Chicago wipt Leiden uit finale «MAAR Alie Boorsma wil volledige revanche Indoortitel voor Freek van der Capellen AAI/HOBBIES UUlV EN SOCIALE VOORZIENINGEN SPORT LEIDEN QaidóeSouaant WOENSDAG 2 JANUARI 198S PAGINA 13 HAARLEM Het moest er toch weer eens van ko men. Na twaalf overwin ningen op rij verloor El- mex Leiden gisteravond van Marathon Oil Chicago met 8588. De wedstrijd tijdens de Haarlemse Bas- ketbalweek was de replay van de halve finale van afgelopen jaar. Toen won Leiden met 8581. Dit jaar had men veel minder geluk. Een voorsprong van 15 punten werd een voudig uit handen gege ven en dat mag bij een echte topclub nooit gebeu ren. Aan wie of wat de nederlaag te wijten was. deed na afloop niet ter zake. De uitslag stond vast en daar viel niet meer aan te tornen. Maar uiteraard werden er beschuldigende vin gers uitgestoken. Bijvoorbeeld naar de coach van Leiden. Ruud Harrewijn. Tom Lock- hart over Harrewijns optre den: „Hij liet mij een van de guards verdedigen. Aan de ene kant was hij zwaar ontevreden over mijn reboundinbreng, terwijl hij ook op mij kanker de als ik mijn man alleen liet om in de rebound te kunnen gaan. Wat moet ik dan°" De wedstrijd tussen Leiden en Chicago was goed doordacht. Beide teams was er veel aan gelegen om de winst naar zich toe te trekken. Bij Leiden luk te dat in eerste instantie beter dan bij Chicago. Via een zeer sterk opererende Jerry Beck en een hard rennende Randy Wiel stelde Leiden na een 2 tussenstand snel orde op za VERRASSINGEN TIJDENS HAARLEMSE BASKETBALWEEK ken. Beek en Lockhart brach ten 147 op het scorebord en Chicago leek volledig onder de voet gelopen te worden. De Amerikanen wisten echter aan te klampen en bij 2019 was er nog steeds geen beslissing geforceerd. Leidens gouden duo. Hagens, en Wiel, leken in de slotfase van de eerste helft samen de wedstrijd te willen beslissen. Met Hagens op volle toeren en Wiel langs de zijlijn liep de Leidse break als vanouds. Wiel mocht aanleggen voor eenvoudige scores op assists van Hagens en Leiden snelde weg naar een 4429 tussen - Bij de Amerikanen besefte Steve King, de spelverdeler, als geen ander dat de fase van buigen of barsten was aange broken. Het werd buigen, terug in de wedstrij< zijn werk beloond bij de 47 40 ruststand. De tweede helft was bijzonder slecht voor de zenuwen. Chi cago sloop op kousevoeten dichterbij om de definitieve aansluiting bij 5353 te be werkstelligen De grote kleine man bij CHicago bleef Steve King, die zijn ploeg als een veldheer langs alle obstakels leidde. King vond zelf het gat in de Leidse verdediging bij Bert K ragt wijk, die veel te traag was om accuraat te rea geren op de flitsende bewegin gen van zijn tegenstanders. Met nog drie minuten te spe len leidde Chicago de dans met 7883. Lockhart maakte er 8083 van de Chicago- coach Glenn Sergeant vluchtte onmiddellijk in een time-out. Dat had in eerste instantie weinig resultaat want Jerry Beck bracht Leiden bijna weer langszij: 8283. In de laatste Het minuut van de wedstrijd i ook Ruud Harrewijn een ti out, maar de verwachte w bij Leiden, Kragtwijk Van Helfteren, bleef uit gevolg niet. Van Helfteren le verde de bal als een presentje bij zijn tegenstander in, die via Steve King en een bonus vrije worp op 8288 kwamen. Zes seconden later schoot Hagens met een driepunter Leiden op 8588 en was een steal vol doende om de wedstrijd alsnog te winnen Die steal kwam daadwerkelijk, maar de drie- punts poging van Emill Ha gens ketste af op de ring. Leiden kon vertrekken en de Amerikanen vierden een uit bundig feest in de midden cir kel. Zij staan vandaag dan ook in de finale tegenover Hapoel Tel Aviv. Tel Aviv bereikte de finale door eerder gisteravond Nashua Den Bosch met 8079 te verslaan. Ondanks de over Kritiek op coach Ruud Harrewijn. winning van Tel Aviv. met Kenny Labanovski als match winner, was er bij de Israeli toch een domper op de feest vreugde. Bij Hapoel viel center Lavon Mercer met een dij beenblessure uit en kon Mi chael Largey, de tweede Ame rikaan. nauwelijks ingezet worden. Ook Largey had een beenblessure. Op de blessurelijst stond bij Nashua Den Bosch spelverde- der John Franken. Franken werd daarom vervangen door niemand minder dan de assis tent van de Bossche coach Vladimir Heger, Jan Dekker. Een leuke verrassing voor het in groten getale opgekomen publiek. Dekker, jarenlang zien de kunst nog niet ver leerd te zijn. Of hij vandaag tegen Leiden ook in actie zal komen, is nog maar zeer de Met de uitschakeling van twee Nederlandse topploegen voor de finale van de derde Haar lemse basketbalweek. beleefde het evenement gisteren een anti-climax Vooral de uitscha keling van Leiden kwam als een donderslag bij heldere he mel. Niemand had met deze misstap van Leiden rekening gehouden, al toonde organisa tor Frank Voskuijlen zich te vreden. „Ik ben heel erg blij dat ik in ieder geval geen fina le heb met twee Nederlandse ploegen. Daar komen de men sen toch niet voor? Dat kun nen ze straks in de play offs wel zien.". Maar de uit schake ling van Leiden deed er niet minder pijn om. JACOB BERGSMA Uitslagen van 1 januari 1985. Haar lemse basketbalweek: Nissan Wor thingPermalens Haaksbergen: (na verlenging 87—87) 101—99 (42—46). Worthing: Crsoby 52 punten; Cun ningham 14 rebounds. Haaksbergen Ridchardson 42 punten, 12 rebounds; Gaddy 12 rebounds. MVP: Crosby (Worthing) Hapoel Tel Aviv—Nashua Den Bosch 80—79 (45—46). Tel Aviv Sims 23; Flaisher 9 rebounds Den Bosch Es- veld 25 punten; Fields 10 rebounds MVP Sims (Tel Aviv) Elmex LeidenMarathon Oil Chica go 85—88 (47—40). Scores Leiden: Wiel 22; Beek 17 (14); Lockhart 15; Hagens 11; Kragtwijk 11; Van Helfte ren 4; Van Dam 3; Heijdeman 2 Team 50% (34 op 67); 25 rebounds. 13 balverlies Scores Chicago: King 26; Graer 14; Kaminski 10 (10); Simp son 9; Pehl 9. Vederber 9. Team: 49% (38 op 78); 42 rebounds: 13 balver lies. MVP: King (Chicago). Freek van der Capellen legde beslag op de districtstitel door zijn broer Herman (rechts) te kloppen. Inge van der Loo indoor-tenniskampioen distriet Leiden ALPHEN AAN DE RIJN Freek van der Capellen heeft ook beslag gelegd op de dis trictstitel van het indoor-ten nis De i -iderdorper mocht zich afgelopen zomer ook al de kampioen van het district noe men In de eindstrijd in het Alphense tenniscentrum Nieu we Sloot moest Freek van der Capellen aantreden tegen zijn broer Herman. Die capituleer de pas in de derde set: 6-7-5, 5- 7, 6-2. Ook bij de dames prolongeerde Inge van der Loo het succes van het outdoor-seizoen In de eindstrijd gaf zij Tine Lange- veld geen schijn van kans. Het herendubbelspel werd een prooi voor Herman van der Capellen en Bob van Over- beeke, die Bub van der Zee en Freek van der Capellen in drie sets klopten: 7-6. 6-7. 6-3. In C ging de titel zoals ver wacht naar Jan Siemerink De Rijnsburger liet Coen van San ten kansloos: 6-3, 6-3 Bij de dames toonde Jacquelien Paauw zich wederom ïjzer- sterk. Tegen Wil den Hollan der legde zij vooral in de derde set haar suprematie aan de dag 6-2, 3-6, 6-0. Dekker-tennis In Warmond greep René van der Wilk de hoofdprijs. In een vrij saaie finale liet hij Stefan Faas achter zich: 6-0. 6-3. Bn de dames boekte Petra Velzet succes. De Unicum-speelster eindigde voor Marijke Ouds hoorn als eerste: 7-6, 6-3 In C greep Eric Snellenberg de hoofdprijs. De Koudeker- ker klopte Tom Giberius: 6-1. 6-7. 6-2. Dat Giberius de eind strijd haalde is opvallend Af gelopen zomer probeerde de tennisleraar van De Meren- wijk tevergeefs zich bij de C- top te spelen Bij de dames ein digde Maureen Meijer op de eerste plaats door te winnen van Kieviten-speelster Arien- ne de Boer 6-2, 0-6, 6-2. Bij de veteranen greep Adrie van Leeuwen de hem toebe dachte titel door Joost Roden burg overtuigend te kloppen 6-1. 6-2. De dames streden niet in het enkelspel Wel werd er gedubbeld Opvallend is. dat de combinatie Riet Roerink- /Nolly Bennink niet alleen de sterkste bleken bij de vet ra- nen. maar ook eerste werden in de C-klasse In C2 was de eerste plaats bij de heren voor Hagenaar Lode- wijk Wendel de Joode. Deze speler kon echter in D niet tot de finale doorstoten In die ca tegorie werd hij in de halve eindstrijd door Eric Noest de voet dwars gezet Uitslagen r Capellen/Bob van Over- eke - Bub van der Zee/Freek van r Capellen 7-6, 6-7, 6-3 HEC Jan Hollander 6-2. 3-6. 6-0 HOC Marc Euser/Coen van Santen - Thomas Koemans/Mark Nagelkerken 6-3. 6-3 GDC Chaudron/Kip - Van Dwn/VAn der Lippe 7-6. 6-3 DDC Jacquelien Paauw irma van Seeters - Oudshoor n/Oudshoorn 6-3. 6-2 HED Dim var» der Heuvel - Ene van der Oest 6-1. 6- - 3. DED Man! van Dam - Boianda Zonderop 7-6. 6-2; HDD Bakker - Bianda Zonderop/Gerard Zonderop Dekker-tennis: HEB Rene van der Wilk - Stefan Faas 6-0. 6-3 DEB Pe tra Velzet - Mari|ke Oudshoorn 7-6. 6- 3 HDB: Stefan Faas'Rere van der Wilk - Philip van der Kwast/Har Meii er 4-6. 6-4. 6-1 GDB i Maureen Mei ier Anne Jan van der Meer 2- Christet Verwoert /Jeroen van der Sman HEC Eric Snellenberg - Tom Giberius 6-1. 6-7. 6-2 DEC Maureen Willem Taat/GertJan Mtnnee GDC Sabine Bronwasser/Jurriaan van der Hoek - Van Duinen/Van Dui nen 7-5. 6-2 DDC Riet Roennk/Nol ley Bennink - Sabine Bronwasser/lgel HEC2 Lodewijk Wendef c' Jan Vonk/Hans Schiphorst 6-3. 6-3 •kuil 7-5. 7-5 DDD: Hogervorst/De Ruyter - Vermin/Van der Heijden 7-5. 6-4 HDD Noest /Van der Zeeuw - Van der Laar 'Wijling 6-2. 6-4 GDO Van der Heijden/Vermin -Cathy en Ger Lepelaar 7-6. 6-1 HEV: Adrie v Beckwith/Wllson 4-6. 6-0. 6-2 GOV Els Bronwasser/J van Wallen - Min- nema/Minnema 6-0. 4-6. 6-2 Geslaagd debuut van René Guyt LEIDEN Veldrijder René Guyt maakte gisteren in Ooster hout een geslaagd debuut bij de amateurs. De Katwijker sleepte een vierde plaats in de wacht. Guyt maakte direct na de start deel uit van een kopgroep van vier man, waaruit de ploeggenoten Kools en Rol echter al snel weer vertrokken waren. Nadat ook zijn derde concurrent het hazepad had gekozen, kreeg de Swiftrenner in het Du Prie-shirt gezelschap van Pierre Frijters, die na een stuurfout echter weer if-moest haken. Guyt haalde zelfs zijn derde concurrent nog in, naar die moest hij in de eindspurt voorrang verlenen. De Vener Jasper van der Meer (Bouwcomputing) kwam als zestiende over Je streep. ECHTPAAR KOOIMAN WEER SUCCESVOL HEERENVEEN Het schaatsechtpaar Jan en Ineke Kooiman heeft de lange reis vanuit Ammerstol naar Thi- alf Heerenveen niet voor niets gemaakt. Nadat eerst Ine ke een verrassende tweede plaats noteerde bij de mara-' thondames, pakte haar ega Jan de eindzege bij de A-rij ders. De manier waarop de tweevoudig Nederlands (ex- jkampioen dat deed, maakte indruk. Nadat de onderwij zer halverwege de koers in vijf ronden het hele peloton een ronde aan de schaats lapte, beheerste hij het reste rende gedeelte van de 41 kilometer zonder problemen. Kooiman hield het tempo hoog, waardoor ontsnappingen geen schijn van kans maakten. Daarmee maakte Kooi man duidelijk dat hij in een bloedvorm -verkeert. Met drie overwinningen in de laatste vier marathons is zon neklaar, dat de pogingen van Kooiman om over een maand een poging te doen zijn eigen werelduurrecord te verbeteren, niet bij voorbaat kansloos zijn. „Het is vooral goed voor de moraal", volgens de sterke ADVERTENTIE 't Staat allemaal in de Leidse Courant, mevrouw. GQ0Of £cidóc Soumtit DRACHTEN Drievoudig Nederlands schaatskampioene Alie Boorsma, na een door een hardnekkige rugblessure mislukt seizoen uit de kern ploeg gezet, is nog steeds op revanche uit op de keuzehe ren van de KNSB Met een tweede plaats bij de wedstrij den om de IJssel Cup. een derde bij de Kraantje-Lek- wedstrijden. een zwak gere den vijfde plek bij de vierlan- denwedstrijd in Groningen, de nationale titel kortebaan en afgelopen weekeinde zeges in matig bezette sprintnum mers in Innsbruck, heeft zij laten zien nog steeds op kern ploeg-niveau te kunnen schaatsen. Maar de ambities van de 25-jarige schaatsster uit Drachten gaan verder dan succes bij de nationale sprint kampioenschappen. die ko mend weekeinde in Utrecht plaatsvinden. Pas bij een her nieuwde opname in de kern ploeg zal de revanche vollèdig zijn. Maar de rossige schaats ster betwijfelt of de begelei dingscommissie (BCK) zijn „miskleun" van vorig jaar zal erkennen. „Ze zijn doods bang", aldus de Friezin, die in elk geval al niet staat opge steld voor de EK. „Trainer Tjaard Kloosterboer heeft er alles aan gedaan om me uit de selectie te houden". Om een tijdelijke acceptatie kon de bond niet heen Om geen enkel misverstand te la ten ontstaan, moest Alie vori ge maand een contract onder tekenen, waarin nadrukkelijk werd vastgelegd dat haar ver blijf in de kernploeg tot zon dagavond 16 december zou duren. Het „lommerdbriefje" moest zij aan Tjaard Klooster boer laten zien, waarna zij de nationale schaatskledij in ont vangst mocht nemen. De wa terdichte afspraken maakte de angst bij de officials blijk baar wat minder, want Boors ma mocht nu wat eerder niet mogelijk was. deelnemen aan de trainingen van de kern- „De medische begeleiding is waardeloos", meent Alie Boorsma. „Het is hartstikke leuk de baan te staan en leuke reisjes naar het buitenland te maken, maar daarvoor zit je niet in de medische stat' met een mooie sponsorjas langs Nog steeds kan Alie Boorsma zich opwinden over het onbe grip en de slechte medische begeleiding, die zij in het vo rige seizoen heeft ondervon den Ze ontkent niet dat ze slecht gereden heeft, maar wijdt haar falen voor een groot gedeelte aan een verve lende rugblessure De blessure werd door de medische bege leiding van de kernploeg, on danks herhaaldelijke klachten van Boersma, niet serieus ge nomen en min of meer toe vallig pas laat in het seizoen door een bevriende fysiothe rapeute ontdekt Op haar beurt neemt Boorsma de medische begeleiding ook niet meer serieus „Het in hartstikke leuk om met een mooie sponsorjas langs de baan te staan en leuke reisjes naar het buitenland te maken, maar daarvoor zit je niet in de medische staf", meent Alie Ondanks de blessure had da- mestrainer Kloosterboer geen enkele moeite om zijn Friese pupil uit de kernploeg te zet ten. „Te oud en slecht gere den". was zijn motivatie De uitzetting betekende voor Boorsma niet het einde van haar schaatscarrière. Integen deel, met behulp van Sijtje der Lende en Henk Boer pakte ze met hernieuwde energie de training weer op, maar nu zonder de facilitei ten. die de kernploegleden hebben Dat bleek niet alleen financieel zij moet rondko men van een uitkering maar ook mentaal erg zwaar. „Ik vind het verschrikkelijk om niet in een ploeg te zitten. Vaak ben ik helemaal alleen op de baan. zodat ik nooit achter iemand kan aanrij den" Het gebeurt ook regel matig dat horden schoolkin deren haar het trainen onmo gelijk maken Sijtje van der Lende moet dan als verkeer sagente optreden Weinig ide ale trainingsomslandigheden fnuiken Boorsma vooral op haar zwakkere lange afstan den „Ik kan geen baan afhu ren en eens een proef 3 000 meter rijden", zegt ze. Ondanks de nog steeds aan- wl ziÊ 'II,..11 mmdof hinder lijke blessure („drie maanden rust is het beste, maar dat kan niet") en de eenzame trai- ningsstrijd. hpeft Boorsma zich toch weer kunnen op werken tot een aanvaardbaar peil, al heeft ze volgens eigen /eggen nog niet de top van haar kunnen bereikt. „Ik be grijp niet. dat ze niet inzien, dat als ik bij de kernploeg kom. de prestaties alleen maar beter kunnen worden. Ik kan niet pieken, moet con stant presteren. Die druk is groot. Een foutye en je ligt er uit". Ze probeert de drukte rond haai persoon zo veel mogelijk langs haar heen te laten gaan. maar geeft toe dat de kans op een afknapper reeel is „Ik ben daar wel bang voor Ik moet steeds op scherp staan Ik kan over drie weken opgebrand zijn. Niet zozeer lichamelijk als wel geestelijk Maar ik blijf opU- mistisch. al vergelijk ik me soms met Don Quichotte Ik moet steeds alleen vechten". HARRY OOSTERMAN

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13