j Noordwijk laakt provinciale bemoeizucht De Spinbaan moet sluiten Bedrijvigheid in Katwijk neemt sterk toe PL-UPS NAAL Subsidie Canite Tuba weer ter discussie Brand verwoest school in auto Man komt orrlld6 LEIDEN OMGEVING QsidóaQoivumt DONDERDAG 3 JANUARI 1985PAGINA 12^^' dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken regio Leiden worden tot en Apotheek Holland in Voor schoten. ONGEVALLENOIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- Spreekuur ma. 19.30-20.30 i het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr 13.00- 14 30 u zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku- sn als volgt: Dagelijks 14.15- 4.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. oor ouders en familie is voort an doorlopend bezoek moge- arstrekken. De ak zijn dagelijks 15.00-15.45 u. i 18.30-19.00 u. De bezoektij- in van de kinderafdeling (al- an voor ouders van kinderen ien afwijkende tijd afge- .15-15 00 u. en v 19 00 Rijnoordziekenhuis Dagelijks 14 30-15 15 u er ling 15.00-15.30 u. ouders 18.00-18.30 u. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst. tel. 071-125202. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; Afde ling wonen en werken: ma. 18.30-20.30, wo. 10.00-12.00, do. 18.30-20.30. Afdeling belas tingen: di. 18.30-20.30. wo. 18.30-20.30. Klachtenbureau: di. 18.30-20.30, do. 18.30-20.30. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den. katten, vogels, e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Warmond en Zoe- terwoude Tel 071-220021. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2, tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Lelden. verzorging, Rembrandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dage lijks 14.00-15.00 u.; do. ook 19.00-20.00 u„ tel. 142144. Spreekuur gemeentelijke sociale "4 00-15.00 u. Apollo- Ook tel. van 09 00-10.30 via 766600, afdeling maatschap pelijk 899375. Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. Telefoni sche informatie over kinderbij slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad: Gerecht 10, wo. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36, ma. 10.30- 11.30 u.; Kooi: Drlftstraat 49a, dl. 10.30-11 30 u.; Morskwartier: Buurthuis Morskwartier. Topaas- vijl gracht 45. vr. 10.30-11.30 u. SOCIALE RAADSVROUW VOORSCHOTEN Spreekuren: Voorschoten. Tel. 3254 SP HULP- EN INFORMATIE DIENST Groenesteeg 33. Lei den Tel. 071-134640 of 071- 144600 Hulp en informatie op medisch, juridisch en milieuge bied, werk, sociale verzekering en huurkwestles. Spreekuur: elke donderdag van 20.00-21.00 STICHTING VRIJWILLIGERS CENTRALE Pallasstraat 1. Al phen aan den Rijn. Tel 01720- 33033 Begeleiding en opvang bereikbaarheid daarvan. VRIJWILLIGERS CENTRALE Langegracht 246a. Leiden. Tel. 149064 Dagelijks bereikbaar van 9.00-17.00 u voor Informa tie'over vrijwilligerswerk en cur sussen of een persoonlijk ge- WERKENDE JONGEREN Klachten- en Informatieuur Elke dinsdagavond van 17.00 tot 20.00 u. KWJ-l\antoor Koppen- hinksteeg 2. Leiden Tel. 071- 121139 WERKLOZEN ADVIES CEN TRUM Breestraat 19. tel. 122000. Spreekuur - u. (G LEIDS 'WERKLOZEN KOMITE - Pleterskerkchoorsteeg 15. tel 123271. Spreekuur wo. 10.11.30 WETENSCHAPSWINKEL In formatiecentrum voor onderzoek van de Leidse universiteit Sta tionsweg 37. tel 071 - 148333. Geopend: ma. t/m vr. 10.00- 16.00 u. FIOM Hulpverlening bij zwan gerschap en alleenstaand ouder schap. Noordeinde 40 b, tel. Taart voor receptiegangers VOORSCHOTEN/OEGSTGEEST De nieuwjaarsreceptie in Oegstgeest beleefde gisteravond in het raadhuis een recordbe- zoek. Hoogtepunt was de aanbieding van een reusachtige taart die in afmetingen overeen kwam met het 75-jarige bestaan van Scouting Nederland, namenlijk 75 centimeter. Burgemeester Scheenstra sneed op uitnodiging van de voorzitter van Scouting Oegstgeest. de heer Van Ingen Schenau, de taart in zoveel „par tjes" dat alle bezoekers ervan konden genieten. Leden van alle groeperingen van Scouting Oegstgeest besloten de aanbiedings plechtigheid met een welgemeende yell. De receptie werd muzi kaal opgeluisterd door leerlingen van de Streekmuziekshool o.a. onder leiding van Clara Nijkamp. De nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur van Voorscho ten in de Ambachtszaal van het Ambachtshuis kreeg vele bezoe kers. Dit jaar was ook weer gekozen voor een ongedwongen re ceptie, waar veel mensen uit het verenigingsleven hun opwach ting maakten. Vertegenwoordigers van Scouting Nederland wa ren ook hier present met een reusachtige taart. Onvrede over Hoofdstraat VALKENBURG De reconstructie van de Valkenburgse Hoofdstraat is niet optimaal geworden. Dat zei gisteravond loco burgemeester M.J. Vos tijdens de nieuwjaarsreceptie van de ge meente. De weg is moeilijk te berijden geworden door de vele aangebrachte verkeersdruppels. „Als men sneller rijdt dan 50 kilometer, kunnen ongevallen eigenlijk niet uitgesloten wor den". Het was gisteren de laatste nieuwjaarsreceptie van burgemeester N. van 't Wout. Hij verklaarde nog niet aan afscheid nemen te denken. „Dat komt wellicht in het tweede halfjaar", aldus de burgemeester. Op 15 maart komt de comissaris van de koningin naar Valkenburg om met de raad te spreken over het profiel burgemeester. Wout verklaarde met de Provincie te hebben het Gat van Lagendijk. Het is de bedoeling, dat :omer sprake is van een aantrekkelijk recreatie- gedegen toezicht. Het provinciaal bestuur zal De heer Van 't gesproken over hier komende i gebied i ander zorg dragen. Vrachtauto tegen brommer HAZERSWOUDE Een in- woonster van Hazerswoude is gistermiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de Rijn dijk. De vrouw reed op haar bromfiets op het fietspad rich ting Alphen. Een vrachtwa gen, bestuurd door een 31-jari- ge Leiderdorper reed in de zelfde richting en wilde af slaan om een terrein langs de Rijndijk op te rijden. Daarbij zag de chauffeur de bromfiets- ster over het hoofd. Bij de bot sing liep het slachtoffer zwaar beenletsel op. Zij is overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. Kleuters stichten brand KATWIJK Twee Katwijkse kleuters van 4 en 5 jaar oud hebben gistermiddag om streeks half drie een stapel houten steigerdelen in brand gestoken. De kinderen speel den er met vuur en het hout vatte daarbij vlam. De stapel steigerdelen lagen opgeslagen tussen de Havikslaan en de Tortellaan in Katwijk. De brandweer moest er aan te pas komen om het vuur te doven. Hoe groot de schade is, is nog niet bekend. Luidruchtige inbreker Hl „JE KAN GEEN OMELET MAKEN, ZONDER EIEREN TE BREKEN" NOORDWIJK In zijn toespraak op de traditio nele nieuwjaarsbijeen komst maakte burgemees ter mr. J.M. Bonnike gis teren kritische opmerkin gen aan het adres van de provinciale overheden. Bij de houding van Gedepu teerde Staten in de kwes tie van het Cosmo-center konden naar zijn mening heel wat vraagtekens worden gezet. Als de pro vincie een toezichthou dende bevoegdheid heeft, behoort daarbij de be stuurlijke en niet de poli tieke visie voorrang te hebben, aldus mr. Bonni ke. worden. De burgemeester her innerde er aan hoe de ver stoorde Cosmo-center illusie de gemoederen hevig in bewe ging had gebracht. Maar een Engels spreekwoord luidt: „Je kunt geen omelet maken, zon der eieren te breken", merkte mr. Bonnike op. Een heel wat vreugdevoller zaak was volgens de burge meester de voorbereiding en naar afronding toegroeiende besluitvorming van de raad- huisbouw. Ook hier signaleer de Noordwijks eerste burger een stukje provinciale bemoei zucht. Voor de goedkeuring van de plannen bleek men reeds meer dan vier maanden nodig te hebben, omdat de provinciale waterstaat de bouwkundige zaken eens uit gebreid aan het uitvlooien is. De provincie behoort zo mar ginaal mogelijk te toetsen. Laat de waterstaat maar we gen bouwen, was de nogal pin nige reactie van de Noord- wijkse burgemeester. Niette- mijn hoopte het gemeentebe stuur, dat 1 maart de dag zal zijn, waarop de eerste paal voor het raadhuis de grond in In zijn nieuwjaarsrede ging mr. Bonnike ook in op de pro blematiek van de woning bouw. Met smart wacht het ge meentebestuur op de uitspraak in de Kroon-procedure aan gaande het Vinkenveld. Het aantal woningzoekenden bleek de treurige grens van 1000 te hebben overschreden (1029), toch konden 347 van hen den geholpen. In 1984 kwa men er 185 woningen gereed terwijl er 168 in aanbouw zijn waarvan 126 in de sociale tor. „Eindelijk zal het gaan ge^ lukken om in 1985 't Stille Zuie te bebouwen", aldus de burgervader. LISSE De raad van Lisse gaat zich tijdens de gemeente raadsvergadering van volgen de week woensdag voor de tweede maal buigen over het college-voorstel om de mu ziekvereniging Canite Tuba een subsidie te verstrekken als tegemoetkoming in de te ma ken verhuiskosten. Zoals tij dens de vorige raadsvergade ring werd besloten, zal deze vereniging namelijk verhuizen van het domein in de Poelpol der naar twee containerloka len nabij de St. Willibrord- school aan de Oranjelaan. Bij dat voorstel was door het col lege (naast het feit dat de loka len die een boekwaarde van 90.000,- vertegenwoordigen en die voor één gulden eigen dom van Canite Tuba worden) ook neergelegd dat een uitke ring van 10.000 gulden wegens te maken verhuiskosten rede lijk was. De raad was het niet zomaar met dat voorstel eens en be dong dat over dat punt nog eens nagedacht diende te wor den en de vereniging de boe ken diende te openen om een en ander eens te laten zien. De bedoelde beraadslaging verliep in een sfeer die aangaf dat als de vereniging dat geld niet zou krijgen, wellicht het hele voorstel op de helling zou gaan en de verhuizing van andere verenigingen op de tocht zou komen. Loco-burgemeester De Kort maakte zich dan ook sterk om het voorstel erdoor te krijgen, maar de raad volhard de in het standpunt dat de boeken op tafel moesten. On geacht het feit dat de vereni ging een dag later liet weten helemaal niet om een subsidie te hebben verzocht, maar dat ze dit was aangeboden! Inmiddels zijn die boeken open gegaan en blijkt uit de cijfers dat de vereniging die tegemoetkoming in de te ma ken verhuiskosten (wat dus neerkomt op een subsidie van gemeentewege) zeker nodig heeft. Men komt er in feite zelfs aan te kort, want met de verhuiskosten zal naar schat ting een bedrag van 17 mille gemoeid zijn. De vereniging heeft een tekort van negen mille. Daarom stelt het college de raad voor dat bedrag aan Canite Tuba ter beschikking te stellen. De Helicomschool voor basisonderwijs aan de Verdihof in Alphen aan den Rijn is vannacht door een felle uitslaande brand nage noeg geheel verwoest. De schade is aanzienlijk. De school is on bruikbaar geworden en er zal naar een ander onderkomen voor de leerlingen gezocht moeten worden. De leerlingen hebben nu nog vakantie. Over de oorzaak van de brand, die gisteravond omstreeks half elf door omwonenden werd ontdekt, tast de Al- phense brandweer nog in het duister. Wel is gebleken dat het vuur in de school is ontstaan. Toen de brandweer enkele minu ten na de melding arriveerde sloegen de vlammen reeds uit het dak. De Alphense brandweer is tot drie uur vannacht bezig ge weest om het vuur te doven. Behalve deze grote brand deden zich nog meer kleine brandjes voor in Alphen. Op verschillende plaatsen vonden kerstbomenbrandjes plaats en in het winkelcen trum Ridderhof werd brand gesticht in twee papiercontainers. De brandweer moest er ook hier hier aan te pas komen om het vuur te doven. KATWIJK Twee bewoner van de Laan van Nieuw Zuii in Katwijk werden gisternach in hun woning opgeschrilt door het luidruchtige optredei van een inbreker. In beide ge a vallen verschafte de man ziel toegang tot de panden doo S een ruit in te slaan. Opge schrikt door het lawaai onder nomen de bewoners speurtocht door het hui< Daarbij werd de inbreker op gemerkt, die snel de benei nam. In één woning had d man reed verschillende kastei overhoop gehaald. In beidi woningen wordt echter niet LEI] vermist. buti - andt geze lege der te Een nog niet geïdentifi twei ceerde man is vanmorgei mer omstreeks acht uur omge de komen nadat hij met zijl heb auto te water was geraak m« op de Stompwijksewe) van nabij de Kniplaan. De man met die vanaf Stompwijl huis kwam, is vermoedelijk ge van slipt door de gladheid. Di ge t auto kwam onderstebovei rig in het water terecht en di man slaagde er niet mee in te ontsnappen. Omstan but)l ders probeerde hem noj hoei te redden, maar deze po gingen waren tevergeefs Ook de brandweer kol niets meer uitrichten. D» auto is in de loop van d< ochtend uit het water geta keld. SCHOOL HEEFT TE WEINIG LEERLINGEN WASSENAAR Het be stuur van de enige school voor lager beroepsonder wijs in Wassenaar, H.N.O. De Spinbaan, heeft het besluit genomen op 1 au gustus 1986 te sluiten. De reden voor sluiting van deze school met een hui dig leerlingenaantal van 149 - voornamelijk meisjes - is gebrek aan leerlingen. Volgens directeur H. Kooloos is aan opheffing van De Spinbaan niet te ontkomen: „Dit besluit is definitief". Huishoudschool De Spinbaan, in het verleden een meisjes school, die werd geleid door kloosterzusters, is gevestigd in een fraai groot gebouw achter de Wassenaarse Langstraat. Tot voor kort was hier ook de middelbare INTAS-opleiding gevestigd, die echter door een maatregel van de Rijksover heid moest worden afgestoten. Mede hierdoor zweeft het leer lingenaantal van de school nu rond de 150 leerlingen, voor namelijk meisjes, waarvan meer dan 40 procent van bui ten Wassenaar komt. De ra ming van het bestuur van De Spinbaan is, dat er medio 1985 nog ongeveer 100 meisjes over blijven en in 1986 nog maar 40 meisjes. Directeur H. Kooloos over de opheffing van H.N.O. De Spin baan: „Het aantal leerlingen neemt zeer sterk af. Onze bo venbouw is nog sterk, maar de onderbouw van onze school is al erg uitgedund en dat wordt alleen maar erger. De basis scholen leveren nog maar de helft van het aantal leerlingen dat vroeger gebruikelijk was. In onze beste tijd, vijf jaar ge leden, hadden wij 350 leerlin gen". Op de vraag of ouders wellicht kiezen voor de Mavo dan voor een H.N.O. zegt de heer Kooloos: „Ouders kiezen natuurlijk liefst het beste voor hun kinderen. Dan willen ze dat die kinderen naar een Mavo of Havo gaan en het is mij toch w.el duidelijk dat er bij sommige Mavo's en Havo's minder streng wordt geselec teerd dan zou moeten". Vlak voor de kerst is er door het bestuur van de Spinbaan een brief gestuurd naar de ou ders van de leerlingen. In die brief werd het besluit medege deeld en er zijn ouders die er\ getroffen zijn door het bericht Ook voor de 18 leerkrachten en de 7 andere personeelsla den is de situatie allesbehalve rooskleurig. „Dit geeft voor ouders van leerlingen natuurlijk proble- men, dat is onvermijdelijk"; zegt directeur Kooloos over brief aan de ouders. „Het i wel erg belangrijk dat de brief voor de jaarwisseling er wa^ omdat de meeste nieuwe leer) lingen zich in januari aanmell' den. En het zou erg verveleruf zijn, als ouders hun kind i melden, terwijl ze niet weter hoe de school ervoor staat He besluit van het bestuur is defi nitief, er is geen enkele kar» dat we toch nog openblijven". en tennis. Tegelijkertijd zul len in de muziekzaal vele uit voerenden acte de présence geven, waaronder het jeugd orkest van Crescendo, het Mispagekoor, de st reekmu ziekschol en het Veenlands saxofoonorkest. In de gang is een expositie van de nieuwste schilderijen van de heer A. van Buuren uit Nieuwveen. Beze tentoonstelling is ook nog geopend op 5 en 6 januari tot vijf uur. vang 20.30, entree gratis voor dende muziek t iedereen van 21 jaar en ouder, derde suite va Correcte kleding is verplicht, vang 10.00 uur. Nieuwveen Totaal (1) Nieuwveen Totaal is de naam van een Nieuwjaarshappening die vrijdag plaats heeft in de Ringkant in Nieuwveen. Vrijwel alle Nieuwveense verenigingen zullen zich dan vanaf zeven uur presenteren. Het hoogtepunt van de avond zal omstreeks half negen zijn wanneer Thomasvaer en Pie ternel veel plaatselijke ge beurtenissen uit het afgelopen jaar op komische en satirische wijze de revue zullen laten passeren. Nieuwveen Totaal (2) De sportzaal van Nieuwveen is in het kader van de nieuw jaarshappening Nieuwveen Totaal vrijdag het decor van demonstraties voetbal, gym nastiek, badminton, volleybal Sprotbuiken Blaaskapel De Sprotbuiken zet het nieuwe jaar zondag traditiegetrouw in met een koffieconcert in Café Hogen- boom, Sotaweg 150 in Roelof- arendsveen. Aanvang is twaalf uur. De kapel staat on der leiding van Peter van Emmerik en heeft sinds kort uitbreiding ondergaan in de vorm van een accordeonnist, bariton-saxofonist en een bes bassist. De toegang is gratis. Milly Scott De Blues Brothers in Hille- gom presenteert zondagavond Milly Scott. Deze charmante en populaire zangeres startte haar carrière bij de Snip en Snap-revue. Na jaren op top niveau in Duitsland te hebben gezongen, is ze op cruise-sche pen gaan werken en sinds korte tijd verzorgt deze Ne derlandse El la Fitzgerald ook optredens in den lande. Aan- Big Band Voorschoten Jazzclub De Wagenschuur in Leiderdorp opent zondaga vond het nieuwe jaar met een optreden van de Big Band Voorschoten. Deze 18-mans formatie bespeelt vijf saxo foons, vier trompetten, vier trombones, een piano, gitaar, bas en drums. Het repertoire bevat werken van onder an deren Glenn Miller en Count Basie, maar ook eigentijds werk van musici als Thad Jo nes, Don Ellis, Chuck Mangio- ni en Al Cobine. Plaats van handeling: De Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24 in Leiderdorp vanaf 21.00 uur. De entree bedraagt 5. Cantatedienst Het Weihnachtsoratorium van Bach wordt zondag uitge voerd tijdens een cantate dienst in het Groene Kerkje aan de Haarlemmerstraatweg in Oegstgeest. De zang wordt verzorgd door het Leids Vo caal Ensemble, de sopraan Ca roline van Oyen, en de tenor Bernard Lonen, de muziek wordt verzorgd door een in strumentaal ensemble, het ge heel staat onder leiding van Theo Goedhart. Voorganger in de dienst is ds. J.J. Koom- an. Het orkest speelt als inlei- Neuzentocht De Northgo Wandelvereni ging uit Noordwijk houdt zondag de zesde Frisse Neu zentocht. een jaarlijkse terug kerende wandeling van vier of acht kilometer langs het Noordzeestrand. Gestart wordt tussen 12.00 en 13.30 uur vanuit café-restaurant Blauwe Gans aan de Konin gin Wilhelmina Boulevard 4 in Noordwijk. Deelname kost 2,50 per persoon. Informatie: tel. 01719-14197 of 11298. Buitenlust De algemene ledenvergade ring van de woningbouwver eniging Buitenlustwordt vanavond in Oegstgeest ge houden in het gemeentecen trum aan de Lijtweg. Aan vang 20.00 uur. Onder meer komt ter sprake de bouw van woningwetwoningen in Haas- wijks deelplan 4. Poppen venster Op uitnodiging van de SJJO speelt het Rotterdamse Pop pentheater Poppen venster" zondagmiddag in Taberna aan de Julianalaan in Oegstgeest het stuk Televisum. Koning Platonium lijdt aan een kat- tenziekte. De voorstelling be gint om 13.00 uur. BURGEMEESTER BOS IN NIEUWJAARSTOESPRAAK: KATWIJK Eén van de goede voornemens die het college van B W voor 1985 heeft gemaakt, is het verbreden en versterken van het economisch draagvlak van de gemeente. Volgens burge meester C. A. Bos, die gisteravond zijn nieuwjaarstoespraak hield, zijn de belangrijkste mogelijkheden hier voor de vestiging van meer industrieën en het versterken van de centrumfunctie. Hij toonde zich optimistisch over de grondverkopen in 't Heen en zei verder dat het gemeentebestuur in de startblokken staat om de tweede fase van Katwijks „nieuwe hart" te voltooien. Dat de bedrijvigheid op het industrieterrein toeneemt, is in het afgelopen jaar al duidelijk gebleken, zo gaf de heer Bos in zijn toespraak aan. Er werd maar liefst 17.000 vierkante meter grond verkocht aan 14 kleinere bedrijven en voor het komende jaar zijn de verwachtingen eveneens hoog gespannen. Volgens de burgemeester zijn er momenteel onderhandelingen gaande met enkele grotere bedrijven die naar zijn mening zeker met succes kunnen worden afgerond. Met het nu gerealiseerde deel van het nieuwe centrum gaat Kat wijk zijn sub-regionale functie steeds beter verzorgen, aldus Bos. Hij sprak de hoop uit dat in 1985 een begin kan worden gemaakt met de voltooiing van de tweede en laatste fase, inclusief de in richting van het gebied Havenstraat-Loggerstraat. Wanneer we dit geheel non-stop kunnen afronden kunnen de Katwijkers pas echt in het eigen dorp „naar de stad" gaan. De Katwijkse bevolking i toegenomen. Het totaal van de op- sterftecijfers, vestigings- en vertrekcijfers levert een netto-winst op van 43 personen waarmee het inwoneraantal komt op 38.702. Ondanks deze betrekkelijk kleine groei is er in '84 wel weer flink gebouwd. Niet minder dan 215 woningen werden er opge leverd en volgens Bos zullen dat er in het voor ons liggende jaar wel zo'n kleine driehonderd zijn. „Zien we de bouwsector als één van de belangrijkstè motoren van onze totale economische activiteit, dan kan men ons niet verwijten dat we niet ons best iet afgelopen jaar maar weinig afge p- en aftelsom van geboorte- en 198! doen de bedrijvigheid gaande te houden en waar mogelijk aan te wakkeren". Als een belangrijke taak voor '85 ziet de burgemeester verderjje bestrijding van het drugs- en drankprobleem, de criminaliteit pn het vandalisme. Hij deed een beroep op de burgers om de politie, in deze taak te steunen door steeds de „oren en ogen open„te| houden en zo snel mogelijk informatie door te geven". Het aan-! tal inbraken, diefstallen en moedwillige vernielingen lag in het; afgelopen jaar met zo'n 1000 gevallen weer even hoog als Jn! 1983. Het mag volgens burgemeester Bos niet voorkomen dat de Katwijkse gemeenschap jaarlijks vele tienduizenden guldens schade lijdt door dergelijke excessen. Hij noemde het band onbegrijpelijk dat zoveel ouders blijkbaar niet weten hun kroost uithangt en wat er uitgespookt wordt. Eén van de opmerkelijkste zaken in de toespraak van de hëèrl Bos was tenslotte nog de verdubbeling van het aantal echtschéi-j dingen tot een aantal van 70. Daartegenover stonden 298 huw'e-i lijksvoltrekkingen. t

Leidse Courant | 1985 | | pagina 12