Mar jol Flore en Koos Alberts op het Gala van de Gouden Harpen RADIO/TELEVISIE GoidócGomatit VRIJDAG 1 FEBRUARI 1985 PAGINA 11 'Buut vrij' met Leoni Jansen HILVERSUM Morgen start AVRO- radio met een nieuw jeugdprogramma ..Buut Vrij" dat wekelijks van 16.33 tot 16.59 uur via Hilversum 2 te beluiste ren zal zijn en dat is gericht op kinde ren tussen de 10 en 13 jaar. Vaste presentatrice wordt Leoni Jansen die. af en toe zingend of als een bepaald type. de onderwerpen aan elkaar zal praten. In ..Buut Vrij" komen korte discussies tussen kinderen en ouders over zaken waarover in ieder gezin wel eens wordt „gestreden", zoals bedtijd, tv-kijken of kleding. Voorts zullen kin deren hun mening geven over boeken, films, toneelstukken, maar ook over ge bruiksvoorwerpen als nieuwe gympen, lekkere winterjassen etc. Daai naast ak- tualiteiten uit kranten en tijdschriften. VASTE GROEP (70.000) KIEST HILVERSUM 4 HILVERSUM „Je hoopt altijd dat er veel meer mensen naar luisteren, maar het gaat toch niet om aanzienlijke aantallen", zegt violist Theo Olof, geconfronteerd met de luistercijfers van zijn troetelkind Hilversum 4. Eind 1975 kwam deze zender in de lucht, nadat Theo Olof zich er sterk voor had gemaakt via de stichting Nederland Muziek. Na bijna tien jaar blijkt, dat dagelijks gemiddeld ruim 70.000 luisteraars op de zender afstemmen. Er zit weinig beweging in de groep trouwe luis teraars. De dienst kijk- en luisteronderzoek van de NOS constateert iedere keer weer slechts minieme verschillen. Naar Hilversum 3 luiste ren overigens twaalf keer meer radioiiefheb- bers dan naar de klassieke zender. Olof vindt, dat bij een klassieke zender niet in miljoenen luisteraars moet worden gedacht. Hij ziet wel mogelijkheden om meer luisteraars naar Hilversum 4 te lokken, maar dan moet er wel iets aan de opzet worden veranderd. „Het zal een zender moeten zijn die alleen maar goe de dingen uitzendt, alleen maar klassieke mu ziek. Tegenwoordig zit er van alles op. Ik heb niks tegen andere kunstgebieden, desnoods wordt er op Hilversum 4 over gesproken, maar 90 tot 95 procent van wat wordt uitgezonden zal uit muziek moeten bestaan". Theo Olof ziet niet dat in het huidige bestel zijn ideeën snel worden verwezenlijkt. „Ik geloof niet dat het kan zolang alle omroepen een eigen programma op Hilversum 4 maken". Olof ziet meer in een gezamenlijk programma dat door een eigen redactie zal worden samengesteld Een goed muziekprogramma zal volgens hem vanzelf meer luisteraars op Hilversum 4 doen afstemmen. Alle uitingen van muziek zouden wat Olof betreft kunnen worden uitgezonden, behalve pop. VN testen radio - uitzendingen voor Afrika NEW YORK De Verenigde Na ties gaan. voor het eerst in hun ge schiedenis, bij wijze van proef dage lijks een radioprogramma voor Afri ka verzorgen via de korte golf. In februari worden met gehuurde zenders van Voice of America zes maanden lang één uur per dag uit zendingen verzorgd in het Engels en Frans gericht op Afrika. Doel van de proef is te onderzoeken of "dergelij ke uitzendingen zin hebben wat be treft het aantal potentiële luiste raars", aldus de aankondiging. Het tijdstip van de uitzending is tussen 19.00 en 20 00 uur GMT. Matsushita ontwikkelt 3D- TV zonder bril TOKIO De Japanse electronica-gigant Matsu shita heeft een driedimensionaal televisiesysteem ontwikkeld dat zonder speciale bril kan worden bekeken. Een woordvoerder van het bedrijf, Tet- suhiko Kaisu. verklaarde dat het toestel een scherm van ruim 35 centimeter bezit waarop een driedimensionaal beeld wordt geproduceerd door met vijf afzonderlijke camera's vanuit verschillen de hoeken opnamen te maken en die tegelijk te projecteren. De synthese van de vijf afzonderlijke opnamen door speciale lenzen levert het driedi mensionale effect op. Een nadeel is dat het kleine scherm slechts goed zichtbaar is voor twee kijkers en dat het verscheidene jaren zal duren voordat het systeem is geperfectioneerd, aldus Kaisu. Het systeem wordt op 17 maart tentoongesteld op de expositie Tukuba '85, 60 kilometer ten noordoos ten van Tokio. Onder de sterren die mor genavond, op Ned. II om 21.05 uur, hopen te schit teren op het Gala van de Gouden Harpen van Co- namus, staan hoog geno teerd Marjol Flore en Koos Alberts, vooral de laatste, die net als eerder André Hazes als het ware uithet niets ails een ko meet omhoog schoot aan het- firmament van de pla- tenhandel, voortdurend op zoek naar nieuw talent. Dit galafeest werd vorige week al gevierd in Noordwij- kerhout, waar ook de opna men werden gemaakt. Mr. Pieter van Vollenhoven reikte daar de onderscheidingen uit aan Robert Long en aan Jaap Eggermont. Long kreeg een Harp. omdat hij niet aflatend de huichelachtigheid in de sa menleving. de discriminatie en de onverdraagzaamheid onder handen neemt. Eggermont kwam in aanmerking omdat hij de man is achter de „Star Sisters" en de maker van „Stars on 45". Marjol Flore hoorde thuis op dit Gala, omdat zij staat voor zeer persoonlijk repertoire, liedjes, waarin zij heel haar wezen legt. Zij zingt met haar hele lijf en loopt dan over van aandoenlijkheid, mislukte of geslaagde liefde, zij gooit heel haar hart er tegen aan, soms zelfs hartverscheurend. Zei zij eens in een interview: „Ik heb medelijden met de mensen die het vermogen missen te kun nen huilen". Inderdaad, zij verstaat die kunst. Dit mag er een verklaring voor heten, dat zij bij haar ge hoor zonder omwegen op tra nen mikt. Marjol is het zingen aangeboren, reden waarom zij met verwaarlozing van haar zanglessen er geen been in ziet om eigen toonsoorten en toon hoogten te bepalen, als zij er maar met haar gevoelens hele maal achter kan staan. Eerder schreven we over haar, dat zij ruim in haar omvang en haar registers zit en dat als zij niet zuiver vocaliseert met haar tremolo's toch hoorbaar effect sorteert in de zaal. Zij werd geboren uit een Fran se moeder, die in de Folies Bergère te Parijs optrad, en een Arabische vader, die de wereld bereisde met zijn viool, maar op zeker moment uit haar leven verdween. Zij reis de regelmatig met haar moe der mee door de wereld, over al waar zij een engagement kon krijgen, Parijs, Londen, Berlijn en dat soort steden. Op die manier groeide Marjol veeltalig op. Zij spreekt en zingt even gemakkelijk Frans als Engels en Duits. Uiteinde lijk moest zij toch zelf aan het werk. Zij begon op haar acht tiende in een fotozaak. Daar palmde zij klanten in met haar natuurlijke overredingslust, zodat haar chef gezien de om zetcijfers haar hogelijk waar deerde. Zij praatte tegen de klanten aan, terwijl die intus sen een fototoestel onder de arm gestopt kregen. Die klan ten stapten na betaling verbijs terd de winkel uit om thuis, bekomen van hun verbijste ring, vast te stellen, dat zij niet het gewenste merk toestel in de handen gestopt hadden ge kregen. Daar kwamen dan la ter moeilijkheden over met dezelfde chef, niet minder als Marjol zo nu en dan een toe stel gratis mee gaf met als haar verantwoording tegenover de chef, dat het om zulk een aar dige man ging, dat die een gra tis fototoestel had verdiend. Ramses Zij kwam tenslotte terecht bij Ramses Shaffy, die haar in zijn show opnam, haar wees op haar vermogen tot zingen en er ook voor zorgde, dat zij let terlijk met open armen ont vangen werd in het vrouwen cabaret van Natasja Emanuels. Vandaar kreeg zij zelfs een gastrol bij het Rotterdamse To neel op dezelfde manier als Johnny Kraaykamp, die zich nog een toneelspeler van for maat toonde ook. In 1973 kwam zij met haar eigen one womanshow. Zat Simon Car- miggelt toevallig in de zaal. Die raakte zozeer van haar on der de indruk, dat hij 's ande rendaags nog een stuk over haar schreef in zijn eigen krant. Vanaf die dag gaat Mar- jokFlore door het leven als een bekende zangeres, waar de stukken van af vliegen en de platenmaatschappijen zich op storten. Ook de buitenlandse tv haalde haar graag in een uitzending, omdat zij altijd wat te vertel len heeft en in zoveel talen uit de voeten kan. Bovendien, wat op haar hart ligt. ligt op haar tong. Zij flapt het er allemaal zonder remmingen uit. Zij praat erg gemakkelijk over zichzelf, zo bijvoorbeeld, dat zij vaak haar vader miste, dat zij overal ter wereld naar hem heeft gezocht, zonder succes. Zij weet niet eens of hij eigen lijk nog wel leeft, maar voegt er direct aan toe, dat zij daar nu niet meer zo'n last van heeft, omdat zij haar eigen draai heeft gevonden in het huwelijk. "En als ik nog eens last heb van dat verlangen", zo flapt zij er openhartig uit, „dan brul ik het uit in mijn liedjes". Heel ander onderwerp vormt Koos Alberts, de nieuwste zan ger van het levenslied. Hij Marjol Flore wenst nog steeds door te gaan voor een gewone Amsterdam se jongen, die het zingen niet laten kan en daarbij op de koop toe neemt, dat een hoop mensen met hem en met zijn platen weglopen. Waar hij in zalen verschijnt, lopen de mensen te hoop. Hij noemt het een lot uit de loterij om toeval lig over een goede stem te be schikken, althans een stem. die een geluid voortbrengt, waarmee veler oren worden gestreeld. In dat opzicht wordt hij beschouwd als de evenknie van André Hazes. Als klein jochie al werd hij door cafévolk op de tafel gezet öm £ijn liedjes te zingen. In die dagen was „Oh, mein Papa" een beroemd lied. en dat zong hij met graagte, omdat zijn va der daardoor in achting klom in de ogen van zijn vrienden, geheide Jordaners, die een goed lied weten te waarderen. Zo belandde Koos ook op de plaat. Vandaar naar het Gala is voor hem niet zo'n grote stap. Koos zingt, omdat het hem van nature gegeven is, of- ie nu op een cafétafel staat of op het Galapodium. TON OLIEMULLER Film Pra Frente Brasil portret van terreur HILVERSUM Na Rus- land. Canada en VS is Brazilië in grootte het vijf de land ter wereld. Bijna de helft van het Zuidame- rikaanse continent is Bra ziliaans grondgebied. De film „Pra Frente Brasil" (Voorwaarts. Brazilië) van regisseur Roberto Farias, die de VPRO zaterdag avond via Ned. II om 23.15 uur als nachtfilm uitzendt, geeft een angst wekkend beeld van de si tuatie in dat land in 1970. De 90 miljoen Brazilianen leefden vijftien jaar geleden in een land dat zwanger ging aan terreur, uitbuiting, poli tieke moorden en niet in de laatste plaats verdwijningen Costa-Gravas maakte terecht naam met zijn film „Missing" over onfrisse toestanden in het Chili van generaal Pino chet. De sfeer in „Voorwaarts, Brazilië" wekt dezelfde ge voelens van beklemming en machteloze woede op. De film begint met de aankomst van de volstrekt a-politieke en sympathieke Jofre (Regi- naldo Faria) op het vliegveld van een grote Braziliaanse stad. Jofre maakt dankbaar gebruik van een lift die een onbekende hem in een taxi aanbiedt De taxi wordt door een stationcar vol lugubere geheimagenten onder vuur genomen, omdat zij het ge munt hebben op de volgens hen staatsgevaarlijke, Sar- mento, de man die Jofre een taxi aanbood. Jofre krijgt na het incident een zwarte kap over het hoofd getrokken en verdwijnt in de folterkam- pen van de geheime politie. De broer van Jofre. Miguel (Antonio Fagundes). die mo gelijk nog a-politieker is dan Jofre, zien we veranderen van biertjes drinkende Jan Modaal, in een fanatiek be strijder van het regime De jacht naar de verdwenen Jofre blijft de kijkers iedere seconde van deze bijzonder film boeien, door alles heen steeds weer die lange arm van de staat, die overal man netjes heeft zitten om onge kende terreur uit te oefenen. De in 1982 gemaakte film kreeg in Brazilië een ver schijningsverbod. JOCHEM GREVEN cfto NCRV 15.30 De Carsons. Australi sche tv-.serie. 16.15 Karel's Kat, Engelse animatieserie. 16.20 Pluizerd, tekenfilmserie over het. wel en wee van een eekhoorn. 16.45 Wissels, NCRV-matinee voor alle leeftijden, gepre senteerd door Legien Kromkamp en Dick Pas- schier. Onder meer aan dacht voor veel te vroeg ge boren kinderen en de op vangmogelijkheden voor hen in ziekenhuizen. Om 17.30 V26-Journaal. 18.20 Kleine Isar (slot). Gete kende serie. TELEAC 18.30 Engels voor gevorder den (Follow me 2), samen vatting les 46 en 47. NCRV 19.00 De Helemaal Alleen In Je Eentje Show, program ma waarin drie duizendpo ten helemaal in hun eentje mensen moeten vinden die willen jodelen, op een tuba blazen, of gewichten willen heffen. Met o.a. The Star Sisters, Ria Valk, Oscar Harris en de N7-Dance- Company. Presentatie: Le- ontien Ceulemans en Frank Masmeyer. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 De Helemaal Alleen In Je Eentje Show, vervolg. 21.30 Hier en Nu, actualitei tenrubriek. 22.05 Winds of war, tv-serie. Afl. 5: Natalie en Byron pro beren met vele andere Amerikanen het bezette Po len te verlaten. Na een bar re tocht vallen ze bij de grens in handen van de SS. 22.55 Weg van de snelweg. Toeristische informatie. Afl. 4: Tu?sen Chablis 'en Cha- lon. 23.20 Hill Street Blues, poli tieserie. Ook Bobby Hil heeft z'n slechte kanten be seffen z'n collega's nu hij plotseling rijk is geworden. Zijn maat Renko, maar ook inspecteur Frank furillo wil len niet lijdzaam toezien hoe het met hem bergaf waarts gaat. NOS 00.15 Journaal. NEDERLAND 2 FEDUCO 17.45 Taal, tekens en regels, cursus Nederlands. Afl. 12. 18.00 Sociale (on)zekerheid voor jongeren. Afl.4. Audrey Hepburn speelt de rol van Elizabeth Roffe in de door Sidney Sheldon geschreven thriller „Bloodline", waarvan vanavond het eerste deel wordt uitgezonden. Ned. II om 20.20 uur. NOS 18.15 Nieuws voor doven. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 ffl Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. TROS 19.12 Op volle toeren, specia le carnavalsuitzending, ge presenteerd door Chiel Montagne. 20.00 Wondere wereld, in deze uitzending de uitrei king van de Wondere We- reld-BPF Bouwtrofeeën. 20.20 Bloodline, thriller uit 1979 Van Terence Young. Elizabeth (Audrey Hepburn) erft het miljoenenfortuin en het familieconcern van haar plotseling overleden vader. Hoewel zij hier niet om zit te springen brengen enkele vreemde gebeurtenissen haar er toe om toch de lei ding van het bedrijf over te nemen. 22.10 Gesprek met de minis ter-president. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 De terugkeer. Afl. 4: Een generatie op zichzelf. Documentaire van Jack Fi scher over het generatie conflict van een na-oorlog- se Joodse familie. 23.28 Bericht van de Wilde Ganzen. NOS 23.30 Nieuws voor doven. EO 23.35 The Dollmaker (2), laat ste deel van een Ameri kaanse tv-film over een plattelandsfamilie in de gro te stad. Moeder Gertie (Jane Fonda) probeet aflei ding te vinden wanneer het gezin in een armoedige woonwijk terecht komt. Zij maakt poppen, iets wat haar later zeer goed van pas zal komen. 18.00 Plons, de gekke kikker, ani matie voor de allerkleinsten. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Jacobus en Corneel. 18.30 Star Trek, Amerikaanse SF-se- rie. Afl.: Het parallelle universum. 19.20 Programma van de Socialisti sche Omroep. Uitzending door der- 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Videomatch, videospelletje waarbij twee kijkers per telefoon te gen elkaar uitkomen. Oe winnaar kan verder spelen voor een reis. Presen tatie: Marleen Gordts. 20.25 De vallei van het geluk (Fini- an's Rainbow), Amerikaanse musical film uit 1968 van Francis Ford Coppo la. Met: Fred Astaire, Petuala Clark en Tommy Steele. Finian McLonder- gan heeft een klompje goud van de Ierse kabouters gestolen. Hij wil dat begraven in de Regenboogvallei, want hij gelooft dat het goud daar zal "groeien". De kabouter Og is hem uit Ierland gevolgd. 22.50 Premiere extra. Jo Röpcke presenteert filmnieuws. 23.50 Journaal en Coda. 19.00 Villa Tempo of Gejaagd door de rockcultuur. Popprogramma ge presenteerd door Bart Peeters. Met o.a. als studiogasten: Thompson Twins en The Scabs. Verder: Elvis Presley 50 jaar, de filmtip: 'Stranger than Paradise' en de Mickro Rocko prijsvraag. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerman. 20.15 Fundamenten. Afl.: Jalta. Van 4 tot 11 februari 1945 vond de Confe rentie van Jalta plaats. Terwijl de le gers van de V S.. het V K. en de Sow- jet-Unie zich voorbereidden op de in name van Hitler-Duitsland. kwamen de leiders Roosevelt, Churchill en Stalin te Jalta bijeen om afspraken te maken over de verdeling van de Eu ropese ruimte na de Duitse neder laag. In zijn biografie „Stalln" be schrijft Jean Ellenstein hoe Stalin van een klandestien revolutionair voor 1917 uitgroeide tot de stichter van een grootmacht. 21.50 De steek-er-wat-van-opshow. Informatief programma. 22.15 Panorama, actualiteiten RTBF 1 17.15 Lollipop, kinderprogramma 17.40 Mama in, Papa cool, Mama cool, Papa in? Informatief program- 17.50 Plein Jeu week-end. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19 25 Minute papillon. 19.30 Journaal. 20.00 A Suivre: Soirèe Ethiopië. Een speciale, avondvullende editie van dit actualiteitenmagazine, gewijd aan Ethiopië. TV 5 19.00 Jeugdprogramma. 19 20 La cle. Tv-film. 20 20 La fète Basque. 21.00 La terre des vivants et la royaume des morts. Documentaire. 22.00 Nieuws. Duitsland DUITSLAND 1 16.05 Auf dem Wildererpfad (Na pytlackè stezce), Tsjechoslowaakse speelfilm uit 1979. De kleine Vasek heeft geen zin om met zijn ouders mee op vakantie te gaan. Daarom gaat hij van huis en reist hij naar zijn grootvader. 17.20 Wereldkampioenschappen Skiën. Combinatie-afdaling voor he ren vanuit Bormio. Commentaar: Fritz von Thurn und Taxis. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 WWF-Club. Live vanuit de Stu dio. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 ITageschau. 20.15 Ein himmlischer Schwindel (Change of habit), Amerikaanse speelfilm uit 1969. Met in de hoofd rollen: Elvis Presley. Mary Tyler Moore en Barbara McNair. Regie: William Graham. 21.45 Plusminus, economisch maga- 22.30 Tagesthemen, met een repor tage uit Bonn. 23.00 Die Sportschau. Met o.a. voet bal Bundesliga en Wereldkampioen schappen Skien. 23.25 Heut'abend... De ARD-Talk- show met Joachim Fuchsberger. Gast: Jürgen Hingsen. 00.10 Die Kur (slot), tv-serie in vijf delen van Johannes Hendrich. Afl.: Bernard und Effi. Met: Günter Pfit- zmann, Hilde Ziegler. Reinhard Maier e.a. Regie: Frank Strecker (herh Bernard en Effi moeten zich aan zwa re dieetvoorschriften hnouden om hun overgewicht kwijt te raken. 01.10 Tagesschau. DUITSLAND 2 15.00 E Meine Frau Teresa, Duitse speelfilm uit 1942. Met. Elfie Mayer- hofer. Hans Sóhnker, Mady Rahl e.a. Regie: Arthur Maria Rabenalt Schrij ver Peter Duehren schrijft een boek over zijn gelukkige huwelijk met de altijd vrolijke Teresa. Teresa is echter niet zo enthousiast over de intieme onthullingen van haar man en neemt de benen. 16.20 Jagdszenen in Hollywood, kinderprogramma met Om en Jerry. 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine. 17.45 Ij Western von gestern: Tal der Angst, tv-film. Met: John Wayne, Sheila Mannors. Eari Dwire e a. John Middleton gaat op weg naar Pequeno Valley omdat een oude vriend van zijn vander in moeilijkheden verkeert. In het dal aangekomen ontdekt John dat de bewoners door bandieten be dreigd worden. 18.20 Rate mal mit Rosenthal, spel- programma. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspondenten. 20.15 Der Alte, politieserie. Afl.: De zelfmoord. Een man wordt dood aan getroffen in een kerkbank, alles wijst op zelfmoord. Commissaris Köster denkt daar anders over en gaat op onderzoek uit. 21.15 Vorsicht, Falie! De politie waarschuwt tegen afzetters, bediie- gers en oplichters. 21.45 Heule-Journal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine 22.45 E Strafbataillon 999, Duitse speelfilm uit 1959. Met: Sonja Zie- mann, Georg Thomas. Werner Peters e.a. Regie: Harald Philipp. Vier volko men verschillende mannen worden door de Wehrmacht naar het Oost front in strafbataillon 999 gestuurd. Daar staan hen verschrikkelijke din gen te wachten... 00.30 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II: Ziele und Aufga- ben der Betriebswirtschaft Cursus Volks- und Betriebswirtschaftslehre (17). 18.30 Hallo Spencer, tv-serie. Afl. 44. 19.00 Aktuelle Stunde, met Blick- punkt Düsseldorf. 20.00 (r Tagesschau. 20 15 Lander-Menschen-Abenteuer: Tranen aus Mastix. filmreportage over Lanzarote van Rainer Ostendort en Gretl Brand. 21.00 Jenseils der groQen Mauer, documentaire-serie over China. Afl. 4: Hunchen, Hund und Hirseschnaps. 21.45 Landesspiegel. Die groBen Fa- milien am Rhem und Ruhr. Afl.4: Das Haus Henkei. 22.15 Jauche und Levkojen, tv-serie naar de gelijknamige roman van Christian Brückner. De oude baron von Quindt zorgl ervoor dat zijn klein dochter Maximiliane op een internaat wordt geplaatst. Haar moeder is voor de tweede keer getrouwd met de Joodse dokter Gruen en zoekt haar nu vaker op. Als Hitier rijkskanselier wordt komen er echter de nodige ver anderingen. 23 05 Rockpalast. Vandaag met Joan Armatrading (herh.). 00.35 Laatste journaal. De Engelse Joan Armatrading treedt op in „Rockpalast". Duitsland 3 om 23,05 uur. Engeland SKY CHANNEL 17.30 Sky Trax 3. Live on Friday. Popmuziek mei Gary Davies. 18.30 Green Acres. Afl.: The Wed ding Deal. 19.00 The Brady Bunch. Afl.: My Brother's Keeper. 19 30 Mork Mindy. 20 30 Starsky Hutch. Politieserie Afl.Vampire. 21.20 Candid Camera. 21 50 Wayne Shuster. Komsieche 22.10 The Deadly Ernest Horror Show: Doomwatch. Horror-film. 23.35-00.30 Sky Trax. Herhaling van middagprogramma. BBC 1 17 55 Newsround Extra. 18 05 Machine Gunners, kinderserie 18.30 Friday People, sterren In het spotlicht. 18 58 Weerbericht. 19 00 Journaal. 19 30 London Plus. 19.55 Blankety Blank, spelprogram- ma gepresenteerd door Les Dawson. 20 30 Snooker. 21.00 Starsky and Hutch, Ameri kaanse serie. Met: David Soul en Paul Michael Glaser. 21.50 Points of view. 22.00 Journaal en weekend-weer bericht. 22.25 Snooker. 23.00 The Friday Night Movie: Luc ky Luciano, Frans-italiaanse speelfilm uit 1973. Met: Gian Maria Volonte, Rod Steiger, Edmond O'Brian e.a. Regie: Francesco Rossi Een lid van de Mafia wordt in 1946 door de FBI het land uitgewezen. Hi| wordt in Ita lië een grote volksheld 00.10 Benson and Hedges kampi oenschappen. 01.00 Weerbericht. BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht en weerbe richt. 18.30 Wereldkampioenschap Skiën. 19.00 The Invaders. 19.50 Phil Silvers Show. 20.10 O.R.S. '85. 21.05 Nature. 21.35 Gardener's world, informatie voor de tuinder. 22 00 Victoria Wood. 22.30 The New Pacific. Serie docu mentaires. 23 30 Newsnight, actuahteitenmaga- 00.15 Midnight Movie: Paranoiac. Engelse speelfilm uit 1963 Met: Ja- nette Scott. Oliver Reed, Llhane Brousse e.a. Regie: Freddie Francis. ITV 17,50 Freelima. 18 15 Blockbusters. 18 45 Nieuws. 19 00 About Anglia. 20 00 The Practice. 20.30 Family Fortunes. 21 00 Me and my Girl. 21 30 Dcmpsey and Makepeace. 22 30 That's my Boy. 23 00 ITN-nieuws. 23 30 Cross Question. 00 10 Love and Pain. Amerikaanse film van Alan J Pakula uit 1972 Met o a Maggie Smith en Timothy Bot- 02.10 Dear Diary. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. TE LEAC 10.05 CADCAM, ontwerpen en fabriceren met computert. Les 8 (herh). 10.35 Programmeren met Pascal. Les 12 FEDUCO-ROF 11.05 Telebord 14: Bouwen. Cursus voor niet-Friestaligen (herh). NOS 13.00 Nieuws voor doven. NEDERLAND 2 11 00-11 45 Studio Sport extra. NK schaatsen m Alkmaar 500 meter da mes en heren. RTBF 1 09.00 Teletekst magazine. 12 30 In- terwallonie: Zdravo - Zdravo - Zdra- vo. programma voor Joegoslaven. 13 00 InterwaJIonie: Ciao Amici, pro gramma voor Italianen. MUSIC BOX DUITSLAND 1 10.00 Haute. 10.03 Kanguru (herh). 10 50 Aspekte. 11.30 Persoverzicht. 11 35 Heute. 11.55 ARD-Sport exlra. Wereldkampioenschappen Skien Af daling voor dames 13.15 Program ma-weekoverzicht. DUITSLAND 2 11 00 Programma-overzicht. 11 30 Einführung in das Mietrecht, infor matieve serie over het huurrecht (herh.) 12 00 Nachbarn in Europa, informatie en amusement voor bui tenlanders. DUITSLAND 3 BBC 1 08 10 Informatieve series. 09.30 The Perishers, kinderprogramma 09 35 The littlest hobo, kinderprogramma 10 00 Saturday Superstora, geva rieerd kinderprogramma 13.12 Weerbericht. 13.15 Grandstand, sportprogramma Mel o a.: 1 Nieuwsoverzicht 2. Rugby Union En- geland-Frankri|k en Schotland-Ier land B H Snooker kampioenschap pen. Wembley en Wereldkampioen schappen Skien. BBC 2 10 20-14 05 Open University. HILVERSUM 1 17.55 Mededelinggen (NOS). TROS: 18 06 Aklua. (18 30 Sport 19 02 TROS Country 20 03 Bladgoud 21 02 En nu de moraal Afl 48 21 25 Coulissen 22.02 Sesjun. NOS: 23 02 Met hel oog op morgen. EO: 0.02 EO's Country uur 1.02 Zin- in de nacht. 2.02 Muziek motief. .36 Dingen 18 10 BZ. 10 25 Cartoon time. 10 30 Scooby, Scrappy and Yabba Doo. Tekenfilm 11 00 No. 73 Tv-serie. 12 20 Baftlee- lar Galactica. Tv-seoe 13 1S World o» sport. van de dag 18.00 Nws VARA: 18.40 Monogrammen 19 30 Luchtruim 20 00 Nws 20 03-24 00 VARA vrijdagavond. (22.30 Nws) HILVERSUM 3 18 04 De Avondsp.ts. VOO: 19 02 Curry en van Inkel 22 02 Countdown Cafe HILVERSUM 4 17 00 Creme du baro- que. (18 00 Nws) 18 45 Orgelbespe ling. All Gespr mei de heer P.A van Rumpt over het orgel in de Ned. Herv Kerk in Ter Hei|de aan Zee 19 15 De Cantates van Bach. NOS 20 00 Europees Concert Podium Ra dio Filmhar Orkest m.m v oei». Klass Muz. (In de pauze: ca. 21 24-21 40 Muziekspiegei 2140 Horizon. Volksmuz en met-westerse klass. muz. 22.30 NOS-Jazz - Michiel de Ruyter Vandaag: Trio Kir* L»gh- HILVERSUM 5 IKON 16 05 Kwartier P P 18 20 uitzending van het P v d. A KRO-RKK. 18 30 Taai en teken NOS: 19 00 Nieuws voor buitenlan ders 19 40 Homonos. 20 10 Hobby- scoop (computers). RADIO RIJNMOND 16.30 Middag- progr. met Erik Post. Morgen HILVERSUM 1 VARA 7 03 Radio Sterrebo\ 7.30 Hallo hier Hilversum' 10 03 De stand van zaken (NOS vanaf 1100 Flitsen van de N K Schaatsen Allround in Alkmaar) 11 03 Wie m 't Nederlands wil zingen 12.03 In de Roote Haan 14 03 v-h Tussen Barend en van Dorp. 15 03 Muziek uit Studio i 16.03 HeuvaRaan 33 HILVERSUM 2 TROS 7 00 Nws. 7 06 TROS Nieuws Show 11.33 Aktua Ka merbreed. NOS 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw). 12 30 Nws 12 36 TROS Nieuws Show. vervoig AVRO: 14.00 Pwn Jacobs met hits uit de 5Oer jaren. (14.30 Nws 15.00 Per Saldo. 15.30 Nws. HILVERSUM 3 NCRV: 7 03 Vroegop 7 30 Rabarbara 8 03 Pop non-stop. 9 03 Gospelrock. 10.03 Poptfop (1130 Weerman Hans de Jong) 12 03 Los Vast Jubileum Spektakel Show (13 35 De Dikvoormokaar- show). 14 03 Hier en Nu 14 07 Tusae- r 15 03 Hier en Nu HILVERSUM 4 AVRO 7 00 Dag Nacht, dag Dag' 8 00 Nws 8 30 Mooi zo! 9 30 Concerto mattinale tl 00 Kurhausconcert VOO 12 00 Strauss en Co. 13 00 Nws 13 02 Veromca Nieuwsradio 13.05 Veronica Klas siek 14 45 Club Veronica Klassiek HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-Spor tief 9.25 Waterstanden FEDUCO 9 30 Magazine Met om 9 30 Open Schooltl|d-thema 13: Vrouwen m de minderheid 10 00 Taal. tekens en re gels 10 40 Socialo on bek er herd voor jeren. Afl 5 Studeren mei be- houd van uitkering 1100 Medeian- RADio' RIJNMOND 10 00 Zaterdag programma met Henk van Hoorn Met om 10 00 Nws regio-nws. weer verkeer 10 03 Weekagenda door Rr- anne van der G-essen i0 30 Portret van R-inmonder door Jan D Swart 11.00 Nws rego-nws weer. verkeer 11 03 Onderwerp van de wees Fkm (>n het kader van Film Internatcnal» <12 00 Nws. regio-nws«voor ver-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11