oorhouts raadhuis ellicht naar Oosthout Het Maandrente Deposito van Mees&Hope Bank Mees Hope nv iS^CeicLe Commit Raad Sassenheim verwerpt voorstel belastingverhoging belastingen voorhout omhoog UNIEK ïontainers als ketelhuizen Directie neemt De Ringvaart over HILLEGOM Het bouwbedrijf Charcon Ringvaart zal in principe worden overgenomen door de directie van het bedrijf. Bij De Ringvaart werken ongeveer 140 man. Midden dit jaar bleek, dat de moedermaatschap pij, de Britse Charterhou se Investment Trust, niet bereid bleek de fondsen te fourneren, die nodig waren om de continuiteit van de bedrijfsvoering van De Ringvaart veilig te stellen. Er werden contacten gelegd met Bouw- en Exploitatiemij Bakker-Sassenheim over een overneming. Dit bleek niet mogelijk. Bak ker heeft door onder meer fondsen ter be schikking te stellen nu een basisovereenstem ming over de overne ming door de directie mogelijk gemaakt. Bak ker krijgt echter geen be lang in De Ringvaart, al dus een woordvoerder. .EIDEN/REGIO QeidMQowuvntwoensdag 19 december i» pagina 7 bijdrage jDETERWOUDE De renteloze lening die Routing Zoeterwoude tot een bedrag van 105.000,met het gemeentebestuur is aange- aan wordt teniet gedaan en omgezet in een één- lalige bijdrage van 65.000 gulden. Dat gebeurt om jnnen de gemeente één lijn te trekken in die zin at instellingen zelf een keuze kunnen maken uit aangaan van een renteloze lening of het incas- van een éénmalige bijdrage. Die keuze is - :J- april 1982 namelijk niet voorgelegd scouting bij realisatie van het nieuwe, hui onderkomen ,,'t Avontuur". Na overleg met fgenwoordigers van de scouting is de wens te gegeven de renteloze lening te willen om- in een éénmalige bijdrage van 65.000,-. verschil met de renteloze lening het gaat om een bedrag van 36.500,zal door de worden teruggestort in de gemeentekas. Kerstgroet „Sjaloom" ZOETERWOUDE De leer- lingen van de Zoeterwoudse Saloomschool brengen vrijdag avond de traditionele kerst groet in de dorpskern. Om half zes gaan de jongens en meisjes langs de deur om de speciaal vervaardigde kerst groet huis-aan-huis te bezor gen. Nadrukkelijk wordt opge merkt dat de kinderen niet komen voor geld en/of snoep. Het gaat louter om het bren gen van de „vredesgroet". Na terugkomst in de Sjaloom- school krijgen de kinderen een kerstmaaltijd. Plaform Zoeterwoude kampt met tekorten ZOETERWOUDE Het „Platform Zoeter woude" hetgeen staat voor een ruimte waar mensen informatie kunnen krijgen elkaar kun nen ontmoeten en met elkaar activiteiten kun nen ontplooien krijgt vrijwel zeker een ga rantiesubsidie van 5.000 gulden. Het idee om te komen tot het stichten van een platform da teert van begin 1984 en is voortgekomen uit de diakonie van de hervormde gemeente en rooms-katholieke parochiegemeenschap. Daar uit is een werkgroep ontstaan die in maart van dit jaar een enquête heeft gehouden onder de plaatselijke bevolking. Hoewel de uitslag van de enquête deed vermoeden, dat er vanuit de bevolking een ruime belangstelling voor het Platform zou bestaan, bleek het tegendeel het geval te zijn. Onaanks de minimale belangstel ling is het Platform niet „bij de pakken neer gaan zitten" en heeft na de vakantieperiode „de draad weer opgepakt". Er werd een programma opgesteld met allerlei activiteiten van maandag tot en met vrijdag. Deze opzet wijkt nadrukke lijk af van de eerder gelanceerde doelstelling die er namelijk op was gericht om de deelne mers aan het Platform zodanig te activeren, dat zelf aktiviteiten zouden worden ondernomen. Het programma laat een tekort zien van 6.300,-. De beide kerken in de dorpskern dra gen ieder ƒ500.- bij zodat een tekort resteert van 5.300,-. Met een garantiesubsidie van 5 mille kan het Platform in ieder geval een „ech te reele kans" maken. Die kans wil het ge meentebestuur geven onder de voorwaarde dat ook getracht wordt andere inkomsten te ver krijgen terwijl het Platform per kwartaal ver antwoording moet afleggen. De gemeenteraad zal zich daarover morgenavond buigen. Nieuwe brandweerauto kost ruim twee ton WARMOND De raadscommissie algemeen bestuurlijke aangelegenhe den is gisteravond in principe ak koord gegaan met de aanschaf van een nieuwe brandweerauto van 246.000.-. Al eerder heeft de raad op voorhand een krediet hiervoor be schikbaar gesteld van 250.000,-. De enige vraag die onbeantwoord bleef, was of er wel of geen veilig heidsgordels gemonteerd moeten wor den. De brandweermannen die via de persluchtapparatuur „vergrendeld" kunnen worden hebben geen gordel nodig. Op de Warmondse brandweer wagen blijven dan nog 3 plaatsen over waarvoor eventueel een veiligheids- gordel gemonteerd zou moeten wor den. Hoewel het gebruik van de gor dels in twijfel wordt getrokken von den enkele commissieleden toch dat ze niet mochten ontbreken omdat het maar een kleine investering vergt en de gemeente dan in ieder geval alle* voor de veiligheid van de brandweer mannen heeft gedaan. Binnen het korps zal de kwestie nog eens bespro ken worden. De keuze van het type brandweerauto is nu gemaakt maar het zal toch nog wel ongeveer tien maanden duren voor dat de War mondse bevolking het nieuwe voer tuig kan aanschouwen, in verband met de levertijd van de auto en de tijd die nodig is om de wagen op te bou wen. SASSENHEIM De ge meenteraad van Sassen- heim heeft gisteren met acht stemmen tegen zes het voorstel van het colle ge om de onroerend goed- belasting te verhogen ver worpen. Zonder stemming ging de raad akkoord met de verhoging van de rioolbelasting van ƒ105.- naar 120.-. Ook zonder stemming ging de raad akkoord dat de daardoor ontstane tekorten op de post onvoorzien komen te staan. Mazee (CDA) stelde dat op dit moment er voorzichtig gehan deld moest worden wat betreft het verzwaren van de lasten voor de burger. Het CDA was dan ook tegen een trendmatige verhoging van de onroerend goedbelasting. „Voor de inwo ners van Sassenheim is er sprake van een trendmatige verlaging van inkomen terwijl daarnaast de kosten van le vensonderhoud een lichte stij ging vertonen". Het voorstel om de rioolbelas ting te verhogen van 105 - naar 120.- moest eigenlijk 125.- zijn. daar kon het CDA mee akkoord gaan. Ook me vrouw Kuysten (PS) kon zich met het CDA-standpunt ver enigen, alhoewel zij de nodige moeite had met de verhoging van het rioolrecht. Rotteveel (VVD) had namens zijn fractie grote problemen met deze voorstellen. Hij signaleerde dan ook dat 1985 nog niet be gonnen was of ruim de helft van de post onvoorzien voor het komende iaar was al opge bruikt. De VVD vond dat er naast het niet doorgaan van de lastenverzwaring een goed dekkingsplan moest staan. Zo wel het CDA als PS vonden echter dat een gedeelte gedekt kon worden uit de winst van het HLS en de rest op de post onvoorzien moest worden af- Seschoven. Aan het aanwen en van de winst van het HLS zit echter een groot nadeel. Een groot deel werd in het verleden al aangewend om het nadelige saldo, veroorzaakt door de hoge rentelast, van het in ontwikkeling gebrachte in dustriegebied „Jagtlust". Automatisering Automatisering is een nood zaak, daar waren alle fracties het wel over eens. Problemen waren er echter bii het aan vullend krediet dat net college vroeg voor de aanschaf van een mini-computer die aan- (ADVERTENTIE) Het Maandrente Deposito van Mees Hope combineert hoge vaste rente met unieke beschikbaar heid. Looptijd en rentepercentage zijn 5 jaar vast Momenteel bedraagt deze rente 7,25 0. Effectief zelfs 7.50%, want de rente uordt maandelijks uitgekeerd, waardoor U maandelijks over extra inkomsten kunt beschikken. De minimum storting is f 10.000,-. Naast jaarlijks f3.000,- is het saldo van het Maandrente Deposito vrij be schikbaar bij aankoop van onroerend goed en bij overlijden. Tussentijds op nemen blijft mogelijk. U betaalt dan 2% opnamekosten. Een Maandrente Deposito kunt U eenvoudig thuis openea De brochure "Maandrente Deposito" sturen wjj U hiervoor gaarne toe. Voor meer informa tie bent U van harte welkom bij ondergenoemde kantoren. Amsterdam, Herengracht 548. (020) 5279111 Rotierdam. Coolsingd 93. (010) 632911 VGravcnhagc. Kneuterdijk 13. (070) 924031 Voorts te Alblasscrdam |018c9) 2605. Amsterdam lluitcnvclderi (020) 444848. Arnhem (085) 424100. Delft (015) 140981. Dordrecht (078) 141077 Eindhoven (040) 444155 vGravcnhagc üuinuiick (070) 244080. Groningen (050) 189711, Groningen De Wijert (050) 250700, Haarlem (023) 3)5950. Haren (050) 345645, Heerlen (045) 71|7l0.VHertogenbosch (073) 128644. Rotterdam-Zuid (010) 192711. Schiedam (010) 340222, Usqucrl (05950) 2909 l'trecht (030) 317824. Viaardmgcn (010) 340222, Zaltbommel (04180) 3752. Zeist (03404) 16204 OOSTHOUT MOGELIJK TOCH AAN JACOBA VAN BEIERENWEG let unieke Surfgame is voor u wanneer u een nieuwe tbonnee opgeeft. 1 speelmeer, 6 surfboards, 2 eilanden, 3 weien, 1 windpijl, 1 start/finish, 15surfcards, 1 dobbelsteen wedstrijdreglement. Alles waterproof en verpakt in een tandige koker. )e nieuwe abonnee wordt ook hartelijk door ons onthaald: ■—^4eze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee per: NAAM: POSTCODE/PLAATS: TELEFOON: Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per (~1 kwartaal f"! automatisch per maand jaar Stuur het Surfgame naar: NAAM: POSTCODE.PLAATS: Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig) CodelNZ Jj sluitbaar is op de personal-mi cro-computer Deze investe ring bespaart voorlopig die aanschaf van een terminal van ƒ7000.-. De investering voor de personal-computer ts dan 5000.-. Mevrouw Kuysten (PS) vroeg zich daarbij af hpe voorlopig het uitsparen van ƒ7000.- voor een extra termi nal is. Ook vroeg het college aan de raad een aanvullend krediet voor een tekstverwer ker ten bedrage van 2800 - en een krediet voor oe ver bouwing van de typekamer van nog eens 12.000 - De VVD merkte daarbij op dat ze niet steeds opnieuw buiten de begroting om. wilde gecon fronteerd worden met aanvul lende kredietaanvragen. Keet merkte daarbij op dat het een voudig onmogelijk is dergelij ke aanvragen te laten liggen tot de volgende begroting, dat zal altijd en overal gebeuren dat er tussentijds aanvullingen en daardoor wijzigingen in de begroting optreden. Na vragen of net de juiste en een verstan dige aanschaf was. stemde de raad in met dit aanvullend krediet Veel moeite had de raad met de automatisering van de uit leenadministratie van de Openbare Bibliotheek. Vol gens Sigaar (VVD) heeft het bestuur van de bibliotheek verder gekeken dan ze mocht Inhoudelijk zij hij ja tegen au tomatisering. alleen financieel ging het de VVD te ver De Provinciale Bibliotheek Cen trale (PCB) had gevraagd om een jaarlijks terugkerende bn- drage van ƒ16.000- zijnde 13.000 inwoners maal 1 23 per inwoner. Dat ging alle fracties te ver. Mazee (CDA), automatisering staat voor on* niet ter discussie het stellen van prioriteiten, financieel echter wel. Derhalve wenste het CDA geen medewerking te verle nen aan dit voorstel Ook Kuysten (PS) vond dat de bi bliotheek nog maar even moest wachten met de auto matisering. Bij monde van wethouder mevr. Maris besloot het college het voorstel in te trekken en nog eens te gaan praten met de bibliotheek en net PBC om in januari met een nieuw voorstel te komen. Wel stemde de raad in met het vervangen van boeken Door bezuinigingen op de aanschaf over het boekjaar 1983 is er een achterstand ontstaan. Ook is een groot aantal banden aan vernieuwing toe Het gevraag de krediet van ƒ17 490- kon dan ook de goedkeuring van de raad krijgen Het raadhuis aan de zijde van toor. ning in de nieuwe wijk. „De kersverse en toekomstige be woners rekenen daarop'stel de zij. De VVD bepleitte bij monde van mr. W.F. Meijer nogmaals uitstel van de beslis sing over een winkelcentrum. Zijn fractie wil ook weten of voorkomen kan worden dat het pand van Dagmarkt na vertrek van de Edah wederom als supermarkt wordt ge bruikt. Garanties daarover kon wethouder dr. D.J.W. IJdo niet geven. Het nieuwe bestemmingsplan staat het niet toe, maar daartegen is een kroonberoep aangespannen. Herenstraat met links ervan het De VVD wil daarom voorlopig de Jacoba van Beierenweg als uitgangspunt voor de winkel vestiging ten behoeve van Oosthout nemen. Het CDA was verrast door de grootte van het geprojecteerde win kelcentrum van 1500 vierkan te meter waarmee het Voor- houtse winkelbestand in één klap verdubbeld zou zijn. P.J.H.M. Verdegaal stelde na mens het CDA dat deze partij in Oosthout alleen winkels voor de dagelijkse levensbe hoeften wil hebben. Zijn frac tie is bereid te discussiëren over het VVD-voorstel betref- egstaande voormalige postkarv fende de Jacoba van Beieren weg. Wethouder Joon voegde overi gens aan alle betogen nog een* toe dat er in overleg met de Voorhoutse winkeliersvereni ging en het Koninklijk Neder lands Ondernemers Verbond (KNOV) wordt gesproken over de oprichting van een platform voor het Oosthout* winkelcentrum. „Wij handha ven voorlopig de gekozen loca tie, tenzii de gemeenteraad naar aanleiding van nieuwe ontwikkelingen (bijvoorbeeld rond de Dagmarkt) alsnog an ders beslist'aldus Joon. heeft besloten de realisering van dat centrum uit te stellen tot er een voldoende draag vlak voor is. Verwacht wordt dat dat punt bereikt is wan neer aan het eind van deel- plan B zo'n duizend woningen zijn gerealiseerd. De verschil lende fracties kwamen in hun algemene beschouwingen te rug op de winkelperikelen in de gemeente. Gemeente Be langen benadrukte bij monde van J.Th.M. Warmenhoven dat de bestaande winkels in Voorhout niet mogen verpau peren als er een nieuw cen trum komt. Deze fractie op perde drie alternatieven. De winkelvoorziening aan de He renstraat zou kunnen worden uitgebreid, de winkelstrook kan doorgetrokken worden van de Herenstraat langs de Jacoba van Beierenweg en als derde: realisering van winkels aan een parallelweg langs de Jacoba van Beierenweg aan sluitend op de Oosthoutlaan. PPR-woordvoerder mevrouw A.J.W. Wijling-Schellinger hout stelde dat haar fractie de raad houdt aan zijn besluit: met de vaststelling van het be stemmingsplan Oosthout is ge kozen voor een winkelvoorzie- i wonderlijk schouwspel speelde zich gistermorgen af in de wbouwwijk Haaswijk in Oegstgeest. Midden in de nieuwbouw i de woonflat van de Stichting Leidse Studentenhuisvesting [titer de Van Eysingabrug) werd namelijk een originele contai- v getakeld. naai gesproken worden daarmee goederen over de hele we- feld vervoerd en passen deze grote metalen „dozen" precies op htwagens en in vrachtschepen. Deze container blijft echter nanent tussen de twee delen waaruit de flat bestaat, zitten n krijgt later nog gezelschap van een tweede container. De con- ers worden ketelhuizen: de centralê verwarming en de warm- atervoorziening voor de flat worden er in ondergebracht. Archi- :t Verheijen uit Voorhout wil met deze vondst zijn eigen stem- 1 op het ontwerp drukken. bouw van de flat verloopt overigens voorspoedig. Half maart innen de eerste vier bouwblokken worden opgeleverd. /OORHOUT De sloop f 13.fan het oude postkantoor en behoeve van de bouw fan een nieuwe vleugel an het gemeentehuis in foor hout is voorlopig van e baan. B en W hebben 149 isteravond onder druk ^-^^tan de gemeenteraad een oorstel hierover terugge- omen. Dat gebeurde al tijdens de behandeling en vaststelling van de ge meentebegroting voor 1985 waarbij het raadhuis ook aan de orde kwam. Verschillende fracties stelden eerst een pro gramma van eisen voor het raadhuis op tafel te willen hebben. Pas daarna willen zij kijken of dat op de plek van het voormali ge postkantoor in de vorm van uitbreiding moet ge realiseerd worden of dat dat in de vorm van totale nieuwbouw op een geheel andere plaats in het dorp moet gebeuren. In dat ka der werd met name de wijk Oosthout genoemd. Burgmeester M.Th. van de Wouw verwacht in januari of februari met een nieuw voorstel naar de gemeen teraad te komen. Oosthout bleek wel hét begro tingsitem te zijn voor de frac ties. Ook kwam namelijk de vestiging van een winkelcen trum in die in aanbouw zijnde wijk aan de orde, hoewel de gemeenteraad in juni nog Indanks protesten PPR en Gemeente Belangen •21' OORHOUT De Voorhoutse belastingen gaan precies zoveel nhoog als B en W in de gemeentebegroting voor 1985 hebben oorgesteld. Dit ondanks het feit dat er gisteravond door de ge- leenteraad aanvankelijk wijzigingsvoorstellen werden inge- iend. Het besluit van gisteravond betekent dat de onroerend »edbelasting (OGB) niet wordt verhoogd, de overige gemeente- ke belastingen stijgen met drie procent en de gemeentelijke chten en heffingen met vier procent. fractie van Gemeente Belangen was aanvankelijk tegen de [hoging van de afvalstoffenheffing, reinigingsrechten, leges hondenbelasting. Later trok deze fractie zijn „nee" in, nadat Jemeester M.Th. van de Wouw had uitgelegd dat de gemeen- (e/iu al een tegenvaller moet incalculeren: het aantal inwoners in 7850 wordt nog niet gehaald per 1 januari 1985 en dat bete- ?nt minder inkomsten voor dé gemeente aan belastingen. De PPR bepleitte gisteravond kwijtschelding van de hondenbe lasting voor alleenstaande ouderen die een eenmalige uitkering hebben en vaak een hond houden om hun eenzaamheid te be strijden. Het CDA wilde alleen akkoord gaan met de verhoging van de hondenbelasting wanneer de gemeente zo af en toe iets probeert te doen aan het gedrag van hondenbezitters door publi caties daarover te doen. Wethouder dr. D.W.J. IJdo opperde op het PPR-voorstel dat „een parkiet ook helpt tegen eenzaamheid en daarvoor hoeft geen belasting te worden betaald". Burgmees ter Van de Wouw stelde dat die mensen meer, en rechtvaardiger ten opzichte van andere groepen, geholpen zijn wanneer zij van het rijk kwijtschelding van de OGB krijgen. De gemeente is be reid hen bij het invullen van de benodigde formulieren te hel pen. Een publicatie over „honds gedrag" wil de burgemeester wel laten verschijnen, „maar niet elke maand, want dan helpt het niet meer".

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7