[OS-tv komt met ander verhaal >ver gevonden symfonie van Mozart i ABARET „DE GRUZE PLAAG" IN hILAATS VAN KAREL VAN DER GRAAF Bouw zes FM-zenders begint gekleurd gezien Televisie moet beelden racisme blijven vertonen GlwfAPIO/TELEVISIE CcidócSoiVMMlt DINSDAG 12 FEBRUARI 1985 PAGINA 7 ,VERSUM Bij wijze van verras- verscheen gisteravond op het aan- 'Uf T^d'gde tijdstip, Ned. I om 23.00 Haf. niet Karei van der Graaf met zijn 'atshow op het AVRO-scherm, maar •ard Cox en Rients Gratama met nieuwsshow ingebouwd in hun ei- theaterprogramma „De grijze ig". Een woordvoerder van de RO ontkent met klem, dat de 'RO af zou willen van het praatpro- ma van Karei v.d. Graaf. Zelfs de vervanging van zijn rubriek ir een show niets van doen hebben een eventueel voornemen om op ;er moment Karei van der Graaf mitief van het scherm te weren, irel v.d. Graaf kondigde het vervan- ide programma gisteravond om acht uur zelf aan, maar intussen verblijft hij wel in het buitenland. Bekend is, dat Karei v.d. Graaf niet hoog scoort. Haalt Sonja bijv. vier miljoen kijkers, Kareis score blijft zeer aan de lage kant. Reden waarom enige weken ge leden al met hem de afspraak werd ge maakt zijn programma voor één keer te vervangen door een optreden met een sterkere show-inslag. Men vond Cox en Gratama hiertoe bereid. De AVRO wil een dergelijke surprise her halen en heeft aan deze vervanging vooraf geen bekendheid gegeven om het verrassingseffect tot het laatste moment te bewaren en een evt. ver schil in kijkscore beter te kunnen me ten aan de hand van dit experiment. HILVERSUM De minister van WVC heeft de NOS alsnog toestemming gegeven vijf a zes FM-zenders te laten bouwen voor uitbreiding van het regionale zenderpark. Dat betekent dat het opgeschorte overleg tussen de Hilversumse en regionale omroe pen, om te komen tot een regio naal-landelijk geïntegreerd ra dioprogramma, weer kan wor den voortgezet. Dit programma zal het karakter krijgen van een nieuwszender, waarbij op vaste momenten het landelijk programma wordt af gewisseld met een per regio ver zorgd programma. Om dit te kunnen realiseren moeten de re gionale zenders samen een lande lijke dekking hebben. Daartoe moeten er nog in elk geval zen ders worden geplaatst in Zee land, Noord-Brabant, Zuid-Hol land, Noord-Holland en Utrecht. Het ligt in de bedoeling om het landelijk-regionaal programma op 6 oktober van dit jaar van start te laten gaan onder de naam Radio 1. Amerikaanse tv te zien in Europa WASHINGTON De Ameri kaanse televisiemaatschappij CNN gaat vanaf september haar pro gramma's ook in Europa uitzen den. Dit heeft de directeur van CNN, Ted Turner, aangekondigd. CNN zendt in de Verenigde Staten 24 uur per dag nieuws en docu mentaires uit. Per uur brengt zij 8 tot 10 minuten reclame Turner verklaarde dat CNN haar pro gramma's de eerste drie maanden gratis aan de Europese kabelmaat schappijen zal aanbieden. De pro gramma's worden via een satellliet doorgegeven. JLVERSUM - Van ense tv-makers kreeg DS-tv een documentaire I handen over de vondst een tot voor kort orloze compositie van |ozart. Morgenavond zien deze, getiteld „Op het loor van Mozart", op fed. II om 20.10 uur in de Rbriek Nederland C. ver de vraag hoe die Jozart-symfonie terecht I gekomen in de Deense Taats Odense wordt hier- j een andere lezing gege- ^n dan die eerder te ver- femen was uit verschil- Inde publicaties, ook in fes blad. verluidde kwam die verdwe nen Mozart-symfonie in Oden- se terecht door toedoen van zijn weduwe Constanze. Die hertrouwde na de dood van haar man met een Oostenrijk se diplomaat. Deze kreeg kort nadien als standplaats Kopen hagen aangewezen. Constanze nam daarheen al haar bezittin gen mee, ook het jeugdwerk van Mozart, dat de weg naar de orkesten nog niet gevonden had. Daar in Odense moet zij dit jeugdwerk in handen heb ben gesteld van het plaatselij ke orkest. Dit lijkt een plausibele verkla ring, die ook steun vindt in wat we over het leven van Constance in de film „Ama- deus" vernemen. De voor het componeren geboren Mozart zat altijd met muziekpapier voor zich notenbalken te voor zien van noten. Met niet elk resultaat was hij altijd even te vreden. Hij stopte het dan weg in een la. Constanze, die het talent van Mozart hoog in schatte, deed er evenwel min der slordig mee. Zij bleef die zaken beheren, wetend of sterk vermoedend, dat er vroeg of laat toch belangstel ling voor zou ontstaan. Voor haar speelde bovendien een rol, dat het gezin moest leven van die inkomsten. Ook dat was een reden om zuinig te zijn op het werk van Mozart, zelfs het oude en'beschreven muziekpapier uit zijn jeugd. Deense lezing In de Deense documentaire komen we een andere verkla ring tegen, die in Kopenhagen wordt aangehouden. Die komt er op neer, dat deze symfonie van Mozart rond 1793 bij een Hamburgse uitgever is aange kocht door een plaatselijke muziekvereniging, die het werk mogelijk nooit heeft uit gevoerd. Dit verhaal lijkt wei nig waarschijnlijk, want waar om zou een dirigent dit werk anders hebben aangekocht? Vermoedelijk -zo luidt verder de Deense lezing- is het ar chief van de vereniging na haar opheffing in 1920 aan het zwerven gegaan en tijdens de Tweede Wereldoorlog voor een deel in de kelder van het stadhuis van Odense terecht gekomen. vanwaar het in 1946, kort na de oprichting van het symfonie-orkest van Odense naar de archieven van het orkest is gegaan. De Deense documentaire han delt evenzeer over de authen ticiteit en tenslotte de wereld première van Wolfgang Ama- deus verloren gewaande mu ziek. Het gaat om „Symfonie in a kl.t., K.V. 16A". In de kelder van de oude con certzaal, waar de archieven van het Symfonie-orkest van Odense zijn opgeslagen, trof een archivaris drie jaar gele den bij het sorteren van een stapel lang vergeten muziek papier een bundeltje handge schreven muziekbladen aan met het curieuze opschrift „Sinfonia del Signore Mozart". In een handgeschreven catalo gus uit 1820, eigendom van de muziekafdeling van de Uni versiteit van Odense, werden de eerste vier maten van een „Sinfonia" van Mozart aange troffen, die identiek bleken met de eerste vier maten van de vondeling. Het inmiddels Beeltenis van de jonge Mozart. tot KV 16A benoemde werk is waarschijnlijk geschreven voor twee violen, altviool, con trabas, twee hobo's en twee hoorns. Het werk leek in 1765 in Londen te zijn ontstaan. Mozart was toen 9 jaar en maakte, als wonderkind, met zijn vader en zusje een con certreis door Europa, waarbij ook Den Haag werd bezocht. Geen imitatie De Deense musicoloog Jens Peter Larsen bestudeerde het materiaal, vergeleek het met ander werk van de jonge com ponist en werd steeds optimis tischer. Toch kon de vondst nog steeds een imitatie zijn of een werk stuk van een andere tijdge noot, dat per vergissing (of op zettelijk) aan Mozart was toe geschreven. In New Vork leg de Larsen het geval voor aan de muziekhistoricus Jan La rue, die naar de symfonie zocht in een register van 13.000 bekend geworden sym fonieën, maar niets vond. Te gelijkertijd werd in Londen het muziekpapier onderzocht. Kwaliteit, soort en watermerk wezen naar een Franse papier fabriek en bleken te dateren uit de jaren tussen 1772 en 1792. Zekerheid omtrent de authen ticiteit kan pas verkregen worden, wanneer de originele, door Mozart gesigneerde parti tuur wordt gevonden. Over de muzikale kwaliteit van deze compositie gaf menig musicoloog intussen al een oordeel. Zij spreken over een duidelijk jeugdwerk, dat nog geschreven is onder invloed van Bach en nog weinig heeft van de levendiger, maar ook meer gladde italianiserende stijl van later. Hoe dit ook zij. men kan het morgenavond zelf beluisteren. In deze film wordt de symfonie uitgevoerd door het Symfonie-orkest van Odense o.l.v. Tamas Vetö. TON OLIEMULLER Het is soms doodeng, als je mensen hoort praten over hun eigen meerwaardigheid ten opzichte van andere mensen, met een andere kleur, een ander geloof, een an dere politieke overtuiging. Vrijdagavond toonde de IKON een wel heel wrang voorbeeld van racistische ver blinding en religieuze hoogmoed. Ik gebruik het woord wrang met omdat de kortzichtigheid en arrogantie in dit geval zo bijzonder heftig waren of zo exclusief, maar om dat ze uit joodse monden klonken. Het ging over de Tempelberg in Jeruzalem, een plaats die voorf drie verschillende geloofsgroepen (joden, chris tenen en mohammedanen) een speciale religieuze lading heeft. Door een historisch toeval staat nu op de berg een moskee, zodat (met goedvinden overigens van de bezet tende Israëlische overheid) islamieten het daar voor het zeggen hebben. Joden en christenen kunnen daar hun godsdienstige emoties niet kwijt. Dat is misschien tragisch voor die groepen (hoewel het in mijn ogen veel tragischer is dat het menselijk ras zo diepgaand in zelfzelf verdeeld is) maar het is ronduit afzichtelijk als je in zo'n documentai re joodse woordvoerders ziet en hoort, die een onverwijld eind eisen van deze situatie, op grond van de in hun ogen kennelijk onweerspreekbare superioriteit van het joodse ras en het joodse geloof Er zijn zelfs stromingen die voor dit geval naar heel ex treme middelen zouden willen grijpen: explosieven. schietwapens - niets is te gek als ze maar een mogelijk heid krijgen de Arabieren van de Tempelberg te verja gen en er dan hun eigen ..derde tempel" te bouwen (de bouwplannen liggen al klaar en er zijn vermogende christenen genoeg in Amerika die er de dollars graag voor zouden neertellen) Dat daarmee ook een einde zou komen aan een van 's werelds fraaiste moskeeën, een bouwwerk van immens artistiek, hostorisch en religieus belang, en dat zo'n ge welddadige ingreep zou kunnen uitlopen op een oorlog op grote schaal, dat telt allemaal niet Het is vooral schrikbarend als je deze wartaal hoort uit slaan door mensen van het ras, dat door diezelfde waani deeën door een van de diepste dalen van de menselijke geschiedenis is gegaan. Zijn er dan geen lessen te trekken uit het verledenZo ver is dat toch nog niet van ons af? We vieren dit jaar overal met historische (en misschien wel nostalgische) te rugblikken het feit dat we veertig jaar geleden werden bevrijd van de nazi's Maar het zou goed zijn als daaraan meteen werd gekoppeld de harde waarheid van vandaag de ideeën van die nazi's zijn nog springlevend, en wor den overal ter wereld m praktijk gebracht en nageleefd. Als wij straks in het voorjaar vertederd naar de uitzen ding van NCRV's Hier en Nu gaan zitten kijken waarin amateurfilmpjes van de bevrijding van 1944 en 1945 te zien zullen zijn, betekent dat alleen maar dat de spijker- laarzen hier bij ons niet meer zo luid en duidelijk te ho ren zullen zijn. maar in het Midden-Oosten, in het Verre- Oosten. in Oost-Europa, in Zuid-Afrika, in Latijns-Ame- rika, daar klinken ze nog zwaar en dreigend, elke dag. Het is van groot belang dat omroeporganisaties dat blij ven tonen. Naast de „nog steeds weer aangrijpende" beel den van de holocaust van de jaren dertig en veertig RENÉ DE COCQ gramma aari door Nelle am6.40 KRO's eval. Met 0 O KRO 5.30 Holiday ëiland. Australi sche tv-serie. Als Kylie bij Jason op bezoek is krijgt ze problemen. Angela's vader vergeet de uitnodiging van Mrs. Muldoon. 6.15 Zeker weten, een popu- lair-wetenschappelijk pro gramma gepresenteerd Nelleke Rademaker. 's Tekenfilmfesti- Met o.a.: Precious Pupp, Tom en Jerry en Hill- /redf billy Bears. 7.00 KRO's Middageditie. Ic^Ci Van ^en ^eUVe' en Han van der Meer presenteren lcer het nieuws van deze dag. Om 17.30 V26-Journaal elpei (NOS). a VL KRO/RKK/IKON B.25 Het verhaal. Wekelijkse wiifr* bijvelvertelling. rejo TELEAC B6.30 CADCAM, ontwerpen en fabriceren met compu- S ters, les 10. ruiip KRO 9.00 De Freggels, poppense- R°,a rie. Afl. 18: De minstrelen. Links naast de Pin- :org, fluïns. Duitse serie. Afl.: Vergeet het dessert maar. a Een avondje uit is voor de familie Thom niet wegge legd. Op punt van vertrek krijgt een zebra weeën. NOS D.00 Journaal. KRO wX).28 De gokker (The gam- kno bier), westernserie. Afl.: R< Brady heeft een aantal ete®J vrienden verzameld om zijn i ru zoon te bevrijden. Ook Kate jimi is van de partij. 9unji.20 Brandpunt, actualitei- ^n,° tenmagazine. iterr*55 Tom, Dick en Harriet, i) w Engelse comedy-serie. Afl.: rori Rijst met kerrie. Tom is aari vastbesloten vandaag eens iets aan het huishoudend te (F* gaan doenl ran2.20 De ver van mijn bed ie 1 show, maandelijks geva rieerd programma over der de wereld zaken. NOS .15 Journaal. .20 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 EO [5.30 Vrouw zijn, informatieve serie over het vrouwzijn In onze samenleving. Van daag: Francis Bremer. De Waltons, Ameri kaanse serie. Afl.: De nacht wake. Oma Walton voelt Twila Paris treedt op in „Rond uit muziek". Ned. II om 20.50 uur. zich niet erg lekker. Mary Ellen is verpleegster gewor den en zij zegt dat oma een griepje heeft. Maar intussen wordt oma zieker en zieker. 16.50 God is toch sterker. Verhalen uit de Bijbel. Afl.: Nooit meer dorst. FEDUCO 17.45 Open Universiteit. Voorlichtingsprogramma De Open Universiteit interna tionaal bekèken. NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Italia nen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 CD Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 EO kinderkrant. 19.45 Spelregel, quiz ten bate van een goed doel. 20.20 Tijdsein, wekelijks ma gazine met actualiteiten en achtergrondinformatie. 20.50 Ronduit muziek. Con cert van de Amerikaanse gospelzangeres Twila Paris. 21.10 De open cirkel, serie programma's over huwelijk, gezin en opvoeding. Van avond is het thema: Puber teit. Presentatie: Wim de Knijff. 22.15 Vrije gevangenen, pro gramma waarin aandacht voor een gevangene in een van de Oostbloklanden. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. EO 23.00 Sneller dan de zon (Faster than the sun), docu mentaire over het geavan ceerde vliegtuig de Concor de. 23.30 Mag ik 's met je pra ten? Feike ter Velde in ge sprek met Ria van Voorne burg over haar vastgelopen huwelijk en de grote veran deringen daarna. 18.00 Plons, de gekke kikker. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Jacobus en Corneel. 18.35 De Smurfen, tekenfilmserie. 19.00 Dorothea en het alfabet, Tsje chische tekenfilm. 19.10 Ergonomie. Afl.: Spierarbied: Houding en beweging. Presentatie: An Neyrinck. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Kunst-zaken. 20.25 I.Q. Quiz met denk- en weet- vragen, met Herman van Molle. 20.50 Labyrint. Afl.: Ommekaar: Werk maken (2). Een gamma van mo gelijkheden van kleinschalig en pro fessioneel werken: een kinderopvang centrum te Wijchen, een oesterzwam menkwekerij te Biddinghuizen, een autosloopbedrijf te Eindhoven, een distributiecentrum voor natuurvoe- ding te Boxtel en een jeugdblad te Den Bosch. 21.40 Programma van de Socialisti sche Omroepvereniging. 22.25 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Webster, serie over een jong paar dat een zwart jongetje onder zijn hoede krijgt. 19.25 Tijdrover. Doe-het-zelf. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Kunst-zaken. 20.25 Vizier, magazine voor video en smalfilmamateurs. 21.15 De goden uit het Oosten, do cumentaire-serie. Afl.: De leraar en het pad. Het theravada boedhisme. Het boedhisme is atheïstisch in zijn oorspronkelijke vorm. 22.05 Handel en wandel. Afl.: Ver lengde leerplicht (herh.). RTBF 1 16.30 Mededelingen van de Onem. 16 45 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.00 Ce soir. 19.25 Minute Papillon. 19.30 Journaal en toto-uitslagen. 20 00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 (3 Le Joyau de la couronne (Je wel in the Crown). Britse tv-serie. Afl. 5 De huwelijksreceptie van Susan en Teddie wordt gedeeltelijk in de war geschopt door een Indiase vrouw, die zich huilend aan de voeten van Ro nald Merrick laat neervallen. Het is de tante van Hari Kumar. 21.05 Grand ecran: Gerard Oepar- dieu - 1900 (Novecento). Tweede deel van deze Italiaanse speelfilm uit 1976 van Bernardo Bertoluccl. Met In de hoofdrollen: Burt Lancaster, Ge rard Depardieu, Dominique Sanda, Robert de Niro. Donald Sutherland en Laura Valli. Muziek: Ennlo Morricone. 23 30 Journaal. 23 45 Tribune economique et socia le: classes moyennes. TV 5 19.05 Jongerenprogramma. 20.45 Télescope. 22.00 Nieuws. 22.30-00.30 C Cinèclub: Boule euif. Speelfilm Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 Frauengeschichten: Gudula Lorez. filmreportage over een uitge ver van vrouwenboeken. 16.55 SpaQ am Diensteg, kinderpro gramma met Werner en Zini. 17.50 Tagesschau. 18 00 Hier und Heute. 18.25 Immer Arger mit Tom, serie. 19 00 Falcon Crest. Amerikaanse se rie. Afl.: Donkere nacht. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 ID Tagesschau. 20.15 Der Sonne entgegen, tv-serie in 6 delen. Afl. 5: Liebe, Brot und Clownerie. Wickerl en de schoonmoe der van Meckelfeld kunnen zeer goed met elkaar opschieten. Ze besluiten samen een restaurant te openen en gaan op zoek naar een geschikte ruimte 21.00 Report. Baden-Baden. 21.45 Magnum, Amerikaanse serie. Als Magnum wakker wordt blijkt dat hij in de dertiger jaren is beland. Brenda McCutchen vraagt hem haar vader te helpen die van moord ver dacht wordt En vijftig jaar later wordt een oude moordzaak eindelijk opge lost. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturwelt: Dresden: Theater- platz 1, filmreporlage over de hero pening van de Semper Opera van Dresden. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 CC: Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzending. ■I: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. G3: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. 16.20 SchUler-Ezprese. Zu dick. zu dunn und lauter Pickel, jongerenma gazine. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrlerte. 17.45 Main Name is Haaa, tekenfilm met Bugs Bunny 18.20 Eine Klasse fUr sich, verhalen uit een internaat. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Das Hintertürl zum Paradies, dorpskomedie van Rheinhard Donga naar de gelijknamige roman van Jür- gen Köning Georg Llmmer staat in eens voor een grote beslissing als zijn oudtante is overleden. Van haar erft hij een boerderij In Beieren en weet niet wat hij moet doen, verkopen of behouden. 21.12 Mach mit dar Umwelt zulie- be. 21.15 WISO, sociaal wetenschappe lijk magazine 21.45 Heute-Journal. 22.05 Die Sport-Reportage. 22.05 C Europaisches Filmfestival im ZDF: Der Stand der Dinga, tv-fiim van Wim Wenders Een filmteam is in een oud hotel In Portugal bezig met opnamen voor een science-fiction film. Als op een gegeven moment het geld en de materialen op zijn, vliegt Gordon, de producent, naar Los An geles. Gordon keert niet meer terug. 00 00 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18 00 Telekolleg II: Die Lösungen der quadratischen Gleichung, cursus algebra (32). 18.30 SesamstraaL 19.00 Aktuelle Stunda. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandreporter. Sivas Leute. leven en sterven van een Tamll-faml- lie op Sri Lanka Filmreportage van Jeanne La Chard (BBC) 20 45 Rückblende. Vor 70 Jahren gestorben Wilhelm Bleyle. Filmrepor tage over leven en werk van Wilhelm Bleyle. oprichter van een konfektie- -bedri|f in Stuttgart 21 00 Formal Eins, de ARD-Hitpara- de met Ingolf Luck 21.45 Landesspiegal. 22.15 Worte eind allee, portret van de fllmcritlca en tekstschrijfster Re- nate Holland-Morltz. wonende in Oost-Berlijn en van Hannelore Kaub, cabaretière in West-Berlijn 23 05 Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 16.45 Sky Tra* 2. Monsters of Rock met Amanda Redington 17.30 Sky Tra* 3. De Engelse top 50 met Peter Powell. 18.30 The Brady Bunch. 19.30 Charlie's Angels. Afl.: I will be remembered 20.20 Skyways. Drama-serie. Een di amantensmokkelaar en een danser op zoek naar roem ontmoeten elkaar in een vliegtuig. 21.15 Roving Report. Aktualiteiten- magazine. 21.45 American Football. Pennsylva nia - Notre Dame 23.00-00.30 Sky Tra*. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17.35 Wildtrack, natuurserie. 18.00 John Craven's Newsround. jeugdjournaal 18.05 The Record breakers, kinder programma. 18.30 Dr. Kildara, serie over het le ven van een jonge dokter in een groot stadsziekenhuis. 18 58 Weerbericht. 19.00 Journaal. 19.30 London Plus. 19.55 Wildlife on one, natuurserie gepresenteerd door David Attenbo- 20 20 Europe's strongest man. 21.10 Maelstrom. Afl Shadows. 22 00 Journaal en weerbericht. 22 25 Miami Vice. 23.15 Film '85. 23.45 Loose ends. 00.15 Night court. 00.55 Weerbericht. BBC 2 Nieuwsoverzicht voor doven. Willo the wisp, kinderserie Dear heart, kinderprogramma. The high Chaparral. Open to question. Afl.: Pop Whistle test, popprogramma Food and Drink. Pot Black. Inside out. Open space: Naught bits. Newsnight, actualitettenmaga- Open University. 17 45 CBTV. Jongerenmagazine ge presenteerd door Paul Shearer en Paul Henley 18.15 Emmerdale Farm. 18 45 Nieuws. 19 00 About Anglia. Regionaal ma- 19.35 Crossroads. 20 00 Bygones special. Aft.: Lock, stock and coal skutttes 20 30 Name that Tune. Muzikale quiz gepresenteerd door Lionel Blair 2100 Up the elephant and round the castle. 21 30 Freeh fields. Komische serie Afl A brief encounter 22 00 Television: Vision of power 23 00 Nieuws. 23 30 The howling. Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Joe Danta. Met in de hoofdrollen Dee Wallace, Pa trick MacNee. John Carradine en Eli sabeth Brooks 01 15 Tuesday topic. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.00 Pak-je prentenboek, afl 5 09 30 Nieuws voor doven. 09 35 Schooltv. 13.00 Nieuws voor doven. FEDUCO 13.30 Open Schooltijd-the me 14: Vader en moeder tegelijk (herh.). AVRO 14 00 Kinderbios, kin derprogramma 14.30 Klein begin nen. 14 50 Tussen kunst en kitsch. TROS 15.30 Blufshow, spelprogram- ma 16.25 Knight Rider. Afl.: Snel heidsduivels. 17.10 Muziek minia tuur. NOS 17 30 V>e-Journaal. TROS 17.44 TROS Formule 1. RTBF 1 1130 Teletekst magazine. 14 00 Schooltelevisie. 15 00 Teletekst ma gazine. 16.30 Graffiti. 17.15 Lollipop. MUSIC BOX 17 00 Feestelijk welkomsprogram ma. T.g.v het begin van de Music Box-uitzendingen op de Haagse en Leidse kabel. DUITSLAND 1 10 00 Heute. 10 03 Dresden: Thee- terplatz 1. 10.50 Die Sport-Reporta ge. 11.30 Musikszene 85 (herh 12 10 Report. 12 55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13 15 Teletekst-over- zicht. 16.00 Tagesschau. 16 10 Wun- derland '85. filmreportage over de in ternationale speelgoedbeurs in Neu renberg. 16.25 Lemmi und die Schmöker. 16 50 Kein Tag wia ieder andere. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10 00 Zie Duitsland 1. 13 15 Tetetekstoverzicht. 15.56 Program ma-overzicht. 16 00 Heute. 16 04 Andertand 16 35 Oer Waechbar Rascal. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllu- etrierte. SKY CHANNEL 14.30 Flight to survival. Documentai re 15 00 A village scrapbook. 15 30 New Animal World. 16 00 Sky Tra* 1. Pat Sharp Show 16.45 Sky Tra* 2. Young, free single BBC 1 07 00 Teletekst-overzichL 07.30 Breakfast Time. 11 30 Play School. 11.50 Gharbar. 13.30 Journaal. 13 55 Weerbericht voor de landbouw. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14 00 Pebble Mill at one. 14 45 King Rollo. 14 50 Bric-a-brac. 15 00 Paar- desport te Ascot 16 50 Ptey School. 17 10 Puppy's new adventures. 07 25 TV-AM. Ontbijttv 10 35-12 39 Schooltelevisie. 13.00 Button Moon 13 10 Our Backyard. 13 30 Mr and Mrs. 14.00 Nieuws. 14.20 Regionaal nieuws. 14 30 A country precttve. 15 30 On the market. 16 00 Gems. 16.25 Nieuws. 16 30 Sons and Daughters. 17 00 Button Moon. 17 15 The Moomine. 17 20 Do it HILVERSUM 1 VPRO: 17 03 Borat 17 55 Mededelingen (NOS). VPRO 18 06 Boeken. 20.03 Het evenement 21.02 Buiten beeld 22.02 Pandemo nium. NOS 23 02 Met het oog op morgen. VARA 00.02 De nacht klinkt anders 02.02 Groot licht 05.02 Werk licht HILVERSUM 2 TROS 15.33 TROS Nieuws Show NOS 18 00 Nws TROS 18 10 Het journalistenforum 19 00 TROS Klantenservice. 20 00 Nws. 20.03 De huiswerklijn. 21 00 Om het boek 21 30 Finale 22.30 Nws 22.35 Prometheus Xllll. hoorsp. serie HILVERSUM 3 NOS 18 04 De Avond- spits VARA 1902 Dubbellis/es 20.02 Popkrant 21.02 Moondogs 23 02 Morgen gebeurt het HILVERSUM 4 NOS 18 00 Nws 18 02 Met hart en mond en handen 18 15 Muziek in vrije tijd. 19 15 En tr'acte 19 30 Herinneringen aan de pianist Sas Bunge 20 00 Radio Ka merorkest met cello 21 30 Uterama 22.30 Internationaal Orgeitestivai Haarlem 1984 HILVERSUM 5 PP: 18.20 Urtz. van da CP. HV 18 30 Het voordeel van de twijfel. NOS 19 00 Nws voer buiten landers. TELEAC 19 40 Turkse vrou wen projekt Bizim Icin, les 16. 20 10 Marokkaanse en Berbervrouwen pro jekt Marhaban Biekum. herh les 16 20 40 Gute Reise. les 14. 21.10 Hand werken. les 6 RADIO RIJNMONO 16 30 Middag- progr met Erik Post. Morgen HILVERSUM 1 VOO 7 03 Ook goede morgen 9.03 Muziek terwijl u werM 10 30 Veronica Nws radio 10 35 Kletskop 12 0? Will wil wei 13 06 NedVland Muziekland NCRV 14 03 Kletsmajoor 14.15 Douce France 14 30 Middenin 17 03 Hier en Nu- woensdagmagazine HILVERSUM 2 VARA 7 00 Nws 7 06 De Wekkerradio. 9 30 Nws 9 33 HoOr Haarf 10 30 Nws. 10 33 Leef tijd-ge noeg 11 30 Nws 11 33 Radioweek blad (12 36 Dingen van de dag OVERH VOORL 12 16 Franco Hu« 12 26 Mededel voor land- en tuin bouw 12 30. 13 00 en 13 30 Nws 14 00 De Schuurpapier vanuit Dier gaarde Bhjdorp 14 30 Nws 14 33 Wel en wee 15 00 Leef-ti|d-genoeQ 15 30 Nws 15.33 Het zout in de pap magazine 16 00 Hartzeer, hoorsjj (19) NOS 16.30 Nws 16 33 NO$- -Ombudsman HILVERSUM 3 EO 7 03 Rondmt mu sic-time 9 03 Gospelsound 10© Muziek motief 11 03 Country Trail VPRO 12 03 De Wilde Wereld 15 03 Ronflonfion mei Jacques Plafond NOS 16 04 De Nationale Hitparade HILVERSUM 4 NCRV 7 00 Het leven de Woord 7 10 Preludium 8 00 Nws 8 02 Progr -overz 8 05 Plat en nws 8 45 Te Deum Laudamus 9 15 Onder de Hoogtezon 10 00 Kamermuz uit de Barok 10.30 Orkestpalet Amster dams Philharmonisch Orkest 12 De soloconcerten van Haydn (13) 12.35 Promenade. 13.00 Nws 13 02 Klassieke liederen voor alt-mezzo en plano 13 30 Kerkorgeiconcert door Tijn van Eijk met solisten AVRO 14 00 Telefoonnummer 035-39211 -39411 15 30 Puur cuttuur 15 40 Affiche 4 15 45 Muziektheater 16 30 Musica Antique Kom met bari ton HILVERSUM S NOS 9 NOS-Spor- t»el 9 25 Waterstanden TELEAC 9 30 Follow me II. lea 48 RVU 10 RVU Taaireview AVRO-VARA 10 30-11 10 De Nederlandse School radio RADIO RUNMONO 7© Ochtend- progr met Peter Schuiten 16 M>d- degprogr met Erik Post

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7