Oranjelaan blijft dicht Voorschoten viert sobere Bevrijdingsdag CDA Katwijk voor handhaving uitgangspunten welzijnsplan Duur riolerings; project kost r gemeente niets s CcidócSouiunt dienstuerlening dagpuzzel Tuincentrum langs Rijndijk Registratief van kleine kolenstook installaties f Wanda Maria Bon herschept verleden LEIDEN OMGEVING DONDERDAG 28 FEBRUARI 1985 PAQ APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 1 maart waargenomen door Apotheek Centraal in Lei den en Apotheek Boehmer in Leiderdorp ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13 00 u tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dageli|ks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patient. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u en van 18.30-19.30 u Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (harl- bewaking) dag van 14.00-14 30 u en van 19,00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- .14.30 u en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u zo. 11.00-12.00 u. en 14 00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u en 18.30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19 00 u De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14 45 u en 18.30-18.45 u. Voor ouders en familie is voort aan doorlopend bezoek moge lijk Bezoek aan ernstige patiën ten, wanneer aan ernstige pa- tienten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor spe ciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkli niek zijn dagelijks 15.00-15.45 u. en 18.30-19.00 u. De bezoektij den van de kinderafdeling (al leen voor ouders van kinderen kan er een afwijkende tijd afge sproken worden met de hoofd verpleegkundige) zijn dagelijks van 14.15-15.00 u en van 18 30- 19.00 Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-1930 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde ling 19 30-20 30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u alleen voor ouders 18.00-18.30 u. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst. tel 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreekuren ma en di. 10.00- 12.30 u wo. 13.30-16.00 u do. 18.30-20.30 u LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; Afde ling wonen en werken: ma. 18.30-20.30. wo 10.00-12.00. do. 18 30-20.30. Afdeling belas tingen: di 18.30-20.30, wo. 18.30-20.30. Klachtenbureau: di. 18.30-20 30. do 18.30-20.30. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den, katten, vogels, e.d. in de gemeenten Leiden. Leiderdorp. Oegstgeest. Warmond en Zoe terwoude Tel 071-220021. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di en wo. 11 00-12.00 u.. do. 18 30-20 00 u GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging. Rembrandtstraat 17. tel 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13 00-14.00 u.). MAATSCHAPPELIJK WERK Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rtfn 44c. spreekuur dage lijks 14.00-15.00 u.; do. ook 19.00-20.00 u. tel. 142144. Spreekuur gemeentelijke sociale dienst: dl 14 00-15.00 u. Apollo- laan 1a. Zuid-West; do 14.00- 15.00 u. Herensingel 3, Leiden Noord Ook tel van 09 00-10.30 via 766600. afdeling maatschap pelijk werk. RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306, Leiden, tel 071- 899375. Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. Telefoni sche informatie over kinderbij slag; 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad: Gerecht 10. wo. 17.00-18 00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36. ma. 10.30- 11,30 u; Kooi: Driftstraat 49a. di. 10 30-11.30 u.; Morskwartier: Buurthuis Morskwartier. Topaas laan. 10.00-11.00 u wo. 10.00- 13.00 u Tuinstadwijk: Heren gracht 45. vr. 10.30-11.30 u. SOCIALE RAADSVROUW VOORSCHOTEN Spreekuren: ma. 19 00-2000 u wo. en vr. 9.00-10.30 u. Leidseweg 33, Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIE DIENST Groenesteeg 33. Lei den Tel. 071-134640 of 071- 144600 Hulp en Informatie op medisch, juridisch en milieuge bied. werk. sociale verzekering en huurkwesties. Spreekuur: elke donderdag van 20.00-21.00 FIGUURPUZZEL Horizontaal: 1 beleefdheidsbetuiging; 6 niet afdoende verbetering (flg.); 7 proef van bekwaamheid bij de radio of televisie; 8 graangewas. Varticaal: 2 fantasie op een volkswijsje; 3 rustend predikant; 4 voetbalploeg. 5 geraamte OPLOSSING teiexs g "itJWie t> :snt|jeiue z "aiposdej z is/eB e :emp •ne l 'X/OMdei g 'jeojB i :|b«|uozjjoh Uitbreiding Rijnhove HAZERSWOUDE B en W van Ha- zerswoude zullen in principe medewer king verlenen aan de uitbreidingsplan nen van het aan de Rijndijk gevestigde schoonheidsinstituut. Eigenaar W. P. de Bruijn wil de monumentale boerderij restaureren. Hij wil de schoonheidssalon uitbreiden met een sauna en een sportzaaltje. Ver der wil hij een gastenverblijf bouwen, en tennisbanen en een parkeerterrein aanleggen. Eén tennisbaan, die aan de Rijndijk zou komen te liggen, moet uit de plannen verdwijnen. Dat vindt de raadscommis sie voor planologie. Dat gedeelte moet een tuinbestemming krijgen. Twee an dere tennisbanen, die erachter waren geprojecteerd, kunnen wel worden aangelegd. Zoeterwoude krijgt Laan van Oud Raadwijk ZOETERWOUDE De vorig jaar in Zoeterwoude aangeleg de insteekweg in het ruilver- kavelingsgebied Rijnstreek- Zuid krijgt de naam Laan van Oud Raadwijk krijgen. De cir ca 1100 meter lange weg be gint ter hoogte van de kruising Noordbuurtseweg/Miening en gaat tussen de woningen van de families Kortmann en Rijnsburger verder het groene polderlandschap in. De nieuwe naam is afgeleid van de naam van de woning van dokter Wybo Kortmann. Cabaret van eigen bodem ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse cabaretgroep Uitgelaten treedt morgen en vrijdag 8 maart op in het KPJ-club- gebouw de Westender in Zoeterwoude. Onder leiding van Wil van Leeuwen zal het programma „Zondag" worden uitgevoerd. Allerhande rechtstreekse of indirecte zaken die te maken hebben met de zondag komen in een bonte rij voor het voetlicht. Greetje du Prie, Erna Koek. Kees de Blok, Wil van Leeuwen en Klaas van Rijt werken aan het nieuwe programma mee Zowel morgen als op 8 maart begint de voor stelling om half negen. De toegangs prijs is drie gulden. SOB wil overleg bedrijfsterreinen •IE LISSE Het Samenwerkings Or gaan Bollenstreek (SOB) is onder bepaalde voorwaarden bereid om binnen het Regionaal Economisch Overleg Rijn- en Bollenstreek te praten over een bedrijfsterreinpro grammering. Met een dergelijke programmering /ouden de verschil lende deelregio's in de provincie het tempo waarin bedrijfsterreinen worden aangelegd onderling moe ten regelen, waarmee op de lange duur onnodige leegstand en concur rentie tussen de verschillende ge meenten moet worden voorkomen Tijdens een gisteravond in Lisse ge houden vergadering van het SOB stelde het algemeen bestuur wel vast dat een dergelijke programme ring er niet toe zou mogen leiden dat de aanleg van bedrijfsterreinen in de (oostelijke) Bollenstreek wor den opgeschort. Bij de discussie over het al dan niet deelnemen aan het gesprek over de bedrijfsterreinprogrammering heeft de provincie een belangrijke rol ge speeld. Gedeputeerde Staten willen voorkomen dat er teveel industrie- lokaties worden aangelegd en ge probeerd wordt dan ook al enige tijd om de Leidse- en Alphense ag glomeratie en de Bollenstreek hier over in gesprek te brengen. GS gin gen hierbij zelfs zover dat gespro ken werd over een mogelijk af dwingen van een dergelijkfl^ grammering. waarbij dai schermd werd met het met keuren van bestemmingspSSE! van gemeente die op dit puntfte v te hard van stapel liepen. Ooljscor opstelling van het streekpUiouc ingegrepen kunnen worden. tijc Het was deze opstelling dieiond avond door de SOB-ledenrten vuur werd genomen. Burgei<erin Hermans van Hillegom nam ^ber zelfs de woorden „bestuurlijtyerk soen" in de mond terwijl de p uillehouder economische zak£ het SOB, de heer Smith, ietsten^ sprak over „op de verkeerde56" zijn". JJ re' deze ZOETERWOUDE Het gemeentebestuur van Zoe terwoude is niet van plan op De Oranjelaan twee richtingsverkeer toe te staan voor een in plant- soenwerken gespeciali seerd bedrijf. Het bedrijf van Huib van den Hoven verricht regelmatig on derhoudswerkzaamheden in de woonwijk en het aangrenzende industrie terrein. Wil het bedrijf' van het industrieterrein naar de Oranjelaan dan moet enkele kilometers worden omgereden. Het college van burgemees ter en wethouders wijst op de aanwezigheid van een school en de precedentwerking die van een ontheffing uit zou gaan. De meeste kinderen die de lagere school en de kleuterschool aan de Oranje laan bezoeken, steken bij de wegversmalling de straat over. Door ontheffing te ver lenen en hierdoor bij de weg versmalling beperkt verkeer van twee kanten toe te staan wordt de veiligheid op de oversteekplaats zeker niet bevorderd. Voorts, aldus het college, zal bij het verlenen van de ont heffing er rekening mee ge houden moeten worden dat er door op het industrieter rein gevestigde ondernemers ook aanvragen om onthef fing zullen worden inge diend. Door de verbreding van de Burgemeester Smeetsweg en een strenger toezicht van de politie is het verkeer de laat ste tijd steeds meer het in dustrieterrein gaan verlaten via de Burg. Smeetsweg. Als er ontheffing wordt verleend aan een bedrijf om de Oran jelaan van twee kanten te gebruiken zullen andere weggebruikers geneigd zijn om dat voorbeeld na te vol gen, terwijl de gemeente het gebruik van de Oranjelaan door het zware verkeer juist wil uitbannen. Zwanenzang aan de Rijndijk Een vreemd gezicht. Een flinke eeuw lang domineeerde de katholieke Zwaantjeskerk de Rijndijk bij Hazerswoude. Zo'n acht jaar geleden werd de robuuste kerk voor 't laatst gebruikt. De parochia nen vieren vanaf die tijd in Het Anker de eucharistie. Sindsdien takelde de in Romaanse stijl opge trokken Zwaantjeskerk snel af. Alleen de hoofdvorm bleef staan. En die is afgelopen week neerge haald. Het oude gebouw naast de kerk bleef overeind. VOORSCHOTEN Dit jaar verzorgt de Oranjevereniging „Koningin Wilhelmina" niet alleen de festiviteiten rondom de verjaardag van de koningin, maar ook het bevrijdings feest op zondag 5 mei. Voorzitter S. Miezenbeek zei het jam mer te vinden dat Bevrijdingsdag dit jaar op een zondag valt Daarmee wordt de viering van de dag voor wat het ui terlijk vertoon betreft erg moeilijk. Er is gestreefd naar een programma dat niet storend is voor die burger, die meent dat iedere viering zondagsontheiliging is. De viering van Bevrijdingsdag gaat van start om twaalf uur met een fietspuzzeltocht, waarvan het startpunt het Cultu reel Centrum is. Om half een verzorgt de beiaardier Addie de Jong een beiaardconcert vanuit de Dorpstoren. Om half drie is er een herdenkingsbijeenkomst in de Moeder Gods- kerk, waarbij medewerking wordt verleend door Exultate Deo, het Christelijk Vocaal Ensemble en het British The Ha- ghe koor Tijdens die bijeenkomst zal burgemeester Mr. P. Cannegieter een toespraak verzorgen. Op Koninginnedag komt de optocht weer terug. De laatste jaren werd er steeds een soort stertocht gehouden. Vanuit de vier hoeken van het dorp vertrok dan een muziekkorps, waarachter de jeugd zich aansluit. Thans is kontakt opgeno men met het verenigingsleven en 13 verenigingen stellen een optocht samen. Voor kinderen, die niet bij een vereni ging aangesloten zijn. bestaat de mogelijkheid om weer ach ter een muziekkorps aan te lopen en alle groepen ontmoeten elkaar op de Voorstraat. Verder zijn er de gewone program maonderdelen: zoals concert in de dorpskerk, torenbeklim- men, volksspelen, voetbalwedstrijd en een disco-avond. De Oranjevereniging zit dit keer beter dan anders in de finan ciën omdat een legaat van 5.000,- is toegekend door een burger. HAZERSWOUDE Op het terrein van Hoegen-Dijckhof,. nabij de gemeentegrens met Zoeterwoude zal aan de Rijndijk een ver kooppunt voor tuinbeplanting komen. Het terrein heeft de be stemming van industriegebied, maar bepaalde vormen van de tailhandel kan de gemeente er toelaten. Het gaat hierbij om han del die geen oneigenlijke concurrentie vormt voor de winkels in de woonwijken. Het Hoegen-Dijkchofterrein wordt door vier be drijven gehuurd: Casba, Van Bemmelen, De Graaf en Van het Wout. Op het terrein zal de heer J. van het Wout een tuincen trum van duizend vierkante meter vestigen. De overige grond wordt door de vier huurders in gebruik genomen als parkeer plaats. De heer Van het Wout. die in Hazerswoude-dorp, in de Loete een kwekerij heeft, wil in het tuincentrum boomkweke- rijprodukten gaan verkopen. Buiten sierheesters, coniferen en laanbomen, ook eenjarige tuinplanten en planten voor de groen tetuin. Het is niet zijn bedoeling ook kamerplanten en snijbloe men te gaan verkopen. De heer Van het Wout zal voor zijn be drijf voorlopig een tent opzetten van 72 m2. Hij hoopt die later te Kunnen vervangen door een permanent gebouw. Het tuincen trum is volgens de plannen donderdag, vrijdag en zaterdag open. Wanneer de zaak goed loopt, zal daar later woensdag bijgevoegd worden. KATWIJK De uit gangspunten die ten grondslag hebben gelegen aan het welzijnsplan '82- '85 moeten in grote lijnen worden gehandhaafd. Dat is de mening van de meerderheid van de wel- zijnscommissie die zich hiermee gistermiddag keerde tegen de menin gen van de leden M. van Rooyen (SGP) en J. H. ten Hove (RPF). Deze verte genwoordigers van con fessionele fracties vonden dat in het nieuwe plan, zoals dat momenteel wordt voorbereid, meer principieel moet worden beoordeeld welke instel ling wel en welke niet wordt gesubsidieerd. „Gods woord" zou daarbij als richtsnoer moeten die nen. Ten Hove en Van Rooyen wa ren de enige commissieleden die kwamen met alternatieve versies op de uitgangspunten nota. Als de reden hiervoor noemden zij dat in het huidige plan'te weinig rekening wordt gehouden met het feit dat een meerderheid van de Katwijkse bevolking kiest voor een chris telijke levenshouding. Met de 18 van de 24 raadszetels die in handen zijn van confessionele partijen (RPF-3, SGP-5 en CDA-10) zou moeten wojden bereikt dat in het nieuwe wel zijnsplan „normen" worden vastgesteld waarvan een in stelling die voor overheidsgeld in aanmerking wil komen moet voldoen. „Het huidige plan ademt teveel een socialis tisch ondertoon", aldus Ten Hove. Dat Ten Hove en Van Rooyen niet konden rekenen op een confessionele meerderheid voor hun ideëen bleek echter uit de scherpe reacties van CDA-zijde. Volgens het chris ten-democratische raadslid A. van der Plas is er sprake van Khomeini-achtige toestanden wanneer een christelijke meerderheid zijn normen dwingend gaat opleggen aan een minderheid. „Als CDA wijzen we dat af". In een de mocratie moet volgens Van der Plas juist ook rekening ge houden worden, met de min derheidsgroepen. Hij werd hierin bijgevallen door de CDA-wethouders N. Parlevliet en W. van der Plas die duide lijk maakten dat ook in het Katwijkse welzijnsplan alle burgers gelijke ontplooiings mogelijkheden moeten worden geboden. De heer Parlevliet: „Als plaatselijke overheid heb je niet het recht om te zeggen: jij krijgt geen cent omdat je de christelijke principes niet deelt". nkl ide tge DEN HAAG De proifgj Zuid-Holland wil op termijn van de gemeen» de provincie horen hof kolengestookte installau in werking zijn en welk paciteit ze hebben. Vcji de provincie maken mèer bedrijven, vooraf L glastuinbouw, gebruik rei kolen als brandstof voorfn energievoorziening, ontwikkeling vervult de[ vincie met zorg. Kleinst! ge inzet van kolen, centreerd in een kleirj bied, kan namelijk gen lijk leiden tot luchtveroi|| nining, zo schrijven een brief aan de Zuil landse gemeentebesturef A Wmm m ..a Een werk van de Franse kunstenares Wanda Maria Bon. OEGSTGEEST De Franse kunstenares Wanda Maria Bon exposeert tot en met 25 maart schilderijen met als thema „Muren" in kapsalon Jacques van Bellen aan de Lange Voort 11 c/d in Oegstgeest. Wanda herschept vanuit haar innerlijke verbeeldingskracht oude kastelen, stadsmuren en stenen die hun overblijfselen oprichten in de tijdloosheid van hun verval. Erosie en de jaren hebben de oorspronkelijke kleuren der stenen getransformeerd: zij hebben die kleur gevonden die bij hun overleving past. Deze stenen onthullen hun geschie denis in een rechtstreekse uit beelding, maar doen nog meer dan dat. Visie en keus geven de vrije loop aan een poëtische interpretatie van het verval der stenen. Wanda's doeken laten door middel van het ver beeldingsvermogen een weg van onzekerheid een oor spronkelijkheid zien. Men krijgt toegang tot een wereld waar het leven vanuit de as herrijst, een ander leven dat alleen afhankelijk is van het mysterieuze en het fabelachti ge. De kracht van een ruine is op geen enkele andere wijze te begrijpen. Wanda's werk bestaat niet al leen uit schilderijen. Zij be schilderde glas in loodramen in verschillende kerken in Frankrijk, en bracht muur schilderingen aan in het huis van de bekende Franse schrij- veres en dichteres Jeanne De lais. O etr b lili ZOETERWOUDE De gemeenteraad van Zoeterwoude »ac vanavond een voorstel voorgelegd om een bedrag van bijnigc miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de uitvoering vaoei verse rioleringswerkzaamheden. Via de zogenaamde verfijnkt regeling en subsidie van het ministerie van ruimtelijke ordelijl' krijgt de gemeente Zoeterwoude dat hele bedrag echter wetHar rug. ji.pi aijl Zoeterwoude heeft kunnen profiteren van een onverwa meevaller: de minister besloot bij wijze van uitzondering^— Zoeterwoudse en nog een ander project in de provincie te fi eieren. De navolgende straten (en woningen) worden aang»^ ten op de riolering: de Westeindseweg, een gedeelte vai Zuidbuurtseweg, een gedeelte van Zonnegaarde, de Stad derslaan en omliggende percelen, de Papeweg, de woni Watertje 38-40 en Dorpsstraat 1, terwijl de bestaande riolei^ii de Dorpsstraat wordt vernieuwd. Om voor het gehele bedrag in aanmerking te komen, dien* aansluitingen vóór 30 juni 1985 gerealiseerd te zijn. Na 30 neemt de vergoeding met 20 procent per jaar af. Als het pi verwezenlijkt is, zijn slechts de Geerpolder en Geldersw niet aangesloten op de riolering. Zover zal het naar verwad ook nooit komen omdat dit financieel niet haalbaar is van de grote onderlinge afstanden en het relatief geringe aantal sluitingen. Bovendien is er in beide landelijke gebieden vervuiling waargenomen. Sjoelavond De Stichting Geestelijk Ge handicapt Kind (G.C.K houdt morgen een kaart- en sjoel avond in café ,,'t Lage Landin Oud Ade. De kaartavond begint om acht Fietsen De Noordwijkse politie houdt zaterdag weer een fiet- senkijkdag in het politiebu reau aan de Oude Zeeweg. Van elf tot twee uur kan men kijken of zijn gestolen twee- wieler er bij is. Er staat een tiental fietsen waarin geen code is gegraveerd. De fietsen worden overigens niet aan particulieren verkocht. Big Deal Popgroep Big Deal treedt za terdag op in Plevn '68 aan de Hazerswoudse Rijndijk. De groep speelt bekende num mers van groepen als Eagles. Supertramp en Uria Heep. Toegang kost tien gulden. kaarten verkrijgbaar bij de Rabobanken in Hazerswoude en Koudekerk. De zaal gaat om acht uur open. Spotvogel Poppentheater De Spotvogel brengt zaterdag een kinder- workshop in de bibliotheek van Noord wijk. Aanvang is elf uur. Voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Aanmelden kan alleen door te bellen naar 01719-15735. De toegangsprijs is vijf gulden of twee gulden vijftig. Zeeverkenners De Tharda-zeeverkenners in Sassenheim houden dit jaar diverse acties in het kader van hei jubileum. Eén hier van is een stroopwafelactie. waarvoor de zeeverkenners komend weekeinde 's avonds huis-aan-huis komen. Zater dag staat men met een specia le kraam in het winkelcen trum. Op rozen Toneelvereniging Sint Theo- dulphus speelt zaterdag en vrijdag 8 maart en zaterdag 9 maart in Roelofarendsveen- se Alkeburcht het blijspel Va der zit op rozen. De entree kost/5 of 2,50. Het verhaal gaat over Roos van Slooten die tegen de wil van haar man met een modeshow mee doet. Purper 3 Toneelgroep Purper 3 treedt zaterdag op in de Katwijkse zaal Tri podia. Entree 10 of 15. Reserveren kan via 01718-16400. Purper 3 is geen toneel en geen cabaret, vin den ze zelf. Vier mannen en een vrouw brengen absurdi teiten. Kortom: een avond kolder zonder wereldverbete rende pretenties. Country De film Once upon a time in the Westen de band 'Double Barrel' zijn zaterdag de be standdelen van een country and westernavond van de stichting Country Music Pro motion. Een en ander speelt zich vanaf zeven uur af in het Lidotheater in Noordwijk. Entree 10. kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar of via 071-890355. Oude Raadhuis Albert Labordus uit Oegst geest en Popco Bakkers uit Warmond exposeren vanaf zaterdag tot en met 21 maart respectievelijk aquarellen en schilderijen in Het Oude Raadhuis in Warmond. Bak kers studeerde onder meer bij Ars Aemula Naturae in Lei den en is geïnspireerd door het Hollands landschap en de Kagerplassen. Leraar tekenen en kunstgeschiedenis Labor dus studeerde aan de Kon it lijke Academie in Den Hi i en maakt voornamelijk pli s ten, bloemen en landschi pen. De expositie is te ben ken op woensdag, dondert t en zondag van 14.00 tot 16. uur en zaterdag van 11.00 16.00 uur. Wereldgebedsdag In de kapel van bejaardt centrum „Huize Emmaus"t Zoeterwoude wordt morg j in het kader van Wereld! bedsdag" een gebedsdienst J houden. Het thema van jaar is „Bidden en werk voor vrede" en is gekoi door de christenvrouwen' India.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16