestern. 12 10 Panorama. 12 55 Persover zicht. 13 00 Tageschau. 13.15 Tele tekst. 16.00 Tagesschau. 16 10 Bei 300 Stundenkilometern endet die Moral, reportage 16 55 Lemmi und die Schmöker. 17.20 Kein Tag wie jeder andere. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 11.30-14.00 Die Sport-Reporta- ge. WK Kunstschaatsen Tokio 15.40 Teletekst. 15.56 Programma-over zicht. 16.00 Heute. 16.04 Anderland. 16.35 Der Waschbar Rascal. 17 00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. SKY CHANNEL 14.30 Family. 15 30 New ammel world. 16 00 Sky Trex 1. Pat Sharp Show 16.45 Sky Trax 2. Young. Free Single met Gary Davies BBC 1 07.00 Teletekst. 07 50 Bresktast Time. 1130 Play School. 1150 Gharbar 13 30 Journaal. 13 55 Weerbericht. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14 00 Pebble Mill at one. 14.45 King Rollo. 14 50 Bric-a- brac. 1500 Teletekst. 16 50 Play School. 17 10 The Wombles. 17.15 Puppy's new adventures. ITV HILVERSUM 1 VPRO: 17 03 Borat. 17 55 Mededelingen (NOS). VPRO: 18.06 Boeken. 20.03 Het evenement. 21 02 Buiten beeld. 22 02 Pandemo nium NOS: 23.02 Met het oog op morgen VARA 00.02 Oe nacht klinkt anders 02.02 Groot licht. 05.02 Werklicht HILVERSUM 2 17 30 Nws 17 36 Ak- tua. NOS 18 00 Nws. TROS 18 10 Het journalistenforum 19.00 TROS Klantenservice 20 00 Nws 20 03 De huiswerklijn. 21.00 Om het boek. 21 30 Finale. 22.30 Nws 22.35 Een beetje Blackmail, hoorsp.serie. Afl. 1. 23.00 Proeflokaal HILVERSUM 3 NOS 18.04 De Avond- spits VARA. 19 02 Dubbellisies. 20.02. Popkrant 2102 Moondogs. 18.02 Met hart en mond en handen. 18.15 Muziek in vrije tijd. Koor- en or- kestmuz. 19.15 Entre'acte 19 30 Ime- o. opera van Handel 21 30 Litera- ma 22 30 Historische Orgelopnamen (4) 23 08 Imeneo. vervolg HILVERSUM 5 NOS 19 00 Nws voor buitenlanders TELEAC 19 40 Turkse vrouwen projekt Btzim tcin. les 19. 20 10 Marokkaanse en Berbervrou wen projekt Marhaban Biekum. herh les 19. 20.40 Gute Reise. Duits voor beginners, les 17. 21 10 Handwerken. Morgen 07 25 TV-AM. Ontbljttv 10 30-12 39 Schooltelevisie. 13 00 WK Kunatri|- den op de schaats in Tokio. 14 00 Niauws. 14 20 Ragionaal nieuwe. 14 30 A country practiva. 1S30 On tha markat. 16 00 Gama. 16 25 Ra gionaal niauws 16 30 Sons snd Daughters. 17 00 Button Moon. 17 15 The Moomins. 17 20 Do it. HILVERSUM 1 VOO: 7.03 Ook goeie- morgen 9 03 Muziek terwijl u werkt. 10.30 Veronica Nws radio 10.32 Kletskop 12 03 Will wil wol. 13 06 Nederland Muziekland NCRV 14 03 Kletsmajoor 14.15 Douce France. 14 30 Middenin 17.03 Hier en Nu- woensdag magazine HILVERSUM 2 VARA 7 00 Nws. 7 06 De Wekkerradio 9 30 Nws 9 33 Hoor Haar! 10 30 Nws. 10.33 Leef-M-ge- noeg 1130 Nws. 11.33 Radioweek blad (11.34 Dingen van de dag 1137 Bericht uit het Konmkri|k. 12 00 We reldnieuws en andere berichten. 12.05 'n Affaire. OVERH VOORL 12.16 FranCo huls 12.26 Mededel voor land- en tuinbouw 12.36 Dingen van de Dag. 13.10 Burengerucht 13 33 Wereldnieuws en andere be richten. 14 00 De Schuurpapier vanuit Diergaarde Blijdorp. 14.30 Nws. 14.33 Wel en wee 15 00 Leef-tijd-genoeg. 15 30 Nws 15 33 Het zout in de pap magazine 16.00 Hartzeer, hoorsp (22). NOS 16 30 Nws. 16 33 NOS- -Ombudsman. HILVERSUM 3 EO 7 03 Ronduit rm>- c-time 9.03 Gospel sound 10 03 Muziek motief. 1103 Country Trait VPRO 12 03 Oe Wilde Wereld 15 03 Ronflonfton met Jacques Plafond NOS 16 04 Oe Nationale Hitparade HILVERSUM 4 NCRV 7 00 Met leven de Woord 7 10 Preludium 8 00 Nws. 8 05 Platennws 8 45 Te Doum Lau- damus 9 15 Onder de Hoogtezon 10 00 Kamermuz uit de Barok 10 30 Orkestpatet 12 10 Do soloconcerten van Haydn (16) 12 35 Promenade. 13.00 Nws 13 02 Vocaal 13 30 Ker- korgelconcert door Klaas Bolt en Harry Geraerts. tenor AVRO 14 00 T olefoon nummer 035-39211 -39411 15.30 Puur cultuur 15 40 Affiche 4. 15.45 Muziektheater 16 25 Recitd voor piano a quatre mains HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-Spor- t>et 925 Waterstandan TELEAC: 9 30 Follow me II. les 51 RVU 10 00 RVU Taairevue AVRO-VAAA 10 30-11 20 Oe Nederlandse School-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9