rekent af met complex ergio de Gregoriotrofee voor Jolanda de Rover Ml: 'CcidócSommit >EN BOSCH VERPLETTERD IN „BLITZ-FINALE" lie HKVwint TOP- toernooi (Zeel verrassingen ai Engels voetbal I JA 10 BPORT CeadoeSotucmt DONDERDAG 27 DECEMBER 1964 PAGINA 11 ÏOORSCHOTEN Ein- ïlijk lijkt Elmex Leiden zijn verlost van het [ashua-complex. Uitgere ed op het Blitz kerst- ernooi in Voorschoten, [aar altijd op het scherp m de snede gevochten ^ordt en Den Bosch zijn tel verdedigde, wonnen Leidse basketballers de le op een verplette- ede wijze. Nadat Hapoel ?1 Aviv in de kleine fi- sale van Renault Gent gewonnen (135-95) »raajwam er o0k echte iousin^naje een afgemeten Qp ^et score. e* jHjord. Leiden vierde bij a ^-65 een klein feestje en le organisatoren van toer- staa,iooi konden eveneens dik fEG. e vreden zijn. let traditionele kersttoernooi I Voorschoten werd dit jaar -oor de zestiende keer gehou- en en voor die gelegenheid joehten Jan van der Nat !ob Knijnenburg 2000 egroeten. Een aantal dat in oorgaande jaren nog nooit s gehaald. Toch zaten er paar minder leuke kanten het vlekkeloos georgani seerde toernooi. In de eerste Uaats stelden de Milwaukee fildcats teleur. De Ameri- junioren. gehaald om opwarmer tegen de eigen gd te spelen, konden niet de verwachtingen voldoen boden slecht basketbal, erger was het dat Re nault Gent geen volwaardige >eg in het veld kon brengen. Belgen, die geacht werden gevaarlijke outsider te arriveerden in Voorscho- zonder de geblesseerde dy Mens en ook zonder de nerikaanse smaakmaker Heath. Heath had pro- en met zijn coach, Riley nberley, gekregen en kon vertrekken. Wimberley die gelegenheid zijn mpies zelf maar weer eens ier uit de kast gediept, zo- hij zelf weer een balletje meegooien. Op schutter obert Janssen op dreef tijdens kerstzwemwedstrijden De Zijl/LGB JSIDEN Jolanda de jover heeft gisteren, voor en jaar, beslag gelegd op |e Sergio de Gregoriotro- aee. De Dolfijnzwemster ileek tijdens de traditio- tele Kerstwedstrijden van )e Zijl/LGB overtuigend Ie sterkste op het enige ezwommen senioren- niummer: de 100 meter linderslag voor dames, ►e Rover bleef met haar .05.1 nummer twee Mar- mm.riet van Staveren meer an een lengte voor. Isol- e ten Hoeve veroverde één van 1 1-06.9 de derde plek. )l olanda de Rover -iPlPn Pn fedens de jaarlijks terugke- fnde Kerstwedstrijden is een maart ngekend groot aantal Leidse hremmers en zwemsters erin ïslaagd zich bij de snelste rie te zwemmen. Van de zes van lijswinnaars was Robert 3t Willen anssen (Zijl/LGB) de meest StSllOW? .vallende Op de eersle door s wnor U afgelegde afstand, de 100 L vrije slag, werd de gouden lak net voor zijn neus wegge- ris». Utrechtenaar Edwin de Tilde tikte aan in dezelfde tijd 'n Is Janssen, maar werd door dat. jury toch als uiteindelijke n waar u Eddy Rogiers na stelden de Belgen erg teleur. Helaas voldeed ook de tweede deelnemer Hapoel Tel Aviv niet helemaal aan de verwach tingen. De Israeli's waren ge pland voor de finale maar konden aan die opdracht niet voldoen. Men moest genoegen nemen met de kleine finale te gen Gent, omdat Den Bosch in de middageditie net iets te sterk bleek. De Bosschenaren wonnen in een regelmatige wedstrijd met 90-88. Drie spe lers van Hapoel, Largey, Sims en Mercer, deden leuke din gen, maar konden niet verhin deren dat Den Bosch net iets zekerder afwerkte en goed verdedigde. 's Avonds lieten de mannen uit Tel Aviv zien dat er niet met hen gespot moest worden. Michael Largey speelde een sterke partij vanachter de driepuntslijn en alleen de 38 punten van Rogiers verhin derden een ware afgang voor de Belgen. Lavon Mercer, de zwaar opgewaardeerde center bij Hapoel kon nooit echt overtuigen, maar dat nam niet weg dat de 135-95 zege afgete kend was. De Nederlandse vertegen woordigers heten helemaal niets te wensen over. Voor het publiek was het gecontroleer de spel van Leiden misschien niet datgene waarvoor zij voor gekomen waren, maar het bleek zeer effectief. Ook Den Bosch gaf een staaltje Neder lands basketbal weg. De Bos schenaren speelden nog steeds zonder center Larry Gibson, maar wel met zijn vervanger Kevin Sprewer. Als extraatje voor het voornamelijk Leidse publiek was bij Den Bosch ex- Leiden forward Sid Bruinsma op bezoek. Bruinsma, spelend voor een mogelijk contract in het nieuwe jaar, was nog lang niet terug op zijn oude niveau en mag slechts hopen dat Den Bosch hem voor de rest van het seizoen vastlegt. Het publiek in Voorschoten beleefde in de finale al vast een voorproefje van de play off's in maart. Leiden bereikte de finale door met 110-97 van Gent te winnen en Den Bosch was de meerdere van Tel Aviv. Het Blitztoernooi had een spectaculairdere finale verdiend. De Leidenaars wa ren zeer gemotiveerd uit Parijs teruggekomen en wilden ein delijk wel eens afrekenden met het eeuwige Den Bosch complex. Het resulteerde in eenrichtingsverkeer. Den Bosch kon bij lange na niet op tegen het zeer sterke Leidse collectief, waarin een hoofdrol was weggelegd voor alle vijf starters. Bij de rust stond Leiden al lang en breed op voorsprong (47-28), maar Harrewijn wilde meer. Emill Hagens hield de Leidse aanval uitstekend on der controle en de eenvoudige scores kwamen van de hand van Wiel en Kragtwijk. Jerry Beck had nog steeds last van zijn maag maar buffelde zich uitstekend door de prestige- slag heen. Een extra compli ment kwam aan Tom Lock- hart toe. De wisselvallige Amerikaan had een sublieme tweede helft, scoorde 15 pun ten en bracht samen met cheer-leader „kapper Bosman" het publiek op de banken. Een klein feestje was na afloop dan ook op zijn plaats, toen de sco reteller bij 95-65 bleef staan. Het Blitztoernooi heeft ander maal bewezen dat het een zeer serieuze aangalegenheid is. Als de bond nu ook nog mee gaat werken, dan kan volgend jaar John Barrett gewoon meeflui- ten en kan ook de Israëlische moest Barrett met een junio renwedstrijd afgescheept wor den en mocht ook de Israëliër niet meedoen... JACOB BERGSMA Blitz junioren - Milwaukee Wildcats: 78-74 (43-33). Den Bosch - Hapoel Tel Aviv: 90-88 (48-40); Den Bosch: Akerboom 22; Fields 15; Pieterse 15; Sprewer 14; Bottse 11. Tel Aviv: Largey 30; Sims 22: Mercer 21; Willis 14 Leiden - Gent: 110-97 (55-47); Leiden: Beek 28; Wiel 25; Lockhart 14; Kragt wijk 10. Gent: Anger 33; Jones 19; Rogiers 19; Wimberley 16 Sleutels - Arrows '81:'40-54 (10-24). Hapoel Tel Aviv - Gent 135-95 (67- 42); Tel Aviv: Largey 21; Mercer 18; Labanovski 14; Willis 12; Kalisch 12; Nahmias 11; Hozez 10. Gent: Rogiers 38; Anger 23; Defraigne 12. 1 Den Bosch: 95-65 (47-28); Emill Hagens werd ook in Voorschoten uitgeroepen tot meest waardevolle speler van het toernooi. v) 20 rebounds. Meest Willie Sims (Tel Toprebóunder: Lavi SASSENHEIM HKV heeft gisteren het Kerst toernooi van TOP voor se nioren op haar naam ge bracht. De Haagse korf balclub was als enige overgangsklasser al de ge doodverfde favoriet. Zij maakte de hoge verwach tingen tegen Fiks (5-5). TOP 2 (8-7), Koog Zaandijk (11-4) en TOP (8-7) ook volledige waar. Als tweede eindigde net als vorig jaar Fiks, dat eveneens zonder nederlaag bleef. De tweedeklasser won nip van TOP (7-6) en Koog Zaandijk (10-9), maar verspeelde een punt tegen de reserves van TOP (4-4). Dit ene punt was net te veel om de eerste plaats nog te bereiken. TOP werd derde op haar eigen toernooi, nog voor TOP 2 en het teleur stellende Koog Zaandijk. Tijdens het Kersttoernooi van Het Zuiden eindigde Pernix op de vierde plaats. De oranjekra gen eindigden in hun poule als tweede achter Trekvogels en speelden in de kleine finale 9- 9 gelijk tegen Het Zuiden. De organisator bleek evenwel meer op dreef in de noodzake lijke strafworpen. Ook Fluks kreeg op het toer nooi van Ventura Sport met strafworpen te maken. De der de klasser uit Noordwijk ein digde samen met ODO (M) als eerste in haar poule, om dan in de strafworpen naar het tweede plan den. winnaar aangewezen. Beiden raffelden zij de 100 m. af in 1.00.8. Voor Robert Janssen betekende dit naast een zil veren plak tevens een sterk persoonlijk record. De tijd was opk goed voor een nieuw kringrecord. üp de 100 m. schoolslag j. geb. 1972 verscheen Janssen voor de tweede maal aan de start. Ook hier presteerde hij prima: een tweede zilveren plak was zijn deel. Zijn tijd was 1.19.9. Net als Janssen viel ook Nan cy Kijk in de Vegte (LZ) twee maal in de prijzen. Bij de m.o. 10 won zij zilver op de 100 m. vlinderslag en brons op de 100 m. rugslag. Haar tijden waren respektievelijk 1.19.7 en 1.21.1. De erelijst telde nog vier Zijl/LGB-namen; tweemaal zilver en tweemaal brons werd er nog uit het water gesleept. Maaike Parrel ging een verbe ten strijd aan met Karin Ver- moss van Zeemacht. Zij trok met 1.08.7 tegen 1.08.6 voor Vermoss net aan het kortste eind. Haar zilveren plak ging vergezeld van een persoonlijk en Kring-record. Op de 100 m. vlinderslag reikte zij met 1.25.2 niet verder dan een achtste plek. De laatste zil veren medaille was voor Niels ïrkerk teit. de 100 de hij in de nieuwe kringre cordtijd van 1.10.4 beslag op het vice-kampioenschap. Hij werd hiermee ook winnaar van de J. C. Oud beker. Ro bert Janssen werd op dit num mer tiende in 1.17.5. Ouwer- kerk had voor de 100 m. vrij 1.04.1 nodig, goed voor een zesde plaats. De twee bronzen medailles werden gewonnen door Yvonne Laterveer en In- frid van Veen (beiden ijl/LGB). Van Veen, die net als Robert Janssen en Niels Ouwerkerk een uitnodiging heeft gehad om deel te nemen aan centrale trainingen, zwom de 100 m. vlinderslag m. geb. 1972 in 1.11.7. Zij bleef hier mee net achter AZC-zwemster Ellen Voets die in 1.11.3 haar tweede kringrecord van de middag noteerde. Ingrid van Veen tikte op de 100 m. vrij als vierde aan in 1.04.4. LZ- zwemster Winny van Deelen werd hier zesde in 1.04.8. Die zelfde Van Deelen was eerder op de middag al tiende gewor den op de 100 m. schoolslag. Yvonne Laterveer tenslotte, kwam alleen op de 100 m. vlinderslag aan de start. On danks haar wat teruglopende hoeveelheid trainingsuren was haar race van een prima ge halte, uitkomend in een prima derde plaats. Haar tijd was 1.17.9. Naast de medaille-win naars en winnaressen waren nog een groot aantal Leide naars aan de start verschenen. Bij de j.o. 10 waren Mike van Beukering (Zijl/LGB) en Den nis Schouten (LZ) niet bij machte om om de prijzen mee te strijden. Van Beukering zwom op de 100 m. vlinderslag nog eel een persoonlijk record: 1.33.8. Hij werd hiermee slechts negende. Laurens van Kampen viel met een vijfde en een zesde plaats op de rugslag tweemaal net buiten de prij zen. In dezelfde leeftijdsklasse (j. geb. 1973) verbeterde Rob bie Dubbeldeman op de 100 vijfde klassering. Erwin Siera verscheen tweemaal aan de start. Siera wist op de 100 m. rugslag net geen eremetaal te behalen. In 1.15.5 werd hij vierde. Op de 100 m. vrij fi nishte hij in 1.07.2 als laatste. Geelzucht treft Feyenoorders ROTTERDAM De spelers Henk Duut en Ivan Nielsen van Feyenoord zijn besmet met geelzucht. Beide spelers zijn zeker voor enige weken zijn uitgeschakeld. Nadat bij Duut al eerder was vastgesteld dat hij leed aan geelzucht werd gisteren ook Nielsen in een ziekenhuis opgenomen. Nielsen, die zich voor de be handeling aan een chronische liesblessure naar Kopenhagen had begeven, bleek daar ook de besmettelijke ziekte onder de leden te hebben. Door hoge koorts is hij inmiddels al enige kilo's aan lichaamsgewicht kwijtgeraakt. Trainer Ab Fafié van Feyenoord houdt er reke ning mee. dat nog meer spe lers uit zijn selectie met geel zucht kunnen zijn besmet Overigens heeft Fafié in het vandaag beginnende zaalvoet baltoernooi de beschiking over Van Hanegem en Tahamata Feyenoord heeft inmiddels van de KNVB toestemming om op een later tijdstip naar India te gaan voor het spelen van vriendschappelijke wed strijden. Een geplande toernee moest zoals bekend worden af gelast vanwege de Indiase Ver kiezingen. Feyenoord gaat nu waarschijnlijk tussen 15 en 20 januari naar India. René Guyt derde in Soestduinen SOESTDUINEN Veldrijder René Guyt deed ook in de tra ditionele kerstcross van Soest duinen weer van zich spreken. De Katwijker werd ditmaaj. derde. Zoals bijna bij elke veldrit.^ schoot de Katwijker als eerste uit de startblokken. Op het snelle zandparcours kreeg hij echter binnen een ronde al ge zelschap van gehele junioren- top, uitgezonderd zijn plaatsge noot Eddy Kouiss. die hele maal achterin startte. Uiteindelijk ging Guyt met drie andere renners de laatste ronde in. Niet ver voor de fi nish raakte hij echter verstrikt in het afzetlint. De Swiftren- ner wist na een krachtenslo- pende achtervolging welis waar weer aan te sluiten, maar kwam in de eindspurt kracht tekort om mee te dingen voor de zege. Marcel Gerritsen en Peter Kant gingen hem voor af Eddy Kouiss wist zich van uit het achterveld op te wer ken tot de zevende plaats. Bij de veteranen pakte Swift- voorzitter Cock van der hulst de elfde stek. ook ikeerd ONDEN Het Kerst- rogramma heeft in de :e erste Engelse divisie een ftke oogst aan surprises ngeleverd. De grootste an Januar^H^ggjHg was wjnst gtoke City op Man iester United, dat de 'eede plaats op de rang- bezette. ïkkesluiter Stoke, dat van de irgaande twintig wedstrij- er dit seizoen slechts één gewonnen, hield daarmee ns Tottenham Hotspur in zadel als lijstaanvoerder. Spurs moesten zich tevre- i stellen met een puntende- ig tegen West Ham United. ia! verloor bij Norwich ity en hetzelfde overkwam hoog geklasseerde Sout- ton, dat werd geconfron- met de wederopstanding van Watford. De enige topclub die garen spon bij het verlies van de favorieten was Ever- ton. De tegenstander van For- tuna Sittard in de kwartfinale van het toernooi om de Europa Cup II versloeg Sunderland en nestelde zich naast Tottenham bovenaan de ranglijst. Het leedvermaak van Everton was des te groter, omdat stadgenoot Liverpool, dat na een trage competitiestart eindelijk een hogere versnelling te pakken leek te hebben, tegen Leicester weinig plezier beleefde aan het voordeel van Anfield Road: 1-2. Manchester United liet een fraaie kans onbenut de koppo sitie weer over te nemen. Aan valler Frank Stapleton zette de Mancunians op voorsprong. Ian Painter echter kreeg de gelegenheid aan te leggen voor een strafschop. Hij maakte geen fout. Twee minuten later bezorgde Carl Saunders de overgebleven supporters van Stoke City de sensatie van het seizoen: 2-1. De misstap van Manchester kwam Tottenham goed uit. De Londense koploper verspeelde een voorsprong van twee doel punten tegen de traditionele rivaal en stadgenoot West Ham. maar bleef dank zij een beter doelsaldo dan Everton op de eerste plaats. Treffers van Mabbutt en Crooks hiel pen de Spurs op weg naar con solidatie van de voorsprong van een punt in de algemene rangschikking. Cottee scoorde echter nog voor rust tegen en invaller Goddard tekende na de hervatting voor de gelijk maker. Everton kende in het duel te gen middenmoter Sunderland een vliegende start. Binnen acht minuten stond de Liver- poolse club met 2-0 voor dank zij doeltreffende uithalen van verdediger Derek Mountfield. In de tweede helft werd Ever ton niettemin gedwongen het geïnspireerde offensief van Sunderland te weerstaan. Dat lukte ook nadat Mark Proctor de achterstand had verkleind. Ruime selectie naar Tsjechoslowakije DEN HAAG Bondscoach Jan Kecskemethy zal negen tien handballers meenemen naar de trainingsstage, die eind januari ter voorbereiding op het toernooi om het we reldkampioenschap (B-groep) in Tsjechoslowaijke wordt ge houden. De vier geselecteer den van landskampioen Vlug en Lenig. Wil Jacobs, Jan Willem Hamers, Paul Lou- wers en Martin Vlijm, zullen later naar Oost-Europa afrei zen, omdat zij eerst nog Euro- pese-bekerverplichtingen hebben. De selectie ziet er als volgt uit: Patrick van Olphen, Ron de Jonge (beiden Hermes), Lambert Schuurs, Winny Schmeitz en Hans Wilten- burg. Bert Bouwer, Remco Vijgeboom (allen Sittardia), Henk Groener (Swift). Jan Majoor. Jacques Josten (bei den Blauw Wit), Martin Vlijm. Paul Louwers. Jan Willem Hamers en Wil Jacobs (allen V en L), Kees Boom houwer. Peter Tier (beiden Aalsmeer). Henco de Jong (Sport Vereent) en Patrick Berendsen (De Gazellen). GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BI! UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS MUZIEK THEATER. RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA SPORTWERELD Wielrennen Frank van Bakel heeft gisteren de 30e Kerst cross in Soestduinen gewonnen. Reinier Groenendaal werd in deze veldrit tweede. Kees van de Wereld uit Alphen aan den Rijn eindigde als vijfde. Motocross De Belg Georges Jobé heeft op het Eurocircuit in Valkenswaard de traditionele Kerst-motocross gewonnen. Hij zegevierde in beide manches. Gerard Rond was de beste Neder lander met de tweede plaats in het eindklassement. Algemeen De uitslag van de Westduitse midweeklotto is 2-7-16-25-27-30-36 Reserve: 5. Spiel '77 8229075. Autosport Aan de ralley Parijs-Dakar, die op 30 december begint, nemen 1500 rijders in 550 voertuigen deel Er zijn 350 personenwagens aangemeld. 50 vrachtwagens en 150 motoren Prinses Caroline en haar echtegnoot Stephano Casiraghi hebben ingeschreven met een wagen van Italiaanse makelij. Het unieke Surfgame is voor u wanneer u een nieuwe abonnee opgeeft. 1 speelmeer, 6 surfboards, 2 eilanden, 3 boeien. 1 windpijl. 1 start/finish. lSsurfcards, 1 dobbelsteen' en wedstrijdreglement. Alles waterproof en verpakt in een handige koker. De nieuwe abonnee wordt ook' hartelijk door ons onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee per: NAAM: POSTCODE/PLAATS: TELEFOON: Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per: kwartaal automatisch per maand jaar Stuur het Surfgame naar: NAAM: POSTCODE: PLAATS Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant 2500 VD Deo Haag (postsegel niet nodig). r998, Code. IN7 J

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11