EeidócSomcmt Vier gewonden bii massale knokpartij Agenten bekogeld met zelfgemaakte bommen STAD OMGEVING familiefeest oopt uit op gruwelijke moord Kerstboomverbranding in regio Dronken chauffeur ramt twee auto's Nederlandse en buitenlandse jongeren slaags MAG HET IN 1985 NOG IETS MEER ZIJN? Dk WOENSDAG 2 JANUARI 1985 PAGINA 9 Vervolg van voorpagina) EIDEN Wat een feestelijk inluiden van het nieuwe jaar ad moeten worden, werd een gruwelijk drama. De 27-jarige )on des huizes wurgde de 4 jaar oude dochter van zijn zus in 's woning van zijn moeder aan de Hoflaan. Spanningen in 'e familie zouden tot de wurgmoord hebben geleid. Telefooncel opgeblazen VOORSCHOTEN Jongeren hebben zondagavond een tele fooncel aan de Wijngaardenlaan in Voorschoten opgeblazen. Er werd een fles met vuurwerk naar' binnen gegooid, waardoor een ontploffing met glasscherven ón- stond. Daardoor werden alle rui ten uit de cel geblazen en de boe ken naar buiten geslingerd. De schade is aanzienlijk. Getuigen zagen dat een groep van onge veer 15 jongeren zich bij de cel ophield. De Voorschotense politie heeft een aantal jongeren ver hoord en verwacht de dader spoedig op te pakken. INBREKERS LATEN BRANDEN ACHTER KATWIJK Op drie plaatsen in Katwijk heb ben inbrekers hun werk gedaan en na afloop de gebouwen in brand gestoken. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag tot twee maal toe aan de Scheepmakersstraat op het in dustrieterrein 't Heen. Daar werd allereerst een vatenhandel doorzocht en vervolgens de er naast gelegen autospuiterij. In beide bedrijven werd geen buit gevonden. De brandweer moest in actie komen om de branden te blussen. De afgelopen nacht heeft dit spektakel zich her haald. Inbrekers hebben het Protestants Mili tair Tehuis aan de Hyacinthstraat doorzocht, niets van hun gading kunnen vinden en ver volgens het gebouw in brand gestoken. De sur veillerende politie ontdekte rond half drie de brand en daarmee werd voorkomen dat die over zou slaan naar de omliggende woningen. LEIDEN Een dronken automobilist (20) heeft vannacht twee stilstaande auto's geramd. De man reed in beide geval len door. Hij werd later in de nacht door de politie achter het stuur vandaan gehaald. Rond kwart voor twee reed de chauffeur achterop een stil staande auto in de Calandstraat. Deze wagen werd licht be schadigd. De man reed zijn auto achteruit de straat weer uit en vervolgde zijn weg. Even later ramde hij op de Lage Morsweg een auto in de zijkant wat wel omvangrijke schade opleverde. De politie wist de Leidenaar een kwartier later op de Reigershorst aan te houden waar na de blaasproef bleek, dat de man teveel gedronken had. Kat twee dagen onder motorkap RIJNSBURG Een Vlaardingse kat heeft een verblijf van twee dagen onder de motor kap van een Rijnburgse auto overleefd. De poes werd afgelopen zondagmorgen ontdekt door de eigenaresse van de auto, een in woonster van Rijnsburg. Het dier bleek be klemd te zitten tussen uitlaat, motorsteun en radiator. Een automonteur kon het dier pas na enkele uren bevrijden nadat hij de halve motor had gedemonteerd. De kat droeg een halsband met de naam van de eigenaar en zo kon worden achterhaald dat zij uit Vlaardin- gen kwam. De Rijnsburgse deed vrijdag boodschappen in deze gemeente. Daar moet de kat toen onder de motorkap gekropen zijn en heeft ze al die tijd. ook naast een werken de motor vastgezeten. De poes. die geen let sel overhield aan haar a f genaar teruggegeven. Ie vier jaar oude Patricia Tis- kur werd door haar oma in eiden opgevoed; haar ouders 'onen in Rotterdam. De oud- larsavond had de familie ge- kmenlijk in Leiden doorge dacht. Patricia was al vroeg aar haar ledikantje gebracht, lond een uur verliet de rest jan de familie de woning en 'eerde huiswaarts. Oma en aar zoon zochten vervolgens un slaapkamers op. 7at er verder precies is ge- eurd, is vooralsnog onduide- ijk. Even na drie uur werd de ma uit bed gebeld door haar lochter. Deze was door de bon gebeld met de medede- Ing „dat hij iets ergs met Pa- ricia had gedaan". Even daar- ■oor had de man de EHD al [ewaarschuwd. Toen de oma n de slaapkamer van het heisje ging kijken, trof zij het tind dood aan. Haar zoon had Ie woning inmiddels verlaten, be dader werd tegen vier uur s nachts door twee surveille- 'ende agenten aangetroffen in >en telefooncel op het Bevrij- lingsplein. De man hing apa- isch tegen de wand van de te- èfooncel en reageerde niet op /ragen van beide agenten. Hij verd in afwezige toestand overgebracht naar het politie- Schaap mishandeld REIDEN Een schaap dat in pen weiland aan de Wasse- naarseweg stond, is afgelopen weekend aangetroffen met een gebroken poot. De eigenaar van het beest heeft bij de poli tie aangifte gedaan van mis handeling. Het dier moest worden afgemaakt. Vorig jaar zijn meer dieren, die in het zelfde weiland stonden, mis handeld. LEIDEN Bij een mas sale knokpartij tussen Nederlandse en buiten landse jongeren zijn in de nieuwjaarsnacht vier gewonden gevallen. Eén Turkse jongen werd met een mes neergestoken en moest in het AZL ge opereerd worden. Zijn toestand is thans stabiel. De anderen konden het ziekenhuis na behande ling verlaten. In totaal werden 22 jongeren op gepakt. Zestien van hen werden op nieuwjaars dag naar huis gestuurd, de resterende zes ver blijven nog op het bu reau van politie. Bij de knokpartij waren in het totaal 22 jongeren be trokkenen. De groep Hollan ders, zich manifesterend als skinheads, bestond uit 7 jon gens en 5 meisjes, variërend in leeftijd van 17 tot 23 jaar. De andere groep bestond uit 10 Turkse en Marokkaanse jongeren in leeftijd varië rend van 18 tot 27 jaar. De eerste confrontatie tussen beide groepen had plaats in het Leids Vrijetijds Centrum aan de Breestraat. Daar de den zich enkele schermutse lingen voor omdat een Turkse jongen een meisje een klap zou hebben gege ven in een poging bij de bar te komen. Hij werd met vier anderen buiten de deur ge- Toen het LVC om drie uur 's nachts de deuren sloot, trok de Hollandse groep naar een café in de Wol- steeg. Daar meldde zich een uur later ook de andere groep waarna in de steeg een massale vechtpartij uit brak. Toen de ene groep er vandoor wilde, werd deze door de andere groep achter volgd waarna op de Nieuwe Rijn/Gangetje opnieuw een vechtpartij uitbrak. Hierbij werden stokken en kettin gen gebruikt. Drie Hollan ders liepen wonden aan hoofd en armen op, een 19- jarige Marokkaan werd met een mes in de buik gestoken. Hij moest naar het AZL worden vervoerd waar een spoedoperatie werd uitge voerd. Voor zover nog niet door de politie opgepakt, meldden alle betrokkenen zich in de loop van de nacht op het po litiebureau om hun beklag te doen. Bij één van de Hol landse jongen werd een mes aangetroffen, hij wordt als de vermoedelijk dader van de steekpartij beschouwd. Alle jongeren krijgen open lijke geweldpleging ten laste REGIO In nagenoeg alle gemeenten worden dezer dagen kerstboom verbrandingen gehouden. Veelal .wordt het inleve ren van een boom be loond met een lootje, waarmee aantrekkelijke prijzen te vergaren zijn. De traditionele verbranding van de bomen in Leiden is vrijdagavond om zeven uur aan het Schuttersveld. In Valkenburg gaan de bomen morgen op de brandstapel. Het vuurfeest begint 's avonds om zeven uur op de speelweide aan de Marinus Poststraat. De bomen kun nen vanaf vijf uur op dat ter rein worden ingeleverd. Voor elke ingeleverde boom krijgen kinderen een. choco ladereep. In Leiderdorp worden de bomen morgen avond om zeven uur ver brand op het parkeerterrein van RCL in De Bloemerd. In Warmond worden de bomen ook morgenavond om zeven, uur in brand gestoken. In Zoeterwoude zijn de bomen vanmiddag om kwart over vier aan het Molenpad in brand gestoken, bij de ge meentelijke barbecue. In Oegstgeest worden de kerst bomen morgenavond om ze ven uur bij de Van Eysinga- brug in brand gestoken. In Lisse ontvlammen de bo men pas zaterdag. Het vreug devuur is op het bouwrijp ge maakte terrein van De Blin- kert. De inwoners van De Engel kunnen de boom tus sen 15.00 en 15.30 uur bij de speeltuinvereniging Kinder vreugd brengen. Uit alle an dere delen van de gemeente kan men de bomen inleveren op het verbrandingsterrein tussen 15.00 en 16.00 uur. Om 17.00 uur wordt de vlam in de stapel gezet. De Noordwijkse brandweer organiseert ook dit jaar weer de traditionele verbranding. Dit gebeurt zaterdag om vijf uur, op een terrein in het Middengebied aan de Nieu we Zeeweg. Diezelfde mid dag vanaf twaalf tot half vijf zullen de afgedankte bomen ingezameld worden en wel op de volgende punten; het terrein in het Middengebied aan de Nieuwe Zeeweg; het parkeerterrein achter de Northgo-sporthal; aan de Hoogwakersboschstraat nabij de Wakerduinschool en aan de Dr. Hadriaan van Neslaan nabij de Boekerslootlaan. In Noordwijkerhout worden de bomen morgenavond bij de speelweide bij de wijk Boekhorst gehouden. Aan vang zeven uur. In De Zilk worden de vreugdevuren vanavond ontstoken om ze ven uur bij de speelweide bij de Duinpan. De Sassen- heimse kerstbomen zullen vrijdag tot een groot vreug devuur gaan leiden op het terrein aan de Anton Phi- lipsweg op het industrieter rein Jagtlust, dat bereikbaar is via de Wasbeekerlaan en de Jagtlustkade. Voor iedere ingeleverde boom wordt een lot verstrekt. De verbran ding begint om 16.00 uur. De kerstbomen in Alkema de worden niet feestelijk verbrand. Alkemadenaren kunnen volgende week woensdag van hun boom af scheid nemen door de restan ten te brengen naar een ge meentelijk terrein aan het eind van de Sotaweg. Geen vreugdevuur dus „Omdat we geen terrein voorhanden hebben", aldus een gemeen telijk woordvoerder. In Al phen aan den Rijn wordt het vuur daarentegen van avond flink opgestookt. Om zeven uur worden de stapels aangestoken. De bewoners van Aarlanderveen moeten tot morgen wachten, aan vang zeven uur. De verbran ding aan de Hazerswoudse Rijndijk heeft vanavond om kwart over vijf plaats in de wijk Zonneveld. Voor het Dorp is dat op dezelfde tijd aan de Herenlaan. De Nieuwkoopse jeugd kan vrijdag om vijf uur op het terrein aan de Churchillweg van de vlammen genieten. In Koudekerk gaan de bomen morgen van drie tot vijf aan de Bernhardlaan in de fik. De gemeente Ter Aar laat de bomen vanavond op twee plaatsen verbranden, en wel in Aardam bij TAVV en in Langeraar op het Kerkpad. Aanvang is vijf uur. In Wou- brugge gaan de bomen pas vrijdag op de stapel. Aan vang is half acht in de wijk Bate-weg Noord. Op diezelf de tijd wordt het vuur in Hoogmade aan het Sprongh- plantsoen ontstoken. (ADVERTENTIE) Honderden mensen hebben zich in de laatste maanden van 1984 aangemeld als donor bij de Leidse Bloedbank. Daar zijn wij uiteraard bijzonder verheugd over. Maar we zijn er natuurlijk nog lang niet. Want het tekort aan donoren is nog steeds erg groot. Daarom vragen wij u aan het begin van het nieuwe jaar: 'Mag het in 1985 nog iets meer zijn?'. Donor worden is heel simpel. Vul de onderstaande bon in en stuur deze in een gesloten enveloppe (zonder postzegel) naar: Stichting Rode Kruis Bloedbank Leiden en omstreken. Antwoordnummer 10375, 2300 WB Leiden. ö.oc^e°"e' J Naam: Adres: J Postcode en plaats: Deze advertentie is aangeboden door de Leidse Spaarbank Pastoor Knibbeler overleden LEIDEN Pastoor F. Knib beler (64) van de Haagse Schouw parochie (parochie van Maria Middelares Aller Genade) is zondagmiddag in zijn woning overleden als ge volg van een hartaanval. Hij is 17 jaar werkzaam geweest in deze parochie. Pastoor Knibbeler genoot vele waardering vanwege zijn grote inzet en het regelmatige con tact dat hij met zijn parochia nen trachtte te onderhouden. Speciaal de kinderen genoten zijn aandacht. Toen de wijken Boekhorst en Stevenshof nog moesten worden gebouwd, be stond de parochie slechts uit 150 gezinnen. Knibbeler kende al zijn parochianen persoon lijk. Door de nieuwbouw breidde zijn parochie zich uit tot 700 gezinnen. Door deze uitbreiding en door een hart aanval, waardoor hij in '81 werd overvallen, moest pas toor Knibbelaar stoppen met zijn huisbezoeken. Hij had zich voorbereid om in april met emiraat te gaan. Pastoor Knibbeler was ver bonden aan de Orde der Mont- foortanen. Hij wordt zaterdag om 13.30 uur begraven op de begraafplaats bij Huize Beres- teijn in Voorschoten. Om 12 uur wordt een uitvaartdienst gehouden in de Haagse Schouw Kerk. Daar zal de avond tevoren vanaf 19.30 een avondwake plaats hebben. politie had handenvol aan gebruikelijke relletjes Restanten van een vreugdevuur in de zeer onrustige Marnixstraat. LEIDEN De traditione le relletjes in de nieuw jaarsnacht hebben de poli tie weer vele uren bezig gehouden. Naast kerst boombrandjes op diverse plaatsen in de stad, moes ten agenten optreden in de omgeving van de Mar nixstraat waar enkele honderden mensen zich op straat hadden verza meld. Een autowrak werd in brand gestoken en pas serende auto's werden be kogeld met stenen. De po litie werd getracteerd op zelfgemaakte bommetjes en met vuurwerk gevulde glazen flessen. Niemand raakte door het rondspat tend glas gewond. In de Leidse regio verliep de nieuwjaarswisseling rusti ger dan in andere jaren. Tien agenten hebben de Mar nixstraat en de omliggende straten schoongeveegd waarbij rake klappen vielen. Hierbij werden honden gebruikt die echter niet daadwerkelijk te gen de mensen ingezet behoef den te worden. Bij de schoon maakactie viel één jongen door een ruit. Er werden geen aanhoudingen verricht. Het brandende wrak is door de brandweer geblust. Volgens de politie waren een dertigtal raddraaiers verantwoordelijk voor de relletjes. Eerder op de avond, rond half twaalf, kwam de politie in ak- tie toen op de Tsjaikovskykade een vreugdevuur dreigde te worden gestookt rond een lan taarnpaal. De opgestapelde voorraad kerstbomen en hout was zo groot, dat de vrachtauto van de gemeentereiniging deze niet in één keer mee kon ne men. Buurtbewoners trachten daarop het overblijvende deel aan te steken door er van af stand vuurpijlen naar te schie ten. De politie heeft uiteinde lijk het resterende hout in een nabijgelegen sloot gegooid De gemeentereiniging maakt een voortijdig einde aan een brandstapel aan de Tsjaikovskykade^ Ook het afgelopen weckend de lol er voor de feest vierders af bleek te zijn. Rond tien uur 's avonds kwam de politie in aktie op de Toma- tenstraat waar met behulp van kerstbomen een stevige brand was gesticht. Deze werd door de brandweer geblust. In de loop van de nacht moesten een aantal winkelruiten het in de binnenstad ontgelden. Zo sneuvelden ruiten van winkels in de Breestraat en in de Haar lemmerstraat. Bij een dran kwinkel in de Breestraat wer den bovendien enkele flessen drank ontvreemd. Ook wer den ruften ingegooid van de lagere school de Ducdalf aan het Regenboogpad en van de bibliotheek aan het Diamant handen vol. Enkele honderden kerstbomen werden in beslag genomen. Uit de hele stad kwam een constante stroom van telefoontjes met klachten over het voortijdig afsteken van vuurwerk. Vrijdag werd daarvoor zes keer proces ver baal opgemaakt en zaterdag vier keer. Zondag werd een 16-jarige Leidenaar het over treden van de vuurwapenwet ten laste gelegd, nadat hij een zelfgemaakte bom op pen schoolplein aan de Lusthof- laan tot ontploffing bracht. De bom bestond uit vijftig aan el» kaar gemaakte stuks vuur werk. Bij de jongen thuis werd nog zon levensgevaarlijk exemplaar gevonden. De poli tie trad zondag tien keer op le- S'n kerstboombrandjes. Op de of laan moest de brandweer eraan te pas komen om pen kerstboombrandje te blussen. In de nacht van zondag op maandag voerde de politie bij De Haven een charge uit. waarbij rake klappen werden uitgedeeld toen een groep lon geren vuurwerk bleek afste ken en het de politie en de ge- meentereiniging probeerde te verhinderen kerstbomen op te Brandweer trad blussend op in de Tomatenstraat

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9