„Ik hoop dat mijn voorspelling over vliegtuigramp niet uitkomt" KEES HEEFT BUIEN hond zoekt: huis IDEN OMGEVING £eidóc(BouA£Mit VOORBURGER HENK DE GIER: EEN HELDERZIENDE ZONDER KAPSONES ZATERDAG 23 FEBRUARI 1985 PAGINA 15 !r de Gier, 34 jaar, getrouwd en vader van twee zo- uit Voorburg weet sinds een jaar of twaalf zeker hij over helderziende en telepathische gaven be lt. Overigens hadden zijn ouders al veel eerder het dat er iets „bijzonders" was met hun zoon. Sinds •half jaar is De Gier ervan overtuigd dat hij pijn 'egnemen door handoplegging. Hoewel hij jaren- de publiciteit schuwde, raakt De Gier toch meer vetieer bekend in den lande. Hij heeft inmiddels aan >ricfcroot aantal zaken meegewerkt en de belangstel- voor deze Voorburgse helderziende zal alleen i der toenemen wanneer zijn voorspelling van een nogftuigramp uitkomt. reze t Err een; nieti panlRBURG „Ik heb "tgf dat mijn voorspel- r hlVoor honderd procent l0n jis, dan dat het voor LaaJJrocent goed is". Dat mpt de Voorburgse hel- erzqende Henk de Gier T*aapij praat over zijn ler Spelling dat op dins- erd ^6 of woensdag 27 fe- jndfi een vliegtuig van dan Lufthansa boven ons de zal neerstorten. Het ?ursjtuig moet een vlucht &n vanaf Amsterdam fanaf een plaats in Sland naar de Vere rf A Staten, waarschijn- L Florida. •amp gebeurt wanneer l^rliegtuig in de mist er- 1 tegenaan vliegt. Het >1 zit volgens de beelden De Gier, laag, waardoor idersteld kan worden ;emtet of aan het landen of zeerV00rsPe^inê mee» voor lekend werd dat in Bil den vliegtuig van Iberia dse fieergestort. aar Lufthansa is inmiddels are.iarschuwd en heeft toe- offi^d de zaak zeer serieus ingtehandelen. Volgens een Chridvoerster van de maat- heppij in Amsterdam h(^2al blij zijn als het de !t is" zijn de referen- 'ej .Van De Gier nagetrok- 'oldiDeze bleken positief en wolgevens van de voorspel- jnjzijn inmiddels naar het dkantoor van de veilig- sdienst in Frankfurt gegeven. Gier zit wel erg vaak met hetgeen hij „weet" Ziet", hoewel hij van de s even van zijn stuk i gebracht door het be- i worden van de ramp in Spaanse Baskenland. Is hij haarscherp wist aan pven waar Heineken ge- ollende zijn ontvoering ge- is C£n werd gehouden uieij&f dat drie weken vóór iditjeken werd bevrijd door eeftde Voorburgse en Am- horiamse politie heeft De er j nog regelmatig contact ^mflhet hoofd van de bevei- cidjg van Heineken, de heer 'nê$ong. gen uldi lezedaadkringen de long: „Wij zien De Gier »en zeer sesieuze figuur, ——kans bestaat dat we va- van zijn diensten ge- k zullen maken. Hij in ieder geval opmer- «e details kunnen geven andere zaken, waaraan iu geen publiciteit willen 5n, maar die naar onze ung erg bruikbaar wa- f Bovendien weet ik ook dat hij tips over de lijfplaats van Heineken t doorgegeven aan de :burgse politie". De poli tie in Voorburg ontkent op haar beurt ten stelligste iets van De Gier te hebben gewe ten of gehoord. Nog onlangs schreef de Utrechtse parapsycholoog J.G. Neu in de februari-uit- gave van het Algemeen Poli tieblad dat de politie moge lijkheden laat liggen om via paranormale weg meer in zicht te krijgen in zaken, zo als bij de ontvoering van Heineken. Overigens wordt dit bestreden door een Am sterdamse politiewoordvoer der, die stelt dat alle tips van helderzienden behandeld zijn als ware het gewone tips; ze zijn nagegaan op de juistheid. De Gier; „Ik zag in het geval van Heineken de loodsen van golfplaten op een terrein ven buiten Amsterdam. Ik wist dat het iets van een houtfabriek moest zijn ge weest. Daarachter moest een breed water liggen. De beel den waren gewoon scherp: ik zag vlak voor de loods een dunne paal, dacht dat het een jong boompje was. Ach teraf bleek het een lantaarn paal te zijn geweest. Ze had den hem zo kunnen halen, maar dan wel drie weken eerder..." De Gier geeft nog wel vaker tips door aan de politie, maar die worden, naar zijn zeggen, over het algemeen gene geerd. Niet dat hij dat echt erg vindt, want De Gier voelt er niet voor zich met misdaadzaken bezig te gaan houden. Zo trok de Voor burgse politie nauwelijks se rieus zijn waarnemingen na over de verblijfplaats van de 16-jarige Claudia ter Steege uit Voorburg, die enkele we ken is zoekgeweest. Verslag gevers van het weekblad Pa norama volgden echter wel zijn aanwijzingen op en had den het meisje na twee da gen te pakken. Mensenkennis De Gier: „Een week na haar verdwijning wist ik dat het iets met treinen te maken had en dat zij in een Fransta lig land zat, Zwitserland meende ik. Het had te ma ken met een donkerharige jongen die iets met vechts port deed. Ik beschreef het dorp waar zij zat: de elektri citeitscentrale, de straat, de ramen met luiken, het café dat tegenover Claudia's schuilplaats stond, de kerkto ren waarvan de klok kapot was. Ik zag ook steeds de naam Anton. Wist ik veel dat dat op een groot bord op de kerk stond; ik ben van mijn leven nog niet in Zwis- terland geweest". Goed, de sceptische lezer zal onmiddellijk zeggen dat veel van bovenstaande informatie ook wel met een beetje men senkennis en logisch denken is te vergaren. Claudia was tenslotte goed bevriend met de voormalige buuijongen, die in een Zwitsers dorp ju- Henk de Gier uit Voorburg blijkt vaak tot zijn eigen verbazing over helderziende gaven te beschikken. doles gaf op een sportschool. De trein is voor iemand, die niet over al te veel geld be schikt het meest aannemelij ke vervoermiddel om snel in Zwitserland te komen. Dat een dorp een kerk heeft, is ook niet moeilijk te raden en elektriciteitscentrales staan aangegeven op wegenkaar ten, zodat dat geen probleem meer is waaneer je eenmaal weet in welk dorp je moet zijn. Maar een klok die kapot is er ontbrak een wijzer - de naam Anton, een cafeetje tegenover Claudia's schuil adres, zelfs het tijdstip waar op de verslaggevers haar zouden vinden, dat zijn de tails die niet te verzinnen zijn en waarop men ook niet kan gokken. Met dergelijke details kan je ook moeilijk stellen dat het achteraf altijd gemakkelijk is beelden of voorstellingen in de juiste richting te intepreteren. De voorbeelden daarvoor zijn te concreet. Henk de Gier heeft er zelf de grootste lol in zijn bezoekster van verbazing bijna van het bankstel te laten vallen (naar zoiets ben jij toch ook op zoek, maar dan in het wit...). De intersse voor zijn eigen gave is de afgelopen drie a vier jaar sterk gestegen naar mate de resultaten van zijn voorspellingen bleken te kloppen en naarmate hij het vaker bij het rechte eind bleek te hebben als het ging om het verleden, de gedach ten en de kwalen van men sen. Over het algemeen vindt De Gier het niet eng om beelden door te krijgen van anderen, maar er zijn uitzonderingen. De Gier: „Wanneer je dingen kunt voorzien, zijn daar na tuurlijk ook zeer vervelende zaken bij, ziektes of ongeval len en zelfs rampen zoals ik voorzie met dat vliegtuig volgende week. Zelf heb ik een regelmatig terugkerende verschijning aan mijn bed wat me benauwt, omdat ik het niet kan plaatsen. Een fi guur, die dwars door een schuine wand staat zich enigszins naar voren buigt en een paar maal „bilanzi bilan- zi" zegt". Circusattractie Ondanks het feit dat nu ook al mensen met hoge functies uit het bedrijfsleven De Gier om raad komen vragen, blijft hij (nog wel) een jongen zon der kapsones. Hij is zich be wust van hetgeen zijn gave kan veroorzaken: mensen die hem als soort circusat tractie op verjaardagen uit nodigen. mensen die zijn voorspellingen al te bewust in de hand gaan werken, mensen die ronduit eisen dat hij ze alles vertelt over hun toekomst. De Gier: „Mensen zijn ook zo gemakkelijk te beïnvloeden, te misleiden en te manipule ren. Mensen willen graag in onverklaarbare zaken gelo ven. Niet voor niets is er zo veel aandacht in de media voor horoscopen, paragnos ten en parapsychologische verschijnselen. Maar dat brengt het gevaar met zich mee dat mensen het verschil niet meer zien tussen bij voorbeeld helderziendheid of telepathie en gegevens die ook door logisch denken zijn te achterhalen". De Gier wijst erop dat velen zich vaak niet realiseren hoeveel ze over zichzelf ver tellen en hoeveel is op te ma ken uit hun gedrag, gebaren en stern-intonatie. De Gier is zelf overtuigd dat hij en hij somt nog tientallen voor beelden op over bijzonde re gaven beschikt. Maar wie maakt het onderscheid tus sen De Gier en de zovele op lichters, zakkenkloppers of mensen die slechts een frac tie van helderziendheid heb ben en die het vooraf of vol ledig moeten hebben van handigheidjes. „Ik heb er zelf jaren over moeten doen om echte hel derziende of telepathische heelden te onderscheiden van mijn fantasie. Ik weet nu nog niet altijd of ik wel de juiste conclusie trek uit hetgeen ik zie of weet. Van daar dat ik blij ben samen te werken met de Brabantse hypnotiseur P.J. Hanssen. De man. die enkele maanden geleden een serie van vier televisieprogramma's presen teerde onder de titel Hypno se. Hanssen kan mij helpen op het juiste spoor te blij ven". Avontuur De Gier is, zonder arrogan tie, zeker van zich zelf. Dat betekent echter dat hij het ook eerlijk zal zeggen, wan neer hij iets niet weet, zoals onlangs gebeurde bij een ra dio-uitzending. Hij gaf toe dat het te moeilijk bleek de omstandigheden en de ver blijfplaats aan te duiden van een 40-jarige Amsterdamse vrouw, die vanaf de zomer in Spanje wordt vermist. De beelden die hij doorkreeg, vertrouwde hij niet en wilde daarom wilde hij geen uit sluitsel geven aan de kennis sen van de vrouw. ,,Ik weet dat ik hoog scoor. Het aantal keren dat ik het echt helemaal fout heb is niet zo groot, maar er blijven gewoon dingen die ik niet kan voorzien, niet kan we ten. Al zouden ze me nog zo veel geld aanbieden, daar verandert dan echt niets aan. Wat dat betreft pas ik er ook wel voor op om me zomaar in een vreemd avontuur te storten. Als het kan, zal ik mensen helpen, maar mijn naam zul je niet aantreffen onder de kleintjes op de ad vertentiepagina s", aldus De Gier, die vooralsnog zijn brood blijft verdienen als commercieel medewerker bij een dagbladbedrijf. Volgende week de 28ste februari zal duidelijk ziin of de rampzali ge voorspelling van De Gier betreffende het Lufthansa- vliegtuig juist is gebleken... JOOS PERSOON Kees is een zwarte keeshond. LEIDEN De hond van deze week heet Kees. Het is een zwarte keeshond van ze ven jaar. Kees zit al vanaf 24 november vorig jaar in het asiel. Zijn baas was overleden en de politie leverde Kees af bij het asiel. De hond was toen heel erg verwaarloosd. Hij was moddervet, zijn kale rug zat helemaal onder de korsten, zijn nagels waren heel lang en hij zat onder de vlooien. Asielbeheerder Wil Tiele heeft Kees inmiddels weer helemaal opgeknapt. Op zijn rug zit weer een weelde rige haardos, de vlooien zijn weg. de nagels geknipt en ook is Kees inmiddels heel erg af geslankt. Een prima hond weer om te zien. Toch verkoopt Kees zichzelf slecht in het asiel. Hij dreigt namelijk ten gronde te gaan aan zijn eigen waaksheid. Hij blaft als een gek tegen vreem den en ook gromt hij vaak. Kees heeft echt een eigen ka rakter en heeft zo nu en dan zijn buien. Hij is slecht opge voed en luistert ook niet zo best. De baas van Kees moet flink overwicht hebben en ook een flinke portie geduld om Kees een beetje regels bij te brengen. Wil Tiele heeft wel een verklaring voor het gedrag van Kees: „Kijk, die r hond is natuurlijk jarenlang door een oude baas verzorgd. Hij leefde waarschijnlijk in een zeer besloten wereldje. Keeshonden zijn van nature erg waaks en doordat hij zo met één baas leefde, is hij na tuurlijk ook nog eens heel erg éénkennig geworden Toen Kees hier kwam had hij plot seling met allemaal vreemden te maken. Die hond is een beetje de kluts kwijt geraakt", aldus Wil Tiele Maar Kees kan een hele lieve hond zijn als hij weer met een vaste baas te maken krijgt, al Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven die in het asiel ver blijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan... ten zij het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek be schreven honden zijn óf gevonden óf door hondenbezit ters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopen de redenen afgestaan, vaak begrijpelijk, maar soms ook volslagen onzinnig. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle goed gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van circa 80 gulden (voor katten is dat 45 gulden) ten bate van zwerfdieren zijn ze af te halen. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden. Tel.: 411670. Geo pend di. t/m vr. 10-12 en 14-16 uur. Zondag en maandag gesloten. zal hij altijd wel wat waaks blijven. Ook heeft Kees on danks zijn leeftijd nog erg veel energie. Als hij zo nu en dan flink kan hollen, raakt hij die energie wel kwijt. Is Kees eenmaal aan zijn baas gewend en weet hij een beetje waar hij aan toe is, dan zal Kees zich ontpoppen tot een fijne huishond Met vreemden in de buurt blijft het echter oppassen. Kees is van nature waaks en dat zal hem waar schijnlijk niet afgeleerd kun nen worden. Maar neemt de baas de tijd om de hond te le ren hoe hij met vreemden om moet gaan. dan zal die waaks heid van Kees geen nadeel zijn. Kees zou echter het best ge dijen bij een echtpaar zonder kinderen en dan nog het liefst met een huis dat een beetje landelijk is gelegen. Een tuin erbij zou natuurlijk nog idea ler zijn. De woning van de baas van Kees zou niet een zoete inval moeten zijn, want dan blijft Kees natuurlijk aan het blaffen Als hij eenmaal aan het huis gewend is hoeft er niet echt meer fanatiek op Kees gelet te worden Zoals een keeshond betaamt, zwerft Kees niet, maar blijft hij altijd in de buurt van het huis. Jessy Jessv de speelse allemans vriend van vorige week. die een beetje op een dalmatiêr leek, heeft nog geen baas ge vonden. Er hebben vier men sen gebeld en twee kwamen er kijken. De hond is enige tijd gereserveerd geweest voor een gezin, maar uitein delijk ging dat toch weer door Ook nu weer zou er be langstelling zijn. maar of Jes sy ook daadwerkelijk zal wor den meegenomen, is nog de vraag Vooral het feit dat Jes sy niet zo goed alleen kan blij ven. is voor veel mensen een probleem

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15