Veiling Flora gaat weer uitbreiden Ir Ba „Wilde" huisarts vestigt zich in Alphen s a Kjn. Brandweer bevrijdt vrouw Automobilist mishandelt fietser et LEIDEN/REGIO CaidóeSowumt DONDERDAG 27 DECEMBER 1984 PAGINA HE dienstuerlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken regio Leiden worden tot en en Apotheek Voorschoten. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur JPBHH114.00 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be- .30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Voor ouders en familie is voort aan doorlopend bezoek moge lijk. Bezoek aan ernstige patiën- verpleegkundige hiervoor spe ciale kaarten ------ bezoektijden Dagelijks 14.30-15.15 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde- ling: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of trouwelijk. Dag LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; Afde ling wonen en werken: ma. 18.30-20.30. wo. 10.00-12.00. do. 18.30-20.30. Afdeling belas tingen: di. 18.30-20.30. wo. 18.30-20.30. Klachtenbureau: di. 18.30-20.30. do. 18.30-20.30. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon- vogels. terwoude. Tel. 071-220021. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging. Rembrandtstraat 17. tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Bureau Maatschappelijk 15.00 u. Herensingel 3. Leiden Noord. Ook tel. van 09.00-10.30 via 766600, afdeling maatschap pelijk werk. RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306. Leiden, tel 071- 899375. Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-12 u 14-16 u. Telefoni sche informatie over kinderbij slag: 8-12 u. Binnenstad: Gerecht 10. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36, ma. 10.30- 11.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 u.; Morskwartler: Buurthuis Morskwartier, Topaas gracht 45. vr. 10.30-11.30 u. SOCIALE RAADSVROUW VOORSCHOTEN Spreekuren: Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIE DIENST Groenesteeg 33. Lei den Tel. 071-134640 of 071- 144600, Hulp en informatie op medisch, juridisch en milieuge bied. werk. sociale verzekering en huurkwesties. Spreekuur: elke donderdag van 20.00-21.00 STICHTING VRIJWILLIGERS CENTRALE Pallasstraat 1. Al phen aan den Rijn. Tel. 01720- 33033 Begeleiding en opvang VRIJWILLIGERS CENTRALE Langegracht 246a. Lelden. Tel. 149064. Dagelijks sussen of een persoonlijk ge- WERKENDE JONGEREN WERKLOZEN ADVIES CEN TRUM Breestraat 19. tel. 122000. Spreekuur ma. en do. 14-16 u. (Gedurende de maand gustus gesloten). LE?DS 123271. Spreekuur wo. 10.11.30 WETENSCHAPSWINKEL ln- gerschap en alleenstaand ouder schap. Noordelnde 40 b. tel. 144715. ONDERW1JSWINKEL Sophia- t vrijdag 12.00-17.30 u Noordwijk kan 3650 toeristen bed bieden NOORDWIJK De nieuwe Noordwijk-brochure is uit. Dit meldt de plaatselijke VVV. De voorpagina is gesierd met drie blanke meeuwen tegen de achtergrond van de ondergaande zon. een typerend beeld voor de badplaats op mooie dagen. Het voor naamste nieuws uit de gids is de toeneming van het aantal bed den. Volgend jaar zullen in de gezamenlijke hotels en pensions 350 slaapplaatsen meer beschikbaar zijn. Het totaal van het aan tal bedden in de badplaats zal circa 3650 bedragen tegen 3300 in het afgelopen jaar. Deze groei is een gevolg van het extra-bed denbestand van Grand-Hotel Huis ter Duin en de Duindistel. Deze bedrijven zijn samen goed voor 600 bedden. Andere bedrij ven odnergingene een uitbreiding en ook kwam er een drietal nieuwe pensions bij. De bijzonder fraaie brochure telt tachtig bladzijden. Zij bevat, behalve een opgave van de horeca-bedrijven en de congres- en vergaderfaciliteiten, een logiesprijslijst met Noordwijk-arrange- menten, een plattegrond van Noordwijk en van de provincie Zuid-Holland. Verder is er een schat aan informatie in te vin den. De oplage van de Noordwijk-brochure bedraagt ongeveer 55.000 exemplaren. Schoorsteen brandje WARMOND De brandweer moest er maandagmiddag op de Oranje Nassau- laan omstreeks vijf uur aan te pas ko men om een schoor steenbrandje van een woning te blus sen. De brand was snel onder controle. Er deden zich geen per soonlijke ongeluk ken voor. Bromfietsers aangereden RIJPWETERING Een 17- jarige inwoonster van Roelofa- rendsveen heeft in de nacht van dinsdag op woensdag haar been gebroken bij een aanrij ding. Zij zat als duopassagier op een bromfiets, bestuurd door een 17-jarige inwoner van Hoogmade. Deze reed de Pastoor van de Plaatstraat in vanaf de Zuidweg en verleen de geen voorrang aan een auto, bestuurd door een 20-ja- rige inwoner van Roelofa- rendsveen. die vanaf de uitrit van de rijksweg A4 kwam. Bij de botsing raakte alleen de du opassagier gewond. Zij is over gebracht naar het Diacones senhuis in Leiden. Drietal bekent inbraak in manege VOORSCHOTEN Drie mannen hebben tegenover de politie bekend dit jaar drie maal te hebben ingebro ken bij manege Vreehorst aan de Veurseweg. Het gaat om een 24-jari ge Leidenaar, een 22-jarige Noord- wijker en een 19-jarige man uit Oegstgeest. De Leidenaar werd in de nacht van maandag op dinsdag door de eigenaar van de manege tijdens een inbraak op heterdaad betrapt. Hij ging er vandoor, maar werd la ter in zijn woning in Leiden door de politie aangehouden. Na zijn beken tenis konden ook de twee anderen worden aangehouden. Uit de manege werd onder meer geluidsapparatuur en drank gestolen. GRONDKOSTEN BIJNA 1,6 MILJOEN GULDEN RIJNSBURG De vei ling Flora gaat al weer uitbreiden. Het veilingbe- stuur stelt de leden mor genavond tijdens een al gemene ledenvergadering voor om alvast 25.000 vierkante meter grond bouwrijp te maken in de Kamphuizerpolder. Met dit voorstel is een bedrag van 1.585.000 gulden ge moeid. De noodzaak voor uitbreiding doet zich, on danks recent getroffen maatregelen als de reali sering van extra verdie pingsvloeren en neerze- truimten, nu al weer voe len op het nog nieuwe veilingcomplex. De grond voor de uitbreiding moet echter inklinken voor ze bebouwd kan worden en daarom wil het bestuur ervoor zorgen dat dat zo snel mogelijk kan begin nen. Het veilingcomplex zal in zui delijke richting worden uitge breid. Dat moet ook wel want het aanvoergedeelte van de veiling loopt vol, er zijn knel punten in de aanvoerzaal en de dockshelters en afdelingen als het bemiddelinsgbureau potplanten en de bufferruimte komen zo langzamerhand ook in nood. Voor de invulling van de uitbreiding wil het veiling- bestuur eerst een gedegen stu die laten verichten, maar ge zien de inklinktijd moet er nu al met het bouwrijp maken worden begonnen dat werk bestaat uit drainage, aanvul ling met zand, riolering leg gen, aanbrengen van verhar ding, aanleg van wegen, hoog spanningsleiding en straatver lichting studie ook daadwerkelijk aan de slag te kunnen. Het veiling- bestuur hoopt in de eerste helft van 1985 met voorstellen voor de nieuwbouw te kunnen komen. Mocht de realisering van die voorstellen iets langer op zich laten wachten, dan kan het inmiddels verharde terrein voor de uitbreiding tij delijk gebruikt worden voor de opslag van veilingwagens, zo stelt het bestuur. Zoals al eerder werd gemeld, heeft de Flora een goed vei lingjaar achter de rug. De om zet is met ongeveer 10 procent gestegen en verleden week werd de magische omzetgrens van 300 miljoen gulden door broken. Volgens het veilingbe- stuur is die stijging vooral te danken aan de moderne pro- duktie en afzetmogelijkheden en ook door het feit, dat een nieuwe moderne veiling altijd ook een grote aantrekkings kracht uitoefent op kwekers van elders. Dankzij het positie ve resultaat kan het veiling- percentage voor de leden van deze coöperatieve veilingvere niging van 5,7 procent worden aangehouden. De leden zullen hieraan ook vrijdagavond hun goedkeuring moeten hechten. In het meerjarenplan werd ook uitgegaan van dit percen tage. Verwacht wordt dat dat in 1988 gezakt zal kunnen zijn naar 5,1 procent. In diezelfde meerjarenraming wordt uitge gaan van jaarlijks een batig saldo van ongeveer twee mil joen gulden. Vrijdagavond wordt voorgesteld dat batig saldo van 1984, ook twee mil joen gulden groot dus, te stor ten in het reservefonds. Dat is namelijk door het plegen van investeringen, in uitbreidingen bijvoorbeeld, geslonken tot 1,3 miljoen gulden. Volgens het veilingbestuur is dat volstrekt onvoldoende voor zo'n grote vereniging. Glibberige kerstcross Ze waren er gisteren weer allemaal. De goed getrainde hardlopers, de recreanten en de mensen die voor de lol aan een trimloop meedoen. De Meerburg-kerstcross, georganiseerd door de Zoe- terwoudse voetbalvereniging, beleefde zijn dertiende uitgave. En daar kwamen bijna 300 enthou siastelingen op af om de cross over 2.800 meter (of een veelvoud daarvan) te volbrengen. De start, verricht door wethouder A. R. van der Heijden, verliep een beetje chaotisch. Blijkbaar was de rust van Eerste Kerstdag voor de meesten meer dan voldoende geweest en wilde men er nu eens „flink tegenaan Nou dat kon want door de regen in de nacht van 1e op 2e kerstdag was het bospad spekglad; het kolengruispad langs de rijksweg was gelijk een legpuzzel met dien verstande dat het ging om droge stukjes en natte, met een „onzichtbare" kuil. gedeelten. De toegang tot het sportcomplex. 250 meter voor de finish, was een ware baggerwoestijn. Kortom een echte cross waaraan echter iedereen toch plezier beleefde. De winnaars in de diverse categoriën: jongens t/m 7 jaar; Robert van de Wijngaard, Voorschoten; 8-10 jaar: Ronald Klein. Leimuiden; 11-13 jaar: Jeroen Blokhuizen, Leiderdorp; 14-16 jaar: Pieter Bremerkamp. Leiderdorp. Meisjes t/m 16 jaar: Elisa Kortekaas, Leiderdorp. Dames (5.600 meter): Marian van Klink. Nieuwerbrug; 11.200 meter: Karin van den Berg, Rijpwetering. Heren, 5.600 me ter: Kees van Manen, Leiderdorp, 11.200 meter: Kees van Klink. Nieuwerbrug. Veteranen. 5.600 meter: Bart Kraan, Waddinxveen; 11.200 meter: Jan Turk, Zoeterwoude. Snelste Meerburger: Wer ner van Pielanen. LISSE Een inwoonster van Noordwijkerhout is gis termiddag gewond geraakt bij een frontale botsing op de Stationsweg in Lisse, tussen station en Keukenhof. De vrouw haalde een andere auto in en kwam frontaal in botsing met een tegenligger, een auto bestuurd door een man uit Lisse. Door de bot sing werd de vrouw met haar auto in een greppel ge slingerd. Zij raakte beklemd en moest door de brandweer worden uitgezaagd. Met on bekend letsel is zij naar het ziekenhuis gebracht. De be stuurder van de andere auto bleef ongedeerd, maar zijn passagier liep een verwon ding aan de knie op. Beide slachtoffers zijn overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. De auto's werden totaal vernield. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Meeste oud-leerlingen RMTS werken in agrarische sector LISSE Vierentachtig pro cent van de leerlingen van de Rijks Middelbare Tuin bouwschool (RMTS) in Lisse is in de periode van 1974 tot en met 1983 in de agrarische sector beland na het behalen van het diploma. Dat blijkt uit een enquête die door de school onder de oud-leerlin gen is gehouden. De vragen formulieren hierover zijn aan 180 exporteurs toege stuurd en daarvan kwamen 57 bruikbare exemplaren te rug. Van die 84 procent die in de agrarische sector terecht is gekomen, is 44 procent werkzaam in de teelt, 28 pro cent in de handel en 12 pro cent bij diverse instellingen als het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek en de Bloembollenkeuringsdienst. Uiteindelijk is 14 procent van de geslaagden beland in de sociale sector, drie procent op andere scholen, nog eens drie procent in de niet-agra- rische sector en twee procent is werkloos. De omvang van de onder vraagde bedrijven is veelal als 'klein' te typeren. Veer tien procent zijn eenmansbe drijven, 28 procent bedrijven met twee tot acht werkne mers, 25 procent bedrij van met zes tot tien werknemers, 19 procent bedrijven met tien tot 30 mensen in dienst, 9 procent bedrijven van 30 tot en met 50 personeelsle den. Slechts vijf procent van de ondervraagde bedrijven heeft meer dan 50 mensen in dienst. Zij gaven op het meest behoefte te hebben aan werknemers voor de produktie. Bovendien gaf 77 procent van de ondervraag den op dat de nieuwe vak richting 'handel en sierteelt- produkten' aan de RMTS als zeer zinvol wordt ervaren. REGI0CJ0UR1NAAL Aarebeye Blaaskapel „De Aarebeyeplukkers" zal zondag in café 't Veen aan de Langeweg in Roelof arendsveen het jaar uitluiden met een-oude jaarsconcert. Het concert duurt van drie tot zes uur. De toegang is gratis. De Egerlan- derkapel „De Aarebeyeplukkers" heeft een bijzonder jaar achter de rug, met ondermeer een succesvolle deel name aan een concours voor blaaskapellen. In septem ber jongstleden werd, tijdens een feestweekend op uit bundige wijze het tienjarig bestaan van de kapel ge vierd. Reden genoeg om het jubileumjaar op muzikale wijze af te sluiten. Computercursus Syndacom Automatics in Hillegom start dinsdag 8 januari een computercursus. De deelnemers zullen tijdens drie les- avonden worden geconfronteerd met de vele facetten van computers. Er wordt veel aandacht besteed aan theorie. Hyperion. Aan deze i meedoen. De cursus wordt gehouden op 8. 15 en 22 januari in één van de zalen van Dirck Dirckz aan de Vosselaan 15 in Hillegom. De kosten bedragen 120 gulden per persoon. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Syndacom, Weer- esteinstraat 105, 2182 GS Hillegom, 02520-18605. Filmnacht Het jongerencentrum „De Sater" aan de J.S. Bachlaan in Leidschendam houdt zaterdag een filmnacht met vijf science fiction films. Deze marathon begint om 01.00 uur, voor de volhouders 's morgens gevolgd door een groots ontbijt. De toegang kost, inclusief ontbijt, zeven gulden vijftig. „De Sater" is op Oudejaarsavond vanaf 20.00 uur geopend tot vroeg in de morgen. De vrijdag ervoor is de soos open voor onder meer het draaien van de top-40. A vanti Tafeltennisvereniging Avanti houdt zaterdag voor de vijf de maal de Open Hazerswoudse klaverjaskampioenschap- pen. Net als vorige keren is de strijd in de hal van Avanti, Sportparklaan 2 in het dorp. De zaal gaat om 19.00 uur open. Inschrijving is een tientje per koppel. Opgeven is mogelijk door te bellen naar 01728-9812 of 9301. King Rosa King and The Upside Down treedt zaterdag op in het Alphense Kasteel. Het concert aan de Concertweg begint om half negen, de toegang kost zes gulden, niet- leden betalen acht piek. N7 Dance Company De Blues Brothesr aan het Dunantplein in Hillegom pre- sen teert zondag de N7 Dance Company. Deze Rotterdamse dans- en zanggroep brengt onder leiding van Noes Fiolet een gevarieerd repertoire. Alle leden van de groep hebben een professionele dansopleiding achter de rug. Entree van af 20.30 uur gratis voor iedereen van 21 jaar en ouder. Cor recte kleding is verplicht. Nieuwjaar Op diverse fronten kunnen de inwoners van Zoeter woude elkaar de beste wensen voor 1985 overbrengen. Dinsdag 1 januari houdt de voetbalvereniging Meer burg receptie van 16.00 tot 18.00 uur in het clubbuis. Carnavalsvereniging De Hangkonten zet ook de deurl van het clubgebouw aan de noordbuurtseweg 1 openl voor vrienden en belangstellenden en wel van 17.00 tot\ 19.00 uur. Het gemeentebestuur wil de bewoners graag in de gelegenheid stellen elkaar een goed nieuwjaar te wensen op woensdag 2 januari. Het gemeentehuis isl die dag daarvoor speciaal geopend van 19.00 tot 21.001 uur. Wellicht, aldus het college van burgemeester en' wethouders, biedt deze nieuwjaarsreceptie voor nieuwe inwoners een goede gelegenheid om eens nader kennis te maken met het gemeentebestuur. De O gegra O ran brug nog j werd door heeft gen Schooljeugd Het kersttafeltennistoernooi voor de jeugd van de lagere school, georganiseerd door de tafeltennisvereniging Zoeter woude, telde 50 deelnemers. Niet bijzonder veel maar dat had weer tot voordeel dat iedereen minimaal 4 of 5 partij en speelde. Zodoende kwam de jeugd in ieder geval Jek ker vaak'' in aktie. Er werd gespeeld in de Klaverhal, waar na drieënhalf uur „ping pongen" de balans als volgt werd opgemaakt: Jongens klas 4: 1. Remco Kaijen; 2. An dres van der Hoeven. Jongens klas 5 e T D~' Tuan Nguyen. Meisjes klas 5 Ven2. Ank Hobbes. KATWIJK Een nog onbe kende automobilist heeft gis teravond een fietser mishan deld op de Valkenburgseweg in Katwijk. Een 16-jarige Leidenaar en zijn vriend reden met hun fietsen op de weg toen zij werden gesneden door de be stuurder van een auto. De Leidenaar wees met zijn vin ger naar zijn hoofd, hetgeen de automobilist dermate op wond dat hij stopte, uit zijn auto stapte en de jongen van zijn fiets sloeg. Deze raakte even bewusteloos en liep een bloedneus, een opgezwollen gezicht en een afgebroken tand op. De dader reed ver volgens door, maar de vriend van het slachtoffer kon het kenteken van de auto note ren. De politie zal aan de hand daarvan actie onderne- ALPHEN AAN DEN RIJN Zonder zich iets van landelijk vastgestelde regels aan te trekken, heeft Hans Nobel zich als huisarts in Ridderveld ge vestigd. „Ik wil gewoon werken", zegt Nobel, die in eerste instantie van de Landelijke Huisartsen Vereniging te horen had gekregen dat er nog ruim 700 wachtende werkloze huisartsen voor hem wa ren. Huisarts Nobel ging. net als steeds meer beginnende artsen doen, zelf op zoek naar een ge bied waar volgens de landelij ke norm te weinig huisartsen zijn. Hij ging daarbij uit van de LH V-regel dat één dokter per 2500 patiënten het beste is. De gemeente Alphen telt 15 art sen op 51.000 inwoners, zodat iedere dokter ongeveer 3400 patiënten heeft. Volgens Nobel was er dus plaats voor een ex tra huisartsenpraktijk. „Bij de gemeente gaven ze in eerste instantie alle medewer king. Ze spraken zelfs van een goed initiatief en hielpen mii bij het vinden van bouwgrond voor een praktijkruimte". Maar na ruim vier maanden intensief overleg en wachten op vergunningen, besliste het gemeentebestuur onverwacht negatief. Nobel hoorde later van de burgemeester, dat men zijn vestiging toch maar niet zag zitten. Reden hiervoor was dat de reeds gevestigde huis artsen het er niet mee eens waren dat Nobel zijn plannen om een praktijk te starten niet via hen had gespeeld. Nobel redeneerde echter, dat hij zijn praktijk dan wel kon vergeten, omdat de plaatselijke vereniging met andere kandi daten voor een vestiging op de proppen zou komen. Daar naast is een huisartsenpraktijk een vrije onderneming. Over leg met andere huisartsen over mogelijke vestiging is nergens in ae wet vastgelegd. De nieu we arts voelde zich dus tot niets verplicht. Niet gelukkig De plaatselijke Huisartsen combinatie van Alpen is niet gelukkig met de komst van Nobel. Volgens secretaris A.D.J. van Gemeren kan men ook niet verwachten, dat de nieuwkomer met open armen wordt verwelkomd omdat hij de richtlijnen van het Alphens overleg heeft doorkruist. „Het is' gebruikelijk dat vestiging van een arts geschiedt volgens de in overleg vastgestelde re gels. Omdat Nobel zich daar aan niet gehouden heeft, heeft hij de plaats ingenomen van een andere arts die zich wel netjes bij de plaatselijke huis artsen heeft aangemeld". Van Gemeren verklaart, dat er in derdaad zoals Nobel beweert, in Alphen plaats is voor een l 1 - nieuwe huisarts. Er was dan ook al een liistje aangelegd van 35 artsen die zich in Rid derveld wilden vestigen. Ook bij de gemeente heeft men ernstige bezwaren tegen de komst van Nobel. Met „lede ogen" ziet men deze vestiging aan, maar er kan niets tegen worden gedaan, aldus een woordvoerder van de gemeen te Wat wel kon was medewer king weigeren voor een bouw vergunning voor de bouw van een praktijkruimte. Dat is ook gebeurd. Maar nu Nobel zijn praktijk aan huis heeft, kan men hen niet aanpakken. Een week voordat de praktijk in november begon, heeft No bel de huisartsen een brief ge schreven met het verzoek om kennismaking maar daar is Huisarts Hans Nobel: „Ik wil gewoon werken". bijna unaniem negatief op ge reageerd. Nobel zocht niet eer der contact met zijn collega's vanwege het daaraan verbon den risico voor zijn vestiging. Hij had het immers al meege maakt bij de gemeente. In plaats van de door een wet houder beloofde medewerking kreeg hij tenslotte alle mogelij ke tegenwerking van de ge meentelijke overheid Delen van kampeerwetj™ van kracht p LEIDEN De gemeentel, moeten binnen twee jaar e* kampeerverordening hebbfn en campinehouders moeti- binnen d' ^eriode voor efc V schriftelijke vergunning v^j d< burgemeester en wethoudan 1 zorgen. Bij het aanvragen vid. een vergunning moeten zij ee id reglement kunnen overleggffr waaruit onder andere blijjr. I hoe hun bouwd. Deze een aantal artikelen kampeerwet. Een en ander bekend gemaakt door het nfc nisterie van landbouw en v -js serij, waaronder de openluclrh recreatie resorteert. Over it invoering van een kampei eis wet is al jaren gesproken. 1 id invoering kwam echter op loar se schroeven te staan als j iep volg van de deregulerinj plannen van het kabinet-Lq4 bers. In de artikelen die van kracht zijn geworden, i ook het kamperon-bij-de-bc - geregeld. Onder bepaal voorwaarden mogen nu bij boer vijf tenten en/of ca l vans worden geplaatst. Ven worden campinghoudi voortaan gebonden aan eL maximum percentage v< hun bemiddeling, als zij vc iemand diens tent of verkopen. Over het i nog overleg plaatsvind tussen economische zaken 8 landbouw en visserij. Het v 00 gen van sleutelgeld mag n meer. Volgens vfel tj F

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4