Jane Fonda als moeder en poppenmaakster Eigen omroepbeleid doorkruist door Europese afspraken .GINt DIO/TELEVISIE £etdoc Souixtnt VRIJDAG 18 JANUARI1965 PAGINA-»— ranse tv aakt eigen alias IJS Erop gebrand de ^•ikanen op hun eigen ter- te verslaan, heeft de (se televisie haar ant- t(d gelanceerd op de popu- Amerikaanse televisiese- ballas". tart van de tv-serie "Cha- /allon" -een niet bestaan- een etad ergens in Frankrijk rijke mensen leven, lief- eft is pn en haten- vorige week, ;ven, (vergezeld van roem aan aarovP'ë60 adres. „Er is een nen Jjjd® omgeslagen", schreef dagblad "Le Matin". „Nu rig hfns oigen Dallas hebben, 'uit] 'a"'an rlrr"r,An Hf> intere |en we ervan dromen de •ikaanse televisie naar de ii te steken", o Transen hebben dan ook nagelaten om Chateau- f11 *êah groots en sjiek op te zet- indruzjCh niets aantrekkend wel>at de minister van cul- in zij Jack Lang, eens over ïan Vis heeft gezegd, dat het de ri[choolvoorbeeld van ordi- ïsbisc] Amerikaanse televisie et ve relatiij acteurs en actrices en- efrt Chateauvallon tien zoveel medewerkers als de li^s- Toch kost elke afleve- or haivan maar eenderde haPet m'ij°en dollar dat Hol- eld vV ten ^oste aan e^e eel cLering van zijn serie' Jexaanse ranch Southfork ervangen door een land- erson(0p oever van de Loire »k in je Ewing-dynastie door de et vtfengrijke familie Berg. De pronkforen vijanden van de laarm(igs, de Barneses, vinden lan eitegenhanger in een Jugos- als diche emigrantenfamilie, de in ©lies. weinjhoofd van de Franse dy- aarmje, de 70-jarige persmag- dat h! Antonin Berg, heeft geen (maar veel invloed. Con- zopdef door dik en dun met (jfrminderde trouw aan wij- generaal de Gaulle, belijdt ppgven gemakkelijk geloof in "vrije pers. de patriarch van Chateau- v an in aflevering 6 over- f™ JfJ, laten de makers van de iv dochter Florence opdra- ;r Didie opvallend veel gelijke- vertoont met Sue Ellen „Wilt Dallas. En zoals J.R. in las, blijkt Florence een di- met ijzeren vuist en Ajoonlijke problemen, zoals ineer haar minnaar, een naar aanleiding van schandaal de hand aan izelf slaat. De serie drijft op •uptie en wordt geprodu- •d door de culturele zender ïnne Deux. Op de Amerikaanse tv verdwenen de laatste beelden van de drie uur durende tv-film „De pop penmaakster" nog niet van het scherm met in de titelrol woelwater Jane Fonda, of er werd al ge speculeerd op een tv-on- derscheiding. Die volgde vrij spoedig, een Emmy Award, voor even gede gen als gevoelig film- en vakwerk. EO-tv haalde die film in huis en ver toont deze in twee delen als nachtfilm, te begin nen vanavond op Ned. II om 23.30 uur. Het verhaal met de Ameri kaanse titel „The dollmaker" handelt over een vrouw, de moeder van een groot gezin, die om de eindjes aan elkaar te knopen poppen begint te vervaardigen. Deze gaan ten slotte een eigen rol spelen in het leven van deze moeder en dit gezin. Zij zorgen ervoor, dat deze familie in woelige stakingstijden overeind blijft, maar beïnvloeden ook ge beurtenissen die ten nauwste samenhangen met het wel en wee in dit gezin. Eerder is dan al op tragische wijze een dochterjte overleden wat vooral door de moeder moei lijk wordt verwerkt. Het ge zin is van het platteland naar de stad Detroit getrokken, waar de vader een baan vindt in de auto-industrie. In de so ciale sfeer blijven de proble men niet uit, reden waarom man en vrouw terug willen naar een eigen boerderij. De poppen leveren hierin een bij drage. Dit wordt sereen en zonder overdreven sentiment verteld. Aanknopingspunten genoeg voor een huilerig verhaal, maar de regie wist aan dit ge vaar te ontkomen, hetgeen mede te danken is aan Jane Fonda, een bij eerdere gele genheden geprezen actrice, tot wier artistieke vermogen het behoort ook zonder tranen uitdrukking te geven aan wat het hart van een moeder be roert. Die kunstzinnig/emo tionele kwaliteit werd eerder in haar vader Henri aange troffen. Nadien stelde men Hoogeprezen rol van Jane Fonda als poppenmaakster. vast, dat Jane als een aardje naar haar vaartje over dezelf de eigenschappen beschikt. In haar artistiek en persoon lijk leven heeft Jane zich la ten kennen als een woelwa ter, op amoureus terrein met een Parijse liefde, toen zij door haar vader naar huis ge haald moest worden, maar ook in politiek opzicht, toen zij een bezoek aan Vietnam bracht en in Amerika actie ondernam voor de beëindi ging van deze oorlog. Niet minder fel nam zij het op voor de Black Panther-bewe- ging. Samen met de leiders van deze actie voor de gelijk berechtiging van de negers organiseerde zij eens een be leg voor de Alcatraz-gevange- nis waar negers gevangen za ten. Zij schokte velen met haar als onaangepast beoordeeld ge drag. maar wist veelal haar zin door te drijven. Bij al deze gelegenheden liet zij nadruk kelijk merken niet op haar mondje te zijn gevallen. Di rect bij het begin van haar carrière al gaf zij daar blijk van. Die begon op het toneel. Dat werkte behoorlijk op haar zenuwen. Toch sloeg zij zich er doorheen. Hoe? Daar maakte zij geen geheim van: „Voor de voorstelling keek ik de zaal in. Zodra ik een vrien delijk gezicht ontdekte, be sloot ik alleen voor die aardi ge man te spelen. De rest zag ik niet eens zitten". Ook wie niet van haar hiel den, konden niet heen om de erkenning van haar filmisch talent. Dat zie je er in deze film over de moeder en de poppenmaakster volop aan af. TON OLIEMULLER HILVERSUM - De NOS heeft felle kritiek geuit op het Groenboek „Television wit hout frontiers". Dit in juni vo rig jaar verschenen werkdocu ment van de Europese Com missie bespreekt de mogelijk heden voor de creatie van een gemeenschappelijke markt voor de Europese omroep, spe ciaal gericht op satelliet en ka bel. In een officiële reactie zegt de NOS dat „de voorge stelde maatregelen het media beleid van nationale overhe den ondermijnen en daarmee de regulering op nationaal be leidsniveau praktisch onmoge lijk maakt." De kritiek van de NOS spitst zich toe op de voorstellen de „zendkant", de markt van de programma-aanbieders, volle dig te liberaliseren. Een derge lijke stap zou de positie van de omroepen met een publieke dienst ernstig ondergraven, al dus de NOS. De samenstellers van het Groenboek hebben zich laten leiden door het eco nomisch belang, het vrije ver keer van goederen en vooral in dit geval, van diensten. Het aanbod van sociale en culture le programma's krijgt in deze opzet een aanzienlijk lagere plaats toebedeeld, terwijl bij voorbeeld in Nederland juist getracht wordt dit program ma-aanbod zo goed mogelijk te beschermen. „De belangstelling wordt hier door vooral gericht op de ver spreiding van reclamebood schappen, zo worden program ma's aan het reclamebelang gekoppeld en ondergeschikt gemaakt", zo meent de NOS. De NOS wijst in dit verband op de stelling van de EG-com- missie dat nationale overheden in feite geen beperkingen mo gen opleggen aan buitenlandse reclameboodschappen. „De na tionale overheden wordt daar door het recht ontzegd een ei gen mediabeleid te voeren." „De EEG", zo meent de NOS, „heeft echter geen bevoegd heid maatregelen te treffen die een nationaal omroepbe leid onmogelijk maken". De NOS zegt zich niet aan de indruk te hebben kunnen ont rekken dat de Europese Com missie voornamelijk aandacht besteedt aan nieuwe mogelijk heden (verspreiding via satel liet en kabel). Hierdoor wordt bij voorbeeld de bestaande mo gelijkheid van grensover schrijdende reclamebood schappen ondergewaardeerd. Naburige „publieke dienst"- omroepen leggen elkaar wat dat betreft immers weinig in de weg. Daarnaast misrekent de commissie zich in de moge lijkheden van commerciële zenders die via de satelliet op de kabel te zien zijn, zoals Sky Channel. Deze zender opereert onder een gunstiger regiem dan de in ons land geldende STER-regels. Terwijl nog volop gewerkt wordt aan de Europese richt lijnen inzake reclamebood schappen op televisie, kan Sky Channel al min of meer zijn gang gaan, een snellere ont wikkeling van de nieuwe mo gelijkheden, die de commissie blijkbaar niet heeft onder kend. Ook vreest de NOS dat bij een liberalisering van de zendkant Nederland en België /.uilen worden overspoeld door trans nationale aanbieders (van pro gramma's met reclame), omdat deze landen dicht „bekabeld" zijn. Er bestaat nog geen Euro pese advertentiemarkt via de kabel, waardoor het reclame budget van de adverteerders gelijkmatiger over de verschil lende lidstaten gespreid kan worden. De NOS meent voorts dat de samenstellers de gevaren die een dergelijke liberalisering met zich meebrengen voor de Europese soft- en hardware- industrie onderschatten. Het zou wel eens kunnen zijn dat de Europese industrie het, on danks de in het Groenboek be pleite ondersteuning, zal afleg gen tegen de Amerikaanse, zo dra deze zich in een lidstaat heeft gevestigd en vrijelijk ge bruik kan maken van de mo gelijkheden van een geliberali seerde Europese programma- Hans Duif er: Ik ben niet in de jazz vastgeroest AMSTERDAM „Ik probeer me toch wel zoveel mogelijk te verbergen in een bepaalde on bekendheid, omdat het vol gens mij toch weinig zin heeft I om beroemd te worden. Dat levert alleen maar vreselijk veel gezeur aan je hoofd op", zegt de 44-jarige tenorsaxofo nist Hans Dulfer aan de voora vond van zijn optreden met Reflud in het muziekprogram ma „Sesjun (vanavond Hilver sum 1 om 22.02 uur), dat van uit Het Waaggebouw in Lei den wordt uitgezonden. „Ik zou technisch een veel be tere saxofonist zijn wanneer ik geen baan had en ik zou een veel betere verkoopleider zijn wanneer ik niet zou spelen. Jammer voor mijn fans en pech voor mijn baas: ik kan en wil niet kiezen" De muziek die Hans Dulfer al vanaf 1957 maakt, wordt wel om-', schreven als „latin-soul-funk-bebop-swing-punk-met-avantgar- de-rock-en-disco-country-invloeden". Sinds zijn zeventiende speelde hij in tientallen groepen, waarvan „Hans Dulfer en de Perikels", „Groep 1850", de „Heavy Soul Ine" en „Barrelhouse" de bekendste zijn. Behalve het verkopen van auto's en het spe len op zijn sax. was hij o m. medewerker van Radio Stad en ad viseur van het North Sea Jazz Festival. Bovendien schreef hij een opmerkelijk boekje over „Jazz in China". Dat chinees heeft' alles te maken met de groep die hij ruim een jaar geleden heeff geformeerd: Reflud. Genoemd naar zichzelf: Snah Reflud. „Dat is gewoon mijn naam. maar achterstevoren. Chinezen beginnen immers ook achteraan met lezen". Hans Dulfer haalt koffie in plastic bekertjes, steekt een sigaret op en zegt „Ik hou er niet van om een vaste band te hebben. De mensen waarmee je speelt moeten constant wisselen. Alleen dat leidt tot vernieuwing - Wanneer je jaren achtereen met dezelfde mensen muziek blijft maken roest je niet alleen vast in je eigen repertoire, maar je gaat ook je muziek zó waanzinnig perfectioneren dat het later in een andere samenstelling nooit meer nagespeeld kan worden. Je muziek moet na je dood kunnen blijven bestaan. Hans Dulfer houdt van slordige muziek die ter plekke wordt be dacht. „Ik repeteer nooit, dat heeft geen zin. Je kunt in een prachtig verlichte ruimte repeteren waar je muziek fantastisch klinkt. Dat streelt misschien je ego. maar daar houdt het mee op. want de volgende avond sta je in een donker jeugdhonk waar iedereen dronken L. Je moet praktisch blijven denken. Niet re peteren maar ter plekke verzinnen leidt tot eenvoudige num mers waar je lekker op kunt soleren. Niet bekrompen vasthou den aan een bepaald stijltje, het liefst zo onbewust mogelijk al lerlei stijlen vermengen. Alle muzieksoorten komen uiteindelijk toch bij elkaar, al bestaat bij veel mensen de drang om bepaalde stromingen in een hokje te duwen. Vroeger werd er altijd ge zegd dat pop-muzikanten niet konden spelen, terwijl jazz-muzi- kanten de techniek in hun vingers hadden. Die verdeling gaat al lang niet meer op: tegenwoordig zijn er popmuzikanten die tech nisch op een veel hoger niveau staan dan klassieke of jazz-muzi- kanten. Linda Ronstadt gaat bijvoorbeeld een opera van Puccini doen. terwijl ex-punker Malcolm McLaren onlangs nog een an der werk van Puccini de hitparade in wist te spelen. In die ge vallen wordt klassiek en country en klassiek en pop bewust ge mixt. De volgende generatie doet dat allemaal écht onbewust". Ondanks de wil om in alles wat hij onderneemt zo succesvol mo gelijk te zijn, maakt Dulfer geen platen meer. „In 1981 heb ik de laatste plaat gemaakt. Ik wil het niet meer doen. Met mijn soort muziek word ik er toch niet rijk van. Bovendien mankeert er altijd wel wat aan de registratie. Platen maken is rommelen in de marge. Niemand heeft iets aan mijn muziek in een huiska mer; het moet live worden beluisterd. Op het vinyl komen het bloed, het zweet en de tranen niet over. Stel je even voor dat ze het wél goed kunnen registreren en dat iemand het dan op zon dagochtend rond een uur of twaalf afdraait. De sfeer is dan to- ain recht komt" EDWIN BAKKER ÏÏT verkeerd waardoor de muziek niet tot zijn recht komt" :pose 1 gei ederland DERLANP 1 I 4 I fi.: icrv liggeiö Karel's Kat. Tekenfilm. Pluizers. Tekenfilm. 5 Perplex. Maandelijks jongerenprogramma met entitfa- live-optredens van Her- UifJian Brood en Fox the Fox. PrT0 Journaal. icrv 4 Wissels. Gevarieerd hatinee voor alle leeftijden gepresenteerd door Legien romkamp en Dick Pas- chier. 0 Kleine Isar. Getekende erie. Afl. 16: Verraad. ELEAC 0 Engels voor gevorder- en (Follow me 2). Herh. les en 45. :rv De Roze Panter en mwe Kronkel. Kanaal 13. Jeugdserie. fl.2: Gewoon weg. Pim en iloor willen de door hun s ponsor gewenste slijmmu- iek niet draaien. IOS 0 Journaal. icrv 8 Op naar de Topshow. mateur-artiesten strijden m de NCRV show-trofee 985. Presentatie: Eddy lecker. 0 Hier en Nu. Actualitei- Jnmagazine. 5 Winds of War. Tv-serie. ifl.3. Natalie en Byron gaan Dch naar Medize (in Polen) foor het bruiloftsfeest van lar neef. De dag na de liloft valt Duitsland Polen innen. CD Weg van de snelweg. iristische informatie. [fl.2: De Elzas. Hill Street Blues; Ame- Ikaanse politieserie. De af- izigheid van de bendelei- van Los Diablos leidt it een machtsvacuüm. De uit voortvloeiende ge- Idadigheden dreigen de ^"rijfalitieke aspiraties van Fu- i's baas Daniels in de ir te schoppen. ïldoeiL. ,n gr15 Journaal. len. auv™ 1DERLAND 2 stripf fEDUCO k me|5 Taal, tekens en regels. sten.WI.10: Bijwoordelijke bepa- ig (herh Sociale (on)zekerheid ir jongeren. Afl.2: Werk- )ze jongeren (na ontslag) lerh.). IOS 5 Nieuws voor doven. MR El 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 E Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. KRO 19.12 Klassewerk, spelprog- gramma voor scholieren, gepresenteerd door Hans van Willigenburg. 20.10 Sport op vrijdag, kriti sche beschouwing van ak- tuele sportgebeurtenissen. 20.50 D Volbloeden huilen niet, Amerikaanse speelfilm uit 1937 van Alfred E. Green. Roger Calverton (Ronald Sinclair) weet een van de beste jockey's, Tim mie Donovan (Mickey Roon- ey), over te halen om het paard van zijn grootvader in een belangrijke wedstrijd te berijden. 22.10 Praten met de minis ter-president. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 De terugkeer. „Anou Banou, dochters van de utopie". Eerste aflevering van een tweedelige docu mentaire over zes vrouwen, die begin deze eeuw in Rus land en Polen geboren wer den. Zij trokken in de jaren twintig naar het Britse man daatgebied Palestina om te werken aan de opbouw van hun „moederland". 23.28 Een bericht van de Wil de Ganzen. EO 23.30 De poppenmaakster (The Dollmaker), Ameri kaanse tv-film in twee delen van Daniel Petrie. Met in de hoofdrol Jane Fonda. Gertie Nevels, en haar kinderen, hópen nog eens een eigen boerderij te kunnen kopen. Gertie's echtgenoot denkt hier anders over en besluit om in 1944 naar Detroit te vertrekken en daar in een fabriek te gaan werken. Het gezin verhuist en Gertie vindt afleiding in het maken van poppen... 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Klein, klein kleutertje: Het weerhuisje (herh.). 18.20 Jacobus en Corneel: De Ro bot. M.m.v. J.P. Claes en J. Kennis. 18.35 Star Trek, Amerikaanse scien- ce-fictionserie. Afl.: In de val (Man- trap). 19.20 Uitzending door derden. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Videomatch. 20.25 Coma, Amerikaanse speelfilm uit 1977 naar een roman van Robin Cook. Susan Wheeler werkt als dok ter in een groot hospitaal. Haar vrien din Nancy sterft bij een gewone ope ratie onverwacht onder narcose. Su san ontdekt dat Nancy niet het enige slachtoffer van narcose is. 22.15 Première. Jo Röpcke presen teert filmnieuws. 23.05 Journaal en Coda. 19.00 Roots Rock Roll, een al lesbehalve rock-'n-roll programma over de wortels van het huidige mu- ziekentertainment, m.m.v. en/of frag menten van Buddy Guy, Junior Wells. Willy Dixon, e.v.a. Presentatie: Bart Peeters, Roland. Arno Hintjens en El- vis Costello (herh.). 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerman. 20.15 Encyclopedie. Afl.5: De Kem pense Steenkolenmijnen. 20.45 Atletiek: Wereldspelen in zaal te Parijs. Samenvatting en recht streeks reportage. Commentaar: Ivan Sonck en Alain Coninx. RTBF 1 17.15 Lollipop, kinderprogramma 17.50 Plein Jeu week-end. Geva rieerd kinderprogramma. 18.30 Kort nieuws. 18.35 Micro-defi, spelprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Minute papillon. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre..., informatief magazi- 21.00 l'Odeur des fleurs des champs (Miris Poljskog Cveca), speelfilm uit 1977 van Srdjan Karano- vic. Een acteur is ontevreden met zijn leven. Tijdens een generale repetitie van een toneelstuk waarin hij de hoofdrol speelt besluit hij hiet niet mee door te gaan en vertrekt naar een vriend. 22.15 Concert. Arturo Benedetti Mi- chelangeli en het London Symphony Orchestra o.l.v. Sergiu Celibidache: pianoconcert van Ravel. 22.55 Journaal. TV 5 19.00 Kinderprogramma. Met daarin o.m. Koken zonder koken, De werk plaats van de poet en Do. mi. sol. do 19.25 La metamorphose, Tv-film. Op een ochtend wordt Gregorie wakker. Hij is veranderd in een kakkerlak, maar heeft nog steeds het hart en de levenslust van een mens. Wat ge beurt er met hem...? 20.15 Un habit pour l'hiver. 21.45 Barbara Hendriks, Concert in Vaison la Romaine. 22.00 Nieuws. Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 De schat in de pyramids, Tsjechoslowaakse tekenfilm. 16.20 Die Sturmfahrt der „Blue Fin", Australische speelfilm uit 1979. Met in de hoofdrollen: Hardy Krüger, Greg Rowe en Elspeth Ballantyne. Regie: Carl Schultz. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 WWF-Club. Live vanuit de Stu dio (1). 20.00 H Tagesschau. 20.15 E Dany, bitte schreiben Sie, Duitse speelfilm uit 1956. Met in de hoofdrollen: Sonja Ziemann, Rudolf Prack en Fita Benkhoff. Regie: Edu- ard von Borsody. De beroemde mode-ontwerper Hannes Pratt, heeft veel vrouwen om hem heen zwermen. Hij neemt de jonge Dany aan als se- kretaresse, die ook de vrouwen bij hem uit de buurt moet houden, als hij op reis naar Venetië gaat. vraagt hij Dany om met hem mee te gaan en zich daar als zijn vrouw uit te geven. 21.50 Plusminus, economisch maga- 22.30 Tagesthemen, met een repor tage uit Bonn. 23.00 Die Sportschau. 23.25 Heut' abend... De ARD-Talk- show met Joachim Fuchsberger. Gast: Heidi Brühl. 00.10 Die Kur, tv-serie in vijf delen van Johannes hendrich. Afl.3: Schmucky. Met: Max Strecker, Emilja Faler, Andrea l'Arronge e.a. Regie: Frank Strecker (herh.). 01.10 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern. regionaal nieuws. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine. 17.45 E Die Wasserrechte von Lost Creek (1). tv-film. Mel: John Wayne. Cecilia Parker. George Hayes e.a. 18.20 Die Rück-Show. Das waren Leute - Das waren Schlager, geva rieerd muziekprogramma gepresen teerd door Hugo Egon Balder. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspondenten. 20.15 Derrick, misdaadserie van Herbert Reinecker. Afl Der Mann aus Antibes. Met: Horst Tappert, Fritz Wepper. Christian Kohlund e.a. Re gie: Jürgen Goslar. Tijdens een con certvoorstelling hebben de bezoekers een gil gehoord. Als zij buiten komen, ligt er een meisje, doodgestoken in het paviljoen van de Müncher Hofgar- ten. Derrick gaat op onderzoek uit. 21.15 mEin Leben für die Löwen. George Adamson en zijn Kora-Pro- jekt, reportage. 21 45 Heute-Journal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22.45 Mord am Zwiebelfeld (The on ion field). Amerikaanse speefilm uit 1979. Met in de hoofdrollen: James Woods, John Savage en Franklyn Sc ales. Regie: Harold Becker. Twee gangsters, die net vrijgekomen zijn uit de gevangenis, plegen een gewa pende roofoverval op een super markt. Om de sporen te wissen, vluchten ze in een gestolen auto. Bij een routine-controle van de politie wordt het tweetal aangehouden. 00.40 Heute. DUITSLAND 3 WDF 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telekolleg II: Die Betriebswirt- schaft und ihre Teilnehmer. Cursus Volks- und Betriebswirtschaftslehre (15). 18.30 Hallo Spencer, tv-serie. Afl.37 19.00 Aktuelle Stunde, met Blick- punkt Düsseldorf. 20.00 Tagesschau. 20.15 Lander - Menschen - Aben- teuer. Afl.: Hatussa brennt. Reporta ge over de opgraving van de stad Ha- 21.00 Jenseits der groBen Mauer, documentaire-serie over China. Afl.2: Wie Gras im Wind. 21.45 Landesspiegel. Die grossen Familien an Rheln und Ruhr. Afl.2: Das Haus Neven DuMont. Reportage over de familie Neven DuMont, uitge vers van de Kölner Zeitung. 22.15 Jauche und Levkojen, tv-serie naar de gelijknamige roman van Christian Bruckner. Met: Arno Ass- mann, Edda Seippel. Franziska Bron nen e.a. Regie: Günter Grawert. De kleine Maximiliane von Quindt woont bij haar grootouders op het landgoed Pónichen. Het probleem van de grootouders is dat de gouvernantes van Maximiliane meestal niet langer dan drie maanden blijven Engeland SKY CHANNEL 16.00 Sky Trax 1. The Pat Sharp Show. 16.45 Sky Trax 2. Backtrax met Tony Blackburn. 17.30 Sky Trax 3. Live on friday met Gary Da vies. 18.30 Green Acres, Tv-serie. Afl.: 19S30 Mork A Mindy. Afl.: Mork In Wonderland. Tv-serie 20 30 Starsky Hutch, Tv-serie. All. The deadly imposter. 21.20 Candid Camera. Opnamen met de verborgen camera. 21.50 Wayne A Shuster. Tv-serie. 22.15 Horror Express, Amerikaanse griezelfilm. 23.50 Sky Trax. Nightmusic. 00.30 Sluiting. BBC 1 16.50 Play School. 17.10'The hunter, kinderprogramma. 17.15 Jackanory, kinderprogramma. 17.30 Finders keepers. 17 55 Newsround Extra. 18 05 Machine Gunners. 18.30 Friday Poople. 18.58 Weerbericht. 19.00 Journaal. 19.30 London Plus. 19 55 Tekenfilm. 20 05 Blankety Blank, tv-serie. 20.30 Terry and June, tv-serie. 21 00 Starsky and Hutch. 21.50 Points of view. 22.00 Journaal en weekend-weer bericht. 22.25 Mamie, the Friday night movie. 00 30 Night Court. 01.00 Weerbericht. BBC 2 18.25 Nieuws en weerbericht. 18 30 Great sporting moments. 19 00 The Invaders. 19 50 E Phil Silvers. 20 10 Oxford Road Show *85. 21.05 Harry Benson - photographer. 21.35 Gardener's world. 22.00 Victoria Wood. 22 30 The New Pecific. 23 30 Newsnight. 00 15 Midnight Movie: The Roman Spring of Mrs. Stone, Amerikaanse speelfilm uit 1961. Een actrice trekt zich op middelbare leeftijd terug in Rome en ontvangt wat betaalde ro mantiek van een gigolo Anglia News. Sons and Daughters. The Moomine. How dare you. Freelime. Blockbusters. News at 17.45. About Anglia. me and my Girl. TV-serle. Family Fortunes. TV-sene The Prectice. Komische tv-se- id een dokterspraktijk Dempsey and Makepeace. That's my boy. TV-serie. Cross Question. Travels with my aunt, Ameri- i speelfilm uit 1972. Eavesdropping. TV-morgen Andreas Wenzel doet mee aan de wereldbeker: afdaling man nen. Ned. II om 12.50 uur. NEDERLAND 1 NOS 09 30 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 10.05 CADCAM. ontwerpen en fabriceren met computers. Les 6 (herh). 10.35 Programmeren met Pascal. Les 10 FEDUCO-ROF 1105 Telebord 12: Oude en nieuwe beroepen. Cursus Fries voor niet-Friestaligen (herh). RTBF 1 09 00 Teletekst magazine. DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 09.25 Die Sport-Reportage. De Noordse Wereldkampioenschappen Skiën vanuit Seefeld. 15 km langlauf- -combinatie. 1100 Programme- -weekoverzicht. 11 30 Einfuhrung in das Mietrecht, informatieve serie over hel huurrecht. Afl. 2: De verhui zing (herh DUITSLAND 3 WDF 08 50 Tele-Gymnastik (51) Avantil Avantil, curus Italiaans Afl. 26. Nino Rossi Niente paura. ca la fa- remo (herh). 10 00 lm OriginaL Breizh - La Bretagne actueile Afl 1 Terre de tradotopms 10 30 Indus- trieboter, serie Afl Zur Nechah- mung empfohlen 1100 Briefmarken nicht nur für Semmler). 1115 Femu- niversitat im Driften. Bemuhungen urn Peter Weiss I - Aktueiles Recht 8 Der Firmenjustitiar. BBC 1 09.30 The Perishers, kinderprogram ma. 09 35 The littlest hobo. kinder programma 10 00 Saturday Super- atore, gevarieerd kinderprogramma Presentatie Mike Read ITV 10 25 Cartoon. 10 35 Scooby. Scrap py and Yebba Doo. 11.00 Saturday Starship. HILVERSUM 1 TROS 18 06 Aktua (18 30 Sporl 19 02 TROS Country 20 03 Bladgoud 21.02 En nu de mo raal. Afl 47 Feestneuzen en wijsneu zen. 21 25 Coulissen. 22.02 Sesiun NOS: 23.02 Met het oogg op morgen VOO: 0 02 De stemband. 2 02 In the mix. 3.02 Peter Teekamp. 5.02 Ook goeiemorgen. HILVERSUM 2 VARA 17.36 Dingen van de dag 18 00 Nws 18.10 BZ OVERHEIDSVOORLICHTING: 18 30 De Nederlandse Antillen VARA 18.40 Monogrammen 19.30 Lucht- 20 00 Nws. 20.03-24 00 VARA Tijdagavond (22 30 Nws) IILVERSUM 3 EO 7 02 Ron 12 04 Radio Thuisland VO Tipparade. 15.03 De Top 40. NOS 18 04 De Avondspits VOO 1902 Curry en van Inkel 22.02 Countdown Cafe HILVERSUM 4 EO 17 00 Creme du baroque 18 00 Nws 18 45 Orgelbe speling Afl 15: De firma Kaal en Tij huis uit Kampen 19 15 De Cantates van Bach NOS 20 00 Europees Con certpodium Uitwisseiingsconc NOS- Radio DDR A. Radio Symf Orkest Leipzig, m m v solist Klass. en he dendaagse muz 8. Gaudeamus Kwartel 22.00 Horizon Volksmuz en met-westerse klass muz 22 30 NOS- -Jazz - Michlel de Ruyter Vandaag Pink Umbrella HILVERSUM 4 IKON 18 05 Kwartier P P 18.20 uitzending van de P v d A KRO-RKK 18 30 Taal en teken NOS 19 00 Nieuws voor buitenlanders. 19 40 Homonos. 20.10 Hobbyscoop (computers) RADIO RIJNMOND 1630 Middag- progr met Erik Post Met o m 16.30 Regio-nws 16 33 „Voor veertien cent wijzer" (telefonische vragen van luis teraars worden direct beantwoord Vandaag live-muztek op verzoek 17 00 Nws 17 05 Agenda door Cobie de Vos 18 00 Nws 18 03 Telefoni sche reakties 18.18 Inform. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VARA 7 03 Radio Sterrebos 7 30 Hailo hier Hilversum' (8.06 Dingen van de dag 8 55 Het Socialistisch Strijdlied 9 50 Vandaag bij de VARA 10 03 De stand van zaken 11 03 Wie in t Nederlands wil zingen HILVERSUM 2 TROS 7.00 Nws 7 06 TROS Nieuws Show 11.30 Nws. 11 33 Aktua Kamerbreed HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws 7 03 Vroegop 7 30 Rabarbara 8 03 Pop non-stop 9 03 Gospelrock 10 03 Popsjop (plus minus 1130 Concerto mattinaie. 11.00 Kur- randaao Quartet to Pastorale VOO 12 00 Strauss en Co HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-Spor- tief 9 25 Waterstanden FEDUCO 9 30 Magazine Met om 9 30 Open Schooltijd-thema 11 Ais ik er alleen voor kom te staan 10 00 Taal, tokens en regels. Afl 11 Herhalingslos 6 t m. 10 10 40 Sociale (onzekerheid voor jongeren Afl 3 Jongeren in de ziek tewet 1100 Medelander, Nederlan ders. Aft.: Volwasseneneducatie Taal: Italiaans, (herh) RADIO RIJNMONO 10 00 Zaterdag- Met om 10 00 Nws regio-nws weer. verkeer 10 03 Weekagenda door Rt- anne van der Gieeien 10 30 Portret 11 00 F

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9