Dith Pran nog altijd verbijsterd over wrede optreden Rode Khmer Aftredende Genscher laat ontredderde FDP achter Tsjernenko laat wegens ziekte rede voorlezen vginl UITENLAND Ëeidóc Courant zaterdag 23 februari 1965 pagina s Nederland wil status parte Aruba uitstellen" 'ILLEMSTAD Het standpunt van het Neder- ndse parlement dat Aruba geen eigen procu- pr-generaal mag hebben als het eiland een apar- status binnen het koninkrijk krijgt, is het ..uit reken van wantrouwen in Aruba'' Dat heeft de itilliaanse minister Rozendal in Willemstad ver aard. jzendal zei dat het Nederlandse parlement ken- lijk ..hard op zoek is" naar argumenten om de atus aparte van Aruba uit te stellen Zoals be- nd vindt de Tweede Kamer dat Aruba en de ^itillen (van de vijf overige eilanden) een geza- enlijke procureur-generaal moeten krijgen. Dit a de uniformiteit in de rechtspraak te garande- n en omdat men bevreesd is dat een eigen Aru- lanse procureur-generaal te veel politiek betn- oed zou kunnen worden. Werkloosheid in EG naar nieuw record BRUSSEL Het werkloosheidscijfer in de Europese Gemeenschap is in januari gestegen tot 13,7 miljoen, ofwel 11,8 pro cent van de beroepsbevolking. Dit nieu we record is gisteren door het EG-Bu- reau voor de Statistiek, Eurostat, be kendgemaakt. In december stonden in de tien EG-lid- staten 13,1 miljoen mensen als werkzoe- Groot-Brittannië, Ierland en Denemar ken. Verwacht wordt dat de werkloos heid in de EG het gehele komende jaar een stijgende lijn zal vertonen, gezien de verdere daling in het industriële vermo gen en de geringe economische groei. Shultz doet felle aanval op Sandinisten WASHINGTON De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, George Shultz, heeft gisteren opnieuw een oproep gedaan voor de hervatting van Amerikaanse hulp aan de rechtse Nicaraguaanse rebellen. ,,Als Amerika deze vrijheidsstrijders in de steek laat, zal Ni caragua in de oneindige duisternis van com munistische tyrannie worden gestort", aldus Shultz. Met deze oproep haakte Shultz in op uitlatin gen van president Reagan, die dondernacht al had laten weten dat de rechtse rebellen steun verdienen. Shultz bezigde ongemeen felle taal bij zijn kritiek op tegenstanders van de rege ringslobby om in het Congres steun te krijgen voor de hervatting van de hulp aan de con tra's. Sihanoek mag van Vietnam president van Cambodja worden HANOI Prins Norodom Sihanoek, leider van de coalitie van Cambodjaanse verzetsgroe pen, mag van Vietnam een politieke rol gaan spelen. Hij zou de functie van staatshoofd op zich kunnen nemen. Hoge Vietnamese functionarissen hebben dat deze week gezegd in een onderhoud met een delegatie van de Italiaanse Communistische Partij (PCI). Dit is uit goede bron in Hanoi vernomen. Ook de Vietnamese vertegenwoor diger bij de Verenigde Naties heeft tegen jour nalisten gezegd dat Sihanoek opnieuw een po litieke rol in Cambodja zou kunnen spelen. Of die mogelijkheid werkelijkheid wordt zou af hangen van Sihanoek zelf en van de bereid heid van de Cambodjaanse regering om een plaats voor hem in te ruimen. ^AMSTERDAM „Nog 'altijd kan ik niet begrij- waarom de Rode Khmer zo wreed is opge treden tegen het Cam bodjaanse volk. Waarom Jzijn wij als slaven behan- E ,deld in de werkkampen? ^yWaarom moesten vele ihonderdduizenden van iK>g 'de honger creperen? Z° Waarom zijn onschuldige - da7*"nc*eren *n k°elen bloe- lesteli^e vermoord Hadc tan, «De verbijstering van Dith mir*Pran> Cambodjaanse jour- mojiud'sf die van april 1975 tot die t oktober 1979 in de Khmer- hel heeft „geleefd" en wiens weef ervaringen zijn verwerkt in ïerstjde aangrijpende film „Killing >en Fields", is nog altijd bijzon- zou der groot. Ruim vijf jaren tsen z'Jn verstreken sinds hij »ebra Cambodja na een spectaculai- vend re ontsnappingstocht wist te opzici ontvluchten. Deze periode is lie 0'echter nog veel te kort om og v afstand te nemen van de gru- gepa welen, die door de Rode ilc c Khmer zijn begaan. Tijdens aen een persdiner in het Marriott tern Hotel in Amsterdam laat hij le n» zich herhaaldelijk lovend uit am over het uitstekende „voedsel Dat hier in de westerse wereld", riste Maar echte aandacht voor het eten heeft Dith Pran niet. rUIZ Hij praat veel liever over zijn verschrikkelijke ervaringen in de Cambodjaanse holo caust. Dith Pran, een uiterst tenge- |re man van 42 jaar, verblijft enkele dagen met zijn char mante vrouw Ser-Moeun in ons land om er de première „Killing Fields" (Velden des Doods) bij te wonen. Hij is t zeer benieuwd hoe de men- sen hier op deze film zullen reageren. Zelf is hij zeer in genomen met Killing Fields, omdat „alle feiten in de film op waarheid berusten en daardoor het wrede Khmer vord' optreden voor iedereen veel aiiev duidelijker wordt", n v wie Killing Fields heeft ge ldt zien en Dith Pran ontmoet, bcbjj raakt onder de indruk van nivel deze man, die dank zij zijn 'nS I enorm grote wilskracht heeft moei weten te overleven en on- 61 b danks alle verschrikkingen 611 c een natuurlijke opgewekt- iaar heid uitstraalt. Eén van de eerste dingen die opvallen is •h wde treffende gelijkenis tussen Ik3111 hem en de acteur Haing Ngor, die Dith Pran speelt. Pran: „Het was moeilijk de juiste acteur te vinden, die mijn rol zou kunnen .vertol ken. Uiteindelijk hebben wij Ngor gevonden, een Cam bodjaanse arts die eveneens de terreur van de Rode Khmer aan den lijve heeft ondervonden. Daarom heeft hij zo goed mijn ervaringen kunnen vertolken. Boven dien lijkt hij niet alleen op mij. Zelfs zijn manier van lo- pen stemt geheel overeen met mijn gang". Gescheiden wegen Killing Fields bestaat eigen lijk uit twee delen. Het eerste gedeelte gaat over de val van Phnom Penh en laat de hechte samenwerking zien tussen Dith Pran en Sydney Schanberg, die als correspon dent voor de New York Ti mes de Amerikaanse oorlogs handelingen in Cambodia versloeg. Wanneer de Rode Khmer-troepen in april 1975 de Cambodjaanse hoofdstad binnentrekken, zoeken Schanberg en Pran en vele andere Cambodjanen een veilig heenkomen in de Franse ambassade. Hun we gen scheidden zich, nadat al leen degenen met een buiten lands paspoort Cambodja mochten verlaten. Wat ge beurde er toen precies met Dith Pran? Pran: „Toen ik hoorde dat ik de Franse ambassade ogen blikkelijk moest verlaten, werd ik zeer bang. Buiten bij dë poort stonden vele Khmer-militairen, die ieder een controleerden. De Cam bodjanen die een opleiding hadden genoten of over een goede baan beschikten, wer den bestempeld als „bourge ois". Zij werden vriendelijk verzocht even mee te gaan en werden even later dood geschoten. Ik slaagde er ech ter in om de Khmer-controle te ontwijken en begaf mij meteen onder de vele Cam bodjanen in de straat voor de ambassade. Even later werd ik toch aangehouden. Omdat ik wist dat de Rode Khmer iedereen haatte die niet tot de laagste klasse behoorde, vertelde ik hen dat ik maar een arme taxi-chauffeur was. Zij geloofden dat en gaven moest wel naar een werk kamp, vlakbij mijn geboorte stad Siem-Reap, zo'n vier honderd kilometer ten noordwesten van Pnom Penh". „Elk Cambodjaanse stad of dorp had zijn eigen werk- en heropvoedingskamp. De Angka, de leiding van de Rode Khmer, wilde met ge weld elke vorm van klasse- onderscheid uitbannen. In Cambodja zou slechts één klasse van boeren moeten komen, die volledig onder worpen was aan de wil van de Angka. Wij werden be handeld als een minderwaar dig soort mensen". „In de kampen waren werk dagen van 14 a 18 uur nor maal, zonder dat wij voldoen de voedsel kregen. Velen zijn van ondervoeding en uitput ting omgekomen. Zelfs heb ik ouders gezien die uit wan hoop zelfmoord pleegden, omdat zij het lijden van kin deren niet meer konden aan zien. Wij moesten irrigatie- werkzaamheden verrichten of werden gedwongen rijst te verbouwen. Daarnaast wer den wij gehersenspoeld. De Angka vertelde ons dat het Jaar Nul was aangebroken en dat wij alles wat er in het verleden was gebeurd moes ten vergeten. Schetterende luidsprekers in het kamp herhaalden keer op keer, dat wij eigenlijk geen identiteit hadden en dat wij de Angka volledig moesten gehoorza men. Wij mochten alleen denken aan en praten over de dwangarbeid. Op spreken over het verleden stond de doodstraf". Geen privacy „Elke vorm van privacy werd ons ontnomen. Wij moesten als dieren in de open lucht slapen. Vooral tijdens de natte moesson was dat een verschrikking. Ondanks onze afmattende vermoeidheid, Cambodjaanse acteur uit ''Killing Fields, herenigd met familie NICE Haing Ngor, de ac teur die in de Amerikaanse film 'Killing Fields' de rol speelde van een Cambodjaan se verslaggever, is gisteren na tien jaar herenigd met zijn nicht en haar gezin. Zij had den elkaar tien jaar geleden uit het oog verloren nadat zij ten tijde van het schrikbe wind van Pol Pot uit Cam bodjaanse gevangenkampen waren ontsnapt. Ngor werd na de val van Cambodja gevangen gezet, maar wist eveneens te ont snappen en nam de wijk naar de Verenigde Staten. De her eniging van Ngor met zijn nicht Kai Ponn Many, haar echtgenoot Dom Pischangua en drie van hun vier kinde ren vond plaats op het vlieg veld van Nice. Kai -Ponn Many herkenden Ngor van een publiciteitsfoto voor 'Kil ling Fields'. De hereniging werd door de filmproducen ten (Warner Brothers) gere geld. „Ik wist dat een aantal van mijn familieleden de massamoorden hadden over leefd die mijn land tussen 1975 en 1979 teisterden" liet Ngor weten. De acteur zei twee dagen bij zijn familie in Cannes te zullen blijven. hield de aanhoudende regen ons uit de slaap. Uitputting leidde ertoe dat wij willoze figuren werden in handen van de Rode Khmer. Wij verloren elk gevoel voor tijd en ons bewustzijn werd steeds verwarder". „De Angka wilde een nieuwe mens creëren. Een onderdeel van hun waanzinnige ideeën vormde de gedwongen huwe lijken. Alleen mannen en vrouwen, die zich geheel hadden onderworpen aan de wil van de Angka, kwamen in aanmerking voor een hu welijk. Wie met wie moest „trouwen" bepaalde de Ang ka. Liefde en menselijke ge voelens speelde bij de Rode Khmer geen enkele rol. Het is herhaaldelijk voorgeko men, dat een man of een vrouw na zo'n gedwongen huwelijk zelfmoord pleegde, omdat er tussen beide geen enkele band bestond". Dith Pran onderbreekt zijn verhaal, kijkt even met een warme blik naar zijn vrouw en neemt vervolgens een stukje van zijn kalfsfilet, waarvan hij duidelijk zicht baar geniet. Toch blijven zijn gedachten bij de Cambod jaanse hel. Hij wil weer pra ten en neemt opnieuw een filtersigaret. Op de vraag of hij voor de val van Phnom Penh een vermoeden had hoe beest achtig de Rode Khmer zou optreden, antwoordt hij met een: „Wij hadden van de Rode Khmer verwacht dat zij met ons zouden samenwer ken om het land, dat door de Amerikaanse bombardemen ten grotendeels was vernie tigd. weer op te bouwen. Wij beschouwden hen als bevrij ders. Pas toen de Khmertroe pen in Phnom Penh waren, begonnen wij het karakter van de Rode Khmer te besef fen. Met geweld werden vrij wel alle mensen uit Phnom Penh verdreven. Zelfs zie kenhuizen werden door de Khmer-troepen leeggehaald". „Heel angstwekkend was het gegeven, dat de Khmer-lei ders stuk voor stuk ontwik kelde mensen waren. Het waren intellectuelen met een internationale oriëntatie en dat boezemde aanvankelijk vertrouwen in. Te laat be greep ik hoezeer de Khmer- leiders onder Chinese in vloed stonden. Zij waren een instrument in handen van Peking. Ik ben ervan over tuigd, dat Pol Pot, de leider van de Rode Khmer, geher senspoeld is door Mao-Tse- Toeng". Pessimistisch Over de toekomst van zijn land is Dith Pran pessimis tisch. Pol Pot is dan wel ver dreven, maar Vietnamese troepen houden Cambodja nog altijd bezet. Pran: „Het land is al jarenlang speelbal van de supermachten. Tot 1975 werd er over onze hoof den heen in feite een oorlog tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie gevoerd. De Amerikaanse regering steunde het marionettenregi me van Lon Nol, terwijl Mos kou via de Vietnamese onaf hankelijkheidsbeweging in vloed probeerde te verkrij gen in Zuidoost-Azië. Nadat de Rode Khmer Pnom Penh hadden veroverd, diende Cambodja als slagveld waar op Russische en Chinese be langen werden uitgevochten. Ik zou het liefste zien dat de Vietnamese troepen ons land zo spoedig verlaten, maar dan moet wel eerst de Rode Khmer definitief zijn uitge schakeld. Cambodja zou dan tot een neutrale zóne ver klaard moeten worden. Maar echt geloven in die oplossing doe ik echter niet. De oorlog in Cambodja is nog lang niet voorbij". Dith Ptan, die als fotojourna list voor de New York Times werkt en in New York woont, zou uiteraard heel graag terug willen naar zijn vaderland. „Maar de omstan digheden staan niet toe, dat ik terugkeer. De Vietnamese regering heeft wel gezegd dat ik kan terugkomen, maar ik ben ben zeer wantrouwig ge worden. Ik weet dat. als ik eenmaal terug ben in mijn land, er een aanslag op mij zal worden gepleegd RICK KERSJES (Van onze correspondent Gerard Kessels) BONN Het afscheid zal Hans-Dietrich Genscher niet gemakkelijk vallen. Elf jaar lang heeft de 57-jarige liberaal de FDP geleid. Net zo lang is hij minister van buitenlandse zaken. Op het congres van de FDP, dat dit weekein de in Saarbrücken plaats vindt, treedt hij af omdat de basis van de partij hem niet meer pruimt. Met Genscher is de ontredder de FDP op een dieptepunt in de kiezersgunst aange land. De man die de kar uit de modder moet trek ken is Martin Bangemann. De liberalen hopen dat de vijftigjarige minister van economische zaken de partij met een nieuw élan zal bezielen. Het kan niet anders of de stap terug doet het politieke dier Genscher pijn. Weinig andere prominenten in Bonn zijn zo met hart en ziel verknocht aan het politieke bedrijf. Afge schreven is Genscher echter nog lang niet. Tandenknar send staat hij weliswaar het voorzitterschap af, maar hij blijft minister van buitenland se zaken. Genscher blijft ook vice-kanselier. Niettemin bete kent het verlies van het voor zitterschap van zijn partij pres- tige-verlies in binnen- en bui tenland. De Westduitse liberalen heb ben turbulente jaren achter de rug. Het begon allemaal in die gedenkwaardige september maand van 1982. Na een aar zeling van bijna een jaar be sloot Genscher toen de knoop door te hakken. Hij verliet de coalitie met de socialistische SPD van Helmut Schmidt; een coalitie die de bondsrepubliek vanaf 1969 had geregeerd. Genscher wendde de steven naar de christendemocraten van Helmut Kohl. Verontwaardiging Wat hij daarna over zich heen kreeg zou voor de meeste poli tici voldoende zijn geweest om zich verbitterd en gekwetst voor altijd uit de politiek terug te trekken. De verontwaardi ging in den lande over het ten val brengen van de uiterst po pulaire kanselier Schmidt richtte zich geheel tegen Gen scher. Binnen de FDP brak een opstand uit. Tal van leden zeiden de partij vaarwel. En op het FDP-congres in decem ber 1982 werd Genscher slechts op het nippertje als voorzitter herkozen De ommezwaai speelt de partij nog altijd parten. Haalde de FDP bij de bondsdagverkie zingen in 1980 aan de zijde van Schmidt nog 10,6 procent van de stemmen, sinds „die Wen de" moet de partij bij elke ver kiezing sidderen of de kies drempel van vijf procent wel gehaald wordt. In een aantal belangrijke deelstaatparlemen ten zijn de liberalen niet meer vertegenwoordigd. Het bijten de grapje doet de ronde dat de afkorting FDP staat voor: Fast Drei Prozent (bijna drie pro cent). Hans-Dietrich Genscher Heksentoer De honderd kilo wegende Bangemann, die qua postuur veel weg heeft van kanselier Kohl, staat voor een uiterst zware opgave. Het wordt een heksentoer de aangeslagen partij weer enig zelfvertrou wen te geven en aantrekkelijk te maken voor de kiezers. Bo vendien moet hij rekenen op tegenwerking in de eigen rij en. Vooral Lambsdorff, die als gevolg van de Flick-affaire af moest treden, spuit openlijk kritiek op het economisch be leid van zijn opvolger De klei ne graaf kan nog steeds moei lijk verkroppen dat, hij als mi nister van economische zaken moest aftreden. Bangemann praat druk over een „nieuwe stijl" die hij wil introduceren. Voorlopig is hjj echter meer opgevallen door drieste uitspraken over alles en iedereen dan door een sterk beleid. In het kabinet geldt hjj als „een zachte", die iedereen te vriend wil houden en daar om vaak snel toegeeft. Ambte naren van zijn ministerie mop peren dat hij niet in de scha duw kan staan van Lambs dorff. Levensgenieter en literatuur- fanaat Bangemann heeft ech ter grote oratorische begaafg- dheaen. Hij kan praten als Brugman. Met een bierviltje, waarop hij vier, vijf, trefwoor den heeft gekrabbeld, betreedt hij het spreekgestoelte en ver volgens weet hii binnen de kortste keren golven van en thousiasme onder zijn toehoor ders los te slaan. Aan zo ie mand is grote behoefte bij het gewone partijvolk. De klappen van de afgelopen jaren hebben de FDP zo murw gemaakt dat de liberalen maar al te graag achter rattenvanger Bangemann aanlopen, die op briljante wijze weet te vertel len waarom het uiteindelijk toch weer allemaal goed zal komen Maar of de verbale electroshocks van Bangemann lang zullen werken, is de vraag. Het prestige van de nieuwe voorzitter kan de ko mende maanden al eerste deu- vooral Noordrijnland-Westfa- len niet in slaagt boveo de vijf procentsdrempel uit te komen. SMIDJE VERHOLEN HETGEHEIM VAN DE UYLENBORGH 16) „Wat is dat nou weer voor sakkerlootse on- in?" riep Jacob van Uylen uit en hij wierp een n 'enster open. „Een warme, zonnige september- lag, zegt-ie! Maar buiten is het januari! Hier (ijk 'es.... de sneeuwstorm waait naar binnen en iet vriest dat het kraakt!" „Luistert u nog - naar eens verder," zei smidje Verholen, die an- lere belangrijke berichten gehoord had. En laar klonk de stem van die omroeper weer, die n beschaafd Nederlands het volgende voorlas: Zojuist vernemen wij van het Amerikaanse j Ministerie van Luchtvaart dat het nieuwste su- >ersonische straalvliegtuig de overtocht naar Europa binnen drie uur heeft volbracht. Het toe- ttel biedt plaats aan 310 passagiers Toen schakelde de smid zijn radio'tje uit en rroeg: „Welheer Jacob? Wat zegt ge dèar iu wel van?" Geknakt viel Jacob van Uylen leer in een stoel en met een gebaar van wan hoop stak hij zijn armen uit naar die vreemde smid met zijn sigarenaansteker en zijn radio „LUCHTVAARTsteunde hij. „Binnen drie uur naar Amerikamet 310 passagiers aan boord.... Hoe kan dat. seigneur Verholen? Ik meende, dat mijn handelszaak over zeer snelle clippers beschikte. Maar mijn schepen varen er met volle zeilen en gunstige wind altijd nog twaalf dagen overen wij kunnen slechts drie dozijn reizigers meenemen..." „Begint ge het nu te begrijpen...," zei smidje Verholen vol me dedogen. „Wat ge nu hebt gehoord en gezien, kan allemaal pas over meer dan honderd jaar. Het is vreselijk moeilijk om het U allemaal uit te leggen, maar... o gompeldepippel! Nou wordt me in één klap alles duidelijk! Een kabouter uit het Rijkhuyzer Bos heeft me op sluwe wijze wat stuifmeelpoeder van de pimpelpaarse bostijloos toegediend!" MOSKOU De Russische president Tsjernenko, die al twee maanden niet in het openbaar is verschenen, heeft gisteren een rede tijdens een bijeenkomst in ver band met de verkiezingen komende zondag voor de Opperste Sovjet (parlement) niet persoonlijk kunnen uitspreken. De rede werd voorgelezen, aldus het offi ciële persbureau TASS, dat niet meldde wie de rede uitsprak. De partijleider van Moskou. Viktor Grisjin, heeft volgens TASS meegedeeld dat Tsjernenko op doktersadvies niet in het Krem lin was verschenen. Het is voor het eerst dat officieel is meege deeld dat Tsjernenko ziek is. De Russische president lijdt aan longemfyseem, dat volgens wersterse specialisten ongeneeslijk is. De woordvoerder van buitenlandse zaken kon niet bevestigen of Tsjernenko morgen zelf zijn stem zal uitbrengen voor het par lement. Het belangrijkste deel van de door Tass gepubliceerde rede ging over de houding van de Sovjet-Unie tegenover de Verenigde Staten en de komende Amerikaans-Russische besprekingen over wapenbeheersing in Genève. ROTTERDAM In de perio de 1 tot en met 17 maart geven onder het motto „Mooi meege nomen" 201 Rotterdamse kunsthandelaren 30 procent korting bij aanschaf van een kunstwerk, tot een maximum van 1000 gulden Deze korting, mogelijk gemaakt door het mi nisterie van WVC, moet leiden tot een driedelig onderzoek, waarvan de resultaten tot lan delijke acties aanleiding kun nen geven. Weliswaar is de ac tie „Mooi meegenomen" maar tijdelijk en voorlopig bij wijze van proef, toch kan de mede werking van WVC worden ge zien als een voorzichtige te rugkeer naar de jaren, waarin het toenmalige ministerie van CRM kunstaankopen subsi dieerde; hieraan kwam op 1 ja nuari 1978 een einde, toen het effect van de subsidie bleek te zijn uitgewerkt WVC gaat het nu in Rotter dam opnieuw proberen. De middelen hiertoe zijn vrijgeko men, nu het ministerie dras tisch bezuinigt op de BKR. de Beeldende Kunstenaars Rege ling. Rotterdam kan rekenen op minimaal 50.000 gulden subsidie, maar moest daar de belofte van een driedelig on derzoek tegenover stellen. Uit- „MOOI MEEGENOMEN" LANDELIJKE PROEF Rotterdamse galeries geven korting bij aankoop gezocht wordt, of de korting een zinvol effect heeft; boven dien worden bezoekers van galeries, kunstzalen cn exposi tieruimten naar hun bevindin gen gevraagd; evenals de ko pers van kunst. Voorts werd onderzoek gedaan naar de mate van bekendheid van de actie. Om geinteresseerden wegwijs te maken liggen bij alle mede werkenden en stedelijke in stellingen galeriegidsen, die duidelijk maken wat er te koop is. en waar Deze gids moet 7,50 kosten, hoewel nel ministerie van WVC ook voor de organisatie én deze gids geld heeft vrijgemaakt De actie kent twee beperkin gen; niet alleen houdt de 30 procent korting bij duizend gulden op. aan de actie doen alleen Rotterdamse kunste naars mee Overigens gaat de verkoopsubsidie rechtstreeks naar deze kunstenaars. Dat ga leriehouders hierdoor automa tisch meeprofiteren, zou niet te zwaar meewegen, omdat het aantal dat van kunstverkoop uit de galene moet kunnen le ven. maar zeer gering is, mo gelijk niet meer dan ane. Het ministerie en de Rotter damse Kunststichting wil door deze actie voornamelijk te we ten komen, of een korting van 30 procent drempelverlagend werkt bij de liefhebbers, die doorgaans met aan kunstaan kopen toekomen Gehoopt wordt op een aanzienlijk gro tere omzet bij de galeriehou ders.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 5