Dispensatie is geschenk uit de hemel Bf Basketbalteam verdient krediet DOORBRAAK VOOR TAFELTENNISSTER MIRJAM KLOPPENBURG FC Twente wil regionale indeling tweede elftallen 5PORT EaidwOowuvnt DONDERDAG 14 FEBRUARI 1985 PAGINA 11 -Jll "c pdhoven- Den Haag ^tgesteld - De Koninklijke xlandse Voetbal Bond [t gisteren twee compe- wedstrijden uit de eer- fdivisie tot nader order isteld. Het zijn de duels lhoven-FC Den Haag zondag 17 februari en Heerenveen-SC Veen- van dinsdag 19 februa- |n verband met de slech- isteldheid van de terrei- z'Jn voor komend ook alle wed- ^jiden voor de rugbycom- Geruchten over beëindiging schaaktweekamp MOSKOU De voorzitter van de wereldschaakfederatie FIDE, Florencio Campomanes, is naar Moskou gereisd en heeft uitstel van de 49e partij om de mondiale titel gelast. De partij zou gisteren gespeeld worden. Er doen geruchten de ronde over een geforceerde beëindiging van de tweekamp tussen titelhouder Anatoli Karpov en uitdager Gary Kaspa rov. Volgens waarnemers is Karpov de ineenstorting nabij. Hij zou niet meer tot serieuze tegenstand in staat zijn. In de omgeving van uitdager Kasparov kan vernomen worden, dat Karpov een voorstel zou hebben ingediend de tweekamp af te breken en pas in de herfst te hervatten. Dan zouden er maximaal 24 partijen gespeeld worden en de beginstand zou dan 3-0 voor Karpov moeten zijn. Op dat moment had de wereldkampioen echter nog met 5-2 de leiding. Het ant woord van Kasparov bestond uit een nieuwe overwinning in de 48e partij. Schaakinsiders menen, dat het ingrijpen van Campomanes zonder weerga en dus veelbetekenend is. Het zou aangeven, dat er op topniveau overleg gaande is over de geestelijke conditie van de spelers nu de tweekamp al vijf maanden bezig is. Anatoli Karpov: ineenstorting nabij? WK schaatsen in trek bij supporters HAMAR De recente Nederlandse schaatssuccessen hebben de belangstelling voor het reizen naar het wereldkampioenschap voor allrounders, komend weekeinde in Hamar, flink aange wakkerd. Het organisatiecomité in het Noorse stadje heeft de af gelopen weken al 1400 entreebewijzen gesleten aan Nederlandse supporters die de verrichtingen van Hein Vergeer, Hilbert van der Duim, Frits Schalij en Emiel Hopman lijfelijk willen aan schouwen. De tijd van Ard en Keessie, toen titeltoernooien in het buitenland zo'n 4000 „Oranje-gezinde" supporters trokken, zijn weliswaar nog niet teruggekeerd, maar het aantal boekin gen voor de verschillende vormen van vervoer (vliegtuig, bus, eigen auto) is vele malen groter dan de afgelopen jaren. Euro pees kampioen Hein Vergeer en Emiel Hopman kunnen in Ha- mar rekenen op steun van hun supporterclubs. Hilbert van der Duim en Frits Schalij moeten het zonder georganiseerde aan hang doen. Mary Decker uitgeschakeld EUGENE Mary Slaney-Decker is voorlopig uitgeschakeld. De Ameri kaanse midden-afstandsloopster blijkt zaterdag tijdens de indoorwedstrijden in Los Angeles een spier in het rechter kuitbeen te hebben gescheurd. Het ge nezingsproces vergt volgens haar coach Dick Brown minimaal vier tot zes we ken. Decker zal haar seizoen afstem men op de Grand Prix-finale van de IAAF, op 7 september in Rome. Daar wil ze op de 3000 meter revanche ne men voor haar nederlaag tijdens de Olympische zomerspelen. David Moor- croft, wereldrecordhouder op de 5000 meter, is eveneens langdurig uit de roulatie. De Brit wordt op 18 maart in München geopereerd aan de lies. voetbalschandaal °nd T-» 1 Bulgarije Lesr IA Volgens berichten *e,jHongaarse kranten speelt Ji momenteel in Bulgarije 'bi voetbalschandaal af waar- ~r% zelfs het Politbureau, het r Jgste partij-orgaan, zich 1 j e)ft ingelaten. Het Politbu- b zou een speciale zitting ?inlben gewijd aan de misstan- in het Bulgaarse voetbal, irbij hooggeplaatste partij- en ook leden van de re- jng betrokken zouden zijn. ?jgens een communiqué van bijeenkomst zou de socia- Jsche moraal op ernstige ffeife met voeten getreden zijn, Vdoor corruptie de kop op TT *'ft gestoken. Ook een deel 1 de scheidsrechters zou bij —4 schandaal betrokken zijn j hebben meegewerkt aan tot stand komen van afge- Lken uitslagen. Het Polit- |o heeft ook al straffen uit- Jeeld. Zo zijn verschillende jlers, die ook in dienst wa- i van leger en politie, met lang van 1 juli uit dienst Jslagen. Voorts is ter ge- ^dmaking van het Bulgaarse jtbal een geheel nieuwe or- "kisatie opgericht. |i jf keer in Wagenaar Nootdorp j)OTDORP Jan Wage- !kin®r, de oud-Europees kam- omfen bij de pikeurs, kwam iteren met vijf paarden naar lotdorp. Een zeldzame score J0,Vam tijdens deze meeting 3yon elf draverijen tot stand, at de man uit Otterlo as\it het kwintet stuk voor ik winnend over de finish gaat daardoor met twintig irwinningen aan de leiding het pikeursklassement. Hij èft acht zeges meer geboekt i veelvoudig kampioen Tjit- Smeding. Wagenaar won ti rst met Zilverstar G en geen Kilf uur later met Zora M. De 3 vritrde zege kwam tot stand 101 You Love Boszorg van l Aalsmeer en later op de Idag won Wagenaar met paard van dezelfde stal, y Rotary. Tegen een win- ïd cote van slechts ƒ1.10,— |evierde Wagenaar ook in laatste koers van de middag Un Deux Trois. I 19, an der Kraats erspeelt titel DNIGSLEITEN Bij de jd om de Nederlandse ski- npioenschappen heeft de ite favoriete Angelika van Kraats op de openingsdag ir kans op de titel in de su- -reuzeslalom door een val speeld. Het nationaal kam- enschap super-G ging in Oostenrijkse Königsleiten naar Nicole van Steenbeek. de heren was de winst voor rk van der Swaluw. springer Ernst Vettori won teren in het Zwitserse ïkt Moritz een wedstrijd de 70-meter-schans. De jarige Oostenrijker bleef, sprongen van 91 en 94,5 ter en een puntenwaarde- van 225,0 punten, Matti anen (217,6 punten) ruim >r. De olympisch kampioen Finland breidde door de eede plaats wel zijn voor- ong op de concurrentie ver uit in het klassement om wereldbeker. portwereld lleybal De 21-jarige El- van Eijk van DVO uit d-Beijerland is door bonds- Peter Murphy toege- aan de selectie van het lionale damesteam. etbal Sunderland heeft de eerste wedstrijd voor de ve finales van de Engelse igue Cup met 2-0 gewonnen n Chelsea. ihockey In de eerste di- ie won Geleen gisteravond thuiswedstrijd tegen Til- rg met 9-7 via de periodes- len 2-3, 2-3, 5-1. 1 lethal De Britse spits Rob Donald verlengde zijn con- (ict met FC Groningen tot 1 1987. Zijn landgenoot Ste- Goble tekende een over komst met FC Utrecht. Mirjam Kloppenburg tafeltennist volgend seizoen met Odion in de herencompetitie. LICHTENVOORDE De kogel is door de kerk. Het bondsbestuur van de Ne derlandse tafeltennisbond heeft het licht op groen gezet voor een „verruim de" dispensatie, waarvan Mirjam Kloppenburg als eerste profiteert. De speel ster uit Lichtenvoorde treedt daarmee in het voetspoor van Bettine Vriesekoop, wie eind ja ren zeventig de mogelijk heid werd geboden in de herencompetitie uit te ko men. De verleende dispensatie komt voor Mirjam Kloppenburg als een geschenk uit de hemel. In de damescompetitie had ze niets meer »te zoeken, iedere tegenstandster werd zonder pardon neergesabeld. Maar be langrijker is het feit dat de speelster, na de breuk met haar club Torenstad, weer on derdak kan vinden en inmid- problemen buiten beschou wing latend,, nu het vaste honk van de Europese num mer zeventien worden. Daarmee is de samenwerking tussen de Lichtenvoordse en landskampioen Torenstad uit Zutphen definitief verleden tijd. „Het ging zo niet langer meer", licht de winnares van de laatste Limburg Coupe toe. „Ik kon niet meer samenwer ken met Wiljo Leermakers. Het vertrouwen was verdwe nen. Ik stond toen voor de keuze. Stoppen of uitzien naar een andere club. Uiteraard heb ik voor het laatste gekozen, want ondanks de probleempjes van de laatste tijd vind ik ta feltennis nog steeds een prachtsport". Haar inzinking vorig jaar, waardoor ze van de veertiende naar een zeventiende positie op de Europese ranglijst dui kelde wat haar uiteindelijk ook deelname aan het Top Twaalf-toernooi in Barcelona kostte doordat de Zweedse Lindblad en de Roemeense Al- boiu voor de eer bedankten, had ook te maken met haar verstoorde relatie met trainer- /coach Leermakers. De inzin king en een flinke griepaanval sloopten haar krachten. „Dank zij mijn vader ben ik er weer helemaal bovenop. In die tijd had ik veel steun nodig. Hij heeft me die gegeven. Het ver trouwen in mijn vader is enorm groot en is na al deze toestanden alleen maar ge groeid". Geruchten als zou haar vader de kwade genius zijn in deze affaire, wijst Mirjam Kloppen burg beslist van de hand. Wiljo Leermakers en Jan Kloppen burg konden volgens de rossi ge speelster uitermate goed met elkaar overweg. „Dat ik tijdens pauzes tussen wedstrij den vaak bij mijn vader stond, had alles te maken met het feit dat hij me tijdens de inzin king zo goed heeft geholpen. Bovendien is mijn vader altijd al coach van me geweest. Bij het Nederlands kampioen schap of onlangs nog tijdens het wintercircuit trad hij ook op als mijn coach". Pronkstukken Tijdens de trip naar Boedapest, waar Torenstad het Europa Cup 1-duel afwerkte tegen veertienvoudig titelhouder Statisztika Petöfi SC, kwam er een tijdelijke (lichte) opleving in de relatie tussen Leerma kers en zijn pupil. De bewe ring dat zij, en in mindere mate Jantien Jansma, alleen nog maar pronkstukken wa ren voor de vereniging, maar als clublid geen enkele waarde meer had, wijst Kloppenburg resoluut van de hand. „Tijdens mijn inzinking, maar ook daarna, heb ik nooit met de gedachte gespeeld te vertrek ken bij Torenstad. Ik leefde met de overtuiging op den duur, wanneer mijn dispensa tie er door zou komen, bij de Zutphense heren te gaan spe len. Daar had ik best zin in. Het is anders gelopen". Na de finales van het winter circuit in Gorssel, begin- de cember, liet Mirjam Kloppen burg bij monde van haar va der weten dat er een brief naar Torenstad onderweg was waarin ze meedeelde niet lan ger meer voor de landskampi oen in actie te willen komen. De breuk bleek daarna niet meer te lijmen. „We hebben vaak met Wiljo over de pro blemen gesproken. Maar het ging gewoon niet meer. Kort om: het tijdperk Torenstad is voorgoed afgesloten". Mirjam Kloppenburg blikt lie ver vooruit. De open Tsjecho- slowaakse kampioenschappen, de nationale titelstrijd in Utrecht en de wereldkampi oenschappen in Gothenburg staan voor de deur. Daar de Lichtenvoordse tot september niet in competitieverband voor Odion mag uitkomen, vult ze haar programma in met einde loos veel trainen. „Ik train nu meer dan bij Torenstad. Dat komt ook doordat ik meer tijd heb. Zo'n zes dagen per week sta ik nu achter de tafel. Ik heb het idee dat het lekker loopt. De vorm is goed. Voor mezelf heb ik het idee"dat ik beter ben gaan spelen. Dat geeft me een fijn gevoel". Heet hangijzer De dispensatiekwestie is jaren een heet hangijzer geweest binnen de tafeltennisbond. El len Bakker en Sandra de Kruijff deden in een niet eens zo grijs verleden een uiterste poging dispensatie te krijgen om in de herencompetitie uit te komen. Zonder succes. Tot vorige week dinsdagavond hield de bond onverkort vast aan het principe dat de dames competitie niet uitgehold mocht worden. Dank zij de be moeienissen van de sportcom- missie van de NTTB is er nu een ruimere dispensatierege ling uit de hoge hoed getoverd, gesanctioneerd door het hoofd bestuur. Miijam Kloppenburg is zicht baar opgelucht dat de bond deze nieuwe maatstaf han teert. „Als ik even de maatre gel op mezelf betrek, dan ben ik zo zoetjes aan uitgekeken op de damescompetitie waarin ik geen tegenstand ondervind. Ik had er moeite mee om iedere keer gemotiveerd achter de ta fel te komen. Dat kan uitein delijk nooit een positieve in vloed op je spel hebben. Dat ik nu bij de heren mag uitkomen, zal mijn ontwikkeling als speelster ten goede komen". Bij eerste-divisieclub Odion, en dus niet bij landskampioen De Veluwe zoals geruchten wilden, hoopt ze op een plaats je in een eventueel uit vier spelers bestaand team. „Gaan deren is lekker dicht in de buurt. Bovendien heb ik hier een hoop vrienden wonen. Idealer kan het bijna niet. Ik zou overigens niet willen dat één van de huidige spelers door mijn komst buiten het team valt. Als viermansteam kan er ook uitstekend worden gefunctioneerd". KEES VAN KESSEL Bert Oosterbosch op weg naar zijn tweede plaats. Vanderaerden wint proloog MONTE CARLO Eric Van deraerden heeft gisteren in Monte Carlo de proloog van de wielerronde van de Middel landse Zee gewonnen. De Belg uit de ploeg van Peter Post legde de drie kilometer af in 3 minuten en 56,38 seconden, goed voor een gemiddelde snelheid van 45,689 kilometer per uur. De proloog werd be heerst door de ploeg Post. De eerste vijf plaatsen waren voor renners van de Nederlandse formatie: Vanderaerden, Bert Oosterbosch, Guy Nulens, Phil Anderson en Henk Lubber- ding. Gerrit Solleveld van de ploeg van Jan Gisbers bezette op bijna achteneenhalve se conde van Vanderaerden de zesde positie. Vanderaerden en Oosterbosch doken als enige rijders onder de grens van vier minuten. Andere specialisten kwamen daar lang niet aan: Jean-LucVandenbroucke (4.16), Stephen Roche (4.15), Greg Lemond (4.16) en Sean Kelly (4.29). Joop Zoetemelk kwam tot 4.21,93. Kragtwijk zorgt in laatste seconde voor zege op Belgie ANDENNE Bert Kragt- wijk, op het laatste mo ment terug in de nationa le selectie, heeft de Ne derlandse basketbalploeg gisteravond een geweldige zet gegeven in de richting van het wereldkampioen schap 1986. De zege op België, in Andenne, vero verd in de laatste seconde van de bizarre kwalifica tiewedstrijd (67-66), geeft Nederland de lengte ten opzichte van de Belgen en Hongarije. Joegoslavië zal in de groep, waaruit twee landen zich plaatsen voor de eindronde in Spanje, zonder twijfel eerste wor den. De winst van Nederland bete kende een wonder. Heger, de Tsjechoslo waakse coach die een degelijke voorbereiding wil op het Europese kampi oenschap van dit jaar, heeft bij gereputeerde internationals z'n hoofd gestoten. Zij wilden zich niet langdurig vrijmaken voor het nationale team. Wat Heger overhield, was een pril le groep weinig ervaren goed- willenden die hun laatste grafri energie met gretigheid inzetten. Dat leverde al eerder winst op tegen Hongarije, de dadendrang was ook met nipt verschil te veel voor de Bel gen. In het kleine zaaltje van An denne, met 950 toeschouwers bomvol en tropisch warm, werden de Belgen overrom peld door het dynamisch gela den, maar verre van perfecte Nederlandse basketbal. Oranje had dubbel geluk in de begin fase. In de eerste minuten pik ten Van de Lagemaat en Fran ken dure punten. De zeker heid van de begin-vijf (Rid derhof, Schilp, Franken, Van de Lagemaat, Van Essen) was meer op bluf dan op iets an ders gebouwd. De Belgen schrokken echter. Die overga ve, dat Nederlands fanatisme was hen onbekend. Het tastte de zenuwen aan en waar Ne derland punten sprokkelde, liet België gave mogelijkheden ongebruikt. Een voorsprong van 32-16 na een kwartier was de uitkomst van dat mirakel dat door wil en lengtevoordeel van de Ne derlanders werkelijkheid werd. Waar de ploeg van He ger een degelijke en ruime vijftig procent schoot, kwamen de Belgen, die ook stuntelden van de vrije-worplijn, tot am per veertig. Bij de rust leidde Nederland nog onbedreigd: 37- 27. Wilskrachtig In de tweede helft werd het pijnlijk anders. Samaey en de lokale favoriet Staggers, die in de eerste twintig minuten Bert Kragtwijk. groene zeep aan de vingers le ken te hebben, misten plotse ling weinig meer. Nederland was z'n zekerheid kwijt. Pie- terse, Van de Lagemaat en Kragtwijk waren niet langer de rebound-koningen. Een meer geschoolde ploeg zou niet in het dal gekomen zijn waar de Nederlanders in vielen. Maar alleen een wilskrachtige groep, als die Heger gister avond binnen de lijnen bracht, kon zich weer opwerken uit het niets. De slechte schoten bleven on bestraft omdat het Belgische team geen evenwicht kende. Alleen Staggers, Rogiers en Samaey, goed voor 34 van de 39 Belgische punten na de rust, toonden beheersing. De anderen holden en dolden mee met de Nederlanders. Vier mi nuten voor tijd hadden de gas ten het laatste punt van de voorsprong ingeleverd: 61-61. Op dat moment kon de wind beide kanten op. Het werd de Nederlandse in de laatste se conde, ondanks of misschien juist door twee mislukte schot pogingen van Pieterse die wei nig anders dan goede wil aan het duel bijdroeg. De laatste keer echter bleef de bal op de basket rollen. Bert Kragtwijk, teruggesmeekt na het afzeggen van Van Sol en Esveld, tikte de bal binnen, één seconde voor de klok z'n tweede twin tig minuten had uitgetikt. Een overwinning bevochten door een ploeg die zich wilde leegknokken, door een te jon ge garde die heeft aangetoond dat in Nederland opgegroeide basketballers het krediet ver dienen dat Heger hen uit nood heeft moeten schenken. Als dc coach op deze lijn doorgaat, zal de routine, die volgens hem in Andenne nog ontbrak, vanzelf komen. Heger overweegt ech ter de deur weer open te zet ten voor de anderen met het oog op het Europese kampi oenschap van juni in Duits land. Dat nu verdient het tien tal, dat de weg naar Spanje in de Waalse Ardennen heeft opengebroken, niet. Scores Nederland: John Franken 16, Bert Kragtwi|k 11, Ronald Schilp 8, Martin de Vries 8. Cock van de Lage maat 7, Hans Heijdeman 6, Henk Pie terse 4, Marco de Waard 3, Rob van Essen 2. Renè Ridderhot 2. Stand: 1. Joegoslavië 2-4; 2. Neder land 3-4; 3. Hongarije 2-2; 4 Belgiö 3-0. ZEIST FC Twente heeft het sectiebestuur betaald voetbal voorgesteld met ingang van komend seizoen de competitie- opzet voor de tweede elftallen te wijzigen. Directeur Ton van Dalen heeft een competitie voor ogen die regionaal van opzet is met een indeling in drie klassen: noord/oost, west en zuid. Aan het eind van de competitie zouden play offs moeten plaatsvinden tussen acht clubs, namelijk de boven ste twee uit iedere klasse en twee, door loting aan te wij zen, nummers drie. FC Twen te stelt als speeldagen voor de dinsdag of woensdag. Van Da len: „Het spanningselemënt ontbreekt omdat de tweede elftallen ten aanzien van de plaatsing in de reserve ere- of eerste divisie afhankelijk zijn van de prestaties der eerste elftallen, bovendien zal het nagenoeg ondoenlijk zijn het programma van 34 wedstrij den uit te spelen. En naar onze mening wordt de competitie helemaal een farce als deze niet volledig wordt afge werkt". Hoewel het sectiebe stuur betaald voetbal nog geen besluit nam over een mogelij ke wijziging van de huidige opzet, is al duidelijk geworden dat dit plan de bestuurders en competitieleider Jan Huij- bregts aansDrak. Besloten werd alle cluos de brief van FC Twente toe te sturen, met de vraag zo spoedig mogelijk te reageren. Als alle reacties binnen zijn zal het bestuur pas tot besluitvorming overgaan Winst Spelen blijft in Amerika LOS ANGELES Het voorstel van het organisa tiecomité van de Olympi sche Zomerspelen in Los Angeles om een deel van de gemaakte winst te ge bruiken om de huisves tingskosten van de deelne mers terug te betalen, is van de baan. Het Olym pisch Comité van de Vere nigde Staten (USOC) gaat niet akkoord met dit voor nemen. De organisatoren in Los Angeles hadden de bereidheid getoond zeven miljoen dollar (25,2 mil joen gulden) van de totale netto winst van 215 mil joen dollar te verdelen on der de deelnemende lan den als bijdrage in de huis vestingskosten. Voorzitter Ueberroth zei in een toe lichting dat „vele landen grotere ploegen hadden gestuurd nadat eenmaal ekend was geworden dat de Oostbloklanden niet zouden deelnemen. Die landen willen wij tege moet komen in de ge maakte extra kosten". Het plan van Ueberroth vond geen genade in de ogen van de leden van het USOC. De olympische be stuurders vrezen dat het grootste deel van het be drag verdwijnt in de bud gets van de diverse rege ringen. Zii hebben het voorstel gelanceerd de ze ven miljoen dollar te be steden aan een atletiek- programma, wa&rbij Ame rikaanse atleten en coa ches assistentie verlenen in het buitenland en bui tenlandse atleten de moge lijkheid wordt geboden te trainen in de Verenigde Staten Het USOC en de olympische organisatie kwamen overeen elk een commissie van drie te be noemen om de plannen nader uit te werken Emmen mag naar betaald voetbal ZEIST Emmen mag van het bestuur betaald voetbal met ingang van komend seizoen als enige toetreden tot de pro- frijen, mits de ingediende be groting op alle punten kan worden goedgekeurd. Het sec tiebestuur wees de aanvragen van de Limburgse clubs EHC en Limburgia af. Beide clubs voldoen namelijk niet aan de sporttechnische criteria die in de doorstromingsregeling tus sen het betaald en amateur voetbal zijn vastgelegd. Het bestuur bepaalde eveneens dat de nummer laatst van de eer ste divisie in principe niet zal degraderen. Voorzitter André i der Louw: „Zoals het er' naar uit ziet zal de eerste divisie volgend seizoen uit ne gentien clubs bestaan. Op zich zijn we niet zo gelukkig met dat oneven aantal, maar aan gezien we streven naar twintig clubs in de eerste divisie heb ben we naar ons idee voor de minst slechte oplossing geko zen. Zo mogelijk kan aan het einde van het volgend seizoen wel een verplichte degradatie plaatsvinden, mits natuurlijk voldoende clubs, die gerech tigd zijn over te komen, zich aanmelden". Schaatskalender DEN HAAG De schaatska lender voor de komende da gen ziet er als volgt uit: MORGEN Bergambacht: Zuidhollands Kampi oenschap kortebaan dames, senioren en junioren A. 19.00 uur. 01825-1296. Ankeveen: marathon heren 140 kilo meter. dames 40 kilometer, 11.00 03561-762. Woerden: Westveense poldertocht 20-35-70 km, 10.00-15.00 uur. 01724-8144 02979-1678 Aartawoud: Langerijstocht 25-50 km, 10.00-14.00 uur. 02298-1697, 02261-1596 ZATERDAG Loosdrecht: nationale kortebaanwed- strijd heren, 14.00 uur Lisserbroek: nationale koppelwed strijd heren, 14.00 uur. 02521-13789. Numansdorp: nationale kortebaan- wedstrijden heren. 14.00 uur. 01865-1453/3159. Den Hoorn: Toertocht Vlietland 20- 40-60 km. 10.00 uur. 015-615055. Berkenwoude: Toertocht 25 km. 10.00 uur. 01826-466. ^sportuitslagen PAARDESPORT Koersen Nootdorp EERSTE KOERS, 2000 meter: 1 Yroefie H (A.T. Kmjnenburg) kilome- tertijd 1.26,5; 2. Yootha's; 3. Zion Vredenburch. Niet gestart: Ydo Bui tenzorg. Yriolaine. TOTO: winnend 2.70. plaats 1.50 1,70 1,10. koppel f 19,10, trio 85,30. TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1. Yko A (S. Diab) 1-26.4; 2. Ysalohn R; 3. Whimsey Mac. TOTO: winnend 2.60. plaats 1.60 4,30 1.50. koppel 24,10. trio 202.40. DERDE KOERS. 2000 meter: 1 Zil verstar G (J Wagenaar) 1.26.5; 2. Wendi Randalis; 3. Yorky Vredebest. TOTO: winnend f 2.30. plaats 1.50 3.10 4,70. koppel f 12.30. trio 178,00. VIERDE KOERS, 2380 meter 1 Zora M (J. Wagenaar) 1.28,4, 2 Yellow Marco; 3 Wynanda. Niet gesta t: Yfelperle. Vino Top. World Champion. Warnice Star. TOTO winnend 2.00. plaats 1,20, 1,70, koppel 4.10. trio 36,80. VIJFDE KOERS, 2000 meter 1 Ydo Wielinga (M. Bouwhuis) 1.26,0: 2 Ysabel Ossewaard; 3 Yrus du Bois. TOTO: winnend 1.30. plaats 1,30 1.40 2,30. koppel 5.20. trio 39.40 ZESDE KOERS. 1660 meter: 1 Victo ry Rum (R L. Pools) 1.25.7; 2 Wallis; 3. Wolita Hekkenho/ Niet gestart: Viva Cavaljos. TOTO winnend 32.00. plaats 2.70 2.70 1.20, koppel 36.10. trio f 601,20 ZEVENDE KOERS. 2380 meter 1 You Love Boszorg (J Wagenaar) 1.25,5; 2. Venit; 3 Vartan TOTO winnend 1.50. plaats 1.30 5.40 1.30. koppel 6.40. tr:o 29.50. ACHTSTE KOERS, 2000 meter 1 Vi tal Action (G.G.M Gommans) 1 24.6. 2 Top van Hanegem, 3. Utopia D TOTO winnend 8,50. plaats f 2,70 2,40 3,20, koppel 18,30, trio 141.00. NEGENDE KOERS, 2380 meter 1 Vanda Cornelia (J.W M Engwirda) winnend 3,10. plaats 1,40 15,40 3,20, koppel 41.60, trio 414,80 TIENDE KOERS. 2380 meter 1 Udo Rotary (J Wagenaar) 1 22.7. 2. Titus Westerhorn; 3. Sir van Hanegem Niet gestart: Veitch du Bois. TOTO win nend 2.30, plaats 1,10 1.30 1.10, koppel 1.90, trio 11.90 ELFDE KOERS. 2000 meter i Un Deux Trois (J Wagenaar) 1 23.0; 2 Udores; 3. Signeur Princes. Niet ge start: Thor Woltrath. Rlcardo Nora TOTO: winnend 1,10. plaats 1.20 3.90. koppel 20,50, trio 94,70 JOTALISATOROMZET 271.283.00. SCHAATSEN Marathon Menaldum 1 Jan-Roelof Kruithof (Havelte); op 1 ronde: 2 Koop Talen (Heerenveen); 3 Henri Ruitenberg (Oldebroek), 4 Oege Ferwerda (Stiens). 5 Piet Man den (Wapserveon). 6 Dries van Wi|he (Oosterwold), 7 Anne Postmus (Lut- jegast), 8 Rem Jonker (Wijtgaard), 9 Bennie van der Weide (Heerenveen). 10. Peter de Vries (Heerenveen) SKIËN NK auper-reuzealalom Damea: 1 Nicole van Steenbeek. 2 Angellne Lemmink; 3. Chnstina Vos- vekl. Heren: 1 Mark van der Swaluw; 2. Ronald Hoevenaar», 3 Peter van der Swaluw WIELRENNEN Ronde van de Middellandae Zee Proloog: 1 Ene Vanderaerden (Bel) 3 56.38, 2 Bert Oostorbosch (Ned) 3 59,10; 3 Guy Nulens (Bei) 4 03.85 4 Phil Anderson (Aus) 4 03.39 5 Henk Lubberdmg (Nedl 4 03.44, 6 Gerrit Solleveld (Ned) 4 04.83 7 Jo- han Lammert» (Ned) 4 04,93. 8 Alan Petper (Aus) 4 05.70; 9 Jess Braledy (Vst) 4 05,93. 10 Charty Berard (Fra) 4 06.65; 12 Frits van Bindsbergen (Ned) 4 07.18; 14 Henri Mandors (Ned) 4 07,88, 19 Teun van Vliet (Ned) 4 09,76.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11