Nieuwe lichting hockeyers terug in de realiteit Everton uit de schaduw Nieuw bestuur voor NDR Groeneveld in halve finales NK tennis „Sportwereld moet doping probleem zelf oplossen" /Idr HYS schrikt op ti jd wakker voetballerlei >ORT CeidoeSou/umt ZATERDAG 15 DECEMBER 1984 PAGINA 9 168,501 243,30, 141.50 161,70 AALD VOETBAL idaag "visie i7-Volendam !agles-FC Utrecht ~C Groningen ien-NEC lond Sport-De Graafschap IGEN f-FC Twente PEC Zwolle Isior-Haarlem PSV ina S-Roda JC ten Bosch-Feyenoord 3fle divisie i Haag-Vitesse Ïf79-RKC oven-FC WV ir-SC Cambuur .n ll-SVV Weracles-RBC IVeendam-Wageningen Van der Meer nu al gestopt ALKMAAR Richard van der Meer beëindigt niet na dit weekeinde zijn activiteiten als voetballer bij AZ '67, maar reeds met onmiddellijke in gang. Dat besluit viel gisteren na een gesprek tussen het be stuur van de Alkmaarse eredi visieclub en Van der Meer. De 24-jarige speler uit Roelofa- rendsveen, in het dagelijks le ven directeur van twee bedrij ven, voetbalde dit seizoen met tegenzin. Beide partijen zijn overeengekomen in de tweede helft van januari het beëindi gen van het contract nader te bespreken. Wielrenner Fernandez verongelukt ARANDO DE DUERO De Spaanse wielrenner Al berto Fernandez is gisteren verongelukt. De 29-jarige wielrenner en zijn echtgeno te waren betrokken bij een auto-ongeluk nadat hij de prijs voor de Spaanse wiel renner van het jaar in ont vangst had genomen. Ook de vrouw van Fernandez kwam om het leven. Fer nandez eindigde in de Ronde van Spanje als tweede. In 1983 werd hij zowel in de Ronde van Italië als in de Ronde van Spanje derde. DEN HAAG De Stich ting Nederlandse Draf- en Rensport (NDR) heeft sinds gistermiddag een nieuw bestuur. Donderdag had het toen nog in functie zijnde bestuur een gesprek met minister Braks van Landbouw. Diverse meningsverschillen met het sectorfonds, de over koepelende organisatie boven de NDR en de Stichting Totali- sator Nederland (STN), hebben er toe geleid dat het bestuur zijn ontslag zou aanbieden. Maar voordat dit gebeurt heeft het Sectorfonds in overleg met het ministerie van Landbouw besloten de bestuursleden uit hun functie te ontheffen. De bestuurscrisis komt voort uit de herstructering. Het NDR-be- stuur wilde niet langer de ver antwoordelijkheid dragen. Het nieuwe bestuur van de NDR bestaat voor een groot gedeelte uit bestuurders die ook zitting hebben in het sectorfonds. De voorzitter van het sectorfonds, W.J. Lockhorst, is ook de nieu we voorzitter van de NDR. Het bestuur bestaat verder uit nog drie bestuursleden van het sec torfonds, te weten: C.H.J. Beu kering, ing. F.H. Hindingh en dr. W.A.J.M. Harkx. De laatste maakte ook deel uit van het oude bestuur en had enige tijd geleden laten weten dat hij we gens tijdgebrek op 1 januari noodgedwongen zou moeten opstappen in het bestuur van de NDR. Als vijfde man maakt de heer J.C. Slikker deel uit van het bestuur van de NDR. Het sectorfonds heeft dit als in terim-maatregel besloten. Het ligt in de bedoeling de interim- -periode tot uiterlijk 1 juli 1985 te laten voortduren. port op tv IDAAG irland 1, 22.10 uur: Voetbal 46,90 jderland 2, 17.45 uur: Zwem- In Europa Cup. 99,00b jderland 2, 22.45 uur: Studio 176,00 jort. Nederlands, 22.55 uur: Jrt op zaterdag. "I|° inland 1, 18.05 uur, Die 19500 pdschau (met doelpunt van 28i!oo i maand en skiën). Island 2, 12.10 uur: Skiën (af- 75,00»ljng heren). 57.50 jïtsiand 2, 22.05 uur: Das Ak- lle Sportstudio. 24o;oo litslond 3, 20.15 uur: Sport im 239^00 isten. 21,00 IC 1, 13.15 uur: Grandstand. 343,00 C 1, 23.10 uur: Match of the 1045,00 1 1020,00 [c 2f 20.30 uur: Rugby special. 13.15 uur: World of sport. |40 If, 22.30 uur: Snooker. Channel, 13.00 uur: IJshoc- Quebec-Winnipeg. Channel, 14.10 uur: Thrill- l'ker sport. Channel, 22.45 uur: Ameri- ns worstelen. 122.00 5, 19.20 uur: België op de 344,00 ympische Spelen 1984. 46.00 ifiinn DRGEN 138.50 «Ierland 2. 17.25 i 5L50 Jor-tennis. 8L50 iderland 2, 17.55 i Europa Cup. irland 2, 19.00 i NK i 55,80 161,00 260,50 204.80 51.00 Studio Nederlands. 20.05 uur: ortweekend. Itsland 1. 18.08 uur: Die ortschau met samenvatting alta-West Duitsland, itsland 1, 23.20 uur: Tennis ivis Cup Zweden-Verenigde 'lilsland 2, 17.22 25T50 (port-Reportage. "103,00 (uitstand 3, 19.00 uur: Sport 67,00 flesten. 139 80 F 1' 20,15 UUr: SP°rt 152JH) f 28,20 I 29.70 I 23.30 1 4,90 I 1315,00 I 40,20 l 675,00 39.30 2, 15.45 uur: Schaken. V, 15.30 uur: The Big Match. V, 16.15 uur en 00.25 uur: ir: Ameri- Channel, 13.00 football. iy Channel, 13.55 uur: Ameri- 146^00 ians worstelen. 56|00 1170,00 136.80 'Iltkerdroom van J:E Mas 2 is uit HAAG De beker van de handbalheren Hotelplan Hellas 2 is uit. natie van coach Hans ÏKessel, die vorig seizoen ide finale van het toernooi ijde NHV-beker bereikte en nu in een eerder stadium r voor verrassingen zorg- verloor gisteravond voor publiek met 17-16 van ivisionist E O. Bij de ioo.5o was de stand nog in even- loojo 8-8. Halverwege de 100^90 ;de helft haalde het in de 102*30 ,c*e divisie debuterende looiao as een achterstand van 11- '9980 'i3 tot *5-13, maar in de 99;10 ase profiteerden de gasten 100.60 Emmen geroutineerd van nnn" Ie ongeduldige spel van de :lub. De Haagse treffers en op naam van Erik ian (4), uitblinker Henk lof (3), Luc Boer (3), Bert :n (2), Jan Molenkamp Arjan Starrenburg en van Haeften. Hellas lide na afloop doelman :en Vos uit, die verhuist Maastricht. 95,90 100,00 95,30 94.30 95,60 94,90 94,00 94,00 97,80 VIERDE PLAATS NA NEDERLAAG TEGEN GROOT-BRITTANNIE KARATSJI Ondanks het verlies in de laatste wedstrijd van het toernooi om de Champions Trophy tegen Groot-Brittannië (3- 1), waardoor Nederland vierde werd, bleef in het Oranje-kamp het tevreden gevoel de overhand hou den. „Het is natuurlijk jammer, dat we het toer nooi met een domper heb ben afgesloten", zei Joost Bellaart die in Karatsji na twee wedstrijden tot hoofdcoach werd gebom bardeerd omdat Wim van Heumen na het overlijden van zijn moeder naar huis ging. „Over het geheel genomen is het toernooi toch heel erg ge slaagd voor deze ploeg. Dit was volgens mij de best moge lijke selectie, die er gekozen kon worden. Ook met een be hoorlijk aantal nieuwelingen heeft Nederland de aansluiting weten te behouden. Met uit zondering van de wedstrijd te gen de Britten, die nu een wat wrange nasmaak geeft, is er goed gepresteerd". Volgens Bellaart bleek in de beginfase tegen de Britten, die binnen tien minuten met 3-0 voor stonden, overduidelijk dat de huidige spelersgroep er varing te kort komt. „Anders was het nooit zo ver gekomen. De Britten kregen, net als in Los Angeles trouwens, veel te veel ruimte. Ze konden te ver opkomen. We waren na het eerste doelpunt niet in staat het spel naar ons toe te trek ken. Van enige harmonie was geen sprake meer. En dat was juist de kracht van onze ploeg in de voorgaande wedstrij- In de laatste wedstrijd van het toernooi is de nieuwe lichting zodoende toch teruggekeerd in de realiteit. Na de 2-2 tegen olympisch en wereldkampioen Pakistan en de 4-0 tegen Span je was er een nonchalance de ploeg binnengeslopen die te gen de op een medaille ge brande Britten volkomen mis plaatst bleek te zijn. Bellaart verklaarde het aldu- s:„Ik denk, dat de rustdag de spelers deze keer niet veel goed heeft gedaan. Ze waren optimaal geconcentreerd voor de wedstrijden tegen Pakistan en Spanje. Die duels hebben ze ook goed gespeeld. Daarna kwam de grote ontspanning. Plus misschien een wat mis plaatst gevoel van superiori teit, nadat de Britten met 4-1 slaag hadden gekregen van Pakistan. Het vertrouwen ont brak nu volledig. Het geeft een wat vervelende nasmaak. Laten we hopen dat de spelers ook hier weer van hebben ge leerd". „Het is heel jammer, dat we het toernooi op deze manier hebben afgesloten", aldus Bel laart. „Ik had het de ploeg graag een plaats op het podi um gegund. Over het geheel genomen is er echter toch vol doende gepresteerd. Natuurlijk zijn er fouten gemaakt. Dat was ook ingecalculeerd. We hebben nu een paar maanden de tijd alle facetten van dit toernooi nog eens door te ne men. De nieuwe spelers heb ben hier een enorm leerproces doorgemaakt. Hopelijk profite ren ze er ook van". Boven drijven „Hel is te nopen, dat er een paar spelers boven komen drijven", had Wim van Heu- Joost Bellaart. men voor het begin van het toernooi gezegd. Die wens is in zoverre ijdel gebleken, dat er in Karatsji geen echte sterren zijn opgestaan, waar jaren op geteerd zou kunnen worden. Wel hebben enkele jongeren aangetoond er bij te horen. Bo vendien heeft Van Heumen, ook al is het dan deze keer ge deeltelijk uit de tweede hand, kunnen constateren dat de kloof tussen Jong Oranje en de A-selectie helemaal niet zo on overbrugbaar is als hij altijd gedacht heeft. Diverse spelers lieten zich in niet mis te verstane bewoor dingen uit over oud-interna tionals, die straks eventueel weer bereid zijn het Oranje- -shirt aan te trekken. „Die jon gens moeten geen vrijbrief krijgen om er weer bij te kun nen komen", aldus aanvoerder Arno den Hartog voor zijn doen tamelijk fel. „Ze moeten zich eerst bewijzen, aantonen beter te zijn. Want de ploeg is hier naar een enorme eenheid gegroeid. We hebben aange toond over kwaliteiten te be schikken. Ik ben er van over tuigd dat er nog veel meer uit te halen is". Ook doelman Lex Bos was het verschil in homogeniteit tus sen het team op de Olympi sche Spelen en dat van Ka ratsji niet ontgaan. „In Los Angeles hing de ploeg echt als los zand aan elkaar. De meeste ouderen hadden het verzadi gingspunt bereikt. Op de bank werd ook nauwelijks gejuicht als er een doelpunt viel. Ik wilde toen nog wel eens op springen, maar dan werd er meteen tegen me gezegd dat ik moest blijven zitten. Hier stond de hele bank op als we scoorden. Dat vond ik ver kwikkend om mee te maken". Australië Het gebruikelijke langdurige gebed voor de slotwedstrijd heeft het Pakistaanse hockey team gisteren voor ongeveer 30.000 toeschouwers in Karats ji niet de zo vurig gewenste herovering van de in 1981 aan Nederland verloren Cham pions Trophy gebracht. Net als vorig jaar zegevierde Australië met negen punten uit vijf wedstrijden. De Australiërs namen met 2-0 revanche voor het voor hen zo teleurstellende verlies van 1-0 in de halve fi nales van het Olympisch toer- ENGELSE CLUB NIET OP VERLANGLIJSTJE FORTUNA S ZURICH Fortuna S zal het Europese bekeravon- tuur in maart vrijwel ze ker afsluiten tegen Ever- ton. De koppeling aan de Engelse bekerhouder was bepaald niet de grootste wens van de Limburgers. Onmiddellijk na het be reiken van de laatste acht werd duidelijke voorkeur uitgesproken voor het Griekse Larissa, dat ech ter nu de springplank van Dynamo Moskou vormt naar de halve finales. Fortuna's trainer Bert Jacobs heeft er voorlopig nog geen behoefte aan een kijkje te gaan nemen bij Everton. „We heb ben nog bijna drie maanden te goed. Als ik in februari ga, is dat vroeg genoeg". Jacobs' voorkeur was uitgegaan naar Larissa, omdat „we normaal gesproken alleen via die ploeg nog verder konden komen. Tegen Everton zal onze werk wijze er op gericht zijn de uit wedstrijd zonder al te veel kleerscheuren te beëindigen". Na KB Kopenhagen en Wisla Krakov ontmoet Fortuna ein delijk een echte bekerwinnaar. Onder leiding van manager Howard Kendall won de club uit Liverpool op 19 mei op Wembley in de Cup Final met 2-0 van Watford. Jarenlang was het niet zo best gegaan van Everton. De in Goodison Park spelende club slaagde er maar niet in uit de schaduw te komen van stadgenoot Liver pool, dat nationale en Europe- Bert Jacobs, se triomfen aaneenreeg. "De bekerwinst (de vierde in de historie van de in 1878 opge richte vereniging) gaf aan dat Everton aan de beterende hand was. Momenteel is van een plekje in de schaduw geen sprake meer. Vóór Manchester United en Arsenal is Everton, zeven keer landskampioen, de trotse lijstaanvoerder in de eerste divisie van de Engelse league. Liverpool verkeert be scheiden in de middenmoot. De in 1981 in dienst getreden Kendall legde de fundamenten voor deze thans gunstig verlo pende gang van zaken. Ken dall. die ooit als speler van Preston North End de jongste voetballer was die in een En gelse bekerfinale speelde, kent de vereniging van haver tot gort. Voordat Kendall bij Everton een functie in de technische leiding kreeg, speelde hij bij de club. Negen keer kwam Everton uit in een Europees bekertoer nooi. Het laatste optreden (sei- ZURICH De loting van de kwart finales van de drie Europese beker toernooien had gistermiddag in Zu rich het volgende resultaat: Landskampioenen: Austria Wien (Oos)-Liverpool (Eng); Juventus (Ita)-Sparta Praag (Tsj); Girondins Bordeaux (Fra)-Dnepropetrovsk (Sov); IFK Goteborg (Zwe)-Panathi- naikos (Gri). Bekerwinnaars: Everton (Eng)-For- tuna S (Ned); Larissa (Gri)-Dynamo Moskou (Sov); Bayern MUnchen (Wdl)-AS Roma (Ita); Dynamo Dres den (Odl)-Rapid Wien (Oos). UEFA Cup: Manchester United (Eng)-Videoton (Hon); Zeljeznicar Sa rajevo (Joe)-Dynamo Minsk (Sov); Inter Milan (Ita)-FC Köln (Wdl); Tot tenham Hotspur (Eng)-Real Madrid (Spa). zoen 1979/1980) verliep niet erg succesvol. Al in de eerste ronde werd de ploeg uitge schakeld; via twee keer 1-0 plaatste Feyenoord zich voor de tweede ronde. Dit seizoen elimineerde Everton achter eenvolgens UC Dublin (0-0 en 1-0) en Inter Bratislava (3-0 en 1-0). LEIDSCHENDAM Van de vier heren die zich gisteren in Leidschendam plaatsten voor de halve finales van de Neder landse tenniskampioenschappen, valt opnieuw de naam van Wim Groeneveld het meest op. De Reeuwijker is minder bekend dan de andere succesvolle drie, Menno Oosting, Johan Veke- mans en Ton Sie, maar tegen Europees jeugdkampioen Christi- aan Feenstra kon Groeneveld in de kwartfinales dank zij zeer gevarieerd spel verder bouwen aan zijn tennisreputatie. Met 6-3, 6-3 liet de speler van Leeuwenbergh zelfverzekerd als een goo chelaar de onlangs van het toptennisleven geschrokken Feen stra verdwijnen. Favoriet Menno Oosting trok voor Bart Theelen anderhalf uur uit. maar hield de tegenscore toch blank: 6-0, 6-0. Theelen slaat de balen altijd zo, dat een tegenstander geen gemakkelijke taak aan het net heeft. Maar Oosting sloeg gisteren ook van achterlijn tot achterlijn zó hard. dat Theelen ook van zo'n grote afstand omver geslagen of gepasseerd werd. Oosting bereikt die hoge snelheden, doordat hij de bal weliswaar effectvol maar toch slechts luttele millimeters over de netband laat scheren. Op de tribune kon zelfs Tom Okker niet nalaten hardop zijn uit verba zing opgewelde bewondering uit te spreken voor die gevaarlijk strakke slagen. Oosting ontmoet vandaag provinciegenoot Johan Vekemans (6-1, 7-6 tegen René Moos), die deze week nog niet heeft kunnen overtuigen. Groeneveld wacht de laatbloeier Ton Sie uit Zaanstad, die met 6-4, 6-3 sterker bleek dan Rijswijker Frits Don. Ook in het damesenkelspel viel voor vier van de acht deelne mers het onvermijdelijke doek. Het kwartet Rooymans, Jager man, Pakker en Driehuis kon teleurgesteld gaan douchen. Uit de toverdoos kwamen dus geen surprises. Op simpele wijze kwa men de twee verwachte halve finales (vandaag om 10.30 uur) tevoorschijn: Marcella Mesker-Nanette Schutte en Karin Moos- Marianne van der Torre. TJEERD VAN WIMERSMA GREIDANUS: GRONINGEN De sportwereld moet zelf de oplossing aandragen voor het dopingprobleem. Als de betrokken bonden te lang wachten, riskeren zij dwangmaatregelen van de overheid, die het gebruik van anabole steroïden moeten terugdringen. Dat zei de Utrechtse hoogle raar Tjeerd van Wimers- ma Greidanus gisteren tij dens het symposium over het toedienen van anabole steroïden bij mens en dier van de Rijksuniversiteit van Groningen. Greidanus, ook voorzitter van de Commissie Doping van het Nationaal Instituut voor de Sportgezondheidszorg (NISGZ), noemde een actie van de sportorganisaties de enige manier die het huidige simpele denken over doping zou kunnen wijzigen. De door Greidanus geleide NISG- Z-commissie treedt de sport begin volgend jaar tegemoet met een beleidsadvies over do ping. Dit plan zal volgens Greidanus niet alleen worden uitgereikt aan de Tweede Ka mer, staatssecretaris Van der Reijden van WVC en alle sportbonden, maar ook aan het Internationaal Olympisch Co mité. „Het IOC is een nogal conser vatief clubje, dat zwart-wit denkt", lichtte de hoogleraar toe. In Los Angeles en Saraje vo was Van Wimersma Grei danus chef de mission van de Nederlandse olympische af vaardiging. „Maar je moet met de tijd meegaan. Het is onzin om elke sporter voor een mi nieme hoeveelheid steroïden te veroordelen. We moeten te gelijkertijd afstappen van een enge discussie. Het is de hoog ste tijd dat er concrete stappen worden genomen". Als het aan Greidanus ligt, zal het door zijn commissie te for muleren advies geen extreme standpunten bevatten: „We moeten Qns een beetje inhou den, omdat onze doelstelling anders niet haalbaar is. Ik wil stap voor stap een verandering in beleid tot stand brengen". Eén van de kritieke punten die Van Wimersma Greidanus aanroerde was de rechtspositie van de sporter. „Er is een enorme behoefte aan een onaf hankelijk college, waarop de betrapte sporter een beroep kan doen. De macht van de la boratoria is bij anti-doping- -controles nu soms groot, om dat onderzoekers af en toe op de stoel van de rechter gaan zitten. Maar de reden van de aanwezigheid van een bepaald middel in het lichaam van de sporter wordt amper ge vraagd". S:ÏS a 111 jaar 91,10 j J Ü?S verstag Schotland speelt het ge- ik een grote rol bij de voet- lö ylelubs. Zelfs bij de topclubs. lit vorig jaar waagde het ka- aank. olieke Celtic Glasgow het 3-56jo/f een protestantse speler s$5 contracteren. Stadgenoot 114(50 \ngers, dat uitsluitend 19,20 ïrk nemers en supporters protestantse kringen ken- brak onlangs met de ruim 1 eeuw bestaande traditie 't een katholieke speler in te gaan. Voor het eerst in 111-jarjge geschiedenis n de club contracteerde mager Jóck Wallace een etballer uit katholieke in gen. Het betreft de pas er tienjarige John Spencer. erfsttitel nder sterren Mulhouse schijnt weer rd op weg te zijn terug te ren naar de hoogste afde- 1g van het Franse voetbal. \ilhouse investeerde in het ten te verleden dan ook bij- nder veel in het spelersma- "iaal. Ondanks de aankoop n Didier Six en Kees Kist 33 3/8 [agde Mulhouse er vorig izoen niet de plaats in de logste klasse te heroveren. 24 1/8 middels is Six uitgeleend n Aston Villa en Kees Kist n AZ'67. Merkwaardig ge- Né' speelde de andere voor m el geld gehaalde ster als Pleimelding (ex-in terna tional en ex-Servette) de laatste tijd bij de reserves. Toch bereikte Mulhouse de eerste plaats één van de twee tweede divi sies in Frankrijk. Daarmee wordt eens en te meer bewe zen dat prestaties niet alleen worden gerealiseerd met voor veel geld gekochte spe lers. Spandoeken tegen Kaltz Manfred Kaltz staat er om bekend, dat hij niet bepaald een favoriet is van de sup porters van Hamburger SV. De (ex?)-international van West-Duitsland gedraagt zich tegenover supporters, die hem weliswaar betalen, nog al koeltjes. Handtekeningen schijnt hij niet of nauwelijks uit te delen en gedag zeggen bij het arriveren of verlaten van het stadion is er ook niet bij. De fans van HSV hebben gewacht tot Kaltz uit vorm zou zijn en namen prompt wraak. Op spandoeken lieten zij onlangs weten hoe zij over de Hamburgse verdediger dachten. „Manni, besteed alle energie die jij aanwendt voor uitspraken over ons maar in jouw spel". Hrubesch naar Borussia Dortmund Horst Hrubesch heeft zijn f langste tijd bij Standard Luik er op zitten. Hij gaat volgend seizoen naar Borussia Dort mund, de club waar hij al eerder naar toe had willen gaan. Toen hij Hamburger SV zou verlaten, meldde de club uit Dortmund zich al. Standard Luik kon een at tractiever aanbod doen, waardoor Hrubesch Borussia liet schieten. Onlangs meldde deze club zich weer en wilde de bonkige spits zelfs onmid dellijk overnemen Dat laat ste wilde Standard echter niet, omdat het tot de jaar wisseling bovendien nog niet kon beschikken over de in verband met het omkoop schandaal geschorste spelers. Wright moet vete stoppen De Engelse bondscoach Bob by Robson is zich gaan bezig houden met de ruzie, die in ternational Mark Wright heeft met de manager van zijn club Southampton La- wrie McMennemy. De twee ruziën zo vaak, dat de speler heeft besloten niet meer voor zijn club uit te komen. Nadat een conflict was opgelost, kwam er weer een nieuw na een interview van Wright 'in een boulevardblad. Robson heeft nu gesteld, dat Wright zijn ruzie's onmiddellijk moet stoppen, zijn excuses moet aanbieden en weer zo goed mogelijk moet gaan voetbal len. Anders zou hij zonder pardon worden gepasseerd voor het nationale team. Bo vendien heeft de voorzitter van de Engelse voetbalbond een onderzoek ingesteld. Hij wil de speler bestraffen voor het in opspraak brengen van het voetbal. r- As over veld Het Franse Le Havre heeft onlangs een zeer bijzondere wens in vervulling moeten laten gaan. In het testament van een speler uit de jaren twintig stond, dat na zijn dood de as over het veld van zijn club Le Havre moest worden uitgestrooid. De club wilde aan die wens wel vol doen, maar de gemeente Le Havre moest ook nog toe stemming geven. Die toe stemming kwam er na veel vieren en vijven, waarna de as rond het doelgebied waar de op tachtigjarige leeftijd o verleden ex-mi dden voor aanlegde voor de schoten, waaruit zijn meeste treffers voortkwamen. Chinaglia schiet Cosmos te hulp Georgio Chinaglia heeft zijn voetbalschoenen weer aange trokken. New York Cosmos heeft hem gesmeekt de club te hulp te schieten. De 37-ja- rige Italiaan, die inmiddels al ruim een jaar voorzitter is van Lazio Roma, nam het eerste vliegtuig naar de Sta tes en speelt weer als van ouds voor Cosmos, dat bij zijn komst onderaan stond. On langs werd vanwege de slechte resultaten ook coach Eddy Firmani ontslagen. Bo vendien was het gemiddelde aantal toeschouwers gezakt van 27.000 naar 12.000. DEN HAAG Het ijshockey- team van HYS heeft gister avond in de eredivisie de thuiswedstrijd tegen de nog puntloze hekkesluiter SIJC uit Utrecht met 11-6 (2-5, 3-1. 6-0) gewonnen. Op de met ditmaal slechts 145 toeschouwers steeds leger ra kende Uithof leken de Utrechtse gasten aanvankelijk voor een verrassing te gaan zorgen, want aan het begin van de tweede periode leidde SIJC met 6-2. En terwijl het weinige publiek steeds cyni scher begon te worden, schrok HYS eindelijk en toch nog op tijd wakker. Dank zij onder meer vijf treffers van speler/t- rainer/coach Doug Baran wist HYS het tii te keren Het scoreverloop luidde als volgt Shaw 0-1, Morrison 1-1, Termijn 1-2, Shaw 1-3, Middelkoop 1-4, Zwijnen- De overige uitslagen van gister- Amsterdam-Geleen 8-3 (1-0, 1-0. 6-3) Scheidsrechter Van Berkel, toe schouwers 500. Strafminuten Am- (beiden 2); Geleen Conroy (2) Nijmegen-Den Bosch 9-3 (2-3, 3-0, 4-0). Scheidsrechter: Douwes, toe schouwers: 1500 Strafminuten Nij megen 10; Den Bosch 4. Topscorer Nijmegen Tijnagel (3), Den Bosch Lambooy (2). Sportwereld Voetbal Juventus (houder van de Europa Cup 2) en Li verpool (houder van de Euro pa Cup 1) strijden op 16 janua ri in Turijn om de Super Cup Zaalhandbal Het Neder lands damesteam heeft giste ren ook de derde wedstrijd van het toernooi in Katowice verloren. Dit maal was Tsjecho Slowakije met 28-17 te sterk. Zweefvliegen George Schuit (Alphen aan den Rijn) henft in Melbourne het Neder lands record gebracht op een gemiddelde van 113,4 kilome ter per uur. Schuit legde een traject van 754 kilometer (driehoek) met een Ventus B af in minder dan zeven uur Hij verbeterde het record van wereldkampioen en plaatsge noot Cees Musters met vier ki lometer. Schaatsen Henri Ruiten berg won gisteravond in Haar lem de vierde etappe van de marathon-zesdaagse voor Jos Pronk en Jan Kooiman. Bij de dames zegevierde Lilian van Tol sportuitslagen BILJARTEN NK 71/2 Gemert Groep A: Steures-Bongers 250-46/5. Vultink-Koorevaar 250-109/7; Steu- res-Vultlnk 250-97/7; Bongers-Koore- vaar 250-45/3 Stand 1 Steures 4/500/178/41.66 2 Bongers 2/296/223/37,00; 3. Vultink 2/347/108/24.78; 4. Koorevaar 0/154/65/15.40. Groep B: Vet-Van Deventer 250-53/7. Van de Ven-Burgman 250-250/9, Van de Ven-Van Deventer 250-170/11; Burgman-Vet 250-143/7. Stand; 1 Burgman 3/500/6/31.25; 2. Van de Ven 3/500/20/25.00. 3 Vet 2/393/14/28.07; 4 Van Deventer 0/223/18/12.38. HOCKEY Champions Trophy Nederland-Groot Brittannie 1-3. Pa- kistan-Australlè 0-2 Eindstand: 1 Australië 5-9, 2 Pakistan 5-7. 3 Groot-Brlttannie 5-6. 4 Nederland 5- 5; 5. Nieuw-Zeeland 5-2; 6. Spanje 5- 1. SCHAATSEN Marathon Haartam Haran: 1 Ruitenberg 115 ronden In 1.08.31; 2 Pronk; 3. Koolman. 4 Niesten; 5. Maarsaen; 6 Porlangan. 7. Jakobs; 8. Vos. 9 GiHng; 10. Kroon. Stand: 1. Ruitenberg; 2. Kool man 56.1, 3 Pronk 49 Dames: 1 Van Tot; 2. Van der Meer 3 Westorveld Stand 1. Borst 27,2; 2. Van Tol 26.1; 3 Keulen-Deelstra 2S. TENNIS NK Indoor Laldachandam Haranankalapel, kwartfinale*: Oosti- ng-Theelon 6-0. 6-0; Vekemans-Moos 6-1. 7-6; Groeneveld-Feenstra 6-3. 6-3; Sie-Don 6-4. 6-3 Damaaenketapel. kwartfinale*: Mes- ker-N Rooymans 6-1. 6-2. Schutte- Jagerman 6-4, 6-2, Moos-Pakker 6-3. 6-3; Van der Torre-Drtehuls 7-5. 6-2 Harendubbelspel, kwartfinales: Bruin/Van Gelderen-Groonevald/WU- lemsen 6-7. 6-2, 7-6; T Gorter/T- hung-Panman/Van Erven 6-2. 6-2; Vekemans/Mooa-Hak/Janssen 6-4, 7-5; Ekkar/Van Geuna-Fok/Sanders 6-4, 6-4

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9