Alex Blanchard meer verbaasd dan verheugd FC Den Haag speelt zondag in Eindhoven EaidacSouqqni Ruzie om opbrengst Spelen HENRI RUITENBERG SLAAT OPNIEUW TOE A Publiek voelt zich bekocht bij gevecht om wereldtitel .onder *■10* LUGDUNUM STUNT TEGEN DE MAAS 1 ïps voor jas Nootdorp Bwr SPORT DINSDAG 12 FEBRUARI 1985 PAGIN 4AD Stortbui eist slachtoffers onder voetbalsupporters PEKING Zeven mensen zijn in de Zuidchinese stad Kunming om gekomen, toen een plotselinge stortbui zich ontlaadde boven een voetbalstadion en een stormloop ontstond naar de uitgang. De me nigte trachtte te ontsnappen via de enige twee poorten van het Dong- feng stadion, die open waren. De hoofduitgangen waren afgesloten. In de paniek, die ontstond, werden talrijke supporters onder de voet gelopen. Volgens het blad China 'Daily kostte de ramp zeven toe schouwers het leven, 176 raakten personen gewond. Zeven judoka's naar Schotland DEN HAAG Zeven Ne- derlandse judoka's nemen komend weekeinde deel aan het toernooi om de open Schotse kampioen schappen in Edinburgh. De geselecteerden zijn: Jo Gevers (Rosmalen) en Marcel Roos (Hoogvliet) tot 65 kilogam; Robert van der Vlist (Leiderdorp) tot 71 kg; Martin Schonewille (Heerlen) en Rob Henne- veld (Maassluis) tot 78 kg; Theo Meijer (Amersfoort) tot 95 kg; en Barry Ouds hoorn (Den Haag) boven 95 kg. COLORADO SPRINGS De verdeling van bijna 25 miljoen gulden heeft in de Verenigde Staten een ruzie veroorzaakt tus sen het Nationale Olympisch Comité (USOC) en de organisatie van de Spelen in Los Angeles (LAOOC). Het USOC maakte be kend dat zeven miljoen dollar verdeeld zal worden over de 130 deelnemende landen als vergoeding voor de gemaakte kosten. Het LAOOC liet weten er niet over te denken het geld. dat nu nog onder hun beheer is, over te geven aan de USOC. Probleem voor het organisatie-comité is evenwel dat het LAOOC binnen kort wordt opgeheven waardoor de kans voor het USOC om zich het geld toe te eigenen, vrij groot is. In de komende dagen zal er tussen de twee organisaties onderhandeld worden over wat er nu met het geld moet gebeuren. In Colorado Springs werd ook de oprichting bekend gemaakt van een vriendschaps- -fonds. Doel daarvan is de internationale sportbetrekkingen van de Verenigde Staten met de rest van de wereld verder aan te HEERENVEEN Henri Ruitenberg heeft op nieuw genadeloos toegeslagen. De rijder uit 01- debroek rekende in het ijskoude Heerenveen voor 700 toeschouwers in de eindsprint af met naaste belager Jos Pronk, die een schaatslengte te kort kwam om de koele rekenaar van zijn zesde KNSB-bekerzege af te houden. In het klassement verstevigde Ruitenberg zijn score tot een puntentotaal van 284.6, terwijl Pronk met nog twee wedstrijden te rijden (Utrecht en Alk maar) op 270 staat. Koersinzicht en geduld zijn de kwaliteiten, die de kampioen van het marathonseizoen in 1984/85 op het ijs kenmerkt. In de finale, vier ronden voor het einde van de wedstrijd die zich in een hoog tempo voltrok en niet bijster inte ressant was, demarreerde Jos Niesten uit een vluchtgroep van twaalf rijders. Die groep was halverwege de wedstrijd was ontstaan, toen Van der Weide, Boon, Bakker en Kooiman een de marrage plaatsten. Behalve de uitgebluste Van Benthem, die het tempo niet kon volgen, waren alle kopstukken uit het klassement in de groep vertegenwoordigd. De alles-of-niets-poging van de tuinder uit Heemskerk, leek een kans van slagen te hebben, toen Niesten met nog drie ronden voor de eindstreep, een maximale voor sprong van vijftig meter had. Kooiman wenste zich evenwel niet bij voorbaat bij een zege van Niesten neer te leggen. Hij pro beerde het gat dicht te rijden en kreeg steun van Lex Cazemier. Portengen reed het gaatje met Niesten in de laatste bocht dicht en kwam als eerste die bocht uit. In het spoor van Porten- gen probeerde Ruitenberg buitenom te gaan ter wijl zijn grote rivaal voor het Cup-klassement, Pronk, binnendoor ging en daardoor enkele sla gen moest laten lopen omdat hij geblokkeerd werd door Portengen. Sportwereld VB .VER vers [óndig niet tsho Paardesport Emiel drix heeft bij de Nederl; se Hippische Sportbond aanvraag ingediend een licentie als profrui Henk Nooren, Sven Hal sen, Bert Romp en AlC^j Voorn gingen hem daal nieu voor. Wielrennen Stef 13j|q' den Berge treedt komlRQ g weekeinde niet op als d'equipe van de Nederlaf se ploeg bij de strijd om L eer WK veldrijden in Miinclr. egn Hij werd gisteren getrol! n door een hartaanval van Opstal. tide pi AMSTERDAM Er mocht gisteravond in Ne derland na jaren weer eens een boksduel over meer dan twaalf ronden worden georganiseerd, omdat de nieuwe organi satie WAA voor haar titel gevechten nu eenmaal het aantal op vijftien had be paald. Ook Alex Blan chard en Jerry Reddick moesten dus voor de strijd om de gecreëerde titel aan die norm voldoen. Na en kele zeer pittige discussies met de Nederlandse Boks Bond kreeg Blanchard's manager Henk Rtlhling voor één keer toestem ming in de Amsterdamse Jaap Edenhal een duel over vijftien ronden te or ganiseren. Al die woor denwisselingen bleken achteraf verspilde moeite, omdat het duel door Blan chard binnen twee ronden werd beslist. Of beter ge zegd: omdat Reddick na amper vijf minuten plotse ling ging liggen bij een onschuldige links-rechts combinatie op het li chaam. In plaats van de gebruikelijke vreugde-tonelen in de ring, stonden alle betrokkenen een beetje beduusd naar de Cana dees te kijken. Kronkelend lag hij op de grond, alsof hij zojuist door een loepzuivere stoot was geraakt. Blanchard wist - bleek later in de kleedkamer - zelf amper waar hij zijn tegen stander had geraakt. Meer verbaasd dan verheugd over zijn juist veroverde wereldtitel zag hij hoe Reddick na een paar minuten ineens overeind sprong, om bliksemsnel de ring te verlaten. Een striemend fluitconcert be geleidde de ietwat te enthou siaste speaker toen deze Alex Blanchard tot „onze nieuwe wereldkampioen" uitriep. Het publiek, dat in redelijken geta le was opgekomen en voor de duurste rangen liefst 250 gul den had moeten neertellen, voelde zich duidelijk bekocht. De woede gold amper Alex Blanchard, maar vooral Red dick en de organisatie, die deze bokser voor deze titel- match een kans had gegund. Niet serieus Reddick had vooraf reeds een niet al te serieuze indruk ge maakt. In het weekeinde had hij laten weten dat hij ook naar Nederland was gekomen om een baantje te gaan zoe ken. Als „Oil-man" zou men hier bij de booreilanden op de Noordzee een aardige boter ham moeten kunnen verdie nen, had hij uit verhalen be grepen. Moet gezegd, dat zijn sollicitatie van gisteravond niet al te vlotjes verliep. Gisteren tijdens de weging bleek al snel welk vlees de WAA in de kuip had gehaald. Een niet helemaal (sterker nog: helemaal niet) serieus te nemen pugilist, die het leven best grappig vond, mits er niet al te veel inspanningen be hoefden te worden geleverd. Want bij de weging was Red dick („You are all big friends", tot de aanwezigen) dan wel niet te beroerd z'n jas uit te trekken, maar om zich ook nog eens van de rest van z'n kleding en schoeisel te ont doen was 'm kennelijk wat te veel moeite. Lachen De laatste twijfels over een „spelletje" van de Canadees werden definitief weggeno men toen deze in de ring ver scheen. Vrolijk lachend stapte hij tussen de vier touwen, en passant wat toeschouwers groetend. Totdat de gong voor de eerste ronde luidde, bleef die glimlach om zijn door een vreemd baardje omringde lip pen gekruld. Binnen vijf minuten was het duel vervolgens afgelopen. Nadat beide boksers in de eer ste ronde niet al te veel activi teiten hadden getoond, was in de tweede omgang het pleit snel beslecht. „Misschien heb ik hem op zijn lever geraakt. Dan zou het mogelijk geweest kunnen zijn dat hij wel last had", zei Blanchard later in de kleedkamer. Op bijna verontschuldigende toon deed de Amsterdamse technicus, die als men Rühling mag geloven nog dit jaar te genover Michael Spinks (de WBC- en dus een „echte" we reldkampioen) staat, zijn ver haal. „Ik kan er toch niets aan doen", stelde Blanchard. „Ik had het best nog wat langer willen laten duren. Ik begrijp ook wel dat dit niet leuk is voor het Nederlandse publiek. Bovendien, ik heb zelf acht weken keihard getraind. Als ik dit van tevoren had gewe ten, had ik met twee dagen kunnen volstaan". De kans dat Blanchard („Met mij is nog niet onderhandeld over een duel met Spinks") nog een keer voor de WAA-ti- tel in Nederland in actie zal komen, lijkt niet al te groot. Daarvoor heeft de derde boks- bond van de wereld in Neder land te veel krediet verspeeld. Het echtpaar O'Grady, waar van het vrouwelijke gedeelte onder luid gejoel de kampi oensgordel bij Blanchard mocht omspelden, zal het fluit concert straks bij thuiskomst in de Verenigde Staten waar schijnlijk nog in de oren klin ken. De met een forse hoed getooide O'Grady meldde ove rigens dat hij Reddick geen gage zou uitbetalen. DEN HAAG De KNVB heeft drie van de afgelaste voetbalwedstrijden van het afgelopen weekeinde in de eerste divisie op nieuw vastgesteld. De in- haaldata zijn: 16 februari: SVV-SC Cambuur; 17 fe bruari: Eindhoven-FC Den Haag; 19 februari: SC Heerenveen-SC Veendam. Happcl Ernst Happel blijft nog twee jaar trainer van Hamburger SV. De 59-jarige Oostenrij ker, die aan zijn vierde sei zoen bij de Westduitse voet balclub bezig is, heeft een aanbod van AC Napoli afge slagen. Happel zei Hamburg boven Napels te hebben ver kozen, omdat de sfeer bij de Italiaanse club door interne strubbelingen zou zijn ver troebeld. Bovendien heeft hij op zijn leeftijd geen zin nog een vreemde taal te leren. Gerets Eric Gerets heeft gisteren in Maastricht een contract voor drieëneenhalf seizoen onder tekend bij eredivisionist MVV. Indien de Maastricht se club degradeert, zullen Gerets en het bestuur rond de tafel gaan zitten om de overeenkomst opnieuw te bekijken. Dit jaar mag Ge rets vanwege zijn aandeel in het Belgische omkoopschan daal nog niet spelen. MVV's voorzitter Leon Melchior wil echter op korte termijn naar Zwitserland gaan om te pro beren bij de FIFA strafver mindering te bewerkstelli gen. In Maastricht zal Gerets zich ook bezighouden met de trainen van de jeugd. Rood Het werd scheidsrechter Hernan Silva rood voor de ogen tijdens het duel Union Espanol-O'Higgins in de hoogste klasse van de Chi leense voetbalcompetitie. In de 42e minuut moest hij de wedstrijd staken, omdat hij toen al vijf rode kaarten had uitgedeeld. Alle bestraffin gen waren bestemd, voor spe lers van O'Higgins, dat dus slechts zes man overhield. Meier Norbert Meier (Werder Bre men) keert terug in het Westduitse voetbaleftal, dat eind deze maand in Lissabon de WK-kwaJificatiewedstrijd tegen Portugal speelt. Meier speelde voor het laatst in het nationale team tijdens de Eu ropese titelstrijd in Frank rijk, vorig jaar. Korten Fortuna Düsseldorf, dat voor twee miljoen Mark (circa 2,3 miljoen gulden) in het rood staat, zal het jaarsalaris van spelers en trainer Willibert Kremer met elf procent kor ten. De clubleiding, die op die manier 300.000 Mark (bij na 350.000 gulden) hoopt te besparen, heeft de werkne mers tien dagen de tijd gege ven om zich te beraden. „Toen wij Hysén kochten, was Landsbergen onze sterk ste centrale verdediger. Nu zijn Brandts en Stevens in het centrum van de verdedi ging zeer sterk opgestaan. Hysén beheerst de taal te moeilijk en dat is niet goed voor de organisatie; er moet gepraat worden. Wij moeten bovendien vaak op de mid denlijn verdedigen, hetgeen moeilijker en Hysén niet ge wend is. Ik heb hem op an dere posities geprobeerd en dat lang doorgezet, maar het lukte niet. Hysén beseft dat hij in een moeilijke omstan digheid verkeert en lijdt er geestelijk onder, maar hij is een prof en stelt zich als prof op. Hij zal door de zure appel heen moeten bijten en weet dat zélf ook. Overigens, Hy sén blijft, ik vind dat dat moet". (Trainer Jan Rcker in PSV Voetbal) „Ze schreven toch altijd dat Van der Gijp en ik steeds ru zie hadden bij Lokeren. On zin allemaal. Alleen het eer ste jaar heb ik wel eens wat problemen met hem gehad, maar over het algemeen ge sproken, konden we het best met elkaar vinden We had den allebei het bekkie op de goede plaats, hè. Hij mis schien nog meer dan ik. Maar ik ben in de loop der jaren iets rustiger geworden. Vroeger was ik precies als René. Ik riep alles. Dat heeft me feitelijk ook m'n plaats bij FC Köln gekost. Die Weis- weiler moest niks van me hebben. Het is eigenlijk te gek om los te lopen dat je in de voetballerij met zwijgen het verst komt". (Prcbcn Elkjaer Larsen in Voetbal International) ,,Rab, Blok, Groenewoud, Van Lingen. Ik heb de heren op Zeist niet aangesteld. Ik vind het een slechte zaak dat die heren worden geacht een vertegenwoordigend Neder lands elftal te leiden. De rea liteit is dat Beenhakker op dit moment nauw betrokken is bij het clubgebeuren en de andere heren niet. Dat is ge vaarlijk. Rob Baan bewijst momenteel bij FC Den Haag ook te lang in Zeist te hebben gezeten. Ik denk dat het hele systeem van de bondsoefen- meester op de helling moet. Dat systeem met langlopende contracten vind ik funest. Ik zou graag toe willen naar twee-, driejarige contracten en dan het liefst met mensen die internationaal gerijpt zijn (Sectie-bestuurder Renze Renze de Vries: ..Rob Baan te lang in Zeist.. „Stressbestendig! Het voet balvocabulaire heeft er sinds de komst van Leo Beenhak ker als interim-bondscoaeh een nieuw woord bij. André van der Louw, de voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal, plakte de trainer van Volendam dit stempeltje op toen hij aankondigde dat de tijdelijke vervanger van Ri- nus Michels was gevonden. Van der Louw had beter kunnen zeggen: we hebben een goede coach op het oog. Want stressbestendigheid heeft in principe niets met voetballen te maken. Het lijkt me meer een mode woord". (Johan Cruijff in de Tele graaf) „Steenbergen is ne formida bele tiep. Voor mij is 't ne goeie patron. Maar slecht om ringd. Spijtig voor die mens die zoveel geld geeft. Met Gisbers kunt ge nie werken. Ik heb 'm zien werken bij de liefhebbers, ik denk: da ne Lex Cazemier: ..meer koeien melken.. goeie. Dat is me tegengeval len. Voor mij gaat 't 'n ramp zijn. Gisbers is gene sportbe stuurder Ik geloof dat 'm niks durft te zeggen. Ik wilde die jongen helpen, maar hij heeft te rap willen lopen. Ge moet dat op 't gemak doen. En nu hebben ze er een bij gepakt, die kan niks. Die vertelt dat 'm bij mij de Tour gedaan heeft als adjoint. Weet ge wat 'm dee bij mij? De wagens afwassen Niks anders. En boodschappen doen, naar den apotheker gaan". (Wielerploegleider Lomme Driesscns in dc Volks krant) „Bij iemand met een agres sief karakter krijg je een rot zooitje op tafel. Een passief iemand houdt op den duur geen gebied meer over. Op mijn bard vind je altijd een zeer zeer geordende toestand en dat is vrij rustgevend. Aan de hand van één zet kan je meestal al zien hoe iemand in elkaar zit. Als ik aan een partij begin, probeer ik zo rustig mogelijk te zijn. Soms als ik tegenover een goede tegenstander zit, die de juiste zetten speelt, kan ik daar enorm van genieten. Het oogt mooi. net als een film van bijvoorbeeld Fellini of een andere regisseur met veel ge voel voor schoonheid". (Nederlands Go-kampioen Ronald Schlemper in Het Parool) „Graag zouden wij ons be drijf willen uitbreiden en meer koeien gaan melken. Het rendement was dan iets groter geworden. Door de su perheffing kan dat niet door gaan. Aan de ene kant komt me dat goed uit, omdat ik nu meer tijd heb om te schaat sen. Ons bedrijf raakt echter wel op een dood spoor. Om die problemen te vergeten, richt ik me nog fanatieker op de schaatssport". (Marathonschaatser Lex Cazemier in NRC Handels blad) LEIDEN Lugdunum zorgde gisteravond voor een verras sing in de interregionale zaal voetbalcompetitie door het hooggenoteerde De Maas in ei gen hal op een 3-4 nederlaag te trakteren. Het lukte hek- kesluiter Van der Plas niet om de balvirtuozen van nummer twee, Datarex, te verslaan. De strijd in Cleijn Duijn eindigde bij een 2-4 stand. In de Leidse hoofdklasse werd slechts één partij afgewerkt. Glasbergen de Best won ternauwernood „van THB-Boys: 3-4. De Maas - Lugdunum 3-4 (1- 3) Zaalvoetbalinternational Jo han van de Hoek opende de score voor De Maas via een strafschop. Frans Sjardijn maakte kort erna gelijk, waar na Hans van As de Leidse „groenen" zelfs op 1-2 bracht. Sjardijn miste even later een penalty, doch wederom Van As was juist voor de rust pre sent om er 1-3 van te maken. De vetragingstechniek van De Maas na de pauze werkte een tijdje goed, Van de Hoek ver kleinde de achterstand. Toen tegen het einde van de wed strijd een meevoetballende thuisdoelman werd ingezet ontstond er flinke druk op het Leidse doel. Sjardijn brak ech ter tweemaal uit. Bij zijn twee de poging schoot de aanvaller vanaf de middenlijn raak: 2-4. In de laatste minuut kon Arie Evers er nog 3-4 van maken. Verder kwamen de Maasspe lers niet meer. Van der Plas - Datarex 2-4 (1-2) De Katwijkers boden uitste kend tegenstand, doch konden niet voorkomen dat Datarex op 0-1 kwam. Ron van der Kolk zou even later de gelijk maker voor zijn rekening ne men. Ondanks veel kansen voor Van der Plas van o.a. Ge rard Zuyderduyn en Peter Taalman zou de ruststand 1-2 worden. Na de pauze knalde Koos Schoonewille tegen de lat. De gastheren konden geen gebruik maken van de 2 mi nuten verplichte rust, die de bezoekende doelman opgelegd kreeg. Na wederom een Data- rexgoal zou wederom Van der Kolk voor de aansluittreffer zorgen. In de spannende slot fase, waarin Katwijk streed voor de remise, benutte Data rex de ruimte goed en tekende 2-4 aan. THB-Boys - Glasbergen de Best 3-4 (2-2) Het doel werd al in de eerste speelminuut gevonden door Gert-Jan van der Valk. Glas bergenspeler Peter Hogewo- ning trok zestig seconden later het evenwicht weer in de wedstrijd. Broer Jan Hogewo- ning tilde met zijn treffer de koploper weer naar een voor deel, waarna THB-topscorer Fred Muller voor de gelijke ruststand zorgde. Evenals in het eerste part waren de par tijen uitstekend tegen elkaar opgewassen. Toch zou de lijst aanvoerder een doelpunten- verschil van twee treffers be werkstelligen. Martin van der Plas en Peter Hogewoning wa ren hier verantwoordelijk voor. Fred Muller schoot acht minuten voor tijd de 3-4 op het bord. De zinderende slotfase zou buiten hard spel niets meer opleveren. Zaalvoetbal Interregionaal: Van der Plas - Data rex 2-4, De Maas - Lugdunum 3-4, FC Grovo - De Rozet 2-3. Datarex 16-23 FV Snoekie 15-22 Ju Singel 14-20 De Maas 16-20 FC Grovo 16-19 Ceverbo 14-18 Silva Boys 14-14 De Rozet 16-14 Zwartewolf 13-13 Lugdunum 16- 8 FC Lisse 14- 5 Van der Plas 15-4 Hoofdklasse: THB-Boys - Glasbergerr de Best 3-4. Glasbergen Bahlmann Menken Noordwijk Cleijn Duin ROAC'79 Van Duuren THB Boys Hanepoel SRV Boys 14-27 12-16 12-16 13-14 13-12 13-11 13-11 13- 9 12- 8 13- 8 12- 6 Topscorers: Interregionaal: Hennie Koet (Zwartewoll) 21; Richard Klein (Ju/Singel) 20; Wim Bouckaert (FC Lisse) 15; Ger Nagtegeller (Ju/Singel) 10. Hoofdklasse: Jos Smits (Noordwijk) 25; Hans van Leeuwen (Bax) 22; Ma rio Faber (Bax) 19; Pim van der Meer (Hanepoel) 17; Frans Bahlmann (Bahl mann) 16. Ook Hennie Koet in zaalselectie LEIDEN Met Nico Groeneweg, Mario Faber, Hans van Leeuwen, Wim Bouckaert en Piet Alders, is nu ook Hennie Koet, als zesde speler uit de Leidse regio, door zaalvoetbal- bondscoach Teunissen uit genodigd voor de selectie wedstrijd die zaterdag in Zeist zal worden gespeeld. Na dit onderlinge duel, waarvoor in totaal twintig spelers een invitatie heb ben ontvangen, zal de tien man tellende selectie wor den bekend gemaakt die een week later even eens in Zeist tegen het „oude" Nederlandse zaal voetbalteam zal aantreden. Vervolgens zal bondscoach Teunissen dan de spelers aanwijzen die zullen aan treden in de eind maart te spelen interland tegen Spanje. MORGEN Polsbroek: nationale kortebaanJ strijden heren, 20.00 uur. 01822-ï Twisk: Dorpentocht 25 km, 1(1 14.00 uur. 02274-1669/1963. DONDERDAG Twisk: Dorpentocht 25 km. 14.00 uur; 02274-1669/1963. rri scl pre laii 9" NOOTDORP Elf draverijen staar] do morgenmiddag op het prog van de drafbaan in Nootdorp. I ste start is om 14.30 uur. On voor deze meeting luiden: UDINA NORTONPRIJS: Zion Vredt bil burch. Yroefie H en Yriolaine. 7.00 UDO ROTARYPRIJS (eerste atdelin /\a Yvonne's Lady, Yko A en World Cl UDO ROTARYPRIJS (tweede af< ling): Zilverstar G, Yber Spencer j Werrie Anjo. Or UNRI ZUIDVELDEPRIJS: Yfelpel (N Yellow Marco en Zora M. vi UP ROADPRIJS: Ydo Wielinga, Yk «c bel Ossewaard en Yrus du Bois. ~r. URANIS TER LUNEPRIJS: Wilfrl bij Wolita Hekkenhof en Werma Frejo TE URLOW PLUTOPRIJS: You Love B®.30 zorg. Vartan en Wilma B. pn USURPATEUR KPRIJS: Vital Acti< Uno Princehof en Vasco Buitenzorl J® UWEPRIJS: Ulino Buitenzorg, Tulip KI du Bois en Vanda Cornelia. B.OO UNO HAZELAARPRIJS Udo Rota rj€ Sir van Hanegem en Veitch du Bok UDO QUICKPRIJS: Un deux Trif'*" Urica Marijke en Video Buitenzorg. 9l V( E( sportuitslagen Ni D 0( BOKSEN Wedstrijden Amsterdam Zwaargewicht, om wereldtitel WAJ.Zt Alex Blanchard (Ned) wint door knd bl out in tweede ronde van Jerry R( gi dick (Can); zwaargewicht, om Bel lux-titel: Andrè van den Oetel] (Schijndel) wint op punten van Rü zc Pauwe (Bel); weltergewicht: Jimi is Bartes (Rotterdam) wint op puntt.2( van Neyasi Aytekin (Wdl); Anto Verrips (Utrecht) wint op punten \L ei Andres Blanco (Bel); zwaarwelterj1-^' wicht: John van Elteren (Nuth) W El door knock out in de derde rod R van Jürgen Broszeit (Wdl); zwaarj vi wicht: Ben Tlben (Medemblik) winti je punten van Luc Goossens (P4 zwaarweltergewicht: Kid Taylor terdam) wint door interventie var scheidsrechter in de zesde ronde Serge Meyers (Bel); zwaarwelterf rj wicht: Wim Thijssen (Rotterdam) vt op punten van Salvatore Pisani (Itj SCHAATSEN Marathon Heerenveen Heren: 1. Henri Ruitenberg (Oli broek): 2. Jos Pronk (Oostgraftd^ 3 Henk Portengen (Nederhorst i Berg); 4. Lex Cazemier (Den Hoe 5 Albert Bakker (Groningen); 6 Vos (Kockengen); 7. Sjaak Bakl (Berkhout); 8. Jan Wessels (Markej 9. Jan Kooiman (Ammerstol); 10 Niesten (Heemskerk). Klassement KNSB-beker: 1. Ruitenberg 2841 punten; 2. Pronk 270, 3. Cazenf 241.3; 4 Van Benthem 229.1] Kooiman 219 3 Dames: 1. Ineke Kooiman (Amnt stol); 2 Joke van der Voort (Poeldf- 3. Tilly Alberts (Heerenveen).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 6