'Carte Blanche'is een toverbal met heel veel kleuren" £oidóc<2owumt TOM MANDERS JR.: BAN VAN SOULMUZIEK i RADIO/TELEVISIE WOENSDAG 9 JANUARI 1985. PAGINAL Afgelaste VARA reportage in TROS Aktua HILVERSUM TROS Aktua zendt vanavond (Ned. I om 22.20 uur) een reportage uit van de VAR A-actualiteitenrubriek Achter het Nieuws. Het betreft een reportage over de ADM, die af gelopen zaterdag niet kon worden vertoond. De Achter het Nieuws-film moest toen verval len omdat er problemen waren met de Sterren show van Willem Ruis, waardoor de VARA in tijdnood kwam. Eindredacteur van TROS Aktua, Gerard Baars deed Achter het Nieuws het aanbod om de re portage, die nog steeds actueel is, uit te zenden De VARA ziet namelijk geen kans om voor de Tweede Kamercommissie morgen met de mi nister van Aardenne over ADM praat de film uit te zenden. De TROS zal de reportage onge wijzigd en onverkort uitzenden. ATN en FilmNet worden een bedrijf AMSTERDAM De twee meest serieuze kandidaten voor abonneetelevisie in Nederland, de VNU-dochtermaatschappij Abonnee Televisie Nederland (ATN) en FilmNet zullen op gaan in een nieuwe vennootschap. Het bedrijf streeft ernaar op 1 september met abonnee-televisie beginnen. Filmprodu cent Rob Houwer wordt algemeen programmadirecteur. Behalve VNU en FilmNet nemen ook het Amerikaanse film verhuurbedrijf United International Pictures en het Zweedse uitgeversconcern Esselte deel in het aandelenkapitaal. De be drijven leveren ook elk twee directeuren, die vanaf 14 janua ri een directieraad zullen vormen. ATN en FilmNet werkten sinds eind vorig jaar al samen op het gebied van distributie en andere technische faciliteiten. Volgens een VNU-onder- zoek bestaat in Nederland een potentieel van een miljoen abonnees. De eerste moet zich echter nog aanmelden. Het nieuwe bedrijf wil per 1 september met abonneetelevisie be ginnen. Nieuwe eindredacteur „Televizier Magazine" HILVERSUM De actualiteitenrubriek van de AVRO „Televizier Magazine" heeft een nieuwe eindredacteur. De functie is nu in han den van Pieter Varenkamp, die Bart in 't Hout is opgevolgd. In 't Hout is slechts een half jaar bij „Televizier Magazine" werkzaam geweest. Hij kreeg de functie van eindredacteur, nadat Jaap van Meekren bij de AVRO was opgestapt. Volgens de AVRO ligt de oorzaak van deze snelle functie-wisseling in het proces dat de omroep doormaakt op weg naar een totale uit wisselbaarheid van radio en televisie. Ook zou Bart in 't Hout moeite hebben gehad met het huidige uitzendtijdstip dat vroeg in de avond ligt. Bart in 't Hout is nu eindredacteur van het Radio-journaal, de radio-actualiteiten rubriek van de AVRO Edwin Rutten wordt nieuwe presentator „Service Station" HILVERSUM De acteur en zanger Edwin Rutten, be kend als presentator van het VAR A-kinderprogramma „De Film van Ome Willem" gaat voor de AVRO-radio werken. Hij zal wekelijks op maan dagnacht te beluisteren zijn als presentator van het ra dioprogramma „Service Sta tion". Hij volgt Karei van de Graaf op, die tot oktober vo rig jaar de presentatie voor zijn rekening nam. 9? HILVERSUM Robert Brou wers, Tom Oosterhuis en Han- ny Kroeze, drie onbekende Nederlandse talenten hebben er heel hard voor moeten wer ken. maar het eindresultaat is een indrukwekkend schouw spel, dat pas tegen het einde aan kracht verliest. Onder de titel Carte Blanche" houdt het drietal, o.a. bijgestaan door 13 show-dansers en de Henge lose komiek Herman Finkers, de kijker een spiegel van het leven voor en gebruikt daarbij de lach als nooduitgang. De muzikale clown Tom Ooster huis omschrijft de show, vrij dagavond (Ned. II om 20.30 uur), nadat hij zijn moeder als eerste heeft begroet, als „een kortsluiting tussen werkelijk heid en schijn". Wat de kijker krijgt voorge schoteld. is een totaalprogram ma waarin humor, liedjes, sen timent, cabaret, dans en toneel zijn verwerkt. Regisseur Tom Manders jr die van de VARA carte blanche kreeg voor het maken van deze show, noemt het een toverbal met heel veel verschillende kleuren. Het lijkt de juiste benaming want de show bestaat uit een opeen volging van onderwerpen die niets met elkaar te maken hebben, maar soms prachtig in elkaar overvloeien. Misschien kan „Carte Blanche" ook om schreven worden als een men geling van een avondje theater en een avondje televisie-in-de- notedop. Datlaatste krijgt vooral vorm in de tweede helft van het programma wan neer het bordje: pauze in beeld komt. gevolgd door een leven dig journaal (met „Fred Em mer"), reclame en een talk show. Voor regisseur Tom Manders jr. is de show vooral een aan val op de aanpak van jong ta lent. Hij zegt: „Nieuw talent wordt bij de Nederlandse tele visiemakers zwaar onderschat. Als een act tijdens bijvoor beeld een talentenjacht wordt ontdekt, sleept een televisie maker hem direct voor de ca mera. Ik wilde wat verder gaan. Door ze eerst te leren kennen, kreeg ik de mogelijk heid hun artistieke prestaties te bestuderen. Samen ontdek ten we kwaliteiten die tot nu toe verborgen waren gebleven omdat ze alle drie op andere terreinen van de klein kunst bezig waren geweest. Er zou in Nederland eigenlijk een cen traal punt moeten zijn waar jong talent zich met radio en televsie kan bezighouden". De violisten uit het orkest veranderen in Carte Blanche" zonder problemen in balletdanseressen. De prachtige choreografie is van Donald Jones. Het drietal beaamt dat ze door de show artistiek zijn gegroeid. De 25-jarige Hagenaar Robert Brouwers, die sinds vijf jaar met een vriend een pantomi me-show brengt en op dit ogenblik met anderen een theaterproduktie voorbereidt getiteld „Star 2000" zegt: „Tom weet je zo te bespelen, dat je artistiek groeit". De 25-jarige Hanny Kroeze, die sinds vier jaar deel uit maakt van het cabaretgezel schap Amontuur uit Amster dam zegt: „Hij weet je sterkste punten naar voren te halen en die voor honderd procent uil te buiten". Tom Manders jr. gelooft dat hij eenzelfde show niet met pro fessionele artiesten had kun nen maken. „Welke all-round artiest is bereid om vier we ken aan één onderdeel te wer ken? Behalve dat ze daar waarschijnlijk geen zin in heb ben, zou het programma ook veel te duur worden. Door oude decors te gebruiken, die al jaren stonden opgeslagen, door de opnamen op lokatie te laten samenvallen met evene menten die op dat moment plaatsvonden, zoals de Gondel- vaartdag in Loosd recht en door de binnen-opnamen in een botenloods de filmen kon het een goedkoop programma worden". Methode Manders jr. gebruikte een niet alledaagse methode bij de voorbereidingen van „Carte Blanche". Zo ging hij eerst op zoek naar de drie hoofdrolspe lers en werkte daarna pas de ideeën uit voor de show. Op die manier konden de rollen op het lijf worden geschreven. De drie hoofdrolspelers uit „Carte Blanche" v.l.n.r.Robert Brou wers, Tom Oosterhuis en Hanny Kroeze. Tom Brouwers, Tom Ooster huis en Hanny Kroeze werden uit 2000 kandidaten gekozen. De reden waarom Manders jr. ze koos, was omdat hij tijdens de auditie voelde dat ze talent hadden, maar bovendien een enorme motivatie en een groot enthousiasme waarnam. Tom: „Het was natuurlijk een enor me gok, want je weet niet of dat enthousiasme blijvend is. Tenslotte stapten ze een nieu we wereld binnen, die voor hun wel eens een grote tegen valler had kunnen zijn". Dat de ideeën voor het pro gramma, voor het grootste deel afkomstig zijn van Man ders jr. moet volgens de regis seur toegeschreven worden aan de onervarenheid van het drietal met het medium televi sie. Dat betekende echter niet dat het drietal de verschillen de onderwerpen als zoete koek slikte. Tom: „Robert, Tom en Hanny hebben ook hun tekst bijdragen geleverd, waardoor sommige scènes beter zijn ge worden. Maar het waren sub tiele aanvullingen. Met Tom Oosterhuis bijvoorbeeld had ik tweemaal per dag een hooglo pende ruzie over de teksten. Dan was hij het helemaal niet met mij eens. Zo zijn we een maand door de telefoon bezig- geweest voor we beiden tevre den waren over één liedje. Hannie Kroezes aandeel in de show was pas klaar toen de opnamen al waren begonnen". Het eindresultaat liegt er niet om. Vooral het aandeel van de 22-jarige Tom Oosterhuis uit Groningen die over een prach tige stem en een geweldige mi miek beschikt, maakt van „Carte Blanche" een waarde vol programma, waar we eind 1985 met veel plezier aan kun nen terugdenken. HANS PIËT LONDEN Tony Blackburn, die met zijn Ski-Fy Music-sho<JriC op Sky Channel een steeds groter publiek aan de buis vindt hij op het scherm verschijnt, heeft reeds een lange carrière FlOT de radio en televisie achter de rug Hij begon in 1964 als dis jockey bij de zeezender Radio Caroline en verhuisde later na.npi^ zeepiraat Radio London, waar hij door zijn shows, vol humor, de best beluisterde radio-presentatoren behoorde. Toch viel zis eerste radiograp niet in goede aarde. Tony: „Niemand kon er oivan lachen. Dat was het pijnlijkste moment uit mijn carrière". De op 29 januari 1943 in Guildford, Surrey geboren disc-jock C kreeg dankzij zijn fans in 1967 als eerste een baan aangebod^r, die bij Radio One. Bij dit BBC-popstation, dat als alternatief mot i-Kat' dienen voor de Britse piratenzenders die het zwijgen was opg mak legd, kreeg hij de populaire ochtendshow. Elke werkdag pr n ech beerde hij zijn miljoenen publiek een plezierig muzikaal ontbijden-I te bezorgen. Dat hem dat lukte, werd jaren later nog eens bewn doi zen. De populariteit van Tony, die door de staatsomroep w drog binnengehaald als „De stem van Radio One", was zo groot d|e hee de BBC-centrale de duizenden telefoontjes van woedende luist dt raars niet aankon toen het gerucht zich verspreidde dat Tor an' e, zou zijn ontslagen. Tony: „Dat verhaaltje werd de wereld in g voo holpen, nadat ik in één van mijn shows een onvriendelijke or _e merking had gemaakt over een vrouwelijke journalist. Ze dieir de geen aanklacht in, maar al snel deed het verhaal de ronifr- dat mijn werkgever vond dat ik zulke opmerkingen niet k( f I maken en mij daarom had ontslagen", Wat er werkelijk speelde, was dat Tony, die op dat mo ment problemen in zijn privé-leven had, de druk van het dage lijks maken van zo'n goed beluisterde show en de populariteit die daarmee gepaard ging, niet aankon en het wat rustiger aan wilde doen. Tony: „Met programmalei der Derek Chinnery heb ik toen besloten twee shows in het weekeinde te gaan maken. Maar met ontslag is nooit ge dreigd. Ik kreeg zelfs Door deze wijziging kreeg de disc-jockey Tony" fflackbur de gelegenheid zijn scheiding van actrice Tessa Wyatt (in Nederland bekend do< haar rol in „Robin's Nest") te verwerken. Inmiddels is Tony Blackburn niet meer op Radio One te beluii teren en doet hij ook geen televisie-shows meer voor de Brits staatsomroep, maar presenteert hij elke morgen op de local BBC-zender Radio London een soulshow, die zoals hij zelf zej „vriendelijk wordt verstoord door snelle telefoongesprekke met mensen die opbellen". Bovendien is hij wekelijks in de N; tional Club in Kilburn te vinden voor de presentatie van ee live soulshow. Ook op Sky Channel draagt hij op woensdai avond zijn liefde voor de soulmuziek uit in één uur durend pro gramma, waarin hij vaak dansend zijn video-gasten introdu ceert. Als Tony zijn favoriete groep zou mogen kiezen is da Chaka Khan. Zijn favoriete elpee is Marvin Gaye's „What' Going On?" terwijl The SOS Band's „Just The Way You Lik It" tot zijn meest gespeelde video's behoort. Overigens is één vai zijn hobby's sinds hij voor Sky Channel werkt het verzamelei van popvideo's geworden en dat doet hij volgens vrien den heel fanatiek. Tony Blackburn heeft overigens ooit een geprobeerd het ook als zanger te maken. Aan het begin van dr jaren zeventig kwam de single „Is It Me. Is It You" uit. Terugt kijkend op die carrière zegt hij: „Ik geloof niet dat ik een slechtf stem heb, maar het uitbrengen van die single was eerder eeif grap dan een serieuze zaak". Blackburn, die vegetariër is, heeft nog een ambitie over. „Ik geen eigen vegetarisch restaurant beginnen hoor. Mijn levt werk zou vervuld zijn als ik mijn eigen radiostation zou hebbeij1 waarop 24 uur per dag soulmuziek zou zijn te beluisteren". HANS PIË HAZ RIJF1 dent Haze heef gekc eend loost lijm- een, voer veel de 1 subs Iking >e: Nederland TROS 16.15 TROS Computerclub, aflevering van het nieuwe consumenten-voorlichtende programma voor de oudere jeugd over alles dat met huiscomputers te maken heeft (2). 16.40 De duvel is oud, pro gramma speciaal gericht op oudere mensen, waarin veel informatie, amusement en verrassingen. Presentatie: Joop Landre en Margriet Zegers. NOS 17.30 Journaal. TROS 17.44 TROS Formule 1, inter nationaal popprogramma gepresenteerd door Erik de Zwart. TELEAC 16.45 Voorlichtingsprogram ma belastingcursus. TROS 19.00 Flappie, kleuterpro gramma. 19.05 The A-Team, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Bocht in de rivier (slot). Het A-Team zit in de ondoor dringbare oerwouden van het Amazone-gebied. Ze hebben te maken met ene Roiderman, een schatrijke ex-nazi die bezig is met duistere praktijken. NOS 20.00 Journaal. SOCUTERA 20.28 Mond-op-mondbeade ming. Een uizending van de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen. TROS 20.33 De TV-Show. Ivo Niehe ontvangt weer onverwachte gasten uit binnen- en bui tenland en een keur van na tionale en internationale ar tiesten. 21.30 Hotel, Amerikaanse se rie. Afl.: Keuze. Een The A-Team probeert vanavond de duistere praktijken van een ex-nazi te dwarsbomen. Ned. 1 om 19.00 uur. schoonheidskandidate moet beslissen of zij haar morele gevoelens moet laten varen bij het beinvloeden van een der juryleden van de wed strijd. 22.20 TROS Aktua, aktualitei- tenrubriek. 23.00 De Benny Hill Show, komische gebeurtenissen met Benny Hill. 23.30 TROS Sport. TROS-NH- S-winterkampioenschap Springen 1985. Vandaag vanuit de Groenoordhallen in Leiden het Puissance Springconcours. Presenta tie: Jack van Gelder. NOS 00.00 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 Zendtijd Politieke Par tijen t.b.v. het C.P.N. NOS 19.22 Van Gewest tot Ge west. Onderwerpen: De ka thedraal in Den Bosch, fos sielvondsten in de Ooster- schelde en de wollen draad van Peru naar Groningen. 20.00 Nederland C, een pro grammapakket over kunst en cultuur in binnen- en buitenland, waarin actuele informatie over theater, beeldende kunst, film, lite ratuur, architectuur etcete ra. Presentatie: Cox Habbe- ma en Cees van Ede. Met vanavond: 20.20 Turandot, opera van Puccini. Uitge voerd door het Koor en Or kest van Verona o.l.v. Mau- rizio Arena, m.m.v. solisten. 22.30 Journaal. 22.45 Studio Sport. 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18 00 Tik Tak, animatie voor de al lerkleinsten. Afl. 131 18.05 Zeppelin, informatief program ma voor kinderen. Presentatie: Rafael 18 30 Rogier van ter Doest, dertien delige Vlaamse jeugdserie. Afl. 1. Met: Robert Borrekans. Arnold Wil- lems. Anton Peters, e.a. 18 55 Korte tilm. 19.00 Uitzending door derden. 19 40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Videomatch, videospelletje waarbij twee kijkers per telefoon te gen elkaar uitkomen. De winnaar kan verder spelen voor een reis. Presen tatie Marleen Gordts. 20.25 Namen noemen, spelprogram- ma waarin twee panels, samengesteld uit bekende personen, via kryptische omschrijvingen eigennamen raden. 21.05 Het leven van de korhoen, filmreportage over deze typische hei- devogel van Martin Koenders. 21.30 Pluk de Dag (One day at a time), komische reeks. Afl.: De oude re man (2). 21.55 Het gerucht, maandelijkse kunstrubriek met o.a.: De tentoon stelling "La Grande Parade" in het Stedelijk Museum van Amsterdam; Maurice Bejart regiseert 5 "No's" van de Japanse auteur Mishima in een vertaling van Marguerite Yourcenar. 22.45 Journaal en Coda. BRT 2 19 00 Qe zonen van Abraham, der tiendelige serie over religieuze groe peringen die zich op Abraham beroe pen Afl.2: Van Jeruzalem naar Mek ka 19 25 Tijdrover. 19 40 Programma-overzicht. 19 45 Journaal. 20.15 IJ De zeven Samoerai (Shichi- nln no Samourai), Japanse speelfilm uit 1954 van Akira Kurosawa. De rijst boeren van een dorpje In de 16e eeuw worden elk jaar beroofd door plunderende bandieten. De zeven sa moerai staan de boeren bij in hun strijd. RTBF 1 17.15 Lollipop, kinderprogramma.. 17 50 Plein jeu. 19 00 Ce aoir, regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 Cap 60, spelprogramma 21.05 Lea Ruea de San Francisco, (The Streets of San Francisco), Ame rikaanse politieserie. 21 55 Portraits: Propos et confiden ces de Romain Gary. 22.25 Journaal. 22.40 Un autre regard. TV 5 MUSIC BOX 09.00 Non-stop videoclips. Met in terviews en reportages. 19.00 La belle vie, amusementspro gramma. 20.00 lis turent Roi tout un matin, film Een veertigjarige man gaat weg met een tienjarig onbeschaamd meis je. die hij bij toeval ontmoet heeft. Hij beschouwt haar als zijn dochter, die hij nooit gehad heeft 21 02 Lart au monde des tenebres, documentaire. 22.30-01 00 Non-stop videoclips. Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 Bilder deutscher Stadie: Maagdenburg gestern und heute. 16.55 Lemmi und die Schmöker, kinderserie naar de roman van Chris tine Nöstlinger. Afl.: De 271 nacht - Een sprookje uit Duizend en een 17 20 Kein Tag wie jeder andere. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Lucky Luke. Afl.: Das Greeen- 19.00 Fame, Amerikaanse serie. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 Tagesschau. 20.15 Julia, tv-spel van Marc Gilbert Sauvajon naar Somerset Maugham en Guy Bolton, 21.45 Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Musikszenes für 1985. Neues aus dem Schaugeschaft. Presentatie: Ron Williams. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Morgen schon, utopische ver halen voor kinderen en volwassenen. AflHet einde van het verhaal 16.35 Mickys Trickparade. Kinder programma met de buikspreker Fred Roby. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine. 17.50 Von Wölfen gejagt, tv-serie. Afl Der Rebel De strijd tussen de Canadezen en de Engelsen gaat nog steeds verder. En de Engelsen rukken op 18.55 Mittwochslotto - 7 aus 38. 18.58 Programma-overzicht. 19 00 Heute. 19 30 Spielregeln. Jongeren en de justitie, tv-serie. 20.15 ZDF-Magazin, actueel magazi- 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse serie. Jeff verkoopt zijn aandelen van Colbyco en gaat voor Blake werken Fallon leert op de ren baan de rijke playboy Peter de Vilbis kennen en is meteen onder de indruk. 21.45 Heute Journal. 22.05 Gertrud Luckner. Die Not ist immer schneller als die Hilfe, portret. 22.35 Das kleine Fernsehspiel - Studioprogramm: Die doppelte Welt, tv-spel naar het theaterstuk Strawberry Fields van Stephen Polia- koff. Twee jonge mensen ontmoeten elkaar in een wegrestaurant en er ontstaat een vreemde verhouding.... 00.10 Heute. DUITSLAND 3 WDF 17 30 Schooltelevisie. 18.00 Telekolleg II: cursus Engels. 18.30 Sesamstraat. 19 00 Aktuelle Stunde. 20 00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs ininformatie en amusement. 21 45 Hobbythek. 22.30 E Thunderhoof (Thunderhoof), Amerikaanse speelfilm uit 1948. (Ori ginele versie met Duitse ondertitels). Scotty wi' in de wildernis van Mexico de legendarische hengst "Thunder hoof" vangen Dit paard zal het begin van een grote ranch zijn waar hij met zijn jonge vrouw wil gaan wonen. 23.45 Laatste journaal. Engeland BBC 1 16.50 Play School, kinderprgramma. 17.10 Puppy's New Adventures, kin derprogramma. 17.30 Jackanory, kinderprogramma. 17.45 Captain Caveman. 17.55 John Craven's Newsround, jeugdjournaal. 18.05 Eureka, kinderprogramma. 18.30 Railway Crriage Game. 18.58 Weerbericht. 19.00 Journaal. 19.30 London plus. 19.55 Star Trek, science-fiction se rie. 20.45 Golden Oldies Video. 21.10 Dallas, Amerikaanse serie. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Real lives. 23.25 Feature film: Killer Fish, speel film. 01.00 Weerbericht. BBC 2 18.25 CD Nieuwsoverzicht. 18.30 Willo the wisp, kinderpro gramma. 18.35 Fast Forward. 19.00 Bad Man's Territory, speefilm. 20.35 Seaside Woman. 20.40 Cause for concern. 21.10 Timewatch. 22.00 Anna of the 5 towns. 22.55 Darts: Wereldkampioenschap (5e dag). 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rod, Jane Freddy. 17.15 Will Cwac Cwac 17.20 Chish and Fips. 17.50 Razzmatazz. 18.15 Blockbusters. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Name That Tune. Muzikale quiz. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life Met Eamond Andrews 21.30 Mike Yarwood in |>ersons 22.00 Travelling man. Serie rond Lo- max, een uit de gevangenis ontslagen eV-drugsspeurder. 23.00 News at Ten. 23.35 Midweek sports special. 01 00 Danger. Workers on the set. 01.35 The big question SKY CHANNEL 16.00 Music Box. Presentatie: Tom Robinson. 17.00 Music Box Premiere. Dance 18U00 Sky-Fi Music. Tony Black- burns Soul Show. 19 00 Green Acres. Afl: Eb's double trouble 19.30 The Brady Bunch. Afl: The great earring caper. 20 00 The Magician. Afl The illusion of the deadly conglomerate. 20.50 Smoke in tho wind. Western. De /Amerikaanse burgeroorlog is voorbij, maar dat betekent nog niet dat ook aan de moordlust van de Amerikanen een einde is gekomen 22.20 International Motor Sports. 23.30 Sky-Fi Music. Videoclips. 00.30 Sluiting. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Leve de koning in ons midden. FEDUCO 10.30 Telebord 11, Fries, herh. les over de 10 voor gaande lessen. NOS 11.30 Hier en nu voor de scholen, afl. 14. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VOO 16.00 Club Veronica. 17.15 SuperTed, strip met het teddybeertje SuperTed. NOS 17.30 Journaal. VOO 17.44 Agenda. Met: films, mu sea, theater, literatuur, vi deo, culturele manifestaties en dingen om te doen. FEDUCO 17.50 Medelanders, Neder landers. Gemeenteraads verkiezingen en volwasse nen-educatie voor Italianen (herh.). NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 RTBF 1 11.30 Teletekst magazine. 14.00 Schooltelevisie. 15.20 Teletekst ma gazine. 16.30 Mededelingen van de Onem. 16.45 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein jeu, gevarieerd kinderprogram ma (17.50 Service-rubriek. 17.55 Gasten bij Arlette Vincent). DUITSLAND 1 09.25 Het programma met de muis. 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Julia. 11.50 Umschau. 12.10 ZDF-Magazin. 12.55 Persover zicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 en 15.40 Teletekst-overzicht. 16.00 Ta gesschau. 16.10 Expeditionen ins Tierreich, dierenfilmserie van Heinz Sielmann. Vandaag: Tiere im Alpen zoo (herh.). 16.55 Kernbeisser: Rettet die Frösche. NDR-Magazine niet al leen voor jonge mensen. 17.40 Tele-Leiikon. Arbeitslieder mit Don Paulln, kinderprogramma. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. DUITSLAND 2 Form, fit de winter door. Afl. 9 (herh.). 15.40 Teletekst-overzicht. 15.56 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 doch die Mode bringt's be- vor. Serie programma's over de cul turele geschiedenis van kleding. Van daag: Linnen (herh.). Aansl.: heu- te-Schlagzeilen, kort nieuws. 16.35 Die Höhlenkinder, kinderserie naar de roman van Alois Th. Sonnleitner. Afl. 2: Des vergessene Tal. Met: Kim Rossi, Veronica Logan. Bianca Doria e.a. Regie: Marcello Aliprandi. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Landern, re gionaal nieuws. 17.15 Tele-lllustrier te, gevarieerd magazine. 17.50 Tom und Jerry, tekenfilmserie. Aansl.: heute-Schlagzeilen. DUITSLAND 3 WDF 08.00 Tele-Gymbastik (43). 08.10-11.25 Schooltelevisie. (09.25 Het programma met de muis. kinder programma). 17.30 Schooltelevisie. BBC 1 07.00 Ceefax AM, teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time. 10.25 The Dorsetmen. 11.30 Play School, kleu terprogramma. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.00 Pebble Mill at One. 14.50 Bagpuss. 15.00 After noon Show. Presentatie. Barbara Dickson en Penny Junor. 16.50 Play School. 17.10 The Family Ness. 17.15 Jackanory. 17.30 Dogtanian 6 the Three Muskehounds. 17.55 John Craven's Newsround. ITV 07.25 Tv-am. 10.25 Sesamstraat. 11.25 Tekenfilm. 11.35 The protec tors. 12.00 Standby, lights, camera, action. 13.00 The little green man. 13.10 Mooncat and Co. 13.30 The Sullivans. 14.00 Nieuws. 14.20 An glia news. 14.30 The champions. 15.30 Daytime. Nieuwsmagazine met Sarah Kennedy. 16.00 Gems. Avontu ren rond een mode-studio. 1630 Sons and daughters. Serie. 17 00 The little green man. 17 15 The moomins. 17.20 Sooty. 17.40 Words, words, words. 18.00 Dangermouse. SKY CHANNEL 16.00 Sky-Fi Music. Presentatie: Lindsey Buckingham van Fleetwood Mac. 17.05 Sky-Fi Music. Videoclips. 18.00 Sky-Fi Music. Amerikaanse hit parade. Super Ted beleeft weer een wonderlijk avontuur op Ned. I om 17.15 uur. EID HILVERSUM 1 NCRV: 17 03 Hier Nu-woensdagmagazine. 17.55 Me< delingen (NOS) NCRV: 18.06 Teddy aan tafel. 19.02 In 't voorbijyjerst gaan. 19.07 Leger des Heilskwartiei i 19.25 NCRV-Woensdag-Sport. NOS*ei 1 Hobbyscoop. 20.30 Langs de lijnle ri sport en muziek. 23.02 Met het oojf op morgen. NCRV: 0.02 Volgspoüi;-» 102 Romance, licht klassiek. 2.0|lierC Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaaiian 6.07 Vandaag donderdag. HILVERSUM 2 EO: 17.36 TijdseinJie NOS: 18.00 Nws. 18.10 Meer oveéaar minder. EO: 19.30 Het arendsnest 20.00 Nws. 20.03 Licht en uitzich!J°uat 20.40 De Bijbel open. 21.05 De zaafyf ir Eichmann (2). 21.30 EO-Metterdaad-, hulpverlening. 21.32 De open cirkel. 22.00 De EO in de regio. 22.30 Nws C 22.35 De schoolagenda. 22.50 Zicht op Israel. 23.10 Theologische verken-I ningen. 23.30 Kayen Rasja. 23.45 ly Haberler. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- VPRO: 19.02 Gonzo Radio.1 20 03 The John Peel Show 21 02 Frontlijn. 22.30 Live Concert: TheHet executive slacks. 23 02 Heartlands. HILVERSUM 4 AVRO: 18.02 AVRO'sPend Radiojourn. 18.05 Affiche 4. 18.09 Plaatgraag. 19.00 Puur cultuur. 19.15 Rauwkost. 20.00 Concertgebouwor-hjt d nj L. va iger laan kest, met solist. Klass. muz. 21.30 Due Boemi di Praga. 22.15 Moderne en hedendaagse Nederlandse muziek. 23.15 Over boeken. 23.45 Spel met poëzie HILVERSUM 5 IKON: 18.05 Kwartier P.P.: 18.20 Uitzending van de E.V.P. KRO-RKK: 18.30 Uit de grond van mijn hart. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders. FEDUCO-NOS: 19.40 Medelanders Nederlanders. RADIO RIJNMOND 16.30 Middag- progr. met Erik Post. Morgen HILVERSUM 1 NCRV: 7.03 Het Le vende Woord. 7.10 Vandaag....don derdag, vervolg. 8 06 Hier er 8.54. Perspectief. 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.30 Muziek bij de koffie 11.03 NCRV-Speciaal. 11.30 Twaalf-uurtje 12.40 Middag- pauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal KRO 16.03 Op de eerste rang. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7 06 A.M. 9 30 Nws. 9.33 Buiten. (10.30 Nws.). 10.50 Snotneus ahoy! 11.00 Hollywood Boulevard. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 11.58 Per Saldo. 12.00 Buitenland Spectrum. 12. Overheidsvoorlichting. 12.30 Nws. AVRO: 12.36 AVRO's Radiojournaal. 13.00 Nws 13.10 AVRO's Sportpano- rama. 13.30 Nws. 13.33 Hersengym nastiek 14 00 Hilversum 3 bestond nog niet (14.30 Nws). 15.00 De bur gemeester is jarig. (15.30 Nws). 16 00 Er wordt wat afgepraat. (16.30 Nws). HILVERSUM 3 TROS: 7.03 De Haver- moutshow. 9 03 De Hugo van Gelde ren Show. 11.03 De Polderpoppara- de. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03-18.00 TROS Top 50 Show. HILVERSUM 4 VARA 7.00 Opmaat. (8.00 Nws 9 00 Salzburger Festspie- le 1984 10.55 De componist Martinu r- 12 00 Operette. VPRO: 13.00-22.00 Inieu De beweging iverc HILVERSUM 5 NOS: 9.03 NOS-Spor- tie! 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 JT. Alleen op 5. KRO-RKK: 10.00 Uit de *rs 4 grond van mijn hart, herh. 10.30 Pen Pluim van de maand-4. 10.45 Hobbel- |Van tje-2, afl. 6 10 57 Het Onze Vader-1. 'binr 11.10 Switch on-15. Verl RADIO RIJNMOND 7.30 Ochtend- V progr met Peter Schuiten, jr 16 30-18.20 Middagprogramma met 18 Z< Erik Post zwa han tra,ii lerst rerer tand tledi traal lij d

Leidse Courant | 1985 | | pagina 10