Amerikaans avontuur rust op geld en sneeuw LEIDEN WEER TE STERK VOOR DEN BOSCH SCHAATSEN IN DE POMP Noodbrug staat Zoeterwoudse schaatsstrijd in de weg Lange Friesche Doorloopers, I I I I I I I 11 LEIDEN/SPORT EcidócSomant DONDERDAG 3 JANUARI 198SPAGINA 15 Derde plaats op basketbalweek HAARLEM De basketbal lers van Elmex Leiden hebben de Haarlemse basketbalweek met een derde plaats in de eindrangschikking afgesloten. De Leidenaars waren in -de kleine finale van het spekta kelstuk andermaal te sterk voor Nashua Den Bosch. Een week gelden moest Den Bosch in Voorschoten een 95-65 ne derlaag incasseren, nu won Leiden wederom afgemeten met 57-71. De hoofdprijs ging echter naar de ploeg van Ma rathon Oil Chicago. De Ameri kanen, in de halve finale te sterk voor Leiden, behaalden een nipte 92-93 overwinning op Hapoel Tel Aviv maar ver zekerden zich met die zege wel van de eerste plaats. Andrew Fields, forward van Den Bosch, wist voor de aan vang van de wedstrijd dat zijn ploeg het heel erg moeilijk zou krijgen. De Bossche Ameri kaan spuide zijn kritiek over het veel te zware programma, dat zijn ploeg in de afgelopen dagen moest afwerken. In elf dagen tijd speelt Den Bosch maar liefst tien wedstrijden. Een onmogelijke opgave, zelfs voor de basketbalprofs van Den Bosch. Fields: „Dit programma is on menselijk zwaar. Niemand van ons kan dit opbrengen. Het ergste is nog de grote afstan den die we moeten afleggen. Het zijn misschien nog niet eens al die wedstrijden die ons slopen. De afstanden die we moeten afleggen, zijn belache lijk groot. We kunnen daar door niet rusten, want het ver voer laat veel te wensen over. Dit gaat ons hoe dan ook vre selijk opbreken. En een ding is zeker, ik ben Den Bosch nu al meer dan beu" De krachtige taal van Fields werd na de wedstrijd tegen Leiden in de kleedkamer nog eens dunnetjes overgedaan. Ordinaire scheldpartijen zou den er tussen de spelers onder ling geweest zijn. Maar daar was dan ook alle reden toe Den Bosch speelde slecht en verloor dus de wedstrijd. Lei den speelde niet veel beter, maar wist toch het karakter op te brengen om te blijven knokken. Het leverde in de eerste helft een volledig gelijke strijd op. Beide ploegen speelden vanuit een sterke verdediging zodat er met elke kans zeer voor zichtig omgesprongen werd. Het was dan ook niet verwon derlijk, dat Leiden en Den Bosch na twintig minuten bas ketbal nog geen steek verder waren gekomen en elkaar per fect in evenwicht hielden: 32- 32. Omdat Den Bosch naliet zui ver te mikken en ook in de re bounds niet kon heersen, wist Leiden in de tweede helft met- Jerry Beek verhindert de score van Andrew Fields Bosch. Links kijkt Emil Hagens toe. een door te stomen naar 39-55. Het vonnis was getekend, ze ker nadat Andrew Fields zich verstapte en verder in het ver haal niet meer voorkwam. Naast Fields was ook Jelle Es- veldt volledig afwezig in die fase. Esveldt werd als vanouds vakkundig uit de wedstrijd ge speeld door Randy Wiel. De Antilliaan werd voor die daad beloond met zijn verkiezing tot meest waardevolle speler van de wedstrijd. Tekenend voor de Bossche onmacht was tevens de hoofdrol die Henk Pieterse in het duel wist te spelen. Normaliter wordt Pie terse bij de aanval overgesla gen, maar dit maal moest hij wel aangespeeld worden, om dat hij als enige zijn acties re gelmatig doeltreffend wist af te ronden In de slotfase van de wedstrijd probeerde de Bossche coach Heger nog te redden wat er te redden viel. Hij zette zijn joker Jan Dekker in. De kleine spel verdeler verving de nog steeds geblesseerde John Franken, die gedurende de Week het eerste slachtoffer werd van Heger's moorddadige schema. Een vergeefse noodgreep, want ondanks de falende Tom Lockhart kon Leiden toch eenvoudig de winst binnenha len. Bij 57-71 was evenwel een fluitconcert de beloning voor Den de beide ploegen. Vooral Nas hua mocht zich die kritiek van het publiek ter harte nemen Een score van 57 punten was dan ook echt een slechte pres tatie. Chicago en Tel Aviv deden het in de finale stukken beter Beide ploegen maakten er een wervelende show van. waarin Chicago op het nippertje aan het langste eind trok Ook in deze wedstrijd stond de verde diging centraal. Tel Aviv kon niet beschikken over center Lavon Mercer en moest daar om in de strijd onder de bor den veel toegeven op de Ame- rikaaanse tegenstanders. Naast het ontbreken van Mercer be tekende ook de blessure van Michael Largey een forse te genslag Het nam echter niet weg, dat Tel Aviv, door te knokken voor elke centimeter, de laatste minuut van de wed strijd inging met een 92-91 voorsprong. De Israeli's maak ten vervolgens een overtre ding op de dertig-seconden-re- gel, waardoor Chicago balbezit kreeg. De Amerikanen wisten echter niet tot scoren te ko men en hadden een steal van Bill Terry nodig om de stand alsnog in hun voordeel te kun nen ombuigen. Terry bracht zelf met een eenvoudige lay- up de winst en de toernooi- overwinning binnen. Organisator Frank Voskuijlen toonde zich zeer tevreden over zijn toernooi. Het lieverdje van het Haarlemse publiek was als eindoverwinnaar uit de bus gekomen en het benodigde aantal toeschouwers om de be groting sluitend te krijgen was de kassa's ruimschoots gepas seerd. Alleen over Fluminense Brasil was Voskuijlen niet te spreken ..We hebben ons la ten tippen door Vladimir He ger. maar de Brazilianen zijn heel erg tegengevallen En dan te bedenken dat voor het geld dat we nu aan Fluminense uit gegeven hebben makkelijk twee Italiaanse topteams had den kunnen laten komen..." JACOB BERGSMA FtgoerOo Bosch 57-71 (32-32) leiden Beek 17 (llfc Wiel 16. Ha gens 14. Kragtwi|h 6: lockharl 8: Heifdeman 34 rebounds. 10 balverlies Oen Bosch Pie terse 16; Fields 15: Sprewer 13 (14fc Aker- (51-53 0(117. Mercer 2 Team 49% (33 op 67). 34 re bounds. 15 turnovers Chicago Greer 20. Price 17; Terry 14; Simpson 12; Verderber 9: King 8. Kaminski 8 (10); Peg! 5. Team: 53% (38 op 72); 37 rebounds. 13 balverlies. Eindstand 1 Chicago. 2 Tel Aviv; 3 Leiden: 4 Den Bosch. 5 Fluminense: 6 Haaksbergen 7 Worthing Besle rebounder Allen Cunningham (Wor thing) 58 rebounds; Topscorer Terry Cros by (Worthing) 110 punten; Beste guard Ste ve King (Chicago); Meest spectaculaire spe ler Kevin Sprewer (Oen Bosch). Meest Korfbalstanden Zuéd Weel 1A: O SCP 7-12 s 6-5. Ai Ready 7 d 1: Avanti 7-12, Oe Opivoge* 7-12. Hou nd 8-12. ON DO (OH) 7-7. GKV (Hg) 7-7 OOS 7-7. Oe Raven 7-3. Mad roe 7-2, Hoek- Korfbalprogramma Zaterdag: Pen Öns~Etmtö- Mad roe - Hoekse 'Oe.f« Orante Wit (De Murv land - Vrtandr (B) (Apotohai 17.00 uwt Tempo - SDO (Vi|f Merfiai. 14 00 uur* Oe Oanaiden Ready (Vi|f Meihal. 15.15 uur) Afdelingsporgramma ogd Al Quick Boys - Feye-' V - Roodenburg. UVS - SparU tys - UVS ARC - ADO Eacel- Roodenbórg - Spi|kerusse Mouter blijft bij RCL LEIDEN Laurens Mouter blijft ook volgend seizoen trai ner van RCL. Het bestuur van de zaterdag eersteklasser en dé Oegstgeester oefenmeester be sloten afgelopen week het lo pende contract met nog een jaar te verlengen.' Mouter volgde aan het begin van dit seizoen Jan Dahrs op bij de Leiderdorpse vereniging De magere resultaten tot dusverre vormden volgens secretaris - Teun Rietveld geen reden Mouters positie ter dicussie te stellen. „We hebben het volste vertrouwen in hem en we ver wachten dat we nog de nodige punten gaan pakken", aldus Rietveld. SKIËR LIEUWE VAN DE CHIJS ZOEKT HEIL IN PROFCIRCUIT WENUM Lieuwe van de Chijs, een 22-jarige jon geling uit Wenum, een plaatsje onder de rook van Apeldoorn, is te oud be- vonden voor de nationale skiselectie. Bondscoach Andreas Dutzi wil verder met de jeugd, ongeacht Van de Chijs' kwaliteiten als skiër. Ook Peter van der Swaluw en Lody Pie- ters werden het slachtof fer van Dutzi's drang tot veijongen. Voor uitgesto ten wedstrijdskiërs is er zodoende geen ander al ternatief meer dan over te stappen naar de pröfwe- reld. Van de Chijs, mo menteel inwoner van het Oostenrijkse Bad Hofgas- tein, waar hij een studie afrondt aan de Hogere Hotelschool, gaat het een jaartje proberen als profs kiër, samen met Lody Pieters. Dit tweetal bijt het Spits af als Nederland se skiprofs. Een kijkje achter de schermen bij Van de Chijs. Het tij moest maar eens ge keerd worden. De geldstroom die constant uit zijn portemon nee vloeide om het skiën te bekostigen, diende nu maar eens terugverdiend te worden. Doordat de profsectie een wat selecter en kleiner gezelschap is, komt Van de Chijs wat meer in beeld. Dat is goed voor z'n sponsors, dus ook goed voor hem. Maar het blijft vreemd klinken, dat iemand die bij de amateurs niet in beeld komt bij de top, kan overstappen naar de profs. Het lijkt de omgekeerde wereld. „Over het algemeen"; vertelt Lieuwe van de Chijs, „zitten er bij de amateurs betere skiërs. De toppers in die cate gorie verdienen bommen ^eld. De profsectie herbergt de la tente talenten, miskenden, verworpenen, uitgestotenen. Mensen die altijd herrie heb ben met de bond, zoals-Pieters en ik. Ook skiërs die jarenlang geld hebben gebracht en nu proberen iets terug te verdie nen, dan wel om er voor te zorgen dat het niets kost. vind je in het profcircuit terug". Volgens Van de Chijs is dat niet de enige beweegreden over te stappen naar de zoge naamde broodskiërs. „Bij de amateurs zou ik toch nooit meer aan de bak gekomen zijn. Mijn kwaliteiten zouden stukken hoger moeten zijn dan die van de jongeren die bonds coach Andreas Dutzi op het oog heeft. Als dat niet het ge val is. kun je dat vergeten. Te gen Dutzi kun je praten als Brugman, maar overreden kun je hem niet. Derhalve is de overstap naar de profs een vooruitgang". „Bovendien wil je ook wel eens wat anders. Het profskiën is op een andere leest ge schoeid. Van Amerikaanse makelij oorspronkelijk, dan weet je het wel. Er is ruimte ingepast voor show, veel show. In de Verenigde Staten is het parallelskiën populair. Je gaat met je tegenstander in twee manches naar beneden. Win je beide, dan zitje in de volgende ronde. Anders beslist de to- taaltijd. Zowel bij de afdaling als bij de slalom zijn er in het parcours ook nog drie schan sen ingebouwd. Het publiek moet tenslotte ook waar voor zijn geld krijgen". Geld en sneeuw zijn de pijlers waarop de profcarrière van Lieuwe van de Chijs rust. In de aanwezigheid van sneeuw heeft hij te berusten. Dat re gelt moeder Natuur, goed of slecht. Geld voor reis- en ver blijfkosten zal de student zelf moeten ophoesten. Sponsoring is een noodzaak. „Ik heb nu een stuk of vijf sponsors. Dat is niet genoeg". Doordat het grootste gedeelte van het cir cuit zich in de Verenigde Sta ten afspeelt, heeft Van de Chijs nog ongeveer 30.000 gul den nodig. „Een hoop geld", geeft hij toe, „als ik nu maar twee goede sponsors erbij heb dan kan ik het hele circuit meedraaien. Anders zal ik halverwege moeten afhaken. Het zou voor mij gunstiger zijn als ze een driedeling zouden maken. Eén circuit in Europa, één in de VS en één in Japan. Laten we ho pen dat er ooit zoiets tot stand gebracht kan worden". Een sponsor wacht een tegenprestatie. „Te recht. Ik ben ook niet anders gewend. Ik loop allerlei in structie-avonden af waar ik beginnende skiërs wegwijs maak in dit wereldje. Uiter aard maak ik daar reclame voor mijn sponsors. Bovendien rijd ik in een Porsche 902, vol geplakt met stickers van de sponsors. Die wagen wordt overigens binnenkort inge ruild. Daar komt dan een Lamborghini voor in de plaats". Beeldbloedzuiger Het moet opvallen, dat is dui delijk. Daarbij ziet Van de Chijs wel over het hoofd, dat zijn aan te schaffen Lamborg hini kan werken als een beeldbloedzuiger. Met andere woorden: het publiek let al leen op de Lamborghini, maar niet op de daarop aangebrach te reclame. Ook één van de omroepzuilen in Hilversum heeft belangstel ling getoond voor Van de Chijs. Van de Chijs: „Ze lopen met plannen rond om een spe cial te maken over profskiën. Maar de afrondende gesprek ken daarover moeten nog vol gen. Wat dat betreft heb ik veel steun van mijn manage ment in Den Haag Alberts en Pedro van Raamsdonk, ja. de bokser, behartigen mijn zaken rond de sponsoring. Dan hoef ik tenminste niet overal achter aan te hollen en heb ik ook nog tijd om aan het skiën zelf Van te besteden Skiën en d de Chijs ziet ze als een twee eenheid. „Als een fabrikant van skimateriaal geen toppers contracteert, kan hij het wel schudden. Als skiër zul je ook financiële ondersteuning nodig hebben, wil je ooit een topper worden. Natuurlijk is het bela chelijk als je als skiër gespon sord zou worden door een fa brikant van koekjes, om maar een dwarsstraat te noemen. Ma^r in dit stadium, hoe on zinnig ook, zou ik er alle moei te voor doen om die koekjes aan te prijzen. Dit avontuur bij de profs is me veel waard, be halve geld". Een jeugdkampioen van Neder land. waarvan de afloop nog onbekend is. Daarvoor blijven er te veel vraagtekens rondom het skigebeuren hangen. Zijn carrière als profskiër kan de vergelijking met de circuits in de tennissport goed doorstaan. Amerikanen die Europa aan doen, zonder een cent op zak. Door een paar partijtjes te kunnen ze zij het in leven blijven, en tevens weer inschrijven voor de volgende seance Er is echter een verschil Mocht Van de Chijs in de \4erenigde Staten in financiële problemen komen, dan keert hij onver- richterzake terug. Om de wed strijdsport vaarwel te zeggen? „Waarschijnlijk wel", besluit hij. JAN VAN KESSEL ZOETERWOUDE De noodbrug over de Zuid- buurtsevaart te Zoeter- woude baart het bestuur van de plaatselijke ijsclub grote zorgen. De brug, aangelegd tussen de Geer brug en het bruggetje dat toegang verschaft tot het zogenaamde Korte Kerke- pad, ligt namelijk precies op het breedtste gedeelte van de Zuidbuurtsevaart waar de ijsclub, bij na tuurijs, de plaatselijke kampioenschappen houdt En nu het gaat vriezen, al is het natuurlijk de vraag of Koning Winter echt doorzet, is de brug voor de ijsclub een ware „sta-in- de-weg". De noodbrug is enkele maan den geleden in gebruik geno men om voor het autoverkeer vanuit de Weipoort een goede verbinding te hebben met het dorp gedurende de werkzaam heden in de Weipoort met be trekking tot de aanleg van rio lering en gas. Die werkzaam heden zouden vóór de jaarwis seling voltooid zijn en dan zou de noodbrug worden verwij derd. Maar zover is het nog niet. De meeste werkzaamhe den zijn wel verricht, maar er zullen nog diverse zij-aanslui tingen moeten worden aange bracht. Bij vriezend weer kan dat evenwel niet gebeuren. Pas als alle werkzaamheden achter de rug zijn wordt - al thans zo zijn de plannen - de noodweg verwijderd en tot slot zal dan de noodbrug worden weggehaald. Tenzij op de plaats van de noodweg een fietspad wordt aangelegd Hoe wel dat nog lang niet zeker is. zijn er wel stemmen opgegaan de mogelijkheden daartoe te onderzoeken. Dat fietspad zou dan in de plaats moeten ko men van het huidige Korte Kerkepad. Als die plannen evenwel werkelijkheid wor den. betekent dat het definitie ve einde van de „natuurijs- baan" van de ijsclub, de oudste vereniging binnen Zoeterwou- de IJsclub-voorzitter Cor Jan maat ziet wat dat betreft de nabije toekomst met enige zor gen tegemoet. „Die brug ligt precies op de plaats waar wij als ijsclub normaliter wedstrijc' H brug staat nu gruwelijk in de weg en als het nu echt zou lijk niet erg gelukkig met de nu ontstane situatie. Wij heb ben overigens bij het gemeen tebestuur nog niet aan de bel getrokken. Die brug ligt er na tuurlijk niet voor niets, maar nu de brug er nog steeds ligt, ja dan wordt het anders". Di- rekteur gemeentewerken. Tj. van Wijk, ziet de zaken geluk kig niet zo somber „Ik moet eerlijk zeggen dat wij er nooit bij hebben stilgestaan dat de ijsclub daar z n wedstrijden houdt. Het is onze bedoeling om volgende week de detail- planning nog eens na te lopen en dan te kijken wanneer de brug verwijderd zou kunnen worden In principe is het ech ter mogelijk op heel korte ter mijn de brug weg te halen Het afvoeren van het funderings materiaal van de noodweg zou ook via de Weipoort kunnen geschieden", aldus Van Wijk In de maand januari zal ook een beslissing genomen moe ten worden of er wel of geen fietspad komt. Gelet op de huidige stand van zaken ver wacht de heer Van Wijk dat de kans daarop erg klein is Voor de ijsclub is dat in ieder geval te hopen Temeer daar de vereniging volgende maand het 90-jarig bestaan gaat vie ren en wat is er mooier dan dat jubileum te vieren met wedstrijden op natuurijs'' Na tuurlijk kan de ijsclub niet zelf voor ijs zorgen, maar als het er ligt dan geldt uiteraard letter lijk en figuurlijk de slogan „baan vrij' WARMOND Schaat sen staat centraal op een expositie die deze maand in Galerie De Pomp aan de Dorpsstraat in War mond wordt gehouden. De schaatssport en aan verwante aspecten, de schaatsen en het bijbeho rende materiaal krijgen door de eeuwen heen aandacht op de tentoon stelling. Bijdragen zijn geleverd door de heer A.J. van den Ouweelen uit Leiden, die een rijke verzameling schaatsattri- buten bezit en door de Warmondse IJsclub. Er worden 75 paren schaat sen getoond, waaronder de Franse schaats en de door lopers met of zonder uitge- merkt voetblad. Verder de Hollandse schaats, de Zuid hollandse schaats oftewel baanschaats, die ook als Waddinxveense, Ouwer- kerkse of Leerdamse schaats te boek staat. Schaatsen uit die regio staan bekend om hun vaak zeer fraaie vorm. Veel va riatie is er bij de kunstrij- schaatsen. De modernere schoenschaatsen, de Noren, ijshockeyschaatsen en kunstschaatsen ontbreken natuurlijk ook niet. Sommi ge modellen hebben een voetplaat en hakstuk van koper voor extra steun en stevigheid. Deze schaatsen worden ook wel „koningin- neschaatsen" genoemd, om dat koningin Wilhelmina er een sterke voorkeur voor had. Bij veel schaatsen is in de schenkel ofwel het ijzer een naam of merkteken van de maker geslagen. Er is een uitgebreide schaatsindustrie in Nederland geweest, en niet alleen in Friesland. Er is op de expositie ook litera tuur te zien over de ijssport. Boeken over training, en wedstrijdverslagen over toertochten zoals de Elfste dentocht. Verder bijbeho rende zaken als medailles, routekaarten, slijpblokken, schaatssstokken en recla me-materiaal. Over de schaatsport wordt ook een historisch overzicht gege- De expositie duurt tot en met 31 januari. Bezoekers kunnen terecht op dinsdag van 19 tot 21 uur, op woens dag van 10 tot 12 uur en op donderdag, zaterdag en zondag van 14 tot 16 uur. Hollandsche Baanschaats OUDERKERKSCH MODEL. Schakelloop STOMPWIJK In Stomp- wiik vindt zondag de Scha kelloop plaats. Vanaf 12.00 uur kan op de Bovenmeer- weg in Stompwijk worden gestart voor afstanden varië rend van 2 tot en met 18 ki lometer. Inschrijfgeld twee kilometer, twee gulden. Voor de overige afstanden dient vijf gulden te worden over legd BURGERLIJKE 1 /STAND ne. d.v. Ph. A. Gautier en P G. Trouw; Willem Jacobus Johannes, z v J. J. Verlint en P. C. Bekkerin; Jessica Maria Theresa, d.v. A. Mufios Buijze. M F Waldt en E M van Dorp, R. J M. Voskuil en M Casahu- ga Penina; A. J. Hoogerbrugge en J Bekooy; E. Rose boom en E. J A. M Neuteboom. L J Burgers en G van Lootj. R H. G Veldhoven en M Nijhof; A. B Dobken en A T Zijl stra, J M Evans en D J Palmer. P B A Boon P Molenaar, geb 27 dec 1912, gehuwd geweest met M Jansen. W J ter Haar. geb 14 nov 1902, man. J R P Sedó Borgemann. geb 9 juli 1956. man. J H Bod aan. geb 27 LEIDEN: Geboren: Teunis Johan nes. z.v. W C. Ouwehand en L M Hoek. Maaike, dv L H W Over- vliet en Th P A. van Kampen Lam- bertus Theodorus. z.v. L. H W Over- vliet en Th P A van Kampen. Arend. z.v. P van Duijvenbode en P J de Groot en P Smit; Salih. tv. A Olgun en N. Aksov. Chanta] Cor nelia Johanna, d.v G M. van Dam en JM.H van der Ploeg. Alanson Christian, z.v W B Simons en J P A C Bremmer. Maria Cornelia, d v M. C Ouwehand en A de Win ter. Sara Elisabeth Anna. d.v G S H Gehuwd: C P Bouma en M G van Someren: R Westhoek en M de Roode, J L G Suijker en A Os kamp: J P M Groen en C F van Delft; J M.C van Drunen en Y J C Geuke. A W Philippo en C A W Keijzer; H P C Heuzen en G L. F J. Fernandes en P A. Meijer; K Mohajeran. en A Taghav. P. A van Brummelen en S A J A Lepoeter. H M Blom en H R Webbers D. van der Weijden en P E Zanoh. L E. Lam boo v en M J Laterveer: J W Dool en M van Kuijk nov 1928. man C M van der Wal. geb 30 maart 1921. man, K Meijer geb 12 juli 1984, zoon, L A Pieters geb 18 okt 1914. man J J K..pt» m geb 19 april 1923 man H G Klink hamer, geb 30 der 1917. echtgenote van C Opdam C Opdam, grb 7 febr 1919 man. M E Bakker geb 14 H P Kuijt; Marvin, z.v F W B de Romijn en J. M J. Groenendijk. Harm. z.v. P B M. van der Linden en C. D. M. van Reisen; Daphne Ire de Roos en A. R D. den Held, Sandra Cornelia Geertruida. d.v. G, M I Oo- Ondertrouwd: W A Kasteleyn en J Barbiers; J M C van Beusekom en G van Egmond. G T Wijshijer en Y Holverda. G Otto en M J M Kuy- venhoven. T F M Groenewegen en Overleden: A L Pico, geb 12 de». 1984, zoon M H Dorrestijn. geb. 25 maart 1905. vrouw. M E de Rijke, geb 7 mei 1903. gehuwd geweest met sept 1912 echtgenote van J M Sil vester, J Bosch, geb 8 juni 1943. ge huwd geweest met H Brinks, C N Turk. geb 28 mei 1931. man Het unieke Surfgame is voor u wanneer u een nieuwe abonnee opgeeft. 1 speelmeer. 6 surfboards. 2 eilanden, 3 - boeien. 1 windpijl. 1 start/finish, 15surfcards. 1 dobbelsteen en wedstrijdreglement Alles waterproof en verpakt in een handige koker. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk door ons onthaald deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee per NAAM: POSTCODE/PLAATS: TELEFOON: Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per n kwartaal 8 automatisch per maand jaar Stuur het Surfgame naar NAAM: ADRES: POSTCODE: PLAATS i: Stuwd* ban ingevuld «an de Laid» Couianl. Aatvoordo uitmat 2500 VD Deo Haag (postzegel wat nod*j) «S^CeidóeGoiwant

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15