JBoorsma aast pp revanche I Ik voel mij meer begeleider dan bondscoach Schapers onderuit )OOR GRIEP RIA VISSER INVALSTER OP WK BADMINTONKENNER ROB BARNAU SUTHOFF: PASPORT EcidócSomont VRIJDAG 8 FEBRUARI 1985 PAGINA 7 Veede plaats Nico Verhoeven NARES Nico Verhoeven is gisteren in de eede etappe van de Ruta del Sol in Spanje Is tweede geëindigd. De renner uit Berke- Enschot kwam honderd meter tekort om de de laatste kilometers ontsnapte Westduitser ölf Golz uit de ploeg van Saronni te achter- vplen. Door deze ontwikkelingen nam Golz de Riding in het algemeen klassement. Verhoe- 28ipn schoof op naar de derde plaats met vier Eonden achterstand op Golz. Laurent Fig- i heeft in Nimes de proloog van de Ster 2|jjn Besseges, een tijdrit over 2100 meter, ge ronnen. Hij maakte onder ideale weersom standigheden een tijd van 2 minuten en 33,63 -..jconden. Een andere Fransman, Dominique ss-jecrocq, eindigde als tweede in 2.34,24. Beste 340."5ederlander was Steven Rooks van de ploeg 228^.n ^eter P°st> die met een tijd van 2^35,33 104,'tjfde werd. Frans Thijssen verlengt contract bij Fortuna S. SITTARD Frans Thijssen heeft zich donderdagavond contractueel verplicht tot het einde van het sei zoen 1986/1987 voor de Sittardse ere divisieclub Fortuna S. te spelen. De 32-jarige Thijssen stond nog onder contract van het Canadese Vancou ver White Caps, dat op punt staat failliet te gaan. Het bestuur van de Limburgse vereniging kwam tot een afkoopregeling met de Canadezen, waarmee naar verluidt een bedrag van 150.000 gulden was gemoeid. Frans Thijssen speelde al sedert okto ber van het vorig jaar op huurbasis bij de Limburgse club. Positief advies voor Bela Varadi DEN HAAG De Stichting Arbeidszaken heeft besloten een positief avies uit te brengen aan het ministerie van sociale zaken over het aantrekken door Feyenoord van de Hongaarse voetballer Bela Varadi. Gister avond werd voorzitter Gerard Kerkum van Feyenoord op de hoogte gebracht van het positie ve advies van, de Stichting Ar beidszaken. De Stichting Ar beidszaken zal het ministerie adviseren Varadi een arbeids vergunning te geven tot het einde van het seizoen. Feye noord wilde de Hongaar voor anderhalf jaar contracteren. VANRAAMSDONK IN BOKSFINALE JAKARTA Pedro van Raamsdonl' is doorgedrongen tot de finale van het halfzwaargewicht van het bokstoer- nooi om de President-beker in Jakar ta. De Amsterdammer won in de halve eindstrijd door knock-out van de Ja panner Kazutoshi Furuzawa. In de fi nale komt Van Raamsdonk uit tegen de Sjana Vazov uit de Sovjet-Unie, die ook binnen de limiet de de Australiër Scott Glover uitschakelde. Vederge wicht Said Kwyasse moest in de Indo nesische hoofdstad tevreden zijn met een bronzen medaille. Hij kwam voor de halve finales wegens een blessure niet in actie, waardoor zijn Thaise te genstander Suchat Phinkapan door walk-over zegevierde. DELRAY BEACH Michiel Schapers heeft zich niet voor de derde ronde van het tennis toernooi van Delray Beach kunnen plaatsen. Hij verloor in de tweede ronde van de 31-jarige Amerikaan Hank Pfister. De zes jaar jongere Rotterdammer bood heftige te genstand. maar verloor toch in twee sets: 6-3 7-6. Pfister, met zijn 1,93 meter lengte nog en kele centimeters de mindere van Schapers, won de tie-bre- ak in de tweede set met 7-5. Wasmaier snelste in reuzeslalom BORMIO De Westduitser Markus Wasmaier heeft bij de wereldkampioenschappen ski in Bormio de gouden medaille gewonnen bij de reuzeslalom heren. Met een totaaltijd van 2.28.90 zegevierde Wasmaier 0,05 seconde voor de tweevoudige Zwitserse wereldkampioen Pirmin Zurbriggen (2.28.95) en de in de strijd om de wereldbeker leidende Mare Girardelli uit Luxemburg (2.29.22). De overwinning van Wasmaier, een boe- rezoon uit het gebied rond de Schliersee. was eeo grote verras sing. Zijn beste klassering dit seizoen was de tweede plaats in Sestriere achter Mare Girardelli. De organisatoren maakten tijdens de huldiging van Wasmaier een pijnlijke vergissing toen uit de luidsprekers de hymne van de DDR klonk. On danks protesten van Westduitse zijde werd het verkeerde volkslied in zijn geheel afgedraaid. Na enkele minuten beslo ten de geschrokken organisatoren te redden wat er te redden viel en lieten een blaaskapel alsnog de Westduitse hymne spe len. Volgens een woordvoerder van de wedstrijdleiding was het verkeerde spoor van een cassettebandje, met daarop de volksliederen van zowel West-Duitsland als de DDR, op de re corder gezet. 233/ 123.1 74.< 1121 274,1 105,1 126,; 425,1 Petroesjova ook ziek SARAJEVO Naast Ria Visser is ook de Russin Natalja Petroesjova in Sa rajevo door ziekte absent. Een derde afwezige, zon der opgaaf van redenen, is de Poolse Erwina Ferens- -Rys, die als achtste ein digde in de Europese titel strijd in Groningen. o 273!ARAJEVO Nog een o SJf6*;)6 beduusd stond Alie g ^'joorsma in de vertrekhal o 424,ian Schiphol om zich bij jj 1gje dameskernploeg te gjjoegen. Op de ochtend eijan vertrek naar het Joe- gjjoslavische Sarajevo 2i3-)leek, dat de griepbacil ok Ria Visser in haar reep had. De Almeerse, Jsenfgelopen weekeinde nog .ank zij de absentie van o 28ofvonne van Gennip op- o i76jieuw gekroond als natio- o 292iale schaatskampioene, o ttiyas niet in staat om naar g Sarajevo te reizen, laat o 34jtaan kansrijk in actie te o 2|omen op het mondiale ti- o i32oeltoernooi. En zo moest 652klie Boorsma ijlings wor- S ,SIen opgeroepen. 59. 'Spet was alsof ik een klap in 98iet gezicht kreeg", luidde de 'jjSerste reactie van schaatscoach 2SÏjaart Kloosterboer. „Je bent 3^b lekker bezig en hoopt met i32jen nog niet geheel herstelde 2°¥vonne van Gennip de draad 85,Van het EK weer op te pak- Baan voor Van der Duim EMMEN Hilbert van der Duim kan opgelucht adem halen. Als het aan de directie van het Kort Middelbaar Beroeps On- derwiis (KMBO) in Em- men ligt. krijgt de kers verse Nederlandse schaats kampioen bij de allroun- ders de door hem zo fel begeerde benoeming van docent maatschappelijke begeleiding. Hiermee gaat een vurige wens in ver vulling voor de schaats- crack uit Heerenveen, die jarenlang vergeefs heeft gesolliciteerd naar een be trekking in het onderwijs. Van der Duim zelf was gistermorgen niet voor commentaar bereikbaar. Voor Alie Boorsma was de late oproep een nog grotere surpri se. „Ik had nergens meer op gerekend en al heel wat plan nen voor deze week gemaakt. Ik was begonnen met de voor bereiding in de kwalificatie voor de WK sprint in Heeren veen. Want echt. ik wil die WK voor eigen publiek rijden. Gistermorgen maakte mijn va-, der me wakker. Ik moest snel naar Schiphol, omdat Ria ziek was geworden. Natuurlijk vind ik het mooi dat ik weer een kans krijg. Ik heb in Sara jevo iets goed te maken, maar bovendien kan ik door een goede prestatie me manifeste ren. Wellicht is er dan voor mij weer een plaatsje vrij in de kernploeg". Het zit de 25-jarige schaatster uit Drachten nog steeds dwars, dat ze vorig seizoen door Tjaart Kloosterboer uit de kernploeg werd gezet. Ze zou te oud zijn, maar bovendien werd Alie Boorsma gebrek aan mentaliteit verweten. Juist dat laatste pikte de Friezin niet. „Ik geen mentaliteit", scham pert ze, „anders zat ik hier toch niet. In het huidige sei zoen heb ik meermalen bewe zen dat ik over vechtlust be kken. En dan krijg je dit weer. 18®ftlsof het bij ie vingers af- >reekt. Woensdagavond voel- le Ria zich niet helemaal lek- ter. Ze had hoofdpijn. Met een aspirientje heb ik haar onmid dellijk naar huis gestuurd, maar gistermorgen was het helerhaal mis. Op zo'n moment wil je het liefst primitief rea geren en uit baldadigheid rui- schik. Maar ik kan in m'n een ten ingooien. Maar we komen tje nooit op tegen de kernploeg met vierfcrijdsters aan de start, met haar faciliteiten. Alles dus we "moeten proberen er moet ik zelf regelen. Ik heb het beste van te maken". geen dokter of fysiotherapeut. Het geld van mijn uitkering is helemaal opgegaan aan het schaatsen. Bovendien leggen mijn ouders ook nog de nodige centen op tafel. Het schaatssei zoen heeft me zeker 20.000 gulden gekost". Ambities Daarom knaagt het aan Alie Boorsma dat ze slechts af en toe in de kernploeg wordt ge duld. Zelfs meetrainen met de groep op het kunstijs van Hee renveen was voor de schaat ster uit Drachten taboe. „Zo'n voorbereiding als nu houd ik niet veel langer uit", conclu deert ze. „Van de zomer liep ik helemaal in m'n eentje in de duinen van Appelscha. Je werd er knettergek van. Bui- fen de kernploeg houd je het gewoon niet vol. Mijn ambities houden me nog overeind. Ik wil naar de volgende Olympi sche Spelen in Calgary. Alleen op de sprint? Waarom zou ik geen goede 5 kilometer kun nen rijden? Ze zeggen altijd dat ik dat niet kan, maar ik train die afstand nauwelijks. Ik denk dat ik best een 5000 meter kan rijden. In Alkmaar zat ik slechts vier seconden achter Ria Visser". De schaatscarrière van Alie Boorsma vertoont een grillige lijn. In haar eerste jaar als kernploeglid werd de 25-jarige Alie Boorsma: „Tjaard Kloosterboer kijkt alleen naar de beste rijders". uit Drachten prompt Neder lands kampioene. Haar eerste internationale wedstrijd, in West-Berlijn, was ook al een triomf voor Alie Boorsma. Maar de Friezin had de pech dat haar beste jaren samenvie len met de doorbraak van de Oostduitse meisjes. In Heeren- veen haalde Boorsma in het EK '81 een bronzen medaille op de 1500 meter, maar toen verdween haar naam uit de absolute top van de klasse menten. Dat de 5000 meter op het programma van de dames werd geplaatst, was ook al niet in het voordeel van Boorsma, die zich daarna toelegde op haar specialiteit: de sprintafs tanden. Aan het slot van het vorige schaatsseizoen werd het Alie Boorsma duidelijk, dat ze niet meer in aanmerking kwam voor een plek in de kernploeg. Tjaart Kloosterboer liet blijken meer te zien in jongere talen ten en Boorsma moest haar spullen bij de KNSB-fourier inleveren. „In het begin ging het best goed tussen Tjaart en mij. Maar na Davos, waar ie dereen behalve ik goed reed, kreeg ik de indruk dat ik niet meer voor „vol" werd aange zien. Els Meijer verwilt Tjaart dat hij alleen naar de beste rijdsters kijkt. Ik ken dat ge voel, ik denk zelf dat ze gelijk heeft. Maar echte problemen met Kloosterboer heb ik nooit gehad. Dat is een onjuiste con clusie". „Ik verbaas me trouwens dat ik nog steeds niet ben opge brand, want ik ben toch al heel wat weken bezig me voortdurend ergens voor te kwalificeren. Nu weer voor de WK sprint. Sarajevo stuurt mijn programma danig in de war, maar ik wil er toch graag bij zijn. Ik moet gokken, ik wil me hier revancheren. Nee, niet op de coach, wel op me zelf. Ook ik weet dat er nu dubbel op me wordt gelet, dat geeft een extra belasting. Als ik in Sarajevo de 5000 meter mag rijden, en dus het eind klassement haal. dan is de WK voor mij geslaagd". HENNIE LEMEIN eld E' de" Sol, 2e etappe; 1. Golz (Wdl) «*3 km in 4.01.21; 2. Verhoeven Ned) op 6 sec.; 3. Van Poppel (Ned) 49 10 sec.; 4. Hermans (Ned) z.t.; 5. oo nlaronnl (Ita) z.t.; 6. Hoste (Bel) z.t.; 7. 50 i9|tesias (Spa) z.t.; 8. Santos (Spa) z.t.; 65 2. Blanco (Spa) z.t.; lO.Indurai (Spa) fc ,?t. Algemeen klassement; 1. Golz 25 135'30 7: 2 Blanco °P 3 sec3- VerT 00 4? i op. 4 sec.; 4. Indurai z.t.; 00 33^ sec.; 7. Nevels (Ned) z,t.; 8. E.Gon- 9i i6alez (Spa) op 15 sec.; 9. Recio (Spa) 95 2p 16 sec.; 10.A.Gonzalez (Spa) z.t. 3;ter wan Besseges, proloog: 1. Flg- 55 5;on (Fra) de 2,1 km In 2.33,63 (gem. 32 3helh. 49.209 km/u); 2. Lecrocq (Fra) .34.24 Müller (Zwl) 2.35,04; 4. Garcia (Fra) 5. Rooks (Ned) 2.35,33; 6. 'anderaerden (Bel) 2.35,64; 7. Ander- on (Aus) 2.35.65; 8. Wojtinek (Fra) .35.66: 9. Grewal (Vsl) 2.35,75; 10. ,,7 ,'ensec (Fra) 2.35,97; 11. Peiper (Aus) ,4 .36,02; 12. Mottet (Fra) 2.36.16; 13. 12 32 iammerts (Ned) 2.36.24; 14. lubber- /2 13 ling (Ned) 2.36,31; 15. Robert (Fra) '2 77t.36.45; 17. Oosterbosch (Ned) 22137.20; 22. De Rooy (Ned) 2.38.86; Lammertink (Ned) 2.39,03; 31. E. Sflanckaert (Be|) 2.39.66; 54 W. li 39)lanckaert (Bel) 2.41,68; 62. De Keu rs 53 6naer (Bel) 2.42,25; 77. Winnen (Ned) '4 35 144,66. '8 28 "ta-JARTIN 14 34 driebanden, Wijchen: Serste ronde: Van der Smissen-Ar- Jouts 50-43/61; De Jong-Doggen 50- Van de Looy-De Wilde 50- Van Bracht-Van Weynenburg '5/50. Tweede ronde: De Jong- '4 42^®yenburg 50-50/68; Van der Smis- ien-Doggen 50-39/53; Arnouts-Van Ier Looy 50-31/47; Van Bracht-De JVilde 50-24/42. Van Bracht neemt de leiding In het Brabantse Wijchen zijn acht biljarters gisteren begonnen het de nationale titelstrijd driebanden groot. Na de eerste twee ronden zijn nog twee deelnemers ongeslagen: Christ van der Smissen (links op de foto) en Rini van Bracht (vierde van links). Delftenaar Joop de Wilde (rechts) stelde teleur, want hij moest tweemaal een nederlaag incasseren. Witt prolongeert titel kunstrijden GOTHENBURG De Oostduitse Katarina Witt heeft in Go thenburg haar Europese titel kunstrijden geprolongeerd. Twee de werd de Russische Kira Ivanova en derde de Westduitse Claudia Leistner. Bij het toernooi van de heren plaatste de Nederlander Ed van Campen zich voor het laatste onderdeel, het vrije rijden, ge plaatst. Van Campen staat als 20e geklasseerd. Marcel van Buuren naar Volendam AMSTERDAM Ajacied Marcel van Buuren is voor de rest van het voetbalseizoen uitgeleend aan Volendam. De 2I-jari ge aanvaller kan zondag in de eredivisiewedstrijd tegen FC Utrecht al voor de Volendammers meespelen. Spits John van der Linden van FC Utrecht staat de komende anderhalf jaar onder contract bij RBC. Jan Royé, die op ama teurbasis bij Volendam speelde, heeft voor de rest van het sei zoen een contract getekend bij DS'79. SPORTWERELD Tafeltennis Erik Noor van TT Amsterdam zal tijdens de strijd om de open Tsjechoslowaakse kampioenschappen zijn de buut in de nationale ploeg maken. Noor bevindt zich volgende week in Ostrava in het gezelschap van Henk van Spanje, Mir jam Kloppenburg en Betline Vriesekoop. Boksen Het wereldtitelgevecht in het halfzwaargewicht tus sen Blanchard en Rcddick zal maandag niet op de televisie wor den uitgezonden. De NOS en manager Henk Ruhling konden niet tot overeenstemming komen. 99 99 VOORBURG De Ne derlandse Badminton Bond zit sinds het vertrek van de Deen Steen Sören- sen nog steeds zonder bondscoach. Enkele maanden heeft Fred de Jong de functie waarge nomen, maar hij kon deze werkzaamheden niet lan ger combineren met zijn werkkring. Sinds 1 febru ari neemt de Voorburger Rob von Barnau Sijthoff deze functie waar. „Ik doe het om de NBB te helpen. Maar zie mij niet als een echte bondscoach; meer als begeleider van de nationale selectie. Uit eindelijk waren de teams voor de verschillende in ternationale evenemen ten door Fred de Jong, die altijd de rechterhand van Sörensen is geweest, al samengesteld". In het komende weekeinde zal Rob von Barnau Sijthoff, wiens zoon Bas ook deel uit maakt van de nationale se lectie, natuurlijk aanwezig zijn bij de Internationale badmintonkampioenschap pen van Nederland die in Hieuwegein worden gehou den. Vorige week dinsdag werd Rob von Barnau Sijt hoff door de NBB gevraagd of hij met de nationale selec tie naar Kent wilde afrei zen. Tijdens een sterk toer nooi werden daar onder zijn leiding zestien partijen ge wonnen en slechts twee ver loren. De Voorburger gaat ook nog met de selectie naar de open kampioenschappen van Schotland, België en West-Duitsland en naar de interland tegen Schotland. Naar de internationale kam pioenschappen van Zweden en Denemarken, die in de periode van 8 tot en met 18 maart worden gehouden, gaat hij echter niet. In die tijd zijn de internationale jeugdkampioenschappen van Duinwijck en de natio nale jeugdkampioenschap pen. Rob von Barnau Sijt hoff: „Ik ben manager van de jeugdselectie, waarvan Tony van Daim de trainer is. Dat doe ik al geruime tijd en die groep gaat echt voor. Voor ae nationale selectie moet de NBB dan maar een andere oplossing zoeken". Niet blijvend Rob von Barnau Sijthoff is al enkele keren op uitnodi ging naar Suriname ge- Rob von Barnau Sijthoff: „Vooral dank zij Steen Sörensen is er in Nederland veel talent naar voren gekomen". weest, waar hij met succes een club trainde en aan een kampioenschap hielp. Hii bezit als trainer erg veel kwaliteiten. In een blijvende functie als bondscoach ziet hii echter niets. „Ik behoor niet tot de men sen die voor deze functie hebben gesolliciteerd", zegt hij. „Mijn interesse gaat daar niet naar uit. Ik betreur het nog steeds dat Steen Sören sen is vertrokken. Nu zien wij toch dat er door zijn trai ningen erg veel kwaliteit naar voren komt. We had den natuurlijk nooit op de EK mogen afzakken naar de B-poule. Echter, door de Helvetia Cup ongeslagen te winnen is wel duidelijk ge worden dat het Nederlandse badminton op de goede weg is. Gelukkig is er via de NSF geld beschikbaar geko men om een bondscoach in dienst te nemen. Ik denk dat het geen buitenlander gaat worden. Daar is het be drag niet hoog genoeg voor". „Terugkomend op de kwali teit die hier in Nederland is", gaat Von Barnau Sijt hoff verder, „ik verwacht van Eline Coene erg veel. Binnen niet al-te lange tijd zit zij aan de top van Euro pa. Let maar op. zij wordt een grotere dan Irme Riet veld en Joke van Bcusekom ooit waren. Er is nog veel meer talent in Nederland, hetgeen voor een groot deel is te danken aan Steen Sö rensen. Voor een nieuwe bondscoach is er genoeg ma teriaal in huis om tot goede prestaties te komen Mis schien is dat tijdens de inter nationale badmintonkampi oenschappen in Nieuwegein al te merKcn". ARTHUR VAN RIJSWIJK

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7