ieuwe burgemeester SCoudekerk druk baasje l koudekerk ziet af van bibliothecaire samenwerking Woningbouw in De Blinkerd Wïnkelerf op Princestraat [AND VAN 39 BLIJFT NIET HELE LEVEN OP EEN PLAATS Forse kritiek op Verkeersplan WIDENS OMGEVING SaidóaQowumt DINSDAG 12 FEBRUARI 1965 PAGINA 13 (ningsveld Ft slecht DERKERK AAN DEN Het trainingsveld ■Voetbalvereniging Koude- krijgt geen grondige op- steurt. Gezien de herover- ifig van de renovatie van lortcomplexen achten de en VVD-fractie het niet g om 31.000 gulden uit te De Partij van de Ar- jgesteund door de heer W. ien van de VVD waren Aoor de opknapbeurt. Dit, t zij vinden dat het geno- 'jraadsbesluit om de sport- in te renoveren van At moet blijven. Vliegshow uitgesteld VALKENBURG De vliegshow die op 1 juni van dit jaar op het Marine vliegkamp Valkenburg zou gehouden worden, gaat niet door. De voorlich tingsdienst van het vliegkamp stelde dat de show had moeten samenvallen met de viering van het 45-jarig bestaan van squadron 320 dat op het marine- kamp is gestationeerd. Het is niet mogelijk gebleken om kort na de herdenking van de bevrijding, dit jaar veertig jaar geleden, een aan trekkelijk programma samen te stellen. Het lag aanvankelijk in de bedoeling om op 1 juni een regionale open dag te houden. Thans overweegt men om in 1987 een luchtvaartshow te organiseren in verband met de festiviteiten van het dan 70-jarig bestaan van de Marine Luchtvaartdienst. Nog meer ijsbanen open TER AAR/LEIDER DORP De ijsbanen van Leiderdorp en Ter Aar zijn weer open. De baan achter de Mauritssingel te Lei derdorp is open van 's morgens 9.00 tot 's avonds 22.00 uur. De Ter Aarse Land ijsbaan van 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 22.00 uur. Woensdagavond hou den de Ter Aarders vanaf 19.00 uur wed strijden. Receptie Van der Kroft LISSE Burgemeester G.J. van der Kroft zal maandag 18 februari worden ingehaald in Lisse. De installatie in Lisse van de huidige burgemeester van Leimuiden, Rijnsaterwou- de en Nieuwveen geschiedt om half drie in een buitenge wone raadsvergadering in het gemeentehuis aan de Heere- weg 254. Aansluitend is er voor de genodigden een recep tie. Vanaf half acht wordt de openbare receptie gehouden. Dan zijn alle inwoners van Lisse welkom om met de nieu we burgemeester en zijn echt genote kennis te maken. De receptie duurt tot negen uur. Speelvoorzieningen Rembrandtplein LISSE Een aantal bewoners van het Rembrandtplein heeft het gemeentebe stuur verzocht het speelterrein en de speelvoorzieningen op het plein te ver beteren en aan te passen aan gebruik door de kleinere kinderen. In overleg met de belanghebbenden is een plan voor dat terrein ontwikkeld. Dat omvat onder meer het plaatsen van enkele speelwerktuigen op het verharde ter rein en het aanbrengen van een rubbe ren ondergrond. Verder zal met het oog op het uitzicht van de flats op het ter rein de begroeiing laag gehouden wor den. Een en ander kost 25.000 gulden. De raad zal dit krediet nog moeten goedkeuren. Bezwaren woonwagens Lisse verworpen DEN HAAG/LISSE Gede puteerde Staten verwerpen de bezwaren van twee inwoners van Lisse tegen de aanleg van een woonwagenkamp ten zui den van de Slaperdijk en woonwijk Poelpolder. De twee vrezen overlast door het toe gangspad naar het kamp en waardedaling van hun grond door de plaatsing van acht woonwagens. Op het kampje komen wagens die nu nog op het overbevolkte Leidse Trek vaartplein staan. Volgens GS telt het argument dat het kampje snel moet worden in gericht, zwaarder dan de be zwaren. Bij gebrek aan bewijs vrij HAAG/AL- De Haagse DEN PHEN rechter-commissaris heeft onlangs drie Al- phenaren vrijgelaten die vorige week waren opgepakt op verden king van een groot aantal snelkraken. Te gen de drie die door een macht van hon derd politiemensen uit het woonwagenkamp Gouwsluis werden ge haald. kon niet genoeg bewijs worden gevon den. ges Wa uit villa W assenaar WASSENAAR Uit een villa aan de Raaphorstlaan is zon dag voor zeker 300.000 gulden aan sieraden en bontmantels gestolen De inbraak werd ge pleegd tijdens afwezigheid van de bewoners. Een deur aan de achterzijde van het huis werd met een puntig voorwerp opengebroken. Op de begane grond was een ravage aange richt. Op een slaapkamer op de eerste verdieping werd een kluisje opengebroken. De sie raden werden meegenomen Ook een aantal bontmantels werd ontvreemd De bewoners ontdekten de inbraak toen zij gistermorgen thuiskwamen ■volg van voorpagina) MPEN KOUDEKERK N DEN RIJN „Met a zestig sollicitanten jvacht je niet direct dat relatief „groentje" in ^"gemeentelijk besturen burgemeester wordt ^^bemd", zegt hij achter in het raadhuis van npen. Toch lukte het pard Vincent Elfers jemeester van Koude- i te worden. „Ik heb afgelopen maanden jTï! aantal malen gesolli- ird naar burgemees- Svacatures in het hele 1", zegt Elfers, die ge- zijn leeftijd waar- 3 jnlijk geen „blijver" Jblijken in Koudekerk, denk niet dat je als ge- nte mag verwachten dat ind van negenendertig de rest van zijn carrière O ;emeester blijft in dezelfde ts", waarmee hij al aan- t Koudekerk na een aantal n weer te zullen verlaten. „Al is het natuurlijk heel voorbarig om het daar nu al over te hebben terwijl ik nog niet eens geïnstalleerd ben". In de profielschets was opge nomen dat de nieuwe burge meester minstens één ambts termijn van zes jaar moet blij ven. Na die tijd is de toekomst van de gemeente Koudekerk onzeker. In het scenario van Gedeputeerde Staten zal de gemeente dan worden samen gevoegd met het twee maal grotere Hazerswoude en het evengrote Benthuizen. De Tweede Kamer moet hier bin nenkort nog een definitief be sluit over nemen. De heer Elfers werd geboren in het Friese plaatsje Drach ten. Al na een paar maanden verhuisde hij met zijn ouders naar Amsterdam. Hij groeide in de hoofdstad op. Na de kweekschool werkte hij op scholen in Wormerveer en De- demsvaart. In het 33.000 inwo ners grote Kampen werd hij hoofd van een lagere school. In zijn vrije tijd behaalde hij de MO-akten pedagogiek en staatsinrichting. Ziekenhuis In de plaats aan de IJssel ging Elfers in '76 in de politiek, voor het CDA wel te verstaan. De Kampenaar zegt geen „bloedgroep" van het CDA te vertegenwoordigen, al komt hij wel uit een CHU-nest. „Ik ben CDA-lid", stelt hij na drukkelijk. Na vier jaar in de raad koos het gemeentebe stuur hem tot wethouder, een baan die hij zo serieus opnam dat hij zijn schoolwerk in '82 er aan gaf. „Ik heb de beslissing het on derwijs te verlaten en mij pro fessioneel bezig te gaan hou den met het besturen van een gemeente nooit betreurd. In de laatste drie jaren ben ik echter vooral het werk van een bur gemeester gaan waarderen. De bestuurlijke mogelijkheden zijn aantrekkelijk. Vooral het bezig kunnen zijn zonder steeds weer als een verleng stuk van een politieke partij te worden beschouwd en beoor deeld trekt mij aan". Behalve voorzitter van de CDA-afdeling was hij voorzit ter van het bestuur van twee ziekenhuizen. Tevens is hij als wethouder van cultuur nauw betrokken geweest bij het Kampense museum en het theater. Een druk baasje? „Ik werk gemiddeld zo'n zestig uur per week en daar voel ik me wel bij. Ik ga echt niet naar Koudekerk om het eens wat rustiger aan te doen", waarschuwt hij al. Een zieken huis en een theater zal hij te vergeefs in het dorp aan de Rijn aantreffen. „Dan zijn er wel weer andere dingen te doen", reageert hij. Omdat zijn benoeming al per 1 maart is, zal hij met zijn gezin snel moeten verhuizen. Met zijn vrouw is hij al een keer gaan kijken in het Koude kerkse. De gemeenteraad heeft onlangs besloten de prachtige ambtswoning aan de Rijn af te stoten. Wel krijgt de nieuwe burgemeester de eerste keus bij verkoop. Maar de ko mende maanden zal hij nog pendelen tussen Kampen en zijn nieuwe plaats. I gezin Elfers. jaar vinden het spannend om te verhuizen. De twee jongens Matthijs en Wouter die zeven en vijf jaar zijn, hebben er wat meer moeite mee". Mevrouw Irene Elfers-Leguijt „Het zal het moeilijk zijn om Kampen te verlaten. We wonen hier nou al bijna negen jaar". De burgemeestersvrouw zal haar baantje in het plaatselijke cre ativiteitscentrum op moeten geven. Ze onderwijst daar Kampense vrouwen in het kantklossen. „Ik vind wel wat anders", voegt ze daaraan toe. Reacties De Koudekerkse reacties op de benoeming zijn stuk voor stuk positief. De heer J. van der Vlugt van het CDA, die met vier van de negen zetels in de raad de grootste partij verte genwoordigt: „Hij maakt een plezierige en doortastende in druk. Er kan een goede bur gervader uit hem groeien", al dus de fractievoorzitter. Even lovend is VVD- fractievoorzit ster M. Vorenkamp die zegt „Zeer verheugd", te zijn met de benoeming. PvdA'er J. Wondergem (één van de twee raadsleden van de socialisten die ook een wethouder leve ren). zegt een „positieve in druk", van Elfers te hebben gekregen bij het sollicitatiege sprek. De nieuwe burgemeester zelf zegt nog te weinig gesproken te hebben met de Koudeker- kers om zich over hen uit te laten. „We hebben een onder houd van vijf kwartier gehad. Dan kan je nog niks zinnigs zeggenGisteren reisde een Koudekerkse delegatie af naar Kampen om Elfers nadere in formatie over het dorp te ge ven. Op 25 februari neemt de nieuwbakken burgemeester afscheid van zijn collega's, in Kampen. Burgemeester H.C. Kleemans van Kampen reageerde gister middag nauwelijks verrast op het aanstaande vertrek van zijn wethouder. „Ik heb des tijds zelf een positief advies verstrekt aan de commissaris van de koningin en ik ben ook heel tevreden dat de heer El fers deze kans krijgt. Al blijft het natuurlijk bijzonder spijtig om nu al afscheid te moeten nemen van zo'n jonge, talent volle bestuurder. Hij heeft hier in Kampen in korte tijd erg veel ervaring opgedaan, is leergierig en manifesteerde zich als een gedegen en zeer betrouwbaar gemeentebe stuurder. Echt. Koudekerk heeft een prima investering gedaan". >SE Het bestem- ngsplan De Blinkerd worden gedomineerd or woningbouw. In de en 1985, 1986, 1987 en II18 zal deze bouw van de •nd moeten komen. In raadsvergadering van >rgen krijgt de raad van Rse het bestemmings- De Blinkerd ter edkeuring voorgelegd. betreffende gebied 1 >rdt omsloten door de I lereweg, Keukenhof- (eef en de Westelijke indweg. Aan het plan ligt een pro gramma ten grondslag dat 73 gestapelde huurwoningen omvat, 20 premiehuurwonin gen, 164 woningwetwonin gen, 92 premie-A-koopwo- ningen en 126 premie-C en verder 31 woningen in de vrije sector. In totaal ruim 500 woningen die met een jaarlijkse bouwproduktie van 150 huizen gerealiseerd moet worden. Er waren met be trekking tot het ontwerp plan diverse bezwaren bij het college binnengekomen, de reclamanten zijn gehoord en de zaak is opgelost. Overi gens zullen ook enige aan passingen worden aange bracht in verband met het plaatsen van een LPG- in stallatie. Het college laat de raad te vens weten, dat vanwege de verkeersbelasting op de Heereweg en de Keukenhof dreef het noodzakelijk is ge bleken over een gedeelte van de in De Blinkerd te realise ren woningbouw een proce dure ingevolge de Wet Ge luidshinder te voeren, tot vaststelling van hogere maximum geluidsgrenswaar den. In een ander voorstel dat de raad van Lisse tijdens de vergadering onder ogen krijgt, worden nieuwe straat namen voorgelegd. Het be treffende straten zijn gelegen op agrarische grond. Het col lege stelt voor om namen van personen te gebruiken die zich verdienstelijk heb ben gemaakt voor de biolo gie, indirect voor de ontwik keling der bollenteelt. Voor stellen: Mendeldreef, Lin- naeuspark, Krelagestraat, Clusiusstraat en Darwin- plantsoen. De kop van de Hoofdstraat. NOORDWIJK De Noord- wijkse ondernemers hebben gisteravond in de vergadering van de raadscommissie voor verkeerszaken forse kritiek geuit op de gang van zaken met betrekking tot het ver keersplan voor de kern van Noordwijk aan Zee. Besloten werd dan ook het plan op nieuw te behandelen in de vergadering van 11 maart NOV-voorzitter Leen Korbee stelde dat het plan zeer eenzij dig en met één enkele op dracht geschreven: de Hoofd straat moet dicht ten koste van alles. Wat de voorzitter van de Noordwijkse ondernemers het gemeentebestuur het meest kwalijk nam was de haast waarmee men dit voor de on dernemers zeer belangrijke agendapunt door de raadscom missie. en eventueel door de gemeenteraad wilde jagen. In het vervolg van z'n met pit tige uitspraken gelardeerde pleitrede, vestigde Korbee de aandacht op het belang van de Hoofdstraat voor de werkgele genheid en de plaatselijke eco nomie In het winkelgebied zijn 74 bedrijven gevestigd, die aan circa 375 personen werk gelegenheid verschaffen en die een gezamenlijke omzet hebben van ongeveer 70 mil joen gulden De NOV-voorzit- ter herhaalde het door zijn or ganisatie ingenomen stand punt. dat men bereid was met het gemeentebestuur van ge dachten te wisselen over de Hoofdstraat wanneer er rond dit gebied voldoende parkeer ruimte zou zijn. Korbee rekende voor. wat het de gemeente zou gaan kosten als de voorzieningen zouden worden getroffen, die in het verkeersplan staan aangege ven. Daarbij noemde hij de aankoop van Beuk Van der Deijl. van Van Rhijn en de schuur van Plug Tezamen met het verharden van de ter reinen. de aanleg van parkeer plaatsen. de herinrichting van de Hoofdstraat, enzovoort, zou het neerkomen op een investe ring van 4.5 miljoen. De ge meenteraad zal niet direkt staan te springen om deze aan kopen en voorzieningen spoe dig te doen. veronderstelde Korbee. Eerst goed parkeren, dan praten over eventueel af sluiten. was het parool van de N.O.V. en de Hoofdstraat-win keliers. De woordvoerder van de on dernemers deed een dringend beroep op de commissie om geen straat te gaan afsluiten wanneer alle ondernemers uit die straat daarop tegen zijn. Noordwijkerhout steekt een ton in woningverbetering NOORDWIJKERHOUT Het college van B en W van Noordwijkerhout zal de raad voorstellen om een ton uit te trekken voor subsidie aan par ticuliere woningverbetering. Dit geld is afkomstig uit de pot voor stads- en dorpsvernieu wing 1985. Noordwijkerhout krijgt daarvoor 230.000.-. Oorspronkelijk wilde het col lege 75.000 gulden voor wo ningverbetering uittrekken en de rest van het geld voor de aanleg en het onderhoud van rioleringen. PvdA en D'66 wilden het geld gebruiken voor verplaatsing van milieu-on vriendelijke bedrijven uit de dorpskern zoals de garage van Kokkelkoren. Wat betreft de verplaatsing van bedrijven merkte wethou der Heemskerk gisteravond op dat de gemeente voor grote projecten een extra incidentele bijdrage kon aanvragen. KATWIJK Met de herin richting van de Princestraat en het meest westelijke ge deelte van de Voorstraat zal het totale winkelgebied van Katwijk aan Zee-Centrum eenzelfde karakter krijgen. Net als reeds is gebeurd op het Andreasplein en rond de nieuwbouw in het badcentrum zullen deze twee straten het karakter krijgen van een win kelerf waarbij de automobilis ten overigens niet worden ge weerd. Wel is besloten tot de invoe ring van éénrichtingverkeer van zuid naar noord. De her inrichting. waarmee aan het eind van deze maand wordt gestart en die rond Hemel vaartsdag moet zijn afgerond, gaat 470.000 gulden kosten. Vergeleken met de plannen die al eerder aan de raadsle den werden voorgelegd ont breken in de huidige opzet de dagwinkels die verspreid over de brede Princestraat zouden moeten verrijzen. Na veel te- tenstand van de middenstan- ers en de bewoners zag het college van B. en W. van dit idee af en de raadsleden leg den zich daat gistermiddag bij neer. Wel blijven de plaatsen stonden voorlopig nog open Hetzij in afwachting van crea tieve inrichtingsvoorstellen van de winkeliers of, maar daar wordt op korte termijn zeker niet op gerekend, een nieuwe mogelijkheid om de bouw van de winkels ter dis cussie te stellen. Bij de herinrichting van de Princestraat en het gedeelte van de Voorstraat dat naar de Boulevard leidt zal de schei ding tussen wegdek en trottoir wegvallen. Slechts door het gebruik van verschillende soorten aan bestrating zal een. sterk verspringende, rijbaan worden aangegeven die zich rond obstakels als fietsenrek ken, bloembakken en stenen muurtjes slingert. Het snelver keer wordt verder belemmerd door de invoering van een richtingsverkeer terwijl het daarnaast ook niet meer moge lijk zal zijn om aan het einde van de Princestraat rechtsaf het nieuwe centrum in te ril den. Het gedeelte van de Voorstraat dat hier naar de Badstraat loopt zal slechts toe gankelijk blijven voor de leve ranciers die de winkels be voorraden Nu met de herinrichting van de Princestraat en de Voor straat het hele centrumgebied één geheel wordt maakt het gemeentebestuur tevens van de gelegenheid gebruik om be taald parkeren in te voeren Het teruggebrachte aantal par keerplaatsen moet hierdoor ef ficiënter worden benut terwijl de parkeermeters en centrale automaten voor kortparkeren ook het gebruik van de in dit gebied geplande parkeergara ges moet bevorderen. De meest belangrijke straten die onder het nieuwe parkeerre- giem zullen vallen zijn het An dreasplein. de Princestraat. de Badstraat. de Voorstraat en het Baljuwplein Op de heet J H ten Hove (RPF) na. stemden gistermid dag de raadscommissies voor ruimtelijke ordening, grondbe drijf en openbare werken en algemeen bestuurlijke zaken met de invoering van het be taald parkeren in. Nog deze maand zal de raad een krediet worden gevraagd voor de aan schaf van meter en automaten waarmee een bedrag van 182000 gulden gemoeid is. 'Over de controle en de moge lijke opbrengst van deze maat regel zullen de raadsleden nog nader worden geïnformeerd. jj o r o o o o r J r *,u 1 >dii lldUCI wurutrll g e 11110 r rn tlI i: 3UDEKERK AAN DEN RIJN Met meerderheid f.U n stemmen verwierp de gemeenteraad gisteravond 2( n voorstel tot samenwerking met Hazerswoude op bliotheekgebied. Vooral de angst dat men in de toe- >mst het geld niet zal kunnen opbrengen, ligt aan die slissing ten grondslag. De intentieverklaring van het illege van burgemeester en wethouders en de ge- eenteraad van Hazerswoude om de kosten zo laag ogelijk te houden waardeerden de raadsleden zeer, aar het was voor de CDA en VVD-fractie niet vol lende. „Er kunnen kosten vanuit de Provinciale Bi- iotheek Centrale komen, waarop wij geen van allen vloed hebben", aldus mevrouw I. Huson (CDA). ich wijzen de VVD en het CDA niet alle samenwerking met Hazerswoude af. Liever dan een gemeenschappelijke regeling zien deze twee partijen een bestuursovereenkomst. Het voordeel van deze laatste vorm zou zijn, dat bij beëindiging van de sa menwerking. geen boete voor uittreding betaald hoeft te wor den. Daarnaast verwacht de VVD een gelijkwaardige partner te zijn, die zeggenschap houdt in de eigen voorziening. Bij de ge meenschappelijke regeling daarentegen is de vertegenwoordi ging binnen het bestuur naar grootte van de deelnemende ge meente. Aangezien Koudekerk als plaats kleiner is, vreest men dat de inbreng overstemd zal worden door Hazerswoude. Wethouder M Tensen verdedigde het belang van het gemeente lijke samenwerkingsverband. „Het garandeert het voortbestaan van de Koudekerkse bibliotheek. Het is van belang dat de regio wordt voorzien van een net van uitstekende bibliotheekvoorzie ningen". De gemeenteraad besloot verder om eerder genomen raadsbe sluiten betreffende de renovatie van de sportvelden en de bouw den. De Partij van de Arbeid is tegen een heroverweging, deze partij bereid, om tegemoet komend aan de wensen van de industrie, het hele bebouwingsplan naar het noorden op te schuiven en een deel te verkopen voor vrije sectorbouw De heer J Wondergem (PvdA) herinnerde de gemeenteraad er aan, dat het raadsbesluit om te bouwen aan de Weidedreef in dertijd willens en wetens is genomen De bouwlocatie druiste namelijk regelrecht tegen het streekplan in. Het was daardoor te verwachten dat de provincie zich niet met volle inzet achter dit plan zou scharen De heer W. Fransen van de liberale fractie, steunde als minderheid het standpunt van de Partij van de Ar beid. Hij is van mening dat het plan, zoals gesteund door het CDA om de sportvelden te verplaatsen, grond voor vrije sector bouw aan de Weidedreef te verkopen en sociale woningbouw te plegen aan de Kerklaan. geen financiële verbetering betekent voor Koudekerk. Integendeel, de heer Fransen ziet het als een de snelste, goedkoopste en meest doelmatige oplossing", aldus c heer D. Patiwael van de PvdA De meerderheid van de VVD-fractie ziet veel in de plannen van het CDA om drie hectare grond aan de Weidedreef te verkopen „Afhankelnk van de opbrengst daarvan moeten wc bekijken wat kan Misschien zit verplaatsing van de sportvelden er wel in. misschien alleen een renovatie"vond mevrouw M Voren kamp (VVD) In ieder geval krijgt de bevolking alle gelegenheid om haar mening over .Ie plannen naar voren t. t>r< :i. M. i zes tegen vijf stemmen werd een motie van de PvdA aang' men. waarin uitdrukkelijk werd verzocht om een uitgebreide in spraakmogelijkheid. zoals die ook in 1982 heeft plaats gehad De tegenstemmers vonden de inspraakgelegenheid zo'n vanzelf sprekendheid, dat daar naar hun mening geen aparte motie voor nodig was.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13