Nieuwe prijzenslag op computermarkt i Beurs naar nieuw record aller tijden ECONOMIE Economische waarde huisvrouw f 23 per dag Winterweer drukt omzet detailhandel MARKTEN Beurs van Amsterdai h nig m CekbcSomont VRIJDAG 15 FEBRUARI 1985 PAG OOK NMB STOPT MET KRUGERRAND AMSTERDAM Ook de Nederlandsche Midden stands Bank is gestopt met de verkoop van de Kru- gerrand, de gouden beleggingsmunt uit Zuid-Afri- ka. De NMB volgt daarmee de rest van de gróte banken. De NMB heeft haar besluit genomen om dat de verkoop van de Krugerrand vrijwel tot stil stand is gekomen. De bank sluit niet uit, aldus haar verklaring, dat „dit mede is veroorzaakt door de ac tiviteiten van verschillende maatschappelijke groe peringen". Het Komitee Zuidelijk Afrika voerde sinds oktober vorig jaar campagne tegen de Kru gerrand. Het kopen van zo'n munt betekent vol gens het komitee rechtstreekse steunverlening aan het apartheidsregime' in Zuid-Afrika. De Zuidafri kanen verwachten dat Nederlanders nu meer dan voorheen Krugerrands in het buitenland gaan be trekken. Overal elders in Europa is de munt nor maal verkrijgbaar. Groei Belgische economie 2,2 BRUSSEL België heeft in 1984 een economische groei genoteerd met 2,2%. In 1983 bedroeg de reële groei nog 0,5%. De Belgische na tionale bank maakt melding van goede voortekenen voor de Belgi sche economie, zoals een vermin derde inflatie, stabilisering van de werkloosheid en een daling van het financieringstekort van de overheid. Hoewel de werkloos heid nog op de recordhoogte van 12,6% staat, zegt de bank dat die niet verder meer toeneemt. Ook liep het aantal banen in België voor het eerst in vijf jaar niet te rug. HES WIL BELANG IN FRANS SWARTTOUW ROTTERDAM Hes Beheer onderhandelt met Thyssen-Bornemisza over de overneming van het belang van 60% van dat concern in Frans Swart- touw Holding. De transactie heeft de instemming van de andere aandeelhouder, Internatio-Müller en van de directie van Swarttouw BV. Van een over neming van het belang door Hes Beheer wordt geen nadelig effect op de werkgelegenheid ver wacht. Swarttouw heeft drie massagoedterminals in Rotterdam en Vlaardingen, een belang van 30% in Emo/Ekom op de Maasvlakte en een belang van een derde in Ovet in Terneuzen. Vooral door de landbouwpolitiek van de EG staat de graansector in de Westeuropese zeehavens onder druk. Dit is de sector, waarin de belangrijkste werkmaatschappij van Hes Beheer, de Graan Elevator Maatschappij GEM, werkt. Daarom is het beleid van Hes onder meer gericht op draagvlakverbreding. Minister wil lager stroomtarief voor grootverbruikers DEN HAAG De tarieven voor de grootverbrui kers van stroom moeten na 1987 blijvend omlaag worden gebracht. Dit kan als alle elektriciteitspro ducenten de kosten delen. Het positieve effect van het maken van stroom met goedkope kolen in plaats van dure gas of olie, zal de stroomprijzen dan doen dalen. Dit heeft minister Van Aardenne (Eco nomische Zaken) gisteren in de Kamer gezegd. Sinds 1982 krijgen de grootverbruikers van stroom al een speciaal laag tarief berekend. De overheid heeft dit mogelijk gemaakt door vijf jaar lang gas aan de elektriciteitsbedrijven te verkopen tegen een kolenprijs. Dit kost de overheid 200 miljoen gulden per jaar. De speciale regeling voor de groot verbruikers van stroom loopt eind 1987 af. De EG is niet van plan weer toestemming te geven voor de speciale reductie in stroomtarieven voor de groot verbruikers. AMSTERDAM Met de introductie van de Com modore personal compu ter breekt binnenkort een nieuwe prijzenslag op de computermarkt uit. De af zet van „pc's" zal sterk stijgen, maar een aantal computerfabrikanten zal daarbij het loodje leggen. Dat heeft Fred Roden berg. directeur van Com modore Nederland, giste ren gezegd. Volgens de International Data Corporation, een bekend on derzoeksbureau, zullen de prij zen van personal computers van 1985 tot 1989 met 40 pro cent dalen. Als gevolg daarvan zal de afzet van pc's sterk stij gen en zullen personal compu ters de markt gaan overheer sen, aldus IDC. Commodore brengt nu een pc op de markt die het prijsni veau van 1989 al zou hebben bereikt Rodenberg verwacht dat andere computerfabrikan ten binnenkort ook hun prij zen zullen moeten verlagen. „De echte strijd gaat nu pas beginnen", aldus de marketing communications manager van Commodore. Van Velzen. In 1984 was er eveneens spra ke van hevige concurrentie, waarin een aantal computerfa brikanten (bijvoorbeeld Texas Instruments) het onderspit delfde. Commodore denkt de nieuwe prijzenslag met zijn nieuwe pc makkelijk te kun nen overleven. In Nederland rekent Commo dore voorlopig op een markt aandeel van 25 procent voör deze pc en een totale omzet van dik 100 miljoen gulden. Dat is een verdubbeling ten opzichte van 1984, toen Com modore ook al sterk groeide. Het bedrijf heeft z'n reclame budget voor dit jaar overigens verdubbeld. Commodore richt zich met de nieuwe pc, die alle program ma's van IBM kan gebruiken, vooral op de kleinere onderne mers. Directeur Rodenberg meent dat de personal compu ter door zijn scherpe prijsstel ling (zo'n veertig procent goedkoper dan de vergelijkba re IBM-computer) ook voor de particuliere gebruiker interes sant is. Nederland heeft inmiddels 280.000 bezitters van huiscom puters. Dat betekent dat één op de 20 Nederlandse gezinnen een computer heeft. Commo dore verwacht dat dat in de komende jaren oploopt tot één computer per vijf huishou dens. In de Verenigde Staten en Engeland is het al bijna zo- Dollarkoers iets terug AMSTERDAM Aan de langdurige stijging van de dol larkoers is gisteren, in elk ge val voorlopig, een eind geko men. Op de wisselmarkt in Amsterdam werd een officiële middenkoers vastgesteld van 3,7240 gulden, bijna een cent minder dan de 3,7320 gulden van maandag. Later steeg de koers nog iets tot omstreeks 3,73 gulden bij het slot van de handel. De banken vragen 3,78 gulden voor een dollar en be talen er bij aankoop 3,66 gul den voor. Ook op de andere Europese valutamarkten moest de dollar voor het eerst na een negen dagen durende opmars terrein prijsgeven. In Frankfort werd een officiële koers vastgesteld van 3,2823 mark tegen 3.2894 mark op woensdag. De slot- koers was met 3,2935 mark weer iets hoger, maar bleef toch onder de omstreeks 3,30 mark van het vorige slot. Van interventie door de Bundes bank was geen sprake. Valutahandelaren spraken woensdag van een al lang ver wachte technische reactie op de aanhoudende stijging van de dollarkoers. BRUSSEL De „economische waarde" van een huisvrouw en moeder van twee kinderen is volgens het hof van beroep in Antwerpen 420 franken (23 gulden) per dag. Dat blijkt uit een arrest van het Hof Het arrest werd gewezen in een zaak van een man wiens echtgenote in april 1980 bij een verkeersongeval om het leven was gekomen. Door het verlies van zijn vrouw werd de man geconfronteerd met extra kosten omdat hij zijn kinderen moest laten verzorgen en iemand in dienst moest ne men die het huishouden deed. De man had daarvoor een schade loosstelling van dik drie ton geëist. De rechtbank kende hem echter een schadeloosstelling toe van 110.000 gulden. De man te kende daar hoger beroep tegen aan en woensdag bracht het hof van beroep de schadevergoeding op een bedrag dat overeenkomt met 420 franken per dag. De Belgische belangenvereniging THOGS (Thuiswerkende Ouders-Gezin en Samenleving) toonde zich verheugd dat het hof in elk geval de economische waarde" van een thuiswerkende vrouw heeft erkend. Maar zij heeft er wel op gewezen dat het bedrag dat het hof vaststelde nog lager ligt dan dat wat een verzekeringsmaatschappij uitkeert als men als gevolg van een ongeval de auto moet missen. Dat bedrag ligt op 25 gulden per dag. IMF blokkeert krediet aan Brazilië WASHINGTON Het Internationale Monetaire Fonds (IMF) heeft besloten een krediet voor Brazilië niet beschikbaar te stel len, omdat het fonds ontevreden is over de economische hervor mingen in dat land. Het besluit heeft geleid tot abrupte stopzet ting van de onderhandelingen tussen Brazilië en het internatio nale bankwezen over uitstel van de aflossing van de buitenland se schuld. Het IMF maakt zich ongerust over het onvermogen van Brazilië om de afgesproken doelstellingen te verwezenlij ken. Zo bedroeg de inflatie in het land vorige maand omstreeks 300% op jaarbasis, veel meer dan was overeengekomen. Minister slaat 1e paal Minister Deetman (On derwijs en Wetenschap pen) heeft gisteren de eerste paal geslagen van een dierenlab voor het Academisch Ziekenhuis Utrecht, de faculteit Dier geneeskunde en de facul teit Geneeskunde van de RU Utrecht. Olieproduktie neemt weer toe HAMBURG Voor het eerst in vijf jaar is de wereldpro- duktie van olie vorig jaar weer toegenomen. Uit gegevens van de Deutsche Shell blijkt dat de produktie in '84 2,7 miljard ton heeft bedragen. 2,2% meer dan in 1983. In 1979 omvatte zij nog 3,2 miljard ton. De groot ste uitbreiding viel waar te ne men in West-Europa; daar ging de produktie met 9,1% omhoog tot 179 miljoen ton. Daarvan kwam 90% voor re kening van de Britse en de Noorse sector van de Noord zee. In het Midden-Oosten nam de winning verder af. Met 564 miljoen ton kwam zij achter die van 637 miljoen ton van het oostelijk blok en ach ter die van 569 miljoen ton van Noord-Amerika te liggen. goud en zilver De goud- en zllverprijzen zijn gisteren als volgt vastgesteld (tussen haakjes de vorige prijs): goud, onbewerkt 36.200-36.700 (36.060-36.560). bewerkt 38.540 verkoop (38.390 verkoop), zilver, onbewerkt 720-790 (710-780). bewerkt 830 verkoop (810 ver koop). (Van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG De omzetten in de detailhandel zijn in 1984 ten opzichte van 1983 nauwe lijks toegenomen. Voor de hele sector werd een omzetstijging 300 Banen weg bij Stork- Amsterdam AMSTERDAM Stor- k-Werkspoor Diesel (51% staat, 49% VMF-Stork) gaat snijden in het aantal personeelsleden in de Amsterdamse vestiging. Hier zullen 330 banen verdwij nen. Een aantal mensen moet gedwongen ontslagert worden. De maatregel is een gevolg van de teleurstellende ontwik kelingen in de markt voor grotere dieselmotoren. Het Amsterdamse bedrijf van SWD met de daaronder ressor terende vestigingen heeft te kampen met te weinig werk. De afzetmarkt stagneert zowel voor wat betreft motoren voor het voortstuwen van schepen als voor dieselkrachtcentrales. SWD verwacht hier op korte termijn geen verbetering in. De capaciteit in Amsterdam wordt daarom met eenderde ingekrompen. Er was maandag feest op het Damrak. De magische grens van 200 voor het algemene ANP indexcijfer werd die dag doorbroken. De vrijdag ervoor was het al bijna zover geko men. Dankzij de overwegende invloed van een hogere koers van Koninklijke Olie werd maandag de mijlpaal wel be reikt. De groepen industrie, scheepvaart en banken wer den meegesleept^ en boekten ook nieuwe records. De vreugde was echter van korte duur. Een sterk gezakt Wall Street en winstnemingen op grote schaal zorgden dins dag voor een onverwachte en pittige terugslag. Koersverlie zen van guldens werden aan de lopende band geprodu ceerd. Toch had de beurs nog zo veel reserve in petto dat woensdag opnieuw aan een herstel kon worden begonnen. Door een sterke opleving woensdag in Wall Street vloog het Damrak gisteren weer om hoog, waarbij ook de betere stemming van woensdagna middag nog meetelde. Kortom, bij het berekenen van het al gemene indexcijfer kwam er donderdag een daverend slot van 201,40 tevoorschijn, een nieuw record aller tijden. Ook de rubrieken internationale fondsen, industrie, scheep- en luchtvaart, alsmede banken kwamen op nieuwe hoogte punten terecht. Het koersniveau is nu zo hoog opgelopen, dat invloeden van buiten het Damrak uit zijn evenwicht kunnen brengen. Teleurstellingen roepen wins tnemingen op van mensen, die het zekere voor het onzekere nemen, maar gunstige tijdin gen stimuleren tot verder aan kopen. Deze week riep Wall Street die schommelingen op. De troonrede van president Reagan joeg vorige week don derdag het Dow Jones-gemid- delde voor industrie-aandelen met 10 punten omhoog. Maan dag viel het niveau 13 punten, een koude douche voor alle optimisten, maar woensdag vloog het gemiddelde weer 21 punten naar boven, waardoor het Dow Jones-gemiddelde een nieuw record van bijna 1298 boekte. De ferme schommelingen in New York zijn niet altijd even duidelijk, maar zeker is wel dat de tegengestelde commen taren op het enorme begro tingstekort in Amerika, alsme de de vrees voor een verdere rentestijging die ups en downs oproepen Buitenlandse kapitaalbezitters blijven dollars kopen, omdat zij deze wereldvaluta vertrou wen en de rente aantrekkelijk vinden, maar in sommige ge vallen ook uit speculatieve overwegingen. Pogingen van centrale banken elders in de wereld om die vaart te stuiten (door verkoop van dollars uit haar voorraden) leden tot nu toe schipbreuk. Het gevolg van die koopwoede was, dat de koers van de dollar verder op liep tot 3,73 gulden op woens dag. Gisteren werd er wat stoom afgeblazen en werd de dollar een halve cent lager. Op de obligatiemarkt is de rente blijven stijgen. Bank Mees en Hope is dat op pijnlij ke wijze aan dc weet geko men. Op haar 7,5 procentsle ning van 150 miljoen gulden met een rendement van 7,72% is maar voor 100 miljoen gul den ingeschreven, zodat de le ning in feite mislukt is. De Wereldbank probeert het nu met een rente van acht een kwart procent en hoopt daar mee 300 miljoen gulden te kunnen aantrekken. De koers van de recente 7,5% Neder land, uitgegeven tegen 100,6, is gisteren gezakt tot 97 gulden, een verlies van 36 gulden op elke 1000 gulden. Pandbrieven met een rendement van 8% en iets hoger zijn ook weer in de markt. Van spaarbrieven zijn de uitgifte koersen eveneens verlaagd en over de hele linie trekt de rente aan. Ook de geldmarkt trok na de stijging vorige week opnieuw wat aan. Voor 25.000 gulden, uitgezet gedurende twaalf maanden, geeft de bank nu 6.5%. Voor 100.000 gulden was dat afgelopen donderdag zes zevenachtste procent. De banken lenen geld, om dat geld weer aan anderen te kun nen uitlenen. Als zij meer ren te voor het opnemen van geld moeten betalen, willen zij ook meer rente ontvangen. De de betrente is door het verhogen van het promesse-disconto door de Nederlandse Bank weliswaar een half procent omhoog gegaan, maar dit zet toch te weinig zoden aan de dijk. Daarom lag het weer in voeren van de opslagrente door de banken voor de hand. De Amrobank beet gisteren de spits af met een opslag van een half procent. De stijging van de rente heeft tot nu toe het klimaat op de aandelenmarkt niet bedorven. Toch kan dit niet uitblijven als de rente blijft oplopen, omdat het rendement op aandelen de rentelijn van de obligatie op een afstand pleegt te volgen. En dat zou dan een druk op de koersen betekenen. Opmerkelijk is, dat de groei van het indexcijfer van de groep internationale fondsen helemaal te danken was aan Koninklijke Olie, die in vier dagen 8,5 gulden opliep en gis teren op bijna 204 gulden ein digde. in 6 weken een stijging van 30 gulden. Furore maakte ook KLM met een koers van 5 gulden. Vorige week maakte ons luchtvaartfonds een winst verdubbeling in 9 maanden bekend. In beide gevallen wa ren er Amerikaanse kopers op de markt. Overigens was ook Nedlloyd, die met de KLM in een rubriek zit, 5 gulden ho ger. Goed in de markt lagen ook enkele banken De beurs houdt er rekening mee. dat de winsten over 1984 minstens gelijk zullen zijn aan die over 1983, mede door een lagere storting in de stroppenpot Dat de rentemarge nu iets krapper is geworden, telt kennelijk nog niet mee. Deze week (overi gens ook vorige week) konden alleen Nederlandse Midden stands Bank en Crédit Lyon- nais per saldo in 4 dagen koerswinst boeken. De verzekeringsaandelen heb ben een roerig weekje achter de rug, met een flinke aderla ting op dinsdag en een meer dan volledig herstel op woens dag. Stad Rotterdam liep giste ren nog verder omhoog. Hier doorheen speelt nog de aan kondiging van een aandelene missie door Nationale Neder landen (volgende week vrijdag worden de details over deze emissie bekend gemaakt). En verder een splitsing van de aandelen van 10 gulden in 4 aandelen van 2,5 gulden, om de verhandelbaarheid groter te maken. Er waren slechts enkele be- drijfsberichten, maar ze maak ten wel indruk. De winst van Océ Van der Grinten steeg 26 procent tot bijna 65 miljoen gulden, waardoor het dividend 60 cent tot 9 gulden kon stij gen. Medicopharma voerde de winst 32 procent op 7 miljoen gulden en de dividend 90 cent tot 5,5 gulden. Schuitema kwam donderdag met fraaie cijfers voor de dag, waardoor er een advieskoers van 480 gulden uit de bus kwam. het geen 55 gulden meer was dan eind vorige week Opmerke lijk was overigens ook de ster ke koersstijging van Macintosh met donderdag een advies- koers van 385 gulden, een stij ging van 22 gulden in 4 dagen. Nog een ander voorbeeld dat goede berichten op de beurs hun sporen nalaten: Fokker boekte achter elkaar twee be langrijke vliegtuigorders en voerde de koers 3 gulden op. Een enerverende beursweek ligt achter ons: met nieuwe koersrecords op het Damrak en in Wall Street met een to renhoge dollar, met dalende obligatiekoersen en een stij gende rente op de geld- en ka pitaalmarkt. met 0,1% genoteerd. De geringe stijging in de omzet is vooral te wijten aan de slechte gang van zaken in de laatste twee maanden van 1984. Tot november lag de om zet in de detailhandel namelijk 3,9% boven het niveau van 1983. In de laatste twee maan den van 1984 zakte de omzet echte met 4,1%. In vergelijking met 1980 lag de omzet in de detailhandel eind 1984 2% hoger. De grootwin kelbedrijven hebben het ech ter in de afgelopen vier jaar veel beter gedaan. Zij zagen hun omzet vanaf 1980 met 21% toenemen. In het midden- en kleinbedrijf daalden de omzet ten over de jaren 1980-1984 met 4 tot 6%. De daling van de omzet in de kleinere bedrijven in de de tailhandel is vooral toe te schrijven aan de dalende koopkracht van de burgers. De grootwinkelbedrijven hebben daarbij het voordeel dat zij hun produkten goedkoper kunnen aanbieden. Omdat de detailhandel op de binnenlandse markt opereert kan de sector ook nog onvol doende profiteren van een op levende wereldeconomie en een toenemende export als ge volg daarvan. VEEMARKT UTRECHT (14-2) Prij zen in gulden: stieren 1e kwal. 8,25-9,25, 2e kwal. 7.10-8,25, vaarzen 1e kwal. 6,90-8,00, 2e kwal. 6,25-6,90, koeien 1e kwal. 7,10-8,00, 2e kwal. 6,20-6,70, 3e kwal. 5,50-6,20, worstkoeien 5,00-5,70. (Bovengenoemde prijzen zijn per kg geslacht gewicht en ontvet). Schapen 200-285, per kg 6,50-8,50, lammeren (rammen) 190-305, per kg 9,50-11,25, lammeren (ooien) 180-225, per kg 8,50-11,00, varkens 3,20-3,30, zeu gen 1e kwal. 3,00-3,05, 2e kwal. 2,90-3,00, melk- en kalf koeien 1e soort 1900-2550. 2e soort 1450-1900, melk- en kalfvaarzen 1e soort 1700-2150, 2e soort 1350-1700, gus te koeien 1075-1850, enterstieren 1550-2100, pinken 825-1150, graskal veren 475-825, nuka v.d. mest rood stieren 440-635. nuka's v.d. mest rood vaarskalveren 250-350, nuka's v.d. mest zwart stieren 200-370, nu ka's v.d. mest zwart vaarskalveren 125-250, bokken en geiten 40-100. Aanvoer: slachtvee 950, stieren 90, gebruiksvee 135, jongvee 80, nuka's rood 125, nuka's zwart 1167, slacht schapen en lammeren 1637, varkens 461. bokken en geiten 8. paarden 187. totaal 4840 stuks. Overzicht (handel en prijzen): slacht vee vlot - prijshoudend, stieren vlot - gelijk, gebruiksvee matig - lager, jongvee matig - prijshoudend, nuka's rood stroef - lager, nuka's zwart stroef - lager, slachtschapen en lam meren vlot - iets hoger, bokken en geiten rustig - gelijk en paarden vlot - E°ERVEILING EIVEBA BV BARNE- VELD (14-2) - Aanvoer 3 521.520 stuks, stemming prijshoudend. Prij zen in gulden per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 11.20. van 55-56 gram 13,95. van 60-61 gram 14,80-14,55 en van 65-66 gram 14,90-14,65. EIERVEILING BARNE- VELD - Aanvoer 1.250 220 stuks, stemming redelijk. Prijzen in gulden per 100 stuks: eieren van 51-52 gram 11,75-12,35. van 56-57 gram 14,00-14,15. van 61-62 gram 14.60-14,70 en van 66-67 gram 14,55-14,80. EIERMARKT BARNE- VELD - Aanvoer ca. 1.400.000 stuks, stemming vlot. Prijzen in gulden: eie ren van 48-54 gram 11,00-14.50 per 100 stuks, kg-prijs 2.29-2,69. van 57-61 gram 15,25-15,60 per 100 stuks, kg-prijs 2,68-2,56 en van 64-67 gram 15.70-15,75 per 100 stuks, kg-prijs 2,45-2,35. Scharreleieren 1,00-1,50 per 100 stuks hoger. Witte eieren 46 gram 10,00, witte eieren 54 gram 14,50 en witte eieren 64 gram 15,70 per 100 stuks. hoofdfondsen VOORBEURS HOOFDFONDSEN 10.30 UUR 105.00 104.00 395,50 393.80 217.00 217,00 75.00 74,50 72.00 178.90 177.70 175,40 175,20 113,00 112,00 DordtschePr Elsevier-NDU Elsev.div.85 Philipsdiv.85 Robeco Rodamco -4EIS' CNV tehel rogi aid land jMech e'9.iieid 338.opine overige aandelen 190,00 192,00 257.00 141,00 265.00 1050.00 66,20 460,00 Boer De, Kon Bots. Kon BorsumyWehry BuhrmanrvT Caive-Oemc Calvépref.c Cetecoceri Chamotie Unie Ctndo-Key Enks Fokker Vliegt Furness Gamma Holding Gamma pref Gelatine D Gerolabnek Giessen-deN. Goudsmil Ed. Grasso'sKon. Hagemeyer Hoek'sMach. HoldohHout Holec Holl.Am.Line Holl.SeaS. Holl Kloos Hunter D. Hunter D.pr Ing.Bur.Kondor Intern-Muller Kern peni Beg. KBB(cert) KBB(pref) Kon Ned. Pap. KoppelooriHokl Krasnapolsky LandreSGI. Maxwell Petr Medicopharma MHV Amsterdam Moeara Emm MEnimOB-cert MEnimWKert 1050,00 67,00 460,00 356,00 134,00 103.30 NBMBouw NEDAP Ned.Scheepsh. 1200,00a 47,60 130,00 175.10 176.1 4500,00 1625.00 1650, 136.00 137.H 134,00 135,1 129,00 131.1 14000 141.1 236,00 238, 126,00e 127,1 94,00 340,00 340.00 159,50 159.00 87,00 84,50 445,00 2500,00 33.00 413,00 74,90 103,70 73,20 287,00 166,00 22,20 144,00 57,00 111.00 73,00 118,50 43,30 77,50e 185,50 86,50 449.00 2500.00e 210.00 210,50 21.00 34.80 418,00 75,00 102,50 82,00 150,00 73,00 288,00 165.00 96,50 33,00 130,00e Riva(cert.) RohteiJisk Rommenhoelter Sanders Beh Sarakreek Schuitema Schoppen Schuttersv Smit Intern. Telegraaf De Text Twenthe Tw.Kabel Hold Tw.enGudde Ubbink VerGlasfabr VMF-Stork 278.00 279, 272.00 20,30 20.1 347.00 350,1 1150.00 1150.1 1145.00 1145,1 siF 104,00 103.HS t< liself 127,20 440,00 258,00 45.00 22.1G 185.00 415,00 146.00 61.50 176,00 228,00 483451 39,i Ve sta 3«)elt 186.1 he ïïk "ek !76juar *eeo «sjor c beleggingsfondsen IV! 167,50 39,50 37,00 18,50 134,00 345,50 41,50 92,00 510,00 171,00 39,50 BOGAMU Chemical Fund Colon. Growth Eur. Ass. Tr. Goldmines(l) Hol laid Fund LevGapiLH. MKInt.Vent. N.Y.Ind.lnd. Obam.Betegg 448.50 457.00 9810.00 2110.00 2400,00 815,00 10400,00 2190.00 2380.00 Sci/Tech TeehnologyF Tokyo Pac.H. Unrtonds(20) Vance.Sanders VIBNV Viking Res. 132.00 20,20 21.00 85.60 42.50 181.00 obligaties 2.75NL81-91 50NL81-91 2.25NL81-88 2.00NL81-91 200NL81-88 1 75NL81-91 1 50 NL 80-90 1S0NL81-92 1 50 NL 82-92 1.25NL81-96 1 25 NL 82-92 1.00NL81-88 1.00NL82-92 0.75NL80-95 0.75NL81-91 0.50NL74-86 0.50NL80-00 0 50NL82-92 0 50NL82-89 0.25NL80-90 0 25NL80-87 0 25NL82-92 0.0ONL8O-90 000NL82-92 0 00NL82-89-1 0.00 Nfc 82-89-2 9 75NL74-99 9.50NL76-91 9.50NL76-86 9.50NL80-95 9 50NL83-90 9.25 NL 79-89 9 OONL75-00 9 00NL79-94 9.00 NL 83-93 8 75NL75-90-1 8.75 NL 75-90-2 8.75 NL 76-% 8.75 NL 79-94 8.75NL 79-89 8.75NL84-94 8.S0NL75-90 8.50NL75-91 8 50 NL 78-93 8.50 NL 78-89 8.50 NL 79-89 8 50NL83-94 8 50NL84-94-1 8.S0NL84-94-2 8 50NL84-91-1 8 50 NL 84-91-2 8.50NL84-91-3 8 25NL76-97 8.25NL77-92 8 25 NL 77-93 8.25NL 79-89 8 25NL83-93 825NL84-94 8.00 NL 69-94 8.00NL70-95 8 00NL 70-85-1 8.00 NL 70-85-2 8 00 NL 70-85-3 8 00NL71-% 8 00NL76-91 8 00NL77-97 8 00 NL 77-87 8 00NL 78-88 8 00 NL 83-93 7 75NL71-96 7 75 NL 73-98 7 75 NL 77-97 7 75NL 77-92 130.50 116.70 108.40 105.50 112,40 112.00 109.00 103.00 2-93 101,00 101.00 102,50 102.60 102.60 104,00 102,60 102,00 102.00 101,60 101.20 106.40 110,50 109.40 111.80 113.50 113.40 120.80 111.50 108.70 103.00 117.00 109.70 106.30 114,30 103,80 115,40 105,20 101,00 102,50 102,00 101,70 104,00 100.50 100,50 101,60 101,60 101.60 102,60 102.60 103,90 102,60 7.50 NL 69-94 7 50NL71-% 7.S0NL72-97 7.50NL78-93 7.50NL78-88-1 7.50 NL78-88-2 7.50 NL83-90-1 7.50NL83-90-2 7.50 NL 84-00 7.50NL85-95 7.20 NL 72-97 7 00NL66-91 7.00NL66-92 7.00NL 69-94 6.75NL78-98 6.50 NL68-93-1 6.50 NL68-93-2 6.50NL 68-94 6.25NL66-91 6.25NL67-92 6.00NL67-92 5.75NL65-90-1 5.75NL65-90-2 5.25NL64-89-1 5-25NL64-89-2 5.00NL64-94 4.50NL59-89 4.50NL60-85 4.50 NL 60-90 4.50 NL 63-93 4.25 NL 60-90 4.25NL61-91 425NL63-93-1 4.25NL63-93-2 4.00NL61-86 4.00NL62-92 3.75 NL 53-93 3.50NLSI47-87 3.50NL56-86 3.25NLB48-98 3.25NL50-90 3.25 NL 54-94 3.25NL5S-95 3.25 NL 55-85 101.00 100,50 101.40 100.00 99.80 100.40 100,20 100.10 100.10 100,10 100.10 100.10 100,10 IOO!» looi» 99.70 99.70 101.20 101.10 100,30 100,20 99,80 99.80 buitenlands Engelse pond Belgische Ir (100) Duitse mark (100) Canadese dollar Fr trank (100) Zwits frank (100) 1 Zweedse kroon (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr sch (100) Spaanse peseta (100) Gr drachme (100) beurs van New York Ford Motor General Electric Gen Motors Goodyear 39 1/2 38 65 3/8 64 51 3/4 51 4 1/8 4 21 3/8 21 21 7/8 21 20 7/8 20 66 1/4 65 44 1/4 44 35 1/8 34 34 1/4 33 46 1/2 46 30 5/8 30 52 7/8 53 70 1/8 69 47 7/8 47 46 1/2 45 64 3/4 63 80 1 Mobil Oil Nabisco Brands Owens Illinois RCA Corp. Royal Dutch Sears Roebuck US Steel United Technolog Westlnghouse Omzet 139.730.000 S

Leidse Courant | 1985 | | pagina 6