Boze Peter Stephan ontkent beschuldigingen Westerhof Schuster kan geen kwaad meer doen bij Barcelona sportuitslagen bak/Mayer in live finales Pech voorDeRooy en prinses Caroline port op tv FEYENOORD ZOU DOPE HEBBEN GEBRUIKT TEGEN AZ '67 voetballerlei SM8 440. 465.- 221. 273. 429. 545.- CRT CcidaeSouAont ZATERDAG 5 JANUARI 1985 PAGINA 7 ÏDEN Bij de strijd om de wereldti- terendubbelspel hebben de Pool Woj- Fibak en de Amerikaan Sandy Mayer ren de halve finales bereikt door in ïts te winnen van de Zweedse combi- Anders Jarryd/Hans Simonsson: 3-6, 3-6, 6-4, 6-1. onge Amerikanen Ken Flach en Brt Segusa haalden de laatste vier. Zij in de tweede ronde van hun p van Peter Fleming en Fritz Bueh- 6-2, 7-6, 3-6. 6-7, 6-3. Door de over ling van Flach/Segusa zijn ook Kevin in Steve Denton zeker van een de halve eindstrijd. Volleybalploeg stelt teleur BREMEN Het Nederlandse da- mes-volleybalteam heeft gisteren tij dens het internationale toernooi in Bremen teleurstellend van Frank rijk verloren. Na nauwelijks een uur stond Oranje al weer met een neder laag aan de kant: 6-15, 12-15, 8-15. In Apeldoorn had Nederland onlangs nog geen enkele moeite met de Fran^aises gehad. Deze keer konden de oranjedames echter geen moment in hun ritme komen. In de zoge noemde „kleine finales" speelt Ne derland nu vandaag tegen Tsjecho- Slowakije, dat gisteren met 3-2 van Canada won. Remise troef MOSKOU Ook na de 38e partij in de schaakt weekamp om de wereld titel is kampioen Anatoli Karpov nog slechts één winstpartij verwijderd van een succesvol slot aan het duel. Gari Kas parov ging gisteren wel op zoek naar de winst maar vond die niet. Tot de vijftiende zet volgde de partij hetzelfde zetten- verloop als dat van de twaalfde wedstrijd, op 12 oktober. Na de 25e zet kwamen Karpov en Kas parov weer eens remise overeen. Boskamp krijgt meer invloed in KNWU-kamp WOERDEN Piet Liebregts blijft tot 1987 bondscoach bij de Koninklijke Nederlandse Wiel- ren Unie. Hij heeft er evenwel mee moeten instemmen dat zijn assistent André Boskamp vanaf dit jaar niet alleen de zeggen schap heeft over de junioren, maar ook over de 100 km-ploeg. Voorts is besloten dat Boskamp hem niet alleen zal opvolgen, maar in 1987 tevens als full-timer bij de KNWU in dienst zal tre den. In dat jaar zal Liebregts zich definitief terugtrekken. Schanssucces Fin Nykanen INNSBRUCK De Fin Matti Nykënen heeft gisteren in Innsbruck de derde wed strijd voor de 33e vierschansentoernee ge wonnen. Hij sprong 105 en 110 meter en kreeg 219,3 punten. Tweede werd de leider in het tussenklassement, de Oostduitser Jens Weissflog. De Tsjechoslowaak Pavel Ploc, die derde werd, bracht het schansrecord in zijn eerste sprong op 112 meter. De Zwitserse deelneemsters hebben in Mari- bor de reuzeslalom, tellend voor het klasse ment om de wereldbeker, beheerst. Bij de eerste zes eindigden vijf skisters uit Zwitser land. Winnares werd Michela Figini, met een totaaltijd van 2.33.43. Veronika Schnei der kwam 0,61 seconden te kort. De Luxem burger Marc Girardelli won in de Westduitse Elaats Bad Wiessee een slalom, tellend voor et klassement om de wereldbekers, gewon- EL GOLEA Jan de Rooy heeft geen gelukkig begin gehad in de rallye Pariis-Dakar. Tijdens de eerste Klassementsproef, giste ren over 234 kilometer op het traject tussen Ouargla en El Go- lea, liep zijn DAF-vrachtwagen een lekke band op. Het wisselen van het 220 kilo zware wiel kostte in de woestijn nogal moeite en hij verloor twintig minuten op zijn concurrenten. De truck waarmee prinses Caroline van Monaco rijdt met haar echtgenoot Stefano Casiraghi ging al in de eerste klassementsproef, met Ca- siraghi aan het stuur, op zijn kant. Volgens de eerste berichten waren er geen gewonden. Een dergelijk geluk viel motorrijder Raymond Loizeaux niet ten deel. Met een snelheid van 160 kilo meter kwam hij ten val en de rallye eindigde voor hem in een ziekenhuis. pierland 1.15.30 en 17.39 uur loor soccertoernooi. tderland 2, 21.00 uur: Sporl- rint). ijshockey Heerenveen- eterdam. Igie Nederland*, 21.45 uun ort op zaterdag. litsland 1, 18.05 uur Ole jltsland 2, 22.05 uur Das Ak- elle Sportstudio, litaland 3, 1 Hleybaltoerrx IC 1, 13.15 l IC 1, 23.45 uur Tenni: ung Masters-toernooi. BC 2, 18.05 en 00.55 uur WK Brt v, 13.15 uur World of sport. V, 23.45 uur: Snooker, ly Channel, 13.00 uur IJshoc- y Detroit-Toronto. iy Channel, 14.05 uur: Thrill- aker sport. Iky Channel, 23.05 t i0rgen iderland 2, 19.00 i vierschansentoernooi in bersdort. NK badminton, WK Ubbelspel-tennis. ilglë Nederland*, 20.05 uur: uitstand 1, 18.23 >ortschau. litsland 2. 17.22 >ort-Reportage. uitstand 3, 19.00 uur: Sport im BC 2, 15.50 uur: Bridgen. BC 2. 19.30 en 00.20 uur Darts, rv, 15.30 uur: The big match. V, 16.25 en 23.45 uur: Snoo ty Channel, 13.00 uur: Ameri- j Ameri- ky Channel, 16.00 u ïockeydames rslaan anada ■THOVEN De Neder- zaalhockeyselectie :t gisteravond in Bilthoven overwinning (11-6) kt op Canada, ook deel- r aan het toernooi om de •beker, volgende week in iden. De olympische kam- n op het veld, liet zien ook Ie zaal een geducht tegen- ider te zijn, al hadden de lerlandse speelsters bepaald it bij de produktiviteit van ;ke Boekhorst bij straf dagen. ekslé BARENDRECHT Peter Stephan, voormalig direc teur van Feyenoord, ont kent categorisch de be schuldigingen van Cle mens Westerhof in het voetbalmaandblad Elf dat hij voor de wedstrijd van 9 november 1980 in Alk maar tegen AZ '67 op dracht zou hebben gege ven de spelers dope toe te dienen. Westerhof trad destijds als hoofdtrainer op als vervanger van de Tsjechoslowaak Vaclav Jezek, die ziek was. „Wij hebben bij Feyenoord al tijd gezegd: zoiets doen we niet, het mag gewoon niet voorkomen", aldus de in Barendrecht woonachtige Stephan, tegenwoordig op free lance-basis adviseur van de Roemeense voet balbond. „Bovendien had ik er als directeur ook niets mee te maken. Daar was de clubarts verant woordelijk voor. Het zou toch ook te gek zijn als ik me bijvoorbeeld met de trainingen bemoeide?". Westerhof, nu trainer van Vi- 5-2 verloren wedstrijd tegen AZ '67 onder meer in net vraaggesprek met het voetbal blad: „Ik ben er later achter gekomen, dat Stephan op dracht heeft gegeven om ze te laten slikken. Ik wist nergens van". Ook oud-Feyenoorders als Notten en Budding geven in het artikel een relaas van hun ervaringen bij het duel in Alkmaar, waarbij het accent ligt op abnormale symptomen in de nacht na de wedstrijd. Voordat Stephan eventueel nadere stappen onderneemt wil hij eerst het bewuste arti kel nader bestuderen. ..Als ik tot de slotsom kom, dat mijn goede naam beklad wordt, zal ik zeker in overleg met Feye noord de hulp inroepen van mijn rechtskundig adviseur", aldus Stephan. die voorts van mening is, dat niemand met de uitlatingen van Westerhof is gediend. „Westerhof zou zoiets als trainer van enig niveau niet moeten doen. Niemand heeft er wat aan. Het zijn lou ter sensatieverhalen. Dan zou ik er ook nog wel een paar kunnen verzinnen. En boven dien, tussen een kop koffie en echte dope zitten nog zoveel dingen". In het interview maakt Wes terhof ook gewag van een voorval rond de speler Karei Bouwens, nu actief bij eerste- divisieclub FC Den Haag. Bou wens zou de avond na de wed strijd tijdens een bezoek aan een disco op een toilet in el kaar zijn gezakt en in een zie kenhuis een uur aan de moni tor hebben gelegen. De speler zelf bevestigt dat verhaal trou wens in het artikel. Stephan echter. „Onmogelijk. Daar klopt niets van. Als dat zo zou zijn geweest hadden alle kran ten er toen mee vol gestaan. Ik hoor het nu voor het eerst". BARCELONA Bernd Schuster lost bij FC Barcelona na jaren van blessures en con troversiële zaken eindelijk zijn voetbalbelofte in. Het inzicht en de technische kwaliteiten van de blonde, 25-iarige West duitser, die in 1980 tijdens het Europese titeltoernooi voor het eerst zijn niet geringe talenten demonstreerde, speelt een gro te rol in de wederopstanding van FC Barcelona, dat dit sei zoen onder de bezielende lei ding van de Britse coach Terry Venables voor het eerst in elf iaar de nationale Spaanse titel kan veroveren. „Als hij zijn gedegen vorm van de .laatste maanden weet vast te houden is hij volgens mij de beste mid denvelder ter wereld", zegt Venables. „Ik ben erg van hem onder de indruk". Inmid dels gedoopt als „dfr Kaiser van Barcelona" heeft Schuster tot nu toe in achttien wedstrij den zesmaal gescoord. Hij kan dan ook bij de Catalaanse sup porters en de pers geen kwaad meer doen. Het is echter wel eens anders geweest met Schuster. Hij kwam in oktober 1980 in Spanje aan met de reputatie een moeilijke jongen te zijn. Schuster begon zijn loopbaan bij Augsburg, maar verhuisde in 1977 naar FC Köln, hoewel het bestuur van Borussia Mön- chengladbach toen kwaad liet weten, dat Schuster had be loofd voor deze club te gaan spelen. Onder leiding van Hennes Weisweiler, coach van FC Köln, kwam het talent-Schus ter tot volle wasdom. Als tee nager werd hij al opgenomen in de nationale „Mannschaft" en in 1980 maakte hij indruk in het toernooi om het Euro- p in Italië, kwaliteiten van Schuster vergeleken met die van Beckenbauer op de zelfde leeftijd. Al snel liet Schuster echter merken niet over de beroemde ijskoude kalmte van „Kaiser Franz" te beschikken. FC Köln begon het seizoen 1980/81 heel erg zwak en Schuster kreeg net in het openbaar aan de stok met de toenmalige manager, Karl- -Heinz Heddergott. Dit voor val leidde ertoe dat Schuster naar de reserves werd verwe zen. Na langdurige, maar vruchteloze onderhandelingen met New York Cosmos, waar Weisweiler de touwtjes in han den had gekregen, verkocht FC Köln het enfant terrible naar FC Barcelona voor een bedrag van bijna vijf miljoen gulden. Koude oorlog Schuster bleef voorlopig door zijn gedragingen buiten het voetbalveld de kranten halen. Ook de relatie met bondscoach Jupp Derwall vertroebelde da nig. In het voorjaar van 1981 verklaarden beiden elkaar de koude oorlog. Derwall had Schuster voor de nationale se lectie laten vallen toen het er Het gezin Schuster. werd volgens Derwall slechts „operettevoetbal" bedreven. In mei 1981 kreeg Schuster voor de tweede keer „de zak" omdat de blonde pijl niet op een bijeenkomst, voorafgaande aan een wedstrijd, was ver schenen. Schuster had de voorkeur gegeven aan een be zoekje aan zijn vrouw Gaby in Keulen. Velen meenden overi gens, dat het voormalige foto model het vuurtje opstookte tussen haar echtgenoot en Derwall. De relaties werden er niet beter op, toen Derwall liet doorschemeren, dat er voor Schuster geen plaats zou zijn in het team voor de wereldti telstrijd in 1982 in Spanie. Schuster antwoordde, dat nij toch niet van plan was mee te doen zolang de omstreden Paul Breitner de lakens uit deelde. Overigens zou Schus ter ironisch genoeg niet heb ben kunnen meespelen omdat een knieblessure, in december 1981 in Bilbao opgelopen, hem maandenlang tot stilstand dwong. In 1982 tekende Schuster de vrede met Derwall, maar een gebroken middenvoetsbeentje in mei 1984 was er de oorzaak van, dat hij ook het toernooi om het Europees kampioen schap in Frankrijk moest overslaan. Het matige optre den van de Westduitsers in dat toernooi leidde tot het opstap pen van Derwall. De lucht klaarde daarmee voor Schus ter nog niet op. want ook met Franz Beckenbauer, opvolger van Derwall, zijn er spannin gen ontstaan. Beckenbauer wil Schuster alleen maar in de se lectie opnemen als hij zich voor elke wedstrijd beschik baar stelt. Die toezegging heeft Schuster nog niet willen doen. Formule Terry Venables, de vierde coach, die Schuster in vier jaar bij FC Barcelona meemaakt, heeft de juiste formule gevon den om uit de talenten van de Westduitser te halen wat er in zit. Schuster geeft zelf ook toe, dat hij tegenwoordig veel meer voldoening beleeft aan het spelen bij de Spaanse club dan vroeger. „Ik ben nu bij Barca gelukkig. We vormen op en buiten het veld veel meer een hechte ploeg. Daar voor was iedereen altijd voor zichzelf bezig", aldus Schuster, die het bovendien heel goed kan vinden met het nieuwe trainingsschema van Venables. Schuster kan nu meer tijd be steden aan zijn gezin, zoals ontbijten met zijn drie kinde ren en hen naar school bren gen en halen. Vorig jaar liep het driejarige contract tussen Barcelona en Schuster af. Ondanks geruch ten, dat Schuster zou verhui zen naar Bayern München, kwam er toch een nieuwe ver bintenis tot stand, waardoor Schuster op papier tot 1988 ge bonden is aan de Catalaanse club. Schuster zegt, dat hij niet de wens heeft binnenkort naar West-Duitsland terug te keren of voor de nationale ploeg te spelen, hoewel hij ook in Spanje met zijn gezin vele Westduitse gebruiken in ere houdt „We houden van Span ie, maar we willen onze af komst niet verloochenen", al dus Schuster. „Daarom blijven we onze Westduitse levensstijl trouw. Dat geldt in het bijzon der voor het soort voedsel, dat we kiezen. We nemen de goe de dingen van Spanje en de Spanjaarden over en leven voor de rest zoals we dat zelf verkiezen". Van één facet van het Spaanse leven van alledag is Schuster zich maar al te goed bewust. Dat is de dreiging ooit nog eens ontvoerd te worden. Zo wordt hij voortdurend bege leid door een lijfwacht, die uit de clubkas wordt betaald. Vol gens Schuster is dat meer be doeld als bescherming voor zijn gezin dan voor hemzelf. Schuster weigert in te gaan op eventuele plannen op langere termijn. Hij concentreert zich op de Spaanse competitie en het succes van FC Barcelona daarin. „Ik twijfel er niet aan, dat we kampioen worden", is de stellige overtuiging van de Westduitser, „Het is nu of nooit". FIFA verbiedt WK voor clubs Ie Argentijn Julio Grondona n de Engelse sportjournalist 'eff Powell krijgen van de 'IFA geen toestemming om ri 1987 het eerste wereld- ioenschap voor clubs te rganiseren. Bij monde van ecretaris Sepp Blëtter ver klaarde de wereldvoetbalfe- ieratie dat initiatieven van paar individen niet moe- en concurreren met die van fe continentale bonden, die )ij de FIFA zijn aangesloten, ie initiatiefnemers hadden let plan in 1987 een met een niljoen dollar gedoteerd oernooi te houden in de acht tadions, waar in 1978 het VK voor landenteams plaats iad. Daaraan zouden de laat- vier winnaars van de Eu- opa Cup en de Copa Liber- i adores (Zuidamerikaanse be ier). op grond van verdien- ten gekozen clubs uit Euro- ia en Zuid-Amerika, een 'lub uit Argentinië, alsmede de beste clubs uit Midden- 1merikahet Caraïbisch Ge- lied, Afrika en Azië/Oceanie noeten deelnemen. Vossejacht Een wedstrijd in het lagere Vestduitse amateurvoetbal ussen SV Niederhof en FC Tiengen '08 kende onlangs ten wel zeer bijzondere on- ierbreking. Er kwam tijdens iet duel uit het nabij gelegen die de spelt )os aanviel. Velen vluchtten het clubhuis in, doch een speler van FC Tiengen werd gebe ten en moest zich in het zie kenhuis laten behandelen. Nadat de vos door een te h ulp geroepen bos wach ter met een geweerschot was ge dood, ging de wedstrijd ver der. Tiengen vérloor met 2-1 en tekende protest aan we gens een onregelmatig ver loop van de wedstrijd. Julio Iglesias belooftpremie Julio Iglesias leeft nog altijd hartstochtelijk mee met Real Madrid. De zanger was vroe ger zelfs reservedoelman bij de „Koninklijken" uit de Spaanse hoofdstad. Tegen woordig laat Iglesias zich in het Benabeustadion zien, zo dra zijn werkzaamheden het toelaten. Voor de wedstrijd tussen Real Madrid en Barce lona van afgelopen zondag beloofde de zanger de Madri- leense spelers een winstpre mie van ruim 3,5 ton. Iglesias kon het geld in zijn zak hou den, want Real verloor roy aal. De spelers zouden de premie ook niet hebben ge had, als zij hadden gewon nen. Iglesias deed zijn belofte op 28 december, een dag waarop iedere Spanjaard blijkbaar mag zeggen wat hij wil zonder dat hij aan zijn uitspraken kan worden ge houden. Dergelijke zaken blijken gelijkenissen te tonen met 1-aprilmoppen in diverse landen van West-Europa. Sepp Blatter: „Concurrentie Canjels krijgt rijk alleen Aanvankelijk zag het er naar uit, dat Leo Canjels het trai- reeds zittende trainer Gilbert de Groote. Echter, een afge vaardigde van de beheerraad van de Belgische tweedeklas ser deelde in het afgelopen weekeinde mee, dat De Groote was ontslagen. Nu krijgt Canjels, die onlangs is ontslagen bij eersteklasser KV Mechelen, wellicht het rijk alleen bij Eendracht Aalst. De klus, waarmee de Nederlander is opgezadeld, valt bepaald niet mee. Een dracht Aalst, dat momenteel hekkesluiter is, moet voor de tweede klasse den behouden. I860 München maand zonder publiek De Westduitse voetbalbond heeft 1860 München bijzoder hard aangepakt. De tweede club van München, die ooit een vooraanstaande rol speel de in de top van het West duitse profvoetbal en enkele jaren geleden vanwege de fi nanciële situatie van de club geen proflicentie meer kreeg en werd terug gezet naar het amateurvoetbal, mag in maart geen toeschouwers toe laten bij de thuiswedstrijden. Dit is een gevolg van het feit, dat „supporters" na de verlo ren thuiswedstrijd tegen Augsburg bier in het gezicht van de scheidsrechter gooi den. Hobbyisten in van sterren plaats Een slechte beurt heeft AS Roma onlangs gemaakt bij een zaalvoetbaltoernooi in Stuttgart. Er was aangekon digd dat de Italiaanse club met al zijn sterren naar de Bondsrepubliek zou komen. In werkelijkheid bleek het een stelletje goedwillende amateurs te betreffen, die overigens wel tot een of an dere organisatie rond AS Roma behoorde. Het spreekt vanzelf dat Stuttgarter Kic kers, die het toernooi organi seerde, weigerde de afgespro ken gage uit te betalen. De Italianen moesten zich uit eindelijk tevreden stellen met de prijs voor nummer voorlaatst, toch nog ruim 20.000. De Italiaanse lief heb bers wonnen keer, van de amateurs VfB Stuttgart. AS Roma zal overigens van zijn kant de tussenpersoon aanklagen die het arrangement verzorgde en naar het schijnt de zaken verkeerd heeft voorgesteld Belgisch onderzoek naar belijning De Belgische voetbalbond gaat een onderzoek instellen naar de werking van de stof fen die worden gebruikt bij de belijning van de velden. Naar het schijnt blijkt het op sommige velden hier voor gebruikte materiaal blessures te veroorzaken. Er zijn zelfs spelers, die brandwonden hebben opgelopen. Sportwereld tionaal toernooi kunststoten in Bottrop bezet de Nederlandse kampioen Jean Bessems na veertien van 76 figuren de derde plaats. Eerste is de Belg Raymond Steylaerts. Hagenaar Hans de Jager staat vijfde. Tennis Nationaal indoor- kampioen Menno Oosting en Henriëtte Knols hebben giste ren een nationaal A-tennis toernooi in Helmond gewon nen. Oosting versloeg natio naal B-kampioen Jan Willem Lodder met twee keer 6-4 en Knols was te sterk voor Moni- 6-2, 6-3. sken Leon Spinks, de oud-wereld kampioen in het zwaargewicht (WBA-versie) keert terug in de ring. De Amerikaan, die in 1976 in Montreal Olympisch kampioen werd, stopte 21 maanden gele den. Turnen De olympische kampioenen Ecatarina Szabo uit Roemenië en Koji Gushi- ken uit Japan, voeren volgens het blad World Gymnastics de wereldranglijst voor 1984 aan. Wielrennen De nieuwe di rectie van het sportpaleis te Antwerpen heeft geen interes se in de organisatie van de zes daagse. die van 1 tot 7 februari zou worden gehouden. Voetbal De wereldberoem de Engelse voetbalvereniging Manchester United gaat zich ook op andere takken van sport storten. Gisteren maakte voorzitter Martin Edwards be kend dat zijn club in navol ging van onder andere Real Madrid en Barcelona, een bas- 101,5 meter); 5. Ostwald (OOI) 202,9 Pulkkonen (Rn) 84. 3. Vettori (Oos) (Spa) 2 35,48 (116.22 en i.iVÜB); 4 Walliser (Zwi) 2 35.62. 5 Hess (Zw.) 2 36.13 Stand *#reldbe- ker reuiMlalom: 1 Walliser 53 pun ten; 2. Klehl (WDI) 51, 3 Schneider 56.63); 2 Beck (WCM) 1 53.74 (55,68 en 58,06); 3 Stenmark (Zwe) 1 53.77 (56,41 en 57,36); 4 De Chiesa (Ita) 1 53,88; 5. Krlzaj (Joe) 1 54.36 Stand wereldbeker slalom: 1 Girardelli 50 punten; 2. De Chiesa 47; 3. Krizaj 43. VOLLEYBAL Internationaal damesloeroool in Groep a: Tsjecho-Slowakl|e - Canada 3-2 West-DuitjJand - Zuid-Korea 1-3. Zu.d-Korea en West-Dultsland over naar de halve finales WINTERSPORT JANUAR11985 18 en 25 >anu<an as., pendelreis WATTENS OQC 10 dagen OwJ.' MIEDERS 10 dagen 19 en 26 tanuan a.s., standplaatsreis mcl. excursies WATTENS 8dagen 18.2125 en 28 )anuan WINTERBERG/ SAUERLAND 4 dagen vanaf 5 dagen vanaf 7 dagen vanaf 26januana.s.. standplaatsreis. incl. WAIDRING 8 dagen Inlichtingen en boeiingen 070-190882maandag t/m vn/dag van 9 kit 16 uur of persoonlij tn onze stadsvee tiging Spuistraat 71 /hoek Spui. Den Haag «fSIJTHOFF PERS

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7