w 1 K ,Ook zonder show is nieuws winstgevend" i TUJDAG VOOR HET EERST EUROPESE SATELLIET-TV gekleurd gezien —JADIO/TELEVISIE ginJ CeidocSoivumt dinsdag 26 februari 1965 pagina 11 Cf VERSUM De eerste uitzending van het •pees satellietprogramma „Olympus" gaat de lucht in. Op die dag wordt het con- >or de huur van een satellietkanaal tus- de NOS en de PTT officieel ondertekend Jbegint de in Hilversum gevestigde organisa- met het uitzenden van een zogenaamd pilot- ügramma, een ongeveer 40 minuten durende zending waarin verteld wordt wat er alle- lal in de toekomst op Olympus te zien zal r hoewel het programma, dat via de ECSsa- iet wordt uitgestraald naar kabelexploitan- in Nederland, gratis wordt aangeboden, n zij niet te trappelen om voor verdere ver- •iding te zorgen. Zeker niet zo lang het al- i nog maar gaat om een soort verkoopspot, voortdurend herhaald wordt, zo blijkt uit de orden van de algemeen secretaris van de VECAI. de vereniging van kabelexploitanten, J.B.G. Zandee. Hans van der Werf, de bewaker van de Euro pese gedachte in de Olympus-programma's, meldde dat het er eindelijk van was gekomen. Dagelijks wordt een Europees programma van 5,5 uur verzorgd, dat 's middags om twee uur begint en 's avonds en de volgende ochtend wordt herhaald, in principe zeven dagen per week. De inhoud bestaat op het ogenblik alleen nog maar uit een samenvatting van veertig mi nuten van de activiteiten die Olympus wil gaan brengen met informatie over de deelnemers (Nederland, de Bondsrepubliek, Ierland en Ita lië). De bedoeling is het programma in de ko mende weken langzamerhand uit te gaan brei den met Eurovisiemateriaal of live-uitzendin gen van interessante gebeurtenissen, zoals sportevenementen of het bezoek van Reagan in mei aan het Europees Parlement. De periode tot 5 oktober, als de eerste officiële uitzending van Olympus (een groots opgezette showavond) is gepland, geldt als testperiode. Getracht zal worden ook al reclamespots uit te gaan zenden, weliswaar geen betaalde, want er is nog geen contract afgesloten, maar om poten tiële gegadigden in de gelegenheid te stellen het nieuwe Europese medium uit te proberen. De Nederlandse STER is op het ogenblik bezig met het opzetten van een Europese STER-orga- nisatie die de reclame-uitingen op het Olympu- s-programma moet gaan coördineren. Zoals be kend ligt het in de bedoeling dat het Europese programma in de toekomst geheel uit reclame wordt gefinancierd. Tot die tijd worden de aan loopkosten gefinancierd door de deelnemers. Minister Brinkman van WVC heeft daarvoor bij voorbeeld 42 miljoen gulden uit de algemene middelen van de omroep gereserveerd. In zijn concept voor een nieuwe mediawet heeft de minister in ieder geval al vastgelegd dat de kabelexploitanten het Europees pro gramma verplicht moeten doorgeven. In eerste instantie als zij daartoe al technisch zijn uitge rust, in een later stadium, als de uitzendingen via een echte omroepsatelliet verlopen, ook als zij dat niet ziin. De kabelexploitanten zijn dan verplicht de benodigde investeringen te doen, die overigens niet op het "ministerie verhaald kunnen worden. Dat moet bij de abonnee in re kening worden gebracht. Casema-directeur Deelman is het met die verplichting niet eens. Hij vindt dat een dergelijke maatregel de kabelexploitanten frustreert. De minister stelt zich op het standpunt, dat Olympus Europees cultuurgoed beheert en bijv. Music Box louter commercie ED TURNER VAN CABLE NEWS NETWORK: TLANTA/DEN HAAG „We willen de ,,C" van IjN zo snel mogelijk ver aderen in „G": Global jws Network". Een uit raak van Burt Rein- rd, de vice-president n CNN (Cable News itwork). muit zijn studio in At- ita stort zijn station 24 ir per dag het allerlaat- nieuws via satelliet en bel over de Verenigde aten. CNN houdt zich n haar woord: Het pro- bmma wordt inmiddels ergenomen door landen 1 andere werelddelen. j bood zijn kabelwaar in- isen ook in ons land aan, erigens via de European óadcasting Union. Maar zijn juist bezig het eigen Dgramma „Olympus" van T grond te tillen, waarvoor centrum zal worden ge- stigd in Hilversum en dat lgens politieke peilingen ïr op de kabels zal komen. 1 NOS zal er geen gebruik maken, zo liet men des- kraagd weten, al neemt ^n er soms wel een bepaald lderwerp tegen betaling uit (er. Dan kan het terecht bij de kabelmaat- happijen, maar die moeten doorzending toestem- ng hebben van het depar- nent. Het ziet er momen- l niet naar uit, dat dit op ("rte termijn lukt, zelfs al idt CCN voor de kennis- tking het nieuws op dit moment gratis aan. Wereldwijd Maar CCN-directeur Turner wil meer. Hij is bezig de basis te leggen voor de definitieve wereldwijde distributie van zijn nieuwsprogramma. In een interview het hij weten: „Ik walg van de wijze waar op het nieuws door de net werken op tv wordt ge bracht, vooral in Amerika, door vlotte, schalkse presen tatoren, die daarvoor duur worden betaald. Dat gebeurt louter om populaire presen tatoren te fokken die met hun glamour advertenties moeten werven. En die daar voor dik worden betaald. Die worden rijk van de ellende overal ter wereld. Ik vind het onzin. Het nieuws is zelf in staat om advertenties te werven zonder allerlei popu laire poespas". De gevestigde netwerken (ABC, CBS en NBC) geloof den niet dat een nieuwssta- tion financiëel aantrekkelijk kon zijn. Turner kreeg ech ter gelijk: anderhalf jaar la ter hadden reeds dertien mil joen Amerikaanse huishou dens een abonnement via hun plaatselijke kabeldistri buteur. Op Oudejaarsavond 1981 breidde hij zijn succes volle, maar nog wel verlies gevende, nieuwsvoorziening flink uit: CNN-Headlines ging de kabel op. Dit tweede kabelprogramma levert 48 journaals van elk een half uur. Sinds dat moment levert Ted Turner, die vanwege zijn gelijkenis met de vroegere acteur i de wandeling ook wel wordt bijgenaamd „Clark Cable". The News Channel alleen ac tualiteiten en achtergronden. Op 1 april van vorig jaar tel de de V.S. 36,9 miljoen beka- De netwerken, die CNN belde huishoudens, waarvan eerst spottend „Noodle 26 miljoen een abonnement News" (uilskuiken-nieuws) op The News Channel en 10 noemden, schrokken van het succes dat Turner boekte. ABC ging in zee met The Westinghouse Broadcasting Company en uit deze joint venture ontstond het Satelli te News Channel, dat het CNN-concept imiteertie. Zo veel succes boekte Turner wel. De bestaande netwer ken konden het succes van „Terrible Ted" niet stoppen. Integendeel, op de meeste kabels kreeg hij het monopo- Financiering CNN wordt op verschillende wijzen gefinancierd. De be langrijkste inkomsten komen van de abonnees. Elke abon nee betaalt een bedrag voor het totaalpakket dat hij van zijn kabeldistributeur gele verd krijgt. Die distributeur betaalt op zijn beurt aan CNN. Daarnaast verkoopt CNN haar bulletins aan an dere stations. Voorts worden na elke zeven minuten nieuws twee minuten recla me aan het pakket toege voegd. April vorig jaar reisde Ted Turner naar Moskou waar hij een onderhoud had met de autoriteiten van de Russi sche tv en met de hoofdre dacteur van de Pravda. Hij vertelde daarover na terug komst: „Wij hebben gespro ken over het uitwisselen van nieuws. In het oostblok be staat er een soort kabelnet werk, dat als een nieuws dienst voor alle communisti sche landen functioneert. Wanneer de uitwisseling doorgaat, komt CNN een aantal malen per dag live vanuit Atlanta in die nieuwsservice, terwijl wij de beschikking hebben over al het nieuwsmateriaal van hen". CNN is niet de eerste succes volle onderneming van Tur ner. die vanwege de treffen de gelijkenis met de vroegere acteur de bijnaam „Clark Ca ble" verwierf. Van zijn vader nam hij diens failliete bedrijf „Turners Advertising Com pany" over, dat toen zwaar onder de schulden gebukt g\ng. Ook daarvan maakte hij een succes. Turner kon zich evenwel niet waar maken in sporten die in de Verenigde Staten status afdwingen, zoals base-, basket- en football. Daarom kocht hij in 1976 twee zeer slecht lopende „sportbedrij- ven" op: „The Baseball Club", „The Atlanta Braves" en de basketballploeg „The Atlanta Hawks". Ted betaal de tien miljoen en kreeg de exclusieve tv-rechten Hij bracht beide clubs terug in de top van de competitie. In zijn omgeving wordt over Turner verteld, dat het feit, dat zijn nieuws niet door de EBU wordt overgenomen voor hem juist een grote uit daging vormt. Men noemt dat precies het soort obsta kel, dat hij nodig heeft als een uitdaging om die hinder nis toch te nemen. EDWIN BAKKER Kunnen de Belgen heel Studio Sport niet overnemen? Een fantasiedecor met ervoor een fantasietafel, daarachter twee mensen die bij toerbeurt een zinnetje zeggen: Dat is al sinds mensenheugenis op de televisie de standaardopstelling van nieuws, actualiteiten en andere ernstige zaken presente ren. Je ziet het nu nog wel: de presentatie van bijvoorbeeld rubrieken als Achter het Nieuws (VARA). Vinger aan de pols (AVRO) en Kieskeurig (TROS) speelt zich ook vandaag de dag nog af als een niet-komische tweespraak tussen een heer en een dame. Persoonlijk heb ik het altijd als een zegen be schouwd dat ze daar bij het NTS-journaal (tegenwoordig NOS-journaal geheten) destijds niet voor gekozen hebben Daar kon gewoon worden volstaan met een presentator, (m/v). en die las gewoon het nieuws voor en zo hoorde het ook. Vandaar mijn verbijstering toen ik moest constateren dat zelfs het Journaal nu teruggrijpt naar die ouderwetse beurt - spraak (die mij altijd onweerstaanbaar herinnert aan Tomas- vaer en Pieternel). Waarbij kan worden aangetekend, dat deze presentatoren zo min mogelijk in beeld komen en dat er vooral beelden te zien zullen zijn van het ter sprake gebrach te nieuws, beelden uit alle delen van de wereld. Het schijnt trouwens toch de tijd te zijn voor een overtrokken aandacht voor de ..vorm" waarin programma's gegoten moeten worden om het beste ..over te komen" bij de doelgroep. Het journaal zelf gaat niet alleen met dubbele presentatie werken, maar heeft zich ook weer eens een nieuw decor laten aanmeten. Teleac heeft nieuwe filmpjes laten maken ter in- en uitlei ding van de cursusblokken (waarmee het aardige beeld van die mensen die hun boeken dichtslaan en van hun studeerta fel weglopen naar de historie is verwezen En ons aller Studio Sport heeft de vormgeving aan het studio decor nu ook laten doorvoeren m een nieuw inleidend filmpje (dat door presentatoren hardnekkig „leader" wordt ge noemd). Hoewel al dit soort activiteiten mij in de meeste ge vallen voorkomt als onnodige geldverspilling, was aanpassing van het oude filmpje wel nodig, want daarin opereerde im mers nog steeds de voetballer Johan Cruijff in Feyenoord-te- nue, die inmiddels al lang en breed voor de zoveelste keer is gestopt en bovendien tegenwoordig voor zijn deskundige ad viezen salaris betrekt van een Limburgse voetbalvereniging Nu wij het toch over Studio Sport hebben, is het niet verbijs terend als we met zijn allen moeten constateren dat ze daar. na al die jaren van topschaatsen en tientallen toernooien in eigen land. nu nog de meest ergerlijke blunders begaan bij het in beeld brengen van een schaatstoernooiIk doel op de gê nante klungeligheid waarmee de camera 's dit weekend wer den gehanteerd op de baan in Heerenveen. tijdens het we-' reldkampioenschap sprintsters en sprinters. Door de starheid waarmee in de tweede bocht steeds de in de buitenbaan schaatsende deelnemer in beeld werd gehouden, werd ons bij voorbeeld het beeld onthouden van de sensationele valpartij van de Oostduitse vedette Rothenburger (door Mart Smeets hardknekkig Rothenberger genoemd) en ook verder in het toernooi moest je steeds maar raden naar de posities van de schaatsers ten opzichte van elkaar Nadat Belgische cameramensen donderdag voor de mooiste beelden van de Elfstedentocht moesten komen zorgen kun nen we ons nu afvragen of we niet beter Studio Sport in zijn geheel kunnen uitbesteden aan de Belgische televisie Nog even terug naar de vormge\'ing die programmamakers kiezen voor hun programma Daar wordt natuurlijk altijd heel lang en zeer breed over vergaderd, maar je kunt je ei genlijk maar nauwelijks voorstellen dat ouwe rotten in het Nederlandse televisievak als het team van Farce Majeure in hun schik zullen zijn met hun huidige ..model": een raar rom melig zaaltje met NCR V-publiek, waar de leden van het team dan zelf tussen in moeten gaan zitten Dat levert steeds weer beelden op van gegeneerd giechelende mensen, die op de mo nitoren hun eigen hoofden waarnemen rondom die van Be- naven te en zijn vrienden De door de Farce-hoofden in die context gemaakte grappen mogen nog zo leuk zijn. (en dat zijn ze nog niet eens altijd), de werking ervan wordt volslagen teniet gedaan door al dat afleidende gegniffel er omheen RENÉ DE COCQ EDERLAND 1 KRO .30 Holiday Eiland, Australi sche serie. Kylie is spoorloos verdwenen en iedereen maakt zich zorgen om haar. i15 Om het recht van de zwaksten. Reportage over de Vastenactie in Zaïre. 40 KRO's Tekenfilmfestival. 00 KRO's Middageditie. Met Aad van den Heuvel en Han van der Meer. Om 17.30 V26- Journaal (NOS). KRO/RKK/IKON 25 Het verhaal. Wekelijkse bijvelvertelling. TELEAC 30 CADCAM, ontwerpen en fabriceren met computers, >les 12. KRO .00 De Freggels, poppense rie. Afl. 20: De aanval. !5 Links naast de Pinguïns, Duitse serie. Nadat Katharina een persconferentie heeft ge geven, komt zij met het idee een vriendenclub op te rich- ten om de dierentuin finan- cieel te steunen. r" 1 S G e NOS ■00 Journaal. KRO .28 De KRO Play-Back Show. 5 Play-back kandida ten en 5 soundmixers strijden om de KRO-trofee. .50 Brandpunt in de markt, economisch magazine waarin een interview met FNV-voor- zitter Wim Kok, de Neder landse droogbloemen als ex portartikel, nieuwe techniek om rioolbuizen te repareren en een meubelfabrikant uit Maastricht. .45 Vastenoverweging. .50 [QFilms en fans, filmpro gramma met o.a. fragmenten uit „The Killing Fields" en „Falling in love". NOS >45 Journaal. .50 Nieuws voor doven. EDERLAND 2 JE° ^■30 V Laan Vrouw zijn. Henriëtte Laan praat met vrouwen over hun gevoelens na een echt scheiding. k00 De Waltons. Amerikaanse tv-serie. Afl.: Een vreemde dame. (.50 God is toch sterker. Bij- I belverhalen voor de jeugd, i Afl.: Spookweer. FEDUCO 145 Open Universiteit. Afl.: (Energie en voeding (cursus: O.C. Natuurwetenschappen). Meryl Streep speelt de rol van een Newyorkse getrouwde vrouw in de film „Falling in love", waarvan „Films en fans" een fragment laat zien. Ned. I om 22.50 uur. NOS 18.15 Nieuws voor doven. 18.20 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 CD Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 EO-Kinderkrant. Knutseli- deetjes, grapjes, een verhaal en filmpjes. 19.40 QDLava en vuur, Engelse documentaire over de vraag wat er in het binnenste van de aarde gebeurt voordat een vulkaan tot uitbarsting komt. 20.20 Tijdsein, actualiteitenma gazine. 20.50 Nederlandse orgelpracht. Jan Kleinbussink bespeelt het orgel van de Grote- of Lebui- nuskerk te Deventer. Werken van Bach. 21.15 EDe toren van Babel, serie programma's over macht, onmacht en de grote spraakverwarring. Vanavond: Zicht op Israël. Gesprek met en over de Joden, het land, het volk en de toekomst. 22.15 'n Ogenblik, kort woord, uitgesproken door prof. dr. W.H. Velema uit Apeldoorn. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. Met RS V-debatten. EO 23.00 Westgeest brood en banket. Gespek met Tjeerd Venema, directeur van een uitvindersbureau. 23.30 Begrensde techniek, En gelse documentaire over de controle op kwaliteit en deug delijkheid van produkten. 18.00 Plone, de gekke kikker. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Jocobus en Corneel. 18.35 De smurfen, tekenfilmserie. 19.00 C Gagomania. 19.10 Ergonomie. Afl Informatiever werking. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Kunst-zaken. 20.25 I.O. Quiz met denk- en weet- vragen. 21.00 Labyrint. Afl De frieten van Vlaanderen. Een van de zwaartepun ten van de DIRV-aktie van de Vlaam se overheid is het stimuleren van mi- cro-electronica. Maar heeft Vlaande ren het noodzakelijk potentieel om op deze zeer agressieve markt iets te gaan betekenen? 21.50 Uitzending door derden: Pro gramma van de Liberale Radio- en Tv-Omroep. 22.50 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Webster (8). dertiendelige se rie over een jong paar dat een zwart jongetje onder zijn hoede krijgt. 19.25 Tijdrover. Doe-het-zelf. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Kunst-zaken. 20.25 Chips, magazine over originele toepassingen van de micro-computer 21.10 De goden uit het Oosten. Afl. 4 Het grote medelijden (herh). 22.05 Handel en wandel. Afl Ver lengde leerplicht RTBF 1 16.45 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Minute Papillon. 19.30 Journaal. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Le Joyau de la couronne (The Jewel in the Crown). Britse tv-serie over de nadagen van de Britse over heersing in India. Afl 7 21.05 Gèrard Depardieu filmcyclus: Le Grand Frére, Franse politiefilm uit 1982 van Francis Girod. Een ex-legio- nair gaat voor een wraakactie naar Marseille en krijgt hulp van een aantal Arabieren. Hij wordt verliefd op een meisje en dit wekt de afgunst van haar 13-jarige broer, die hem door een anonieme brief bij de politie aan- 23.00 Journaal. 23.15 Tribunes economique at soci- MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Gary (16.00), Julie en Gaz met Eurochart, de Europarade van Music Box (17.00) en Diana (18.00). 19 00 Stripy, tekenfilmserie. 19 10 Jardins divers. 20.25 Temps present. 21.35 Ritournelles no. 1: de accorde- 00 30-02 00 Non-stop videoclips. Herhalingen Presentatie Diana (00.30) en Martin (01 00) Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 Frauengeschichten: Angela Sommer-Bodenburg, schrijfster, film- portret 16.55 SpaS am Dienstag. kinderpro gramma met Werner en Zini. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Immer Arger mit Tom, tv-se- 19.00 Falcon Crest, Amerikaanse se- 19 58 Heute im Ersten. 2000 (ITagesschau (ondertiteld voor doven en slechthorenden) 20.15 Was bin ich? Spelprogramma met Robert Lembke. 21.00 Report, data. reportages en achtergronden 21.45 Magnum, Amerikaanse serie Magnums vriend TC weel niet wat hij zich op de hals haalt als hij de deser teur Joey Hawaï binnen wil smokke len. Hij weet Joey aan land te bren gen. maar zelf wordt hij gearresteerd door de kustwacht. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturwelt Film: Schaukasten, film van Michael Strauven over het Filmfestival in Berlijn. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Trickbonbons. Calimero en het grote geheim, tekenfilm 16.20 Rock in Rio. Schuler-Express- Special. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 Eine Klasse für aich, verhalen over een internaat, tv-serie. De UI: Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzending. U: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. 0: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■l1Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie mét ondertitels. Tears For Fears is met de laatste single „Shout" te gast in „Formel Eins". Duitsland 3 om 21.00 uur. school is getuige van een liefdesaffai re Een lerares wordt verliefd op een leerling, de gevolgen daarvan zijn niet 18.20 Mein Name laf Hasa, teken filmserie met Bugs Bunny. 18 56 Programma-overzicht. 19 00 Haute. 19 30 Der eiserne Weg. Die aben- teuerlichte Geschichte des Veit Kolb, tv-serie Afl 4 Uberfall auf die Eisen- bahn Als Veit vrijkomt uit de gevan genis wil hij weer naar huls gaan Zijn broer Karl vindt hem door de kou be vangen. half verhongerd, en ziek in de sneeuw. Maar al snel komt de ri valiteit tussen de twee broers weer tot een hoogtepunt 20.30 Die Gentlemen geben sich die Ehre. Reportage over de typisch Engelse gebruiken. 21.15 WISO, sociaal wetenschappe lijk magazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 Programma-overzicht. 22.15 Abschied von der Hinterbank, satirische tv-fllm van Joachim Röring De bondsdagafgevaardigde Dr. Kon rad Monnsen werkt als lobbyist In zijn kiesdistrict. Het milieubestemmings plan bedreigt het bestaan van een belangrijke industrie-onderneming Maar Monnsen wil toch 600 arbeids plaatsen zien te behouden 23 45 Wia Sia wunschen (Ru VI), Chinese speelfilm uit 1982. Na de communistische machtsovername verkopen Jin en haar kamermeisje Qiu alles wat zij hebben om in leven te blijven Shi vindt ze en wil alles doen om de vrouwen te helpen. Als Jins man terugkeert om haar mee te nemen naar het buitenland kiest Jin voor een leven met Shi 01 25 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg tl: cursus algebra. 18 30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandreporter: Hans Gerd Wiegang vanuit Nieuw Mexico Pue blo Indianen, filmreportage 20 45 Rückblende: 25 jaar geleden aardbevingen in Agadir waarbij 12 000 mensen om het leven kwa men. documentaire. 21 00 Formel Eins. De ARD-Hitpara- de met Ingolt Luck. 21 45 Landesepiegel: Aber noch er- nahrt uns der Acker. Jonge boeren zonder toekomst? 22 15 Deutechlandbilder. Der Pate von St Pauli 23 00 Austandsmegazine. Informatie en amusement uit alle delen van de Engeland SKY CHANNEL 16.45 Sky Trsx 2. Monsters of rock met Amanda Redington 17.30 Sky Trax 3. Peter Powell met een overzicht van de Engelse Top 50 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. Afl Ed and Paul revere 19 00 The Lucy show. Afl Lucy and the safe-cracker 19.30 Charlie's Angels. Afl. Angel flight 20.20 Skyways. Drama-serie 21.15 Roving report. Actualiteitenru briek. 21.45 American football. Brigham Young - Michigan. 23.00-00.30 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17.35 Think again, kinderprogram- 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18 05 The Record breakers, kinder programma 18 30 Dr. Kildare, serie over het le ven van een jonge dokter in een groot stadsziekenhuis. Met Richard Chamberlain. Raymond Massey. Lee Kurtey e a. 19 00 Journaal. 19.30 London plus. Actualiteitenru briek 20 00 Eastenders. 20.30 Blankety blank, spelprogram ma met Les Dawson 21.10 Maelstrom, tv-serie van Mi chael J Bird Afl into the vortex 21.50 Points of View. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Miami Vice. Amerikaanse poll- tie-serie 23 15 Film '85. 23.45 Loose ends. 00.15 Britse Danskampioenschap- pen. 01.05 Weerbericht. BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.30 Willo the wisp, kinderserie 18 35 Dear Heart, kinderprogramma 19 00 Hoogtepunten WK Cricket. 19 50 Pauzeprogramma. 20 00 Whistle test, popprogramma. 21 00 Food and Drink. 21.30 Alas Smith and Jones. Sati risch programma 22 00 Inside out. Drama-serie 22 50 Pot Black. 23 15 Maestro. Afl 2: Gary Sobers 23.55 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.40 Open University. ITV 17 45 CBTV. 18.15 Emmerdale farm. 18 45 Nieuws. 19 00 About Anglia. Regionaal ma- 19 35 Crossroads. 20 00 Bygones special: Aviation ar- 20 30 Bushman's holiday. 21 00 Up the elephant and round the castle. 21 30 Fresh fields. Komische serie 22 00 Television: We bring you pic tures Sene over het ontstaan van de televisie 23 00 Nieuws. 23 30 Snooker 01.15 Tuesday topic. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.00 School tv 09 30 Nieuws voor doven. 09.35 School tv 13 00 Nieuws voor doven. FEDUCO 13 30 Open Schooltijd. TROS 14 00 The Admiral was s Lady, Amerikaanse speelfilm 15.25 Rosco leest voor in Calimero's Bioscoop. 15 45 Suske en Wiske. poppenserie 16 10 De Du vel is Oud. programma voor oudere mensen 17.10 Muziek minietuur. NOS 17 30 V*-Joumaal. TROS 17 44 TROS Formule 1. 11.30 Teletekst. 14 00 Schooltv. 15.30 Teletekst. 16.30 Graffiti. 17.15 Lollipop. 17.50 Plein Jeu. MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Julie (08 00). Gary (09.00). Diana (10 00), Martin met Pop A-Z (11.00k Gaz (12 00) en Simon en Sunie met Chart Attack, overzicht van de Music Box Top 40 (13 00) 14 00 Non-stop videoclips. Herhalingen DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 WISO. 10.35 Ge- schichten aus der Heimat. 11 50 Umechau. 12.10 Report. 12 55 Pers overzicht. 13 00 Heute. 13 15 Tele- tekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Blutlger Sommer. 16 55 Lem- mi und die Schmöker. 17.25 Kein Tag wie jeder andere. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13 30 Pro gramma-overzicht. 13.32 Der Waschbar Raacal. 13.57 Heute im Parlament. De Regeringsverklaring en debatten over de situatie in het land. 17.50 Ein Heim für Tiers. SKY CHANNEL 14 30 The Phoenix team. 15.20 Fred Basset. 15 30 New Animal World 16 00 Sky Trax 1. Pat Sharp Show 16.45 Sky Trax 2. Met Gary Davtes BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07 30 Breakfast Time. 11.30 Play School. 11 50 Gharbar. 13 30 Journaal. 13.55 Weerbericht voor de landbouw. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14 00 Pebble Mill at one. 14.45 King Rollo. 14.50 Bric-a-brac. 15 00 Tele tekst. 16 50 Play School. 17 10 Pup py's new adventures. 17 15 Jecka- nory. 17.30 Captain Caveman. ITV 07.25 TV-AM. ontbijttv 1030-1239 Schooltelevisie. 13 00 Button moon 13 10 Our backyard. 13 30 Mr. and Mr». 14 00 Nieuws. 14 20 Regionaal nieuws. 14 30 A country practice. 15 30 On the market. 16 00 Gems. 16 25 Regionaal nieuws. 16 30 Sons and Oeughler*. 17 00 Button Moon. 17 15 The Moomins 17 20 Do it HILVERSUM 1 VPRO: 17 03 Borat 17 55 Mededelingen (NOS). VPRO: 18 06 Boeken 20 03 Het evenement 2102 Builen beeld 22 02 Pandemo nium. NOS 23 02 Met het oog op morgen. VARA 00 02 De nacht kimk| anders 02 02 Groot licht 05 0i Werk licht HILVERSUM 2 15 33 TROS Nieuws Show 17 30 Nws 17 36 Aktua NOS 18 00 Nws TROS 18 10 Het |Oume- listenforum 19 00 TROS Klantenser vice 20 00 Nws 20 03 De hu.swer- klijn 21 00 Om het boek. 21.30 Fata le 22.30 Nws 22 35 Prometheus XIHI. hoorsp serie Af). 20. 23.00 Proeflo kaal HILVERSUM 3 NOS 18.04 De Avond- spits VARA 1902 DubbeiUsjes. 20.02 Popkrant 2102 Moondogs. 23 02 Morgen gebeori het HILVERSUM 4 NOS 18 00 Nws. 18 02 Met hart en mond en handen 18.15 Muziek in vri|e tl|d. 19.15 Mar- tijn van Hoek. piano speelt klasa. mul. 19 45 Jack Lood) 50 iaar diri gent (2). 20 30 Russische muziek uit deze eeuw 21.30 Literama 22 30 Or gelconcert 23.10 Kamermuziek HILVERSUM 5 HV 18 05 Het voor deel van de twi|tei PP 18 20 Uitr van de CP. HV 18 30 Hel voordeel van de twijfel. NOS 19 00 Nws voor buitenlanders TELEAC 19 40 Turkse vrouwen projekt Bizim tem. las l& 20.10 Marokkaanse an Berbervrou wen projekt Marhaben Biekum. hartv les 18. 20 40 Gule Re<ae Duits voor beginners, les 16. 21 10 Handwerken. RADIO RIJNMONO 16.30 MtddJQ- progr met Enk Post Morgen HILVERSUM 1 VOO 7 03 Ook goe*- morgen 9.03 Muziek terwijl u werkt 10 30 Veronica Nws radio 10 32 Kletskop 12 03 Will wil wol 13 06 Nederland Muziekland NCRV 14 03 Kletsmajoor 14 15 Douce Franco 14 30 Middenin 17 03 Hlar en Nu- - woensdagmagazine HILVERSUM 2 VARA 7 06 Oe Wek kerradio 9 30 Nws. 9 33 Hoor Haart 10 30 Nws 10 33 Leef-tijd-genoeg. 11.30 Nws 1133 Radioweekblad 14 00 Oe Schuurpapier vanuit Owv- g aar de BUjdorp 14 30 Nws. 1433 Wet en wee 15 00 Leef-tijd-genoeg 15 30 Nws 15 33 Het zout in de pap magazine 16 00 Hartzeer, hoorsp (21) NOS 16 30 Nws 16 33 NOS -Ombudsman 17 30 Nws EO 17 36 Tijdsein HILVERSUM 3 EO 7 03 Ronduit mu- sic-time 9 03 Gospelsound 10 03 Muziek motel 11 03 Country Tra* VPRO: 12 03 De Wilde Wereld 15 03 Ronfionfion mei Jacques Plafond. NOS 16 04 Oe Nationale Hitparade. HILVERSUM 4 NCRV 7 00 Het leven de Woord 7 10 Preludium 6 00 Nws. 8 05 Platennws 8 45 Te Deum Lau- damus 9 15 Onder de Mooglezorv 10 00 Kamermuz uit de Barok 10 30 Orkestpaiet 12 00 Oe soloconcerten ven Haydn (15) 12 35 Promenacfc» Werken v Rimsky-Korsakov 13 00 Nws 13 02 Vocaal Liederen voor ah- mazzo en piano 13 30 Kerk orgelcon cert door Lao Doeselaar AVRO" 14 00 T etef oonrxirnrrw 035-39211 -39411 15 30 Puur Cultuur 15 40 Affiche 4 15 45 Muziektheater 16 25 Schonberg Ensemble Klaas muz HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-Spor tiet 9 25 Waterstanden TELEAC 9 30 Follow ma les 50 RVU 10 00 RVU Teel revue Aft Het hoorspel m Nederland AVRO-VARA 10 30-11.20 Oe Nederlandse Schoolradio RADIO RUNMONO 7 30 Ochtend- progr met Peter Schuilen 16 30 AUS- degprogr mat Enk Post

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11