Belegen indruk van een onvolledige en ongeïnspireerde tentoonstelling Spijbelen Dali: hoofdrol in opera God te zijn bioscopen •j ACHTERGROND/KUNST CcidócSotvuvnt ZATERDAG 19 JANUARI 1985PAGIlgr[ Hebt u dat nou ook, dat knagend verlan gen om bij slecht winterweer thuis te blijven? Toen kranten, radio en televisie gisteravond opnieuw berichten doorga ven over treinen, die het beugelde er bij neer hadden gegooid en over bejaarde voetgangers, die op weg naar de sociëteit spontaan aan het wegdek waren vastge vroren, kregen we het weer: die hevige aanvechting om de werkgever telefo nisch te verwittigen van het rampspoe dige feit, dat de stuifsneeuw rondom onze twijfelaar inmiddels tot onvoorstel bare hoogte was opgewaaid. „Reddings ploegen zijn begonnen met het uitgra ven zouden we met trillende stem mel den, „maar het kan wel morgenmiddag worden voordat ze ons bereikt hebben". Het is aangenaam bij een knapperend houtvuur over zulke zaken te dromen. Terwijl de beeldbuis onophoudelijk ge strande automobilisten de kamer in traant, ontstijg je langzaam aan je be nauwde grenzen en ploeg je als een ama teur-Poolreiziger door een imaginair sneeuwlandschap. De dichtstbijzijnde herberg is uren gaans en valse wolven snuffelen reeds opdringerig aan je zit vlak. Je vertrapt er enige, maar begrijpt, dat het zo niet door kan gaan. „Smeer 'm, ga naar je moeder", roep je een dier toe, dat aanstalten maakt uit je heup een karbonade met een lang been te scheu ren. Gelijktijdig bemerk je, dat het ge hoor aan de rechterzijde van je hoofd ook niet meer is wat het geweest is. Je grijpt naar je oor en houdt het een secon de later verrast vast. Met een hoog, knappend geluid is het afgebroken. Als je het daarna onthutst enkele malen tus sen je vingers ronddraait, breekt het lel letje er ook af. Als je alles gehad hebt, krijg je dat ook nog. Geen paniek, denk je, want je hebt er aan de andere kant immers nog één. Dat is te zeggen, je had er daar één. Want ook het linkeroor be geeft het als je er voorzichtig langs strijkt. Het valt als brosse speculaas in stukken op de stijf bevroren grond. Merkwaardig. Opeens kom je veel snel ler vooruit en kun je je voorsprong op de wolven moeiteloos vergroten. Ach ja, dat komt natuurlijk omdat je geen oren meer hebt. Want reken er op dat die een smak wind vangen. Dat is dus een geluk bij een ongeluk. Als je even later bemerkt dat de adem uit je mond steekt als een jongleerstok, waarop je met gemak een forse bal kunt laten balanceren, wordt er zorgzaam ge ïnformeerd of je nog koffie wilt. Op slag verdamp je op dat moment van held tot een burgerman met hinderlijk grote oren. Het is ellendig dit te moeten toege ven. Maar de feiten liggen nu eenmaal niet anders. Dat verlangen bijt zich echter als een fret in je gedachten vast. De nieuwsbe richten van elf uur zijn in elk geval weer hoopvol. Enkele dijkwerkers zijn versteend aangetroffen in een werkkeet in de Flevopolder. En onder Kampen heeft een vrouw op pantoffels de grote was opgehangen. Ze werd in allerijl naar het streekziekenhuis overgebracht. De doktoren vrezen, dat ze haar linkerbeen niet meer kunnen redden. Misschien lukt het jou ook slachtoffer te worden van de barbaarse elementen. Je verlaat daarvoor het huis, ofschoon, je buiten niets te zoeken hebt. Maar wel licht heb je geluk en vries je op een smal pad alsnog aan een afrastering vast. Morgen zullen ze zich op de zaak afvra gen, waarom je niet bent komen opda gen. En tegen de middag rukken enkele bulldozers uit, die je rond etenstijd met de grootste moeite uit een sneeuwberg van zeker vijf meter hoog redden. Dan gebeurt het. Eén dag ben je dan niet langer de tobberige werknemer, die slaafs tussen negenen en vijven zijn ban ge leeftocht bijeengaart. Na het nieuws van zes en acht uur mag je op het eerste net komen uitleggen aan welke ontbe ringen je een nacht lang bent blootge steld. En op de voorpagina's van alle kranten staat je foto onder de alarme rende kop „Huisvader aan de dood ont snapt Het is opvallend, wat er dan gebeurt: mensen, die je in het begin van de week nog niet eens zagen staan, voor wie je dikke lucht was, nemen nu opeens hun hoed voor je af en vragen of je koffie wilt. En als je van het toilet terugkomt, hoor je een collega bewonderend zeggen: ..Moet je je even voorstellen: acht uur zat Breutelmans van de afdeling debiteuren onder kommervolle omstandigheden aan een hek vastgevroren. En toch zat hij vanmorgen prompt om negen uur weer achter zijn bureau alsof er niks gebeurd was. Kijk, dat noem ik karakter". Maar helaas. Zo'n uitverkiezing is voor een geboren schlemiel niet weggelegd. Uren kan hij bij dertig graden onder nul wachten op het moment, dat hij op de olavuizen voorgoed wortel zal schieten. Maar het enige wat hij er van overhoudt is spit in zijn knieën. Vandaar, dat de schlemiel zijn heldenda den bij elkaar moet liegen. Hij belt van uit zijn bed de baas op en zegt op jamme rende toon, dat hij op weg naar Nibbix- woud is gestrand. Als hij die mededeling maar rolvast acteert zit het er misschien in, dat hij er een extra vrije dag uit sleept. Dan moet het natuurlijk niet zo'n achter dochtige patroon zijn, aan wie Wim door een karige cao al jaren zit vastgekluis- terd. Wim belde vorige week na de zo veelste sneeuwstorm zijn kantoor en zei: „Meneer Baars, met Jaarsma van de ser viceafdeling. Ik zit hier in een boswach terswoning in de kroondomeinen. En nou is de moeilijkheid, dat ik hier niet weg kom. Jazeker. De boel zit potdicht. Ik heb het geprobeerd, maar er is geen doorkomen aan". „Juist ja", hoorde hij Baars zeggen, „mag ik even de boswachter aan de lijn?". Wim legde de hoorn neer en zei tegen zijn vrouw, die naast hem in bed met drie extra kussens in haar rug een eitje pelde: „Baars wil de boswachter spreken. De achterdochtige smiecht. Nou, ik zal hem op zijn wenken bedienen". Met een hevig verdraaide stem riep hij even later: „Hallo, hier met jachtopzie ner Buitelaar. Wat kan ik voor u doen?". Daarna legde hij bliksemsnel een hand op de hoorn en riep: „Ik zou dat smoel van Baars nou wel eens willen zien Een seconde later hoorde zijn vrouw hem mompelen: „Ja meneer Baars, goed meneer Baars. Het zal niet meer voorko men, meneer Baars. Dat beloof ik u". Toen hij de hoorn had neergelegd vroeg ze: Wat zei Baars?". Hij keek haar toonloos aan en zei: „Baars riep: Doe maar gewoon Jaarsma. Ik heb je door. Kom als de donder naar kan toor". De spiekbrief van minister Braks Als op officiële bijeenkomsten een mi nister aan het woord komt, laat hij zich in negen van de tien gevallen schriftelijk souffleren door een van zijn ambtena ren, die tevoren een weldoortimmerde speech heeft geschreven, waarmee de excellentie doorgaans pas op weg naar het spreekgestoelte geconfronteerd wordt. Dat verklaart gelijk, waarom hij zich geregeld verslikt in de tekst en de papieren voor hem verbijsterd bekijkt met zo'n blik van: „Waar heb ik die wijs heid nou weer vandaan gehaald?". Ook ir. G. Braks, die in de ministers ploeg van Ruud Lubbers het departe ment van landbouw en visserij bestiert, beschikt uiteraard over zo'n handwarme bakker van gelegenheidstoespraken. Door het voortdurend gehannes met blaarkoppen, nieuwe haring en modder vette zeugen ontbreekt hem nu eenmaal de tijd ordentelijk na te denken over de volzinnen, waarmee hij blijkt geeft van zijn warme belangstelling in het wel en wee van de mensen, die hem hebben uit genodigd. Dezer dagen werd deze minister naar de Wittenburg in Wassenaar genood om het eerste exemplaar van het boek „Ontdek Nederland" in ontvangst te nemen. Ook voor die gelegenheid was hem door een van zijn vazallen een speech toegespeeld, die hij vol begrijpelij ke verbazing citeer de. „Zonder de be staande publikaties te kort te willen doen", sprak hij be wonderend, „consta- t£eErifc dat „Ontdek Ived^rland" een bre de kijk .op het Neder landse buitengebied geeft". En hij ver volgde: „De kernach tige teksten bij de vele mooie foto's ge ven inzicht in de na tuur en de cultuurge schiedenis van het landschap. Daarmee heeft het boek een grote educatieve waarde. Een bijzon der compliment voor de uitgever is dan ook op zijn plaats". Het waren zonder twijfel fraaie loftui tingen, die Braks 1 over zijn lippen stootte in dat zaaltje vol blazers, clubdas sen en streepjesover hemden. Ze waren des te opmerkelijker, omdat hij het door hem hoog geprezen boek nauwelijks vijf minuten eerder voor het eerst in zijn le ven onder ogen had gekregen. Minister Braks wist Sterker nog: hij wist ternauwerno^ 15 waar hij was. En als zijn speechenbakkQ3.45 niet op het laatste moment in de aanhi van zijn toespraak als plaats van hand?0-50 ling „Den Haag" had doorgestreept en i| "JJ' met zijn kroontjespen „Wassenaar" nasnel had geschreven, zou Braks in zijn diensnontc auto tevergeefs uren langs alle Haagjnnel, openbare lokaliteiten hebben gedoold. Bnne' Dat „Ontdek Nederland" een grote edLnnej catieve waarde vertegenwoordigt w$orste hem echt onbekend tot aan het momen waarop hij in de hem toegespeelde pap<N rassen begon te bladeren. Dat welg» 1 meende compliment aan de uitgever ka,"ren dan ook als een wassen neus worden b<nd 2, schouwd. In de politiek is zo'n loze schouderkldNede overigens meer regel dan uitzondering^®^ teken VRUE PRODUKTIES DOOR GELDGEBREK ONMOGELIJK AMSTERDAM Veel belangrijke schouwburgen in het land hebben niet meer het geld om vrije produk- ties te kunnen garanderen als toneelvoorstellingen, musicals, personalityshows, cabaret en kleinkunst. De producenten kunnen niet altijd zowel het onderne mersrisico als het exploitatierisisico dragen van de speelbeurten in het land. Dit heeft de Vereniging van Theater- en Televisieproducenten (VTP) minister Brinkman van welzijn, volksgezondheid en cultuur, de kamerleden en de Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) geschreven. Ze constateert dat bedoel de schouwburgen onvoldoende geld hebben voor afna me van theaterprodukties buiten het gesubsidieerde circuit. 99 BARCELONA De surrealis tische schilder Salvador Dali neuriet en zingt de hoofdrol in „God te zijn", een opera die in 1974 werd vastgelegd op een plaat en die vorige week in de handel kwam. De surrealisti sche opera, op het einde van de jaren twintig geschreven door Dali en de in de Spaanse burgeroorlog om het leven ge komen dichter Federico Gar cia Lorca, werd opgenomen in Parijs, maar zijn producer ging failliet voor hij aan de man kon worden gebracht. „Dali heeft een loopje geno men met het oorspronkelijke libretto", zegt Carlos Oliveras, een kunsthandelaar in Barce lona, die het album in beperk te oplaag uitbrengt. „Hij zingt, neuriet, schreeuwt en declameert in het Engels, Frans, Spaans en Catalaans en improviseert al doende", aldus Oli veras. „De opera begint met een Dali die gelooft dat hij God is, maar tegen het einde beseft hij dat hij het niét is - de rest is enigs zins moeilijk te volgen". De nu 80-jarige Dali treedt op als „de goddelijke Dali", bijge staan door de zingende Franse acteurs Delphine Seirig en Raimond Gerome. De opera werd getoonzet door de intus sen overleden componist en dirigent Igor Markevich. Salvador Dali heeft ook het ontwerp voor de hoes van de platen gemaakt. „Het is een collage van Mao Zedong en Marilyn Monroe die samen smelten en als zodanig zinne beeld zijn van de mannelijke en vrouwelijke kanten van Da U's psyche", zegt Oli veras. Het opus van twee en een half uur eindigt met een Dali die de aria zingt Ware ik God, ik zou Dali niet zijn „Dat schijnt mij de juiste noot toe waarop een werk van Dali moet eindigen", is de recensie van Oli veras, die de genum merde oplage van 500 albums aanbiedt voor 1.170 dollar. De Nederlandse identiteit in het Van Goghmuseum: AMSTERDAM Parllel aan de tentoonstelling La Grande Parade in het Ste- v delijk Museum in Amster- dam is in het belendende Rijksmuseum Vincent van Gogh de tentoonstelling „De Nederlandse identi teit in de kunst na 1945" ingericht. De tentoonstel- ling wil een inzicht geven in de ontwikkelingen, die de Nederlandse kunst doormaakte gedurende dezelfde periode die inter- nationaal in de Grote Pa rade aan bod komt. Even als La Grnade Parade is De Nederlandse identiteit een tentoonstelling, waar mee Edy de Wilde offi cieel afscheid neemt als directeur van het Stede lijk Museum. Voor het zichtbaar maken van zoiets als een Nederlandse identiteit in de beeldende kunst tussen 1945 en 1985 werd uitgegaan van de vaste collectie van het Stedelijk Mu seum. Dat betekent een keuze uit een verzameling, die onder het bewind van twee opeen volgende museumdirecteuren tot stand kwam: Willem Sand- berg en Edy de Wilde. Beide brachten daarin hun eigen ac centen aan. Omdat het een af- scheföstentoonstelling van Déf Edy de Wilde. Wilde is, ligt de nadruk hier opnieuw eenzijdig op de schil derkunst en De Wildes visie daarop. Want wat voor diens internationale oriëntatie in de vaste collectie geldt, gaat ook, en in nog sterkere mate, op voor het Nederlandse aandeel. In het rijkgeschakeerde spec trum van de moderne beel dende kunst speelt de beeld houwkunst, bij De Wilde een soortgelijke rol als de blinde darm in ons darmstelsel: zo lang je hem niet voelt is er niets aan de hand. En dan zwijgen we maar geheel over de zogenaamde toegepaste kunsten. C-categorie In zijn openingstoespraak i^j De Nederlandse identiteit, op dezelfde dag met het picturale spectakel van La Grande Pa rade in gang werd gezet, vroeg minister Eelco Brinkman van cultuur zich al af de eer te hebben het lint door te knip pen van onze nationale trots of te fungeren als coach van het B-team. Met enige welwillend heid koos de bewindsman voor een gepaste dosis chauvinisme. Als hem op dat moment was toegestaan zijn antwoord af te stemmen op de kunstzinnige realiteit in het Van Goghmu seum dan zou de kwalificatie „B-team" nog mild zijn uitge vallen. In vergelijking met La Grande Parade is de rangorde van de Nederlandse identiteit er duidelijk een van de C-cate gorie. Die ongelijkwaardige verhouding heelt niet zozeer te maken met de individuele kwaliteiten van de Nederland se werken alswel met de onge ïnspireerde, obligate geest waarin de tentoonstelling in het Van Gogh-museum lijkt te zijn opgezet. Wat dat betreft was de matte, vermoeide en wat neerbuigen de toon waarop De Wilde deze tentoonstelling mondeling toe lichtte symptomatisch. Al zijn energie en belangstelling had hij duidelijk in de meesterwer ken van de moderne kunst uit het buitenland gestoken, als mede een gigantisch budget. De mogelijkheden om de Ne derlandse.. kunst tegenover de glanzende kwaliteiten van Pj- Willem Sandberg. casso, Braque, Twombly of Ba con te profileren waren der halve op voorhand al gering. Beperking Om te beginnen was er voor de samenstellers de beperking van de vast museumcollectie, zodat belangrijke kunstenaars buiten de distributie van het identiteitsplaatje kwamen te vallen. Hussem, Charley Toor- op. Willink, Koch, J.C.J. van der Heyden, Klashorst of Bram van Velde - voor een compositietekening van de na oorlogse kunst in Nederland zijn hun kenmerken klaarblij kelijk niet van belang, even min als de voetafdrukken van Stanley Brown. Uit de collec tie van het Stedelijk Museum werden circa 140 werken van 40 kunstenaars geselecteerd» waaronder het werk van zegge en schrijve vijf beeldhouwers. Daarbij werd afgezien van bruiklenen, zodat het beeld van een aanzienlijk aantal kunstenaars niet kon worden ververst en met name de bui tenlandse bezoekers ten on rechte een hier en daar nogal belegen indruk krijgen van hun werk. Struycken, Visser, Lucassen en Visch (onder an deren) zijn daarvan het slacht offer geworden. Identiteit Is het gezicht dat hier wordt getoond al onvolledig en ge taand, wat er mogelijk zo spe cifiek Nederlandse aan is - een kunsthistorische pendent van de patholoog anatoom Zelden- rust zal er aan te pas moeten komen om daarvoor helder heid te verschaffen. In tegen stelling tot wat de tentoonstel- lingstitel de bezoeker belooft blijft de nationale identiteits kwestie in het Van Goghmu seum namelijk onopgehelderd en de vraag is of de samenstel lers bij de inrichting ervan wel een serieuze poging in die richting hebben gedaan. De keurige chronologie alsmede de internationale ontwikkelin gen volgende rubricering wij zen op het tegendeel. Eerder dan van een eigen kunstzinni ge identiteit heeft het naoor logse kunstleven in Nederland mijns inziens gestaan in het te ken van een „eigenaardige" door een geestelijk klimag» geïnterneerde respons op de ontwikkelingen in het buiten land. Een eigen iconografie, vegelijkbaar met de Ameri kaanse popart of het Franse cubisme heeft de moderne Ne derlandse kunst nooit voortge bracht. De kenmerken die De Wilde in een in de tentoonstel lingscatalogus opgenomen in terview geeft voor de Neder landse kunst gelden voor het buitenland evenzeer en kun nen dus niet specifiek worden genoemd. Tegenstelling De tegenstelling tussen emo tionaliteit en zakelijkheid vin den we net zo gemakkelijk in de Duitse, de Franse als in de Nederlandse kunst. De open heid van onze cultuur, een an der door De Wilde aangevoerd kenmek wordt ook in Enge land of Amerika aangetroffen. De enige opmerking die hout snijdt is die over het licht, dat in een schilderij van een Ne derlander inderdaad anders, koel en zilverachtig is als we dat vergelijken met de warme, rose gloed in de schilderijen van bijvoorbeeld een Bonnard. Maar dat betreft toch een de tail, zij het een niet onbelang rijk detail. En het is uitgere kend dit bijzondere kenmerk dat het in de kille, gedempte, vreugdeloze atmosfeer van het Van Gogh-mausoleum ernstig moet ontgelden. GODERT VAN COLMJON. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dauw, gen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlapebbi van deze krant. teft j i te hem ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, tholii 01720-20800): Bachelor party (12); 18.30, 21.00. za. 19.00, 21.30. Ele rt ROCINEMA II: Ghostbustera (al); 18.45, 21.15. za. zo. wo. ook 13.^ EUROCINEMA lil: Gremlins (al); 18.45, 21.15. za. zo. wo. ook 13.0 lc EUROCINEMA IV: Purple rain (al); 18.30, 21.00. za. zo. wo. ook 13.^ar NACHTVOORSTELLING uhan EUROCINEMA I: Bachelor party (16); za. 24.00. EUROCINEMA nooj Hollywood sex (18); za. 24.00, EUROCINEMA III: Voor vrijende vogi -- r.INFMA IV- Pnrnlo rain MfiV 7a. 94.00. vaae (18); a I. 24.00. EUROCINEMA IV: Purple rain (16); za. 24.00. lat h ir v zo. wo. 13.4 Mul LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Ghostbustera 14.30, 19.00, 21.15. zo 14.15, 16.30, 19.00, 21.15. LIDO I (SteenstrüPnKl 39, tel. 124130): Gremlins (al); 14.30, 19.00, 21.15. zo. ook 16.45. LIQëtro II: Amadeus (al); 20.00. zo. ook 14.30. LIDO III: Purple Rain (al); 14.^__ 19.00, 21.15. zo. ook 16.45. LIDO IV: Under the vulcano (16); 14.3 19.00, 21.15. zo. ook 16.45. STUDIO (071-133210): 1984 (12); 14^m 19.00, 21.15. zo. ook 16.45. TRIANON (Breestraat 31, tel. 123875): never ending story (al); 14.30, 19.00, 21.15. zo. 14.15, 16.30, 19.(«T 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071-125414): Je bent helemA I te gek (16); 14.30, 19.00, 21.15. za. 23.30. 2JS NOORDWIJK LIDO THEATER (Pr. Bernhardstraat 56, tel. 01719-1280JCOj Police Academy (al); vr. 22.30. za. wo. 14.30. zo. 20.15. ma. 19.00. Batf truck (12); vr. dl. 20.15. zo. 15.00. ma. 21.15. Qp KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30, tel. 01718-74075): Tid ge* Rope (12); do. vr. za. zo. wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. dl. 19.00, 21.1/Jï/d CITY THEATER II: To catch a king (16); tijden zie City I. promissed you a rosegarden (16); tijden zie City I beh. za en jHi ach 14.45. KINDERVOORSTELLING CITY THEATER IV: Pinkeltje (al); do. vr. za. wo. 14.45. ejm. VOORSCHOTEN GREENWAY: Police academy (al); do. 20.00. L 19.00. za. zo. 15.45, 19.00. ma. t/m wo. 20.00. Romancing the Stone (3 vr. za. zo. 21.15. L KINDERVOORSTELLING >eler Lucky Luke in Daisytown; za. zo. wo. 14.00. so E WASSENAAR ASTRA: Diamonds are forever (12); do. t/m zo. 20.C\.eff{ Gebroken spiegels (16); ma. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLING Het geheim van Nimh; za. zo. 14.00. DEN HAAG* 19.00, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 19.00, 21.30. 14.00, 16.00, 19.00, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 1S (naast Centraal Station, tel. 471656): Amadeus (al); 14.00, 2 LON 2: (12); Chostbusters (al); 14.00, 19.00, 21.30. zo. 13.30, 16.0 19.00, 21.30. BABYLON 3: Moscow on the Hudson (al); 19.00, 21.3egel do. vr. ma. di. ook 14.00. CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 630637): tNige naked face (12); 14.00, 18.45, 21.30. za. zo. wo. 18.45, 21.30. CINEAan? 2: Midnight Express (16); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.4 21.30. CINEAC 3: The woman in red (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.fue 16.00, 18.45, 21.30. EURO CINEMA (Leyweg 910, tel. 667066): The nvan ver ending story (al); 14.00, 19.00, 21.30. zo. 14.00, 16.15, 19.00, 21.3F vai METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 456756): Gremlins (al); 14.00, 18.4me/ 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 2: Electric dr»amotl (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLEL. Paris, Texas (16); 14.00, 20.30. METROPOLE 4: The never ending al#'' ry (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOIgOec 5: Broadway Danny Rose (al); 18.45, 21.30. do. vr. ma. dl. ook 14.0vee. ODEON 1 (Herengracht 13, tel. 462400): Edith et Marcel (al); 13.3 Af/c 20.00. ODEON 2: C.H.U.D.n (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.ÖL rj 18.45, 21.30. ODEON 3: Hanna K (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.1 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4: „1984" (12); 13.45, 18.45, 21.30. fun> 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. LE PARIS 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656A0ftriji Over sex gesproken.... (18); 12.00 tot 22.30. zo. v.a. 13.30. LE PARISken< Wilde orgieën op de schoolbanken (18); 12.15 tot 22.45. zo. v.a. 13-Cj/ou vr. za. 22.45. LE PARIS 3: Katharine, do naakte Tsarina (18); 12.30 L,np: 23.00. zo. v.a. 14.00. vr. za. 23.00. PASSAGE (Passage 63. tel. 46097L Bachelor party (12); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 2^.&ru HAAGS FILMHUIS: Voor onbepaalde tijd gesloten. by Igh KINDERVOORSTELLINGEN tjjn BABYLON 3: The Muppets take Manhattan; za. wo. 14.00. zo. 13.1 16.00. CINEAC 1: Sneeuwwitje en do zeven dwergen; za. wo. 14.0 zo. 13.15, 16.00. EUROCINEMA: The NeverEnding Story 14.00, 19.0 21.30. zo. 14.00, 16.15, 19.00, 21.30. METROPOLE 5: Sneeuwwitje)L; de zeven dwergen; za. wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. jlin NACHTVOORSTELLINGEN P St CINEAC 1: Body double (16); za. 00.15. CINEAC 2: American gigo (16); za. 00.15. CINEAC 3: Cheech Chong: things are tough all otinut (16); za. 00.15. EUROCINEMA: Sex society (18); vr. za. 00.02. zeer

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8