1 I sieraad mr- Zomerse make-up in lente-tinten BRIL als EXIT hoge hak -1 11 hl I Met harde hand 1 I li II J Als u weet dat Lancöme haar voorjaars-zomer ma quillage (begin maart in de winkel) „L'Art Lumière" èn Payot de nieuwe kleuren voor het nieuwe seizoen „Les ingénues" heeft ge doopt, begrijpt u al waar het naar toe gaat met de teint, en de oogschaduws, bij el kaar de ,,Make-Up" ge noemd. Tere, lome tinten die zacht overkomen roze, beige, vanille, een tikkeltje oranje, ivoire, abrikoos. De mode is vloeiend uitgevoerd in camayeuxkleuren als het zonbeschenen palet van een kunstschilder, die lekker zit te mengen om een subtiel vrouweportret op het doek te krijgen of een bos in len- tekleuren. Dit palet past bij de fijne, lichte, soms trans parante zomermaterialen als zijde, katoen met ruime ma zen, mousseline, satijn en crêpe georgette. Daarbij hoort geen uitdagend opge maakt gelaat, maar een wat dromerige blik uit met hel dere doch zachtzinnig met schaduw omfloerste ogen, bijvoorbeeld lichtgroen met zacht geel of onschuldig „Pastel bleu" met „Pastel d'Or" (oud-rose), lankmoe dig vervagend naar binnen toe. Een lichte streep eyeli ner door b.v. de nieuwe „Traceur Matic Tilleul" mar keert de rand langs de bo venste wimpers en contras teert mooi met de harmo nieuze oogbekleding. Wangen mogen ietsje wor den opgehaald met een blosje (joue joue muse), een tint tussen koraal en abrikoos. Lippen zacht oranje of glanzend zalmro- se; ook licht paarse mond jes zullen we zien, maar die kleur staat niet iedereen. Marbert maakt de mond warm cyclaam of rozerood en ook Shiseido heeft een lakrode lippenstift in het lente/zomer assortiment. TINY FRANCIS Christian (Den Haag. Rotter dam) ziet geen brood meer in naar voren gekamde, ge kuifde lieve kof5jes met haar Hij noemt zijn nieuw ste coupe „meedogenloos" door de «haren dwars over de kruin heen tot op de naakte hoofdhuid te knip pen en ze dan naar voren te slaan „Slash!" Het Engelse woordenboek geeft hiervoor de vertaling: „deelstreep". Je schrikt je dood als je het proces gadeslaat. De zeer korte, plukkige kruin wordt topzwaar aan de voorkant door lang, maar dun voor- haar. Het knippen hakt het haar als door een bijlslag in twee helften. Achter de kruin dus blijven de haren kort. Door de ongelijke haarlengten krijgt het kapsel bewegelijkheid. Alsof de lokken nog niet genoeg zijn gemaltraiteerd door de kap per-chirurg, wordt het voor- haar nog „gefileerd" door het in slierten uit te dunnen, zodat afwisselend korte en lange plukken verschijnen. Je kijkt er finaal doorheen. In Den Haag: „Hugo", Grote Marktstraat 22 3h; Rotter dam: Nieuwe Binnenweg 66. 11 De zonnebril is bij lange na niet alleen een attribuut voor de zomer. Bij sneeuw en ijs filtert hij voor de auto mobilist de glimmertjes uit de wintervacht op het weg dek, en bij de schaatsers uit het ijs. Uit CBS-cijfers blijkt dat er per jaar in Nederland rond de twee miljoen zonnebrillen verkocht worden; veertig procent bij de opticiens en dertig procent elk bij waren huizen en drogisten, die koplopers voor dit artikel zijn. het grootste marktaan deel is voor Polaroid, Three Castles en Silhouette Couture, die in 1984 twee miljoen stuks in produktie had met een export van 96 procent naar andere landen. Het aanbod ligt in een prijs klasse van respectievelijk 35 tot 150 gulden en 20 tot 50 gulden. Bij Silhouette, die dit jaar als nieuwtje met „Jet Style" komt, een bril met binnen een paar tellen verwisselbare kleurfronten door kliksysteem, (turkoois met blauwe glazen, kaki met bruine glazen, zwart met groen enz) heeft zelfs een zonnebril van 2.350 gulden van 18 krt goud met vier briljanten. Een grapje voor sjeiks en hun echtgenotes. De 'normale' zonnebrillen van dit bedrijf (begonnen met 55 man en dit jaar jubi lerend) kosten rond de 200 gulden. Voor de lente een montuur van geblokte biauw-gele kunststof, heel exclusief. Het overgrote deel van Nederland neemt een zonneèril niet als gebruiks voorwerp maar om er leuk uit te zien. Bij ons zijn op dit moment de metalen montu ren het meest gewild. „Three Castles" gaat bin nenkort de „college-look" leveren, ronde en pantos- vormige brillen, veelal in tweekleurige uitvoeringen wit, met pastel als abrikoos, lavendel naar de schooluni form-trend uit Japan 39,50). Voor de avant-garde koos het bedrijf voor fluortinten (geel, groen, rose, blauw). De zwarte rechthoekige bril len met donkere glazen staan nostalgisch, soms een beetje boefachtig, maar net intrigerend. Een goudkleurige metalen montuur komt op 50 gulden. Sportieve jeugdbrillen der vijftiger jaren in vlindermo del vind je al voor 22,50. Polaroid heeft zich vooral gebogen op goed zicht in de sneeuw tegen hinderlijke schittering en hobbels. Van af 40 gulden is een goed po lariserende bril met zevenla- gen lens voor iedere skiër, langlaufer of wandelaar te' krijgen. Ook met leren om kapping, krulveren, spiegel- lens of panoramische lens. Voor de zomer tekent Pola roid voor de elegante „mari- nelook" voor het strandle ven in kleuren die passen bij dagdromen; framboos, rose. grijs, wit en geel (neo-klas- siek). Maar er is ook een collectie in de maak waar van de tinten passen bij het brandend zand van de Sa hara; perzik, honing en bruin. Polaroid is stoutmoe dig bezig en raadt bijvoor beeld een rood montuur aan bij rode schoenen en kou sen, zwierig, gedurfd en krachtig. Hoge hakken lijken afge daan! Misschien omdat het plaveisel in Nederland (goe de uitzonderingen daargela ten) slecht is en men kans loopt door die steile stelten in het ziekenhuis te belan den. In lente en zomer is het de platte sandaal waarop men uit wandelen gaat. De nieuwste pump heeft een lage (keil)hak, onverwachte openingen en grof vlecht- Softleren herenschoenen met comfort in wit, grijs, blauw werk, dat lijkt op dat van en ivoor (C A). sandaletten. Linnen schoe- De nieuwe pump is vlot en voorzien van vlechtwerk, om dat zo'n model het beste staat bij de langere rok. nen winnen veld, maar ook plastic in suikergoedkleuren komt in de mode. Linnen- look ook voor enkelboots van een dubbele laag door gestikt parachutemateriaal in genoemde zoetige kleur tjes, passend bij sweat shirts. mannenhemden, ves ten en de onvermijdelijke blouse. Ballerina's zijn er ook van de natuurstof lin nen. Menige vrouw zal val len voor de levenswijze zwarte pump met lage hak en a-symmetrische lijn door openingen in de bouw. Ook de college-trend blijft, waarbij de klassieke penny- loafer van zeer soepel leer met perforaties op het voor blad favoriet is. Veel soepel leren schoenen met koorden en veters „voor het hele ge zin", en ook gympjes van vettig leer met een meestal witte, doorgenaaide zool. Van Nederlands fabrikaat zijn de Palomjno schoenen voor de jeugd "met KwS eti ket, waarop reparatiemoge lijkheden en andere bijzon derheden. Handig! Nieuw zijn ook de dessinering van schoenen met strepen, nop pen, ruiten, Hawaï- of inkt- dessins, rare lettertypen. De man zal het liefst rond stappen in zacht leren bas ketball schoenen met veters of klittenband, loafers of - als hij klassiek is ingesteld - schoenen met broqueneu- zen en docksiders. TINY FRANCIS

Leidse Courant | 1985 | | pagina 20