gehoordgezier Serie „SOS" toont slachtoffers misdrijven als vergeten groep l Duitsland RADIO/TELEVISIE EeidócSoiwmxt MAANDAG 14 JANUARI 1985 PAGINA Sky Channel elke week rechtstreeks vanuit Nederland LONDEN De steeds popu lairder wordende satellietzen der Sky Channel brengt vanaf deze week elke vrijdag rechts reeks vanuit de Utrechtse dis cotheek Cartouche de Euro parade, die exclusief voor Sky Channel, door de BUMA wordt samengesteld. De shows worden geproduceerd door John de Mol jr. Hoewel het de bedoeling is ook Nederlandse disc-jockeys bij de presentatie te betrekken, zal Pat Sharp de belangrijkste veejee van de show blijven. Voor de muziekprogramma's, die vanaf vandaag onder de nieuwe naam „Sky Trax" da gelijks vier-en-een-half uur over het scherm zullen flitsen, wist het satellietstation de ab solute top van Britse disc-joc- keys te contracteren. Het zijn Peter Powell, Bruno Brookes en de eerste vrouwelijke Euro pese veejee Amanda Reading- ton. Amanda, die afkomstig is uit de Britse heavy-metal-groep K-Ram, presenteert behalve het rauwe rockprogramma „Monsters Of Rock" ook twee magazine-achtige shows op woensdag en zaterdag. Daarin worden niet alleen videoclips vertoond, maar wordt ook aandacht besteed aan mode, fanclubs en andere zaken die de jeugd bezighoudt. Peter Powell, die elk weekein de in Engeland te beluisteren is op het BBC-popstation Ra dio One presenteert elke dins dag de Engelse hitparade, ter wijl zijn Radio One-collega Bruno Brookes, die dagelijkse een radioshow heeft tussen vijf uur en half zeven verant woordelijk is voor een aantal rockshows. Gary Davies, eveneens van Radio One. speelt de laatste Amerikaanse hits. Zijn hitparade wordt sa mengesteld door Billboard. Tony Blackburn is in het ver volg elke maandag te zien met een soulprogramma dat, met publiek, live vanuit Londen wordt gepresenteerd. Om de kijker op de hoogte te houden van de laatste ontwik kelingen op het gebied van popmuziek, is een aantal cor respondenten aangesteld in onder meer Los Angeles, New York, München en Amster dam. Hoewel de studio momenteel opnieuw wordt ingericht, zal hij zijn ruimte-laboratorium achtig uiterlijk blijven behou den. Volgens Sky-woordvoer- ster Fiona Waters hangt de nieuwe opzet nauw samen met het jaar van de muziek en het jaar van de jeugd. HANS PIET MOORD OM OP TELEVISIE TE KOMEN CHICAGO In Chicago zijn onlangs drie jeugdige moordenaars opgepakt. De detectives die het drietal ondervroegen, kregen te horen dat de moord, die plaatsvond tijdens een op stootje bij een hotdog-tent, was gepleegd om op televisie te komen. De drie keerde kort na de moord op een onschuldige voorbijganger, terug naar de plaats van de misdaad om na te gaan welke en hoeveel televisie-stations een camera ploeg hadden gestuurd om de moord te ver slaan voor het nieuws van tien uur. De misda digers die zeiden tot een jeugdbende te horen waren verbolgen over het feit dat een andere bende, verantwoordelijk voor de moord op bas ketbalspeler Ben Wilson, zoveel publiciteit had den gekregen. „Het werd tijd dat er eens net zoveel aandacht aan onze bende werd besteed", aldus een van de moordenaars. Wondere Wereld" ook in België HILVERSUM Het televisie-pro gramma „Wondere Wereld" zal ook in België worden uitgezonden. Op vrijdagavond 25 januari, 22 februari en 22 maart zal de Christen Demokra- tische Omroep (CDO) op BRT 1 om 19.20 uur uitzendingen van tien minu ten verzorgen. De aanleiding om Chriet Titulaer te vragen dit programma ook in België te brengen, was de beurs „Flanders Technology", die eind februari en be gin maart in Gent wordt gehouden. Het CDO vond de noviteitenshow van Titulaer, die in Nederland door de TROS werd uitgezonden, goed aan sluiten bij deze belangrijke beurs. In beide gevallen ligt er een zwaar ac cent op de innovatie. Een tweede aan leiding vormde het gedrag van het Nederlandse ministerie van WVC ten aanzien van reclame. Ook in België is het niet toegestaan uitzendingen dienstbaar te maken aan reclame. De toetsing van de regel ge schiedt echter op basis van journalis tieke uitgangspunten. Zo kan een nieuw produkt zonder enig probleem worden getoond. Enkele items die voor de Nederlandse uitzending wa ren vervaardigd zullen nu via België worden vertoond zodat tenminste de kijker in het zuiden van het land en de kabelkijkers bij kunnen blijven van de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van de wetenschap en technologie. Laurens Kuyper hoorspeldebuut bij de TROS HILVERSUM Laurens Kuy- per maakt morgen voor de TROS Radio (Hilversum 2 om 21.00 uur) zijn debuut als hoorspelschrijver. Het milieu waarin het verhaal zich afspeelt, kent de schrijver van zeer nabij. Hoofdpersoon is Charles van Baerle, die voor de zoveelste maal door zijn regering wordt uitgezonden naar Genève waar de Internationale conferen tie ter bestrijding van de armoe de in de wereld plaats heeft. Veel zin om te gaan heeft hij niet want de moeilijkheden thuis stapelen zich op. HILVERSUM „Het is een kwestie van doorzetten, de schouders eronder. Niet bij de pakken neerzitten, anders blijf je je hele leven een slachtof fer". Dick is invalide en is ja ren geleden, onder bedreiging van een mes beroofd van 450 gulden. Hij he.eft nu nog te maken met de emotionele ge volgen van de gebeurtenis. Over hem en tientallen ande ren die ook het slachtoffer werden van een misdrijf gaat „SOS", een nieuwe serie van vijf televisieprogramma's van de RVU. SOS gaat nu eens niet over de daders, het straf- beleid of over burgers die het recht in eigen hand nemen, maar juist over die mensen die het slachtoffer zijn geworden van criminaliteit. Afleverin gen van de serie worden vanaf dinsdagmiddag elke week om 15.00 uur op Nederland I uit gezonden. De slachtoffers van misdrijven vormen een vergeten groep, vindt Gie Meeuwis, samen met Jetske Mijs maker van „SOS". „Het zijn vaak mensen die echt in de kou staan. Niemand begrijpt ze, je moet dezelfde ervaringen hebben om dat echt te kunnen. Onze maat schappij kent zat tekortkomin gen op het gebied van de hulp aan deze mensen. Die probe ren we aan te geven, zonder eenzijdig de schuld op bijvoor beeld de politie te schuiven". In de serie komen slachtoffers aan het woord van beroving, inbraak, geweld, verkrachting, incest, vrouwenmishandeling, potenrammerij en rijden onder invloed. Het uitgangspunt is de vraag of deze mensen hulp no dig hebben, van wie ze die moeten verwachten en of ze die hulp dan ook werkelijk krijgen. V ermogensmisdrijven De meeste slachtoffers die aan bod komen hebben zelf actie ondernomen om hun lichame lijke, maar vooral ook geeste lijke problemen te boven te komen. Ze zitten in ieder ge val niet bij de pakken neer. Zo gaat de eerste aflevering over slachtoffers van vermo- gensmisdrijven. Een jonge vrouw woont alleen op ka mers. Er is herhaaldelijk bij haar ingebroken en ze blijft zitten met de angst, ondanks de veiligheidsmaatregelen die ze inmiddels heeft getroffen. De angst, onzekerheid en machteloosheid blijken slacht offers het meest parten te spe len. „Het blijft een hele tijd zitten, je praat het niet zomaar weg met iemand", legt een slachtoffer uit. Programmamaker Meeuwis legt er de nadruk op dat in elke aflevering van de serie ook iemand van de tegenpartij aan het woord komt. Het ver wijt dat de agent vaak tezeer bezig is met het vangen van de boef en daardoor tekort schiet in de hulpverlening aan slachtoffers, zoals in het pro gramma over lichamelijk ge weld naar voren komt, wordt van verweer voorzien door een agent. Die wijst erop dat de zorg maar zijdelings aan bod komt in de opleiding en dat in de praktijk ook niet zo veel tijd overschiet voor dat extra beetje aandacht voor het slachtoffer. Het is ook de vraag of het de taak van de politie is om als hulpverlener op te treden. Het antwoord la ten de makers van „SOS" in het midden. Ellende De hoofdpersonen in de pro gramma's praten vrijuit over hun emoties, hun ervaringen met politie en justitie en over de hulp die ze al dan niet heb ben gekregen. Zoals alle ellen de achteraf met verzekerin gen, die ze niet zelden zelf hebben moeten oplossen. „SOS" wijst op de mogelijkhe den om via het Schadefonds Geweldsmisdrijven onverhaal bare schade vergoed te krij gen. Er zijn genoeg instanties die op alle terrein wat kunnen betekenen. „SOS" wijst onder meer op het bestaan van Slachtofferhulp-projekten, Blijf van mijn Lijf-huizen, De Vereniging tegen Sexuele Kindermishandeling binnen het Gezin, de Vereniging Ou ders van een Overleden Kind en Milieu-organisaties. Een greep uit de gevallen die in „SOS" aan bod komen, geeft aan dat de makers hun best hebben gedaan zoveel mo- Mensen staan er na een misdrijf niet alleen voor, al hebben ze die indruk wel", aldus de programmamakers van „SOS". gelijk variatie in hun onder werpen aan te brengen. Zo wordt een pachter van een viskraam op straat beroofd: hij verliest daarmee niet alleen zijn zuur verdiende geld, maar ook zijn tóekomst: de vis kraam. Tijdens de vierdaagse in Nij megen worden een jongen en een meisje op klaarlichte dag zomaar op straat in elkaar ge slagen. Een ander voorbeeld van een slachtoffer van licha melijk geweld is de homofiel die 's nachts in een park door jongeren wordt mishandeld. Hij heeft geen aangifte gedaan. De man besluit een zelfverde digingscursus te gaan volgen, niet zozeer om te leren vech ten, maar voor zijn zelfver trouwen. Vrouwen die het slachtoffer zijn geworden van verkrach ting en incest vertellen over hun ervaringen en het gebrek aan begrip waar zij tegenop zijn gelopen. Ouders van kin deren die zijn verongelukt door toedoen van een dronken automobilist en slachtoffers van milieumisdrijven vullen de laatste twee programma's. „SOS" laat zien dat deze men sen er niet alleen voorstaan, al hebben ze die indruk soms wel", aldus Meeuwis. ARJEN VAN DER SAR HENNY J984 was een triest jaar voor Doe Maar-fans. Nadat de populariteit van het Neder landse kwartet angstige vormen had aangenomen, besloten Henny Vrienten, Jan Pijnenburg, Ernst Jansz en Jan Hendriks begin vo rig jaar het bijltje er bij neer te gooien. Creatief op een dood spoor en moe van de flauwvallende meisjes, werd het afscheidsconcert, waar zich uitzinnige taferelen af speelden, in april gegeven. Snel daarna verscheen de eerste solo-elpee van Henny Vrienten „Geen ballade". Sinds die eerste solo-stap pen is weinig van Henny vernomen, behalve dan dat hij op de laatste langspeler van Herman Brood is te ho ren. Dat hij toch actief bezig is, zij het dan niet direct met het maken van muziek, blijkt uit het televisie-pro gramma „Wereldberoemd in Almelo", dat op 30 janua ri in het NOS-programma „Nederland C" wordt uitge zonden. Het is een docu- mentaire-achtige uitzen ding, die handelt over hoe kan het ook anders popmuziek in Nederland. Henny Vrienten droeg het idee voor het programma zelf aan en ging voor het maken ervan niet in zee met de omroepen, maar met de onafhankelijke tv film produktie-maatschappij van Harry de Winter: ID-pro- MARIJKE Schoolmeester Brinkman, die graag de puntjes op de reclame-i zet, heeft ook voor Marijke Amado toege slagen. Zij mag haar woens dagmiddagprogramma „Tijd voor Marijke" van haar werkgever de TROS niet meer live uitzenden. Bang ductions. Het programma T-J handelt over het popmuzijJL J kant zijn in Nederland. Dal het leven van zo'n muzi kant zich niet in luxe af speelt en dë glamour er^fl glitter ver te zoeken is, 1 werd al vaak genoeg be schreven. Vrienten, die zei: de interviews doet, kan ech ter uit eigen ervaring spre ken, want Doe Maar was ook niet altijd even succes vol. Dat levert een hoop' wetenswaardigheden op Het zijn geen bekende mu zikanten die aan het woord komen. Vrienten reisde^-,- voor de documentaire naai^l^ de kleinste zaaltjes waaillauv groepen opereren, die (nogreed niet) aan commercieel sue- vva ces hebben mogen proeven^ ve Behalve gesprekken is er ook een groot studio-coneerf11 te zien met acht verschil-tèn. lende bands. meel >f 0( was om^ VOO voor de boete die de omroe{4ip boven het hoofd hangt wan-s vo< neer er (misschien onge-pees wild) reclame wordt ge-Up maakt, ging ze dezelfde weg^ als Tineke van Veronica?0 ov Deze besloot echter dat wanneer het niet in levendeiitge£ lijve kan, het maar hele-^dde maal niet uitgezonden^ de moest worden. Marijke?' In Amado heeft zulke drastt-vierd sche maatregelen niet aan-jval s gekondigd, dus zij is de ko-de v mende maanden gewoon He> wat eerder in de studio voorTjaar de opnamen. En als het dands ee toch op band wordt gezet ervaar wordt gecontroleerd op com eventuele reclames, darënthc kunnen er misschien gelijk felic de (eventuele) missers van erv Marijke worden uitgeknipt>upill Op die manier wordt heltriorr een erg aardig programma. Nederland Jill Gascoine als adjudante Maggie Forbes komt recht tegenover de neger Leroy Jones te staan in „Vossejacht". Ned. II om 20.45 uur. NEDERLAND 1 AVRO 16.25 Spelfilm. Spelprogram- ma voor scholieren. 16.55 AVRO'a Sportpanora- ma. Sportmagazine. NOS 17.30 Journaal. AVRO 17.44 AVRO's Toppop. Pop programma gepresenteerd door Ad Visser. TELEAC 18.30 Handwerken. Les 2: Ba sistechniek van het haken. AVRO 19.00 Minibios. Tekenfilm. 19.10 Televizier magazine. Aktualiteitenmagazine. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 AVRO'a Puzzeluur. Spelprogramma gepresen teerd door Jos Brink. 21.30 Mensen zoals jij en ik. Korte verhalen met Kees Brusse in de hoofdrol. 1. Eeuwige droom. rutger Roeland wordt voor een cafe aangesproken door een jonge vrouw, die een vreemd verzoek aan hem heeft. 2. Op en top een dame. De groenteman Job de Kruyf ziet grote proble men als zijn zoon trouwt met de dochter van de 22.20 U bevindt zich hier. Tv- -serie. Afl. 2: De tweede op levering. Wat omgeeft ons in de woonomgeving waar we zijn gaan wonen ...Pre sentatie: Tltus Muizelaar. 22.55 Karei van de Graaf. Ak- tueel informatief praatpro gramma. NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Lü Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. HV 19.25 Kwartslag. Afl.: Werk in gevaar. Een taxichauffeur, een buschauffeur en een trambestuurder praten over de risico's van hun werk in de grote stad. NCRV 19.27 Ja, Natuurlijk, program ma over natuur en natuur behoud. Vandaag in het te ken van de wintertuin. 20.45 Maggie Forbes, Engelse politieserie. Afl.: Vossen jacht. De politie arresteert op hardhandige wijze een jonge neger die een oude man zou hebben gemoles teerd. Het onderzoek naar wat spoedig blijkt een moordzaak te zijn, wordt enigszins bemoeilijkt door een andere arrestant. 21.35 Rondom tien: Voor stiefmoeder kun je niet le ren. hans Sleeuwenhoek in gesprek met stiefmoeders. - vaders en -kinderen. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 22.50 Kind en basisschool, les 6. BRT 1 17.00-17.30 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Kameleon, jeugdprogramma met een heleboel prettige verrassin gen. Vandaag speciale aandacht voor oude volksspelen. Presentatie: Danny Verbiest. 18.30 Loon naar werken. Oplossin gen voor de crisis. Afl. 5: Wat doet de overheid?. 19.00 Programma van Met Vrije Woord, uitzending door derden. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerman. 20.15 Videomatch. 20.25 Isaura, (slot), Braziliaanse serie van Gilberto Brage naar de roman van Bernardo Guimaraes over de sla- 21.00 Villa Tempo, of: Gejaagd door de rockcultuur. Special Raymond van het Groenewoud (herh). 21.40 Modemagazine, maandelijks magazine met deze keer speciale aandacht voor bruids- en feestkle ding voor lente en zomer '85. Presen tatie: Ghislaine Nuytten 22.30 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Zwaluwen ei (Swallows and Amazones). Britse jeugdserie van Morgan Andrew naar de boeken van Arthur Ransome. Afl. 8 (slot): De grote zes (4). 19.25 E Gagomania. 19.30 Tijdrover. Lieve plantjes. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerman. 20.15 Extra Time. 21.30 Toto-prognose. RTBF 1 16.30 Mededelingen ONem. 16.45 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop. 17.50 Plein Jeu. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Minute papillon en Toto. 19.30 Journaal. 20.00 Ecran tèmoin. Les Cobayes (De Proefkonijnen). Belgische speel film uit 1979 van Guldo Henderickx. Film over een chemische fabriek waar de arbeiders besmet raken met een gevaarlijk gif. Aansl Discussie n.a.v. de film. Daarna: Journaal. 19.00 Champs Elysees, amuse mentsprogramma. 20.16 Marie Marie, TV-serie. Afl 2: Op de fiets. Marie komt op de fiets kunstverkoper Nicolas Wamberg te gen. Hij gaat met haar mee naar huis. waar zij hem het werk van haar over leden man laat zien. Zijn aandacht wordt meteen getrokken door enkele beeldhouwwerken, maar Marie vertelt hem niet. dat het haar eigen jeugd- 20 58 Carnets de l'aventure, maga zine. Twee maanden lang bevonden enkele zeevaarders en alpinisten zich aan boord van een raceboot op weg naar een ver afgelegen fjord in Pata- gonie. Daar bevinden zich nog enkele ongeschonden toppen van een onbe kende bergketen. 22.00 Journaal. DUITSLAND 1 16.25 John Law und die zerplatzte Seifenblase, Canadese tekenfilm. 16.35 Anne, Ciro Co. (3). kinder programma. 17 05 ARD-sport extra. Wereldcup Skiën. Slalom voor dames vanuit Pfronten. Commentaar: Fritz von Thurn und Taxis. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Musik Convoy. 19.00 Kleine Stadt, ich liebe dich. Afl Amore in Kasbach. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 (XTagesschau. 20.15 Jenseits der Morgenröte, tv- -serie. Afl. 2: Spur der leiden. Met: Julian Glover, Tommi Ohrner. Charles Brauer e a. Regie: Sigi Rothemund. Mursa en Uruntschai, de Tartaarse lijfwachten van Kilian grijpen op het laatste moment in en bevrijden de gevangenen. Iwan, een ter dood ver oordeelde. wil na zijn bevrijding het tweetal-graag helpen. 21.15 Krieg dar Bomber, documen taire-serie van Peter Latzel. Afl. 2: Wie wind zaait. 22.00 Spookverhalen: Die Brücke nach Fenders, naar een boek van John MacLaughin. Met: Peer Augus- tinski, Paul Albert Krumm. Irm Her mann e.a. Regie: George Moorse. Omdat de brug naar Fenders inge stort is moet Marvan Phelps In een stormachtige nacht een omweg ma ken. Voor een alleenstaand huis is de straat versperd door een auto. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Das Nacht-Studio: Der andere Bliek (Egymasra Nezve). Hongaarse speelfilm uit 1982. Met in de hoofd rollen: Jadwiga Jankowska-Cieslak, Grazyna Szapotowska, Gabor Revicz- ky e.a. Regie: Karoly Makk. Na lang zoeken vindt de jonge journaliste Eva weer een baan bij een krant. Zij denkt er ook nu net over om haar politieke mening te verbloemen. Dat brengt haar in moeilijkheden. 00.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Einführung in das Mietrecht, Informatieve serie over het huurrecht. Afl. 2 De verhuizing. 16.35 Boomer, der Streuner, kinder serie. Afl.: Molly die Ausrelsserin. Met: Natasha Ryan, Dee Wallace. Guy Goyd e.a. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine. 17.50 Ein Colt flir alle Falie, mis daadserie. Afl.: Fallensteller. Met: Lee Majors, Douglas Barr. Heather Tho mas e.a. Regie: Ted Lange. Colt vangt een dief die op borgtocht vrij gelaten is. Door zijn ijverigheid staat hij een onderzoekscommissie in de 18.56 Programma-overzicht. 19 00 Heute. 19.30 Reportage am Montag: Ara- biens letztes Paradies. Reportage vanuit Jemen. 20.15 Frau in Gefahr (The last song). Amerikaanse speelfilm uit 1980. Met in de hoofdrollen: Lynda Carter. Ron- ny Cox, Louanne e.a. Regie: Alan J.Levi. Rond een chemisch concern in Laundry gebeuren geheimzinnige on gelukken en moorden. Brook en Mike gaan op onderzoek uit en ontdekken een gif-schandaal. 21.45 Heute-Journal. 22.05 Portret van de kunstschilder Wassily kandinsky, door Georgia van der Rohe. 22.55 Signorina Mafalda, tv-film van Herbert Brödl en Cornelia Bretthauer. Met: Lorenzo Basso, Riccardo Cuc- ciolla, Fiorenzo Fiorentini e.a. Regie: Herbert Broedl (herh). Na de dood van Valerio's moeder gaat hij terug naar Italië, naar huis. Hij ontmoet daar Signore Gabrielli. die hem voor een vriendenprijsje een eethuisje ver huurt. als hij in ruil daarvoor enkele transporten voor hem wil rijden. Als Valerio door de politie gekontrolleerd wordt verliest hij zijn geduld. 00.35 Heute. DUITSLAND 3 WDF 17.30 Schooltelevisie. 18.00 Telekolleg II: Text als Struk- tur. Cursus Duits, les 15. 18.30 SesamstraBe. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Gesucht Gefunden. 21.45 Landesspiegel: Kuik teo - 1st plattdeutsch noch zu retten?, repor tage. 22.25 Thema des Monats. Aanslui tend: Laatste journaal. Lynda Carter en Ronnie Cox in „The last song". Duitsland 2 om 20.15 uur. BBC 1 16.50 Play School, kinderprogram- 17.10 Superted, kinderserie. 17.15 Jackanory, kinderserie. 17.30 Fonz and the Happy Days Gang, serie. Met oa. Henry Winkler. 17.55 John Craven's Newsround, jeugdjournaal. 18.05 Blue Peter, kinderprogramma. 18.30 Rolf Harris Cartoon Time. 18.58 Weerbericht. 19.00 Journaal. 19.30 London Plus. 19.55 Superstars. 20.40 Submarine. Afl. 2: Perisher champagne or chirpy. 21.10 Panorama. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Hollywood Greats. Afl.: Bing Crosby. 23.25 The Monday Film: Gumshor, Engelse speelfilm uit 1972. Met: Al bert Finney. Billie Whitelaw. Frank Finlay e.a. Regie: Stephen Frears. 00.55 Weerbericht. BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht. 18.30 Documentaire. 19.00 E Here Come the Waves, Amerikaanse speelfilm uit 1944. 20.35 Tekenfilm. 20.45 Vegetarian kitchen. 21.10 Bob Monkhouse. 22.00 Hilary. 22.25 Horizon. Wetenschappelijk magazine. 23.20 Seabrook's year winter's end. 23.45 Newnight, actualiteitenmagazi- 00.30 Telejournal. ITV 16.25 Anglia news. 16.30 The young doctors. 17.00 Tickle on the turn. 17.15 The Moomins. 17.20 He-man and masters of the universe. 17.45 Chocky's Children. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Anglia news. 19.00 About Anglia. 19.30 Diff'rent Strokes. 20.00 Automania. 20.30 Coronation Street. 21.00 Full House. 21.30 World in action. 22.00 Minder. 23.00 News at ten. 23.30 Anglia reports. 24.00 Quincy (herh). 01.00 The Bounder (herh). 01.30 Marriage matters. SKY CHANNEL 16.00 Sky Trax 1. Popmuziek. 16.45 Sky Trax 2. Popmuziek. 17.30 Sky Trax 3. Popmuziek 18.30 Green Acres. Afl: A day in the life of Olivier Wendell Holmes. TV-se- 19.00 The Brady Bunch. All.: How to succeed in business? TV-serie. 19.30 The greatest American hero, Afl.: Train of thought. TV-serie. 20.20 Vegas. Afl.: A way of live. Tv- 21.10 The Untouchables. Afl.: Re mark of cain. Misdaad-serie. 22.00 Ice Hockey. 23.00 Sky Trax. Popmuziek. 00.30 Sluiting. NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. NOS-NOT 11.00 Schooltv. 13.00 Nieuws voor doven. 15.00 S.O.S. KRO 15.30 Holiday Eiland. Australi sche tv-serie 16.15 Zeker weten. 16.40 KRO's Tekenfilmfestival. 17.00 KRO's Middageditie. Met om 17.30 Journaal (NOS). NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. EO 15.30 Vrouw zijn. 16.00 De Waltons, Amerikaanse tv-serie. 16.50 God is toch sterker. RTBF 1 11.30 Teletekstmagazine. 14.00 Schooltelevisie. 15.45 Teletekst ma gazine. 16.30 Mededelingen van de ONem. 16.45 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop. 17.50 Plein Jeu. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.23 Jenseits der Mor genröte, tv-serie. 11.05 Globus - Die Welt von der wir leben (herh.). 11.35 1000 und 1 Nacht. (herh.). 12.10 Re portage op maandag. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Heute. 13.15 Tele- tekstoverzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Frauen unter einem Himmel. 16.55 SpaB am Dienstag. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletek- atoverzicht. 15.25 Enorm in Form. 15.40 Teletekstoverzicht. 15.56 Pro grammaoverzicht. 16.00 Heute. 16.04 Trickbonons. 16.20 Treffpunk- te. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrier te. 17.45 Mein Name is hase. BBC 1 07.00 Ceefax AM, teletekst-overzicht. 07 30 Breakfast time. 10.00 Geva rieerd programma. 11.30 Play School. 13.30 Journaal. 13.55 Weer bericht. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14 00 Pebble Mill at one. 14.45 See-Saw. 15.00 Can you avoid cancer. 15.25 Gevarieerd program- ma. 16.50 Play School. ITV 10.30 Insight. 10.59 Alive and kic king. 11.17 A place to be. 11.37 The German Program. 12.02 Let's read.. with Basis Brush (herh). 12.15 My world. 12.32 Good health. 1249 Stop, look listen (B). 13.00 Cockles hell Bay. 13.10 Rainbow. 13.30 Gar dens for all. 14.00 News at One. 14 20 Anglia News and Weather. 14.30 Jemina Shore investigates. 15.30 Daytime. 16.00 Vintage Quiz. 16.25 Aglia News. 16.30 The young doctors. 17.00 Cockleshell Bay. SKY CHANNEL 14.30 Michel Legrand A Friends. Muz. show. 15.30 The Nature ol Things. 16.00 Sky Trax 1. 16.45 Sky Trax 2. 17.30 Sky Trax 3. HILVERSUM 1 EO: 17.03 EO- derweg. 17.55 Mededelingen (N EO: 18.06 Tijdsein. 18.30 Waar wal we ook alweer? 18.50 De Wolken gen. 19.02 Ronduit Radiokrant. 20 De muzikale fruitmand. 21.02 Mensen veranderen. 21.04 Populi orgelbespeling. 22.02 Veraf e bij. NOS: 23.02 Met het oog op n gen. AVRO: 0.02 Easy listening. AVRO's Service Station. 6.02 in? AVRO aan. HILVERSUM 2 NCRV: 17.00 Hiei Nu. KRO: 17.30 nws. 17.36 Ec| 19.00 Goal op maandag. 19.30 f en paard 20.00 Nws. 20.03 Kfi Operette-album. 21.30 Uit f KRO-archief. 22.30 Nws. 22.35 I koninkrijk kome. 22.45 Da Capo. I HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Av< spits. AVRO: 19.03 De zwevende I mei. 20.02 Nationale L.P. Top f 22.02 Candlelight. 23.02 Jazzpi Live HILVERSUM 4 18 00 Nws. 18.02 Lasalle Kwartet: Werken en Schoenberg. 19.00 PianomuzJ van Slavische componisten. 20l Operaconcert. 22.00 Jazz-op-vl 23.00 Het zout in de pap I HILVERSUM 5 HV: 18.05 Het vb deel van de twijfel. PP: 18.20 Uitzf ding van de PSP. 18.30 Uitzendi van de Mormonen. 18.45 Uitzendi van de Bond Zonder Naam. NCI1 18.50 Er staat geschreven. NGg S 19.00 Nieuws voor buitenlanders. Jp_p LEAC: 19.40 Marokkaanse en E/c:>c bervrouwen projekt Marhaban 0— num, les 12. 20.10 Programme* met Pascal, repetitieles C. 20.40 Iy01 derlandse literatuur na 1830, les 21.10 CADCAM. herh. les 5. 211 Kind en Basisschool, herh. les 5. RADIO RIJNMOND jOf 16.30 Middagprogramma met b Post. ric HILVERSUM 1 AVRO: 7.02 Auto I AVRO aan. 8.06 AVRO's Radlojokr™ naai. 8.15 Uit Studio en Theater. 9fv.Y Nederland op AVRO-I. 10.03 Sn?116, neus ahoy! 10.13 Arbeidsvitamim Zl 11.03 De koordansers, hoorsp. s^en (3). 11.47 UIT is IN. 11.57 Beursplj ^li 5. EO: 12.03 Lunchtime Magazif 13.02 Tijdsein. 14.02 Vrouw zl ne 15.02 Voor elk wat wils. 15.45 OjFns huis. VPRO: 17.03 Borat. het HILVERSUM 2 KRO: 7 00 Nws. 7sch Het levende Woord 7.16 Echo. SLr.-* Nws. 8.33 Postbus 900 8.45 Lever", lief en levensleed. 9.30 Nws. 9)crir M-V-magazine 10.30 Nws. 10.33 \Wen heet oud. 11.30 Nws. 11.33 Met ecoi -politiek. Glas in lood. 14.30 Nws. 14 ren in het achterland. 15.00 KRfce Misdaadreconstructie. TROS: 15Ln - Nws. 15.33 TROS Nieuws Show. HILVERSUM 3 VARA: 7,03 GesoF r meurders. 9.03 In afwachting val 50. 11.03 Doorloper. 12.03 Pavilioenens 14.03 Hollands handwerk. 16.03 fcn verukkelijke vijftien. -pi. HILVERSUM 4 TROS: 7 00 Een goCT#* morgen met Staatsecretaris van Er?" elen. (8.00 Nws.) 9.00 Continu klrfdel 11.00 TROS Concertzaal. 13 00 Ntde i 13.02 De klass. top tien. 13.30 lT meurs van de matrijs en concert genda 14.00 Belcantorium. NCk B 16.00 Literama. of: het Kunstbedt*'**1 17.00 Populaire klassieken >n u HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-Sp ail tiet. 9.25 Waterstanden. RVU: 9 tt\ Allemans Veren. NCRV: 10.00 Oncl Schooltijd 10 20 Wat doe je daarf^11 RADIO RIJNMOND 7.30 Ochtef* Cl progr. met Peter Schuiten. 16.30 N PlOV dagprogr. met Erik Post. Morgen

Leidse Courant | 1985 | | pagina 10