s „Het was balanceren op randje van mogelijkheden Leeuwarden net Rio" uoetballerlei Ambitieus plan wintersportcentrum in Heerenveen IGINA PORT" £eidoc@oiuont ZATERDAG 23 FEBRUARI 1985 PAGINA 7 port op tv ,22%VANDAAG w Nederland 1, 22.20 uur: Voetbal P° Nederland 1, 23.55 uun Paarde- jport: Indoor Brabant. Nederland 2, 17.00 uur: Schaat- sen: WK sprint Heerenveen. Nederland 2, 22.45 uur: Studio lelgië Nederlands, 23.40 uur: iport op zaterdag. Duitsland 1, 18.05 uur Die Bportschau. Duitsland 2, 21.55 uur Das Ak- luelle Sport-Studio. Duitsland 3, 20.15 uur Sport lm Westen. BBC 1,13.15 uur Grandstand. BBC 1, 23.00 uur Boksen. BBC 1. 23.40 uur Match ol the day. BBC 2, 00.30 uur Rugby, rrv. 13.15 uur World of sport. |TV, 00.45 uur Snooker. Sky Channel. 13.00 uur: IJshoc key Buffalo-Calgary. Sky Channel, 14.05 uur Buggy- racing. Sky Channel, 15.05 uur Motor sport. Sky Channel, 20.45 uur Ameri kaans worstelen. Nederland 2, 16.30 uur Schaat- «n: WK sprint Heerenveen en laardesport: Indoor Brabant, lederland 2, 19.00 uur: Studio Sport. lelgië Nederlands, 15.45 uur: l/eldloop Bierbeek. lelgië Nederlands, 20.05 uur. Sportweekend. lelgië Frans, 18.30 uur Sport, luitsland 1, 19.20 uur: Die Sportschau. Duitsland 2, 16.55 uur Voetbal: 'ortugal-West Duitsland. Duitsland 3, 19.00 uur: Sport lm Westen. BBC 2, 21.40 uur Golf. TV, 15J0 uur The big match. ITV, 16.15 en 00.30 uur: Snoo ker. Sky Channel, 13,00 uur Ameri- football. Sky Channel, 14.30 uur Ameri kaans worstelen. Wereldrecords indoor-atletiek NEW YORK De Amerikaanse atlete Valerie Bris- co-Hooks, drievoudig olympisch kampioene, heeft gisteravond in Madison Square Garden in New York de beste wereldprestatie op de 220 yards geleverd. Brisco-Hooks liep in de halve finale van de Ameri kaanse indoor-kampioenschappen deze afstand in 23,08 seconden. Brisco Hooks raakte ook een record kwijt. Op de 440 yards liet Diane Dixon de naam van haar succesvolle landgenote op de lijst doorhalen. Met 52,77 seconden is zij nu de snelste vrouw ter wereld op dit nummer op de binnenbaan. In Turijn heeft Stefano Tilli het officieuze wereldre cord op de 200 meter scherper gesteld. De Italiaan liep de afstand in 20,52 seconden. De beste tijd was van de Westduitser Ralf Lübke, die een jaar geleden in Stuttgart 20,57 nodig had. De Zweed Patrik Sjöberg verbeterde in West-Berlijn het indoor-wereldrecord hoogspringen en bracht het op 2,38 meter. Valerie Brisco-Hooks: record erbij en kwijt. Alex Blanchard zevende uitdager Leon Spinks DETROIT De Nederlandse bokser Alex Blanchard staat als zevende geklasseerd op de lijst van uitdagers van Leon Spinks. De Amerikaan, voor malige wereldkampioen in het zwaargewicht, vierde gisteren overigens zijn rentree met een forse uithaal naar zijn landge noot Lupe Guerra in de vierde ronde. Guerra ging knock-out. Het was voor Spinks het eerste gevecht sinds hij in 1983 was gevloerd door Carlos Deleon. Twee titels voor Gita Kappetein ISNY IM ALLGAU Gita Kappetein uit Zoe- termeer heeft tijdens het laatste onderdeel van de strijd om de na tionale titels skilopen in Isny im Allgau (WD1) haar tweede kampioen schap veroverd. Op de 20 kilometer werd ze eerste in één uur en 13,30 minuten. Bij de heren, die het toernooi met een 50-ki- lometerloop afsloten, eindigde Joost van der Maarel als eerste in 2.50.20. Been naar Jong Oranje ZEIST Mario Been. afgevallen uit de groep spelers voor het Nederlands A-elftal, dat vandaag in Katwijk oefent te gen Quick Boys, is opgenomen bij de zestien spelers uit wie het elftal voor Jong Oranje zal worden gekozen, dat dinsdag in Leeuwarden tegen Jong Cyprus speelt In de groep zitten ook Theo Snelders, André van Benthem en Willy Boessen. voor wie dinsdag de inhaalwedstrijd Fortuna Sittard - FC Twente op het programma staat. In Zeist houdt men er echter rekening mee dat die wedstrijd, gezien de toestand van het veld in Sittard, niet zal kunnen worden gespeeld. Zondag zal over het doorgaan van het inhaalprogramma worden beslist. Zonodig zullen drie an dere spelers worden opgeroepen. De groep van zestien spelers voor Jong Oranje ziet er als volgt uit: Snelders en Van Benthem (FC Twente), Boessen (Fortuna Sittard), Ru- tjes (Excelsior). Bosman. Menzo en De Wit (Ajax). Roossien (Gronin gen). Godee (Utrecht). Boerebach en Eykelkamp (Go Ahead Eagles). Been (Fevenoord). Van de Boogaard (PSV), Bijl (Heerenveen). Bakker (Willem II) en Schmidt (Sparta). ANALYSE VOORZITTER SIPKEMA OVER ELFSTEDENTOCHT LEEUWARDEN Don derdagnacht om vier uur werd het gezicht van de Frieslandhallen, volgens een jarenlang gebruik, weer bepaald door de koeien. Slechts de duizen den achtergebleven sport schoenen, ijsmutsen en wanten herinnerden aan de invasie van 16.000 schaatsers, die het com plex in Leeuwarden drie dagen lang te verwerken had gekregen. Rond twaalven kwamen de elf bestuurders van de vereniging De Friesche Elf Steden op die plek weer bijeen voor de slot akkoorden van de massale or ganisatie. Sipkema, de tijdelij ke „koning" van Friesland en zijn mannen hadden een voor deze week ongewoon korte nachtrust achter de rug. De bestuursleden konden onmid dellijk weer aan het werk, want door het sluiten van het klachtenbureau kwamen de querulanten aan de deur van de bestuurskamer. „Het klachtenbureau is don derdag compleet dolgedraaid", liet ijsmeester Henk Kroes we ten. „Die hebben we voorlopig rust gegeven". De horens van de telefoons lagen ook naast de toestellen. De ongerusten aan de deur werden met een vriendelijk woord verder ge wezen. Klachten over verlo ren startkaarten en schoenen waren ook gisteren nog scher* ing en inslag. De kans op het kruisje met twaalf stempels op de mouw van het schaatspak in plaats van op de kaart, stond nog overeind. De dertiende Elfstedentocht werd in de bestuursvergade ring aan een voorlopige analy se onderworpen. „Het is op het randje geweest", constateerde voorzitter Sipkema. „Ik geloof niet, dat we ooit nog een keer zo op het randje van de moge lijkheden zullen balanceren. Dit waren weliswaar bereken de risico's, maar dat moet je niet te veel doen. In de nacht die aan het evenement voor af ging, rekenden we in tienden van graden. We hebben zelfs overwogen de laatste duizen den toerrijders niet van start te laten gaan. Dat bleek geluk kig niet nodig". Gunstig effect Ijsmeester Henk Kroes hing het doorgaan van de tocht vooral op aan de elasticiteit van het ijs. „Die was geweldig. Dat had met de samenstelling te maken. In de vorige vorst periode lag er ijs, waar je zo doorheen zakte. Dit was van een spijkerharde kwaliteit. Vijftien centimeter van dit soort ijs bleek voldoende voor de tocht. Die geschatte maat hielden we altijd aan, maar die is nu proefondervindelijk vast gesteld. De dikte was ook no dig, want op bepaalde plekken is wel tien centimeter van het ijs afgeschraapt door de schaatsen. Het dooiwater op het ijs had voor ons het gunsti ge effect, dat het publiek van het ijs bleef. Dat scheelde stukken in de slijtage". itichting wil Oscar Drum oor Nederland behouden EN BOSCH Het bestuur m de Stichting het Neder- nds Olympiade Paard heeft «loten voor het paard Oscar rum een vergoedingsregeling treffen met eigenaar Adrie ordijn uit Weert. Dat is vrij- igmiddag in Den Bosch be- end gemaakt. De twaalf-jari- e Oscar Drum wordt gereden oor topruiter Rob Ehrens. De ombinatie kwalificeerde zich fgelopen zomer voor de )lympische Spelen, maar wam niet in actie door kreu- lheid van Oscar Drum. De goede verrichtingen van Eh rens met het paard aan het eind van het jaar waren voor het NOP toch aanleiding stap pen te ondernemen het paard voor Nederland te behouden. Oscar Drum is het derde paard van naam, dat onder de vleu gels van het NOP is gekomen. Vorig jaar kwam de stichting soortgelijke regelingen overen met de eigenaars van het dres- suurpaard Duco (Tineke Bar- tels) en hetvspringpaard treffer (Gerd Meievr). imbach vervangt zieke Van Gennip 'EERENVEEN Thea Lim- ach is de vervangster van "vonne van Gennip bij de we- ïldtitelstrijd sprint, dit week- nde in Heerenveen. Van ïennip, de Nederlandse kam- ioene op dat onderdeel, is iet koorts thuis gebleven in laarlem. Het is de tweede riepperiode van haar in drie reken tijd. Eerder miste Van ïennip de strijd om het Ne- erlands kampioenschap all- ound in Alkmaar. Jopman [ernploeglid Emiel Hopman al in het weekeinde niet deel- emen aan de strijd om de louden Schaats in Inzeil, lopman bedankte voor de uit nodiging wegens een lichte rugblessure. De kwetsuur belet hem overigens niet vanavond te starten in de marathon-fina le in Alkmaar, waar het toer nooi om de KNSB-beker het besluit krijgt. Ron de Jonge: geblesseerd. EERSTE WINST HANDBALHEREN FREDRIKSTAD De Neder landse zaalhandbalheren heb ben gisteren in de derde wed strijd voor het toernooi om het WK in de B-groep in Fredrik- stad (Noorwegen) met 22-15 (11-4) gewonnen van van Koe weit. Het was de eerste Neder landse zege in het toernooi. Doelman Ron de Jonge raakte eerder tijdens een training ge blesseerd. Hij verrekte zijn kniebanden en is voorlopig uitgeschakeld. Voor Nederland scoorden Kees Boomhouwer 6x (2 straf- worpen), Patrick Olphen 4x, Lambert Schuurs 4x, Wil Ja cobs 4x (1), Winy Schmeitz 2x en Jan Willem Hamers 2x. Koeweit wil niet tegen Israël OSLO De herenhand- balploeg van Koeweit wil niet spelen tegen Israël. De ontmoeting tussen bei de landen, die in de voor ronden van het wereld kampioenschap der B-lan den als laatsten eindigden en maximaal nog de der tiende plaats kunnen be machtigen, stond voor morgen in het Noorse plaatsje Elmesvagen op het programma. Een woord voerder van de Koeweiti verklaarde dat de afvaar diging van de confrontatie af wil zien om politieke redenen. Koeweit wilde al eerder naar huis. De vervroegde reis zal dan via Londen voeren, omdat de selectie nog inkopen wil doen. HEERENVEEN Directeur R. D. Dros en de stichting van Thialf in Heerenveen zetten door met hun plannen voor het ijsstadion. Gisteren presen teerden zij het ontwerp voor een overkapping boven de vierhonderd meter lange baan en de uitbreiding van de ge bouwen tot een „multifunctio neel sport- en recreatiecen trum". „Wij kunnen dat alleen als we de kapitaalkosten niet hoeven te dragen". Aldus voorzitter O. Norbruis van de Stichting Noord Nederlandse Kunstijs baan (SNNK). Het ijsstadion heeft met een jaarlijks exploi tatietekort van een miljoen gulden te kampen en probeert met een groots plan - wat 25 miljoen gulden gaat kosten - Thialf weer gezond te krijgen. „'Het essentiële is dat wij het seizoen een jaarseizoen laten worden", aldus de stichtings voorzitter. De accomodatie zal uitgebreid worden met een groot aantal voorzieningen, die samen te vatten zijn als wate- r-ijs-sneeuw-damp. Met ande re woorden: een zwembad, een iso-hal (een kleine ijsbaan voor het hele jaar), een skihel ling en langlauf-loipe en een sauna. Daarnaast een kletter- wand (voor „bergbeklim mers"), een hotel met betaal bare kamers, een zaal voor binnensporten en niet te ver geten de overkapping over de kunstijsbaan, 's Zomers kun nen onder het dak sporten - de stichting denkt aan paarde- sport, tennis en kaatsen - en manifestaties worden gehou den. Alboreto in voetbal De Italiaanse Formule 1-cou reur Michele Alboreto houdt zich sinds twee weken ook bezig met voetbal. Hi is toe getreden tot de raad van be stuur van AC Torino. Hier mee hoopt de autocoureur De man, die daar achter zat, was mr. Röhrkasten. Deze advocaat behartigde onlangs nog de zaken ten behoeve van de Westduitse Bundesli- gaclub, maar omdat hij hier voor geen honorarium had gekregen, draaide Röhrkas ten om als een blad aan een boom. Nu behartigt hij de za- ken voor Die ter Tipphauer, voor ztjn ponsor nog meer dje jn het aar do£f Borus. aan reclame en goodwill te sja aIs man'ager was ontsla. kunnen doen. gen Tippenhauer wil het af gesproken jaarsalaris hebben. Dat bedraagt naar verluidt een kwart miljoen mark. Röhrkasten heeft al laten weten zijn uiterste best te doen voor Tippenhauer. Tossen om een zwarte Alfa Raimond Aumann en Lud- wig Kögl rijden, zo jong ze nog zijn, al als routiniers met' een Alfa Romeo door de stra ten van München. Ondanks het droombezit blijkt er toch international in spé een beetje ontevredenheid te M bespeuren te zijn bij de jonge stervoetballers van Bayern München. Zowel Aumann als Kögl wilden een zwarte boli de, hoewel de leverancier- sponsor er slechts één in die kleur in voorraad had. Er Meest eenvoudige werd een muntstuk opge gooid en doelman Aumann was de gelukkige. Kögl moest het ..maar" doen met een witte Alfa. Van raadsman tot tegenstander Borussia Dortmund kent weer eenskommervolle tij den. Onlangs werd er beslag gelegd op bepaalde goederen. Er is een nieuwe naam opge doken in de selectie voor het Belgische elftal. Die van Yvan Desloover. De speler van Waregem is nog ama teur, werkt overdag aan de lopende band van een autofa- briek en dat in ploegen dienst. De door bondscoach Guy Thijs uitverkoren ver dediger, door zijn trainer Ur- bain Haesaert gezien als de opvolger van international Luc Millecamps, denkt voor alsnog niet aan een prof con tract. Werken wordt in mijn familie nog met hoofdletters geschrevenaldus Desloo ver. „Alleen zou een meer soepele werktijdregeling mij wel aanstaan", luidt zijn voorlopig enige wens. Finales EC in oktober Ook in West-Duitsland zijn er vol op discussies gaande over de jaargetijden waarin wordt gevoetbald. Ook daar gaan steeds meer stemmen op de competitie volgens het Scandinavische systeem (van april tot november) te laten spelen. Zelfs bondscoach Franz Beckenbauer heeft zich de laatste tijd regelmatig een voorstander getoond. Het Westduitse sportblad Der Kicker maakte zelfs een schema voor de Europese be kertoernooien. Volgens die opzet zouden de finales van de diverse Europa Cups in oktober moeten plaats heb ben. De eerste ronde is ge pland voor eind april-begin mei, de tweede voor juni, de derde (alleen UEFA Cup) voor juli, de kwartfinales voor augustus, de halve fina les voor september en de fi nales voor oktober. Agnelli wil Mark Hateiey Het ziet er naar uit, dat AC Milan al de langste tijd zijn Engelse spits Mark Hateiey heeft mogen bezitten. De af gelopen zomer van de Engel se tweede-divisieclub Ports mouth gekochte kopspecialist heeft de interesse opgewekt van directeur Umberto Ag nelli van FIAT en eigenaar van Ju ven tus. Ju ven tus klassering in de middenmoot van de hoogste afdeling van het Italiaanse voetbal bevalt de rijkste man van Europa f eenszins en hij is daardoor ereid weer eens flink met de geldbuidel te rammelen om Ju ven tus aan spelers te helpen, die de club de hoog ste positie in het Italiaanse voetbal garanderen. Agnelli heeft zijn oog laten vallen op Hateiey. Mark Hateiey: interesse van Agnelli. Verplichte cursus Engels De contractspelers van Fla me ngo zijn voortaan ver plicht een cursus Engels te volgen. De club uit Rio de Janeiro bekostigt deze studie. Het bestuur van Flamengo nam dit besluit, omdat het van mening is. dat de spelers goed met de internationale pers moet kunnen communi ceren. „Wij.hebben zo vaak internationale contacten, dat het een goede indruk maakt een wereldtaal als het Engels goed te beheersen. Vandaar, onze beslissing", aldus een bestuurslid van de inderdaad zeer gerenommeerde Brazili aanse club. Legerploegen niet langer bevoordeeld Met ingang van het nieuwe seizoen gaat er in de competi tie in Bulgarije het een en ander veranderen. Spelers, die hun militaire dienstplicht vervullen mogen voortaan bij hun eigen club blijven voet ballen. Tot dusver stapten spelers, die onder de wape nen werden geroepen auto matisch over naar de leger ploegen. Van af de nieuwe bij de club, die hen heeft geleid. op- Sportprijsvragen DEN HAAG De verdeling van de geldprijzen van Mid- lotto 7A is als volgt: eerste en tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 82 x f 2642,20; vierde prijs: 4.461 x f 48,50; vijfde prijs; 58.587 x f 5. Pirard eerste in Ronde van Valencia GAVEA De Nederlandse wielrenner Frits Pirard heeft gisteren in de derde etappe van de Ronde van Valencia de eerste plaats in de algemene rangschikking van de Span jaard Jese Blanco Villar over genomen. De dertigjarige Pi rard won het eerste gedeelte van de etappe - een rit over 170 kilometer van Palma de Gandia naar Gavea - door in de eindsprint zijn vluchtmaat Martin Early de baas te blij ven. In de middaguren verde digde hij tijdens een plaatselij ke omloop over 65 kilometer zijn voorsprong in het alge meen klassement. Het tweede gedeelte werd gewonnen door de Belg Paul Verschuren vóór de Ier Sean Kelly, die in de al gemene rangschikking negen seconden achterstand heeft op Pirard. Sportwereld Tennis Net als Huub van Boeckel is Tom Nijssen erin geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinales van het ten nistoernooi in Lyon, dat wordt gehouden in het kader van het winter-satelhetcircuit in Frankrijk. Nijssen versloeg in de achtste finales de Fransman Philippe Pech met 6-1, 3-6, 6-2. FRANSE VERSLAGGEVER ENTHOUSIAST OVER ELFSTEDENTOCHT Van onze correspondenten DEN HAAG Dat in Nederland een nieuwe aflevering heeft plaatsgevonden van 's werelds grootste schaatsspektakel, hebben veel Duitsers niet eens bemerkt. Duitsland is geen schaatsland. Slechts enkele kranten besteden aandacht aan de „Elf-Stadte- -Fahrt". Van de landelijke dagbladen bracht alleen de kleinste, de Frankfurter Rundschau, een bericht. Het tweede Duitse tele visie-programma opende zijn nieuwsuitzending van kwart voor tien donderdagavond met net schaatsevenement. In Engeland publiceerden alleen The Times en The Daily Tele graph een verslagje met een foto van een groep schaatsers die op een gracht een molen passeren. Pas gisteravond vond de com merciële tv en de BBC het Nederlandse schaatsfestijn voldoende de moeite waard om er tegen het einde van hun journaals nog geen minuut aandacht aan te schenken. Hoewel de Fransen zich nauwelijks voor schaatsen interesseren (een nieuw Frans kampioenschap voor Hans van Helden bij voorbeeld wordt in hooguit vier regels in de kranten afgedaan) is zelfs voor hen een Elfstedentocht iets bijzonders. „Holland schaatst gelukkig", zette het linkse dagblad Liberation gisteren onder een karakteristieke foto op de voorpagina. Wat verderop wijdde de krant maar liefst twee pagina's aan het evenement. Ook de Franse televisiekijkers mochten woensdagavond even het sfeertje van koek en zopie proeven. Wat betreft de verslag gever van het socialistische blad Le Matin leden de Hollanders duidelijk aan „de ijskoorts." Le Monde informeert zijn lezers over „16.000 schaatsers op de Friese kanalen." Waar veel andere kranten hun sportpagina's liever vullen met vooruitblikken op de voetbalcompetitie en ook het sportdagblad L'Equipe geen let ter aan de schaatswedstrijd wijdde, daar kunnen de lezers van Liberation hun hart ophalen. ,,De aankomst van de Elfsteden tocht was van het gehalte van één van de mooiste etappes in de Tour de France", vond de verslaggever van de krant ervan. Wellicht geinspireerd door enige Beerenburgers vergelijkt de Franse verslaggever Leeuwarden ook nog met Rio de Janeiro. Overal zag hij samba's... De meeste Amerikanen zijn in volkomen onwetendheid geble ven van de Elfstedentocht. Van de drie landelijke tv-journaals was er maar één, ABC News, dat twee minuten in woord en beeld aandacht besteedde aan het evenement Uitzondering in de media was The New York Times, die haar dagelijkse sportbij lage begon met een vrij uitgebreid verslag, opgesierd met foto s en een kaartje van het schaatstraject van 125 mijl door Fries land. Het traject van de „Eleven Towns Race" is volgens de New York Times de perfecte ansichtkaart uit Holland: „Boten iggen vastgevroren in het ijs, schapen en koeien kijken toe en grote boerenschuren die vagelijk op Chinese tempels lijken, doemen op uit de nevel". De krant besloot met kritiek op de commercia lisering van de Elfstedentocht, omdat een kleine groep top- schaatsers door bedrijven wordt gesponsord. Ruim 200 wedstrijdrijders geklasseerd LEEUWARDEN In de uitslag van de wedstrijdtocht van de dertiende Elfstedentocht zijn 224 rijders officieel geklasseerd. In totaal schreven voor de wedstrijd van donderdag 277 rijders in. De geklasseerde rijders zijn allen binnengekomen binnen de li miet van 8 uur 10 minuten. De overige 53 zijn niet gestart, uitge vallen of te laat binnengekomen. Ruim dertienduizend toerrijders hebben de Elfstedentocht vol bracht en zullen de daarbij behorende onderscheiding in ont vangst kunnen nemen. Groningen nog ongeslagen DEN HAAG De play-offs om het Nederlands ijshockey- kampioenschap hebben de 2000 bezoekers in Nijmegen en Amsterdam opnieuw een boei ende avond bezorgd. Gronin- f;en bleef ongeslagen door de astige uitwedstrijd tegen Am sterdam tot een goed einde te brengen. Daar was wel een verlenging voor nodig, omdat na de reguliere speeltijd de stand 4-4 was. Keizer zorgde na vijf minuten en 28 secon den in de vierde periode voor de winnende treffer. Heerenveen Is in de nacompe- titie nog zonder winst. Gister avond werd, ook al na verlen- §ing, verloren van Nijmegen: -4. Bill Wensink was met twee doelpunten, waaronder de beslissende in de extra tijd, de grote man in Nijmegen. /sportuitslagen RUITERSPORT Indoor Brabant in Dan Boach Internationaal apringconcoura, tabel A: 1. Frühmann (Oos) Fuerist 0 stral- punten. 35,88 seconden; 2. Nooren (Ned) Glenn 0-35.93; 3 Nutl (Ita) Jet Propelled 0-36.38; 4 Tyteca (Bel) Klr- nla 4-42.54. 5 Whitaker (Eng) Clonee Temple 7-45,74; 6. Smith (Eng) Cad- nlca 8-34.82; 7 Dulour (Ned) Top Se- cret12-35.18 (allen In de tweede barage) Nationaal apringconcoura, tabel A, 1.30 m: 1 laseur Riboteur 0 strafpun- ten. 54.04 seconden; 2 Hendrix Lady 0-57,71; 3. Van Groesen Rasputin K 0-59,16 Nationaal apringconcoura, tabel A, 1.40 m: 1 Van Opstal Orpheus 0 stralpunten, 51,48 seconden; 2. Nooren Ardes 0-51,52; 3. Dulour Re vanche MD 0-52,29. Springconcours, labal a: 1 Mcvean (Aus) Hello le Val 0 straf- punten, 29.89 sec. (in de barrage); 2 Hedin (Zwe) Le Ticket 0-32,08; 3. Schockemohle (WDl) So Long 0-33,34; 4 Fuchs (Zwi) Diners Club 0-33,64. 5 Ligges (WDl) Rodney 0-34.45. 6 Sloothaak (WDl) Whiskey 0-34.95. 7. Ruping (WDl) Catetto 0-36,99; 8 Frühmann (Oos) Trajanus 0-38,35; 9 Whitaker (Eng) Warren Point 4-31,32; 10 Van der Vleuten (Ned) Expo Visar 4-31.92 Draaauurproel intermediaire 2: 1 Bemelmans (WDt) Angettno 1374 pun ten; 2 Bariels (Ned) Duco 1359, 3. son (Zwe) Flamingo 1289. SKIËN NK in lany lm Allgau: Dames (20 kilometer) 1 Gita Kappe tein (Zoetermeor) 1 uur en 13.30 mi nuien, 2. Bianca Teeling (Amersfoort) 1 14.29, 3. Ria Uylewaal (Utrecht) 1 15.32 Heren (50 kilometer) 1 Joost van der Maarel (Almere) 2 50,20, 2. George Jerenlc (Almere) 2.51,35, 3. Martin Willems (Amersfoort) 2 54,37 WIELRENNEN i naar Javaa over 109 km): 1 Pi- rard (Ned) 2.45.49; 2 Early (ter) z1 3 Kelly (Ier) op 0.31. 4 Rutttman (Zwt); 5. Emnds (Bel), 6 Bazzo (Frat 7. Ruperez (Spa). 8 Chozas (Spa) z t 9. Laguia (Spa) op 1.16; 10. Cabesta- ny (Spa) z.t. Tweed» gedeelt» van derde etappe (65 kilometer in Javee): 1 Verschue- re (Bel) 1.44.21: 2 Kelly (Ier) op 0 02 min.; 3. Van Geel (Bel). 4 Coevas (Spa); 5 Frison (Bel). 6. Fernandez (Spa); 7 Early (Ier). 8 Etxave (Spa); 9. Angoitia (Spa). 10 Gaston (Spa) z.t Algemeen klassement: 1 Pirard (Ned) 14 32 37; 2 Kelty (Ier) op 0 09 min.; 3 Earty (Ier) op 0 13; 4 Do Wort (Bel) op 0 28. 5 Ruporez (Spa) op 0 34, 6. Blanco Villar (Spa) op 0 36; 7. Rüttlmann (Zwi) op 0 41. 9 Greg Le- mond (VSt) op 0.51. ZAALHANDBAL WK groep B (heren) In Noorwegen Groep A (Skiën): Spanje - Tsjecho Slowakije 20-22; Noorwegen-liane 26-23 Stand: Tsjecho-Stowakije 3-6. Spanje 3-3. Noorwegen 3-2; ltai* 3- 1. Groep B (Stavanger): Finland-Kongo 33-21. Sov|el-Unie - Frankri|k 24-18. Stand: Sov|et-Unie 3-6. Finland 3-4, Franknjk 3-2, Kongo 3-0 Groep C (Fredrikstad/Dremmen): Noderland-Koeweit 22-15; Oost- Duitsland - Bulganie 24-13 Stand: Oost-Duitsland 3-6, Buigar.je 3-3. Ne derland 3-3. Koeweit 3-0. Groep O (Nameoe/Trondheim): Ver enigde Staten-lsraet 27-25; Polen- -Honganjo 29-25 Stand: Polen 3-6. Hongarije 3-4, Verenigde Staten 3-2. Israel 3-0.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7