erkbezoek Deetman aan universiteit verloopt rustig Qowtmxt Meer ruimte voor kleine banenplannen Vissen voor hongerige vogels STAD OMGEVING CTIEVOEDERS PROTESTEREN BIJ INGANG AZL 223 KABEL WIL ABONNEETELEVISIE GAK verhuisd 1130.00 535.00 105,50 127.00 460.00 240.00 35,30 22.90 5.00 164.00 60.301 1280,00 154.20 100.00, ,ET MAEEN HERENTTf Minister Deetman verlaat de afdeling Radiodiagnostiek in het Academisch Ziekenhuis. Ook een plan om de minister De actievoerders hebben tijdens zijn lunch te verras- aangekondigd met de acties sen liep mis. door te zullen gaan. 99.40 De actievoerders op het terrein van het Academisch Ziekenhuis. 98i40 L 98 20 98.80 99.60 99.40 99.30 g-g LEIDEN Onderwijs- 35ooo fn^n^ster W. Deetman 185,00 heeft gisteren ongestoord een werkbezoek kunnen ioo5o 'brengen aan de Leidse 6o!so universiteit. De actie- 176,'so'voerders van De Nieuwe 23s!oo Lente, die tijdens de ju- 5i.'40a bileumfestiviteiten van ide universiteit het acade- en miegebouw bezet hiel- Iden. protesteerden gis- 278.50 termorgen alleen bij het i8i.'oo hoofdgebouw van het 3oi!oo Academisch Ziekenhuis. 34,30 148.50 161,00 Voorzien van spandoe ken met de leuzen „Stu deren niet alleen voor rijke heren" en „Stilte voor de storm", deelden ongeveer 25 actievoer ders stencilsuit aan voorbijgangers. In het hoofdgebouw was op dat moment de minister aan wezig. Hoewel de actie voerders pp de hoogte waren van hetgeen de minister zou bezoeken bij het Academisch Zieken huis (de nieuwbouw, de kinderafdeling en de af deling radiodiagnostiek) ondernamen zij geen verdere actie. Dit om geen overlast te bezorgen aan zieke mensen op de afdelingen. De actievoerende studenten van De Nieuwe Lente hiel den onlangs het Academiege bouw bezet om te protesteren tegen het beleid van de mi nister. Volgens de studenten wordt het voor heel veel mensen onmogelijk nog ver der te studeren als de plan nen van de minister door gaan. Zij betitelen de plannen als afbraakbeleid. Als voor beeld noemen ze het plan om de studiefinanciering voor mensen boven de 27 jaar af te schaffen. „Op die manier wordt heus niet de zoge naamde eeuwige student ge dupeerd, maar juist de men sen die op latere leeftijd nog gaan studeren". Ook het nieuwe studiefinancierings stelsel wordt als een achter uitgang beschouwd. Tijdens de bezetting werd aangekondigd elke aanlei ding aan te grijpen om de mi nister op zijn „beleid" aan te spreken. Het werkbezoek van Deetman gisteren aan de universiteit was zo'n aanlei ding. Alleen liep het wat mis bij het voeren van actie. Over de activiteiten van de minister werd bij de universiteit totaal geen mededeling gedaan. Het college van bestuur van de Leidse universiteit en ook de minister had zich op het standpunt gesteld dat het werkbezoek een informeel karakter moest hebben en derhalve was geen informa tie verstrekt over, het pro gramma. Dat die zwijgzaam heid met de aangekondigde acties te maken had, werd niet ontkend. De vele, vaak slinkse pogingen van de ack- tievoerders om achter het be- zoekprogramma te komen, liepen echter op niets uit. Schaatsparade KAMER STEUNT STAATSSECRETARIS LEIDEN/DEN HAAG Bedrijven met nieuwe plannen kunnen vanaf nu vaker op medewerking van gemeente en provin cie rekenen. De Tweede Kamer kan zich in grote lijnen wel vinden in de nota Werkgelegenheids beleid Lagere Overheden, die staatssecretaris M. van Amelsvoort van Binnen landse Zaken medio sep tember vorig jaar naar de Kamer stuurde en die deze week in de vaste Ka mercommissie van Bin nenlandse Zaken werd besproken. De nota geeft gemeente en provincie een grotere vrijheid van handelen. Maar het is vol gens de staatssecretaris wel „vrijheid in gebon denheid". Steeds vaker komen gemeen ten en provincies met plannen om de werkgelegenheid te verbeteren en steeds vaker komt het voor dat het rijk het eigen beleid doorkruist ziet. ..Het gezonde verstand" ge bruiken was over het alge meen dan ook het advies aan gemeenten en provincies. De beleidsruimte voor provincies en gemeenten was aanvanke lijk erg klein. Steunverlening aan bestaande bedrijven, het werven van nieuwe bedrijven en het scheppen van een zo goed mogelijk ondernemers klimaat was vooral een taak van het rijk waar lagere over heden niet aan mochten ko men. Maar aan inventiviteit en de wil een betere werkgele genheid te bereiken, heeft het de lagere overheden zeker de laatste jaren niet ontbroken zodat het noodzakelijk bleek de oude en als te streng erva ren richtlijnen opnieuw te be kijken. Overigens hebben ge meenten en provincies door het geven van voorlichting, het versneld verlenen van vergunningen en subsidies op bedrijfsverzamelgebouwen al heel wat mogelijkheden De Eroblemen spitsen zich toe op et financieel deelnemen in bedrijven. Man opgepakt wegens openbare schennis LEIDEN Een 50-jarige man uit Zoeterwoude is gister middag opgepakt wegens het plegen van openbare schen nis. Bij de Zoeterwoudse Singel toonde de man zijn ge slachtsdelen aan passerende vrouwen totdat een toevallig met zijn kinderen voorbij schaatsende agent ingreep. De man trachtte nog te vluchten maar kwam daarbij ten val en kon zodoende in.de kraag gegrepen worden. 94.10 92.90 92,70 96.80 97.50 86.50 93.80 92.90 Morgenmidag tussen elf en drie uur kan deelgenomen worden aan de Schaats-para- de. Vertrek is aan de Bees tenmarkt en van de deelne mers wordt verwacht dat ze over de grachten schaatsen en op diverse plekken een kaart laten afstempelen. De tocht duurt ongeveer drie kwartier. Bij inlevering van de volle kaart ontvangen de deelnemers een oorkonde en een beker warme chocolade melk. Deelname kost voor kinderen twee gulden; oude ren betalen een gulden meer. Kijk huis De film Cul-de-Sac (het slop) van Roman Polanski wordt vanaf vandaag tot en met zondag 24 februari gedraaid in het Kijkhuis aan de Vrou- wenkerkkoorsteeg 17. Aan vang acht uur en kwart over tien. De film is een klassieke thriller over een vluchtende misdadiger die onderduikt bij een wereldvreemd echtpaar. Zijn verblijf leidt tot grote spanningen. Voedseh raagstuk Studium Generale van de Lèidse universiteit houdt deze en volgende maand een aantal lezingen over de voed selsituatie in de wereld. De eerste lezing heeft vanavond plaats als prof. dr. W. Tims een algemene inleiding over het vraagstuk houdt. Daarna wordt elke donderdagavond tot en met 28 maart een le zing gehouden. De bijeen komsten hebben plaats in het Centrale Voorzieningenge bouw van de universiteit aan de Cleveringaplaats 1 en be ginnen om 20.00 uur. Alle le zingen zijn gratis toeganke lijk. Imkersvereniging De Imkersvereniging Leiden en Omstreken houdt morgen een bijeenkomst in het wijk centrum Zijlkwartier aan de Van der Marckstraat in Lei derdorp. De heer Brandt zal dan een lezing houden over mieren. De bijeenkomst be gint om acht uur. Poëtisch dansstuk Dansgroep Krisztina de Cha- tel treedt morgen en zaterdag op in het LAK-theater aan de Cleveringaplaats met ..Ri tornel" en solo's. Het eerste stuk is een poëtisch dansstuk met nadruk op tijd en ruim teconstructies. Na de pauze worden enkele solo's uitge voerd. De choreografie is van Yoka van Brummelen. De voorstelling begint om half negen. Foto ten toonstelling Werk van de Zuidafrikaanse fotograaf George Hallet is van morgen tot en met 8 maart te zien in de hal van het Leidse stadhuis. De expo sitie is een onderdeel van de manifestatie van BOA tegen de apartheid in dit land. De tentoonstelling is te bezoeken tijdens de openingsuren van het stadhuis. Kinderfestival groot succes Zeker 500 kinderen en zo'n 60 vrijwil ligers en tientallen ouders maakten gisteren het tweede „Kinderfestival" tot een groot succes. Het festival werd gisteren vanaf elf uur tot vier uur in de Emiliè Knappertschool aan de Storm Buysingstraat gehouden. Vorig jaar vond het evenement in het Leidse Volkshuis plaats, maar omdat dit buurthuis nu gerenoveerd wordt, moest worden uitgeweken naar een andere lokatie. Aan dit Kinderfestival deden tien Leidse buurt- en clubhui zen mee. waaronder „De Rolleman" (zie foto). Kinderen uit clubhuis Sjelter in Leiderdorp bezochten de show. Steeds werd een uur opgetreden door kinderen van een clubhuis en dan was er weer een half uur pauze. De optredens waren telkens voorzien van prachtige zelf gemaakte decors en alle kinderen kwamen verkleed: Als Dolly Dot, clown of goochelaar. Er werden toneelstukjes opgevoerd, ge danst. gezongen en acrobatentoeren uitgehaald. In de pauzes kon men luisteren naar de CPL-band uit Lei den en aan het einde van de dag trad ook de Leidse groep The Shorts op. Vissen op het ijs. LEIDEN Het feit dat Leidse grachten en singels al een tijd je zijn voorzien van een dikke ijslaag, betekent niet dat de vissen een poosje zijn verlost hun „onnatuurlijke" vijanden. Die hakken een wak in het ijs en vissen er lustig op los Aan gezien zo'n wak een welkome zuurstofbron is. komen er veel vissen op af en dus zijn de vangsten heel redelijk te noe men. Er wordt de laatste da gen opvallend veel gevist in Leiden Er wordt voornamelijk voorn gevangen. Enkele vissers gooi en hun prooi terug, anderen brengen hun emmertje naar verzamelplaatsen van vogels die in diverse wakken al een flink aantal dagen heel zielig zitten te wezen. De hongerige vogels zijn de vissers erg dankbaar voor het maaltje voorn en er kan dus worden gesproken van een goed initia tief. De een z'n dood is de an der z'n brood. Politiewoordvoerder D. Gra- veland haalt er op verzoek de Visserijwet (vernieuwd in 1963) bij. De winter (vorst en ijs) kan geen belemmering zijn voor het vissen Er is een ver bod op het vangen van onder maatse vis en er zijn gesloten tijden Op de-voorn mag van 1 april tot en met 31 mei niet worden gevist omdat de vrouwtjes dan kuil schieten (eitjes leggen). Opvallend is dat de jachtwet wel in bepalin gen aangaande het winterweer voorziet. Op het ogenblik mag niet worden gejaagd omdat de dieren nu overduidelijk in het nadeel zijn Zo kan de jager gemakkelijk de sporen in de sneeuw volgen. Maar is het niet zo dat de vissen in deze winterse dagen ook niet duide lijk in het nadeel zijn omdat het zuurstofrijke wak hen als een magneet aantrekt? Vissen mag dus wel. Grave- land wijst er op dat van de vis sers wordt verwacht dal ze het in het ijs gehakte wak duide lijk moeten aangeven, zodat schaatsers er niet inrijden Zo'n gat in het ijs moet met een tak worden gemarkeerd Ouderen willen gratis DONDERDAG 21 FEBRUARI 1965 PAGINA 7 Ouderen ongerust over NieUUC vlag provincie bestuur, dat zich maandag buigt over een ver dere uitbreiding van het zenderpakket. De bedoeling is dat een schotelantenne wordt aangeschaft, waarmee Sky Channel en Music Box naar Leiden kunnen worden gehaald. (Dat Music Box nu al op de kabel zit, is te danken aan een tijdelijke voorziening). Tevens zou de Duitse zender PKS eventueel ook doorgegeven moeten worden. In die gemeenten met een beperkt aantal kana len zou een keuze uit het aanbod gemaakt moe ten worden uit de drie Duitse zenders en de sa tellieten. In elk geval komen de volgende zen ders daar wel op de kabel: Nederland I en II als het ooit doorgaat Nederland III. BRT I en II en een medelingenkanaal dat tevens zal wor den gebruikt door de regionale omroep en de kabelkrant. In de hele Leidse regio en in de bollenstreek worden alle FM-radiozenders doorgegeven. parkeerontheffing LEIDEN Ouderen moeten een voor keursbehandeling krijgen bij het par keren van hun auto in de binnenstad. Dat schrijft de Wijkouderenraad Bin nenstad aan het college van B en W. De ontheffingen zouden gratis ver strekt moeten worden en bij woningen van mensen van 65 jaar en ouder zou den gereserveerde plaatsen moeten ko men. Een ontheffing zou voor de hele binnenstad moeten gelden. Volgens de Ouderenraad wil de gemeente de kos ten te eenzijdig verhalen op de bewo ners van de binnenstad. Benadrukt wordt dat veel ouderen een laag inko men hebben en daardoor maar moei zaam een auto kunnen betalen. LEIDEN Het gemeenschappelijke admini stratiekantoor (GAK) is verhuisd en nu geves tigd aan de Verbeekstraat. Het gebouw van het GAK maakt deel uit van het kantorencomplex langs de Plesmanlaan. Tot nu toe waren de kantoren van het GA'K verspreid over drie panden aan het Stationsplein, de Vondellaan en de Lekstraat. Voor zowel het personeel als de cliënten van het GAK betekende dat nogal wat overlast. In het nieuwe pand zijn de 300 medewerkers van het GAK en de GMD (Gemeenschappelijke Medische Dienst) ondergebracht. Volgens het GAK zal door de nieuwe huisvesting de dienst verlening verbeteren. Het nieuwe telefoon nummer van het GAK is: 350150. Voor ziek meldingen dient 350880 gedraaid worden en het nieuwe nummer van de GMD is 350151. openbaar vervoer LEIDEN Ouderen zijn on gerust over dreigende bezuini gingen op het openbaar ver voer. In een brief aan de Leid se gemeenteraad vraagt een aantal organisaties van oude ren om eventuele maatregelen niet door te laten gaan. De or ganisaties vrezen, dat de prij zen omhoog gaan en de dienst verlening vermindert. Dit zou het welzijn van de ouderen be nadelen. De organisaties plei ten onder meer voor het hand haven van de frequenties, rij tijden en service van het open baar vervoer en geen prijsver hogingen. LEIDEN DEN HAAG De provin cie Zuid-Holland werkt aan een nieu we vlag. De huidige geel met een horizontale rode streep is volgens gedeputeerde J. Hekkelman „niet wervend". „Niemand weet hoe de vlag van de provincie Zuid-Holland eruit ziet. Hij leeft niet. Men denkt dat de vlajg van een voetbalclub is of van Spanje". Inmiddels is een ont werp gemaakt voor een andere vlag. Opnieuw zijn kleuren geel en rood (de kleuren van de Graven van Hol land), maar dit keer moet het een gele vlag worden met een klimmen de rode leeuw erop. Volgens Hekkel- kam zou zo n vlag de promotie van Zuid-Holland ten goede komen. De beheerder van de televisiemast De Gemeenschappelijke Regeling .-Energievoorziening Leiden en Omge- is onderhandelingen begonnen met ATN over het doorgeven van abonneetelevi- de Leidse kabel. Mochten die onderhan- succesvol verlopen, dan wil dat niet dat iedereen in de Leidse regio en abon- zal kunnen ontvangen. Niet elk ka- in de regio beschikt over voldoende ka- en elke exploitant moet zelf besluiten of abonneetelevisie een kanaal wil re is abonneetelevisie duur: elke lief- dient eenmalig een bedrag van 250 gul- tafel te leggen en daar komt een maan- vergoeding van 35 gulden bij. Het da- bestuur van de Gemeenschappelijke Re- schrijft een en ander aan het algemeen

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7